Prof. Dr.

Fethi Kılıçaslan verifiedCreated with Sketch.

Kardiyoloji

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • C
  Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler KompleksiHizmet: Aritmide Ablasyon Tedavisi

  Eksi atim (aritmi) tespit eden baska bir kardiyolog tarafindan Fethi Bey’e yonlendirildim, muayene sonrasi ablasyon onerdi ve 9 ekimde operasyon gerceklesti.. Hocamdan Allah razi olsun, cok sakinlestirdi beni ve cok ilgilendi, 2. Gun bugun ve normal hayatima dondum, carpinti yasamadan guzel bir uyku cektim. Hocama da buradan tekrar tesekkur etmek isterim, yonlendiren hekimim Hasan Samur Dr , bu konuda en iyisidir demis ve yonlendirmisti..

 • Hizmetler

  İstanbul Medipol Mega Hastaneler Kompleksi

  Tem Avrupa Otoyolu Göztepe Çıkışı No: 1, Bağcılar

  Karotis ultrasonu
  Hepsini göster

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  20 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • C
   Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler KompleksiHizmet: Aritmide Ablasyon Tedavisi

   Eksi atim (aritmi) tespit eden baska bir kardiyolog tarafindan Fethi Bey’e yonlendirildim, muayene sonrasi ablasyon onerdi ve 9 ekimde operasyon gerceklesti.. Hocamdan Allah razi olsun, cok sakinlestirdi beni ve cok ilgilendi, 2. Gun bugun ve normal hayatima dondum, carpinti yasamadan guzel bir uyku cektim. Hocama da buradan tekrar tesekkur etmek isterim, yonlendiren hekimim Hasan Samur Dr , bu konuda en iyisidir demis ve yonlendirmisti..

  • O
   Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler KompleksiHizmet: Wolf parkinson white sendromu

   Wpw sendromlu olarak ve ablasyon isleminin kalp piline sebebiyet verecegine baska bir doktor tarafindan inandirilarak geldim, hoca sagolsun tum korkumu aldigi gibi yarim saat icerisinde beni operasyona aldi, 1,5-6 saat yazan operasyonu 20 dakikada gerceklestirdi, su an bacagimda kum torbasi ile oturuyor ve tesekkur etmek icin yarini bile beklemeden bu mecrayi kullaniyorum, ellerinize saglik

  • K
   Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler Kompleksi

   Profesör dr fethi kiliçarslan doktoruma çok tesekkurlerimi sunuyorum ablasyon oldum 03 04 2018 çok şükür hiç carpintim kalmadı ve çok ilgilendi kendisi dalında süper insan olarak mükemmel kendisine başarılar dilerim

  • M
   Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler KompleksiHizmet: Atrial Fibrilasyon

   Cryoablation
   Tam bir sene oluyor.
   Bir saniye dahi en ufak rahatsızlık hissetmedim.
   60 yaşımda, 40 sene boyunca, belkide doğuştan itibaren var olan, yaşamımda bir kambur gibi sırtımda taşıdığım, ilaçla şoklamayla kontrol altında tutmaya çalıştığım ve beni son yıllarda yerlere sermeye başlayan kalbimdeki ritm bozukluğunu sihirli elleriyle yok eden; Ülkemin belkide en iyisi olduğunu tanıdığım bildiğim hemen herkesin onayladığı; "Profesör" ünvanını her bir hücresine kadar gerçekten hak etmiş müthiş Doktor ve fakat insanlığı ile müthiş bir insan, mütevazi ve bir o kadar da sade, Adam gibi Adam...
   Sağol Sevgili Doktorum.

   Mustafa Sabri Türkay

  • Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler KompleksiHizmet: Ritim bozukluğu

   Eylül 2016'da tavsiye üzerine fethi hocaya gittim. 20 yıldır hastalığıma bulunamayan çareyi bir bakışta çözdü. Mesleğinde fethi hoca gibi bir doktoru bulmak çok zor. Mesleğinin uzmanı. Hocama çok teşekkür ediyorum. Sanki dünyaya yeni gelmiş gibi oldum. Hayatımda hastalarıyla bu kadar ilgilenen ve alçak gönüllü bir doktorla karşılaşmadım. Dalının tam bir uzmanı. Çare Fethi hocada.. Ona sonsuz teşekkürlerimi sunarım.(İsmail Öztürk-Çanakkale)

  • Gerçekten mükemmel bi doktor eşimin ritim bozukluğu tedavisini gerçekleştirip sağlığına kavuşmasına sebep olan güzel insan,Allah sizden razı olsun.

  • A

   Tam emin olmamakla birlikte, 3 kez ritim bozukluğu yaşadım.
   İkinci seferde, şansıma bir devlet hastanesinde tesadüfen bulunuyordum ve orada bazı tanılar konuldu.
   Ne yazık ki o tanılardan ve verilen sevk belgesindeki malum doktor yazısını okuyamadığımdan hiç bir şey anlamadım. Okuyabildiğim tek şey iki yerde AF yazması idi.

   Başka bir hastaneye gidip testleri ve sonuçları gösterdiğim, EKO ve EKG testleri yapıldı, "hiç bir şeyiniz yok, sigara alkol tüketimini kesin" dendi.

   3. kriz geçirdikten sonra tavsiye üzerine Fethi Kılıçaslan'a gittim.
   Ne yazık ki telaştan yanıma ikinci seferde tutulan kayıtları, raporları ve EKG sonuçlarını ve sevk kağıdını almayı unuttum.
   Fethi Bey daha önceden uygulanan standart prosedürü uyguladı EKG, EKO ve ekstradan EFOR testi yaptırdı, hepsinden de temiz çıktım, en azından onun demesiyle. Fakat ben kendisine daha önce başıma gelenleri anlattım ve emin AF gibi bir şeylerden bahsedildiğini söyledikten sonra Hemen tanısını koydu ve ablasyon yapılması gerektiğini söyledi. Ya da ömür boyu ilaç tedavisi (ki hangimiz bunu ister)

   Bunun üzerine kendisine emin olmak adına eski tanıların fotoğraflarını yollamayı teklif ettim ki o da kabul etti. Sonuçta benim daha önceki tanıyı yanlış anlama ve okuma ihtimalim vardı ve en azından o ortadan kalkacaktı. Çünkü testlerde sağlam çıkıyordum.

   O gün ilk işim onları yollamak oldu ve doktor beyden gelecek haberi beklemeye koyuldum.
   2 gün geçtikten sonra sekreterini aradım ve durumu izah ettim, yanıt beklediğimi söyledim.
   Bir gün geçti kimse bana dönmedi, tekrar aradım, sekreteri beni hatırladığını, doktor bey ile konuştuğunu ve kendisinin bana döneceğini söyledi.

   İki Hafta geçti hala kimse bana dönüş yapmadı.
   Tedavime de başlamadık haliyle... Başka hekim aramaktayım.

   Özetle, hastanın şüpheli tanısına dayanarak, ablasyon teklif eden bir hekim.
   Ya hasta yanılıyorsa?

  • N

   Yıllardır süren ritim bozukluğum ve sebebini bulamadıkları fenalaşmalarım vardı. Başka bir doktorun tavsiyesi üzerine Fethi Hoca'ya gittim. Önce ekg, efor- eko gibi tetkikleri yaptırdı ancak onlarda sonuca ulaşamayınca eps denilen işlemi gerçekleştirdi. İşlem sırasında kalbimde doğuştan fazladan damar olduğunu tespit etti ve ritim bozukluğunu yapan oymuş. Ablasyon işlemiyle o damarı yakıp yok etti. Bugün 6 ay oldu kontrolüm vardı. Hiç bişeyim yok çok şükür artık tamamen iyileştim. Fethi Hoca'yı kesinlikle tavsiye ederim. İşinde oldukça başarılı ve çok iyi bir insan. Ayrıca işlemden önce çok korkmuştum hatta ağlayarak yaptırmaktan vazgeçmiştim sonra karar verip yaptırdım ve kesinlikle korktuğum kadar bişey yokmuş bunu da belirtmek isterim.

  • Z

   Ben öncelikle Sayın Kardiyolog Prof. Dr. Fethi Kılıçaslan'a sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Son 4 yıldır aşırı kalp çarpıntısı beni defalarca çok sıkıntıya soktu. İstanbul'da yaklaşık 6 değişik hastane ve kardiyoloğa görünmeme rağmen gerçek bir tanı konulamadı. İlaç, tahlil, egzersiz vb. gibi şeylerle günü kurtaracak şekilde tedavi oldum denilebilir. Gittiğim yerlerin hepsi anjiyo olmam gerektiğini söyledi; ta ki bir arkadaşımın önerisi üzerine Haydarpaşa GATA'dan Sn. Fethi Kılıçaslan'a muayene olana kadar. Muayene neticesinde yapılan tahlillerden sonra tek kelimeyle ablasyon olmam gerektiği tanısını koydu. Ben de işlerim ve biraz da korktuğumdan tedaviyi erteledim. Ancak çarpıntılar sıklaşmaya başladığı için bu işten kaçarımın olmadığını anladım. Sonuç olarak kendisinin şu anda çalışmakta olduğu İstanbul Bağcılar Medipol Mega Hastanesi'nde beni tekrar muayene ederek, tedavi olmam için ikna etti. Kendisi de zaten bir hekim olarak çok güven verici birisi. Fazladan bir şey yaptırmadan 3 Eylül 2015 tarihinde aynı hastanede ablasyon işlemini 1 saat içinde başarılı bir şekilde yaptı ve beni aynı günün gecesi taburcu etti. Hiç ağrım, sızım olması ve kendimi şu anda yeniden doğmuş gibi hissetmemi sağladı ve korkulacak da bir şey olmadığını anladım. Zaten hastane, modern ekipmanlarla donatılmış ve uzman bir çalışan kadrosu ile temiz ve hijyenik koşullarda işlemi gerçekleştirdiler. Böyle bir ritim bozukluğu ve çarpıntısı olan hastaların başka hiçbir yere bakmadan, tereddüt etmeden Sn. Fethi Kılıçaslan'a görünmesini önemle tavsiye ederim. Kendisine de başarılarını diler, saygılarımı arz ederim.

  • En az 2-3 tane kardiyolog ile görüşme halindeyiz ancak Fethi Bey bilgisi, tecrübesi, ilgisi ve net oluşuyla çok daha iyi bir doktor!
   İnanın lazım olmayan hiçbir tetkiki yaptırmıyor, cebinizi yakmıyor ve en samimi şekilde sizi yönlendiriyor.
   Aritmi sıkıntısı olanlar ve İstanbul bölgesine yakın olanlar başka doktorlar ile zaman kaybetmesin.
   Edindiğim bilgiler doğrultusunda kendisi İstanbul bölgesinde diğer doktorlar ile kıyaslandığında çok daha fazla ‘ablasyon’ işlemi yapan bir doktor. Ayrıca bulunduğu hastane yeni ve çok donanımlı. Bulunduğu hastane sayesinde Avrupa standartları üzerinde işlemler yaptıklarını Dr. Fethi Bey kendisi dile getirdi. Örneğin hiç radyasyon almıyorsunuz!
   Eşim ablasyon işlemi sırasında laboratuvar ortamında 10-15 kişi gibi çok kalabalık bir ekip ile profesyonelce işlemlerin uygulandığını anlattı. Normalde eşim oldukça panik olabilen biridir, buna karşın çok sakin ve güvenilir bir şekilde işleme girip çıktı. Sakinleştirici kesinlikle verilmemiş.
   Eşim ablasyon işlemi sonrasında tamamen tedavi oldu. Ve inanın bu çok heyecan verici. Sadece 1 saatlik bir operasyona giriyorsunuz ve sonrasında tedavi olma ihtimaliniz %90-95 ve sonucu anında, o anda görüyorsunuz. Operasyonun bitiminde nabızda aritmi %100 kayboldu!
   Operasyon kasıktaki damar ile kalbe ulaşılarak yapıldığı için sadece 1-2 gün kasık ağrınız oluyor. Ağrınız varken bile günlük tüm işlerinizi yerine getirebiliyorsunuz!
   Doktor Beyin kendisine buradan eşim ile birlikte teşekkür etmeyi bir borç biliriz…