Psk.

Beyza Fıçıcı

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Aile terapisi, Pedagoji

25 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 304 profil ziyareti var

Almanya Berlin Doğumluyum ve Ekim 2017 Türkiye’ye dönüş yaparak Konya da çalışmaya başladim. Dört dil bilmekteyim ve terapileri bu nedenle Almanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
25 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • T

  Aile içi sorunlar nedeniyle beyza hanımdan randevu aldım ve birkaç yıldır yaşadığım bütün sorunları onunla paylaştım. Gerçekten bakışları ile bile beni rahatlattı ve aldığım muayene sonucunda hayatımda birşeylerin değiştiğini hissettim. Ona çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim

  Beyza Fıçıcı2018-08-07

  Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Hep mutlu olsun inşallah...

 • Konum: Deniz Terapi MerkeziHizmet: Çift Terapisi

  Ben Psikolog Beyza hanıma eşim ve çocuğum ile gittim. İki ayrı konu üzerinde çalıştık. Danimarka dan geliyoruz ve kendisi bizi en iyi şekilde anlicağını düşünüyorum. Bizim le çok yakından ilgilendi ve üstelik eşimle çok rahatladık. İlk defa kendimizi daha iyi anlayarak evliliğimizi devam ettiriyoruz. Hem cinsel hemde duygusal problemlerimiz çözüldü. Kendisine 10 seans gittik. Çok memnun kaldık. Birdaha ona danışırız. Herkese tavsiye ederiz. Kendisine başarılar diliyoruz.

  Beyza Fıçıcı2018-08-06

  Çok teşekkür ediyorum. Size da mutlu ve huzurlu bir devamlılık diliyorum.

 • A

  Çok fazla gidememiştim kendisine ama çok memnun kaldım. Yeteri kadar ilgilendi benimle. Devam etmeyi isterdim ama elimde olmayan durumlardan dolayı devam edemedim. Gerçekten beni dinlendiğini hissettim. Başından savmadı beni. İlgilendi, derdimi dinledi. Bana yardımcı olmaya çalıştı. Genel olarak bir sıkıntımız yoktu. Yakınlarıma da tavsiye ederim. Memnundum çünkü kendisinden. Tekrar gidecek olsam yine Beyza Hanım'ı tercih ederim.

 • Konum: Deniz Terapi MerkeziHizmet: Aile İçi İletişim Sorunları

  Beyza Hanım'a aile içi yaşadığım sıkıntılar sebebiyle gittim. Aylardır yaşadığım şeyleri anlattığımda hissettiğim şeyleri ben daha söylemeden bana ileten tavrı, evet beni anlayan birisi var şükrünü bana yaşattı. Eşimi iki yıldır bir terapiste gitmeye ikna edememiştim. Ama artık umrumda değil. Ben iyi olursam düzelecek her şey. Aile içi sorunlarda eşlerinizi ikna edemeseniz dahi sorunlarınızla kendi başınıza mücadele etmek yerine bi destek alın derim. Beyza Hanım da bunun için iyi bi adres. Sevgiler.

  Beyza Fıçıcı2018-06-06

  Böylesine bir güzel yorum icin ve kendinize iyi hissetmeniz beni çok mutlu etti. Ileriki Seanslarimizda daha çok rahatlayacaksiniz. Sevgilerle ... :)

 • I

  İlgisinden alakasından memnun kaldım. Yurt dışından gelmiş olması bana kendilerine gitmemde yardımcı oldu. 1-2 seans gittim. Kendisinden memnun kaldım. Seanslarım devam etmekte. Yakınlarıma da tavsiye ederim.

 • M
  Konum: başka bir yerHizmet: Evlilik Terapisi

  Eşimle sorunlarımız vardı yaklaşık 5 seans gittik ve çoğu problemimiz düzeldi evliliğim çok daha kaliteli ilerliyor başarılar dilerim beyza hanım sevgiler

 • I
  Konum: Deniz Terapi MerkeziHizmet: Dürtü Kontrol Bozukluğu

  Terapi merkezine geldiğimde beni Beyza hocaya yönlendirdiler. 3 seans katıldım ve rahatsızlığım ile alakalı önemli iyileşmeler gözlemledim. Daha gitmeye devam edeceğim. Hocama çok teşekkür ediyorum.

  Beyza Fıçıcı2018-04-16

  Çok sevindim sizin adınıza, umarım bırdahaki seanslarımızda daha çok ilerleme kayıt edersiniz :)

 • Z

  Ben 5 aydır Psikolog Beyza Hanım'dan terapi alıyorum ve bu süre zarfında kendisinden çok iyi destek aldım. Kendisi Almanya'da almış olduğu eğitimle ve Konyada Psikologlar arasında farklı olduğunu belli ediyor, çünkü ben ve ailem başka psikologlara da gittik ama hiç faydasını göremedik . Yine Beyza Hanım'a giderim. Başarılar diliyorum.

 • E

  Güler yüzü ve hizmetinden dolayı çok memnun kaldım. Kendime zarar vericektim fakat ilk sens'dan sonra kendime yeniden kavuştum ve hayatımı yola koymaya devam ediyorum...

 • D

  Beyza Hanım'a danışan olarak çok memnun kaldık. Avrupadan (Almanya) aldığı eğitimin farklılığını gösteren bir işin uzmanı Kendisi. Ailecek çok memnun kaldık.

  Beyza Fıçıcı2018-03-28

  Eğitim çok önemlidir. Bu farklı görüp ve bilinçli şekilde Terapiye gelmenize ve dahası memnun kalmanıza çok sevindim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Almanya Berlin Doğumluyum ve Ekim 2017 Türkiye’ye dönüş yaparak Konya da çalışmaya başladim.
  Dört dil bilmekteyim ve terapileri bu nedenle Almanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olarak verebilmekteyim.
  Psikoloji Lisans Eğitimi Berlin Medical School Universitesinde Tez konusu: KÜLTÜRLER ARASILIĞIN, TERAPİDE HASTA VE TERAPISTLERIN SÜBJEKTİF DENEYİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (INFLUENCE OF INTERCULTURALISM ON THE SUBJEKTIVE EXPERIENCE OF PATIENTS AND THERAPISTS IN THERAPY).

  ile Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Ankara - Çankaya'da, DATEM Kurumunda BDT Terapi eğitimimi, Psikotravmatoloji üzerine Prof. Dr. Ebru Salcıoğlu tarafından verilen eğtimi, Ankara da tamamladim.

  PSİKOLOG BEYZA FICICI’nin BDT (Bilinçsel Davranış Terapi) üzeri edinmiş olduğu veriler: Travma sonrası stres bozukluğu eğitimi
  Panik Bozukluk, Agorafobi ve Sosyal Kaygı
  Obsessif Komplüsif Bozukluk
  Bozukluk-Depresyon-Bipolar Bozukluk.

  2015-2017 yılında Berlinde - Vivantes am Urban Hastanesinde Psikolog olarak Bağımlılık, açık ve kapalı Psikyatri Bölümleri: Depresyon, Psikoterapik ve Psikosomatik, Gastroenteroloji, Jinekoloji, Kardiyoloji, Yoğun Bakım, Cerrahi ve Ortopedi Bölümlerinde çalışmaya başlamış, Bireysel görüşme, tedavi ve testler uyguladim.

  2016 yılında dört ay almanyanin en Büyük Hastanesi: Benjamin Franklin Berlin Hastanesinde Psikosomatik Bölümünde Psikolog olarak Staj gördüm.
  Stajda alınan eğitimler:
  IN-VIVO Exposition Egzersizler
  Yeme bozukluğu olan hastaların (Anorexia nervosa, Bulimia Nervosa, Adipositas per magna ve karışık formlar): davranışsal analize ve temel anamnezinin düzenlenmesi
  • yemek yeme günlükleri ile ilgilenme
  • In-Vivo Egzersizli davranış modifikatörlü Programı
  Spesifik anamnezler (biyografik anamnezi, aile anamnezi, sexuel anamnezi)
  Derin psikoloji oryantasyonlu konuşma psikoterapisi, Gurup Terpisi
  Jacobson’a göre progressiv kas gevşetme
  Kültürler arası bağlama ve terapilerde destekleme

  Ekim 2016 yılında Konya Beyhekim Psikyatri Bölümünde AMATEM, SERVIS, POLIKLINIK, ERGEN VE COCUK PSIKYATRISI ve TRSM Bölümlerinde Psikolog olarak yurt dışı Stajını tamamladım.
  Staj da eğitilen:
  BAPI ölçeği
  Sigara, Alkol ve Madde bağımlılığı tedavi Programı (SAMBA)
  Denetim Serbestlik
  Bireysel ve Aile görüşmesi
  Motivasyonel görüşmeler
  • MMPI-Test
  • IQ-Test
  • CATTELL-2A
  • BDI-Test
  • BAI-Test
  Grup Psikoeğitim
  • WISC-R
  • AGTE

  2017 yılında 450 saatlik Aile Danışmanlık Eğitimi (Uzman) Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde Eğitimimi başarıyla tamamladım.

  2018'den itibaren konyada çeşitli Firmalara psikolojik danışmanlık yapmaya başladım.

  Nefes Egzersiz Kursları vermekteyim (Bayanlara özel).

  KOMEK, Diltaş Lisesi, Ismail Kaya Anadolu Lisesi, Açı ve Peren Deshanesi, Tabiat kreşi ve Hanımlar Lokalı gibi çeşitli kurumlar ile çalışmaktayım. Seminer ile Psikolojik Danışmanlık sunmaktayım.

  Çocuklarda Bilişsel Davranış terapi, Oyun ve Masal terapi eğitimimi Bilgelik Enstitüt'de Lütfü Kaan Özdemir tarafindan verilen Eğitimleri Ankarada tamamladim.

  CISED Kurumunda Cinsel Eğitimi aldim ve Cinsel sorunlara tedavi vermekteyim.

Okullar / Eğitimler

 • Sternberg Grundschule (ILKOKUL)
 • Rückert-Gymnasium (Lise)
 • Medical School Berlin (University)
 • DATEM Bilissel Davranis Terapi egitimi Ankara
 • Aile Danismanlik uzmani Necmettin Erbakan Üniversitesi
 • İstanbul İşletme Enstitüsü: Mobbing ve Stress Management
daha fazla