Prof. Dr.

Ekmel Tezel

verifiedCreated with Sketch.

Genel cerrahi

30 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Son 30 gün içerisinde 327 profil ziyareti var

Prof. Dr. Ekmel TEZEL 1964'te doğdu. İlgi alanlarının başında meme kanseri ve meme cerrahisi gelir. Ankara Meme Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyesidir. Türk Cerrahi Derneği,… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
30 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • G
  Konum: Ekmel Tezel MUAYENEHANESİHizmet: Meme Koruyucu Cerrahi

  Memede bulunan kistlerimden dolayı uzunca süren Ankarada en iyi Genel Cerrah arayışım sonucu Ekmel Tezel Hoca'da karar kıldım ve bir "iyi ki"'m daha oldu. Asistanı ile görüşeceğimi düşünerek tuşladığım telefon numarasının ardından karşıdan Ekmel Hocanın sesini duymak yine şaşırtıcı ve hoş bir sürpriz oldu. Sağolsun haftasonu olmasına rağmen randevu talebimi geri çevirmedi...Ekmel Hoca ilk görüşte bile size güven veren (ki hekiminize güvenmek çok önemli) bilgi ve birikimi ile işine hakim mükemmel bir doktor...Sayesinde haftalardır süren kafa karışıklığım, belirsizliklerim ve daha bir çok olumsuz duygum ortadan kalktı...Siz de güvenebileceğiniz bir hekim arıyorsanız eğer Ekmel Hoca en doğru adres...

 • S
  Konum: Ekmel Tezel MUAYENEHANESİHizmet: Meme Cerrahisi

  Gü...Fa... Merhaba ben
  Ankara dan yazıyorum. Yaklaşık 3 yıl önce meme kanseri oldum. Tamamen şans eseri tanıştığımız ve iyi ki de tanıştığımız Sayın Ekmel Tezel hocam, ameliyatımı yaptı. Ameliyat öncesi koyduğu teşhisi daha sonra yapılan ileri tetkik ve biyopsi sonuçları ile sabitledi. Bu süreçte aydınlatıcı ve bilgilendirici yaklaşımı ile beni çok rahatlattı. Ameliyatım çok güzel geçti. Sonrasında ne bir ağrı ne de her hangi bir komplikasyon oluşmadı. Ne rahatsız edici bir ameliyat izi ne de meme de çöküntü olmadı. Daha sonraki tedavi süreci için yaptığı yönlendirmelerle tedavim bitti. Şu an çok iyiyim. Kendisine yıllık kontrollerim için devam ediyorum. İyi ki benim doktorum olan hocama her şey için sonsuz teşekkürler saygılar..

 • O
  Konum: Ekmel Tezel MUAYENEHANESİHizmet: Meme Koruyucu Cerrahi

  Ekmel Bey daha kapidan girerken sizi rahatlatir. Kucuk bir kitle vardi mememde ancak biyopside kanser teshisi kondu. Ekmel bey kaynaklari da gostererek bizi aydinlatti. Ulasilabilir olmasi en guzel taraflarindan. Ister arayin ister whatsuptan yazin cok hizli dönüş yapiyor. Operasyonum sonrasi sorun yaşamadım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • N
  Konum: Ekmel Tezel MUAYENEHANESİHizmet: patoloji sonuçunu kanser teşhisi konması

  Sayın Prof.Dr.Ekmel Tezel Bey ile bana kanser teşhisi konulduktan sonra tanıştım.Mesleki alanda başarısı tartışılmaz. 7/24 ulaşabilirsiniz.Mükemmel bir insan, sevgi dolu, hastalığınızla ilgili olması ve yapılması ne gerekli ise ince ayrıntısına kadar titizlikle ilgileniyor. Ameliyat öncesi ve sonrası her an yanımdaydı.bir ağrı kesici bile kullanmadım. Hastalığa yakalanmış çare arayan herkese söyleyebileceğim tek kişidir ve tek adrestir. Eğer ki bu hastalığa yakalanmış ve doktor arıyorsanız, kesinlikle vakit geçirmeyiniz, doktor arayışı içine girmeyiniz. Ameliyat olalı 4 ay oldu hiçbir rahatsızlığım yok ne kolum şişti ne de his kaybı oldu. Ben kendimi çok şanslı görüyorum. Allah karşıma Prof.Dr. Ekmel Hocam'ı çıkartı. Herkese sağlıklı yaşam dilerim.

 • F
  Konum: Ekmel Tezel MUAYENEHANESİHizmet: Memede fibroadenom ve kist

  Merhaba Çorum dan yazıyorum.Ekmel bey mükemmel bir doktor. Güler yüzlü ,samimi ve içten olması güven veriyor.Profesyonel bir tutumu , süreci anlaşılır bir dille açıklaması ve yaklaşımdan çok memnun kaldım.6 ay sonra tekrar kontrolüm var.Kendisine çok teşekkür ediyorum.

 • F

  Ekmel Hocam mükemmel bir doktor. Birçok Prof. Dr. Gördüm bu kadar iyisini görmedim. Hem insanlığı hem hekimliği dalındaki en iyi hekimdir. Meme CA teşhisimi koyan ve beni hiç bekletmeden bütün teşhislerimi en kısa sürede yaptıran ve özel olarak ilgilenen muhteşem bir doktor. Ameliyatım mükemmel geçti. Sol meme lenfleriyle birlikte alındı. Ameliyat sonrası Hiçbir ağrım sızım olmadığı gibi psikolojik olarak beni kemoterapiye hazırlayan ve sonsuz destek veren Ekmel hocam'a ne kadar teşekkür etsem azdır. Genel Cerrahların en iyisi. Meme konusunda sıkıntısı olanlara kesinlikle tavsiye ederim...

 • K

  Ekmel Hocam ile maalesef annemin hastalığı sebebi ile tanıştık. Tesadüf eseri varlığından haberdar olduğumuz kitlenin kötü huylu olma ihtimali yüksek olunca, doktor arayışına girdim. Ekmel Hocam'a muayenesi veya asistanından değil direkt cep telefonundan ulaşıp durumu anlattım ki aynı sürede başka doktorların asistanına bile ulaşamıyordum. Beni dinledi, istersem hemen gidebileceğimi söyledi ve en yakın tarihe randevu aldık. Biyopsi, sonuç, ameliyat hepsi yaklaşık 2 hafta içerisinde oldu bitti ve bu zaman zarfı içerisinde Ekmel Hocam hep ulaşılabilir, iç rahatlatan, içten ve bilgilendirici idi. Herhangi bir sorunumuzda veya sorumuzda kendisine ulaşıp danışabildik ve hala danışabiliyoruz. Çoğu doktor hastasının dahi ismini bilmezken, kendisini aradığım zaman "Efendim Kübracım" diye telefonu açabilen bir insan. Sancılı olacağını sandığımız teşhis, hastalığın kabulü ve ameliyat sürecini gripten daha kolay atlattık ve tedaviye başlıyoruz, en önemlisi hocamdan aldığımız güven ile her şeyin geçeceğini biliyoruz. Ekmel Bey ile tanışmamız bizim için büyük şans hatta nimet. Kendisine güler yüzü, özeni ve emeği için çok teşekkür ederiz.

 • M

  Ekmel Bey gerçekten inanılmaz bir doktor.Annemi götürdüm ve yaklaşık yarım saatlik inceleme ve konuşma sonrası direk teşkis koydu ve göğsünde herhangi bir problem olmadığını söyledi. Sonrasında yaptırdığı pataloji ve ultrason ile de doğruluğunu teyit etti. Beni şaşırtan ise bizim bile unutmuş olduğumuz kazayı hatırlamamızı sağlayarak göğsündeki kitlenin çarpma sonucu oluşmuş olduğu teşhisini koyması oldu. Çok teşekkür ediyoruz.

 • S

  Aşırı kilolarım sebebiyle nefes almakta bile güçlük çektiğim, alanında tanınmış, uzman doktorların beni ameliyat etme cesaretini gösteremediği, yatalak kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığım, hastaneye gitmek dışında evden hiç çıkamadığım ve hayattan umudumu tamamen kestiğim bir zamanda tanıştım Ekmel Bey ile.
  Muayeneye giderken hiç umudum yoktu açıkçası. Onca doktorun yapmaya cesaret edemediği ameliyatı, Ekmel Bey’de yapamaz diye düşünüyordum ama Ekmel Bey’in sevecen, sıcak yaklaşımının yanında, mütevazı, sakinleştirici tavrı ve mesleki tecrübelerine dayalı müthiş ayrıntılı açıklamalarıyla tekrar eski sağlığıma dönebileceğime inanmaya başladım. Muayeneden çıktığımda düşüncelerim değişmişti ama hala kiloluydum ve yürümek ve nefes almak benim için işkenceydi. Heyecan ve korku karışıktı içimde.
  Ekmel Bey’in ne kadar maharetli olduğunu ameliyatın hemen öncesi ve sonrasında anladım. Testler yapılıp ameliyat zamanı geldiğinde, Ekmel Bey’in o sakinleştirici ve şefkat dolu davranışları sayesinde hiç korkmadan ameliyathaneye gittim. Çok kısa süren bir mide küçültme ameliyatı sonrası gözümü ilk açtığımda gördüğüm kişi Ekmel Bey’di. Beni odaya çıkarttıklarında Ekmel Bey yine oradaydı. Bir hastanın, doktorunun sürekli desteğini alabilmesi ve her sorusuna, anlayabileceği tarzda, ayrıntılı cevaplar alması ne kadar güven verici ve rahatlatıcı bir şeymiş, Ekmel Bey sayesinde öğrendim.
  Beni, her şeyin güzel olacağına inandırdığı ve yepyeni, sağlıklı bir hayat sürebilmem için gereken düzeltmeleri başarıyla yaptığı için, bana verdiği sonsuz güvenle korkularımdan sıyrılıp sağlıklı bir hayat yaşayabilmemin mümkün olduğunu gösterdiği için, bu zor dönemimde beni en başta çok iyi bir insan ve çok iyi bir hekim olarak asla yalnız bırakmadığı, desteğini esirgemediği için, ameliyatımın üzerinden 8 ay geçmesine ve sağlığıma kavuşmama rağmen hala rutin tahlil sonuçlarımın sıkı takipçisi olduğu için, her daim ulaşılabilir olduğu için, 64 yaşımdan sonraki yeni hayatımın mimarı olduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Ekmel TEZEL 1964'te doğdu. İlgi alanlarının başında meme kanseri ve meme cerrahisi gelir.

  Ankara Meme Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyesidir. Türk Cerrahi Derneği, Türkiye Endoskopik ve Laparoskopik Cerrahi Derneği, Fıtık Derneği ve Avrupa Fıtık Derneği üyesidir.

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Nagoya Üniversitesi Tıp Fakültesi (Japonya)
daha fazla

Makaleler

 • Mamografiye Giderken Bilmeniz Gerekenler

  20 Mart 2017

  Mamografi sırasında memede sıkışma hissi ve bazen ağrı bir çok kadını rahatsız eder. Bunu azaltmanın en kolay yolu mamografiye eğer regl oluyorsanız adet...
 • Yoğun Meme Dokusu (Dens Meme)

  14 Mart 2017

  Mamografi çektirmişseniz belki dikkatinizi çekmiştir. Raporda "meme ACR Tip 3 yoğunlukta" ya da "meme dokusu Tip 2 yoğunluktadır" gibi ifadeler yer alır....

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Meme hastalıkları ve cerrahisi yıllar içerisinde giderek daha derin bilgi sahibi olduğum ve keyifle yürüttüğüm bir alandır.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Zevk alarak yapılan hiç bir işin zorluğu olmaz. Ancak hastalarımla tanılarını konuşurken hemen her defasında duygusal olarak oldukça zorlandığımı ifade etmeliyim.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Yüz güldüren sonuçlar alma ihtimalinin yüksek olması, hastalarımın hemen ertesi gün sağlıklı bir şekilde taburcu olmaları ve takiplerde onları sağlıklı olarak, iyileşmiş görmek.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Her olgunun kendine özgü küçük bir anısı var. En çok aklımda kalan drenlerine isim koymaları.