Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 437 profil ziyareti var

Almanya Berlin Doğumluyum ve Ekim 2017 Türkiye’ye dönüş yaparak Konya Terapimed de çalışmaya başladim. Dört dil bilmekteyim ve terapileri bu nedenle Almanca, İngilizce, Fransızca… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
19 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • M
  Yer: başka bir yerHizmet: Evlilik Terapisi

  Eşimle sorunlarımız vardı yaklaşık 5 seans gittik ve çoğu problemimiz düzeldi evliliğim çok daha kaliteli ilerliyor başarılar dilerim beyza hanım sevgiler

 • I
  Yer: Deniz Terapi MerkeziHizmet: Dürtü Kontrol Bozukluğu

  Terapi merkezine geldiğimde beni Beyza hocaya yönlendirdiler. 3 seans katıldım ve rahatsızlığım ile alakalı önemli iyileşmeler gözlemledim. Daha gitmeye devam edeceğim. Hocama çok teşekkür ediyorum.

  Beyza Fıçıcı2018-04-16

  Çok sevindim sizin adınıza, umarım bırdahaki seanslarımızda daha çok ilerleme kayıt edersiniz :)

 • E

  Güler yüzü ve hizmetinden dolayı çok memnun kaldım. Kendime zarar vericektim fakat ilk sens'dan sonra kendime yeniden kavuştum ve hayatımı yola koymaya devam ediyorum...

 • D

  Beyza Hanım'a danışan olarak çok memnun kaldık. Avrupadan (Almanya) aldığı eğitimin farklılığını gösteren bir işin uzmanı Kendisi. Ailecek çok memnun kaldık.

  Beyza Fıçıcı2018-03-28

  Eğitim çok önemlidir. Bu farklı görüp ve bilinçli şekilde Terapiye gelmenize ve dahası memnun kalmanıza çok sevindim.

 • I

  Ben Beyza Hanım'ı kültüründen dolayı seçtim. Yaklaşık 10 yıl önce Avrupa'dan dan Türkiye'ye geldim ve kendisi de Almanya'da doğduğu için beni çok iyi anlayacağını düşündüm. Kendime güvenim hiç yoktu ve iletişim kurmakta çok zorlanıyordum.Birlikte iyi egzersizler düzenledik, yeni hobbiler edindim ve yanlızlık kabuğumdan çıkmama yardımcı oldu. Kendimi daha iyi anlamaya başladım, çünkü çok iyi şekilde anlatıyor herşeyi ve kendimi anladıkça'da daha olumlu olmaya başladı davranışlarım. Mesela insanlarla iletişimim düzeldi hatta kendime güvenim de arttı zamanla. Şimdi daha iyi uyum sağlayabiliyorum. Kesinlikle tüm tanıdıklarımı yönlendiririm Beyza Hanım'a, çünkü hiç ön yargılı davranmadı. Kendisi kültürlere esnek ve anlayış sahibi olan tek Psikolog. Teşekkürler ediyorum kendisine.

 • K

  Araştırarak gittim. Çok güler yüzlü, ilgili. Çok memnun kaldım. Kızımla ilgilendi. 2 hafta boyunca Beyza hanım'ın dediklerini uyguladık ve olumlu sonuç aldık. Seanslardan memmun kaldık. Şu ana kadar almış olduğum desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum.Yakınlarıma da tavsiye ederim.

  Beyza Fıçıcı2018-03-26

  Teşekkürler :)

 • N

  Hem tavsiye hemde araştırarak gittim.Bir çok dil bildiği için en önemliside bu nedenle tercih ettim.İnternet üzerinden kayıt oluşturduğum bana ilk geri dönüş yapan danışmanım oldu.Beyza Hanım'dan çok memnun kaldım.Kendisine teşekkür ederim.İleride kendilerinin danışanı olmaya devam edicem.Danışanıyla çok ilgili ve sevecen yaklaşıyor.Seanslardan memnun kaldım.Almış olduğum desteğin kesinlikle yeterli olduğunu düşünüyorum.Soran tüm arkadaşlarımı yönlendiriyorum Beyza Hanım'a.

  Beyza Fıçıcı2018-03-20

  Size çok teşekkür ediyorum.

 • G

  Takıntı sorunum vardı bunun için tercih ettim.Bu konuda Beyza hanım bana yardımcı oldu.Konuşmasından ve ilgilenmesinden memnun kaldım.Seasnlardan memnun kaldım.Almış olduğum desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum.Araştırarak gittim.Yakınlarıma tavsiye ederim.

  Beyza Fıçıcı2018-03-20

  Herzaman destek olmaya çalışırım. Yardım edebildiğime çok sevindim...

 • H

  Psikolog Beyza Fıçıcı'ya 4 yaşındaki çocuğumla gittik. Enkoprzis baslamıştı, babası ile ayrıldıktan sonra. İlk seanstan sonraki tavsiyeleri 2 hafta uyguladıktan sonra birdaha hiç bir sorun yasamadık. Ona cok tesekkür ediyorum. Çok sempatik bir psikolog

 • D

  Psikolog Beyza Hanım bana bir yıl tedavi verdi. Almanyada tek Türk psikologlardandı. Çok destek oldu bana. Özgüvenim arttı ve panik nöbetlerim geçti. Artık stresli dönemlerimde kendimi nasıl temkin edip sakin kalacağımı biliyorum. Cok sabırlı sempatik ve güvenirli. Herkese tavsiye ederim. Sayensinde içimdeki darlıkdan kurtuldum.

 • M

  Beyza Fıçıcı çok yetenekli bir terapist. İş hayatının başlangıcında olmasına rağmen, gayet olgun ve girişken ve daima danışanına var olan genç bir yetenek. Siz sorunlarla dolu olan bavulunuzu elinize alıp, ona gidersiniz ve o sizinle beraber yol alır. Bu yolculukta o bavulun içindekilerini teker teker ayırır, ve sonunda bavulunuz hafiflemiş olur. Taşıdığınız yük artık size ağır gelmez, tekrar dik yürüyebilirsiniz

  Beyza Fıçıcı2018-02-09

  Böyle bir yorum için ben teşekkür ederim :)

 • H

  Beyza Hanım'dan sınav stresimle ilgili seans almıştım. Sınavları gözümde çok büyütüyordum. Benimle çok güzel ilgilendi. Buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

 • A

  Üniversite sınav kaygısıyla Beyza Fıçıcı'ya tedaviye gittim.Kaygılarım üzerine çalıştık haftalık planlar kurduk, hedefler belirledik nefes egzersizleri yaptik vs. Bunlar sayesinde odaklanmayı başarıyorum akrabalarıma da tedavi etti ve o da memnun kaldı. Bir daha bir problem yaşasam ona giderdim

  Beyza Fıçıcı2018-02-05

  Sana hayatında başarılar diliyorum :)

 • R

  Beyza Hanım'a ilk gittiğimde çok ümitsizdim, 6 yıllık bi ilişkim sonuçlandı hüsranla.. Depresyona girdim ne yapacağımı bilmiyordum. Beyza Hanım sayesinde şuan çok daha mutlu ve dimdik ayaktayım. Onun beni hayata karşı her zaman olumlu yönlendirmesi sayesinde şuan yenı bir ilişkiye başladım.. Kendısıne çok teşekkür ederim..

  Beyza Fıçıcı2018-02-04

  Hayatınızın yoluna girmesine sevindim. :)

 • K

  Tek kelime ile mükemmel bir psikolog. Bana çok yardımı oldu. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim. Bir çok arkadaşımı da yönlendirdim.

 • S

  Almanya'dan Merhabalar, Psk. Beyza Fıçıçı ile kızımın tuvalet eğitimi ile ilgili görüştük kızım henüz 2 yaşında 2 yaş sendromuyla birlikte tuvaletini yapmaktan çok utanıyordu ve bununla alakalı Beyza Hanım'dan bilgiler aldım neler yapmam gerektiğini bana detaylı bir şekilde anlattı kızımı gözlemledi tepkilerini ölçtü ve kızım onun sayesinde psikolojik olarak daha sağlıklı bir eğitim aldı çok teşekkür ediyorum başarılar...

 • B

  Psikolog Beyza Hanım cok ilgili bir Psikolog. Aile sorunlarimi cok yakindan takip edip cözüm bulmaya yardimci oldu. Ayriyetten kendime güvenim artı ve ailemle daha sağlıklı iletişim kurabilmemi sağladı.Çok teşekkür ediyorum. Korkularımı ve kaygılarımı yenmeye destek oldugu için, her zaman yine randevu alıp ona danışmayı tercih ederim. Keşke Almanya'dan gitmeseydi...

 • G

  Beyza Hanım mesleğine yeni başlamasına rağmen bana çok yardımcı oldu. Kendisi ike yaklaşık 5 seans kadar görüştük. Kendisinden çok memnun kaldım. Daha sonra ara vermek zorunda kaldım. Çok başarılı bir psikolog. Herkese tavsiye ederim.

  Beyza Fıçıcı2018-02-06

  Bunlari duymak beni çok mutlu etti. Teşekkürler.

 • T

  Beyza Hanım çok ilgli bir psikolog. Aile sorunlarımı yakından takip ederek çözüm bulmaya çalıştı. Kendime güvenim arttı sayesinde ailemle daha iyi bir iletim sağlıyorum. Korkularımı ve kaygılarımı yenmeme yardımcı oldu. Bir daha ihtiyaç duyarsam yine Beyza Hanım'dan destek alırım.

  Beyza Fıçıcı2018-02-05

  Umarim seans da öğrendiklerimiz geleckete hep faydalı olur.

Hakkımda

Hakkımda

 • Almanya Berlin Doğumluyum ve Ekim 2017 Türkiye’ye dönüş yaparak Konya Terapimed de çalışmaya başladim.
  Dört dil bilmekteyim ve terapileri bu nedenle Almanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olarak verebilmekteyim.
  Psikoloji Lisans Eğitimi Berlin Medical School Universitesinde Tez konusu: KÜLTÜRLER ARASILIĞIN, TERAPİDE HASTA VE TERAPISTLERIN SÜBJEKTİF DENEYİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (INFLUENCE OF INTERCULTURALISM ON THE SUBJEKTIVE EXPERIENCE OF PATIENTS AND THERAPISTS IN THERAPY)
  ile Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Ankara - Çankaya'da, DABATEM Kurumunda BDT Terapi eğitimi almaya başladim.

  BDT (Bilişsel Davranış Terapi) eğitimini DABATEM Kurumu, Psikotravmatoloji üzerine Prof. Dr. Ebru Salcıoğlu tarafından verilen eğtimi, Ankara da tamamladim.
  Psikotravmatoloji üzerine uzmanlığı olan Prof. Salcioğlu tarafından deprem, savaş, işkence, politik şiddet, cinsel ve cinsiyet temelli şiddet sonrası ortaya çıkan travma sonrası stres bozukluğunun etiyolijisine ve tedavisine yönelik DABATEM KURUMUNDA eğitim verilmiştir.

  PSİKOLOG BEYZA FICICI’nin BDT üzeri edinmiş olduğum veriler: Travma sonrası stres bozukluğu eğitimi
  Panik Bozukluk, Agorafobi ve Sosyal Kaygı
  Obsessif Komplüsif Bozukluk
  Bozukluk-Depresyon-Bipolar Bozukluk
  2015-2017 yılında Berlinde - Vivantes am Urban Hastanesinde Psikolog olarak Bağımlılık, açık ve kapalı Psikyatri Bölümleri: Depresyon, Psikoterapik ve Psikosomatik, Gastroenteroloji, Jinekoloji, Kardiyoloji, Yoğun Bakım, Cerrahi ve Ortopedi Bölümlerinde çalışmaya başlamış, Bireysel görüşme ve testler uyguladim.
  2016 yılında dört ay Benjamin Franklin Berlin Hastanesinde Psikosomatik Bölümünde Psikolog olarak Staj gördüm.
  Stajda alınan eğitimler:
  IN-VIVO Exposition Egzersizler

  Yeme bozukluğu olan hastaların (Anorexia nervosa, Bulimia Nervosa, Adipositas per magna ve karışık formlar): davranışsal analize ve temel anamnezinin düzenlenmesi
  • yemek yeme günlükleri ile ilgilenme
  • In-Vivo Egzersizli davranış modifikatörlü Programı


  Spesifik anamnezler (biyografik anamnezi, aile anamnezi, sexuel anamnezi)

  Derin psikoloji oryantasyonlu konuşma psikoterapisi, Gurup Terpisi

  Jacobson’a göre progressiv kas gevşetme

  Kültürler arası bağlama ve terapilerde destekleme

  Ekim 2016 yılında Konya Beyhekim Psikyatri Bölümünde AMATEM, SERVIS, POLIKLINIK, ERGEN VE COCUK PSIKYATRISI ve TRSM Bölümlerinde Psikolog olarak yurt dışı Stajını tamamladım.
  Staj da eğitilen:

  BAPI ölçeği

  Sigara, Alkol ve Madde bağımlılığı tedavi Programı (SAMBA)

  Denetim Serbestlik

  Bireysel ve Aile görüşmesi

  Motivasyonel görüşmeler
  • MMPI-Test
  • IQ-Test
  • CATTELL-2A
  • BDI-Test
  • BAI-Test

  Grup Psikoeğitim
  • WISC-R
  • AGTE

  2017 yılında 450 saatlik Aile Danışmanlık Eğitimi (Uzman) Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde Eğitimimi başarıyla tamamladım.
  2018'den itibaren konyada çeşitli Firmalara psikolojik danışmanlık yapmaya başladım.

Okullar / Eğitimler

 • Sternberg Grundschule (ILKOKUL)
 • Rückert-Gymnasium (Lise)
 • Medical School Berlin (University)
 • DATEM Bilissel Davranis Terapi egitimi Ankara
 • Aile Danismanlik uzmani Necmettin Erbakan Üniversitesi
 • İstanbul İşletme Enstitüsü: Mobbing ve Stress Management
daha fazla