Psk.

Eylül Baykara

verifiedCreated with Sketch.

9 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 236 profil ziyareti var

İlk-orta, lise ve üniversite eğitimlerini İstanbul'da tamamladı. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince NPİstanbul… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
9 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • E
  Konum: Psk. Eylül BaykaraHizmet: Ağlama ve Öfke Nöbetleri

  Eylül hanıma İnternet üzerinden ulaştım. Kendisiyle 7. Seansımızı yaptık ve görüşmelerimiz devam ediyor. Sizi çok ilgili ve alakalı dinliyor. Problemim konusunda farklı bakış açıları kazanmamı sağladı. Kendi problemimi kendim çözebilmem için bana yardımcı oldu. Duygularımı anlamamı ve tanımam sağladı. Bu kadar kısa bir sürede hayatıma böyle değişimin olmasını beklemiyordum. Kendisine çok teşşekür ediyorum.

 • D
  Konum: Psk. Eylül BaykaraHizmet: İş hayatına geçişte zorlanma

  Eylül hanıma bir arkadasımın tavsiyesi üzerine gittim. Üniversiteden mezun olalı yaklaşık 2 sene oldu, iş hayatına başlama konusunda sıkıntılar yasıyordum. Eylül hanım bu süreçte kendimle barısmam ve korkularıma neden olan etkenleri ortaya cıkarmam konusunda cok yardımcı oldu. Suan kendime daha güvenli bir sekılde iş gorusmeleri yapıyorum. Yakın bir zaman içerisindede kendime uygun bir iş bulacagıma inanıyorum.

 • B
  Konum: Psk. Eylül BaykaraHizmet: İlişki Terapisi

  Eylül hanıma nişanlımla birlikte evlilik öncesi destek almak için gittik. Nişanlılık dönemimizde çözemediğimiz bazı sorunlar yaşıyorduk. Seanslarda bu problemlerin daha çok iletişimsizlikten kaynaklandığını keşfettik. Sonrasında ise mevcut sorunlarımızı çözmek daha kolay oldu. Seanslarımız bittikten sonra da, karşılaştığımız problemleri nasıl çözmemiz gerektiğini öğrendiğimiz için çok rahat ettik. Eylül hanım her ikimizi de anlamaya çalıştı ve merak ettiğimiz tüm soruları yanıtladı. Biz kendisinden memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

 • O

  Nişanlımla iletişim problemi yaşıyorduk. Ciddiye giden bu süreçte korkularımızı birbirimizle paylaşmaktan çekiniyorduk ve bu aramızda sert kavgalara sebep oluyordu. Tanıdığım vasıtasıyla Eylül Hanım'dan randevu aldık. Süreç ile ilgili bize detaylı bilgi verdi. İkili ilişkilerde yaşanabilecek bu tarz problemlerin doğal olduğunu anlattı ve bu problemlerin üstesinden konuşarak gelebilmemiz için seanslarımıza başladık. Sıkıntılı dönemlerimizi kendisi sayesinde hasarsız bir şekilde atlattık. Nişanlımın psikologlara olan önyargısını kırmayı başardı ve sorunlarımıza geçici değil, devamlı bir çözüm sundu. Kendisini tanıdıklarıma tavsiye etmekten memnuniyet duyuyorum. Özellikle bu piyasada güvenilirlik çok önemli, bu nedenle tavsiye ile yönlendirmeleri dikkate almalıyız. Yakın bir arkadaşım için de kendisinden randevu aldık, yeni başlamalarına rağmen arkadaşımın geri dönüşü çok olumluydu. Tekrar Eylül Hanım'a teşekkür ediyoruz.

 • V
  Konum: Psk. Eylül BaykaraHizmet: Evlilik Danışmanlığı

  Eylül hanıma başvuru nedenimiz eşimle birlikte evliliğimizle alakalı sıkıntılı süreçlerden geçiyor olmamızdı. Uzun bir süre Eylül hocam bize destek verdi. Gerek güler yüzüyle gerekse kendimizle ilgili göremediğimiz şeyleri bize keşfettirmesiyle bu sıkıntılı zamanlarımıza ilaç gibi geldi deyim yerindeyse. Problemlerimizin üstesinden geldik ve şimdi daha sağlıklı bir evlilik yaşantımız mevcut. Teşekkürlerimizi sunuyoruz kendisine.

 • A

  İnternet araştırma yaptım yazışmalarımda yaklaşımı sıcak buldum. Yardımcı oldu sağolsun. Yaşından beklemediğim bir olgunlukta işini çok daha iyi yapabildiğine dair güvence yarattı. Hiçbir sorumu cevapsız bırakmadı. Alakasız şeylerde bile yardımcı oldu bana.Şu an daha iyiyim. En azında kendimi daha iyi çözümleyebiliyorum. Çevreme de tavsiye ediyorum.

 • C

  Ben Eylül hanımı bir tanıdığım vasıtasıyla gittim. Ben gayet memnunum kendisinden. Şahsen beni çok iyi dinliyor çok dikkatli. Ben şu an ara verdim ama devam edeceğim. Şimdiye kadar gittiğim kadarıyla çok güzel sonuç aldım kendimi buldum. Ben gayet memnunum kendisinden.Normalin daha üzerinde biri.Çok iyi dinleyici olup ilk seansta konuştuğumuz şeyleri bile çok dikkatli bir şekilde geri dönüşler yapabiliyor.

 • C
  Konum: Psk. Eylül BaykaraHizmet: Problemlerle baş edememek

  Eylül hanım ile arkadaşımın önerisi üzerine tanıştım. Hayatımda bir sürü problemin üst üste geldiği ve baş etmekte zorlandığım bir dönemde görüşmeye başladım. Beni çok iyi anladığını bana süreç boyunca hep hissettirdi. Kendimle ilgili güzel farkındalıklar edinmeme yardımcı olup bu dönemi atlatmama çok yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Başkalarına da Eylül hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 • M

  Kendisinden memnunum, bana çok yardımcı oluyor. Öfke sorunum vardı bunun için tercih ettim. İnternetten araştırarak ulaştım. Anlattığım olaylara tarafsız yaklaşarak ve sakin bir açıyla kendimi görmemi sağladı. Bazı olaylara yanlış açıdan baktığımı fark ettim. Sakinleştim eski öfke patlamalarım yok. Seanslardan memnun kaldım. Aldığım desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum. Yakınlarıma da tavsiye ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • İlk-orta, lise ve üniversite eğitimlerini İstanbul'da tamamladı. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi ve Lape Psikiyatri Hastanesinde stajlar yaptı. Stajları süresince bireysel terapi ve grup terapi seanslarına gözlemci olarak katıldı. MMPI Kişilik Envanteri, Kısa Kognitif Muayene, Beck Depresyon, Beck Anksiyete gibi pek çok test ve ölçeğin uygulama ve yorumlamalarını süpervizyon eşliğinde yürüttü. Ayrıca, hastanede yatan hastalarla Dans ve Hareket Psikoterapisi gruplarına katıldı. Yine lisans eğitimi boyunca "Müziğin Duygu Durumuna Etkisi" ve "Kısa Süreli Bellek Performasında Kişisel Alan ve Sosyal Ketlemenin Etkisi" araştırma çalışmalarına katıldı. Kısa Süreli Bellek Performansında Kişisel Alan ve Sosyal Ketlemenin Etkisi isimli araştırma çalşması Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde poster sunumu olarak yer aldı.
  Mezuniyetinin ardından çocuklarda gelişim testleri ve yetişkinlerde kişilik testleri, bilişsel davranışçı terapi, kısa süreli dinamik psikoterapi eğitimlerini aldı.
  2014-2017 yılları arasında Empati Özel Eğitim Merkezinde psikolog olarak görev yaptı. Burada ağırlıklı olarak özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarla çalıştı. Ailelere danışmanlık hizmeti verdi.
  2018 yılında Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak "Aile Danışmanı" ünvanı almaya hak kazandı.
  Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği psikoloğu ve üyesidir.
  Halen İstanbul Psikodrama Enstitüsüne bağlı olarak Psikodrama eğitimine devam etmektedir.
  Şu anda çalışmalarını yetişkin, çift ve ailelerle sürdürmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (2013)
 • Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Aile Danışmanlığı (2018)
 • Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Mmpi Kişilik Envanteri Uygulama ve Yorumlama
 • Rorschach Testi
 • Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi
 • Çocuk Testleri Eğitimi
daha fazla

Makaleler

 • Çocuğa Sağlıklı Bir İletişim Ortamı Nasıl Sunulur?

  18 Ekim 2018

  Her ailenin ilişki dinamikleri ve iletişim tarzları farklıdır. Aynı şekilde her çocuk da biricik ve özeldir. Dolayısıyla her çocukla da çocuğun ihtiyacına...
 • Hayır Diyememek

  15 Ekim 2018

  Pek çok insan gerek iş hayatında gerek özel hayatında “hayır” demekte zorlanır. Bazen de “hayır” kelimesini hiç söyleyemez. Bu durumun farklı sebepleri...
 • Sosyal Fobi

  9 Ekim 2018

  Sosyal fobi genel olarak belli bir nesneye ya da duruma yönelik değil; toplumsal ortamlarda ve farklı koşullarda ortaya çıkan bir durum olarak tanımlanabilir....