Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Son 30 gün içerisinde 1 685 profil ziyareti var

Opr.Dr.Can Pahalı İskenderun' daki muayenehanesinde sağlık hizmeti vermektedir. daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
50 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • C
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  Ben korkmamayı yeni öğrendim. Korkmak o kadar doğal bir tepki olarak içime yerleşmiş ki kendime yabancılaşmışım. Bedenime de öyle tabiki. Can bey o kadar korkuyor olmama rağmen korkumun üzerine gitmemi sağladı ve bu durum içimde acayip yerler açtı. Anadan atadan aktarılan acayiplikleri aşma süreci tuhaftı ama bunu sihire çevirebilen iki güzel insan tanıdık. Op.Dr. Can Pahalı ve Gül abla. 5 yıllık ilişkinin ardından 8 aydır evliydik ve bazı korkularımı aşmam gerektiğini öğrendim. Gerek sıcaklığı gerek bilgisi ile yolumuza ışık tuttu. Herşeyin bizden çok öte birşey olduğunu gösterdi. Bedenimle barıştım, eşimin ne kadar yüreklendirici biri olduğunu farkettim ve güzelliklere gözümü kapattığımı. Yıllarca kız çocukluğumuzdan itibaren toplumsal kadın rollerine girdirildik. Olması ve yapılması gerekenler listesi yapıldı. Ama şimdi anlıyoruz ki hayatın içinden geçerken bize hep birşeyler eksik öğretilmiş. Bedenimizle ilgili cinsellikle ilgili. Cinsel özleri keşfetmek hatayın içerisinde ilerlerken pusulaya sahip olmak gibidir. İlişki ve iletişim kurarken hangi cinsel özümüzle nasıl karar veriyoruz ? Cinsel özler ilişkimizi nasıl etkiler ? Eril ve dişil özlerin gölgeleri ve armağanları nelerdir ? bütün bu soruları ve çok daha fazlasını Can bey ile yanıtlıyorsunuz. Her şey sizin elinizde. Bedenini daha derinden anlayan bir topluma evrilebileceğimizi umuyorum. Kendinize inanın yeter. Teşekkür ediyorum Can be ve Gül abla 26 yılın sonunda neler başarabileceğimi gösterdiğiniz için ve bunu sadece 2 buçuk ayda başardığınız için.

 • H

  Arkadaşlar, benim vajinismus sorunum çok şükür bitti, merak edenler için yazayım, ben iki bucuk yildir evliyim bende hastalik vardi (vajinusmus) netten araştirdim iskenderunda Dr. Can pahali gordum ve hemen randevu aldm gittim.her Gitiğimde gulen yuzlu gul abla karşliyordu bizi allah razi olsun her siyansta umudum artyordu bu dertten sıkıntısı olan herkese tek adres veryom oda dr.can bey ve şifa diliyorum. Ben kurtuldum, umarım bu yüzden evlilikler bitmez ve geç de olsa herkes benim gibi mutluluğu yakalar DR. Can beye gul abla eşim sonsuza kadar teşekkür ederim

 • S
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  Merhaba .. 9 aylık evliyim ve Dr. Can Bey'den vajinismus tedavisi gördüm. Kendimde sağlık personeli olarak görev yapmaktayım. Sağlık alanında bilgilerim olduğu halde üstesinden gelemediğim bir sürü şey vardı. Benim için OLDUKÇA ZOR olan bu konularda Dr. Can Bey in yardımlarıyla üstesinden geldim. Tedavim yaklaşık 2 ayda bitti.
  Hayatımın her alanında kendimle barışık yaşayamadım. Kendi vücuduma dahi bakamayacak seviyede idim. Bu hareketlerimin nedenini vajinismus olduğunu tahmin ediyordum ama konduramıyordum.
  Ağustos 2017 yılında evlendim. Eşimle 1 yıl nişan süresi boyunca fazla görüşemedik mesafeler vardı. Düğünden sonra ilişkiye giremedik ve benim korktuğum başıma gelmişti. Ama eşimle 4-5 ay boyunca bir gün olacak umuduyla meseleyi geçiştiriyorduk. Araştırdığım ve bildiğim kadarıyla tüm belirtileri gösteriyordum. Kasılmalar, duvar hissi , korku ve ilişki sırasında ittirme. Bu süreçte eşimle aramız bozulmaya ve tartışmalar olmaya başladı. Doğru olmayan bir şeyler vardı ama bu konuda yardım almaktan çekiniyor, utanıyor ve bu sorunun altında eziliyordum.Sağlık personeli olmamdan dolayı kınamalarından ve dalga geçmelerinden korkuyordum. Ve en büyük korkum kadın doğum muayenesiydi.
  Öncelikle eşimle kendimizi toparlayıp, tedaviye ikna olmamız 6. ayımıza kadar vardı. Önce bunun zamanla olacağını beklemekten vazgeçtik. Konusunda uzman birini araştırmaya başladık. İnternet araştırmalarında tedavi süreçlerine baktıkça korkmaya başladım. Bir arkadaş tavsiyesi ile Kadın doğum uzmanı ve aile terapisti olan Dr. Can Bey'e ulaştım. Hemen ardım randevu aldım Gül Ablamın tatlı sesi beni bir nebze rahatlatmıştı. Terapinin ilk günü korku ve telaşla gittim. Dr. Can Bey'in odasına ilk girdiğimde titriyordum ve eşim de sessiz ve çok utangaçtı. Doktor bey bizi tatlı sohbeti ile rahatlattı.
  Daha sonra sorunlarımızdan bahsettik doktor bey VAJİNİSMUS olduğum tanısını koydu ve buna sebep olan şeylerden bahsetti.
  Buna sebep tüm yaşamımda olanlarla alakası olduğunu öğrendim. Bir toplumun kültürü, ailesi ve çevresi etkiliyormuş. Ailemizin koruyucu yaklaşımları, çocuklukta oluşan travmalar, istismarlar ve cinsel eğitim eksiklikleri vajinismusa alt yapı oluşturuyormuş. "Kendini erkeklerden koru, erkekler yalancıdır, erkeklerle kesinlikle temas kurma" gibi ailenin koruyucu cümleleri beynimize kodlanıyor ve daha sonrasında eşine karşı bile kendimizi koruyucu davranışlar sergiliyormuş. Toplumun hem erkeğe hem de kadın üzerindeki yüksek beklentileri; baskıyı artıyor ve olumsuz sonuçlar çıkabiliyormuş Çok şükür ki Dr. Can Bey ile karşılaşmak nasip oldu. Bana kattığı bilgiler ve düşüncelerimi değiştirdiği için sonsuz teşekkürler. :)
  Sürekli "size yapılan bir haksızlık, sizin hiç bir suçunuz yok " diyerek moral seviyemi yüksek tuttu. Başarısını da hep bize "ben bir şey yapmıyorum, inanın bana sizin aşkınız o kadar güçlü ki bunu siz başardınız " diyerek mütevazi bir şekilde davrandı. hocam o kadar emeğiniz var ki lütfen mütevazi olmayın :).
  Mesleğimden ötürü hastaya yaklaşımı ve tedavi sürecine daha çok dikkat ettim. Dr. Can Bey her hastasına çok ilgili; tedavi sürecinde titiz , disiplinli ve güven vericiydi. Vajinismus tedavisi alan bir hastanın istediği her şey fazlasıyla vardı.
  Dr. Can Bey'in tüm kadınlara karşı duyduğu saygı beni çok duygulandırmıştı.İtiraf etmeliyim ki eşimin her zaman yanımda olması konusunda ısrarcı davrandım çünkü bu bilgilerden ve davranışlardan faydalanmasını çok istedim.Çünkü; en yakınımızda olan aile ve arkadaşlarımızdan bu kadar tecrübe edinemeyecek olmamızdı.
  Tedavi sürecinde konunun hassasiyeti hep dikkate alınıyordu ve doktor bey muayene de iznimizi almadan hiç bir şekilde müdahale etmiyordu.Tedavi egzersizler ve ödevlerle devam etti. Vücudumu daha iyi tanımaya ve kontrol etmeye başladım. Her şey o kadar hızlı ilerliyordu ki kendim bile şaşırıyordum. Benim için imkansız olan bir konu da hızlı ilerlemek .. anlatılamaz bir duygu. Sevinçten evde ağlıyordum sürekli. Çalışkan bir öğrenci olduğu taktirde tedavi süresi 1 haftaya kadar indiren insanlar gördüm. MÜKEMMEL GELİŞMELER..
  İlk kez muayene için masaya çıktığımda göz yaşlarımı tutamamıştım. Ama kesinlikle güçlü olmaya ve bu sorunun önünde dimdik durmaya çalıştım. Zaten benim iznim olmadan kesinlikle dokunma olmuyordu ve rahatsız olduğum an muayene bitiyordu. Hazır olduğum zaman (Gül Ablanın yardımlarıyla) kontrollerim oluyordu.Zamanla doktoruma karşı güvenim arttı ve muayenelerde rahatladım.
  Sadece biz vajinismus ile başa çıkmayı öğrenmedik bu yolculukta.
  -Eşlerin birbirine olan hal, hareket ve davranışlarda nasıl olması gerektiğini ve mutluluğu nasıl yakalayacağımızı öğrendik.
  -Birbirimizi dinlemeyi, kaliteli zaman geçirmeyi ve talep-isteklerimiz olduğunda nasıl davranmamız gerektiğini Dr. Can Bey tavsiyeleri sayesinde doğru bir şekilde öğrendik. Ve beynimdeki yanlış kayıtların yerine yeni ve doğru bilgiler almaya başladı.
  Eşimle problemler yaşadığımda ve sorunlarımız olduğunda moralimizi düzeltecek iki güzel insan vardı. İlk Gül Abla moral vermeye başlayıp , doktor beyle tamamlanıyordu ve doktor beyin yanından hep gülümseyerek çıkıyorduk. Bu iki güzel insan kalbimize sevgi, dudaklarımıza gülücük tohumları ekti.
  Biz derslerimizi dinleyip ödevlerimizi yaptık doktor beyde yıllarca biriktirdiği tecrübesini konuşturdu. Bu süreçte eşim hep yanımda oldu ve sabırla bekledi. Terapiler tam bir ekip çalışmasıyla devam etti. Yaklaşık 2 ay sürdü. Dr. Can Bey son terapide bizi karşına alıp "VAJİNİSMUS ARTIK TARİHE KARIŞTI TEBRİK EDERİM SİZLERİ " dediği an gözyaşlarıma hakim olamadım. Hocam şimdi tekrardan bağırarak "BAŞARDIM BAŞARDIM BAŞARDIM" demek istiyorum , her şey sizin sayenizde çok teşekkür ederim.
  Çok şükür evliliğimizin ilk yıllarında doktor beyle karşılaşmak nasip oldu. Yıllardır bu dertle uğraşan bir çok insana şahit oldum 1-2 ay içinde tedavi olup vajinismusu yeniyorlardı. Umutlarını kaybeden bir sürü insan kısa bir sürede tedavi olup gidiyordu. Onlar bana umut oldu bende inşallah başkalarına umut olurum . Hiç bir zaman umutsuzluğa düşmeyin çünkü vajinismus tedavisinde daha hiç fire vermemiş bir ekiple karşılaşacaksınız. Bu ekibin sizden istediği tek şey vajinismus tedavisini kabul ederek çaba ve gayret göstererek Dr. Can Bey in desteğini almak. işte her şey bu kadar..:)
  Artık cinsel eğitiminin kesinlikle zorunlu olması görüşündeyim. O kadar önemli ki ... Artık çevremdeki evli-bekar herkese gerektiğinde öğrendiklerimi aktarıyorum. Tedavim hakkında bahsedip (önceden konusunu dahi açamıyordum) evlilikten önce kesinlikle cinsel eğitim almaları konusunda destekliyorum. Öğrenmeye ve öğretmeye artık çok açığım.
  Dr. Can Bey ve Gül Hanım
  Kucak dolusu teşekkürler . Ne söylesem az kalıyor sizin adınıza. İsimlerinizi yazarken bile gözlerim doluyor ve size kocaman sarılmak istiyorum.Tekrardan söylüyorum hocam "İYİ Kİ VAJİNİSMUS OLMUŞUM :)" bu sayede sizleri tanıyıp ileriye dönük yaşamımda mutlu bir evliliğin sırlarını verdiniz. Beni kendimle barıştırdınız , kendimi sevmeme ve yuvamı kurtarmama yardımcı oldunuz. Dr. Can Bey siz benim iş hayatımda ve yaşamımda örnek aldığım birisiniz.

  İnanın yazdıklarım bu iki mükemmel insanın hakkını karşılamaz ama elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım. İnşallah bunları okuyan insanlar hiç vakit kaybetmeden Dr. Can Bey e ulaşır ve mutluluklarını ondan çalan vajinismustan kurtulurlar.
  BİR KAHVENİN 40 YIL HATRI OLURMUŞ :) KIRK YIL IMIZ VAR DAHA :)
  DR CAN PAHALI'YA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM VE GÜL ABLAYA KALP KALP KALP GÖNDERİYORUM :) :) :)

 • H
  Yer: Can Pahalı Muayenehanesi

  25 yaşında hemşireyim 4 yıldır görüştüğüm kişiyle evlendim.ilk gece korkum olduğunu hissediyordum fakat bunu düşünmemek sadece bi korku olacak geçecek ,benim başıma gelmeyecek diye düşünürdüm.o yüzden üzerinde hiç durmadım doğrusu durmakta istemedim..ve evlendik..ilk günler akışına bıraktık balayında olur ordada olmadı artık içime bi kurt düştü niye olmuyo yoksa adını bile söylerken çekindiğim vajınusmus mu oldum kendime bile itiraf edemediğim gerçekti.evleneli 1 ay olmultu ve hala olmamıştı.. Bi kaç arkadaşımla görüştüm kasma korkacak bişey yok şu bu klasik öğütler ama tek bi arkadaşım bence doktora git hiç vakit kaybetme dedi ben utana sıkıla doktor araştırmaya başladım İskenderun Hatay vajınusmus tedavisi yazdığımda can beyin adını gördüm randevu al sistemi yorumlar akademik kariyeri kendinden emin duruşu beni ikna etti ve aradım Gül abla açtı telefonu sevecen ses tonu ile ne için aramıştınız dedi ben konuşamadım ama o tahmin etti ve bunun normal olduğunu bi çok insanda olduğunu iyileşebileceğimi herşeyi tüm süreci 10 dk içinde anlattı randevu aldım ve kapattım. Randevu aldığım gün eşim doktora gitmek istemediğini bunun için doktora gitmeyeceğini söyleyince o gün randevuya gidemedim ..aradan 5 ay geçti ve ben 4 yıldır görüşmek için çırpındığım kişinin yüzünü göremiyordum herkes kendi odasında oturuyo yiyo işine gidiyordu bu süreç böyle gitmeyeceğini söyleyip artık bunun bi hastalık olduğunu kabullenip tedavi olmamız gerektiğini açıkça söyledim ve biz tekrar can beyden randevu aldık.. ( hayatımda hemşire olduğum için bu derece önemsenmedim sağlıkçıya olan saygısı sevgisi anlayışı bambaşka .. bunun için bile Can beyle tanışılmalı çünkü kocaman bi yüreği var ..)Tedaviye
  başladığımda eşim benden çok istekliydi bilgisi görüşü Herseyiyle can beyden tam not alıyordu muayene sonrası eve geldiğimiz de ödevlere bakıyor bunu yaptın mı ne yapmamız gerek hadi yapalım diyor ve ben onun bu çabasını görüp tüm dediklerini eksiksiz yapıyordum hafta bi kez gidebiliyorduk buna rağmen Can beyin sıcaklığı anlayışı tecrübesi ve bilgisiyle 6 hafta da süreci sonlandırdık gitmediğimiz her gün için pişmanız şüphe bile duysanız gidin derim yorum yapmamın sebebi de bu.. Eğer bu yorumu okuyorsanız bu sayfaya geldiyseniz doğru yerdesiniz hiç vakit kaybetmeyin derim ..

 • A
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: vajinusmus tedavisi

  Ageof
  Bazı sorunların nasıl ve ne zaman başlayacağı belli olmuyor maalesef. Biz de hiç böyle bir sorunumuzun olacağını düşünmemiştik. İlk başlarda gayet normal zamanla baş edebileceğimizi düşündük fakat zamanla umutlarımız tükendi. olumlu olsak da hep bir şeyler eksik gibiydi çok şüdür yanlış yerlere yönelmedik sadece zamana bırakmıştık. Bir müddet sonra artık bunun üstesinden gelememiz gerektiğini anladık ve internetten okumadığımız site kalmamıştı. Eşim internetten Dr Can beyi bulmuş ve bana anlattı. tabi bir erkek olarak ilk başt eşime belli etmesem de pek umudum yoktu.Uzun bir düşünme aşamasından sonra, muayene olmaya karar verdik.Eşime hep destek oldum.Dr Can beye teredütlerle gittik fakat çıkışta eşimle ben o kadar mutlu çıktık ki. ne kadar doğru biryere geldiğimizi farkettik. Tabi eşim hep yapacağına inandı. Dr Can beyin ve Gül ablanında desteğiyle hiçbir zaman umdunu kesmedi. her muayene çıkışı yüzlerimizde gülücükler uçuşuyordu ve 22 martta başladığımız tedavi 23 nisanda bitti. Her şey sizin elinizde başarılmayacak hiçbir şey yok her zaman eşinizin yanında olup ona bunu hissettirirseniz daha çabuk çözüme ulaşabileceğinizi unutmayın.

 • M
  Yer: Can Pahalı Muayenehanesi

  Vajinismusla geçireceğiniz zaman renksiz, mutsuz, özgüven kayıplı bir periyotta, hayat size gülmez, Siz maske taksanızda, problemlerinizi görmezden gelseniz de, sizi içten içe kemirir ve bitirir. Hayatınızı renkli yaşamak varken, renksiz yaşarsınız ve karşınıza bir kez daha eşinizin mutsuzluğu çıkar. Vajinismus eşi olarak söyleyeceğim şey bu her çiftin başına gelebilir. Sonuçta Vajinismus psikilojik bir rahatsızlıktır. Vajinismusun çözümü kavga dövüş değil boşanmak değil, ya da boşa beklemek değil. Çözüm çok basit korkunun üstüne dışarıdan destek ile, yani Dr. Can PAHALI hocamın güler yüzü ve engin tecrübesiyle harmanlanan pozitif bilimselliği ile olur. Size vajinismusun çözülebilir bir problem olduğu, bir hastalık olmadığı anlatılır. Bununla ilgili güvenilir kaynakları okuması tavsiyesi edilir. Ve çözüm için harekete geçilir. Dr. Can hocamın güler yüzü, pozitif kişiliği , insana güven veren yaklaşımıydı sorunu çözen ve kolay hale getiren. Dr. Can hocamın söylediklerini hakikaten dinleyip sabır gösterilirse rahatlıkla çözebiliyorsunuz. Eşiniz emin ellerde tedavi süresince hiç üzmeyin, istemli olun bu süreçte eşiniz hep başaramayacağına inanır belki üzülür ağlar ama incitmeden Dr. Can hocamın tedavi yöntemini uygulaması için destek olun. Bizim için Hayat yeniden başladı biz birbirimizi yeni bulduk ve doyasıya birbirimizi yaşıyoruz. Sevgimizin kalitesi yükseldi. Bunu sizde yaşayın ve daha fazla beklemeden Can hocama gidin. Her şey için teşekkürler değerli hocam.

 • N
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  Öncelikle merhaba. 1.5 yıllık evliyim. Evlenmeden önce böyle bir sorun yaşayağımı hayal bile etmiyordum. Korkularım vardı ama bu denli olduğunu bilmiyordum. Kendimiz bazı yöntemler denedik ama hiç biri de fayda etmedi. Can Bey den gelmeden 5 6 ay önce başka bir doktora gittik hiç bir faydasını göremedik. Ve artık umutsuzluğa kapılmaya başlamıştık. Bir süreden sonra zaten olmuyor moduna girmiştik. Ta ki Can Bey'i bulana kadar. İnternette hatay da vajinismus alanında çalışma yapan doktorlara bakıyprdum. Birdwn aklıma cised geldi. Girdim direkt Can Bey çıktı karşıma. Ve buradaki yorumları okudum çok etkilendim. Hemen randevu aldık zaten. Be ilk randevuya gittiğimizde çok samimi ve sıcak bir ortamla karşılaştık. Can Bey in samimi tavrı Gül ablanın enerjisi daha da motive etti bizi. her seansa umutla gidiyorduk. Yapılması gerekn aslında çok basit sadece Can Bey ne söylüyorsa uapmak herisi zaten geliyor. Eğer Hatay ve çevresindeyseniz önerilebilecek tek isim Can PAHALI. Çok deneyimli ve tecrübeli bir doktor. Biz tam 2 ay da bu sorundan kurtulduk. Bu sorundan kurtulmamızı sağlayan bize ışık tutan CAN Bey e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve tabiki Gül ablacım enerjin samimiyetinden dolayı çok sevdik seni teşekkürler sanada. Be sevgili eşim de bu süreçte her zaman yanımda olduğu ve hep destek olduğu için teşekkür ediyorum.

 • U
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Can Pahalı tam bir PAHABİÇİLMEZ ilk andan son ana kadar güler yüzlü, ilgili, motive eden, kendine güvenen, destekci, yaptığı işi gerçekten çok iyi bilen bir doktor. uzun zaman hastane ortamında bulunmama rağmen ilk bir iki seans garip duygularla gittik eşimle nedir ne değildir acaba güvenebilirmiyim? güvenilirmi? diye soru işaretleriyle tedaviye başladık, başladık diyorum çünkü bu durum sadece eşimin gitmesiyle çözülecek bir durum değildi ve böyle bir sıkıntı varsa kesinlikle eşinizle beraber gitmeniz gerekir, tedavinin her aşamasını "ilk başta Can beyin anlattığı şekilde" oldu ve geçti. Bu gibi bir sıkıntınız varsa "Can PAHALI" derim çok teşekkür ederiz hayatımızı geri verdi. Ayrıca Can beyin yardımcısı Gül hanımda her seferinde güleryüzlü saygılı ve ilgiliydi teşekkür ederiz.

 • Ç
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Randevu

  İyi günler, merhabalar öncelikle doktor Can Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Evlenmeden önce böyle bir sorunla karşılaşa
  bileceğimizi tanıdıklarımdan duyuyordum fakat benim vajinismus problemini yaşayacağımı düşünmezdim. Evliliğimizin 3.ayında
  gittik doktora fakat şimdi düşünüyorum da ne kadar erken o kadar iyi. İlk başlarda ilişkiye giremediğimiz zaman bu sefer
  olmadı birdahakine yaparız diye düşünüyorduk fakat zamanla bu süreç daha da kötüleşmeye eşimle benim aramda cinsellik
  anlamında uzaklaşmalara başladı hatta 2. aydan sonra yine yapamayacağız diye hiç çabalamamaya başladık. Denemeye
  çalıştığımızda bile eşimde ereksiyon problemi olmaya başladı ve süreç çok daha kötü ilerlemeye devam ediyordu ta ki
  Can Bey ile tanışana kadar.Hatta Can Bey'den önce Gül abla ile tanıştım onun bana samimi tavırlarıyla sürecin
  nasıl ilerlediğini anlattı ve bana doktora gelmem için cesaret verdi.Ben doktora gidelim dediğimde eşim çok fazla gönüllü
  değildi hatta doktorluk birşeyimiz yok zamanla düzelir diyordu sonunda doktora gitmeye ikna oldu ve doktora gitmeye
  başladıktan yaklaşık 10 günlük süreçte problemimizi sonlandırdık.Doktor Can Bey çok cana yakın ve ilgiliydi. Sadece
  bu konu hakkında değil aynı zamanda cinsellik konusunda çok yanlış bilgilerimizin de olduğunu farkettik. Şuan rahatlıkla
  ilişkiye girebiliyoruz. Son olarak diyeceğim şu ki olmuyorsa çok zaman kaybetmeden çözüme gitmek lazım bir şekilde olur
  diye düşünmek doğru değil bu sebepten dolayı insanın canı neden sıkılsın ki. Aylarca, yıllarca uzatmaya gerek yok.O yüzden
  Can Bey'e ve Gül ablaya çok çok teşekkür ediyorum.

 • A
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  şuan bu yoruma başlamam 20 gün önce asla yapabileceğimi düşündüğüm bir şey değildi.Eşimle uzun süren sevgililik dönemimizin sonunda evlendik.Evlenmeden önce ilk ilişki konusunda kaygılarım vardı ve maalesef yeterince doğru bilgilendirilmemiştim. Kaygılarımın çok fazla üzerine gitmedim.Ancak evlendiğimizde keşke daha çok bilgi sahibi olsaydım neden olmuyor? acaba bir sorun mu var? Ben normal değil miyim? gibi milyonlarca soruyla sabaha kadar göz yaşı döktüğüm günler oluyordu.Eşim her zaman anlayışlı ve sabırlı yapıya sahip harika bir insan olduğu için bir gün bile bu durum aramızda en küçük soruna sebep olmadı.Hatta neden bu kadar üzüldüğümü bir ömür bu şekilde yaşayabileceğimizi , çocuğumuzun olmayabileceğini bunun sorun olmadığını her zaman dile getirdi.Ama ben yine de kendimi eksik ve çaresiz hissetmeye devam ettim.6 ay boyunca evliliğimiz bu şekilde devam etti.Kendime iyi şeyler yapmak çare bulmak için harekete geçmeliydim. internetten Can Bey ile ilgili bilgilere ve yorumlara ulaştım. O kadar çok doktor araştırmıştım ki bununla ilgili.Ama İskenderun’da Vajinismus ile ilgili doktor olabileceğini düşünmüyordum.Hep Adana ve Ankaraya bakıyordum.Hemen aradım ve telefonu Gül Abla açtı.Şikayetimi sorduğunda adını bile söyleyemeden ağlamaya başladım.Benimle çok güzel ve içten bir şekilde konuştu ve 10 Şubatta ilk randevumu aldım.Eşim çok çekingen biri olduğu için ilk randevuma tek gittim.İlk gün eşime çok mutlu olduğumu ve bunu başarabileceğimizi biyolojik olarak hiçbir sorunum olamadığını söyledim ve onuda ikna ettim.Sonra eşimle birlikte bu sorunu 4 günde yendik.Evet aylarca süren bu durumu sadece 4 günlük bir terapiyle çok sağlıklı ve doğru yöntemlerle başarıyla sonlandırdık.Can Beyin kliniğine her gittiğimde tek olmadığımı milyonlarca çiftin bu durumu yaşadığını anladım.Biz Can Bey ile yalnızca Vajinismusu yenmedik.Doğru bir evliliğin, aile olabilmenin,güçlü bir çift olabilmenin inceliklerini,tabuları yıkabilmeyi,kendimizi keşfetmeyi de öğrendik.Bu yorum umarım beni harekete geçiren yorumlar gibi sizi de harekete geçirir ve kendiniz için doğru olanı yapmanıza sebep olur.Öncelikle kendiniz ve mutlu bir hayat için geçmişte takılı kalmayın gelecek için bugünü ertelemeyin.ÇünküCan Beyin vesilesiyle şunu öğrendim geçmiş yok gelecek yok sonsuz bir şimdi var bunu yaşamak sizin en büyük hakkınız.Çok mutlu ve harika geçen evliliğime bu önemli dokunuşu yapan Can Bey’e Gül Ablaya ve en büyük varlığım,yol arkadaşım biricik eşime sonsuz teşekkür

 • A
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: vajinusmus

  Herkese merhaba bnde sonunda kurtuldum hayal bile edemiyordum bir gün bnde iyileşecekmiyim die ama evet sonunda kurtuldum en büyük üzüntüm can beyi daha önce tanımamak oldu her fırsatta dile getiridm neden önce bulmadım sizi die boşu boşuna geçen koca 2 sene ...buradan bu yazıyı okuyanlara lütfen hmen can beyi arayın bulun çünkü vajinusmus erteleme hastalığı gerçekten bnde çok yorum okuyordum ben yapamam bn ödevleri yapamam egzersiz yapamam fakat can hocam öyle güzel motive profösyönel şeklinde bni yönlendirdi ki her gittigim seans da daha çok iyleşmiş şekilde çıktım o kapıdan abartmıyıorum umutsuzca yapamam diyerek gitttiğim o kapıdan her defasında dha iiyi çıktım can hocam işinin en eyisi en mükemmeli iyi ki gittim iyi ki daha fazla ertelemedim lütfen sizlerde ertelemeyin gerçekten zaman kaybı başka hiç birşey degil bu vajinusmus..ve tabi ki gül ablacım oda tüm enerjisi ve motive edici etkisiyle bna güç verdi her seansta yanımda oldu gerçekten mükemmel bir ekip sosuz teşekkürlerimi sunuyorum can hocam gül ablam iyi ki varsınız iyi ki :)ve sevgi eşim oda bizimle mükemmel bir ekip oldu yanımda desteğiyle güç verdi iyi ki vardı...ertelemyin hemen can hocamı bulun o sizi kurtarıyor bu hastalıktan emin olun..CAN HOCAMA VE GÜL ABLAMA SONSUZ TEŞEKKÜR VE MİNNETLERİMİ SUNUYORUM ....M &A

 • M
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  İlk üniversitede duymuştum vajinismus hastalığını. Dersi dinlerken bir düşünmüştüm hatta az da olsa ‘acaba bende de mi var’ diye. Çünkü kendi korkularımı biliyordum. Hatta hiç unutmuyorum hocamız bu hastalığın gerçekten kötü bir durum olduğunu söylemişti ve o an bunun tedavisinin kolay olmadığını düşünmüştüm. Yoğun bir terapiden geçilmesi gerektiğini düşündürmüştü bana. Sonra kendi kendime ‘yok bende yoktur, bendeki sadece ilk gece korkusudur sonra geçer diye’ düşündürmüştü. Ama böyle şeyler duydukça korkularımın daha çok farkına varıyordum. Karnıma ağrılar giriyordu sadece düşünmeyle bile istemsiz bi şekilde karnım ağrıyordu. Sonra hemen unutmaya çalışıyordum.
  Taa ki evlendiğim güne kadar. Eşimde bu korkularımı biliyordu aslında daha öncesinden. Fakat böyle olacağını o da asla düşünmemişti. Evlendik ve o hayatım boyunca korktuğum gece geldi. Bir an önce olsun bitsin diye Allah’a o kadar çok dua ettim ki inanamazsınız. Ama sonuç tabikide olumsuz oldu. Eşim bugün olmak zorunda değil dedi. Belki beni rahatlatmak için. Ertesi gün yine olmadı. Bir gün sonrada balayına gidecektik. Balayında olacağını hissettiğimi söylemiştim. Balayında da günlerce denedik ve olmadı. Artık bende bir eksiklik olduğunu hatta vajina girişimin olmadığını, orda bir duvar olduğunu ve geçilmesinin imkansız olduğu gibi cümleleri eşime o kadar çok kurdum ki. Ve bunlara gerçekten çok inandım. Balayını kabuslu geceler şeklinde geçirdim. Çok ağladım. Yetersizlik duygusu tek başına günü mahvetmeye yeterliydi. Kaldığımız otelde bile çiftlere baktığımda acaba olmuş mudur onlarınki diye düşüncelere dalıyordum. Hiç iyi olmadığımın farkındaydım artık. Balayımızın son gecesi ise yine olmadı ve öylece uyudum. Gece eşim yanıma gelip araştırmıştı ve onlardan bahsetti. Vajinismus olabilirsin ama korkma çok iyi terapistler var dedi.
  Balayından döndükten sonra başka bir doktorumun sayesinde ‘Can Pahalı’ ya ulaştık. Telefon numarasını buldum ve aradım çaresiz bir şekilde. Telefonu Gül abla açtı. Ve konuştuğu o an bile içimi rahatlattı. Çünkü çok bu şekilde hastaları olduğunu ve birçok bayanda olduğunu söyledi. Hemen bir gün sonraya randevu aldım ve gittik. Gül abla bizi çok sıcak karşıladı. Hep konuştu benimle rahatlattı. Doktor Can Pahalı’nın yanına girdiğimizde emin oldum ki ben vajinismus hastasıydım. Ve kolay bir tedavi olduğunu, söylediklerini yaptığım taktirde, ödevlerimi zamanında yaparsam da daha kolay olacağını söyledi. Ben o gün ve ondan sonraki seanslarımızda o kadar yanlış bildiğim şeyler olduğunu giderek gördüm. Aslında kendimle ilgili hiçbir bilgiye sahip değilmişim. Dışarıda duyduğum şeyler efsaneymiş. Hatta cinsel yönden kendimizi tanımanın önemi öyle bir şekilde gördüm ki. Can hocamın egzersizlerini yapmaya başladıkça hakim olduğum şeyler olduğunu anlamaya başlamıştım. Seanslarımız ilerledikçe çok yaklaşıyorduk farkındaydım. Hatta yaklaştığımın farkına varıp bile korkum oluyordu az kaldı diye. Ama Can hocamı dinledim hep. Ve eşimin desteğiyle yaptım ne yaptıysam. Can hoca bana nasıl yaklaşıyorsa eşimde o şekilde yaklaşmaya özen gösteriyordu. Hatta söylüyordum da evde bazen şuan karşımda Can hoca var gibi diye.
  ‘Başardım, başaracağım’ cümlesini bana her defasında daha yüksek sesle söylememi isteyen Can hocama ‘Başardım, başardım’ diyorum artık.. 
  Benim en büyük şansım bu hastalığı düğünümden hemen sonra fark edip düğünden tam bir hafta sonra gitmemdi. Sonraki şanslarım eşim, Can hoca ve Gül ablaydı. Bunu şuan okuyanlar var ise hiç zaman kaybetmeyin derim. Çünkü Can hoca Hatay için çok çook çok önemli bir doktor ve terapist. Bildiğiniz bütün yanlışları hayatınızda silmek için adım atın. Eşinizin desteği olmazsa olmaz. Her seansa mutlaka eşinizle gidin. Çünkü sadece siz değil eşinizde birçok şey öğreniyor ve yaklaşım tarzıda gerçekten çok bilinçli oluyor.
  Hatta Can hocamız bize sadece vajinismus için terapi değil yeri geldiğinde aile danışmanlığıda yaptı. Herzaman yardım alabileceğimizi, hep bizi dinleyeceğine emin olmak insana daha huzur, güven veriyor.
  Ben hayatımın en büyük korkularından birini yendim. Hiçbir şey imkansız değilmiş. Kendinizi sadece Can hocaya bırakın, söylediklerini yapın, sonsuz güven duyabilirsiniz. Sonrası gelecektir. Sizde ‘BAŞARDIM’ diyin.. **
  Can hocama ve Gül ablama çok teşekkür ediyorum. İyiki gelmişiz. İyiki varsınız. 

 • I

  MUTLULUĞUMUZUN MİMARI CAN’IMIZDAN ÖTE BİZLERE CAN OLAN CANIMIZ CAN HOCAMA İTHAFEN;
  ‘’Ya ümitsizsiniz ya da ümit sizsiniz.Ya çaresizsiniz ya da çare sizsiniz.’’
  Bu söz hayatta hep rehberim olmuştur.Kafama koyduğum her şeyi başarabilen biri olarak çaresiz kaldığım tek bir konuydu bu: ‘’Vajinismus.’’Evet çaresiz kaldım ta ki Can Hocamı tanıyana kadar.Bu yazıyı okuyan ve benimle aynı sorundan muzdarip olan arkadaşım ,inan çok doğru yerdesin.Ben de bundan yaklaşık iki ay önce sizler gibi çaresizce derdime derman olacak doktoru arıyordum.Ve sizler gibi araştırma yaparken bana müthiş güven veren Can Hocam’ı Allah karşıma çıkardı.
  Herkes gibi biz de mutlu olmak,sevgimizi taçlandırmak için evlendik.O güne kadar hiç hesaba katmadığım ve düşünmekten bile tedirgin olduğum bir gerçek vardı.İşte o düşüncesini dahi ertelediğim o gerçek tam da düğün gecemizde geldi karşımıza çıktı.Bugün yarın diyerek ertelediğim vajinismus için gitmedik kadın doğum uzmanı,psikiyatr kalmadı.Fakat hiçbirinde beklediğim güven,destek ve enerjiyi alamadım.Bu bir erteleme hastalığı ve erteledikçe erteledik.En sonunda Can Hocamı araştırıp buldum.Can Hoca işin hem fizyolojik hem de psikolojik boyutunu tedavi eden bölgedeki tek doktor.Hem kadın doğum uzmanı;bir hekim hem de cinsel terapist hatta bu alanda yüksek lisans yapmış.Bizim için bu büyük bir avantaj oldu.Telefonda beni ilk Gül Abla karşıladı ve o kadar pozitifti ki biranda kendimi orada buldum.Can Hoca’nın o engin bilgisi,hoşgörüsü ve güven aşılayan tavrı ve Gül Abla’nın o müthiş enerjisi bana güç verdi.İki ay düzenli çalışarak verilen ödevleri yaparak tedavimi başarıyla tamamladım.Çalışan bayan olmama rağmen tüm yorgunluklarımı hiçe sayarak azimle ödevlerimi yaptım.unutmamak gerekir ki ‘’Hiçbir başarıya çiçekli yollardan gidilmez.’’İnanın bu durumu aşınca hayata bakışım değişti.Evime huzur geldi.2 yıl 4 aylık kabusum sona erdi.Bize çocuk soran yakınlarımıza artık binbir türlü bahanelerle ‘’düşünmüyoruz’’demiyorum .Vajinismusu aşmadan evvel bu illeti yenen arkadaşların yorumlarını okurken bana bunu aşmak hayal gibi imkansız gibi gelirdi.Ama başlamak bitirmenin yarısıdır derler ya olayı önce kafamda bitirdim ve başlamaya karar verdim.Bu tedavi sürecinde sabır,çalışmak ve pes etmemek çok önemli.En başta şunu idrak edelim Can Hoca’nın dediği gibi vajinismus bir kader değil,biz hasta değiliz.
  Bu süreçte hoşgörüsü,sabrı ve engin bilgisiyle bizi bu prangadan kurtaran Can Hoca ; güler yüzüyle,neşesiyle bizlere enerji depolayan Gül Abla, iyiki varsınız.Allah sizlerden razı olsun.Sayenizde hayatımızı kabusa çeviren bir dertten kurtulduk.Doğan Cüceloğlu’nun çok güzel bir sözü var:’’Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir,onu inşa etmek gerekir.’’Mutluluğumuzun mimarları Can Hoca ve Gül Abla sizleri çok seviyorum.En derin sevgi ve saygılarımla.Muhabbetle,hoşça kalın…

 • O
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Merhabalar. 7 aylık nişanlılığın üzerine taçlandırdığımız güzel bir evlilik ancak o gece hüsren ve ondan sonraki gecelerde oyle. Evet arkadaşlar gerçekten de hayatımızın ve evliliğin %75 den fazlasında huzur bulmak istiyorsak ilişki şart. Ancak vajunusmus benim evliliğimde tam bir cehennem havası ve tam bir hüsranla, kaosla geçen gece ve günler. Çoğu zaman eşlerin birbirine aşırı kırdığı zamanlar. Umarım bu yorumumu okuduğunuzda sizde yaptığınız herşeyin tamamen boş ve sadece evliliği zedeleyen şeyler olduğunu anlayacaksınız. Can Hocamla tanıştığımızda 7 aylık evliydik ve evliliğin ilk aylarında sona doğru yaklaşmıştık ve ayrılma kararı alınmasına az kalmıştı. Ancak Can hocam sağolsun karanlık bir mağaraya güneş doğması gibi hayatımıza girdi. Öncelikle gereken şey istek, kararlılık ve kesinlikle eş desteğidir. Ben bir erkek olarak sonuna kadar eşimin yanında durdum. Ne kadar kırarsak kıralım birbirimizi yine de seviyorduk ve bu işi başarmamız için tohumumuz sevgimiz oldu. Daha sonrasında da Can hocama güvenmek. Kısa sürede bunun hastalık değil sadece bir rahatsızlık olduğunu öğrendik ve bu rahatsızlığı atlatmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Hocamın dediklerini harfiyen uyguladık ve kısa sürede hiç düşünmediğimiz anda kesin sonuca ulaştık. Evliliğin tadı işte ozaman Can hocamın tatlı dili güler yüzü ve hayatın ona vermiş olduğu tecrübe ile gerçektende yüzümüzü güldürdü. Kesinlikle hiç korkmadan sonuca ulaşabileceğiniz ve Hatay çevresinde başa hiç bir şekilde derman bulamadığımız vajinusmus belirli aralıklarla toplamda 2 ay civarında çözülmüş oldu. Özellikle erkek arkadaşlara söylüyorum. Eşinizin arkasında olun ve bu süreçte onları incitmeyin. Yapacağınız her hata kadını bir adım geri götürür. Herşey kendi elinizde. İlişkiye girdikten sonra kısa sürel itatil ile evliliğimizn tadını çıkardık. Ve en son bu kadar zahmetin meyvesine geldi. Allah'a şükürler olsun erkek bir çocuğum oldu ve eşim normal doğum yaparak gerçekten de sağlıklı bir bebek meydana getirdi. Şu anda ne ilişkimizde nede hayatımızda herhangi bir sıkıntı yok. Eğer vajinusmusluysanız hiç düşünmeden hatay çevresindeki tek çareniz Can hocanın yanına gidin ve güvenin. Ve aceba geçecek mi bende ilişkiye girebilecek miyim gibi sorulardan arındırıp ilk yapmanız gereken şey eşinizle konuşup Can hocanın yanına gelmenizdir. Sonuç ortada bizim yüzümüz güldü sizinde yüzünüz gülsün İnşallah. CAn hocam herşey için Çok ama Çok teşekkürler sizin için ne kadar yazsam azdır. Sizi seviyoruz.

 • K
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Randevu

  M&H&2017
  Merhabalar biz 1 yıllık evliyiz 2 buçuk yıllık ta nişanlılık dönemi geçirdik çok güzel bir beraberligimiz oldu
  Her şey yolunda gidiyodu bende herkez gibi büyüklerim den bilgiler aldım ama aldıgım bilgilerin bana yardımı olması gerekirken aksine zararı olmuştu her kız gibi benim de ister istemez aklımda ilk gece nasıl geçer diye düşünüyodum ama aldıgım bilgilerden sonra korkmaya ve gerilmeye basladım ilk gecemiz istedigimiz gibi olmadı hiç birşey yapamadık ve bunu kimseyle paylaşmadık bugün olur yarın olur biraz bekleyelim derken hayli zaman geçmiş nerden baksak 1 yıl olmasına az kalmış tı ama biz hala hiçbirsey yapamamıştık ve ara sırada olsa tartışmlarımız oluyodu bir gün interneten doktor takvimi gözüme çarptı ve orada Op.Dr.Can Pahalı yı gördüm ve orda yapılan yorumları okudum ve anladım ki bu sorunlardan sadece bizde olmadını bizim gibi bi çok kişilerde varmış hemen eşimle konuştum o da yorumları okudu ve randevu aldık bir gün sonra görüşmeye gittik ilk gül abla ile tanıştın çok iyi sıcakanlı girişimi ile bizi rahatlatmışı can hocam ile ilk görüşmemde vajinumus denilen bi rahatsızlıgım oldugunu öğrendim ve ben bunu hastalık olarak hiç görmedim kendi kendime ben bunu başaracam dedim tabi kocamın destegi ve Can hocam vmtabi gül abla sayesin de 1 ayda kurtuldum tedavim hemen bitti normalde 15 gün de bitiyodu ama arayada 1 hafta adet günüm girdi ama olsun çok şükür vajinumus denilen rahatsızlıktan kurtulduk yeniden evlenmiş gibi olduk evliligimiz daha güzel gitmeye başladı evimize bi huzur geldi herşey çok güzeldi tabi bunların hepsi canım hocam ve güzel ablam sayesin de oldu iyiki varsınız iyiki sizinle tanışmışız allah size uzun ömürler versin sizleri çok seviyoruz buradan herkeze şunu söylemek istiyorum vajinumusu hastalık olarak görmeyin ve eyer böyle bi sorununuz varsa hemen yorumu okuduktan sonra randevu alın ve gidin ve kurtulun sorununuzdan Op.Dr.Can.Pahalı hocam iyiki varsınız iyiki sizinle tanışmışız iyiki varsınız sizi seviyoruz tabi seni de unutmadık Gül Özen ablam sen de iyiki varsın senide çok seviyoruz allaha emnet olun sizleri hiç unutmayacagız ☺

 • M
  Yer: Can Pahalı Muayenehanesi

  6 Temmuz'da evlendim. İlk ilişki için öyle büyük kaygılarım yoktu ama ilişkiye giremedim ilk denemelerde ve bir hafta sonra devlet hastanesinde bir doktora gittim. Muayene etti, anatomik bir engel olmadığını söyledi, psikolojik dedi. Daha önce internetten araştırma yaptığımda Can Bey'in adını görmüştüm, o doktor da beni ona yönlendirdi. Toplam 5 doktor beni muayene etti. Kızlık zarı ve vajina girişi dar imiş. Can Bey dahil 4 doktor böyle düşündü, operasyon gerekir dedi. 29 Ağustos'ta özel bir hastanede ameliyat oldum. 1 ay iyileşme süresinden sonra da ilişkiye giremedik. 'Ameliyat sonrası da ya olmazsa' diye kaygım vardı. Can Bey ile terapiye başladık. Ortalama 1 ay sürdü. (Yani ameliyat ve terapi süreci 2 ay kadar sürdü ama ameliyat öncesi de farklı doktorların görüşünü alalım, ne yapsak falan derken düğünden 4 ay kadar sonra ilişkiye girebildik.) Can Bey ve yardımcısı Gül Hanım ilk andan itibaren insana güven ve moral veren samimi insanlar. Zaman zaman yorucu olsa da verilen egzersizleri duzenli yapınca sonuca ulaşıyorsunuz. Nereden nereye geldiğinizi gorebiliyorsunuz. İskenderun civarı için büyük bir şans. Sadece cinsellikle ilgili psikolojik sorunlarda değil kadın hastalıklarında, gebelikte de guvenle gidilebilecek doktor. Kadınlar böyle bir durumla karşılaştığında hiç beklemeden doktorlara başvurmalı. Emekleriniz için çok teşekkür ederiz Can Bey ve Gül Hanım.

 • N
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavisi

  Henüz çocuktum, internette birşeyler araştırırken karşıma vajinismusla ilgili çok uzun bir makale çıkmıştı. Çocuk aklı ya isim dikkatimi çektiği için girip makaleyi okumuştum. Herhangi bir toplumsal baskı olmamasına karşın ailesi cinsellik konusunda kişiyi baskılamamasına rağmen eşiyle birlikte olamayan ve bunu nasıl aştığını dile getiren bir hemcinsim vardı karşımda. Bu toplumsal baskı aşırı ahlakçı toplum ve ailemin bakış açısıyla kesin ben de olur demiştim yıllar önce. Keza öyle de olmuştu. Düğün öncesi tedirginlik düğün sıkıntıları ve sonrasında o gece ve sonraki her gece vajinismus olduğumu farkettim. Önceleri iyimser yaklaşıp herhalde bana öyle geliyor, düğün stresi olur o kadar diye geçiştirdim. Sonraları ise internette yaşadığım durumu yasayan birçok kişinin olduğu ve hakikaten vajınısmus oldugumu farkettım. Tatilden döner dönmez arayışlara başladım. Burdan okuduğumm yorumlar neticesinde Can beyin kapısını çaldım. Yaşadım korku ve tedirginliği anlatamam ancak daha ilk karşılaşmamızda Gül abla ve can beyin yaklasımı bizlere umut oldu. İlk zamanlar bu durum psikolojimi bile çok kötü etkiledi. Can bey ve gül abla olmasa onların destekleri olmasa kendim için umutsuz vakaydım ben. Yüreğim hop ettiğinde ben galiba yapamayacağım dediğimde hep yanımdalardı. Sonsuz destekleri olaya maddiyattan çok sosyal sorumluluk bilinci ile yaklaşmaları takdire şayandı. Örneği az Hekimlerden Can Bey, anlatmaya kelimeler yetmez. Can Bey ve gül abla sayesinde artık ben de bu illetten kurtuldum ki bana göre ilk fireleri ben olacaktım hatta duvara ilk başarısız hasta olarak asılacaktım. Çok şükür artık bu sorun geride kaldı. Benzer durumu yaşayan kardeşlerim, hemcinslerim ne olur ertelemeyin ben bile aştıysam siz hayde hayde aşarsınız. Selamlar,

 • C
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  C&Y Bizim 7.5 yıl sevgililik ve 2.5 yıl nişanlılık dönemimiz vardı.düğün günü yaklaşırken ilk geceyle ilgili hep bazı tereddütlerim vardı ama olsun diyorduk ilk gece olmasa da olur.ama nereden bilelim ki bu tam 9 ay sürecek…bu süre içinde vajinismus olduğumu anlamıştım tabi..sürekli bugün olacak diye düşünüp sonrasında yine hüsranı yaşadık. İnternetten yöntemler öğrendim elimden geldiğince uyguladım ama yok yok yok.hep hüsran..eşim hep yanımda oldu ama sonlara doğru onun da sabrının tükendiğini görebiliyordum.kimse ne yaşadığımızı bilmiyordu.dünyada tek mişim gibi geliyordu hep  sonra bi tatile çıkalım belki değişiklik iyi olur dedik.ama nafile..tatil dönüşü tam da her şey bitecek derken Dr.Can Pahalı yı buldum internetten.hiç tanımam bilmem daha önce hiç doktora gitmedim.ama yok artık utanmanın zamanı değildi.tatil dönüşü aradım Gül abla çıktı telefona.o kadar samimi konuştu ki utangaç ben bile hemen randevu aldım.tabi eşim çalışıyordu ve çekiniyordu.buna rağmen tek gittim..çok güzel karşılandım sanki hep ordaymışım hep tanıyormuşum gibi..hastalıktan yeni kurtulan insanlarla tanıştım gözlerinin içi gülüyordu.vee umut oldu bana sonra Dr. Can Bey ile tanıştım.hiç yabancılık çekmedim çok samimi çok farklıydı tabi eşim gerekiyordu tedaviye başlamak için.bir umut ve heyecanla eşime gittim konuştum tedaviyi kabul etti 8 EYLÜL de başlayan tedavi 28 EYLÜL de sona erdi.inanılır gibi değil sadece 20 GÜN  bu mu diyorsunuz, bu muydu bunca boşa geçen zamanın sebebi..inanın hiçbirşey yok . çalışıyor olmama rağmen 20 GÜNDE bitti. Dr. Can Bey i dinleyin verilen ödevleri yapın yeterli.sadece cinsellik değil eşimle aile içi sorunları çözmesini de öğrendik biz orada. İyiki gitmişiz iyiki Dr. Can Bey ve Gül abla var.sakın ertelemeyin hemen arayın alın randevunuzu.boşa geçen zamana yazık.ve şunu bilin ki yalnız değilsiniz bunu yaşayan çok çok fazla kişi var. tedavi bitti ama inanın çok özlüyorsunuz orada geçen zamanı,o içtenliği..çok çok çok teşekkür ederim Can Bey ve Gül ablaya iyiki geldim iyiki tanıdım sizi 

 • N
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Normal Randevu

  Can bey ve Gül abladan o kadar memnun kaldım ki sanırım tıp dünyasında böyle bir doktor yok işini canı gönülden yapıyor maddi manevi her türlü desteği sağladı sağolsun çekinerek gittiğim muayenehaneden sorunumu halletmiş ve mutlu bir şekilde ayrıldım herşey için çok teşekkür ederim

 • Z
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinusmus

  Çok memnun kaldım çok 3 yıllık evliyim ama vajinusmus hastalıgından dolayı 3 yılım bomboş geçti. Ne kadar doktor dolaştıysam hepsi bunun çaresi yok dediler ama çok şükür doktor can beyi buldum sonunda çok teşekkür ediyorum beni bu hastalıktan kurtardıgı için şimdi çok mutluyummm çok huzurluyum kurtuldum bu vajinusmus hastalıgından can beyin sayesinde ve tabikş gül hanımında sayesinde çünkü can bey kadarda gül hanım çok destekçimiz oldu allah razı olsun can beyden ve gül hanımdan inanki bu hastalık için boşa vakit harcamayın hemen can beyi bulun ve kurtulun bu hastalıktan herkese tavsiye ediyorum kesinlikle başka doktora gitmeyin can beyi bulun çünkü o sizi bu dertten kurtarıyo allah razı olsun can beyden ve gül hanımdan çok teşekkür ediyorum size...!

 • B
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Meğer, insan bu dünyada da cehennemi yaşarmış. Düğün hazırlıkları yaparken ilerde yaşayacağımız sorunlardan habersiz ne kadarda keyfimiz yerindeydi. Kafaya taktığım sorunları hiç yaşamadım. Bu sefer asıl sorun hiç ummadığım yerden gelmişti.
  Düğün bitti, mutluluk ve yorgunluk içinde evimize geçtik. Fakat bir süre sonra heyecanla beklediğimiz an kabusa döndü. Resmen bir girdabın içinde bulduk kendimizi. Yemek yiyemiyor, uyuyamıyordum, sürekli ağlıyor yaşadığım sorun altında eziliyordum. Agresifleşmiştim, dünyanın en büyük sorununu yaşadığımı düşünüyordum ve bunu çözmeye gücümde yoktu sanki.
  İnternette yaptığım araştırma vajinusmus olduğuma işaret ediyordu. Eşimle bu konu ile ilgili neler yapabiliriz diye detaylı araştırma yaptık. Sonunda Dr. Can PAHALI ile yollarımız kesişti çok şükür.
  Muayenehaneye ilk gittiğimizde Gül ablanın sıcak ve rahatlatıcı tavrı bizi çok etkiledi. Onda gerçek bir abla şevkati vardı. Can beyle yaptığımız ilk görüşmede içimize bir ferahlık gelmişti. Doğru insanla karşılaştığımızı hissettik. Biraz zaman alsa da hayatımızı gölgeleyen bulutlar aralanacaktı. Görüşmelerimiz süresince hem Can bey, hem Gül abla bizi çok motive etti. Her seferinde oraya enerji depolamaya gider gibi gittik.
  Meğer yanlış bildiğim ne kadar çok şey varmış, meğer ne kadar çok şehir efsanesi varmış. Ve bunların çok azı bile benim, bizim hayatımızı karartmaya yetmiş. Yıllarca sağdan soldan duyduğum aslında asılsız olan bilgiler bende korku yaratmaya, sağlıklı ve keyifli cinsellik yaşamama engel olmuş.
  Bence Dr. Can PAHALI Hatay için bulunmaz bir nimet. O olmasaydı çözümü başka illerde aramak zorunda kalacaktık. Eğer bu satırları okuyorsanız muhtemelen benzer sorunları siz ya da çevrenizdeki biri yaşıyor demektir. Vakit kaybetmeden kendinizi bu güvenli insanlara bırakın derim. Yaşam kalitenizden ödün vermeyin. Çünkü bu sorunlar beklemekle geçmiyor. Aslında daha evlenmeden cinsellik ile ilgili eğitim almalı, toplumumuzda bu eğitimlere daha çok yer verilmeli diye düşünüyorum.
  Hayatımıza, evliliğimize kabus gibi çöken sorunumuzun çözümü olan Dr. Can beyi ve Gül ablayı asla unutamayız. Minnetimiz büyük, hep iyiliğinizle, gülen yüzünüzle hatırlanacaksınız. Bildiğim en büyük duadır ki, Allah sizi dünyada, ahirette sıkmasın.

 • G
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinusmus

  Sevgili Can Bey,sizinle tanışmadan önceki hayatımız sisli buğulu bir kış mevsimiydi.6 yıllık evliliğimizin ilk aylarında yaşadığım o duruma hiçbir anlam veremiyordum.Kendimi suçluyor, eşime haksızlık ettiğimi düşünüyor,çözüm bulmaya çalışıyordum.Gittiğim kadın doğum uzmanları bu soruna sadece fiziksel bir sorun gibi yaklaşıp ameliyat bile önererek beni daha büyük bir sıkıntıya soktular.Kendimi artık daha eksik daha az kadın gibi hissediyordum.Eşimin anlayışı sayesinde her şeyi zamana bıraktık.Yaptığımız denemeler çok acı veriyordu bu iş benim için bir işkenceye dönmüştü.Çok az ilişkiye girebiliyorduk.6 yıllık evliliğimiz boyunca ilişkiye tam olarak girmeyi 2 kez başarabildik belki de.. ki ikisinden de çocuklarımız oldu.İkinci çocuktan sonra 2 sene hiçbir denemeye bile cesaret edemiyordum ki doğum doktorum Süleyman bey bana hayatımızı değiştirecek ismi önerdi.Tabi ki döneminin bir numaralı jinekoloğu olarak isminizi çok duymuştum ama doktorum sizin emekli olduktan sonra İstanbulda 4 yıl bu işin eğitimini aldığınızı bu konuda çok iyi olduğunuzu söyledi. Utana sıkıla muayenehaneyi aradım.Telefondaki ses bıcır bıcır... ben konuyla ilgili nasıl giriş yapacağımı bilemezken '' o ses'' bu olayı öyle bir doğallaştırdı ki neye uğradığımı şaşırdım ve bi an önce Gül hanımı görmek istedim.Karşılaştığımız andaki o pozitif enerjisi, o güler yüzü, o kahkahaları oraya neden geldiğimizi unutturdu bize ki biz ciddi-sıkıcı bir poliklinik ortamı bekliyorduk.Can Bey sizin yanınıza girdiğimizde ise bu konuyu nasıl konuşacağımızı bilmeden utana sıkıla,ezile büzüle,kızara bozara girdik içeri.Özellikle benim gibi cinselliğin tabu olarak görüldüğü,kadınlığın bastırıldığı,erkeklerin saltanatlarını sürerken kadınların ayıp günah ilkelerine sadık kaldığı,kadının giyiminden kuşamından,oturmasından kalkmasından,ağzından çıkan laftan,konuştuğu adamdan hesap sorulurken başkalarının ona uygun gördüğü hayatı yaşayan,hayallerini içine gömüp benliğini kaybeden kadınların yaşadığı bir toplumdan gelmiş biri için bunları konuşmak nasılda zordu.Herhangi bir doktor fikri bile sıkıntı verirken ki soğuk-ciddi-kibirli-mesafeli olurlar genelde,içeri girdiğimizde nur yüzlü,gözlerinin içi gülen,samimi,içten bir adamla karşılaştık.Nitekim daha sonraki her görüşmemizde Can Bey bize ne kadar özel bir insan olduğunuzu,hastalarınıza ne kadar değer verdiğinizi,bizi hep ayakta karşılayarak elimizi alıp hal hatır,çoluk çocuk,iş güç,keyfimizi sorduktan sonra terapiye geçerek gösterdiniz.Kısa bir süre sonra sizinle her şeyi çok daha rahat bir şekilde konuşabiliyorduk. Terapi süresince çocukluk dönemlerimizden itibaren cinsellikle ilgili edindiğimiz yanlış ve eksik bilgi kayıtlarını,travmaları öyle bir ustalıkla bulup ortaya çıkardınız ki inanılır gibi değil..ve tüm o yanlış bilgileri bilinçaltımıza yeni ve doğru bilgileri kodlayarak yeniden yapılandırdınız.Doğru bildiğimiz o kadar yanlış varmış ki...Muazzam bir bilgi sundunuz bize.Kendi hayatımızı yeniden yapılandırmak,çocuklarımızı sağlıklı ve doğru bilgilerle yetiştirmek adına herkesin bilmesi gereken müthiş bilgiler...Cinsellikle ilgili hayatımıza sokulan fikirlerin,yanlış bilgilerin-inançların hayatımızı ne kadar etkilediğini gösterdiniz.Farkındalığımızı arttırdınız.Hayata, birbirimize ve cinselliğe bakışımızı güzelleştirdiniz.Hayattaki en büyük kabusum haline gelen kadın doğum muayenesini her defasında her adımında izin alarak,yapacaklarınızı önceden anlatarak sonsuz bir sabır ve anlayışla ve bana verdiğiniz sonsuz güven sayesinde daha doğal ve sıradan bir işlem haline getirdiniz.Siz bize evrenin bir hediyesisiniz..Keşke çok çok önceden hatta evlenmeden önce sizi tanıyabilseydik eviliğimize doğru bilgilerle daha sağlıklı ve daha mutlu bir temel atardık. Terapisi biten 8 yıllık evli bir çift ile tanıştırmıştı beni Gül.Adamın dediği şu sözler olayı özetliyor aslında ''Önceden herşey siyah beyazdı şimdi ise renkleri görebiliyorum''.Sisli buğulu bir kış mevsiminde yaşamak yerine rengarenk bir bahar sunuyor Can Bey. Can Bey ,sonsuz huzur ve güven veren ses tonunuz,bizim için ayırdığınız her değerli an,gösterdiğim dirençlere olan sonsuz sabrınız,olayları çözmedeki üstün yeteneğiniz,hissettirdiğiniz değerli olma duygusu ve sorumluluk bilinciniz için sonsuz teşekkürler... Ve Gül antidepresan yerine geçen pozitif enerjin,neşeli kahkahaların ve hoş sohbetin için sonsuz teşekkürler..

 • G

  Vajinismusun benim için kelime anlamı Kabustu.Artık hayatımda olmayan bir kelime. Nasıl mı ?

  Kadın Hastalıkları,Doğum ve Cinsel Terapi Uzmanı
  Op Dr Can Pahalı ve tabii ki Gül Abla :)

  Hikayemi anlatayım;
  2.5 yıldır evliyim ve bu süre zarfında sürekli bu hastalıkla uğraştım. Tabi böyle bir hastalık olduğunu bile bilmeden...

  Eşimle mutluyduk ama ilişkimize gölge düşüren bu hastalık yüzünden sürekli bir şeyler eksik kalıyordu.Bugün olur yarın olur derken 2.5 yıl geçmiş ömrümüzden. Dünya da sadece bu sorunu olan benim sanıyordum , utanıp sıkılıyordum.İlk bir yıl içinde bir psikologa gittim sorunumu anlattım ancak ilk seansta onunla yapamayacağımızı anladık. Ve yine önümüzde belirsiz bir süreç oluştu.

  Ta ki Can Bey ve Gül ablayla tanışana dek.İlk seans çok farklıydı aslında sorundan çok bunu nasıl yenebileceğimize dair bir görüşme oldu.Seansların başlamasıyla birlikte önümüzde belli bir yol haritası vardı.Tek koşul inanmak ve egzersizleri uygulamaktı
  Egzersizlere başladık, her seansta daha ileri gitmeliydim, hırslıydım
  ''Başardım başaracağım'' tek şifre buydu :)
  Yoğun bir terapi benim için aşılması imkansız bir süreç gibi görünüyordu (tabi ki çalıştığım iş dolayısıyla aşılması imkansız diyorum yoksa evimde günde bir kaç saati ayırmam yeterliydi) ve sadece 2 ay gibi bir sürede 2,5 senedir evliliğimizi etkileyen bu hastalığı yendik.Yendik diyorum çünkü gerçekten biz iyi bir ekip olduk :)

  -Can Bey, bizim sadece doktorumuz veya terapimizi yönlendiren hekim değil, bizi anlayan yol gösteren bir büyüğümüz oldu.

  -Gül abla bize sadece terapi sırasında yardımcı olan kişi değil tedavinin her evresine hakim olup bizi yönlendiren ve bu sıkıntılı süreçte neşe kaynağımız olan kişiydi  NOT : Süreç sonunda kendimize tek sorumuz neden iki buçuk sene boyunca bu sorunu erteledik ?Tek cevabımız ise doğru kişilerle karşılaşacak olmamızdanmış.

  Sizlere gerçekten çok teşekkür ederiz :) Can Bey Gül Abla

 • P
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus Tedavi

  Merhabalar;
  Ekim 2016 da 4 yıllık bir flört dönemi sonrasında birbirini seven bir çift olarak yuvamızı kurduk.
  Ve o meşhur ilk gece herkesin ağzında dolak olan ilk gece…
  Evliliğimizin ilk gecesi vajinismus rahatsızlığı ile karşı karşıya kalmıştık. Ancak biz bunun henüz farkında değildik. Ki vajinismus teriminin ne olduğunu dahi bilmiyorduk. Yarın ya da diğer gün derken bir gün muhakkak olur diye sıkıntı etmeden evliliğimize devam ediyorduk. Evlenen tüm çiftlerin yapabildiği bir durumu bizimde yapabileceğimize inanıyorduk. Bir gün, iki gün, bir hafta derken birinci ayın sonunda bir sorun olduğu düşüncesi kafamızda belirmeye başlamıştı. Bu süre zarfında eşim vajinismus hastalığını araştırmaya başlamış ve eğer istersem bir uzmandan yardım alabileceğimizi dile getirmekteydi. Ancak ben bu rahatsızlığı kabullenmeyip olacak, bir gün mutlaka olacak diyerek bir uzmandan yardım almayı hiç düşünmedim. Bunun üzerine 4-5 ay daha bu şekilde geçince kendimi çaresiz hissetmeye başlamıştım. Her gece bir önceki günden daha kötü hissediyor, çaresizliğimin içinde kayboluyordum. Bu duruma üzülüp ağlamaktan sosyal hayatım bile kalmamıştı. 7.ayımıza geldiğimizde vajinismus için bir uzmana gitmeye karar vermiştim ve bunu eşime açıkladım. Birlikte araştırmaya başladık. İkimizinde çalışıyor olmasından dolayı başka bir şehire gitme durumunda nasıl yaparız düşüncesi kafamızı sarmıştı. Yine bir gün internetten araştırırken CAN PAHALI hocamızın web sitesi denk geldi. Sitede yazılan yorumları dikkatlice okuduk. Ayrıca adres olarakta İSKENDERUN’du. Buna çok sevinmiştik.
  3 MAYIS 2016 sanırım bu tarihi hiç unutmayacağım.
  Devlet hastanesinden randevu aldık ve eşimle birlikte bir ön muayane için gittik. Doktora eşimle birlikte olamadığımızı söyler söylemez direkt bana bu konuda uzman kişi Can Bey ‘dir diyerek bize onun yardım edebileceğini söyledi. Ki zaten internetteki araştırmalar neticesinde de Can Hocamızın varlığından haberdardık. Doktorunda teyit etmesi ile daha da emin olduk.
  Hastaneden çıkar çıkmaz eşim Can Bey’in ofisini aradı ve Gül Abla ile görüşme sağladık. Gül Ablanın o müthiş enerjisini telefonda bile hissettik. Ve bizi tanışıp görüşmek üzere davet etti. Hemen yola koyulduk. Can Bey’in muayanehanesine gittiğimizde Gül Abla’nın bizi o güler yüzlü, cana yakın samimi ve sıcak karşılaması en başta beni etkileyen o olmuştu. Onunla yaptığımız yarım saatlik görüşme sonrasında daha Can hocamızı görmeden doğru yerde olduğumuzu anladık. Gül ablanın bize en başında hiç umutsuzluğa kapılacak bir şeyin olmadığını ve buraya gelip iyileşmeden bu zamana kadar kimsenin gitmediğini ve tek bir fire bile vermediğini belirtmesi üzerine içimizi daha da rahatlatmıştı.
  Ve Can Hocam ;
  Sizi çooookk seviyoruz. Evliliğimizin seyrini değiştirip bizi bu yolda mutluluğa doğru yol aldıran, inanın abartmadan söylüyorum harika bir insan…
  Bilgi, Birikim, Deneyim ve Tecrübesi ile bu konuda gerçekten uzman ve ayrıca kendisinin kadın doğum uzmanı olması ve bunun üzerine psikoloji alanında da çok iyi olması gerçekten ayrı bir avantaj.
  13 Mayısta başlayan terapimiz, 21 Temmuzda yaklaşık iki aylık bir süre sonunda son buldu. Can Hocamızın da katkı ve desteği ile her seansta bir adım değil iki adım öne gittik. Tabi bu başarının arkasında Benim kendime olan inancımın artması, Eşimin sürekli desteği ve yanımda olması, Sevgili doktorumuz Can hocamız, Gül Ablamız ile bir bütün oluşturarak bu sorunun üstesinden geldik. İnanın gerçekten kafamdaki tüm doğru bildiğim yanlışların tek tek akıp gittiğini gördüm. Kesinlikle ertelemeyin sizde başarabilirsiniz. Hayat çok kısa ve yaşanılacak çok fazla şey varken bu rahatsızlığın (rahatsızlık bile değil Can hocamızın deyimiyle geçici sorun) hayatınızı mahvetmesine daha fazla izin vermeyin. İyi ki gitmişiz, iyi ki Can Hocamızı ve Gül ablamızı tanımışız. 2 aylık bu süre zarfında onlar bizim ailemizden bir parça gibi oldular. Hayatımıza yeniden renk kattıkları için çooookk teşekkür ediyoruz. Son olarak başarımızı Gül Abla ile karşılıklı oynayarak kutladığımızı belirtmeden geçemeyeceğim. :) Seni çok seviyoruz Gül Abla o gülen yüzün hiçbir zaman solmasın.
  Ve Can Hocam yüreği güzel insan sizin yeriniz bizde hep farklı olacak. Bu vajinismus sorununu hayatımızdan tamamen silmemize yardımcı olduğunuz için size minnettarız.
  SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA.

 • S
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinismus

  2 yıl... koca 2 kayıp yıl ... Kelimeler bile kitlendi şuan.duygularimin tarifi yok.. korka korka gittiğim muayenehaneye şimdi iyiki diyorum.. gül ablam güzel ablam enerjisi bombası :) gül ablanın enerjisi bile yeter.. can bey in desteği anlayışi ve o an sizin hissetginniz durumu sanki kendisi hissediyirmuscasina yaklaşması gerçekten muazzam bir insan. Rabbim uzun ömürler versin De nice hastalar şifa bulsun inşallah.. eğer sizde vajinismus hastasiysaniz vakit kaybetmeyin. Ve ne kadar inançsız olursanız olun o kapıdan adım attığınız zaman bilinki yolu yariladiniz.. sakın vazgecmeyin ödevlerinizi güzel güzel yapın... Tedavi bitince bu muymuş diyeceksiniz, inanın bana. Evliliğiniz yenileniyor sağlamlaşıyor.. sadece vajinismus değil evliliğiniz yikilmayacak kadar zeminler atiyorsunuz.. boşa vakit harcamayn.gelecek güzel gunlerinizi heba etmeyin... Adres belli hadi durma sende mutlu ol kabus bitsin ..

 • S
  Yer: Can Pahalı MuayenehanesiHizmet: Vajinusmus

  Merhaba Ben 2 yillik evliyim.Bizde ilk gece bu sorunla karsilastik.Arastirmalarimiz sonucu vajinusmus oldugumu ogrendik, bugun olur yarin olur derken hep erteledik ve 2 yilimiz gecti.Bu surecte kulaktan dolma bilgilerle cozum aramaya basladik ama bu isler oyle bilgilerle cozulmuyor.Bir cok dr basvurduk onlarda bize yardimci olamadi maalesef .En sonunda bir baska dr tavsiyesi ile Can Beye gittik.İYIKI IYIKI IYIKI gitmisiz.Oncelikle vajinusmustan kurtulmak istiyorsaniz İSTEMENİZ İNANMANIZ ve hem kendinize hem de Can Beye GÜVENMENİZ gerekiyor.Çünkú %100 kesin cozumu var .Hic korkmayin sakin ha sakin ertelemeyin. O guzel yillariniz vajinusmusla gecmesin esiri olmayin onu alt edin bu sizinde elinizde ertelerseniz pisman olursunuz.Tabiki esinizin destegide cok onemli Benim esim cok sukur hep destek oldu hep yanimdaydi.Terapiye gelince cok eglenceli egzersizler cokkkkk basit hic korkulacak birsey yok.Bizim tedavimiz yaklasik 2 ay kadar surdu ama nasil cabuk gecti anlamadik bile. Bu surecte once kendime sonra Can Beye inanarak ve guvenerek bu isin ustesinden geldik.SONUC HARÏKA .Simdi cokmutluyum.Kendime olan guvenim , gozlerimdeki gulumseme yasama sevincim geri geldi.Hayat cok guzelmis .Vajinusmus kaderimiz degil ustesinden ben geldim sizlerde gelebilirsiniz hic bir farkimiz yok yeterki isteyin inanin ve guvenin.Gül ablammm desteginle samimiyetinle bize hep pozitif yaklasiminla rahatlattin seni cokkk seviyoruz.Can Beye sonsuz minnettariz cokkkk tesekkurler.Sizin yeriniz bizde hep ayri olacak.Bir Vajinusmuszedeyi daha kurtardiniz allah sizden razi olsun

 • G
  Yer: Can Pahalı Muayenehanesi

  Bizim eşimle yaklaşık olarak 2 yıllık bi evliliğimiz var. Malesef toplumumuzda bir çok kadında olduğu gibi bende de ilk gece korkusu vardı. Ilk önceleri denedik olmadı yapamadım ve bir süre sonra artık denemekten de vazgeçtik. Bu sorun için bir Doktor a gittik bize Can Bey ı önerdi. Önce tam olarak cesaretimi toplayamadim.kesin sonuç alır miyiz diye düşünüyordum. Sonrasında Can bey ı araştırdım yorumlar ı okudukça belki de yapabilirim bende dedim. Cesaretimi topladım ve internetten numarayı alıp aradım . Ilk görüşmeye gittik Sağolsunlar Gül hanım ve Can bey oldukça sıcak samimi tavırlarıyla beni rahatlattilar ve tedaviye karar verdik. Bu süreçte eşimin desteği ve Can bey in bilgi ve deneyimi sayesinde her seans ta biraz daha inancım arttı ve sonuç gerçekten harika sadece vajinusmus sorununu değil eşimle aramızdaki sorunları da yenmemizi sağladı. Iyi ki ilk olarak Can bey ı tanıdık gerçekten yaklaşık 2 ay içerisinde sorunumuz u hallettik. Can bey sayesinde artık gerçekten mutlu bir evliliğimiz var. Siz de daha fazla beklemeyin ve bir an önce Can bey le ve Gül Abla ile tanısın zaten gerisi çorap söküğü gibi kolayca geliyor ☺. Can bey ve Gül Abla ya sonsuz teşekkürler ediyorum

 • E

  Ben 10 aylık evliyim. Eşimle Mutlu bir evlilik hayali kurmuştum. Herşey çok güzel ve özeldi nedense hiç bilmediğim bir korkudan uyandım. Aslında belki bir anlıktır diye düşündük ve Zaman geçtikçe araştırdım ve sorunun vajinusmus olduğu . Eşimle aramızda diye hiç kimse ile paylaşmadık çünkü sorunun birden fazlasının bilmesi evliliğe edecek sözlerden zarar gelmesinden korktugum için. Biz diye başladık tedaviye . İnternet üzerinden bulduk Dr can beyi . Eşimle 2 ay kadar düşündük ve aradığımızda Gül abla ile başladı konuşmamız sıcak ve samimi olarak inandım başaracağıma . Sorun ne olursa olsun herşeyin var bir çaresi diye. Tedaviye 18 ocakta ve herşeyin birden değiştiğinbir yerde buldum kendimi . Her geçen gün daha çok destekle başaracağımı düşündüm ve 6 martta tedavim bitti . Eşimle şimdi çok mutluyum her zamanki gibi arkamda ve sonsuz teşekkürler destek olan Can hocam ve Gül abla . Hiç kimse korkmasın başaramayız diye . Zaman geçmeden ulaşın hayata küsmeden destek olun birbirinize . Bizler mutluluğumuzu herkesle paylaşa
  biliriz ama acıyı paylaştığımız insanlar özeldir ....

 • B

  8 aylık Evliyim eşimle severek evlendim.Her bayanda olduğu gibi ilk gece korkusu bendede vardı eşimde bunu biliyordu, İlk gece ve daha sonraki günlerde bana ısrarcı davranmadı ve günler haftalar ve aylar geçti. Artık herşey olsun istiyordum ama bir türlü malesef olmuyordu hep eşime karşı bahaneler üretiyordum yorgunum halim yok canım istemiyor gibi bahalerle eşimin isteklerine cevap veremiyordum bu durumda çok canımı sıkıyordu bu arada eşimin araştırmaları neticesinde vajinismus hastası oldugumu defalarca eşimin söylemesine rağmen kabul etmiyordum benim birşeyim yok doktora gitmeme gerek yok diyordum taaki eşimin beni ikna etmesine kadar. Bu durumu hala kabullenmemişken doktor arayışı içerisine girmiştim özel bir hastaneye başvurdum jinekologun muayenesi sonucu doktorda bana herşeyin normal olduğunu hastalığımın vajinismus oldugunu ve Doktor CAN PAHALI beye gidebileceğimizi ve alanında uzman oldugunu aynı zamanda hatayda tek oldugunu vajinismus uzerine eğitim aldığını söyledi. Bizde doktorun tavsiyesine ilk zaman uymadık ne yalan söyleyelim taaki bir arkadaşıma durumu anlattığımda bana kendisinde aynı durumda olduğunu ve CAN beyin tedavisi sonucu iyileştiğini söyledi. Bizde Doktor CAN PAHALI hocamıza ulaştık. Daha ilk görüştüğümüz gün tamam doğru adresteyiz ben bu hastalığı yenerim dedim ve doktorumun desteği ile seanslara başladık 1,5 aylık tedavi ile HASTALIĞI yendik.Can hocama cok büyük bir minnet borçluyuz ona ne kadar teşekkür etsek ne kadar dua etsek azdır.Gerçekten korkulacak birşey yok kontrol Can hocada olunca göz açıp kapayıncaya kadar hastalık süreci cabucak atlatılıyor .Can hocam iyiki tanıdık sizi.

 • 8 yıllık evliyim.Hayatima kabus gibi çöken tam 8 sene. Eşimle görücü usulü evlendik.evlendiginizin ilk günü kabusumuz olan vajinismusa merhaba dedik.bu öyle bir kabustu ki bizi her gün içine biraz daha çeken bir kabus.Ailelerimizin ve çevremizin bizim.bu sorunumuz dan haberleri vardı.kimi çok tepki gösterdi kimi çok üzüldü ama biz kahrolduk.ne yaparsak yapalım kime başvurursak vuralim vajinismus sorununun çözümü için bir sonuca ulaşamadık.bir gün başka bir doktorun aracılığıyla Dr Can Pahalı hocamıza ulaştık.daha ilk görüştüğümüz gün içimize umut ışığı doğdu.Bir de tatlı dilli Gül ablam var.onlarin sayesinde yeni bir süreç başladı.Sevgili Can hocamin tedavisi ve desteğiyle mutlu sona ulaştık.Can hocama gelinceye kadar eşimle çok zor bir süreçten gecmistik.Büyük Bir sinavdi diyebilirim.Can hocama büyük bir minnet borçluyuz.Canim Hocam size ne kadar teşekkür etsek azdır.Bütün olumsuz düşüncelerimizi, korkularimizi atmamiza yardımcı oldunuz. Böyle sorunu olan arkadaşlara sesleniyorum hiç vakit kaybetmeyin Can hocama başvurun. Hayat çok güzelmiş bunu Can hocam sayesinde keşfettim.Tesekkür ederim canım Can hocam ve sevgili Gül ablam.Sizi çok seviyoruz

Hakkımda

Hakkımda

 • Opr.Dr.Can Pahalı İskenderun' daki muayenehanesinde sağlık hizmeti vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Bilinen Diller

 • İngilizce
 • Arapça

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Yeni bir canlının dünyaya gelişi heyecan verici bir olay. Ayrıca insanların hastalık hali olmadan ve çoğu zaman mutlu oldukları bir gebelik nedeniyle de başvurdukları bir uzmanlık alanı olması.
Çalışmalarımda yıllardır sıkıntı yaşayan ve çözüm bekleyen vajinismus sorunu olan çiftlerle sıklıkla karşılaştım. Bu nedenle Klinik Psikoloji Yüksek Lisans yaparak ve Cinsel Terapi Eğitimi alarak başta vajinismus olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavisine yöneldim. Yıllarca vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin terapilerinin gerçekleştiğini görmek büyük bir mutluluk veriyor.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Cinsel terapi açısından baktığımızda ataerkil yapının ve erkekçi bakış açısının partner ilişkilerine zarar verip terapiyi olumsuz yönde etkilemesi.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1-Uzun zamandır vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin sorunu geride bıraktıklarında yaşadıkları mutluluğu görmek.
2-Vajinismus sorunu geride kaldıktan sonra çiftlerden gebelik haberini almak.
3-Partner ilişkilerini bozan mitlerin terapiyle birlikte geride kaldıklarını görmek.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Sekiz yıllık evli bir çiftimizin vajinismus sorunu geride kaldığında dakikalarca mutluluktan ağladıklarını paylaşmaları.