Sorular ve cevaplar

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Adresler

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hakkımda

Hastalıklar

daha fazla

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
24 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yaptığı operasyonla beni sağlığıma kavuşturan sayın hocama çok teşekkür ederim. Gerek teşhis, gerekse operasyon ve tedavi konusunda çok başarılı olduğunu gördüğüm doktorumu herkese tavsiye ederim.
  Semiha Niğdeli

 • Her iki yumurtalığımda da 6,5 cm büyüklüğünde çikolata kisti vardı, ilk gittiğim doktor kanserden şüphelendi ve hastalığım hakkında hiçbir bilgi vermedi. Fırat Hoca ile daha ilk tanışmamızda kendimi o kadar güvende hissettim ki bir hafta sonra ameliyat kararı verdim. İşini çok iyi yapan ve hastasıyla çok yakından ilgilenen bir doktor. Laparoskopi ameliyatım o kadar sorunsuz geçti ki, sırt ağrılarım bir gün bile sürmedi. Ertesi gün çok rahat yürümeye başlamıştım. Fırat hoca'ya sonsuz teşekkürler:)

 • Ameliyat olmadan önce dört bir koldan bu konuda en iyi doktoru araştrdk ve her yerden aynı cevabı aldk "Prof. Dr.Fırat Ortaç" ...Endişeler içerisinde hastalığımdan korkarak gittik Fırat beye,daha ilk gittiğimiz gün bizi rahatlattı,güven verdi.İyi bir doktor olduğu konusunda anlattıklarının fazlası olup azı olmadığını gördük.Ameliyat öncesi-sonrası sürekli bilgi verdi,tatil gününde bile bir tek beni kontrol etmek için geldi...Mükemmel bir doktor,mükemmel bir insan...Allah bir değil bin kere razı olsun.Perihan Yavuz.

 • Kahramanımız, bizi yeniden hayata döndüren doktorumuz, hakkı hiçbir şekilde ödenemeyecek hocamız Fırat hoca. Ellerine yumurtalık kanseri teşhisi konan canımızı, hastamızı teslim ettik ve yapılabileceğin en iyisini yaptı. Sağ olsun, var olsun; ona ne yapsak, ne kadar teşekkür etsek az.

 • Yıllar önce annemin rahmindeki kist ameliyatını yaşından dolayı çok riskli diye ameliyat etmek istememişti görüştüğümüz birkaç hoca. Fırat hocama götürmüştüm ve bizi böyle olmadığına ikna edip annemin ameliyatına kendisi girerek çok başarılı bir ameliyatla annemi o dertten kurtarmıştı. oğün bugün kendisini hem herkeze tavsiye ediyorum hemde dua ediyorum.Hocam sizden allah razı olsun. Çok tanıdığım var hocamın sayesinde sağlığına kavuşan ve duacı olan. Siz ve sevdikleriniz dert yüzü görmesin hocam saygılarımla.

 • Sn.Fırat Ortaç ailemizdeki tüm hanımların sonsuz güvenle gittikleri mükemmel bir doktordur. Diğer branştaki doktorlara bile onun tavsiyesini alarak gideriz.Herzaman ilgili, sevecen,babacan, kendine güvenli tavrıyla hastasını rahatlatır ve endişelerini giderir. Onun yanında herşey kontrol altında hissini sonuna dek yaşarsınız. Güven Hastanesinde tedavi görürken onun branşı olmamasına rağmen, her hastaneye gelişinde yanımıza uğrayıp, bize moral verip, bilgilendirdiği için tekrar çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız...Fatma Koçak

 • Fırat Hoca konusunda en deneyimli doktorlardan biridir. Çok erken bir yaşta tanıştım kendisiyle, hala en güvendiğim doktorumdur. Bizim ailedeki kadınların tümü Fırat hocanın düzenli hastasıdır. Her daim sizi sabırla dinler, detaylı bir şekilde açıklar, yanından aklınızda hiç bir soru işareti kalmadan rahatlamış olarak ayrılırsınız. Eli inanılmaz dercede hafiftir, operasyonun hemen ertesi günü ayağa kaldırır insanı. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • benım annem yumurtalık kanserı tanısı konuldu bızım bu hastalıgı ogrendıgımızde 3 evreyı gecmıstık cok buyuk umutsuzluga kapılmıstık ve bız hocam fırat ortacla tanıstık gercekten hocama mınnettarız annemın hayatını kurtardı demek cok az kalır yanında cok basarılı bır amelıyat gecdı aalhım basımızdan eksık etmesın doktor arayanlara fırac ortac tavsıyem sonsuz tesekkurlerımı sunuyorum hocama hastası hatun temızyurek

 • Sayın hocama eşimin ve bebeğimizin hayatını kurtardığı için binlerce teşekkürlerimizi sunar saygılar dilerim.Mesleki hayatı ve kişiliği ile dört dörtlük bir kişisiniz.başarılarınızın devamını dilerim.Ankarada kadın hastalıkları ve jinelolojik hastalıklar adına gidilebilecek tek isim Prof.Dr.Fırat ORTAÇ.Hocam göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkürler.

 • 14.05.2013 tarihinde fırat bey ve cem bey amiliyatıma girdı ertesi gun aya kalktım tedavım surmekde bugun sonuçlarım çıktı degerledırıyolar ve emınım benım için elınden gelenın enıyısını yapmaya çalısıyorlar yaşım26 ama rahim alındı dıye sıtrese gırmıyorum buda fıratbey ve cembeyın sayesınde bana hayatveren bu iki deyerlı ınsanın ellerınden öpuyorum ve herkeze allah boyle doktor nasıpetsın dıyorum.

 • Sn.Prof.Dr.Fırat Ortaç varken sakın doktor aramayın. ikinci kez(önce benim sonra ablamın) sağlığımızı bize geri veren doktorumuza,sonsuz minnettarlığımızı bir kez daha dilege tirmek isterim. iyiki varsınız saygılarımla....

 • Güven Hastahanesi'inde çalışan Doktar ve Sağlık Görevlisi Akraba ve Dostlarımız sayesinde tanıdığımız ve kadın hastalıkları ile ilgili ameliyatımızı gerçekleştiren Sn.Prf.Dr.Uğur Fırat ORTAÇ Bey'in gerek kişiliği,gerekse mesleki bilgi ve becerisi ile dört dörtlük bir hekim olduğunu gördük.Kendisine şükranlarımızı sunarız. Gülseren&Erdal AYHAN

 • PROF DR FIRAT ORTAC IN HAYATIMDAKİ YERİ ÇOK AYRI VE ÖNEMLİDİR. 20 YAŞINDA RAHATSIZLANDIGIM ZAMAN KENDİSİYLE TANISTIGIM ICIN COK SANSLIYIM. MUKEMMEL BİR DOKTOR. IYIKI VARSINIZ...

 • hayatımda tanıdığım en mükemmel doktor,hamileliğim sırasında bacağımda damar tıkanıklığı oluşmuştu.şu an sağlıklı olmamı ve çocuğumun dünyaya gelişini kendisinin tedavisi,ilgisine borçluyum.çok teşekkür ederim.

 • SAYIN PROF.DR.ORTAÇ HOCAM TÜRKİYENİN BENCE EN IYI DOKTORLARINDAN BİRİ HAYATIMI ONA BORÇLUYUM ŞU AN YASIYORSAM ONUN SAYESİNDE ONUN GİBİ DOKTOR ÇOK ENDER BULUNUYOR KİŞİLİGİNE VE EŞSİZ TECRÜBESINE HAYRANIM KENDISINE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

 • Annemin seconder laparatomi ameliyatını yapan fırat hocamla iki yıl önce tanıştık. mesleğinin en iyilerinden olduğunu söylemişlerdi. doğruymuş. ayrıca hocamın insani yönü de çok iyidir. bize her türlü yakınlığı göstermiş güleryüzüyle bize moral aşılamıştır. Allah ondan razı olsun. yolu açık olsun.Aksaray ilinden Cihat mun.

 • Sayın Prof.Dr.Ortaç Hocamı saygıyla anıyorum,sizin için mükemmellik,azim,hırs,başarı,ideal kim deseler hiç düşünmeden FIRAT HOCAM derim ,Hocam bana dediginiz gibi sizden birkaç tane daha lazım.Asistanlarınızla aranızdaki saygı da beni etkiledi umarım sizin gibi FIRAT ORTAÇLAR yetiştirirsiniz iyiki varsınız,

 • Sayın Prof. Dr. Ortaç, hem insani hem de yönetici olarak şu anda kariyer ve maddi hırsları ile hasta ve sağlık ekibinin beklentilerinin pek farkında olmayan genç meslektaşlarının örnek alması gereken yapıda biri olarak tanıdım. Hem hastasına hem de ekibine gerçekten ilgili ve içten davranıyor... Tıpla ilgili teknik bir bilgim yok, o yüzden mesleki olarak değerlendiremem ancak kendileri annemi sağlığına kavuşturdu, sanırım bu iyi bir doktor olduğunu gösterir. Kavuşturmasa bile aklımda onun hakkında en ufak bir soru işareti olmayacaktı. Çünkü kendisini tanıyınca onun ne kadar uzman, konusuna hakim ve ilgili birisi olduğunu hissedebiliyorsunuz...... Umarım yetiştirdiği gençlerde onun gibi bilgili, ilgili ve liderlik vasıflarına sahip olurlar.

 • Tatil amaçlı Ankara'da bulunurken, kullanmış olduğum bir ilacın yan etkisi sonucu aniden rahatsızlanarak acilen Fırat Bey'e randevu aldim. Kendisini daha önce hiç tanımamış ve doktor beye hiç muayene olmamış olmama rağmen, acil randevu talebimizi kabul etmesinin yanısıra hızlı ve titiz müdahelesi ve tedavisinden ötürü kendisine çok teşekkür ederim.

 • Bilgi, tecrübe, güven, pratiklik gibi özellikleri sahip olması ve bunları çok iyi sunması size emniyette olduğunuzu hissettiriyor, teşekkürler Fırat Hocam

 • Annemizin rahatsızlığında, gerek hasta ve yakınlarıyla yetkin iletişimi gerekse tedavi konusundaki etkin süreç yönetimi için teşekkür ediyoruz. Şahsında ekibini ve yetiştirmekte olduğu doktorlarımıza iyi bir model olduğu için ne söylesek azdır.

 • insana güven veriyor. çok iyi bir doktor. etrafta dr. ünvanıyla dolu bir sürü insan dolaşıyor.. ama herkes doktor olamıyor malesef.. beni ameliyat etmek için sıraya giren doktorlardan sonra içimi rahatlattı. görür görmez teşhisi koydu ve ameliyata gerek olmadığını söyledi.. önceki doktorların tepkisi "hmm burda bişey var acaba nedir bir açalım görelim" Fırat Bey, "bu adeno-myozis.. olabilir normaldir.."

 • Türkiye Cumhuriyetinin ; Sn. Fırat ORTAÇ gibi bir doktorunun olması onur vericidir. fırat hocamızın alanındaki başarısını bence kimse tartışamaz. hayatımızı kurtaran KAHRAMANIMIZA SONSUZ SAYGILARIMLA...

 • arkadaşımın tavsiyesiyle gittim.Hastasıyla çok ilgileniyor. 4 senedir rutin kontrollerimi yaptıyorum.