Prof. Dr.

Berk Güçlü

verifiedCreated with Sketch.

76 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 588 profil ziyareti var

Tıp eğitimini Türkiye'de tamamlamış olup 2005 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında Ankara üniversitesi tıp fakültesinden uzmanlığını aldı. 2006 yılından itibaren Ufuk Üniversitesi… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
76 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • F
  Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege HastanesiHizmet: Kırık Cerrahisi (tibia ve fibula kırıkları)

  Talihsiz bir günde düşmem sonucu bacağımda tibia'da 2 kırık ve fibula'da kırığım oluştu.Devlet hastanesinde beklemem gerektiği söylendikten sonra kırık için akla ilk gelecek yere Ufuk Hastanesi'ne isteğim doğrultusunda naklim yapıldı.Şanslıydım ki Berk Hocamın hastası olarak profesyonel bir el ve beyinden aldığım yardımlar sonucunda başarılı bir ameliyat geçirdim.Böyle parçalı ve iyileşmesi zor denilen bacak kırığında 1 buçuk ay sonrasında ayağa kalmayı başardım.2 ci ayımda Antalya'ya kendi aracım ile seyahat edebilecek seviyeye gelip tatil yapabildim.Beni görenlerin hayretler içinde kaldığını görmek güzel bir duyguydu fakat bu iyileşme ve ameliyat için Berk Hocama minnettar olduğumu söylememek büyük bir ayıp olurdu sanırım onun yönlendirmeleri ve yardımları sonucu ayağa kalkıp yeniden sağlıklı bir biçimde yürümeme Berk hocama borçluyum her şey için ona çok teşekkür ederim bu ülkenin ve hastalarının onun gibi bir deneyimli doktora her zaman ihtiyaçları var.İyi ki varsınız Berk Hocam teşekkürler...

 • T

  18 yaşında lupus hastalığı teşhisim kondu ve kortizonlu ilaç kullanımdan dolayı kalça kemiğimde çürüme olmuş başka hastanede tedavi görüyordum ve hiç bir önlem almadılar ben ağrılardan duramaz hale geldim yataktan kalkıp adım atamıyordum sonra aklıma öncedende Berk hocamı tanıdığım geldi ve hiç tereddüt etmeden kendisine başvurdum filmlerim ve mr inceledikten sonra bana olanları ve ilerde olacak herşeyi anlattı yaşımın protez için küçük olduğunu yani sonuçta ne kadar geç olursam bu ameliyatı benim için daha iyi olacağını söyledi ve öncesinde kök hücre operasyonu geçirdim biraz daha zaman kazanabilmek adına sonrasında 19 yaşımda sağ bacağıma total kalça protezi takıldı hiç bir sorunum olmadan ameliyatım başarıyla geçti ameliyat sonunda 45 gün içinde tamamen kendimi toparladım yaklaşık bir yıl sonra sol bacağımdan total kalça protezi ameliyatı geçirdim ve bu sefer 1 ayın içinde toparlanıp eski sağlığıma kavuştum bundan sonraki hayatımda en ufak birşeyde kendisine ulaşabileceğim herkese gözüm kapalı tavsiye edebileceğim tek hekim. Sn.Prof.Dr.Berk Güçlü hayatım sizin sayesinizde yeniden başladı size ne kadar teşekkür etsem az

 • M
  Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi

  KıKızım18 yaşındayken Lupus hastalıgı teşhisi kondu ve kortizonlu ilaç kullanım dan dolayı kalça kemiginde çürüme oldu devlet üniversitesinde tedavi görürken farkedilmedi daha öncedende Berk hocamı tanıdığımız için kolayca ulaşıp kendisiyle görüştük kızımın yaşının küçük olmasından dolayı protez ameliyatını geciktirmek adına iki bacaktanda kök hücre tedavisi uygulandı kızım 19 yaşına geldiğinde sağ bacaktan total kalça protezi ameliyatı geçirdi hiç birsorun yaşamadan kızım 45 gün içinde ayağa kalktı 20 yaşındayken sol bacaktan total kalça protezi ameliyatı geçirdi bu sefer 1 ayın içinde sağlığına kavuştu herşey beklediğimizin üstünde gerçeklesti Berk hocam ve harika ekibine çok teşekkür ederim bundan sonraki hayatımızdaen ufak bir olay başvurabilirsiniz hekiminin Sn.Doç.Dr.Berk Güçlü .

 • M
  Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege HastanesiHizmet: Total Kalça Protezi

  Annemin total kalca protezi revizyon ameliyatini basari ile gerceklestiren Berk Güçlü hocama ne kadar tesekkur etsek az kalir. Ameliyat öncesi verdiği güven ile tereddütsüz ve huzur icinde ameliyata karar verdik. Son derece basarili gecen ameliyati sonrasinda da sadece 18 saat sonra yürümeye basladi. Taburcu olduktan sonrada hem pansumanini yapan hem de dikkat etmemiz gereken seyler hakkinda bize yardimci olan Fatih Beye de ayrica cok tesekkür ederiz. Basarili bir ekip calismasi ile cok şükür 70 yaşinda olan annem çok kisa bir süre içinde sağliğina kavustu. Allah çare bekleyen tüm hastalari Berk Hocam gibi işini iyi bilen ve de yapan doktorlar ile karşilaştirsin.

 • Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege HastanesiHizmet: Ayak Ve Ayak Bileği Cerrahisi

  Bundan sonra ki hayatım boyunca en küçük vakkalarda bile başvuracağım kendimi ve tüm sevdiklerimi gözüm kapalı ve koşulsuz teslim edeceğim bir hekim.bizim derdimize deva olduğu için ne kadar tesekkur ve minnet etsem az kalır çok teşekkür ederiz .ıyi ki allah sizi karşımıza çıkardı

 • F
  Konum: Berk Güçlü MuayenehanesiHizmet: Diz Problemleri

  Uzun süredir devam eden diz problemlerim nedeniyle Berk Hocaya başvurdum.Odasına girdiğim andan itibaren ilgili ve beni anlamaya hevesli bir hekimle karşılaştım.Önümüzdeki zamanlarda durumumu netleştirmek için tekrar muayeneye gideceğim.Daha şimdiden ilgisi ve duyarlı yaklaşımı için kendisine çok teşekkür ediyorum.

 • Konum: Berk Güçlü MuayenehanesiHizmet: Kırık Cerrahisi

  26 Nisan 2017 tarihinde şanssız bir düşme sonucu sağ ayak bileğim kırılarak paramparça oldu. Çevredeki insanların yardımı ile ambulansla özel bir hastaneye götürüldüm ancak bir tanıdığımın Doç. Dr. Berk GÜÇLÜ adını tavsiye etmesi üzerine Ufuk Üniversitesi Rıdvan Ege Hastanesine nakil istedim.  Doç. Dr. Berk GÜÇLÜ, ilk muayeneden itibaren kırıklarımı değerlendirerek sürecin ve geçireceğim operasyonların tüm detaylarını anlayabileceğim sadelikte bir Türkçe ile benimle paylaştı. Doğru bir planlama yapılarak bacağım operasyonlara hazırlandı ve hocamız ile ekibi tarafından Mayıs başında 2 başarılı operasyon geçirdim. Operasyon sonrası kısa bir sürede taburcu edildim, bu dönemde Doktor Berk Bey'in yakın takibi, pansumanlar ile yaralarım kapandı. Yaşayacaklarımı önceden bilerek hazırlanmamı sağlayan detaylı ve tatmin edici açıklamalarıyla öz güvenimi hep yüksek tuttu. 6 hafta sonunda önerdiği egzersizleri uygulamaya başladım, 21 Temmuz 2017 tarihindeki son kontrolümde "haydi artık desteksiz yürüyebilirsin" dediğinde odasından yürüyerek ayrıldım.  Hasta bir insanın hak ettiği ilgi ve özeni, güler yüzü, naif tavrı ile göstererek, hastasının moralini yükseltip psikolojik bir rahatlama sağlayan, hastaya güven veren yaklaşımı ile, deneyimi, el becerisi ile beni sağlığıma kavuşturan Doç. Dr. Berk GÜÇLÜ hocama sonsuz şükranlarımı sunarım.

  Berrin Yazıcıoğlu

 • Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege HastanesiHizmet: Enfeksiyon ve diz protesi

  Bir çok profesör doktora taş çıkarır derim Berk Güçlü için.sempatik ve guler yuzlulugu yaninda hastaya yaklasimi vok iyi.
  2009 yılında dizime ilk diz protezini taktiğin da bana romatizmam olduğunu ve bu konuda tedavi gormem gerektiğini Berk hoca söylemişti.bir dizi amaliyatlar geçirene kadar gayet rahat taşıdım protezi. Gecen yıl 800 lere vuran enfeksiyon artışıyla tekrar Berk Güçlüye gittim.neredeyse ayağımı kaybet üzereyken hocamızın sayesinde kurtardik.ve bir sure sonra protezi yeniledi her şey için çok tesekkur ederim Berk hocam

 • F
  Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege HastanesiHizmet: Enfeksiyon ve iç protez

  Bir çok profesör doktora taş çıkarır derim Berk Güçlü için.sempatik ve guler yuzlulugu yaninda hastaya yaklasimi çok iyi.
  2009 yılında dizime ilk diz protezini taktiğin da bana romatizmam olduğunu ve bu konuda tedavi gormem gerektiğini Berk hoca söylemişti.bir dizi amaliyatlar geçirene kadar gayet rahat taşıdım protezi. Gecen yıl 800 lere vuran enfeksiyon artışıyla tekrar Berk Güçlüye gittim.neredeyse ayağımı kaybet üzereyken hocamızın sayesinde kurtardik.ve bir sure sonra protezi yeniledi her şey için çok tesekkur ederim Berk hocam

 • 92 Yaşındaki annem Müzeyyen Mumcu düşme sonucu kalça kırığı yaşadı. Çok ağrılı halde sayın doktorumuz Berk Güçlü'ye ulaştık. Çok başarılı bir ameliyat ve sonrasında titiz takipleriyle sağlığına kavuşturdu annemi. Bizi kendilerine yönlendiren Sayın Prof.Dr. Filiz TÜZÜNER e ve Sayın Doç.Dr. Berk GÜÇLÜ ye ne kadar teşekkür etsek azdır. Elleriniz adınızla özdeş. Gücünüz daim olsun hocam.

Hakkımda

Hakkımda

 • Tıp eğitimini Türkiye'de tamamlamış olup 2005 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında Ankara üniversitesi tıp fakültesinden uzmanlığını aldı. 2006 yılından itibaren Ufuk Üniversitesi Dr Rıdvan Ege Hastanesinde çalışmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Eğitimi,
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlık,
 • Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi - Yard. Doçentlik,
 • Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi - Doçentlik, 2012
daha fazla

Deneyimler

 • Kalça Kireçlenmesi (Koksartroz)
 • diz Kireçlenmesi (Gonartroz)
 • Erişkin kalça çıkığı sorunları(DKÇ-koksartroz)
 • Kalça kırıkları Cerrahisi
 • Sorunlu diz ve Kalça Protezlerinde Revizyon cerrahileri
daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

İnsan oğlunun tam iyilik halinin sağlanmasına yardımcı olabilmek için.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Hekimliğin zor yanları olarak sorduğunuz zaman aklıma şu geliyor; hekimlik meslek olarak değil de bir yaşam tarzıdır, felsefesi ile baktığımız zaman zor yanları kalmamış oluyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Sonuçlarını çok kısa zamanda alıyor olmak ve kişilere sağlıklı hareket şansı tanıyabilmek en mutlu edici yönü.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Tedavi ettiğimiz hastalardan aldığımız içten edilen teşekkür ve dualar bizler için paha biçilmez oluyor. Teşekkür ediyorum bana bu şansı verdiğiniz için.