Dyt.

Deniz Büyüktaşlı

Diyetisyen (beslenme uzmanı)

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • S
  Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: İnsülin direnci ve kilo verme

  Deniz Hocayla tanışmamız, insülin direncimin olduğunu öğrenmemle başladı. Ayrıca doğum sonrası kilolarımdan da kurtulmak istiyordum. 1 aylık bir sürede 5 kilo vererek hem bu kilolardan kurtuldum hem de sağlıklı beslenme alışkanlıkları edindim. Bu süreçteki desteği ve yardımları için çok çok teşekkür ederim.

 • Hakkımda

  Hakkımda

  • Diyetisyen Deniz Büyüktaşlı , Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji Merkezi'nde hizmet vermektedir.

  Hasta / Danışan Soruları

  Sormak istediğiniz bir soru mu var?

  Sistemimizde yer alan tüm uzmanlara soru sorabilirsiniz.

  Doktorlara/Uzmanlara Soru Sorun
  Deniz Büyüktaşlı
  Deniz Büyüktaşlı
  Diyetisyen (beslenme uzmanı)
  Ankara
  Merhabalar
  Eğer glisemiks indeksten zengin olan gıdaları tüketiyorsa yemekten yarım saat sonra acıkabilir. Ama her zaman olan bir durumsa bir doktora gidip ayrıntılı muayene edilmekte fayda var.
  iyi… Daha fazla

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  34 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • S
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: İnsülin direnci ve kilo verme

   Deniz Hocayla tanışmamız, insülin direncimin olduğunu öğrenmemle başladı. Ayrıca doğum sonrası kilolarımdan da kurtulmak istiyordum. 1 aylık bir sürede 5 kilo vererek hem bu kilolardan kurtuldum hem de sağlıklı beslenme alışkanlıkları edindim. Bu süreçteki desteği ve yardımları için çok çok teşekkür ederim.

  • O
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji Merkezi

   Deniz hanım sayesinde geçen sene 3 ay gibi bir sürede insülin direncime rağmen 9 kilo verdim. Her zorlandığımda ve vazgeçmek istediğimde kendisinin pozitif desteği ile hedeflediğim kiloya ulaştım ve şu anda Deniz hanımın verdiği tavsiyelerle kilomu koruyorum. Emeğiniz ve her zaman güleryüzlü olduğunuz için çok teşekkürler Deniz hanım.

  • F
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji Merkezi

   Deniz hanımın güler yüzü ilgisi sayesinde tum zor şartlara rağmen yaklasik 10 kilo verdim gidemediğim zamanlarda bile mesajlarla bana her zaman yanimda oldugunu hissettiren motivasyonumu hic dusurmeyen her zaman destekleyen sadece bir diyetisyen degil bir arkadas dost olan deniz hanima cok teşekkür ederim

  • E
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Zayıflama Programı

   Deniz hanimin yol gostermisi ve beslenme konusunda verdigi bilgiler isiginda13 kilo verdim. Bu basariyi ayrica kendisinin guleryuzlu olusu ve ilgili olmasi da destekledi. Teşekkür ediyorum.

  • B
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Kilo Verme Diyetleri

   Deniz hanıma uzun araştırmalar sonucu gitmeye karar verdik hem ben hem eşim için ve iyi ki deniz hanımla karşılaştı yollarımız ☺️Çok içten, Güleryüzlü, işini çok ciddiye alarak yapan ve sizin isteklerinize de saygı duyup asla es geçmeyen birisi. Onun sayesinde istediğimiz kiloya hem sağlıklı bir şekilde hem de sıkılmadan ulaştık. Hamilelik öncesinde fazla kilolarımdan da kurtulmuş oldum ☺️ Bu süreçte deniz hanım gibi birisiyle çalıştığımız için çok şanslıyız kesinlikle beslenme düzeninizi onunla oluşturmanızı tavsiye ediyorum

  • S
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Diyabet Diyeti

   Deniz Hanım’la 2 yıl önce gebelik şekeri sonucunda tanışmıştık gerçekten oldukça ilgili, güler yüzlü bir insan. Gebeliğim sürecinde gerçekten bana çok yardımcı oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

  • S
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Zayıflama Programı

   Oğlum 13 yaşında ve deniz hanım sayesinde kötü beslenme alışkanlıklarından kurtularak kilo verdi ve sağlıklı beslenmenin önemini öğrendi,kendisiyle barışık bir çocuk oldu.Çocuklara yaklaşımı çok başarılı. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve meslek hayatında başarılar diliyorum.

  • S
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Sağlıklı Beslenme

   Deniz hanımla bir arkadaşım aracılığı ile tanıştım ve hayatımda ilk defa onunla gözetimi ile birlikte diyet yapmaya başladım. Aslında hedefim kilo verirken beslenme biçimimi de değiştirmekti ve bu benim için çok radikal bir karardı. Deniz hanımın pozitifliği sayesinde hem önyargılarımdan kurtuldum, hem aç kalmadan kilo verdim, hem de hayatım boyunca kolayca uygulayabileceğim sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edindim. Bu da hayatıma çok olumlu bir şekilde yansıdı. Bence zaten en önemlisi de buydu; hafif olmak, enerjik ve mutlu hissetmek. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az:)

  • Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Kilo Verme Diyetleri

   Deniz hanımı internette yaptığım araştırmalar sonucu buldum. Hayatımda ilk defa bir diyet programına girdim. Onceleri hep sihirli bir hapla kilo verilecegini hayal ederdim. Ve tabiiki oyle bir sey yok. Sonucta yaş da ilerledi. Yasla birlikte kilolar da ilerledi. Sonucta kararimi verdim. Ne pahasina olursa olsun once saglikli beslenmeyi ogrenecektim. Bu maksatla Deniz hanima gittim. Deniz hanim sadece bir diyetisyen degil ayni zamanda bir yasam kocu. Verdigi tavsiyeler ve hazirladigi programla tam 17 kilo verdim hem de ac kalmadan karnim dolu bir sekilde 6 aydan daha az bir zamanda. Kilo vererekk saglikli yasamak isteyen herkese tavsiye ederim.

  • Ö
   Yer: Özel Ankara Endomer Pediatrik Endokrinoloji MerkeziHizmet: Kilo Verme Diyetleri

   Deniz Hanım ile sizde benim gibi kilo vermek isteyerek tanışacaksınız muhtemelen :) ama bir süre sonra birde bakmışsınız sağlıklı beslenmeyi, güzel şeyler yiyerek kendinizi mutlu etmeyi öğrenmişsiniz ve verdiğiniz kilolarıda gerçekten verdiğinizi farkedeceksiniz. Kendi kendimize verdiğimiz ve hemen geri aldığımız kilo kayıpları gibi olmuyor.
   Kendinize bir iyilik yapın ve Deniz Hanım la tanışın =)

  • 1

   Beslenmenizi sağlıklı olarak düzenlemek aynı zamanda da ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız en önemlisi bu beslenme tarzını hayat standardı haline getirmek istiyorsanız kesinlikle Deniz Hanım derim. Kendisi çok cana yakın, sizi yakın bir arkadaşınız gibi motive ediyor bu süreçte diyetten kopmamanıza yardımcı oluyor. Metabolizmam zayıf olmasına rağmen yaklaşık 4 ayda 8 kilo verdim 7 kilosu yağ. Şu an kendimi daha sağlıklı, daha enerjik hissediyorum. Zaten diyetisyene başlama nedenim beslenme alışkanlığımı değiştirmekti ve bunu fazlasıyla bana empoze etti. Buradan da teşekkürlerimi iletiyorum :) Ankara'da bulunuyorsanız kendisine bir uğramanızı tavsiye ediyorum.

  • Deniz Hanımcım tamamen tesadüf eseri ile kendisi ile yollarımız kesişti. Benim ki gibi dirençli bir metobolizmanin bile direncini kırdı 4 ay gibi bir sürede imkansizi başardı ve benden 8.5 dan 9 kilo gitmesine hatta bunlarin hepsinin yagdan gitmiş olmasına sebep olduiyi ki o tesadüf olmuş. Sayaseinde kendime olan güvenim yerine geldiHerkese canı gönülden tavsiye ederim. ☺☺☺

  • Yıllardır 3 kilo vermeye uğraşırken gittiğim diyetisyenlerin yalnış beslenme programlarıyla sağlığımdan olduğum gibi 3 kilo iken 10 kilo fazlalığım oldu taaki Deniz Hanımı internetten bulana kadar kendisinin pozitif enerjisiyle bana verdiği güvenle 3 ayda 10 kiloyu diyet yapmış hissine kapılmadan sağlıklı bir şekilde verdim kendisine çok teşekkür ediyorum...Münevver Karataş

  • Deniz hanım ;dünya tatlısı diyetisyen.çok araştırdım çünkü insülin direnci rahatsızlığım vardı ve görür görmez tamam dedim bu kadın !Uzaktan bile pozitif enerjisi hissediliyordu.iyi ki de onu seçmişim.sayesinde,onun rehberliğinde 10 kilo verdim ve insülin direncimi kırdım.hiç aç kalmadan nasıl sağlıklı yaşanır onu öğrendim .istediğim kiloma ulaştım ve çok tatlı bir arkadaş edindim. İlgisi alakası bilgisi ile çok başarılı bir insan .teşekkür ediyorum ona

  • Deniz Hanım 'a bir arkadaşımın önerisiyle gittim. Senelerdir çeşit çeşit diyet yapmıştım ama sonu hep hüsran olmuştu. Diyetisyen eşliğinde yapacağım diyetin kesinlikle damak tadıma uymayacağını düşünürdüm ama Deniz Hanım'la tanışınca bu ön yargıdan kurtuldum. Gerçek anlamda uygulayabildiğim programlar hazırladı hep. Kilo verme yolculuğumun yarısında polikistik overime rağmen çok kısa sürede hamile kaldım ki bunda kilo vermemin payı büyük diye yorumlamıştı kadın doğum doktorum. Deniz Hanım'ın desteğiyle hamileliğimi de 11 kg ile tamamladım ve doğumdan sonra 2 hafta içerisinde bunun da 8 kilosu gitti bile. Hem diyetisyenim, hem arkadaşım gibi iletişim kurabildiğim biri. Iyi ki var ☺

  • D

   Deniz Hanım'a 2 yıl önce evlilik sonrası aldığım fazla kilolardan kurtulmak için başvurdum. Öncesinde herhangi bir diyet tecrübem yoktu ve diyet yapmanın aç kalmak demek olduğunu düşünüyordum. Ancak Deniz Hanım bütün pozitifliğiyle bu görüşümü kısa zaman içerisinde değiştirdi, yeni ve daha sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmama yardım etti. Bu sayede 2-3 ay gibi kısa bir sürede 8-9 kilo vererek ideal kiloma ulaşmış oldum ve bu kilomu Deniz Hanım'ın tavsiyeleri sayesinde hala koruyorum. Deniz Hanım'la görüştüğümüz sürede aldığım birbirinden sağlıklı tarifleri ve güzel karışımları hala uyguluyorum.

  • Ü

   Deniz hanıma kızım için tesadüf eseri gitmiştik. Şimdi vazgeçilmez ablamız ve doktorumuz oldu. Kızım fazla kilolarından kurtuldu. İyi bir doktorumuz ve dostumuz oldu. Deniz ablamızı çok seviyoruz

  • Ben Deniz Hanım'la geçen yaz tanıştım. İnsülin direncimin olması nedeniyle kilo veremiyordum ve bu sayede kendisiyle tanıştım. 18 yaşımdayım ve kilomdan hiç memnun değildim. Beni hiç sıkmadan, motive ederek 6 ay diyetimi uyguladık. Güler yüzü, içtenliği, samimiyeti sayesinde kendimi de ona çok yakın hissettim ve bu da kilo vermemde benim için büyük bir avantajdı. Artık istediğim kiloya çok yaklaştım, kendimdeki bu değişime ben de inanamıyorum. Kendisini herkese öneriyorum bu yalta sıkılmadan bu kadar sağlıklı bit şekilde kilo vermemi sağladığı için de kendisine çok teşekkür ediyorum.

  • A

   Deniz Hanımla 1 sene önce tanıştık.Benim için kilo vermenin dışında diyetisyenimle kurabileceğim iletişim çok önemliydi.Bu zor süreçte birbirimizi anlıyacak nitelikte olmalıydık.Tavsiye üzerine gitmeme rağmen yinede değişik bir tedirginlik yaşıyordum açıkçası.Çok fazla kilom olmamasına rağmen yinede benim için süreci anlaşabileceğim bir diyetisyenle geçirmek önemliydi.İşte bu noktada güzeller güzeli kendi kadar huyuda mükemmel Deniz hanımla tanıştım.İlk gördüğümde güzel bir iletişim sağlıyacağımı anladım.Ve sürecin benim için hiçte zor geçmiyeceğini gördüm.Ve beklediğim kilomada Deniz Hanımın o güzel hoşgörüsü, hanımefendiliği ve zerafetiyle ulaşmış oldum.Tabi bu arada doğru beslenme hakkında da profesyonelliğinden çok yararlandım.Sizi çok seviyorum Deniz Hamın ve çok teşekkür ediyorum.yolunuz hep açık olsun

  • Deniz Hanım ile yaklaşık 4 yıl önce bana Tip 2 Diyabet teşhisi konduğunda tanıştım. İlk teşhis konduğunda çok kiloluydum diyemem ama boyuma göre kilom fazla olduğu ve diyabet hastası olduğum için hem düzenli beslenmem hem de kilo vermem gerekiyordu. Öncelikle doktorum kontrolünde diyabet için ilaç tedavisine başladım ve Deniz Hanım sayesinde düzenli ve aç kalmadan kaliteli beslenmenin yöntemlerini öğrendim. Kendisi pozitif ve profesyonel yaklaşımı ile bana kesinlikle çok yardımcı oldu. Bu süreçte çok sabırlı ve yardımseverdi. Haftalık diyet yazmanın yanı sıra bana anlık olarak bile ne yemem gerektiğini sorduğumda hızlı dönüşler yaptı. Kendisi ile 6 aya yayılmış şekilde 10 kilo verdim. Kilom az olduğu ve birden zayıflamam gerekmediği için bu süreyi bilerek uzattık. Karbonhidrat ve börek tarzı yiyecekleri tüketmeyi çok seven biri olarak beni bunlardan uzaklaştırmayı ve bana sabırlı olmayı öğretti. Kilo vermemden kısa süre sonra da artık tamamen sağlıklı beslenmeyi öğrendiğim ve spor yaptığım için doktorum önce kullandığım ilacı yarıya düşürdü. Bundan kısa bir süre sonra da ilacı tamamen bıraktırdı. Artık kontrollü bir şekilde, hala diyabet riski taşımama rağmen istediğimi yiyebiliyorum ve bunu kendisine borçluyum. Tekrar kendisine teşekkür ederim.

  • Deniz Hanim, pozitif ve o kadar içten ki.Önce kendi inanıyor yaptığı işe. Doğal olarak sizin inanmanız çok daha kolaylaşıyor. Tane tane anlatiyor ve hiç sıkılmıyor. Sizi bir birey olarak görüyor herşeyden önce.
   İnsülın direncimi sayesinde yendim. Diyabetin önüne bir set çektik onunla.
   İyi ki sizi tanıdim. Sizden cok sey öğrendim. Çok fazlam yoktu ama sayenizde dirence rağmen 7 kg verdim.

  • Hep kilo vermek isteyip bir türlü başarılı olamamış; bunun üzerine diyetisyene gitmeye karar vermiştim. Hiçbir klişeye takılı kalmaksızın, beni alıştırarak ve sevdiğim/yediğim şeylere dayanarak hazırladığı listelerle 15 kilo verdim. Sağlıklı bir şekilde bir de üzerine diyet psikolojisine girmeden verdiğim kilolarım ve edindiğim yeni beslenme alışkanlıklarımla kendimi çok daha iyi hissediyorum. Bunu başarmamın en büyük sebebi ise Deniz Hanım. Her zaman güler yüzlü, ulaşılabilir listeler hazırlayan ve en önemlisi iradenizi kaybetmek üzereyken bile sizi aynı yola geri çeken bir diyetisyen arıyorsanız; mutlaka kendisini aramanızı öneririm. İyi ki sizi tanıdım Deniz Hanım !!

  • N

   Deniz Hanım'ın yanına 68 kilo ile gelmiştim. Emzirdiğim için de sütüm azalır mı diye tedirgindim. Şuan 55 kiloyum. Hala emziriyorum. Sütümde azalma olmadan bu kadar kilodan kurtulmamı sağladı. Hiç aç kaldığımı da hatırlamıyorum. Diyet yapıyorum baskısı olmadan kilo vermek(verdirmek) ve yeme konusunda hayat tarzını değiştirmek(değişmesini sağlamak) kolay bir iş değil. Deniz Hanım bunu güler yüzü ve destekleyici diyaloglarıyla sağladı. Ne zaman sorum olsa beni cevapsız bırakmadı. Tüm bunlar için çok teşekkür ediyorum kendisine.

  • G

   Bizim deniz hanimla tanışmamız 20 temmuzda tatil sonrası başladı. Ben 94 kilo kızım 74 kilo ile pekte halimizden memnun olmadığımız bir tatil geçirdikten sonra arkadaşımın deniz hanımın danışanı olan arkadaşımın desteğiyle başladığımız kilo verme yolculuğumuz zahmetsiz, açlık krizleri yaşamadan özellikle tatlı krizleri yaşamadan devam ediyor. İlk ay 8 kilo vermiş olmam motivasyonumu oldukça artırdı.
   Şuan ben yetmiş kilo, kızım 60 kilo. Fiziksel olarak oldukça rahatlamış olmamızın yanında beslenme alışkanlıklarımızda da ciddi değişiklikler oldu. Daha öncede defalarca kilo alıp verdiğim dönemler olmuştu ama hiçbiri bilinçli uygulamalar değildi. Her diyet daha fazla kilo olarak bana geri dönmüştü.
   Deniz Hanımla olan süreç oldukça kolay, açlık hissetmeden beslenme alışkanlıklarımızda köklü değişiklikler yaparak yaşantımızda ciddi bir değişim oluşturdu. Bize katkısından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yumuşak kişiliğide motivasyonu artırmada çok etkili. Bence işinde çok başarılı

  • I

   Çok tatlı bir insan. Kendisi ile hem muhabbet edebilir hem de kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Onun sayesinde sevdiğim şeyleri yiyerek ve çok aç da kalmadan kısa zamanda hedef kiloma ulaştım. benim mutluluğumla birlikte onun da mutlu olduğunu gördüm. Motive edici tavrı, yapıcı yaklaşımı v egüler yüzü ile çok iyi bir insan olmanın yanın da iyi de bir diyetisyendir. kendisine çok teşekkür ediyorum.

  • B

   çok iyi ve çok ilgili bir kişi. kilo vermek zor ve korkutan bir şeyken kendisiyle çok zevkli bir hal alıyor çünkü sizinle kendinizden daha fazla ilgileniyor. benim gibi çok yemek seçen bir kişiye bile çok rahat bir şekilde 11 kilo verdirmeyi başardı kilo verdiğimde gerçekten benden daha fazla seviniyor :) kendisine gittiğim ve tanıştığım için çok mutluyum. çabalrından dolayı kendisine çok teşekkür ederim

  • H

   DENİZ BÜYÜKTAŞLI...
   O kadar narin , o kadar hanımefendi ve o kadar tatlı bir beslenme uzmanı ki onu tanımanızı canı gönülden isterim.Biz birlikte yola çıktık, ilk tanışmamızda (8:30 ilk randevu) diyete başladığımın farkına bile varmadan , onun sıcacık kalbinin vermiş olduğu kocaman bir enerji ile başladım günüme... Sevdiğim şeylere özen göstererek hazırlamış olduğu beslenme listemi büyük bir keyifle yerine getirdim. Acıkmadan,direnç düşmeden,halsiz olmadan her an keyifli olarak 2 ayda 9 kilo verdik bunu ben değil biz başardık.Deniz Hanımın kocaman sevgi dolu gülüşü ve yüreği sayesinde birlikte başardık.Gün içerisinde sizi hem kontrol etmek hemde enerji vermek için yazmış olduğu mesajlar ile gülümsemenize neden olan bir güzel kalp o...Hiç bir zaman sizi ihmal etmeyen ve her telefonunuzda size destek olan bir dosttur.Sadece beslenmeniz ile değil sizinle ilgili elinden ne geliyorsa yapabilen , sizden ilgisini eksik etmeyen çok başarılı bir uzmandır. Ben burdan kendisine teşekkür etmek isterim , gözlerindeki pozitif enerji ile devam etmiş olduğum süreçte bana sağlamış olduğu sonsuz destek için... ve sizlere tavsiye ederim Deniz Hanımın sıcacık gülüşü ile tanışıp birde bu tanışmadan sonra sağlıklı beslenmeyi denemelisiniz ;)

  • E

   Deniz hanım benim bugüne kadar gördüğüm en tatlı ve en başarılı beslenme uzmanıdır. Ona ilk olarak burada okuduğum yorumlar üzerine gittim ve iyikide gitmişim. yıllarca biçok diyetisyene gittim bidünya da para koydum ama hiçbirisinde olumlu sonuç alamadım. taaakii deniz hanımla tanışana kadar. çok pisboğaz bi insandım hiçbizaman kiilo verebileceğime inanmıyordum ama Deniz hanım okadar mükemmel bi doktorki program süresince size bi arkadaş gibi davranıyor ve motivasyonunuzu yükseltiyor. Deniz hanım bu işi çok iyi biliyor Çok da disiplinli çalışıyor. Zayıflamaya yardımcı hazırlattığı sihirli suları var adeta birer mucize :) sürekli danışanını telefonla kontrol ediyor. onunla başlayıpta kilo verememek imkansız gibi birşey diyebilirim. içinizde zayıflama isteği yoksa bile insanın zayıflayası geliyor. ayyy canım doktorum benim iiki tanımışım yaa. çok ama çokkk memnunum ve gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim

  • B

   O kadar tatlı bir insan ki, sırf o sevinsin diye bile zayıflamak istersiniz. Oldukça ilgili, güler yüzlü. Diyetin bir işkence olmadığının farkında olduğu için sizi zayıflatırken mutlu da etmeye çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

  • E

   Deniz Hanım, adeta nezaketi ile kilo verdiriyor, kıramıyorsunuz onu, incelip kopuyorsunuz...:) Güler yüzlü, ne yaptığını iyi bilen bir doktor isteyen herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim...