Prof. Dr.

Güner Öğünç

Genel cerrahi

6 görüş +ekle

Online randevu alın ya da bizi ücretsiz arayın: 0 850 333... numarayı göster

Prof. Dr. Güner Öğünç, 1983 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunuyum. 1991 de aynı fakültede genel cerrahi uzmanı, 1994 te Yrd. Doç, 1996 da Doçent, 2002 yılında Genel Cerrahi ... daha fazla

Randevu al

Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.

Hasta soruları (20)

 • Kasık Fıtığı

  Merhaba Ben 1 ay önce kasık ve mesane bölgesinde çok şiddeti ile hastahaneye gittim ve ultrason sonucunda kasık fıtığı olduğum çıktı . Kasık bölgemde ilerleyen günlerde bir şişme olmadığı için doktorlar ameliyat yapmadı ve kasığın şişmesi gerektiğini söylediler ancak ufak bir yürüyüş,eğilip kalkma ve… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Küçük fıtıklarda şişme olmayabilir. Bu bölgenin bazı problemleri benzer ağrıya neden olur. Fıtık tanısı doğru ise ameliyat gerekir. Tedavinizi üstlenmemi isterseniz bizimle irtibata geçin.
  Prof.… Daha fazla

 • Merhaba hocam. yaşım 24 boyum 190 cm kilom ise 160. troid problemim var ilaç kullanıyorum tsh değerlerim yüksek çıkıyor bu nedenle diyetle ve sporla kilo versem de hemen geri alıyorum. bunun çözümü mide küçültme ameliyatı olabilir mi? ne tavsiye edersiniz?

  DOKTORUN CEVABI:

  Tiroid sorununuz için Endokrinoloji Uzmanına başvurun. Kilo olarak ameliyat adayısınız.
  Prof. Dr. Güner Öğünç

Tüm cevapları kontrol et (20)

Doktora sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) bir doktorun profilinde yayınlanacak.

Soru sorun

Hakkımda

Hakkımda

Prof. Dr. Güner Öğünç, 1983 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunuyum. 1991 de aynı fakültede genel cerrahi uzmanı, 1994 te Yrd. Doç, 1996 da Doçent, 2002 yılında Genel Cerrahi Profesörü oldum.

Böbrek yetmezlikli hastalarda periton dializ kateteri takılmasında laparoskopik ÖĞÜNÇ tekniğini (Ogunc' s Technique) tanımladım. 2002 de başlayan Peritoneal Dialysis International dergisindeki cerrahi eleştirmenliğim devam etmektedir.
2009-2012 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı yaptım.
Halen mesleğini 17. 00 den sonra serbest olarak icra eden öğretim üyesi olarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı' nda çalışmaktayım. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğrenci ve asistan dersi vermekteyim. Aynı zamanda bilimsel faaliyetler yürütmekteyim. Hasta muayenelerimi Özel muayenehanemde (Konyaaltı, ANTALYA), ameliyatlarımı Antalya' da Özel Hastanede yapmaktayım.

Mezun olunan okullar

 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi (1983)
 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Uzmanlığı (1991)
 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Yrd. Doç. (1994)
 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Doçent (1996)
 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Profesör (2002)
daha fazla

Deneyimler

 • The European Surgical Institute, Hamburg, ALMANYA (1977)
 • S. Agostino Hospital, Modena, İTALYA (1998)
 • Karl_Franzens University of Medicine, Graz, AVUSTURYA (1999)
 • Malmö University Hospital, Malmö, İSVEÇ (2000)
 • Adjustable Gastric Banding Course, Brüksel, BELÇİKA (2000)
 • Pediatric Course on Dialysis, University of Missouri, Columbia, AMERİKA (2001)
 • Hernia Surgery Course, Rome University Hospital, Roma, İTALYA (2001)
 • Advanced Laparoscopic Surgery, St. Pierre University Hospital, Brüksel, BELÇİKA (2004)
 • Laparoscopic Colorectal Surgery, Elancourt Center of Excellence, Paris, FRANSA (2005)
 • SAGB and Laparoscopic Roux-Y Gastric Bypass Obesity Academy, Salzburg, AVUSTURYA (2006)
daha fazla

Fotoğraflar

Hasta görüşleri

 • çok memnunum

  5yıl önce tanıştım hocamla ve ameliyat oldum keşke 10 yıl önce olsaymışım bu ameliyatı beni bambaşka bir insan yapan sevgili Güner Öğünçe sonsuz teşekkürler . Tamamen işinin piri yine ameliyat olucak olsam onu seçerdim amelyatlardan sonra asla hastasını yalnız bırakmayan ve her seferinde sizi tekrar tanıyan size olumlu düşünmeyi öğreten güzel insan....Sevgiler hocam

 • çok memnunum

  Rahatsızlığımla ilgili ameliyatı gerçekleştiren doktor arayışındayken tıp fakültesinde sekreterlerden ve yetkili kişilerden bilgi alarak gittim.Ne tesadüf ki bu alanda en iyi doktora yönlendirilmişim. Hemen bir iş olarak maddi olarak görmedi.İlk olarak ameliyatı hemen önermedi .Beni detaylı bilgilendirdi ve kendi çabalarımla da neler yapmam gerektiği konusunda yönlendirdi.eğer ki başaramazsam ben buradayım olmadı en son çare ameliyatını yaparız dedi.Ameliyat oldum.Mikroskobik mide bandı ameliyatı oldum.35 kilo verdim.10 yıl oldu hiç sıkıntı yaşamadım.Hatta ameliyat olduğum gün eski hastalarından biri doktorumu ziyarete geldiğinde ameliyattan çıktığını öğrenince benimde yanıma uğradı.Ve onu gördüğümde de ve konuşunca da doktor konusunda çok doğru bir karar olduğunu bir kez daha anlamıştım.10 yıl olmasına rağmen halen takip eder ve artık doktorumdan ziyade bir dost ta sahip olduğumu düşünüyorum.Kendisini hem doktorum olarak hemde dost olarak çok seviyorum.

 • çok memnunum

  Güner bey 15 yıllık doktorum daha önce 3 defa ameliyat etti hastalığım tekrarlayınca yine Güner hocamı seçtim göğsümden tekrar parça aldırdım ameliyatım çok başarılı geçti Güner hocama çok teşekkür ediyorum çok sıcakkanlı mesleğinde başarılı hastasına güven veren bir doktor

 • çok memnunum

  Çok başarılı bir ameliyat geçirdim.Ameliyat sonrasında hiç sıkıntım olmadı.Göbek fıtığı ameliyatı idi.İlgili ve alakası çok güzeldi .İnternet aracılığı ile gitmiştim doğru bir seçim.Eline emeğine sağlık doktorumun.

 • çok memnunum

  Araştırmalarım sonucunda ulaştım Hocama. Yıllar önce tv de görmüştüm. Ameliyat ilk yapılmaya başlandığı zamanlarda. Görüşmeye gittiğimde çok sıcakkanlı olduğunu gördüm. Konuşmalarıyla güven verdi. Daha önce hiç doktora gitmemiştim ve doktor fobimi yenmeme sebep oldu. Tüp mide ameliyatı gerçekleştirdi.Ufacık bir mide bulantım bile olmadı. İstediğim zaman ulaşabiliyorum. Ameliyatdan sonra hiçbir sorun yaşamadım. Çevremden duyduğum ve okuduğum olumsuz şeylerin hiçbirini yaşamadım. Ameliyat sonrası çok çabuk ayağa kalktım. Her şeyimle kendisi ilgilendi. Nasıl besleneceğim hakkında da bilgilendirdi. Egoları olan bir doktor değil. Çok mütevazi bir doktor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu işlemi yaptırmak isteyen olduğun da tek göndereceğim doktor Güner Hocamdır.

 • çok memnunum

  Güner Öğünç beyi kesinlikle tavsiye ediyorum Güner beyi kendim internet ortamında buldum . En iyi hocanın olduğuna kanaat getirdim onun akabinde İstanbul'dan Antalya'ya gittim kendisiyle tanıştım çok memnun kaldım ve mide küçültme ameliyatı geçirdim . İstediğimde ulaşabildim Güner beye onun yanında kendinizi rahat hissediyorsunuz ve işinin ehli güleryüzlü,samimi bir hekim . sizi rahatlatıcı bir özelliği var ben İstanbuldan gittim ömrümde ilk defa ameliyat geçirdim ve hiç bir problemim olmadı . Hocamın dediği her şey çıktı ilaçları çok iyi geldi herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim . Güner beye Ben gözüm kapalı tekrar olurum annemi de kendisine başka bir şikayetinden ötürü götüreceğim .