Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al Son 30 gün içerisinde 770 profil ziyareti var

2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’ndan uzmanlığımı aldım. 2007-2009 yılları… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
45 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • N
  Yer: Özel Eryaman HastanesiHizmet: Genel Üroloji

  Hastaligim döneminde sevgili doktorum cenk beyin hem guler yuzu hem ilgisi hem basarili ameliyati sayesinde sagligima kavustum.Kendisine sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum.

 • K
  Yer: Özel Eryaman HastanesiHizmet: Normal randevu

  Karnımın alt bölgesinde, mesane ve çevresindeki bir ağrı ve hassasiyet şikayetiyle Cenk Hocama başvurdum.. Güler yüzle ve pozitif bir enerjiyle karşılaması öncelikle beni çok rahatlattı. Aklımda onlarca soruyla gittim. Beni uzun uzun dinleyerek, muayene etti ve sorularımı cevapladı, tetkikleri istedi. Işine oldukça hakim bir doktor, hastaya güven veriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • M
  Yer: Özel Eryaman Hastanesi

  Testis ağrısı şikayetimden dolayı Cenk Bey'e muayene oldum, varikosel teşhisi konuldu. Hastalığımı çok net ve anlaşılır bir şekilde izah etti. Endişeli bir hasta olmama rağmen çok sakin bir şekilde ayrıldım. Gerçekten hastasıyla ilgilenen profesyonel bir hekim. Tereddüt etmeden muayene olabilirsiniz.

 • K
  Yer: Özel Eryaman HastanesiHizmet: Normal Randevu

  Geçirdiğim üst seviye ağrılardan ötürü başka bir şehirde acilen doktora gitmem gerekti ve tomografi sonucu üreter taşı 1.5 cm tanı konmuştu. Sürekli olarak bir ameliyata sevketme söz konusuydu. Ankara’ya döndüğümde Cenk hocamla tanışma fırsatım oldu. Taşın aslında 6-7mm olduğunu ve ameliyata şimdilik gerek olmadığını en son ihtimal taş düşmezse düşünebileceğimizi söyledi. Panik ataklı birisi olarak inanılmaz rahat bir şekilde muayenemi oldum. Cenk hocam önce hasta ile iletişimini kuruyor tanılardan sonra nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini adım adım mükemmel anlatıyor. Ameliyatlık dahi olsanız hocayla tanıştıktan sonra kendiniz ameliyathaneye gidersiniz. Eğer ürolojik bir sıkıntınız varsa Cenk hoca bence en iyisi. Kendisinden Allah razı olsun. Allaha şükürler olsun.

 • B
  Yer: Özel Eryaman HastanesiHizmet: Prostat Spesifik Antijen (Psa) Testi

  Babama tarama amacli yaptırdığım Psa degerının yuksek gelmesi sonucu doktor arkadasimin tavsiyesiyle tanistik Cenk Hoca ile .. Hastalığın ciddi olma ihtimalini bir doktor olarak bildiğim için çok endişeli gittiğim görüşme sonrasında doktorumuzun verdiği bilgi ve güven sonucu oldukça rahatlamıştım.Değerli doktorumuz hastalığın tetkik sürecini de sağlıklı ve moralli bir şekilde yürütmemizi sağlamıştır. Prostat tümörü tanısıyla yapılan ameliyatımız da başarılı geçti. Diyabeti ve kalp hastalığı olan 69 yaşındaki babam ameliyat sonrası 3. gününde gayet sağlıklı bir şekilde evinde.. Özel Eryaman Hastanesi de ilgili personeliyle bize güzel bir ev sahipliği yapmıştır. Bu ciddi hastalığı bu kadar moralli ve sağlıklı geçirmemize neden olduğu için değerli hocamıza bir kez de buradan teşekkür etmek istedim.

 • N
  Yer: Özel Eryaman HastanesiHizmet: Böbrek kanseri

  Babamın sol böbreğinde tümör teşhisi konuldu, oldukça tedirgin olmuştuk ve çok korkmuştuk. Muayenede zaman kaybetmeden ameliyat olmamız gerektiğini ,süreç içersinde nasıl müdehale edileceğini ne ekipmanlar kullanacağını bize güzel bir şekilde anlatan sayın doktorumuza hiç tereddüt etmeden 1 hafta sonrasında ameliyat olmaya karar verdik.Gerçekten de titiz bi çalışma ve karşılama ve sonuç başarılı bi ameliyat..Değerli doktorumuza çok teşekkür ederiz. Başarılarının devamını dileriz..

  Cenk Acar2017-09-20

  Babanızın tedavi sürecini bilgi ve tecrübem dahilinde yürütmeye çalıştım. Ekibim ile birlikte takiplerinizi de aynı özenle yapmaktan mutluluk duyarız. Sağlıklar diliyorum.

 • Yer: Özel Eryaman HastanesiHizmet: prostat tümörü ameliyatı

  Beklenmedik bir şekilde gelişen hastalığımdan dolayı Doç.Dr.Cenk ACAR hocama gittim teşhis aşamasına kadar gösterdiği kendisine has prensipli ve duruşu ile karar vermemi olumlu şekilde sağladı. Hastalığımın ciddi olduğunu anlamıştım. Sıralı tıbbi aşamalar neticesinde Doç. Dr. Cenk ACAR hocama Radikal Prostatektomi ameliyatı oldum. Ameliyatım başarılı bir şekilde sonuçlandı. Tedavimin ilk gününden son gününe kadar ilgisini ve sevgisini bizlerden hiç esirgemeyen sayın hocama çok çok teşekkür ediyorum. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Sağ olsun var olsun. Yolu bahtı açık olsun. Ailecek hocama sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

  Cenk Acar2017-07-13

  Hüseyin bey, iyi dilekleriniz için ben teşekkür ederim. Bundan sonraki takip süreçlerinizin de sorunsuz geçmesini dilerim.

 • R

  Cem hocama yurtdışından telden bağlandım daha hiç muayene olmadığım halde beni telden gerçekten çok güzel bir şekilde aydınlattı inşallah Ankara'ya geldiğimde ilk işim muayene olmak kendilerine çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız...

 • 4 gub devlet hastesinde surundukten sonra ağrılara dayanamayıp Cenk Beye gittim.Bobrek enfeksiyonu tanısı ile hastaneye yatışım gerçekleşti.Kendisine gitmek ile kesinliklr en doğru kararı vermişim.ilgili ve cok kibar bir doktor.tedavimin ilk gününden son gününe kadar her gün benimle ilgilendi.şuan sayesinde çok iyiyim.çok teşekkür ederim.

 • M

  Aniden gelişen rahatsizligimdan dolayı Doçent. Dr Cenk Acar'a gittim.Çok hızlı bir şekilde profesyonel yaklaşımıyla hastalığımı teşhis edip gereken ameliyatimi gerçekleştirdi.İlgi ve alakası takdire şayandı.Bir hastanın bir doktordan beklediği güveni samimi tutumuyla hastanın endişelerini gidererek çok güzel bir şekilde veriyor.Ameliyatim ve arkasındaki tedavi sürecim beni çok rahatlattı.Şu an çok iyiyim.Panik ve endişeli olarak girdiğimiz hastaneden Cenk hocamın başarılı ameliyatıyla çok mutlu bir şekilde ayrıldık.Başta Doçent Dr Cenk ACAR hocamız olmak üzere tüm özel eryaman hastanesi personeline teşekkürlerimi sunuyorum.

  Cenk Acar2017-02-15

  Murat bey, iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim. Hastalara doğru ve açıklayıcı bilgiler verildiğinde endişelerini giderebilirsiniz. Takiplerinizi aksatmamanızı ricaederim. Geçmiş olsun

 • Uzun bir araştırma sonucu, Sağ böbrekte 24 mm taş tanısı ile sayın hocamı ziyaret ettim. İlk muayenemde sayın hocam iki adet dosya kağıdı çıkardı masasına (bir kağıtta böbrek krokisi, diğer kağıt boş) ve bana çizim yaparak tüm yöntemleri anlattı ve uygun olan yöntemi (perkütan nefrolitotomi) önerdi. Ameliyat günü almama müteakip, son derece ilgili davranarak hasta-doktor ilişkisine farklı bir boyut kattı. Ameliyat olmadan önce, ameliyat esnasında ve ameliyat sonrasında maharetini ve ilgisini konuşturarak mükemmel bir tedavi uyguladı. Herşey için ilk önce kendisini yetiştiren ailesine ve zatına son derece müteşekkirim. kontrol muayenesi için birçok doktora gittim, onlarda hayran kaldı. Çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Kesinlikle ve kesinlikle öneriyorum.

  Cenk Acar2017-01-27

  Mustafa bey, hasta doktor ilişkisinde en önemlisi empati ve samimiyet. Bunları temel alan bir anlayış ile hastalarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Nazik düşünceleriniz teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • S

  Cenk Hocam bilgi ve tecrübesinin yanında hastalarına karşı samimi ve güven veren yaklaşımı ile mükemmel bir hekimdir.Uzun yıllardır yaşadığım böbrek taşı sorunuma yaptığı operasyon ile son verdi.Kendisi gece bile hastaneyi arayarak hastasının durumunu kontrol eder.Cenk Hoca var ise soru işareti yoktur çünkü çok detaylı açıklama yapar.Şu anda şikayetimin tekrar etmemesi için kontroller ile takibimiz devam etmektedir.Kendisi ile ilk karşılaştığımızdaki düşüncelerimiz hiç değişmedi.Eşim,kızım ve ben yaşam kalitemizi arttırdığı için minnetarız kendisine.Çok teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.
  Sevgi ve saygılarımızla

 • Cenk Bey'e börek ağrısı şikayetim sebebiyle gittim. Sağ böbrek üriner kanalda 1 cm. boyutunda taş tespit edildi. Başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği laserle taş kırma ameliyatı sonrasında sorunsuz bir şekilde taburcu oldum ve tekrar sağlığıma kavuştum. Ameliyat sonrasında taşı MTA 'ya analiz ettirmemi istedi.Götürdüğüm sonuç raporuna göre taşın tekrarlanmaması için bana uygun diyet önerdi. Hali hazırda rutin kontrollerimiz devam ediyor. Hasta-doktor ilişkisinde, tedavinin sürekliliğini çok iyi bir şekilde devam ettiren Cenk Bey'e , gerek tedavi sürecinde gerek sonrasında göstermiş olduğu ilgi için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
  Gökhan KARAKIZ

 • Ş

  Sag bobrek damarnda daralma vardi up darlik. Bunu tedavi edeck doktorlari cok aradim sitelerden hastanelerden sorduklarimda beni aşar bu dedi. Sonra Cenk beyi gordum oz gecmisini inceledim gayet beyfendi cok sıcak kanli isinde basarili biri olarak gordum. Ozel Eryaman hastanesine gidip gorustuk ve ameliyatimi yapti Allaha cok sukur basarili bir sekilde ciktim Allah bin defa razi olsun isi gücü rast gelsin cok basarili sekilde sonuclandi. Benimle bir kardesi gibi arkadasi gbi ilgilendi ve artik hayatmda saygi duydugum ve duyacagim kisilerden birisi. Cok tesekkur ediyorum ve hayatinda basarilar diliyorum iyiki tanımisim Cenk bey sizi saygilarimla.

 • E

  Yeğenim Böbrek taşı aldırması ve son derece memnun kalması üzerine bana kendisini tavsiye etti. Cenk bey ile görüştükten sonra bende üretere ilerlemiş ve bir türlü düşmeyen taşı almak için kendisi ile irtibat kurdum. Cenk bey öncelikle sorunu ve yapacağı işlemi sıkılmadan hiçbir tereddüte yer bırakmayacak şekilde anlattı. Sonra taş alma işlemini gerçekleştirdi. Hiçbir olumsuz durum ve ağrı sızı yaşamadan taburcu oldum. Bilimsel gelişmeleri çok yakın takip ettiği çok net anlaşılıyor. Hepsinden önemlisi , samimi , içten, ve gerçekten çok ilgili bir hekim. Şayet Ankara'da Üroloji konusunda bir sıkıntı yaşıyorsanız tereddütsüz Cenk beyle iletişime geçin derim. Kendisine de tüm bu ilgisi ve güleryüzü için teşekkür ederim.

 • A

  Mart ayında kasıklarımda duyduğum ağrı nedeniyle randevu alıp gittiğim doktor. Açıkçası burada yazan yorumların yanına yaklaşır bir tavırla karşılaşmadığımı bildirmek isterim. Ne adamakıllı sorunumu dinledi ne de muayene etti. Resmen geçiştirildim.

  Cenk Acar2016-04-28

  Sevgili Hastam, yazdıklarınızı üzüntüyle okudum. Hastalarıma her zaman empati ile yaklaşıp onların sorunlarına yönelik çözümler üretmeye ve onları sağlıklarına kavuşturmaya çalışırım. Bazen de sorunları direkt olarak ürolojiyi ilgilendirmeyen durumlarda gerekli yönlendirmeleri yaparak tedavi almalarını sağlamaya çalışırım. Eğer sıkıntılarınız devam ediyorsa, sizinle tekrar görüşebilirim. Geçmiş olsun.

 • H

  Cenk Hocam hastasını güler yüzle karşılıyor. Evladını karşılıyor gibi sanki. Uzun yıllardır damarlarda daralma sorunum vardı.Daha önce de bir çok doktora gittiğim halde kesin sonuç alamamıştım.Hocam ameliyat etti.Tedavim çok güzel sonuç verdi. Kontrollere de gidiyorum.

 • A

  Bana yakın olduğu için gittim. İlgisi çok güzeldi hastasına karşı. Başarılı bir ameliyat geçirdim. Çok memnun kaldım.Takibini yağpan bir doktor. Bizzat arayarak da nasıl olduğumu sordu. Tedavi sürecim çok olumlu geçti. Ankara da bana soran olduğunda tavsiye edeceğim tek doktordur.

 • M

  Kız kardeşim'in tavsiyesiyle gittim. Hastalığıma çözüm buldu. Bilgilendirmesi ve ilgisi çok iyiydi. Çok moral bozukluğu yaşıyordum durumumdan dolayı. Böbrek iltihabı sorunundan dolayı ameliyat oldum. Düzenli kontrollerle şu anda gayet iyiyim.

 • C

  Rahatsızlığımdan dolayı doktor araştırması içindeydim. Başka bir doktor'un tavsiyesiyle gittim. Gittiğimde sorunumu detaylı olarak dinledi ve nasıl bir tedavi uygulayacağı hakkında detaylı bilgilendirdi. Prostat ameliyatı oldum ve Cenk Hocam çok yakından takibini gerçekleştirdi. Çok memnun kaldım ve sağlığım yerine geldi.

  Cenk Acar2016-04-28

  Celal Bey, hastalığınızın uzun sürecek tedavi ve takiplerinde sizleri rahatlatmak ve endişelerinizi azaltmaya çalışmak bir doktor olarak benim görevim. Her ihtiyacınız olduğunda ulaşılabilir olmak benim için önemli. Kontrollerinizinde sorunsuz geçmesi dileğiyle. Geçmiş olsun.

 • Ankaradaki bir çok üroloji hekimini tanırım muayne hatta ameliyat dahi olmuşumdur. Birde Cenk Bey'e randevu alıp ona muayne oldum , ameliyat oldum. ben ki yıllardan beri bu hastalığı çeken biriyim daha önce nasip değilmiş tanışmak dedim. Kalbinin temizliği yüzüne vurmuş Rabbim ilimini bilimini artırsın inşaallah SN. Doç. Dr. Cenk Acar
  ...Teşekkürler...

 • F

  Yaklaşık 10 senedir sürekli taş üretir ve sayısız ameliyat olmuş biri olarak beyan etmem gereken bir kaç başlık var1-) Ankara da bir çok üroloji hekimini yakınen tanır ve bilirim en iyilerden biri diyebilirim2-) Her ne kadar yoğun olsa da 24 saat iletişim kurabiliyorsunuz ve bu hastanın içini çok ferahlatıyor3-) Hekim olmasının dışında insanı değerler ve olgulara saygısı her şeye bedeldir.Şahsim ve ailem adına teşekkürler

 • H

  Babamın rahatsızlığından dolayı gittik Cenk Bey'e. Çok ilgilendi bizlerle. Gözlemlediğim kadarıyla hastalarının hepsine ilgi gösteren bir doktor.Babam Prostat ameliyatı gerçekleştirdi. Ameliyatından olumlu sonuçlar gördük. Şu anda köy de yaşıyor ve her konuştuğumuz da gayet iyi olduğunu söylüyor. Bir hasta daha yönlendirmeyi düşünüyorum hocam'a.

 • A

  Daha önce ablam tedavi görmüştü. Çok memnun kaldığı için önerisiyle gittik.Güler yüzle hastasını karşılayan ve sorulan her soruya yanıt veren bir doktor. Bir soruyu on defa sormama rağmen bıkmadan usanmadan yanıt alabildim. Tedavim çok olumlu sonuç verdi. Uyguladığı tedavi sona erdi ama en ufak bir şikayetimde gideceğim ve tavsiye edeceğim bir doktordur.

 • Ö

  Tedavi sürecinde ilgisinden ve cerrahi müdahalesi olsun çok memnun kaldım.Daha öncesinde de ameliyat olmuştum ama hocamın yapmış olduğu ameliyat sonrası iyileşme sürecim daha hızlı ilerledi.Hocayı düşünenlere tavsiye ederim.İnternet ten yaptığımız araştırmalarda çok güzel yorumlar görüp buna dayanarak gitmiştim.İyi ki gitmişim.

 • S

  Tamamıyla tesadüfen gitmiştim ve iyi ki gitmişim.Ben hayatımda böyle bir doktor görmedim.Yaşının çok genç olmasına rağmen yaşının üstü bir başarıda olduğunu düşünüyorum. Böbrek taşı ameliyatı oldum.Hem ameliyat öncesi hem sonrası çok başarılı geçti.Ayrıca hasta psikolojisinden çok iyi anlıyor.Çok nazımı çekti.Kendisine ilk gittiğimde güven verdi.Kesinlikle bilgi ve başarısına güvenerek herkese tavsiye ederim.

 • C

  Uzun yıllardır tanıdığım bir hekim.Tam anlamıyla her konuda hastasına yardımcı olan dört dörtlük bir hekim.En son olarak prostat şikayeti üzerine açık ameliyat oldum.1 ay oldu iyileşme sürecindeyim fakat hiç problem yaşamadım.Bu tür rahatsızlıkları olan herkese tavsiye ederim.

  Cenk Acar2016-04-28

  Coşkun bey, geçirdiğiniz bu büyük prostat ameliyatı sonrası önerilerime harfiyen uyduğunuz için ben teşekkür ederim. Kısa sürede iyileşip normal günlük yaşantınıza dönmenize çok sevindim. Kontrollerinizi de sorunsuz geçirmek dileğiyle. Geçmiş olsun

 • I

  Bir doktorumun referansı ile gittim.Hatta ameliyatımda referans olan doktorumun da desteği ile oldu.İyi ki bir hekim olduğunu düşünüyorum.Genel anlamda kendisi ile net bir bilgi vermem ama başarılı bir iş çıktı.Operasyonum başarılı geçti.Desteği için teşekkür ederim.

 • D

  Gördüğüm tanıdığım en iyi doktorlardan birisi mükemmel bir insan.Çoğu doktorun çözemediği sorunumu çözdü Cenk bey ve şuanda da çözüyor.Böbrek hastasıyım böbreklerim sürekli taş üretiyor.1 senede 5 defa ameliyat oldum cenk beyden önce ama bir sonuç alamıyordum.Tedavimi uygulayan doktorum hastaneden ayrılınca Cenk bey yerine geldiğinde tesadüfen kendisi ile tedavi başladım.Ameliyat oldum ve şu aşamada şikayetim son bulmak üzere Cenk bey sayesinde .Cenk bey çok teşekkür ediyorum ve Cenk beyi tanıdığımdan dolayı çok mutluyum.

 • M

  Tedavim Cenk Acar ile devam ediyor Kendisine bir ameliyat geçirdim ve doktorum başarılı olduğunu belirtti. Sonrasında da bir şikayetim olmadı 1 hafta 10 güne de dikişlerimi aldırmaya gideceğim. Cenk beyden herhangi bir şikayetim yok Allah razı olsun kendisinden çok iyi bir hekim . daha önce gittiğim doktorlardan istediğim cevapları alamdım fakat Cenk hoca sağolsun çok iyi sonuç aldım iyi bir doktor.

Hakkımda

Hakkımda

 • 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’ndan uzmanlığımı aldım. 2007-2009 yılları arasında belki de biz doktor için en meşakkatli dönemler olan zorunlu hizmet ve askerlik görevlerini tamamladım. O dönemlerde bilimsel çalışmalarıma devam ettim ve Haziran 2009 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent kadrosuna atandım. Üç yıllık çalışma dönemi sonrası 2012 yılında Amsterdam Hollanda Kanser Merkezinde ürolojik onkoloji üzerine laparoskopik ve robot cerrahi üst eğitimi aldım. 2012 yılı sonunda Acıbadem Ankara Hastanesinde çalışmaya başladım ve aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi kadrosuna kabul edildim ve Eylül 2014 tarihinde “Doçent” unvanı aldım. Halen aynı kurumda çalışmakta ve akademik çalışmalarıma devam etmekteyim.

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi (Ankara, 2001)
 • Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Uzmanlık (Ankara, 2006)
 • Pamukkale Üniversitesi Tip Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Yrd. Doç.Dr (Denizli, 2009-2012)
 • Acıbadem Üniversitesi Tip Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Doç. Dr. (İstanbul, 2012-2015)
daha fazla