Uzm. Dr.

Canan Yıldırım

Çocuk nörolojisi, Nöroloji

29 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Son 30 gün içerisinde 563 profil ziyareti var

Uzm. Dr. Canan Kocaman Yıldırım ( Çocuk Nörolojisi Uzmanı ) KISA ÖZGEÇMİŞİM 1974 Hatay doğumluyum. İstanbul Tıp Fakültesinden 1997 yılında mezun oldum ve 1997-2002 yılları arasında… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
29 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • P
  Yer: Canan Kocaman Yildirim MuayenehanesiHizmet: Epilepsi Tedavisi

  Oğlum 3 aylıkken epilepsi tanısı aldı.. 3 yaşına geldiğinde canan hanımı bulduk 6_7 yıldır takibindeyiz . Her tedaviye rağmen nöbetler durmadı status konumuna kadar geldik en son vns pil takalım diye konuştuk ardından işlemler derken pil takıldı son 1 yıldır pil var ve hiç ilaç kullanmıyoruz nöbette geçirmiyoruz iyiki varsiniz hocam sizi çok seviyoruz

 • S
  Yer: Canan Kocaman Yildirim MuayenehanesiHizmet: Epilepsi tuberoskleroz

  Memnuniyet seçeneği 5 den fazla olmalı bence diyerek başlamak istedim dr..canan hanım a ulaşmamız biraz zaman aldı gezmedik doktor bırakmamıştık neredeyse . Epilepsiyi tuberoskleroz un ne demek olduğunu en ince ayrıntısına kadar anlatan ogretendir kendisi.gülen yüzüyle sevgimizi kazanan bir doktor. Bıkmadan büyük sabırla her sorumuza tek tek yanıt veren bizimle üzülüp mutlu olan biri. 7 yıldır takibimizi yapıyor hiç pişman olmadık iyiki var. Herkese tavsiye ediyorum .

 • S
  Yer: Canan Kocaman Yildirim MuayenehanesiHizmet: Çocuk muayene

  Oğlumun devam eden tedavisi için gitmiştik doktorumuzdan çok memnunuz başarılarının devamını dilerim.Saygılar

 • M

  Çocuk nörolojisi alanında internetten araştırma yaptığımda Hocam'ın adına ulaştım.Hastasıyla güzel İletişim kuruyor. Çocuklarla iletişim kurması güzel. Sadece bir defa gittik ve memnun kaldık.

 • Ö

  Canan hocam'ın yaptığı tedaviden çok memnun kaldım. Hastasıyla ilgilenen bir doktor.Sorduğum her soruya net yanıtlar alabildim. Çok memnun kaldığım için tavsiye de ettim.

 • Ö

  Kızım 7-8 aylıkken tam olarak dönemiyordu.Bu basamağı tam olarak geçememişti.Bunun üzerine Canan hanıma başvurduk.Bunun la ilgili fizik tedavi önerdi.Fizyoterapi ile şuan sorunumuz kalmadı.Başarılı bir doktor başarılarının devamını dilerim.

 • S

  Çocuğumun dikkat dağınıklığı ile ilgili bir özel eğitim merkezinin yönlendirmesi üzerine Canan hanıma gittik.Benim için bir doktorun tavrı,yaklaşımı benim için çok önemliydi.Canan hanımın tavrı olsun ilgilisi olsun çok memnun kaldım.Gittiğimizde çok önemli bir şey olmadığını ama nereye başvurmamız gerektiğini konusunda bizi detaylı bilgilendirdi ve doğru yönlendirmeler yaptı.Kendisine çok teşekkür ederim.

 • İ

  Çocuğum havale geçirmişti.Tavsiye üzerine tanışmıştım.Çok güzel ilgilendi çocuğumla iletişimi çok güzeldi.Hale tedavisi devam ediyor.Başarılı ilerliyor.Sıkıntı yaşamıyoruz.Herhangi bir sıkıntısı olan yakınlarımızı yönlendiriyoruz.Desteğiniz için teşekkürler Canan Hanım..

 • H

  Canan Hocamıza yeğenimizi götürüyoruz.Şehir dışından geliyor ve her gittiğinde gelişmeler oluyor. Gelişmeleri rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. İlgi alakası çok başarılıydı. Öneriyle gittim ve herkese tavsiye ediyorum.

 • H

  Çocuk nörolojisi çok fazla bulunan bir branş olmadığı için yakınımızda olmasından dolayı gittik. Gayet ilgili hastasıyla.Çok memnun kaldık. Çok resmi değil, rahatlıkla konuşulabilen bir doktor. Fizyoterapi gördü oğlu. memnun kaldım tedavisinden. Yönlendirdiğim hastalarda oldu.

 • A

  Tavsiye üzerine gitmiştik Canan hnm'a Premetüre ikizlerimiz olmuştu ve hastane de gittiğimiz doktor'un tavsiyesiyle gitmiştik hocam'a. Hastasını gözlemleyen ve bilgilendiren bir doktor. Sadece muayene için gittik ve çok memnun kaldık.

 • C

  Araştırmalarımız sonucunda gitmiştim. İlgisi çok güzeldi. Detaylı olarak bilgi verdi.Konuşmalarıyla hastasını rahatlatan bir doktor. Tavsiye üzerine gitmiştim ve ben de tavsiye ediyorum.

 • B

  Devamlı hizmet aldığım bir hastanenin anlaşmalı doktoru olduğu için gitmiştim. Genel olarak ilgilendi. Tahliller istedi ve detaylı olarak bilgilendirdi.

 • M

  Bir yakınımın tavsiyesiyle gitmiştim. Çocuğumda durumları nöbet geçirmesi olarak şüphelendiğimiz için gittik. İlgisinden çok memnun kaldık. Detaylı olarak bilgilendirdi. Muayenesi sonucu nöbet olmadğını belirti. Tedavisinden dolayı tavsiye ediyoruz.

 • E

  Başka bir doktorun önerisiyle gittim. Detaylı olarak muayene etti ve ayrıntılı olarak bilgilendirdi. Tedavisi memnun ediciydi. ilgisinden de çok memnun kaldık.

 • M

  Çocuğumuzun yoğum bakım sırasında doktorumuzun tavsiyesiyle gittik ve memnun kaldığımız için sürekli doktorumuz oldu.İstediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Açıklamaları yeterli, güler yüzlü bir doktor. Tedavi sürecimiz devam ediyor. Çocuğumuz büyüdükçe belli olacak bir durum olduğu için tedavi sürecimiz devam ediyor.

 • F

  Benim oğlumda epilepsi tanısı koyulmuştu ve çocuk nörolojisi alanında araştırmalarımız sonucunda Canan Hocam'a gittik. Çok ilgili bir doktor. Kendisi arayarak ilacın yan etkileri var mı,nasıl diye soruyor. Maddiyatı çok önemseyen bir doktor değil. Kontrollerle devam ediyoruz şu anda. Gitmeye başladıktan sonra atak geçirmiyor çocuğumuz. Bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyoruz.

 • Ş

  Farklı bir doktorun tavsiyesiyle gitmiştik.Yeterince ilgili bir doktor. Tedaviyle alakalı bir durum yoktu. teşhis ve tavsiyelerde bulundu. Genel olarak memnun kaldık.

 • M

  Çocuk nörolojisi alanında uzman olduğu için gittim.Ayrıca tavsiye aldığım için gittim. Çok ilgiliydi. 45 dakika ayırdı bize. Çocuğumuzun yapıp yapamadığı davranışlarını inceledi. Tedavi sürecimiz devam ediyor. Kesinlikle tavsiye tavsiye ediyorum.

 • N

  çocuğumuzda rahatsızlık olduğu için çocuk norolojisi alanında gittiğimiz hastanede nöbetçiydi ve daha sonra muayenehanesine gittik çok memnun kaldığımız için. Bilgisiyle ve açıklamalarıyla çok rahatlattı bizi. Uyku testi ve tetkikler yapıldı. Bir takım tavsiyelerde bulundu.İlgisi çok güzeldi.

 • O

  Canan hanıma çocuğumun nörolojik rahatsızlığı için gittik süreç olumlu geçti memnun kaldım işini iyi yapan güler yüzlü mesleğinde başarılı bir hekim tavsiye ederim

 • N

  İnternetten araştırıp yorumları okumuştum ve evime de yakındı Canan hanıma gittim çocuğumda geç konuşma vardı detaylı muayene etti ve bizi bir yere yönlendirdi orada da 1 sene devam ettik şu an hiçbir sorunumuz kalmadı Canan hanım ilgili mesleki anlamda bilgili bir doktor

 • S

  Çocuğumuz ile ilgili bir şüphe sonucu çocuk doktorumuzun da tavsiyesi ile Canan hanıma gittik detaylı muayene etti çok ilgili davrandı bize bir şey olmadığını söyledi kendisinden memnun kaldık

 • S

  benim yeğenim küçükken bir havale sonucu epilepsi hastası oldu bunu da canan hoca sayesinde öğrenmiş olduk şuan tedavi sürecinde inşallah 2 sene sonra sağlığına kavuşacak

 • N

  Benim kızım 8 yaşında dirençli epilepsi ve serabler palsi hastası..canan hanımla ezgim 5 sene önce ilk ağır nöbetini geçirdigi zaman yogun bakımda tanıştık..benim kızım 6 tane epileptik ilaç kullandıgı halde tedaviye cevap vermeyen algısı kapalı ellerini dahi kullanamayan bir çocuktu..canan hanımın uyguladıgı benim cekinmeme ragmen beraber başarıcaz dedigi mucize tedavi yöntemi ketojenik diyet sayesınde ezgim 4 epıleptık ılactan kurtuldu algıları acıldı ardından kelıme ve cümleler gelmeye başladı..baş konturolunu dahı saglayamayan kuzum şuan ayakta durma cıhazında durabılıyor ve özel alt sınıfa gıdıyor..maşallah..çok şükür 2 senedir canan hanımın uyguladıgı ketojenik diyet sayesınde agır yogun bakımla sonuclanan nöbetlerdende kurtulduk..ben canan hanımın hakkını hiçbir zaman ödeyemem..allah razı olsun..hastalarına kendi cocugu gibi hassasiyet gösteren 7/24 ben senin yanındayım diyen bana göre en iyi hekim..

 • H

  Sayın Hocam cok doktor gezdik ve bi başka doktor arkadas size gönderdi bizi gerçi size söylemiştim ama burada böyle doktorlar hakkında yazılar yazıldığını görünce bende size burdan birdaha tesekkur etmek istedik Sayenizde kızımın artık havale geçirmiyor ve biz sayenizde artık rahat uyku uyayabiliyoruz ve artık bi Umudumuz var . Allah sizden cok razi olsun

 • B

  Doktorumuzla üç yıl önce mart ayında kızımıza konulan yanlış teşhisler ve onca üzüntü sıkıntı arasında tanıştık. Canan Hanım hayatımıza yeni bir bakış açısı kazandırdı. Bizim hayata bakışımız, kızımıza olan tutumumuz tamamen değişti. Canan Hanıma çok şey borçluyuz Bilgi ve tecrübe birikiminin yanında hastalarına karşı olan ilgisi son derece takdire değer. Muayenehanesine girdiğinizde çocukların beğenisini kazanmakta ve küçük yaşta doktor fobisinin oluşmasına engel olmaktadır. Buda hastalarına verdiği önemin bir göstergesidir. Herşey den önce normal bir insan ve ailemizden biri gibi davranıyor. Gerçekten mesleğini sevdiği ve hizmet etmek için yapan bir doktor herşey için çok teşekkürler.

 • M

  Guler yuzlu doktorumuza efemiz adına çok teşekkür ederiz Çok ilgili ve uzmanlığı dışında bebek yetiştirmek adına verdiği değerli bilgileride unutmamak lazım

 • Ş

  çokiyi bir doktor.ama çok yoğun.

Hasta, Danışan Soruları (19)

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Sistemimizde yer alan tüm uzmanlara soru sorabilirsiniz.

Doktorlara/Uzmanlara Soru Sorun

Hakkımda

Hakkımda

 • Uzm. Dr. Canan Kocaman Yıldırım ( Çocuk Nörolojisi Uzmanı )
  KISA ÖZGEÇMİŞİM
  1974 Hatay doğumluyum. İstanbul Tıp Fakültesinden 1997 yılında mezun oldum ve 1997-2002 yılları arasında İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlık eğitimimi bitirdikten sonra 2002-2004 yılları arasında Çocuk sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak aynı hastanede Çocuk nörolojisi ünitesinde çalısmalarıma devam ettim. 2004-2007 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Nörolojisi üst ihtisas eğitimimi tamamladım. Evliyim.
  MESLEKİ KARİYERİM
  2008-2010 yılları arasında Diyarbakır Çocuk Hastanesinde Çocuk Nörolojisi mecburi hizmetimi tamamladım. 2010 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kısa bir süre görev yaptıktan sonra 2010-2013 yılları arasında itibariyle Erdem Hastanesinde çalıştım.
  Türkiye Spastik Çocuklar Vakfında 2010-2014 yılları arasında akademik kurul üyesi ve nörolojik tıbbi danışman olarak görev yaptım. Kurumda erken müdehale ünitesinin kurulumunda ve gelistirilmesinde aktif olarak fizyoterapist ve psikolojik danısman arkadaslarla birlikte calıstım.
  Nisan 2013 yılından itibaren Atasehir’de kendi kliniğimde ekibimizde yer alan bir psikolog ve EEG teknisyeni ile birlikte 0-18 yaş arası çocuk nörolojisini ilgilendiren sorunlarda nörolojik muayene, elektorensefalografi çekim ve değerlendirilmesi , gelisim testleri, bireysel ve aile terapileri alanlarında hizmet vermekteyiz.


  Çocuk nörolojisi alanında üst ihtisas yapmaya karar vermemdeki en önemli faktör; pediatrist olarak calıstıgım dönemde riskli bebek takiplerinde özellikle prematüre bebeklerde görülen bir takım nörolojik sorunların düzeltilebilir olduğuna tanıklık etmemdi. Nörolojik muayene ile erken dönemde saptanan problemlerin erken müdehale ile yüz güldürücü sonuçlarını görmek çok etkileyiciydi.

  Riskli bebeklerin nörolojik izlemi, serebral palsi, konvülziyon, epilepsi ve epileptik sendromlar ve migren, dirençli epilepsilerde ketojenik diyet tanı ve tedavisi ile özellikle ilgilenmekteyim.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1991 - 1997
 • İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıklar - Uzmanlık, 1997 - 2002
 • İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Yan Dal İhtisası, Çocuk Nörolojisi, 2004 - 2007

Deneyimler

 • Diyarbakır Çocuk Hastanesi, Çocuk Nörolojisi, Uz - Mecburi Hizmet
 • Zeynep Kamil Kadın Ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Nörolojisi Uzm,
 • Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastanesi, Pediatri, Uzman Doktor

Makaleler

 • ERKEN MÜDAHALEDE FİZYOTERAPİ UYGULAMALARI

  31 Temmuz 2017

  ERKEN MÜDAHALEDE FİZYOTERAPİ UYGULAMALARI Erken müdahele sürecinde riskli olarak tanımlanan bebeklerin, kaba ve ince motor hareketleri, psikososyal...
 • Çocuğunuz Okula Hazır mı?

  31 Temmuz 2017

  Çocuğunuz Okula Hazır mı? Çocuğunuzun okul hayatındaki ilk yıllar onun hem okula ve öğrenmeye ilişkin temel algılarını hem de psikolojisini şekillendirecek...
 • Çocuklarda Baş Ağrısına Yaklaşım

  31 Temmuz 2017

  Çocuklarda Baş Ağrısına Yaklaşım Çocuklarda baş ağrısı sık görülen bir şikayettir. Baş ağrısına yaklaşımda anamnez, hikaye çok önemlidir. Ani başlangıçlı...
 • Özel Eğitim:

  31 Temmuz 2017

  Özel Eğitim Nedir? Farklı gelişen bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için bu alanda gerekli tecrübeye ve donanıma sahip uzman kişi tarafından...
 • CAS Testi: ( Cognitive assesment system) (bilişsel işlemler sistemi)

  31 Temmuz 2017

  “CAS” Nedir? Kime uygulanır ? 5-17 yaş arasındaki bireylerin Planlama, Dikkat, Eşzamanlı ve Ardıl Bilişsel işlemlerini ölçmek için geliştirilmiştir....
 • Bayley III Gelişimsel Tarama Ölçeği

  31 Temmuz 2017

  Bayley III Gelişimsel Tarama Ölçeği 1-42 ay arası bebek ve küçük çocukların gelişimini takip amacıyla kullanılan bir ölçektir. Bir zeka testi değildir....
 • Portage Nedir?

  31 Temmuz 2017

  Portage Nedir? Portage Erken Eğitim envanteri 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimsel olarak yaşına uygun becerilere sahip olup olmadığını tespit etmek...
 • Oyun Terapisi (Çocuk Merkezli bilişsel Oyun Terapisi):

  31 Temmuz 2017

  Oyun Terapisi Ne demektir? Terapide Amaç Nedir? Oyun, her çocuk için vazgeçilmezdir. Her çocuğa oyun yoluyla kendini ifade etme şansı verildiğinde,...
daha fazla