Doç. Dr.

Alper Sözütek verifiedCreated with Sketch.

Gastroenteroloji cerrahisi, Genel cerrahi

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • I
  Yer: Adana Numune Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Mide Kanseri Ameliyatı

  Merhaba,
  Annemin mide kanserine yakalanması sonucu evimizin ve ailemizin huzuru kalmamıştı.Taki Sn.Prof.Timuçin Çil ve Sn.Alper Sözütek hocamızı tanıyınca kadar.
  Çok teşekkür ediyoruz her ikisine de. O güzel anlatımlari, bilgi paylaşımlar ve vermiş oldukları cesaret sonucu annem mayıs 2018 ramazan ayı içersinde başarılı bir ameliyat geçirdi. Önce yüce mevlamız ve sonra Alper hocamiz sayesinde. Gönül rahatlığıyla evimize döndük ve düzenli bakımı yapılarak kontrolleri devam etmektedir. Tekrar çok teşekkür ediyoruz sn. Hocalarımıza ve ekibine. Allah sizin gibi doktorlarımızı eksik etmesin bu vatandan ve milletten.
  Başarılarınızın devamını diliyoruz.
  iyi çalışmalar.

  Güldane Yıldırım adına
  İbrahim Yıldırım ve kardeşleri

 • Hakkımda

  Hizmetler

  Adana Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

  Yenibaraj Mah. H.Ömer Sabancı Cad., Seyhan

  Hepsini göster

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  24 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • I
   Yer: Adana Numune Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Mide Kanseri Ameliyatı

   Merhaba,
   Annemin mide kanserine yakalanması sonucu evimizin ve ailemizin huzuru kalmamıştı.Taki Sn.Prof.Timuçin Çil ve Sn.Alper Sözütek hocamızı tanıyınca kadar.
   Çok teşekkür ediyoruz her ikisine de. O güzel anlatımlari, bilgi paylaşımlar ve vermiş oldukları cesaret sonucu annem mayıs 2018 ramazan ayı içersinde başarılı bir ameliyat geçirdi. Önce yüce mevlamız ve sonra Alper hocamiz sayesinde. Gönül rahatlığıyla evimize döndük ve düzenli bakımı yapılarak kontrolleri devam etmektedir. Tekrar çok teşekkür ediyoruz sn. Hocalarımıza ve ekibine. Allah sizin gibi doktorlarımızı eksik etmesin bu vatandan ve milletten.
   Başarılarınızın devamını diliyoruz.
   iyi çalışmalar.

   Güldane Yıldırım adına
   İbrahim Yıldırım ve kardeşleri

  • B
   Yer: başka bir yerHizmet: Kolon ca ameliyati

   Merhaba;Hatay/iskenderun'dan Şeyma kurt, 1 ay önce Babam'a kolon ca teşhisi konuldu doktor araştırıyordum.Hastamı Ankara'ya götürmek niyetindeydim;Burhan bey bize Doktor Alper beyi tavsiye etti.Ve şöyle söyledi (Ben kefilim,gözü kapalı ameliyat yaptirabilirsiniz dedi.)Yinede durup düşündüm; taki telefonla konuşana kadar olumsuz düşüncelerim bir anda kayboldu terapiden çıkmış gibiydim.Bir gün sonra hastamı muayene olması için yanına götürdüm.Daha önce yapılan tetkik ve raporları inceledi muayene ettikten sonra yapılacak işlemleri görsel üzerinde anlatti.Kendisine,bilgisine olan özgüveni ile hastaya ve yakınlarına kendine guvenmelerini sagliyor. Dr.Alper bey tetkiklerin yeniden yapilmasini istedi.(kolonoskopi ve pet taramasi)Bu işlemlerin sonucunda operasyonun türü ve zamanı ayarlandı.Her ameliyatta olası riskler mevcuttur;ama sağolsun doktorumuz bizleri bilgilendirdigi için rahatlamistim.Babam önce Allah'a sonra'da alper bey'e emanet idi.Ameliyat zor olmasada hastam kolon kanseri olduğu için iyice temizlenmesi gerekiyordu.Ameliyat laparoskobik olarak gerçekleşti ve kalın bağırsağın bir bölümü çıkarıldı.Ameliyat iyi geçmiş.1gun yogun bakımda gözlem altındaydı ve 5gun bağırsağın kaynaşma sureci takip edildi.8.gunu hastaneden taburcu olduk. Hastama yapılan operasyonla ilgili hiç bir sorun yok herşey sorunsuz ilerliyor.alper bey hep böyle kalın ve sizin gibi guleryuzlu hastalari ile ilgili doktorlar yetiştirin.Nice doktorlar tanıdım sizin gibi doktorlara az rastlanıyor.Rabbim sizden razı olsun.Sizi her andığımız da dualarımızdasınız.Artik bende kefilim gözü kapalı gidebilirsiniz.Tüm hastalara şifalar dileğiyle...Allaha emanet olun.

  • S
   Yer: Adana Numune Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Mide Ca

   Dr.Alper sözūtek beyle K.Maraş 'daki bir hastasının tavsiyesiyle tanıştık.Haziran 2017 den beri hastamıza bakıyor. Öncelikle insan olarak da Doktor olarakta mūkemmel. Babam 86 yaş mide ca hastası Alper bey ameliyata babamı aldığïnda hiç tedirgin olmadım.Babamın durumu şu an iyi . Bana kalırsa işinin en iyisi.

  • Ben rugzan eren Alper bey ablam uzyildirimin ameliyatını yaptı cerahin en büyük ve en riksli amelyatlarindan olan wipple amelyatiydi bu ilk önce çok korktuk ablamda bizde,Ama karşımızda okadar kendinden emin, hastaya güven veren bir doktor vardi ki ablam okadar güvendiki doktoruna ben bu amelyati olacam dedi. çok uzun bir amelyatdi ama alper bey okadar başarılı bir amelyat yapti ki ablam bir haftada sağlığına kavustu ve evine çıktı.ne desem az kalır aslında Alper bey, size minnetdariz insan hayatina verdiğiniz değer için çok teşekkür ederiz.ablami isimleri duyulmuş özel doktorlara goturduk ameliyata gerek Yok dediler alper bey amelyat dedi ve 10 gun icinde amelyati yapti ve ablamın pankreas kanseri 0 evrede yakalandi, alper bey sayesinde şimdi kızıyla birlikte amelyat olalı bir ay oldu çok şükür iyi tekrardan söylüyorum size minnetdariz allah herkesi sizin gibi bir doktorla karşılaştırsin.

  • Ben esma eren Alper beyle tanıştığımıza ailece çok şanslıyız yiğenim oniki parmak bağırsağıyla pankreas başında kist vardı en az 7 profösöre götürdük tehlikeli ameliyat dediler eve gönderdiler cesaret edemedilerki yapmadılar yiğenim gitgide kötüye gitti artık oturmaya bile hali yoktu zayıflıktan hiçbirşey yiyemiyor azıcık yediğinide çıkaryordu çünkü kitle büyük kapatmış alper beye götürdük hastaneye yatırdı 10 gün bebek gibi mamalarla serumla baktı ve elini taşın altına koydu 6.30 saatlik başarılı bir ameliyat yaptı ertesi gün servise çıktı maşallah şimdi çok iyi Allah alper bey'den Allah razı olsun hem insan olarak hem doktor olarak mükemmel teşekkür ederiz alper hocam

  • V

   Biz herzaman özel hastaneleri tercih ettik taaki Sn. Hocam Alper Bey'i tanıyana kadar... Gerek işiyle gerek ilgisiyle gerek takibiyle bizi binlerce km uzaktan bile takip eden güzel insan, Rabbim sizi hep sizin gibilerle karşılaştırsın inşallah...

  • Umbilkal herni ameliyatı oldum.Çok başarılı ve ilgili bir doktordur.Kendisinden bi sağlık personeli olarak çok memnun kaldım.Başarılarının devamını diliyorum.

  • Selam ben Hasan uzun tetkikler elimde ve her şey hazır öyle birşey olsun ki ameliyattan vazgeçip gideyim derken
   Alper sözütek (poliklinik )görüştüm o güler yüz hoşgörü ve hastaya saygı inanılmaz ve ben sanki çok ufak önemsiz bir ameliyatmış gibi bağırsakta yoğun polip olduğundan dolayı kalın bağırsağın alınmasına karar verdik ve şu an alinalı 2 ay oldu kendimi çok iyi hissediyorum Alper beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum saygılar

  • Öncelikle alper beye selam ederek başlamak istiyorum.annemden sonra üzerine aynı sevgiyle baktığım yengem melek ilaslaner in rektum ca olduğunu öğrendik.her gittigimiz doktor makata çok yakın makatı kaybeder torbayla yaşar dediler taki alper beyi yakın dostlarımızın tavsiyesi üzerine gittik araştırmasından sonra dedi ki ben ameliyatı yaparım ve makatı da kurtarırım demesi üzerine dünyalar bizim oldu tabiki ca yı bilen bilir Allah işimizi rast getiriyordu bu mükemmel değerli güzel insan alper beyle tanışmıştık.ameliyatı yaptı başarılı geçti.hastamız çok iyi kemoterapisini alıyor.Sadece diyeceğim Allah ondan bin kere yüz bin kere razı olsun.Duamız hep onadır Allah yolunu açık etsin.

  • G

   Mersin Anamurdan Zeynep Yıldız annem hastasıdır alper beyin yani simdi neler söylesek az hakkını ödeyemeyiz. Annemizi meleğimizi önce rabbim sonra alper bey sayesinde bize bağışladı. Bundan 1 buçuk yıl önce annemin rektum ca olduğunu öğrendik hepimiz bittik inanamıyorduk bir türlü. annemin ilk doktoru farklı bi doktor du allah razı olsun oda ilgili bi doktorumuz du ama annem hep Mutsuz du alışamadı bu sırada ışın tedavisine başladık sonra doktoruyla görüştüğümüz de ömür boyu dışkı sını torbaya yapacağını söyledi annem ve biz yıkıldık anamura ağlayarak geri döndük sürekli ben böyle yaşayamam Ben nereye kadar yaşarım böyle nereye kadar yaşarım diyor durmadan ağlıyordu sürekli başka doktorlarada gidelim diyordu biz zaten eriyip bitiyorduk birsürü doktora gittik herkes aynı şeyi söylüyordu en sonunda alper beyin bi hastası bize alper beyi önerdi ve biz Adana ya alper beyin peşine düştük. Gerçekten anlatilanlardan daha mükemmel bir insan bi doktor hep güleryüzlü olmayı nasıl başarır onca yoğun hastasının içinde. Alper beyi gördük ten sonra konuşmalarını dinledikten sonra zaten annemin gözler hemen parladı yaa belki inanmicaksiniz annemin solgun yüzüne bile renk geldi sürekli amaliyatini torbayla yaşayacağını hastalığını kafaya takan ağlayan annem gitti alper beyi gördükten dinledikten sonra yerine cook farklı biri geldi. Annem artik evde ve komşularına alper beyin soylediklerini anlatır oldu kıskanmaya bile başladık alper beyi allah razı olsun bizim bi türlü ne yapsak mutlu edemediğimiz anneme mutluluğu huzuru verdi. Annem hiç korkmadan amaliyatına girdi ömür boyu torba kullanacağını da biliyordu ama alper beyin sayesinde iyi olacağınıda biliyordu. Allahıma bin şükür cook başarılı bi amaliyat geçirdi alper bey ve ekibi sayesinde. O günleri şu anda tekrar yaşadık sanki yaa alper beyin bize verdiği o mutluluğu hayatta unutamayiz annem yaşasın yeterki sağlıklı olsun başımızda olsun bunu istiyorduk meleğimizi bize geri verdi bize herkesin tiksinerek korkutarak baktığı ömür boyu taşıyacağı torbayı çook sevdirdi. Biz annem ve Ailemiz hepimiz alper beyi çooook seviyoruz hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Annem şu anda çoook çooook iyi sanki zannedersiniz hiç kanser olmamış torba taşımıyor bütün işlerini yapıyor hatta inanmicaksiniz torununa bile bakıyor torbasını bile kendisi değiştiriyor bunların hepsi alper beyin ve rabbim sayesinde oldu allahım başımızdan eksik etmesin alper beyi. Biz böyle ilgili güleryüzlü başarılı bi doktor hiç bir yerde görmedik bi doktor değil sanki inanın annemin oğlu bizimde abimiz gibi ailemizden biri sanki allahım iyiki bizi alper beyle karşılaştırdı