Uzm. Dr.

Alper Yılmaz

verifiedCreated with Sketch.

15 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

ÖZGEÇMİŞ 1978 de Denizli de dünyaya gelen Alper Yılmaz 1995 yılında Denizli Lisesinden mezun olmuştur. 2003 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Yılmaz 2004-2009… daha fazla

Adresler

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
15 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S

  İnternetten okudugum yorumlardan ulaştım Hocamıza. Ben Şimdiye kadar çocuğumun eğitimi çok önemli diyordum ama şimdi Hocam sayesinde çocuğumun psikolojisinin önemli olduğunu aşıladı bize. Ebeveyn ile beraber tedavi süreci gerçekleştiren bir doktor ve bu çok güzel bir durum. Sadece önce çocuk olarak düşünüyor. ilgisinden ve bilgisinden dolayı herkese tavsiye ederim ve ettimde. Apartmanımızda iki kişiye tavsiye ettim onlarda çok memnun kaldılar.

 • R

  Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim. Alanında gerçekten uzman bir doktor. Tedavisinde uygulamalı anlatımı var. Bizim anlayabileceğimiz şekilde anlatıyor. Tedavimiz uzun sürecek ama verimi şimdiden almaya da başladık. beraber periyod çizdik ve devam edeceğiz o periyod üzerinden. çok sıcakkanlı bir doktor. Bu nedenle herkese tavsiye edebilirim.

 • A

  Çocuğumda hiperaktivite vardı Alper beye gittik ilaç başladı çocuğun davranışları ve dersleri düzldi kendisine teşekkür ediyorum. Uzun süre dolasştık çare bulamamıştık. tek bir ilaçla tüm sorunları düzeleceğini beklemiyorduk.

 • H

  Doktorumuza daha önce de gitmiştik ve gittikten sonra çocuğumda olumlu değişiklikler oluyor.Problemimiz dikkat dağınıklığıydı ve derslerinde başarı oranı artmıştı.Şimdi tekrar gidiyoruz ve tedavi devam ediyor,yine olumlu sonuç görmeye başladık.Bunda doktorun da payı var,oğlumla birebir konuşup ilgilendi.Açıklama yaptı bize ,tavsiyelerine uyarak tedaviye devam ediyoruz. yii gerekn birebir çocukla görüş,doktrmza gidince çocuğunz lumlu değişiklişkler oluyoo..

 • G

  Doktorumuza başka doktor tavsiyesi üzerine gittik ve tedavimiz olumlu bir şekilde devam ediyor. Doktorumuzun hastayla olan diyoloğu ve iletişimi çok güzel,ilgisi bizi memnun bıraktı.Genel olarak memnunuz kendisinden.

 • G

  Doktorumuzu internet yoluyla ulaşarak çocuğum için gitmiştim.Daha önce başka bir doktora gitmedik ve kendisinin ilgili ,açıklayıcı olması bizi çok memnun etti.Bize fazlasıyla zaman ayırdı ve uyguladığı tedaviden de çok memnun kaldık.Şu an bir bekleme sürecindeyiz, tedavimiz olumlu bir şekilde devam ediyor. Yakınlarıma kesinlikle tavsiye ederim doktorumuzu.

 • J

  Doktorumuza gittik ve çok memnun kaldık,tedavimiz olumlu bir şekilde devam ediyor..yakınlarıma kesinlikle doktorumuzu tavsiye ediyorum.

 • G

  Devlet hastanesinden tanıyorum doktorumuzu,özele geçince yine kendisine gitmeye devam ettim. Oğlumla ilgili gitmiştik,çok samimi ,açıklayıcı ve verdiği bilgilerle çok tatmin ediciydi.Tedavimiz olumlu bir şekilde devam ediyor ve tekrar gideceğiz kendisine.Yakınlarıma ve çevremdekilere kesinlikle tavsiye ediyorum doktorumuzu.

 • S

  Çok memnun kaldığımızı özellikle belirtmek isterim.Çok sıcak ve enerjisi yüksek bi doktor...insan kendini iyi ve güvende hissediyor.Çocuğumuzun deyimiyle " Alper abi aileden biri gibi"....kesinlikle tavsiye edebileceğim bi doktor.

 • A

  doktor alper bey benim adım ayenur avan ben sizin hastanızım ben ekrem tok ruh sağlıgı hastanesi çocuk ve ergen psikiyatri tanıyorum .inşahllah bir daha görüşüz . inşahllah ekrem tok ruh sağlıgına gelirsiniz.SAYGILARIMLA.

Hakkımda

Hakkımda

 • ÖZGEÇMİŞ

  1978 de Denizli de dünyaya gelen Alper Yılmaz 1995 yılında Denizli Lisesinden mezun olmuştur.

  2003 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Yılmaz 2004-2009 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini almıştır.2009-2012 yılları arasında Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde sorumlu uzman doktor olarak hizmet vermiştir.

  Çocuk ve ergenlerde oyun terapisi, destekleyici psikoterapi, Doç Dr Celal Odağ tarafından ergenlerde psikanalitik yönelimli grup psikoterapisi eğitimlerine katılmış olup, 2013-2015 yılları arasında Prof Dr M.Zihni Sungur yönetiminde,Klinik Psikolog Ceu Salvoador ile 400 saatlik Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi teorik eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamıştır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukuluğu ile ilgili yayınlanmış araştırması ve posteri bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı kongreye katılmış olmakla beraber halen Adana da muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  BAZI UZMANLIK ALANLARI

  Duygudurum Bozuklukları
  Anksiyete Bozukluğu (kaygı bozukluğu )
  İletişimi Bozuklukları (konuşma ve dil bozuklukları ..)
  Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (otistik bozukluk)
  Dikkat Eksikliği ve Yıkıcı Davranış Bozuklukları
  Beslenme ve yeme bozukluklar
  Uyku bozuklukları
  Tik bozuklukları
  Dışa Atım Bozuklukları (enkopresiz,gece idrar kaçırma …)
  Okul reddi
  Okul sorunları
  İnternet Bağımlılığı
  Dürtü Kontrol Bozuklukları (Trikotilomani vb)
  Bedensel rahatsızlıklarla bağlantılı ruhsal sorunlar
  Çocuk istismarı ve ihmal (fiziksel, duygusal, cinsel .)
  Anne baba-çocuk arasında ilişki sorunları
  Kardeşle ilişki sorunları
  Akran ilişki sorunları
  Ergenlik dönemi uyum sorunlarI-Sınav kaygısı
  Psikososyal stres etkenlerine uyum sorunları
  Dönem özelliklerinin değerlendirilmesi
  Anne baba danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir

Okullar / Eğitimler

 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp, 1996 - 2003
 • Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi - Uzmanlık, 2004 - 2009

Yayınlar

 • DEHB - DEHB VE NÖROPSİKOLOJİK TESTLER

Ödüller

 • .

Makaleler

 • Acaba Çocuğum Hiperaktif mi?

  21 Temmuz 2017

  Acaba Çocuğum Hiperaktif mi? Anne –Babaların Söyledikleri Cümleler · Yerinde durmaz · Sürekli koşup tırmanır · Çok konuşur · Sürekli konuşmaları...
 • HİÇ ÇOCUKTA DEPRESYON OLUR MU?

  21 Temmuz 2017

  HİÇ ÇOCUKTA DEPRESYON OLUR MU? Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çocukluk döneminde depresyon görülmektedir. Fakat çocuklarda belirtiler erişikinlerden...
 • Engel ve Aile

  21 Temmuz 2017

  Engel ve Aile Özrü olan bir çocuğun dünyaya gelmesi çoğu zaman ebeveynler arası ilişkiyi ve ailenin tüm işlevselliğini etkilemektedir. Aileler...
 • Okula Başlarken

  20 Temmuz 2017

  Okula Başlarken Okula kim başlıyor ? Günümüzde okula başlamak çocuklar kadar ebeveynleri içinde yeni bir sayfanın açılması anlamındadır.Çocuk için...
 • OTİZM - YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUK

  20 Temmuz 2017

  OTİZM -YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUK Otizm kelime anlamı içe kapanma olan 3 yaşından önce belirtilerin başladığı erkeklerde 4-5 kat daha fazla görülen,...
 • Oyuncak Seçimi

  20 Temmuz 2017

  Oyuncak Seçimi Geçen hafta “Çocuk ve Oyun” yazısının devamı olarak bu hafta da “ Oyuncak Seçimi” ile ilgili yazı yazmak istedim. Çocuğun hareketlerine...
 • Çocuk ve Oyun

  20 Temmuz 2017

  Çocuk ve Oyun Oyun, belli bir amaca yönelik ya da amaçsız olarak, kurallı ya da kuralsız, çocuğun tüm gelişim alanlarına etki eden, çocuğun isteyerek...
daha fazla

Videolar

Dr Alper YILMAZ TRT 1 Haber 19 04 2016
Dr alper yilmaz trt 1 haber 19 04 2016
Dr Alper YILMAZ TRT Haber 05 04 2016
Dr alper yilmaz trt haber 05 04 2016
Uzman Psikiyatrist Doktor Alper Yılmaz in Ağlayan Bebeklerle ilgili TRT de bilgilendirme konuşması..
Uzman psikiyatrist doktor alper yılmaz in ağlayan bebeklerle ilgili trt de bilgilendirme konuşması..
Uzman Psikiyatrist Doktor Alper Yılmaz in Hiperaktivite ile ilgili TRT de bilgilendirme konuşması..
Uzman psikiyatrist doktor alper yılmaz in hiperaktivite ile ilgili trt de bilgilendirme konuşması..
Dr Alper YILMAZ TRT 1 Haber 19 04 2016
Dr alper yilmaz trt 1 haber 19 04 2016
Dr Alper YILMAZ TRT Haber 05 04 2016
Dr alper yilmaz trt haber 05 04 2016
Uzman Psikiyatrist Doktor Alper Yılmaz in Ağlayan Bebeklerle ilgili TRT de bilgilendirme konuşması..
Uzman psikiyatrist doktor alper yılmaz in ağlayan bebeklerle ilgili trt de bilgilendirme konuşması..
Uzman Psikiyatrist Doktor Alper Yılmaz in Hiperaktivite ile ilgili TRT de bilgilendirme konuşması..
Uzman psikiyatrist doktor alper yılmaz in hiperaktivite ile ilgili trt de bilgilendirme konuşması..
Tümünü göster