Prof. Dr.

Berk Güçlü

verifiedCreated with Sketch.

Ortopedi ve travmatoloji

76 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 1 413 profil ziyareti var

Tıp eğitimini Türkiye'de tamamlamış olup 2005 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında Ankara üniversitesi tıp fakültesinden uzmanlığını aldı. 2006 yılından itibaren Ufuk Üniversitesi… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
76 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Merhaba,
  Ameliyata karar vererek operasyon geçirdiğim 18.01.2012 tarihine kadar, dizlerimden ve bacaklarımdan kaynaklı sancılarım yürümekte çektiğim zorluklar,ayakta bile 5 dakikadan fazla kalmanın zulme dönüşmesi hayatımı zindana çevirmişti.Berk Bey'le tanışmam ve bana verdiği güven sayesinde ameliyata karar vererek bu sıkıntılarımdan 2 dizimden aynı anda operasyon geçirmeme rağmen kurtulmamı sağladı.Tahminlerimden daha kısa süren nekahat dönemi,doktorum sayesinde çok başarılı geçen ameliyat sayesindedir.Kısa sürede iyileşerek eski sağlığıma kavuşmamı sağlayan ve ameliyat sonrasında da ilgisini devam ettiren doktorum Doç. Dr. Berk Güçlü'ye sonsuz teşekkür ederim. Münevver Keçeli

 • Slm ben gökben dinler 32 yaşındayım.
  doğuşdan kalça çıkığı(DKÇ)hastasıyım.
  doğduğtan sonra 6 aylıkken başlamış benim ameliyatlarım taki 7 yaşıma kadar.
  en son 7 yaşımdaki ameliyatta korktum ve bir daha uzun bir süre
  doktorlara gitmedim.
  fakat 22 yaşıma geldiğimde yoğun ağrılarım vardı ve hareket edememeye başladım,
  öyleki psikolajim bozulmuş ve yaşamdan umudu kesmiştim.
  o dönemde tanışdığım bir arkadaşımın tavsiyesi ile
  DOÇ. DR BERK GÜÇLÜ ye muaneye gittim.
  ilk başta diğer gittiğim doktorlar gibi hemen ameliyat dicek diye
  korkuyla düşünürken.
  Berk hocam söze başladığında önce bir güven duydum
  ve devamında tedavi süreci başladı.
  10 yıldır protez var sol kalçamda ve hiç bir ağrım , şikayetim de yok.
  benden sonra çevremde tanığım ortapedik rahatsılığı olan
  tanıdıklarıma da berk hocamı tavsiye ettim.
  Berk hocama giden ve tadavi görenlerde çok memnun.
  TEŞEKKÜRLER BERK HOCAM.

 • Iyi bir doktorun neler yapabilecegini gosteren her konuda bilgilendiren ve her asamada bizzat ilgilenen biri oldugunu duymustum cok ciddi bir bilek kırığı sonucu Berk bey ile tanıştım işinde gercekten iyi ve ozenli zira ben cok zor bir hastayımdır. Ameliyat olali 5 ay oldu bu derece buyuk bir kirik icin rahat hareket ediyorum hersey icin tesekkurler hocam.

 • Ben, Müzeyyen Öztürk Şen. 1960 doğumluyum, solda DKÇ li olarak yaşamımı sürdürürken zaman içinde sağ kalçaya yüklenmeye bağlı ileri düzeyde deformasyonlar ve ağrılarım gelişmişti. Son yıllarda yaşam kalitem oldukça düşmüştü ve artık evde bile bastonsuz yürüyemez ve özellikle gece uyku uyuyamaz hale gelmiştim. Artık protez kalça ameliyatım kaçınılmaz olmuştu. Doktor arayışına geçip, internetten bir sürü isim buldum ama hangisine güvenecektim? Çevremde araştırmaya başladım.
  Hastane enfeksiyonu ve ameliyat sırasında gelişebilecek komplikasyonlar, ağrılar gözümü çok korkutuyordu ve bu yüzden yıllardır ameliyattan kaçıyordum. Bir kaç doktorla görüştükten sonra Doç.Dr. Berk Güçlü Hocamla karşılaştım. Kendinden ve yapacağı işten emin bir şekilde ameliyatı, iyileşme sürecini ve risklerini anlattı. Kafamdaki bütün soru işaretlerine ve kaygılarıma yanıt bulmuştum. Aslında hep “Eylülde havalar serinleyince ameliyat olacağım” derken; eve gelince eşimle “Neden Eylüle kadar bu ağrıları çekeyim?” diye konuşmaya başladık. Ertesi gün Berk Hocamı arayarak “Beni ameliyat prgğramına almasını” rica ettim. O günden sonra sürec hızla ilerledi. 21 Haziranda Ufuk Üniversitesinde seramik kalça protez ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası çok ciddi kemik ağrılarım olabileceğini düşünerek yıllarca kaçmıştım ameliyattan ama Berk Hocam öylesine ustaca yaptı ki ameliyatımı hiç ağrı hissetmedim. Hastanede üç gün kaldıktan sonra eve taburcu oldum. Gün aşırı pansumanlarım devam etti ve şu anda ameliyatımın 35. günü. Wolcer ya da baston kullanarak yürüyor ve şimdilik basit egzersizler yapıyorum. Gece uykularım düzene girdi, yaşam kalitem hızla iyiye gidiyor. Biliyorum ki kısa sürede de desteksiz yürümeye geçeceğim.
  Doç.Dr. Berk Güçlü Hocama yurt dışında ya da tatilde olduğu süreçte bile her aradığımda ulaşabildim. Mesleki değerlerinin yanında hasta ve hasta yakınlarının kaygılarını çok iyi anlayıp destek olan doktoruma minnettarım. Ameliyattan korkup, ağrı çekenler işte yukarıda benim öyküm.
  Berk Hocamın ellerine, yüreğine sağlık..

 • Annem Meliha Yavuz yıllardır birçok doktora gitti ve hepsi de total diz protezi ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Fakat annem korku ve güvensizlik nedeniyle ameliyat olmak istemedi. İnternette iyi bir ortopedi doktoru ararken, hakkında güzel yorumlar okuduğum Berk hocadan randevu aldım ve annemi gitmeye ikna ettim. Berk hocanın gençliği, dinamizmi,nezaketi ve bence en önemlisi kendine güvenli ve aynı zamanda mütevazi kişiliği annemi ameliyat olmaya ikna etti. Ameliyat sonrasında da hem kendisi hem de ekibi son derece ilgiliydiler. Berk hoca hem iyi bir hekim hem de insanlığını hiç yitirmemiş güzel bir insan. Böylesi bir dönemde bu iki özelliği birarada barındıran bir doktor bulmak o kadar zor ki. Berk hocaya ve ekibindeki Doktor Hakan Bey ve Fatih Bey'e çok teşekkür ederiz. Özlem Yavuz Gül.

 • Senelerdir her iki kalçamda da romotoit artritten oluşan deformeler var.Birçok doktora gittim fakat ikna olmadığım için ameliyat olmadım. Eşimin araştırmaları sonucu Berk hocam ile tanıştık.Hemen karar verecek kadar güvendik ve bir hafta sonra 23/03/2016 tarihinde ameliyatımı gerçekleştirdi ,Protezim takıldı. Sol bacağımda olduğum bu ameliyat ile 62 yaşımda yeniden hayat buldum.Şimdi sağ kalçamdan ameliyat için doktorumun olurunu bekliyorum. Doç.Dr..Berk Güçlü artık doktorumdan öte benim üçüncü oğlum. Sıcak kanlı,güven verici,yapacağı işten emin. İyiki varsın. Bendeki değişiklik bütün akrabalarım kadar arkadaşlarımın da sevincine neden oldu. Onların da duaları seninle......
  Neriman Çetinkaya . .

 • Herkesin bir hikayesi var... Benim hikâyemin bu parçasının kahramanı sn. Doç. Dr. Berk GÜÇLÜ.. 29 yaşındayım ve DKÇ sebebiyle Berk beye eşimin ısrarıyla muayene olmaya gittim.. Esasen hiç gitmek istemiyordum.. 8-9 aylıkken bir kaza geçirmişim ve iki bacağımda da çıkık meydana gelmiş ve fark edilememiş, daha sonra fark edildiğinde de gidilebilir her yere gidilmiş ( Adapazarı, İstanbul, Isparta) en son Isparta da platin takıldığını ve sonra ilk defa 6 yaşında yürüdüğümü hatırlıyorum... Her ne ise.. 15 yaşıma kadar çok ağrı ve acı çektim.. Beni tedavi eden doktor 20 yaşına geldiğimde protez ameliyatı olmam gerektiğini söyledi.. Acı ve ağrı çekerek 20 yaşıma geldiğimde ilk gittiğim profesör, protez ameliyatı için uygun kemik yapısına sahip olmadığımı, benim kemik yapıma uygun protez imal edilmesi gerektiğini ve bu işin Türkiye'de yapılmadığını söyledi ve sonra, asla evlenme, çocuk sahibi olma, sakın kilo alma, bundan sonraki yaşantını evde dinlenerek geçir dedi.. Tabi bundan sonra bi çok profesöre gittim ve aynı şeyleri söylediler.. Mümkün değil, bu kemiğe protez takılamaz... Ben evlendim.. Ve anne olmak istiyordum.. Eşim benim acı çekiyor olmama dayanamadı ve beni Berk Beye götürdü.. Ben yine aynı şeyleri duymayı bekleyerek ümitsizce kapısını çalmışken Berk Bey, çocuk sahibi olup normal doğum bile yapma ihtimalinin olduğunu söyledi.. Gerçekten bu cümleyi duyduğuma hala inanamıyorum..O an benim kahramanın oldu.. Keyifli sohbetinden ve ilgisinden hiç bahsetmiyorum şahane bir insan.. 25 Mart'ta sol kalçamdan total kalça protezi ameliyatı oldum.. İlk günler ağrılı geçti tabi ama mutluluktan ağlarken ağrılar hiç önemli olmadı.. Sabrettim ve kendime çok iyi baktım.. Şu an 7 hafta geçti üzerinden ve ben sağ bacağıma ne zaman protez ameliyatı olacağımı sorup duruyorum.. Yani herşey yolunda.. Çok mutluyum.. Ve herkese ben bile ameliyat olduysam ve başarılı geçtiyse, herkes herşeyi yapabilir diyorum.. Çünkü böyle hissediyorum.. Benim için imkansız bir olan bir durum gerçek oldu.. Belki kendisi için bir hastasıyım ama benim için hayatımı daha kaliteli yapan adam.. Yaşamak ve kaliteli yaşamak arasındaki farkı şu an hissediyorum.. Ağrımın son bulmuş olması benim için bir lükstü ve şimdi o lükse sahibim.. Evet Sayın Doç. Dr. Berk GÜÇLÜ'nün kahramanım olduğu bilgisi doğrudur.. Ve harika ekibi, Fatih bey, Emre bey, Barış bey, Hakan bey ve özür dileyerek isimlerini hatırlayamadığım diğer ekip arkadaşları.. Her birine ilgisinden ve bana sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum.. O kadar bilgili, saygılı, kibar ve ilgililer ki hastanede biraz daha uzun kalmak istemiştim.. Tüm sağlık ekibi o kadar saygı değer insanlar ki, lütfen korkmayın ve gidin.. Ve bir gün oğlum olursa eğer adını Berk koyacağıma şüphe yok... Sonsuz teşekkürler ve saygılar..

 • Uzun zamandir cektigim agrilarima 16.4.21016 tarihinde yapmis oldugunuz kalca protezi ameliyati ile son verdiniz.size ve ekibinize sonsuz tesekkurler. basarilarinizin devamini diliyorum.ellerinize saglik.
  saygilar. emel dokuzoglu

 • M

  mersinden ece ben 6 yıldır ağrı çeken hayatı kabusa dönen annem sevgili hocamız sayın berk güçlü tarafından ameliyat edildi.ağrılarından kurtuldu.sevgili hocamızın mucizeler yaratan ellerini saygıla öpüyorum,başarılarının devamını diliyorum.SEVGİLİ BERK GÜÇLÜ HOCAM SÜPER BİR HEKİMSİNİZ.TÜRKİYENİN ALTIN ELLERİNİNİ TANRI KORUSUN.

 • M

  19 Ağustos 2015 günü annem Azime Hamurcuer 'in diz protezi ameliyatını ekibi ile gerçekleştiren ve annemizin yürümesini sağlayan Sayın Berk Güçlü 'ye teşekkür ederiz. Ayrıca Hastane de görev yapan sağlık çalışanlarına da gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür ederiz. Münevver Özbek

Hakkımda

Hakkımda

 • Tıp eğitimini Türkiye'de tamamlamış olup 2005 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında Ankara üniversitesi tıp fakültesinden uzmanlığını aldı. 2006 yılından itibaren Ufuk Üniversitesi Dr Rıdvan Ege Hastanesinde çalışmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Eğitimi,
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlık,
 • Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi - Yard. Doçentlik,
 • Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi - Doçentlik, 2012
daha fazla

Deneyimler

 • Kalça Kireçlenmesi (Koksartroz)
 • diz Kireçlenmesi (Gonartroz)
 • Erişkin kalça çıkığı sorunları(DKÇ-koksartroz)
 • Kalça kırıkları Cerrahisi
 • Sorunlu diz ve Kalça Protezlerinde Revizyon cerrahileri
daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

İnsan oğlunun tam iyilik halinin sağlanmasına yardımcı olabilmek için.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Hekimliğin zor yanları olarak sorduğunuz zaman aklıma şu geliyor; hekimlik meslek olarak değil de bir yaşam tarzıdır, felsefesi ile baktığımız zaman zor yanları kalmamış oluyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Sonuçlarını çok kısa zamanda alıyor olmak ve kişilere sağlıklı hareket şansı tanıyabilmek en mutlu edici yönü.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Tedavi ettiğimiz hastalardan aldığımız içten edilen teşekkür ve dualar bizler için paha biçilmez oluyor. Teşekkür ediyorum bana bu şansı verdiğiniz için.