Prof. Dr.

Fethi Kılıçaslan

Kardiyoloji

Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

Adresler

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
15 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Gerçekten mükemmel bi doktor eşimin ritim bozukluğu tedavisini gerçekleştirip sağlığına kavuşmasına sebep olan güzel insan,Allah sizden razı olsun.

 • A

  Tam emin olmamakla birlikte, 3 kez ritim bozukluğu yaşadım.
  İkinci seferde, şansıma bir devlet hastanesinde tesadüfen bulunuyordum ve orada bazı tanılar konuldu.
  Ne yazık ki o tanılardan ve verilen sevk belgesindeki malum doktor yazısını okuyamadığımdan hiç bir şey anlamadım. Okuyabildiğim tek şey iki yerde AF yazması idi.

  Başka bir hastaneye gidip testleri ve sonuçları gösterdiğim, EKO ve EKG testleri yapıldı, "hiç bir şeyiniz yok, sigara alkol tüketimini kesin" dendi.

  3. kriz geçirdikten sonra tavsiye üzerine Fethi Kılıçaslan'a gittim.
  Ne yazık ki telaştan yanıma ikinci seferde tutulan kayıtları, raporları ve EKG sonuçlarını ve sevk kağıdını almayı unuttum.
  Fethi Bey daha önceden uygulanan standart prosedürü uyguladı EKG, EKO ve ekstradan EFOR testi yaptırdı, hepsinden de temiz çıktım, en azından onun demesiyle. Fakat ben kendisine daha önce başıma gelenleri anlattım ve emin AF gibi bir şeylerden bahsedildiğini söyledikten sonra Hemen tanısını koydu ve ablasyon yapılması gerektiğini söyledi. Ya da ömür boyu ilaç tedavisi (ki hangimiz bunu ister)

  Bunun üzerine kendisine emin olmak adına eski tanıların fotoğraflarını yollamayı teklif ettim ki o da kabul etti. Sonuçta benim daha önceki tanıyı yanlış anlama ve okuma ihtimalim vardı ve en azından o ortadan kalkacaktı. Çünkü testlerde sağlam çıkıyordum.

  O gün ilk işim onları yollamak oldu ve doktor beyden gelecek haberi beklemeye koyuldum.
  2 gün geçtikten sonra sekreterini aradım ve durumu izah ettim, yanıt beklediğimi söyledim.
  Bir gün geçti kimse bana dönmedi, tekrar aradım, sekreteri beni hatırladığını, doktor bey ile konuştuğunu ve kendisinin bana döneceğini söyledi.

  İki Hafta geçti hala kimse bana dönüş yapmadı.
  Tedavime de başlamadık haliyle... Başka hekim aramaktayım.

  Özetle, hastanın şüpheli tanısına dayanarak, ablasyon teklif eden bir hekim.
  Ya hasta yanılıyorsa?

 • Yıllardır süren ritim bozukluğum ve sebebini bulamadıkları fenalaşmalarım vardı. Başka bir doktorun tavsiyesi üzerine Fethi Hoca'ya gittim. Önce ekg, efor- eko gibi tetkikleri yaptırdı ancak onlarda sonuca ulaşamayınca eps denilen işlemi gerçekleştirdi. İşlem sırasında kalbimde doğuştan fazladan damar olduğunu tespit etti ve ritim bozukluğunu yapan oymuş. Ablasyon işlemiyle o damarı yakıp yok etti. Bugün 6 ay oldu kontrolüm vardı. Hiç bişeyim yok çok şükür artık tamamen iyileştim. Fethi Hoca'yı kesinlikle tavsiye ederim. İşinde oldukça başarılı ve çok iyi bir insan. Ayrıca işlemden önce çok korkmuştum hatta ağlayarak yaptırmaktan vazgeçmiştim sonra karar verip yaptırdım ve kesinlikle korktuğum kadar bişey yokmuş bunu da belirtmek isterim.

 • Ben öncelikle Sayın Kardiyolog Prof. Dr. Fethi Kılıçaslan'a sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Son 4 yıldır aşırı kalp çarpıntısı beni defalarca çok sıkıntıya soktu. İstanbul'da yaklaşık 6 değişik hastane ve kardiyoloğa görünmeme rağmen gerçek bir tanı konulamadı. İlaç, tahlil, egzersiz vb. gibi şeylerle günü kurtaracak şekilde tedavi oldum denilebilir. Gittiğim yerlerin hepsi anjiyo olmam gerektiğini söyledi; ta ki bir arkadaşımın önerisi üzerine Haydarpaşa GATA'dan Sn. Fethi Kılıçaslan'a muayene olana kadar. Muayene neticesinde yapılan tahlillerden sonra tek kelimeyle ablasyon olmam gerektiği tanısını koydu. Ben de işlerim ve biraz da korktuğumdan tedaviyi erteledim. Ancak çarpıntılar sıklaşmaya başladığı için bu işten kaçarımın olmadığını anladım. Sonuç olarak kendisinin şu anda çalışmakta olduğu İstanbul Bağcılar Medipol Mega Hastanesi'nde beni tekrar muayene ederek, tedavi olmam için ikna etti. Kendisi de zaten bir hekim olarak çok güven verici birisi. Fazladan bir şey yaptırmadan 3 Eylül 2015 tarihinde aynı hastanede ablasyon işlemini 1 saat içinde başarılı bir şekilde yaptı ve beni aynı günün gecesi taburcu etti. Hiç ağrım, sızım olması ve kendimi şu anda yeniden doğmuş gibi hissetmemi sağladı ve korkulacak da bir şey olmadığını anladım. Zaten hastane, modern ekipmanlarla donatılmış ve uzman bir çalışan kadrosu ile temiz ve hijyenik koşullarda işlemi gerçekleştirdiler. Böyle bir ritim bozukluğu ve çarpıntısı olan hastaların başka hiçbir yere bakmadan, tereddüt etmeden Sn. Fethi Kılıçaslan'a görünmesini önemle tavsiye ederim. Kendisine de başarılarını diler, saygılarımı arz ederim.

 • En az 2-3 tane kardiyolog ile görüşme halindeyiz ancak Fethi Bey bilgisi, tecrübesi, ilgisi ve net oluşuyla çok daha iyi bir doktor!
  İnanın lazım olmayan hiçbir tetkiki yaptırmıyor, cebinizi yakmıyor ve en samimi şekilde sizi yönlendiriyor.
  Aritmi sıkıntısı olanlar ve İstanbul bölgesine yakın olanlar başka doktorlar ile zaman kaybetmesin.
  Edindiğim bilgiler doğrultusunda kendisi İstanbul bölgesinde diğer doktorlar ile kıyaslandığında çok daha fazla ‘ablasyon’ işlemi yapan bir doktor. Ayrıca bulunduğu hastane yeni ve çok donanımlı. Bulunduğu hastane sayesinde Avrupa standartları üzerinde işlemler yaptıklarını Dr. Fethi Bey kendisi dile getirdi. Örneğin hiç radyasyon almıyorsunuz!
  Eşim ablasyon işlemi sırasında laboratuvar ortamında 10-15 kişi gibi çok kalabalık bir ekip ile profesyonelce işlemlerin uygulandığını anlattı. Normalde eşim oldukça panik olabilen biridir, buna karşın çok sakin ve güvenilir bir şekilde işleme girip çıktı. Sakinleştirici kesinlikle verilmemiş.
  Eşim ablasyon işlemi sonrasında tamamen tedavi oldu. Ve inanın bu çok heyecan verici. Sadece 1 saatlik bir operasyona giriyorsunuz ve sonrasında tedavi olma ihtimaliniz %90-95 ve sonucu anında, o anda görüyorsunuz. Operasyonun bitiminde nabızda aritmi %100 kayboldu!
  Operasyon kasıktaki damar ile kalbe ulaşılarak yapıldığı için sadece 1-2 gün kasık ağrınız oluyor. Ağrınız varken bile günlük tüm işlerinizi yerine getirebiliyorsunuz!
  Doktor Beyin kendisine buradan eşim ile birlikte teşekkür etmeyi bir borç biliriz…

 • kalp çarpıntılarım 18 li yaşlarımda başladı yaptırmadığım tahlil gitmediğim hastane kalmadı 31 senedir doğru dürüst bir teşhis koyamadılar ve ben hayatımı zindana çeviren bu hastalıkla 31 sene yaşadım 3 ay önce fethi hocaya muayene oldum 1 muayene sonrasında ablasyon yapılacağına karar verdi 22 4 2014 te beni yeni bir hayata kavuşturdu hiç çarpıntım olmadı hastayken 2 kat çıkamadığım merdiveni şimdi 9 kat çıkıyorum ve çerpıntım olmuyor fethi hocaya hayatımın sonuna kadar şükran borçlusu olarak yaşayacağım teşekkürler hocam yolun açık olsun

 • Annemin kalp ritim bozuklığu problemi için 5 ayrı kardiologa göründük.SN PROF.DR.FETHİ KILIÇASLAN dışında diğer 4 uzman doğru tanıyı koyamadılar.Prof.Dr. Fethi kılıçaslan konusuna çok hakim olmasının yanı sıra insancıl,güven verip,moral kazandıran yaklaşımıyla tek tercihimiz oldu. Sonuçta anneme pil takıldı ve yaşam kalitesi çok yükseldi. Fethi Beye teşekkür eder,kardioloji problemi olan herkese tavsiye ederiz.

 • Değerli doktorumuz,ellerinde kalplerimizin yeniden güçlendiği,müşfik nazik ve EVLAT doktorumuz, verdiğiniz hayati emekleriniz için teşekkürlerimiz sonsuzdur, Başarılarınızın devamı için dualarımız herzaman sizinle olacaktır. Sevgi ve saygılarımızla.

 • Beş ayrı hocaya muayene oldum ama fethi bey gerçekten hem açıklama olarak hem yaptığı başarılı operasyonlar olarak türkiyede tek isim. Çok güler yüzlü ve gereksiz hiçbir tahlil ve işlem istemiyor.

 • Ben hülya Kaplanoğl 6 senedir kalp pilim var ama pil çarpıntılarıma hiç bir şey yapamıyordu öyle ki benim kalbimde af .dedikleri elektrik kaçağı oluşuyormuş 17 aralıkda yapılan ablasyonda tam şifa olmadı ta ki eylül 12 de kapılan ablasyonda tam şifa buldum doktorluğu yanı sıra insan olarak muhteşem bir insan hayatım boyunca kendisine minnettar olucağım.

 • Benim icin kahraman kalp krizi gecirdigimde,bana yaptigi dogru tani ve tedaviyle hayata donmemi sagladi daha ne olsun,tsk ederim sevgili doktorum...

 • Fethi beye teşekkür ederiz. Kendisi türkiyenin belki de dünyanın en iyi en başarılı kardiyologlarından birisi. İnsan olarak da mükemmel. rahatsızlığımı teşhis etmek için gereken herşeyi yaptı. Ve üç saat süren ABLASYON işlemini BAŞARIYLA yaptı bana.kalbimde oluşan ritim bozukluğuna son verdi.kendisine burdan teşekkür ederim.Kalbinizle ilgili bir sorunu olan herkes ne yapıp edip kendisini bulsun. SAĞOLSUN. MÜKEMMEL BİR İNSAN. ÇOK BAŞARILI BİR TÜRK HEKİMİ KENDİSİ. saygılarımla KENDİSİNE HEKİMLİK HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİM

 • ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ ÇEKTİĞİM İNANILMAZ ÇARPINTILARIMA 1SAAT İÇİNDE SON VEREN DOKTORUMA ÖNCELİKLE SONSUZ TEŞEKKÜRLEMİ SUNUYORUM.ALLAHIN İZNİYLE BANA VE AİLEME YENİ BİR HAYAT SUNDU.KALBİN İLETİ SİSTEMİNE ÇOK YAKIN BİR YERE ABLASYON UYGULADI.KENDİNDEN EMİN TARZI GÜLER YÜZÜ ONA GÜVENMENİZE YETECEKTİR.BİR ÇOK DOKTOR TARAFINDAN BENİM İÇİN İMKANSIZ OLANI BAŞARDI.BENİM GİBİ ŞİKAYETİ OLAN HASTA KARDEŞLERİME .ÖNERİRİM.UYGULADIĞI TEDAVİDEN SONRA HEM SAĞLIĞIMA HEMDE DAHA POZİTİF VE MUTLU HAYATA KAVUŞTUM.TEKRAR BENİMLE BİRLİKTE YENİDEN MUTLULUĞA KAVUŞAN ÇOCUKLARIM VE AİLEM ADINA DOKTORUMA TEŞEKKÜR EDERİM.

 • Fethi beye milyonlarca kere teşekkür ederiz. Kendisi türkiyenin belki de dünyanın en iyi en başarılı kardiyologlarından birisi. İnsan olarak da mükemmel. Babamın rahatsızlığını teşhis etmek için gereken herşeyi yaptı. Bu arada bize sabırla kardiyoloji dersi verdi nerdeyse. Uzun uzun yapılması gereken işlem hakkında bizi bilgilendi. Ve üç saat süren ABLASYON işlemini BAŞARIYLA yaptı babama. Babam yıllardır ritm bozukluğu ile yaşıyordu. Bir haftadır bir kez bile yaşamadı çok çok iyi. tamamen iyileşti. BİNLERCE KERE TEŞEKKÜR EDERİZ KENDİSİNE. Kalbinizle ilgili bir sorunu olan herkes ne yapıp edip kendisini bulsun. Bu konuda biz yıllarca onlarca doktora gittik çözüm bulamadık. Kendisi birkaç haftada babamı tamamen iyileştirdi. SAĞOLSUN. MÜKEMMEL BİR İNSAN. ÇOK BAŞARILI BİR TÜRK HEKİMİ KENDİSİ. saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 • 38 yıldır ha bugün ha yarın kalp krizinden gitmeyi bekledim ve yanlış teşhis ömür boyu ilaç kurbanı olmuştum sağolsun UZMAN DR FETHİ KILIÇARSLAN vasıtasıyla hastalığımdan kurtuldum teşekkürler Fethi bey