Uzm. Kl. Psk.

Ayça Aktaç verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • B
  Konum: başka bir yerHizmet: Anksiyete, Depresyon

  Ayça hanımla uzun süren anksiyete bozukluğu ve biten bir ilişki sonrası depresif düşünceler nedeniyle terapiye başladım ve terapi sürecimiz hala devam etmekte. Terapi sürecinin başından beri bana önemli farkındalıklar kazandırdı ve depresif düşüncelerim belirgin bir şekilde azaldı. İlerleyen süreçte çok daha başka kazanımlar elde edeceğimi ve alanında gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum.

 • Hakkımda

  Hakkımda

  Lisans eğitimimi 2014 yılında ODTÜ psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptım. Yüksek lisans eğitimim süresince kaygı bozuklukları alanında araştırmalara yöneldim ve tezimi Obsesif-Kompulsif Bozukluk’ta görülen istemsiz ve tekrarlayan düşünceler ve bu düşüncelere toplumumuzun tepkisi konusunda tamamladım.
  2014-2018 yılları arasında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde farklı gelişim gösteren çocuklara ve ailelerine psikolojik destek sağladım. Aynı zamanda, Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde çocuk, ergen ve yetişkin bölümlerinde staj deneyimlerim oldu. Bu süreçte, alanında uzman kişilerin terapi yaklaşımlarını gözlemleme ve farklı psikiyatrik sorunlar yaşayan yetişkin ve çocuklarla çalışma fırsatım oldu.
  Yüksek lisans eğitimimi tamamladıktan hemen sonra aynı bölümde doktora eğitimime başladım. Bu süreçte depresyon, panik bozukluk, sosyal fobi, yaygın anksiyete bozukluğu, iletişim sorunları gibi farklı belirtiler gösteren danışanlarla hocalarımdan süpervizyon alarak çalıştım. Aynı zamanda, alanımdaki güncel gelişmeleri takip edebilmek amacıyla ulusal ve uluslararası kongrelere katılım sağlayıp bildiri sunumları yaptım.
  Terapi sürecinde olumlu değişim için temel bileşenlerin empati, koşulsuz kabul ve içtenlik olduğuna inanıyorum. Çalışmalarımda dünyanın en çok kabul gören ve en sık uygulanan terapi yöntemlerinden biri olan Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımını kullanmaktayım. Yetişkinlerde depresyon, sosyal fobi, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu ve yeme bozuklukları gibi ilgi duyduğum konularda klinik çalışmalarıma devam ediyorum.

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  19 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • B
   Konum: başka bir yerHizmet: Anksiyete, Depresyon

   Ayça hanımla uzun süren anksiyete bozukluğu ve biten bir ilişki sonrası depresif düşünceler nedeniyle terapiye başladım ve terapi sürecimiz hala devam etmekte. Terapi sürecinin başından beri bana önemli farkındalıklar kazandırdı ve depresif düşüncelerim belirgin bir şekilde azaldı. İlerleyen süreçte çok daha başka kazanımlar elde edeceğimi ve alanında gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum.

  • G
   Konum: Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık

   Görüşmelere günlük hayatımda yaşadığım kaygı sorunum nedeniyle başladım. Ayça Hanım güleryüzlü ve anlayışlı bir şekilde karşıladı. Sorunun temeline inmemde ve kendimi daha iyi tanımamda bana çok yardımcı oldu. Seanslarımız devam ediyor. Başarılı bir psikolog başarılarının devamını dilerim.

  • O
   Konum: Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık

   Ayça hanımla tanışmadan önce hayata çok olumsuz bakıyordum şimdi hayatımda herşey daha olumlu bakış açımı değiştirdi diyebilirim İyi ki tanımışım dediğim bir insan hayata olumsuz bakan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim :)

  • S

   Ayça Hanıma eşimle yaşadığım sorunlar için gittim. Bilgi birikimi, güler yüzlülüğü, dili çok olumlu benim için. İyi bir iletişimimiz var. Kendimi yakın hissediyorum. Görüşmelerimizde kullandığı teknikler çözüm odaklı ve kısa sürede fayda gördüm. Kendisine destekleri için tekrar teşekkür ediyorum. Destek almaya ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim

  • Y
   Konum: başka bir yer

   Yoğun stres yaşadığım mutsuz olduğum bir dönemde ayça hanımla tanıştım. Çok iyi bir dinleyici ve güven veren bir psikolog. Rahatça kendimi açabiliyorum. Özel hayatımı her şeyimi ona güvenerek anlatabiliyorum. Bana sorduğu soruları ve yaptığı yorumları sayesinde kendimi artık daha iyi tanıdığımı söyleyebilirim. Kısa zamanda ilerlediğimizi düşünüyorum. Zor zamanımda yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

  • Konum: başka bir yer

   Uzun süredir etkisi altında olduğum majör depresyon için şimdiye kadar sadece ilaç tedavisi gördüm. Kullandığım süre boyunca biraz iyi geliyordu ama bıraktığım zaman yine eski halime dönüyordum. Ayça Hanım’la yaptığımız seanslar hastalığımın şiddetinin azalmasında çok etkili oldu. Yazın görüşmelerimize ara verdik ama iletişimimiz kopmadı. Ne zaman ihtiyacım olsa mail attım ve mutlaka dönüş yaptı. Bir an önce yeniden devam edelim istiyorum. Yakın bir arkadaşımı da yönlendirdim kendisine. Ayça Hanım’la tanışmanızı öneririm.

  • Y
   Konum: başka bir yerHizmet: Aile İçi İletişim Sorunları

   Benim ailemle ilgili bazı problemlerim vardı. Kızım özel gereksinimli bir çocuk olduğu için sürekli onunla ilgilenmem gerekiyordu. Tüm zamanımı onunla geçirebilmek için işimden ayrılmıştım. Arkadaşlarımla görüşmüyordum. Ama ben iyi olmadığım için kızıma da iyi gelmiyordum. Ondan yapmasını istediğim şeyleri yapmayınca fark etmeden aşırı tepki gösteriyordum. Eşimin bu kadar rahat olması beni iyice sinirlendiriyordu ve sürekli kavga ediyorduk. Evin içinde sinir küpü gibiydim. Bu yaşadıklarımı sadece Ayça hanıma anlatabiliyordum. Size gerçekten teşekkür ederim. Sabırla dikkatle dinlediniz beni. Hayatta her şeyi kontrol edemeyeceğimi her şeyin planladığım gibi olamayacağını öğrendim. Fark etmeden yaptığım hataları görebildim. Bunları görebilmek için bazen dışarıdan objektif bakabilen biri gerekli. İhtiyacım olduğu zaman görüşmeye devam ediyorum. Kesinlikle öneririm.

  • M

   Ayça hanım oğlumun psikoloğuydu. Oğlumda davranış problemleri vardı ve öfke patlamaları oluyordu. Daha önce 2 psikologla daha görüştük. Onlarla hiç böyle iletişimimiz olmamıştı. Çok iyi birisi ailecek çok seviyoruz ve yakınlarımıza öneriyoruz her zaman. Hem çocuğumu doğru yönlendirdi hem de beni. Eşim de kendini iyi hissetmediği bir dönemde görüştü. Uzun saatler çalıştığı için düzenli gidemedi ama o da çok memnun kaldı. Bu hayatta ailecek zor şeyler yaşadık ama onun sayesinde bunları kabullenebilmeyi ve yapabileceklerimize odaklanmaya başladık. Hayatımda her daim olmasını istediğim bir insan. Tekrar teşekkür ederim ayça hanım

  • T
   Konum: başka bir yer

   Arkadaşım depresyondayken gitmişti sonra ben psikolog aradığım zaman ona iyi geldiğini bildiğim için kendisine ulaştım. İşinde başarılı olduğunu düşünüyorum. Babamı kaybetmiştim çok zor bir dönemdi benim için. Aldığım destek bana o dönem çok iyi geldi. İstediğim zaman ulaşabiliyorum kendisine. Herkese öneririrm.

  • E

   Ben 37 yaşındayım ve uzun zamandır huzursuz hissetme, sürekli bir iç sıkıntısı ve yoğun kaygı yaşadığım için başvurdum psikoloğuma. Beynimde sürekli düşünceler vardı artık düşünmekten delireceğimi düşünüyordum hatta. Delireceğimi düşündüğüm için artık gitmeye karar verdim zaten. Yoksa hep kendim çözmeye çalıştım ama bir süre geçip sonra yine aynı oluyordum. Düşünmemek için yaptığım her şeyin hem kaygılarımı hem iç sıkıntılarımı arttırdığını fark ettim. Görüşmelerde kullandığı benzetmeler hala aklımda. Seanslarda uyguladığı teknikleri kötü hissettiğimde kendi kendi uyguluyorum. İlk defa uzun süredir bu kadar iyi hissediyorum. O yüzden benim hayatımda önemli bir yeri var psikoloğumun. Ne kadar teşekkür etsem az. Bu sıkıntıları olanlara tavsiye ediyorum.