Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Son 30 gün içerisinde 476 profil ziyareti var

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini, İ.T.Ü 'de ise yüksek lisans eğitimini çocuk ve ergen üzerinde tamamlamış olup uzmanligini cocuk ve ergen uzerine almistir.… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
41 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Ö
  Yer: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Burdaki yorumlara güvenerek gittiğim, derya hanımdan,çok memnun kaldım. Aile sorunlarımız, kişisel sorunlarım, gerçekten ,sihirli degnek değmiş gibi çözüldü! Eşinizle , kendinizle ilgili sorunlarınız varsa, hiç tereddüt etmeden gidebilirsiniz. Çok teşekkürler Derya Hanım.

 • G
  Yer: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Derya hanımla tanıştığımız zaman çok çaresiz, sıkıntı dönemdeydik. Ayrılık kaçınılmazdı. Herşeyin üst üste geldiği, birbirimizi hiçbir şekilde anlamayan,dinlemeyen zamanlardaydık. Sonra sizi anlayan ve yardım etmek isteyen biri olduğunu görünce son çarenin ayrılık olmadığını anladık. İyi ki Derya Hanım’dan yardım almışız. Pişmanlıkların olmayacağı bir hayat sundu bize. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

 • R

  Derya Hanım'dan çok memnunum. İstikrarlı, ilgili, en ufak detayı bile atlamıyor, danışanlarına değer veriyor. Herkese tavsiye ederim. Daha önce bir kaç psikoloğa daha gitmiştim ama faydasını görmemiştim. Derya Hanım'la daha iyi bir fark oldu ve gelişme oldu.

 • H

  İnternetten araştırarak yorumlara bakarak gittim Derya Hanım'a. Çok memnum kaldım çok iyi bir psiklog hem insan olarak da. Yaklaşımı, analizleri çok iyi. Problemlerimi çözdüm sayesinde. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

 • A

  Derya Hanım işinn ehli bir insan. İyi ki tanışmışız çok memnunum daha çok kısa bir zaman olmasına rağmen çok sevdik kendisini. Beni anladığını düşünüyorum sorunlarıma problemlerime çözüm bulduğunu düşünüyorum. Hiç bir şey olmasa bile Derya Hanım ile konuşunca rahatlıyorum. Daha iyisi var mıdır bilemiyorum. Herkese tavsiye ederim.

 • M

  Derya Hanım ile bir tanıdığımın vasıtası ile tanıştım. Çocuğumun endişe problemi vardı ve 3 hafta içerisinde normale döndü. Derya Hanım mükemmel bir insan gerçektenuygulamaları ve yöntemleri çok başarılı. Kesinlikle sıkıntısı olan herkese tavsiye ederim. Yaş farkı yok çocuk ergen yetişkin herkese tavsiye ederim.

 • Yer: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Derya hanima oglum mahirin banyo problemi icin gittik.mahir havuzda 7 8 saniye kadar su altinda kaldigindan sonra ne havuz be banyo hicbir suya girmiyordu.korku cigliklariyla banyo yaptiriyorduk.derya hanim.biz bunu cozeriz dedi ve cozdu.mahir suanda kendi banyoya girmek istiyor.ama bunun yaninda asabiyeti inadi ve her 3 yas sendromu bitmis oldu.hatta tuvalet egitimini bile verim.derya hanim isinde tam bir profesyonel.isini layikiyla guler yuzle ve adaletli olarak yapan bir doktor.tum ihtiyaci olan cocuklarimiza siddetle tavsiye ediyorum.ve onu cok seviyoruz.

 • Derya Hanım'a eşimle yaşadığım problemler için danismaya gittik. Bir doktordaha ilk görüşte ancak bu kadar pozitif olabilir. Sürekli güler yüzüyle, çıkmazda olduğum bir dönemde sadece iki seansta bizi çözdü. Telefonla da sürekli takip etti. Hala bile istediğim zaman ulaşıp danisabiliyorum. Hiçbir zaman atlatamayacagim dediğim bir dönemi uzmanlığıyla, sevecenligiyle atlatmami sağladı. Kendisine minnettarim. Bursa'da bir numara diyorum

 • K

  5 yaşındaki oğlum için internette yaptığım araştırmalar sonucu tanıştık Derya hanımla. Kendisi samimi ve  yetenekli bir terapist. Oğlumun çok sevdiği oyun ablası :) sayesinde butun sıkıntılarımızı atlattık seanslarimiz bu hafta son buldu. Samimiyeti, güler yüzü, tavsiyeleri için çok teşekkür ediyoruz. Iyiki hayatımıza dokundu. Herkese tavsiye ediyoruz.

 • K

  Derya hanımla çocuğumla ilgili
  Çok sıkıntılı bir dönemde tanıştım okul kaydını yaptıramamıstım ve ondan önce bulunduğum ilde birçok uzman ile görüşmüştüm daha sonra psk dr Ayhan Altaş ın tavsiyesi ile Derya hanımla tanıştık ve bugün 8. Seansımızı yaptık kızımdaki davranış değişikliğine (olumlu yönde ve tam da daha ilk görüşmemizde Derya hanımın tariflediği şekilde)inanamıyorum kendisini ilk tanıdığımda açıkcası yeni mezun olmasından dolayı tedirgin olmuştum ama şunu gördüm ki kendini yıllarını bu işe vermiş birçok uzmandan daha çok yetiştirmiş kızımın ve tabi bizim hayatımızda yepyeni bir sayfa açmamıza neden oldu ona minnettarız

 • A

  Merhaba, Derya SOY'u arkadaşımın tavsiyesiyle buldum. Çocuğumun önlenemeyen hırçınlığı, kardeş kıskançlığı ve nadirde olsa tikleri vardı. Derya hanımla ilk seanstan itibaren çocugumda bizde çok sevdik, çok sevecen,işgili, ılımlı doktor soğukluğu olmayan bir doktor. Cocugumla 6-7 seansta hem oyun terapi hemde bize verdiği danışmanlıkla sorunlarımızın hepsi neredeyse bitti. İhtiyacı olan herkese Derya hanımı öneriyorum. Hem cocugumun geleceği hemde ailemiz için daha sağlam temeller atmış olduk

 • S

  Araştırarak ulaştım. Görüşmelerimiz devam ediyor. Faydalı oldu iki haftadır görüşülüyor. Çok iyi memnunuz kendisinden. İletişimi çok iyi kişilerle. Farklı danışanlarla görüştük fakat kendisinin yaklaşımı çok daha iyi.Tavsiye ederim.

 • F

  Referans yolu ile gttim. Görüşmelerimiz devam ediyor. Yapılan yöntemlerden memnun kaldığım için başkalarına tavsiye ediyorum. Bana güven verdiği için söylediklerini uyguluyorum. Sıkıntıları olan herkesin gitmesini öneriyorum.

 • L

  Araştırarak ulaştım. Çok memnunum. Görüşmelerimize ara verdik. Yeterli olduğunu düşünerek ara verdik. Çok faydalı oldu ve yetenek biri kendisi. Herkese tavsiye ediyorum. Kızımla birlikte doktor takvimi.com sitesine girip yazılar bıraktık. Başarılarının devamını dilerim. Abla kardeş arkadaş gibi olduğundan kızım herşeyini paylaştı.

 • N

  Kendim ve eşim için gidiyoruz. Doktor takvimi.com sayafasından araştırarak ulaştım. Görüşmelerimiz devam ediyor. Yakın zamanda randevumuz var. Kendimle ilgili bazı sorgularım var henüz bir sonuç alamadım. Daha içe kapanıktım sayesinde biraz daha sosyalleştim. Kendisi bana azı şrtlar uyguladı onnu akabinde sonuçları kontrol edicez.Kendimi yanında rahat hissediyorum. Gidip yanına derdimi anlatıp rahatlıyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • G

  Doktorumuz bize referans olmuştu. Görüşmelerimiz devam ediyor. Sayesinde çok yol katettik. Oldukça samimler. Bizlerde görüşme sağlıyoruz. İhtiyacı olanlara tavsiye ediyorum . İstediğimiz zaman iletişime geçiyoruz. Kızıma ayrı bir güven veriyor. Keza bizde çok güveniyoruz.

 • E

  Araştırarak ulaştım ve arkadaşımda tavsiye etmişti. Seanslarımız bitti. Fazlasıyla memnun etti. Çocuğumla birlikte bizde görüşme sağladık. Oğlumla araları çok iyidi ve hala özlediğini söylüyor. Biz çok güzel iletişim kurduk. Çok da faydalı oldu ailecek katıldık seanslara. Tavsiye ederim herkese. İşinde çok başarılı.

 • N

  Referans yolu ulaştım. Görüşmelerim devam ediyor. Çok fazla profosyonel. Öncelikle çocuğumö görüşüyor akabinde ben görüşme sağlıyorum. Sorunlara göre çözüm üretiyor. Daha önce de gittim ama kendisinden çok daha iyi sonuç aldık. Çok genç bir arkadaş. Oyun terapisi ile başladı şuanda karşılıklı konuşarak devam ediyor. Kafama bişi takıldığı zaman istediğim saatte görüşme sağlayabiliyorum. Bu konu bizim çok önemli. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • E

  Referans ile kendisine ulaştım.Sürecimiz devam ediyor. Kızımda hırçınlık fazlaydı her dediğini yapıyorduk. Daha sert kurallar koymamızı istedi. Hırçınlığını daha yumuşak bişilerle oynarak sağladı. Örneğin kinetik kum daha ilgisini çekti. Hırçınlığı daha da azaldı. Çok memnunuz. İlk iki terapiden sonra ona açılmaya başladı. Kendisi daha da istekli girmekte. Tavsiye ediyorum hatta bir arkadaşımı yönlendirdim.

 • H

  İnternet araştırarak ulaştım. Görüşmemiz geçen hafta bitti.7 ya da 8 seans sürdü. Kızımın bazı rahatsızları vardı. İlaç ve psikilog yardımı ile daha aza indirildi. Derya Hanım ile daha da rahatladı. Yaklışımı çok iyi ve sevecendi. Kızım yabancılara karşı mesafilidir ama Derya Hanım'a 2.seanstan sonra daha yakınlaştı. Bizlere karşıda çok iyiydi. Kardeşine karşı biraz kıskançlık vardı. Bununla alakalı bizleri yönlendirdi.Teşekkürler çok İyi geldi.

 • B

  İnternetten araştırarak ulaştım. Görüşmelerim devam ediyor. Şuanda olumlu bir şekilde ilerliyoruz. Sıcak kanlı biri,yanında rahat hissediyorum kendimi.Tüm desteği için çok teşekkür ederim.

 • B

  Eşim kendisini araştırmış eşimle gittiğimde tanıdım. Görüşmelerim devam ediyor. Asıl çocuklarımız için gidiyoruz. Bizleri olumlu şekilde yönlendiriyor. Doğru bildiklerimizin aslında yanlış oldukları ve olması gerekenler için bizleri bilgilendiriyor. Çocuklarla olan iletişimi çok daha iyi. Yanına giderken Derya ablaya gidiyoruz diyorlar.Tüm desteği için kendisine çok teşekkür ederiz.

 • B

  Gayet iyi gidiyor. Çalıştığım için bir süre ara verdim. Tavsiyeleri iyi geliyor. Sorunları anlayıp çözüme ulaştırıyor. Güler yüzlü ve kendimi yanında rahat hissediyorum. Bir dernekte gönüllü olarak görev yapıyor. Kendisi ile oradan tanışıyorum. Gönüllü oluşu ve sorumluluk sahibi oluşu gönlümüzü fethediyor. Tavsiye ettiklerimde oldu.

 • S

  Tv'deki bir programı görerek ulaştım. Görüşmelerimiz sonlandı. İlaçla tedavi etmek yerine oyun terapisi ile daha faydalı oldu. İçe kapanılığı geçti daha da sosyalleşti. Kendisi de çocuksu bir yapıya sahip olduğu için (dış görünüş olarak) çocuklara yaklaşımı çok iyiydi. Etrafımda tavsiye ediyorum .

 • A

  Araştırarak ulaştım. Şuanda devam etmiyor. Olumlu gelişmeler olduğunu farkettim. Rahatlatıcı bir yapısı var. Kendisinden memnun kaldık.Tavsiye ediyorum.

 • Derya Hanım çok tatlı, genç ve yetenekli bir terapist.
  Gerçekten onu tanıdığım için çok mutluyum. Bana peltek yardımda bulundu ve benimle ilgilendi kendisi çok sorumluluk sahibi ve güvenilir bir insan.
  Ben kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum ve ihtiyacı olan herkese gözüm kapalı önerebileceğimı biri.
  Herşey için çok teşekkür ederim Derya Hanım.

 • Derya Hanımla tesadüfen tanıştık ve bugün geriye dönüp baktığımızda o güne teşekkür ediyorum. Ergenlik çağında bir oğlumuz var; ilk okul 1’den beri devamlı değişiklik gösteren tikleri vardı. Derya Hanımla birlikte yaşamakta olduğumuz sorunlar azaldı, tikler azaldı (inanıyorum ki yakın zamanda kalmayacak), oğlumuzun kendine güveni geldi, gerek dersleri gerek sosyal hayatı düzene girdi . Derya Hanım mesleğinde çok başarılı, çözüm odaklı ve mesleğini çok severek yapıyor. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum. M. KÖSTEM

 • O bizim oyun ablamız, oğlumuz için gittik,ama hem çocuğumuz hemde biz bir çok konuda ilerleme katettik. Teşekkürler Derya Hanım iyiki size rastladık. Başarılarınızın devamını dileriz.

 • R

  Derya hanım bir mucize oldu benim için,kendi sorunlarım için gittim ve yıllardır biriktirdiğim düğümleri adeta mucize gibi tek tek çözdü.Olumluluk anlamında hayatım çok değişti,çok memnun kaldım ve işinin ehli biri, kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Derya hanım ile hem tavsiye üzerine hemde internetten araştırmalarım doğrultusunda tanıştım. 4 yaşındaki yeğenimin sorunları için gittim kendisi alanında çok teknik bilgiler vererek ve çok detaycı yaklaşarak bizimle çok ilgilendi özellikle yeğenime karşı sergilediği tavırlar onun yaş grubuna inerek diyolog kurmasını çabuk bir şekilde sağladı.3. Seanstayız ve yeğenimde çok büyük değişiklikler var. Kendisine emeklerinden ve işinde ki kalitesinden dolayı teşekkür eder çocuğu olan herkeze kesinlikle tavsiye ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini, İ.T.Ü 'de ise yüksek lisans eğitimini çocuk ve ergen üzerinde tamamlamış olup uzmanligini cocuk ve ergen uzerine almistir. Türkiye'de ana baba okulu projesini başlatan Prof. Dr. Haluk Yavuzer ile tezini tamamlamis ve bircok ana baba okulu seminerlerini beraber vermislerdir. Aile Danışmanlığı eğitimini de İstanbul' da tamamlamistir. Oyun terapi egitimini Amerika' da deneyimsel oyun terapisi kurucusu ve yaraticilarindan Dr. Byron Norton' dan almistir. Şuan Uzman Psikolog& Aile Danismani& Oyun Terapisti olarak hizmet vermektedir. Bunun yani sira Turk Psikologlar Dernegi tarafindan cocuklarda gelisim ve zeka testleri ve bircok test uygulama egitimi bulunmaktadir. HETADER Derneği psikoloğu ve yönetim kurulu üyesidir.

  UZMANLIKLAR

  Deneyimsel Oyun Terapisi(Byron Norton süpervizörlüğünde)
  Petad Aile Danışmanlık Eğitimi
  Bireysel Görüşme Teknikleri
  Bilişsel Davranışçı Terapi
  Çocuk Değerlendirme Pakedi Eğitimi
  Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ile Çocuklarda Danışmanlık
  Sosyal Uyum ve Tükenmişlik Sendromuna Yaklaşımlar
  Çocuklarda Yeme Pronblemleri Nasıl Aşılır?
  Nöropsikolojik Testler ( Weschler Bellek Ölçeği
  - Görsel – İşitsel Sayı Dizileri Testi
  - Wisconsin Kart Eşleme Testi
  - İşaretleme Testi
  - Stroop Testi
  - Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
  - Sayı Dizisi Öğrenme Testi
  - Benton Görsel Bellek Testi
  - Çizgi Yönünü Belirleme Testi)
  Beck Depresyon Ölçeği
  Denver II Gelişimsel Tarama Testi (0-6 yaş)
  Duygusal Zeka Eğitimi
  Kariyer Yaşam Koçluğu
  Müzakere Performansını Arttırma
  Sagesse Danışmanlık
  MMPI Kişilik Tarama Testi
  Bender Gestalt Testi
  AGTE Gelişim Tarama Envanteri
  Peabody Resim Kelime Tanıma Testi
  Alexander Pratik Yetenek Testi
  Good Enough Zeka Testi
  Gessell Gelişim Testi
  Öğrenme Bozukluğu Belirti Tanıma
  Tematik Algı
  SCL-90 Kişilik Testi

  AKADEMİK PROJELER ve ARAŞTIRMALAR:

  Hemofili ve Talasemi Hastası Çocukların Depresyon Düzeyi Üzerinde Annelerinin Bakım Verme Yükü ve Depresyon Düzeyi Etkisi (2015) Yüksek Lisans Bitirme Projesi Danışmanı: Haluk YAVUZER
  Müziğin Duygu Değişimine Etkisi Araştırma Projesi
  Duyguların Kültürel Farklılıklara göre Değişimi Araştırma Projesi
  Ebeveyn ve Çocuk cinsiyetinin Fiziksel cezaya etkisi Araştırma Projesi
  Yaşlanma Psikolojisi

Okullar / Eğitimler

 • Yeditepe üniversitesi (PSİKOLOJİ)
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi (Yüksek Lisans)
 • Okan Üniversitesi (Aile Danışmanlığı)