Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok erkeğin korkulu rüyası olan kelliğin ortadan kaldırılması için bazı tekniklerle uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaların başarıya ulaşması çeşitli faktörlere bağlı olmaktadır. 

Saç ekiminde uygulanan tekniğin başarısı nelere bağlıdır?
1- Saç folikülünün iyi alınması; Saç folikülü saç kökleri ve etrafı bağ dokudan oluşur. Bu folikülün her hangi bir parçasının alınmaması sonucu bütünlük bozulur ve bu folikül yeni ekildiği yerde saç üretemez.

2- Saç folikülünün iyi saklanması ve ayırılması; Alınan foliküllerin uygun solüsyonda saklanması gerekmektedir. İçinde kök içermeyen foliküllerin dürüstlükle ayıklanması gerekir.

3- Saç kanallarının doğal ve muntazam açılması; Saçın doğal çıkış yönüne uygun kanalların açılması gerekmektedir. Eğer yanlış yönde kanal açılırsa bu kanala ekilecek foliküller yanlış yönde çıkar ve doğal durmaz.

4- Saç foliküllerinin incitilmeden yeni yerine yerleştirilmesi; Saç folikülü çok narin yapıdadır. İncitici, hoyrat hareketlerle bu folikülü kanala sokmak için yapılan davranışların hepsi, folikülün ölümü ile sonuçlanır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yazar

Mert Demirel Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Op. Dr.

Randevu al Profili görüntüleyin

Yorumlar: (0)