Doç. Dr.

Cüneyt Ünsal verifiedCreated with Sketch.

Psikiyatri, Psikoloji

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • M
  Konum: başka bir yerHizmet: Yaygın Anksiyete Bozukluğu

  Kendisi o kadar iyi bir doktor ki.. Gosterdiği ilgi ve alakayı ailemden görmemişimdir. Hastalığınızın ne olduğunu ve hangi süreçlerden geçerek oluştuğunu size öğretince , iyileşme süreciniz hızlanıyor ve hastalığınıza karşı daha bilinçli oluyorsunuz. Sorduğu sorular karşısında cevap bulamadığım zamanları biliyorum. Amerikadayken bile Türkiye saatiyle gecenin 12 sinde beni dinleyen Cüneyt Bey, iyi ki varsınız , iyiki sizi tanımışım.

 • Hakkımda

  Hakkımda

  • 1988 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesini bitirdikten sonra, 1988-1994 yıllarında Çukurova Üniversitesinde Tıp eğitimini yaptım.
   Pratisyen Hekim olarak mecburi hizmetimi, 1994-1995 yıllarında Ardahan Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde ve 1995-1996 yıllarında Ardahan Ana Çocuk Sağlığı Ve Aile Planlaması Merkezi’nde yaptım.
   1996-1998 yıllarında Adana Karataş Yüzbaşı Sağlık Ocağında Pratisyen Hekim olarak çalıştım.
   2000-2002 yıllarında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniğinde çalıştım.
   2002-2007 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde psikiyatri uzmanlığımı yaptım. “Yaygın Anksiyete Bozukluğu” Tanısı Alan Hastaların Elektrokardiyografilerindeki P - Dalga Dispersiyonu ve QT Dispersiyonu adlı tezimle özellikle Psikiyatrik Bozukluklardan Yaygın Anksiyete Bozukluğunda kalp ritm değişikliklerini araştırdım.

   2008-2010 yılları arasında İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak çalıştım.
   2010 yılında “Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisansı” mı tamamladım.
   2010-2014 yılları arasında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında Yrd. Doç. Dr ünvanı ile çalıştım.
   Adı geçen üniversitede Tıp Fakültesinde, Davranış Bilimleri, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Yaşam Becerileri ve Sosyal Etkinlik derslerinde, Sağlık Meslek Yüksekokulunda Geriatrik Psikiyatri derslerinde, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünde Psikiyatri Hemşireliği ve Hemşirelikte Yönetim derslerine, Sosyal Bilimler Enistitüsünde Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek lisans derslerinde eğitim verdim.
   2014 yılında Doçent Doktor Ünvanı aldım.
   2015-2016 yıllarında Kırklareli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak çalıştım.
   Halen İstanbul Özel Eyüp Haliç Hospital’da Psikiyatrist olarak çalışmaktayım.
   Özellikle Şizofreni, Anksiyete Bozuklukları, Psikokardiyoloji, Psikodermatoloji, Depresyon, Tükenmişlik Sendromu, Psikofarmakoloji konularında ulusal/uluslararası bilimsel araştırmalarım mevcut.

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  6 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • M
   Konum: başka bir yerHizmet: Yaygın Anksiyete Bozukluğu

   Kendisi o kadar iyi bir doktor ki.. Gosterdiği ilgi ve alakayı ailemden görmemişimdir. Hastalığınızın ne olduğunu ve hangi süreçlerden geçerek oluştuğunu size öğretince , iyileşme süreciniz hızlanıyor ve hastalığınıza karşı daha bilinçli oluyorsunuz. Sorduğu sorular karşısında cevap bulamadığım zamanları biliyorum. Amerikadayken bile Türkiye saatiyle gecenin 12 sinde beni dinleyen Cüneyt Bey, iyi ki varsınız , iyiki sizi tanımışım.

  • Konum: Cüneyt Ünsal MuayenehanesiHizmet: Yetişkin Hasta Psikoterapisi

   Cüneyt beyi diğer birçok psikiyatrist ve terapistten ayıran hastaya hastalığını öğretmesidir diye düşünüyorum. Duygularımı, düşüncelerimi, içinde yaşadığım sıkıntıyı tanımladım ve baktım ki duvarlar üstüme yıkılmamış, öyle kötü bir hastalıktan kurtuldum ki ne kendim ne çevrem inanamıyoruz kendisine ömrüm boyunca minnettar kalacağım. Bir insan cüneyt beyle tanışmışsa çilesi bitmiş demektir.

  • U
   Konum: Cüneyt Ünsal Muayenehanesi

   Sorgulamakla sıkıntılarımın üstesinden tek başıma geleceğimi sanırken, daha bir sarmal içine girdiğimi Sn.Ünsal, sakin yapısı, dinlerken sorduğu etkin sorularla fark ettirdi ve tedavi sürecim başladı. Baskılayan konulara eğilirken, yargılamadan mutabık kalarak düşünce boyutuna etkin çözümler getiren açılımları, küçük ev destekledi. Yaşantıma sunduğu farkındalıklar için, TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

  • D

   Cok sevecen anlayisli super bi doktor kendisi.guven duyuyorsunuz.iyi varsiniz hocam.depresyondan kurtardi beni

  • Z

   Cüneyt Bey den ile yaşadığım ağır bir depresyon döneminde tanıştım ve destek almaya başladım HALA devam ediyorum .Depresyon sürecindeki çaresizlik, kimseden yardım göremeyeceğim inancımı ilk görüşmeden itibaren bertaraf ederek ,kendime inanmamı sağlamıştır.Depresyon konusundaki bilgisi,bana anlaşıldığımı hissettirmiş ve tedavime büyük etkisi olmuştur.Uyguladığı yöntemler beni aktive ederek çok çabuk iyileşmemi sağlamıştır.Mesleğine ve danışanına gösterdiği özeni her zaman hissedebileceğiniz bir psikiyatris .Kendisine çok teşekkür ediyor ve tavsiye ediyorum.

  • S

   En dibe vurduğumu düşündüğüm anda, tüm sahip olduğum güzelliklerin mutluluğunu ve kıymetini bana yeniden hissettirdiğiniz için, bilim ışığınızla, mütevaziliğinizle herşeye öte samimiyetinizle bana yaşama sevincimi yeniden kazandırdığınız için size minnettarım.
   Daha ilk randevumuzda doğru adreste olduğumu anladım. İyi ki varsınız. İyi ki tanıdım sizi Cüneyt Hocam.
   Herşey için çok teşekkürler.