Psk.

Beyza Fıçıcı

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Aile terapisi

23 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 257 profil ziyareti var

Almanya Berlin Doğumluyum ve Ekim 2017 Türkiye’ye dönüş yaparak Konya Terapimed de çalışmaya başladim. Dört dil bilmekteyim ve terapileri bu nedenle Almanca, İngilizce, Fransızca ve… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
23 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • A

  Çok fazla gidememiştim kendisine ama çok memnun kaldım. Yeteri kadar ilgilendi benimle. Devam etmeyi isterdim ama elimde olmayan durumlardan dolayı devam edemedim. Gerçekten beni dinlendiğini hissettim. Başından savmadı beni. İlgilendi, derdimi dinledi. Bana yardımcı olmaya çalıştı. Genel olarak bir sıkıntımız yoktu. Yakınlarıma da tavsiye ederim. Memnundum çünkü kendisinden. Tekrar gidecek olsam yine Beyza Hanım'ı tercih ederim.

 • Yer: Deniz Terapi MerkeziHizmet: Aile İçi İletişim Sorunları

  Beyza Hanım'a aile içi yaşadığım sıkıntılar sebebiyle gittim. Aylardır yaşadığım şeyleri anlattığımda hissettiğim şeyleri ben daha söylemeden bana ileten tavrı, evet beni anlayan birisi var şükrünü bana yaşattı. Eşimi iki yıldır bir terapiste gitmeye ikna edememiştim. Ama artık umrumda değil. Ben iyi olursam düzelecek her şey. Aile içi sorunlarda eşlerinizi ikna edemeseniz dahi sorunlarınızla kendi başınıza mücadele etmek yerine bi destek alın derim. Beyza Hanım da bunun için iyi bi adres. Sevgiler.

  Beyza Fıçıcı2018-06-06

  Böylesine bir güzel yorum icin ve kendinize iyi hissetmeniz beni çok mutlu etti. Ileriki Seanslarimizda daha çok rahatlayacaksiniz. Sevgilerle ... :)

 • I

  İlgisinden alakasından memnun kaldım. Yurt dışından gelmiş olması bana kendilerine gitmemde yardımcı oldu. 1-2 seans gittim. Kendisinden memnun kaldım. Seanslarım devam etmekte. Yakınlarıma da tavsiye ederim.

 • M
  Yer: başka bir yerHizmet: Evlilik Terapisi

  Eşimle sorunlarımız vardı yaklaşık 5 seans gittik ve çoğu problemimiz düzeldi evliliğim çok daha kaliteli ilerliyor başarılar dilerim beyza hanım sevgiler

 • I
  Yer: Deniz Terapi MerkeziHizmet: Dürtü Kontrol Bozukluğu

  Terapi merkezine geldiğimde beni Beyza hocaya yönlendirdiler. 3 seans katıldım ve rahatsızlığım ile alakalı önemli iyileşmeler gözlemledim. Daha gitmeye devam edeceğim. Hocama çok teşekkür ediyorum.

  Beyza Fıçıcı2018-04-16

  Çok sevindim sizin adınıza, umarım bırdahaki seanslarımızda daha çok ilerleme kayıt edersiniz :)

 • Z

  Ben 5 aydır Psikolog Beyza Hanım'dan terapi alıyorum ve bu süre zarfında kendisinden çok iyi destek aldım. Kendisi Almanya'da almış olduğu eğitimle ve Konyada Psikologlar arasında farklı olduğunu belli ediyor, çünkü ben ve ailem başka psikologlara da gittik ama hiç faydasını göremedik . Yine Beyza Hanım'a giderim. Başarılar diliyorum.

 • E

  Güler yüzü ve hizmetinden dolayı çok memnun kaldım. Kendime zarar vericektim fakat ilk sens'dan sonra kendime yeniden kavuştum ve hayatımı yola koymaya devam ediyorum...

 • D

  Beyza Hanım'a danışan olarak çok memnun kaldık. Avrupadan (Almanya) aldığı eğitimin farklılığını gösteren bir işin uzmanı Kendisi. Ailecek çok memnun kaldık.

  Beyza Fıçıcı2018-03-28

  Eğitim çok önemlidir. Bu farklı görüp ve bilinçli şekilde Terapiye gelmenize ve dahası memnun kalmanıza çok sevindim.

 • I

  Ben Beyza Hanım'ı kültüründen dolayı seçtim. Yaklaşık 10 yıl önce Avrupa'dan dan Türkiye'ye geldim ve kendisi de Almanya'da doğduğu için beni çok iyi anlayacağını düşündüm. Kendime güvenim hiç yoktu ve iletişim kurmakta çok zorlanıyordum.Birlikte iyi egzersizler düzenledik, yeni hobbiler edindim ve yanlızlık kabuğumdan çıkmama yardımcı oldu. Kendimi daha iyi anlamaya başladım, çünkü çok iyi şekilde anlatıyor herşeyi ve kendimi anladıkça'da daha olumlu olmaya başladı davranışlarım. Mesela insanlarla iletişimim düzeldi hatta kendime güvenim de arttı zamanla. Şimdi daha iyi uyum sağlayabiliyorum. Kesinlikle tüm tanıdıklarımı yönlendiririm Beyza Hanım'a, çünkü hiç ön yargılı davranmadı. Kendisi kültürlere esnek ve anlayış sahibi olan tek Psikolog. Teşekkürler ediyorum kendisine.

 • K

  Araştırarak gittim. Çok güler yüzlü, ilgili. Çok memnun kaldım. Kızımla ilgilendi. 2 hafta boyunca Beyza hanım'ın dediklerini uyguladık ve olumlu sonuç aldık. Seanslardan memmun kaldık. Şu ana kadar almış olduğum desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum.Yakınlarıma da tavsiye ederim.

  Beyza Fıçıcı2018-03-26

  Teşekkürler :)

Hakkımda

Hakkımda

 • Almanya Berlin Doğumluyum ve Ekim 2017 Türkiye’ye dönüş yaparak Konya Terapimed de çalışmaya başladim.
  Dört dil bilmekteyim ve terapileri bu nedenle Almanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olarak verebilmekteyim.
  Psikoloji Lisans Eğitimi Berlin Medical School Universitesinde Tez konusu: KÜLTÜRLER ARASILIĞIN, TERAPİDE HASTA VE TERAPISTLERIN SÜBJEKTİF DENEYİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (INFLUENCE OF INTERCULTURALISM ON THE SUBJEKTIVE EXPERIENCE OF PATIENTS AND THERAPISTS IN THERAPY)
  ile Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Ankara - Çankaya'da, DABATEM Kurumunda BDT Terapi eğitimi almaya başladim.

  BDT (Bilişsel Davranış Terapi) eğitimini DABATEM Kurumu, Psikotravmatoloji üzerine Prof. Dr. Ebru Salcıoğlu tarafından verilen eğtimi, Ankara da tamamladim.
  Psikotravmatoloji üzerine uzmanlığı olan Prof. Salcioğlu tarafından deprem, savaş, işkence, politik şiddet, cinsel ve cinsiyet temelli şiddet sonrası ortaya çıkan travma sonrası stres bozukluğunun etiyolijisine ve tedavisine yönelik DABATEM KURUMUNDA eğitim verilmiştir.

  PSİKOLOG BEYZA FICICI’nin BDT üzeri edinmiş olduğum veriler: Travma sonrası stres bozukluğu eğitimi
  Panik Bozukluk, Agorafobi ve Sosyal Kaygı
  Obsessif Komplüsif Bozukluk
  Bozukluk-Depresyon-Bipolar Bozukluk
  2015-2017 yılında Berlinde - Vivantes am Urban Hastanesinde Psikolog olarak Bağımlılık, açık ve kapalı Psikyatri Bölümleri: Depresyon, Psikoterapik ve Psikosomatik, Gastroenteroloji, Jinekoloji, Kardiyoloji, Yoğun Bakım, Cerrahi ve Ortopedi Bölümlerinde çalışmaya başlamış, Bireysel görüşme ve testler uyguladim.
  2016 yılında dört ay Benjamin Franklin Berlin Hastanesinde Psikosomatik Bölümünde Psikolog olarak Staj gördüm.
  Stajda alınan eğitimler:
  IN-VIVO Exposition Egzersizler

  Yeme bozukluğu olan hastaların (Anorexia nervosa, Bulimia Nervosa, Adipositas per magna ve karışık formlar): davranışsal analize ve temel anamnezinin düzenlenmesi
  • yemek yeme günlükleri ile ilgilenme
  • In-Vivo Egzersizli davranış modifikatörlü Programı


  Spesifik anamnezler (biyografik anamnezi, aile anamnezi, sexuel anamnezi)

  Derin psikoloji oryantasyonlu konuşma psikoterapisi, Gurup Terpisi

  Jacobson’a göre progressiv kas gevşetme

  Kültürler arası bağlama ve terapilerde destekleme

  Ekim 2016 yılında Konya Beyhekim Psikyatri Bölümünde AMATEM, SERVIS, POLIKLINIK, ERGEN VE COCUK PSIKYATRISI ve TRSM Bölümlerinde Psikolog olarak yurt dışı Stajını tamamladım.
  Staj da eğitilen:

  BAPI ölçeği

  Sigara, Alkol ve Madde bağımlılığı tedavi Programı (SAMBA)

  Denetim Serbestlik

  Bireysel ve Aile görüşmesi

  Motivasyonel görüşmeler
  • MMPI-Test
  • IQ-Test
  • CATTELL-2A
  • BDI-Test
  • BAI-Test

  Grup Psikoeğitim
  • WISC-R
  • AGTE

  2017 yılında 450 saatlik Aile Danışmanlık Eğitimi (Uzman) Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde Eğitimimi başarıyla tamamladım.
  2018'den itibaren konyada çeşitli Firmalara psikolojik danışmanlık yapmaya başladım.

  Nefes Egzersiz Kursları vermekteyim (Bayanlara özel).

  Diltaş Lisesi, Açı Deshanesi ve Tabiat kreşi gibi çeşitli kurumlar ile çalışmaktayım. Seminer ile Psikolojik Danışmanlık sunmaktayım.

Okullar / Eğitimler

 • Sternberg Grundschule (ILKOKUL)
 • Rückert-Gymnasium (Lise)
 • Medical School Berlin (University)
 • DATEM Bilissel Davranis Terapi egitimi Ankara
 • Aile Danismanlik uzmani Necmettin Erbakan Üniversitesi
 • İstanbul İşletme Enstitüsü: Mobbing ve Stress Management
daha fazla