Prof. Dr.

Hakan Kulaçoğlu

Genel cerrahi

11 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 343 profil ziyareti var

1980 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986’da mezun oldu. Şubat 1987’de Ankara Numune Hastane’sinde Genel Cerrahi Uzmanlık Eğitimi’ne başladı. Nisan 1991’de… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
11 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S
  Yer: ANKARA FITIK MERKEZİ

  Hakan beye Ankara’da bir fıtık merkezi olduğunu duyup gittiğimizde ulaştık. 66 yaşındayım. Çift taraflı kasık fıtığım vardı ve endişe duyuyordum. Ameliyatımı lokal anestezi ile gerçekleştirdi. Ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Bir hafta sonra işime döndüm. Yara yeri çabuk iyileşti. Kendisinden çok memnun kaldım, işinin ehli bir doktor. Allah razı olsun.

 • D

  önceleri kasığımda oluşan sancı ağrı arası bir sorun oluştu gecti gececek beklerken gecmedi bu vesile bir muayene olmamı tavsiye ettiler bende daha önceden tanıdığım sayın hocam hakan beye bir muayene olayım dedim iyiki olmuşum sebep olanlardan allah razı olsun ve ameliyatımı ankarada oldum ameliyattan sonra hic bir olumsuzluk yaşamadımişlerini tam bir ciddiyet icerisinde yapıyorlar sağ olsunlarallah razı olsu bende sora tavsiye ettiğim kişilerinde hepsi memnu ve duacı derviş eyuboğlu trbz

 • Annemin göbek fıtığı ameliyatını Hakan bey yaptı. Annemin ameliyat korkusu, bizimde genel anestezi çekincelerimiz mevcuttu. Bir tanıdığım vasıtası ile Hakan beyin adını duydum araştırdım ve hemen randevu aldım. Kendisi local anestezi kullanarak ameliyat edebileceğini söyledi, görüşme esnasında da çok rahatlatıcı ve güven verici idi. Allah razı olsun biz çok memnun kaldık çok insani, halden anlayan işinin ehli bir doktor. Annem hergun kendisine dua ediyor:) işinin ehli olmasının dışında insana değer veren çok mütevazi yapısıyla bizi etkiledi.

 • B

  Tavsiye edildi bize Hakan hocam. Kendisiyle görüşük ve yaptığı ameliyatın detaylarını anlattı. Komplikasyonları hakkında bilgi verdi. Ameliyattan sonra ufak tefek ağrılarım olmuştu ve görüşme talebinde bulundum ve hemen yardımcı oldu bana. Kendisi çok ilgili bir doktor. Memnun kaldığım için bir kaç arkadaşıma da tavsiye ettim.

 • A

  İşinde en iyilerinden birisi olduğunu bildiğim için gittim. Araştırmalarım sonucunda bu neticeye vardım. İlgisi alakası güzeldi. Tedavi süreci gayet olumlu geçti. Kişisel yaklaşımı ve bilgilendirmesi çok güzeldi. Herkese tavsiye ediyorum memnun kaldığım için.

 • O

  Şikayetim üzerine internet üzerinden araştırmalarım sonucunda siteden Hakan beye ulaştım.Gittiğimde gayet memnun kaldım.Ameliyat öncesinde ve sonrasında da ilgilenme anlamında da her türlü yardım sağladı.Aradığım da hep ulaşım sağlayabildim.Fıtık ameliyatı olmuştum.Süreçten genel olarak memnun kaldım.

 • Ü

  Daha önce sporcu arkadaşlarımında ameliyatlarını gerçekleştirmişti.Bunun üzerine onların referansı ile başvurdum.Güler yüzü ve sevecen karakteri çok hoşuma gitmişti.Ben çift taraflı kasık fıtığı operasyonu gerçekleştirdim.İlk olarak sahalara yeniden sağlıklı bir şekilde dönmemi sağladığı için çok teşekkür ederim.Çok hızlı bir iyileşme süreci oldu.Hiç sıkıntım olmadan bu süreci çok rahat atlattım.Bu alanda şikayeti olan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 • K

  Alanın da mükemmel bir doktor olduğunu bildiğim için tercih ettim. Gayet iyi bir doktor. Hastasına karşı yakın ve ilgili. Tedavi sürecimiz başarılı ve olumlu geçti. Memnun kaldım.

 • C

  Araştırma yaptıktan sonra hocam'a gitmeye karar verdim. Sıkıntım ilerlemişti ve doğru doktoru bulmaya çalışıyordum. İlgisi harikaydı. Gecenin 10'unda bile hastasını hastane de ziyarete gelen bir doktor. Daha önce karnımda fıtıkdan dolayı bir çok operasyon geçirdiğim için karın duvarım yoktu, operasyonla karın duvarı yapıldı kaslarla beraber. Çok şükür çok memnun kaldım. Sıkıntım kalmadı. Kontrollere her gittiğimde çok güzel ilgilendi hocam. Herkese tavsiye ediyorum.

 • H

  İnternetden araştırarak gitmiştik doktorumuza. Göbek fıtığı ameliyatlarında,yama konusunda çok başarılı bir doktor olduğunu öğrendik. Ünye den Ankara'ya geldik. İlgisi,alakası ve cesareti dört dörtlük bir doktor. Hastasını çok güzel dinleyen ve ilgi gösteren bir hekim. Kardeşim çok başarılı bir ameliyat geçirdi ve şimdiye kadar sıkıntısı olmadı.Çok teşekkür ediyorum Hocamıza.

 • Y

  Hakan Bey'e Amerika da yaşayan oğlum araştırmaları sonucunda ulaştı. Dış yayınlarda başarılı bir doktor olduğunu ve yurt dışında ki konferanslarını araştırarak tercih ettik. Eşim parkinson hastasıydı ve ameliyat olması gerekiyordu. Gerek insan olarak gerek yaptığı ameliyat olsun fevkalade bir doktor. Çok başarılı bir fıtık ameliyatı geçirdi ve çok memnun kaldık. Hocamızı herkese tavsiye ediyorum.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1980 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986’da mezun oldu. Şubat 1987’de Ankara Numune Hastane’sinde Genel Cerrahi Uzmanlık Eğitimi’ne başladı. Nisan 1991’de uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra aynı yılın ekim ayında askerlik hizmetine başladı. Tabip Asteğmen olarak Gölcük Deniz Hastanesi’nde çalıştı. Döndükten sonra Numune Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı.devlet hizmetini sonlandırarak emekli oldu ve serbest çalışmaya başladı.

  Ödüller:
  Avrupa Fıtık Kongresi En İyi Poster Sunumu, 2010 : Can the pre-emptive use of lornoxicam or paracetamol prevent pain after inguinal hernia repair? interim report of a randomized prospective double-blind placebo controlled trial. 32nd International Congress of European Hernia Society, 6-9 October 2010, İstanbul, Turkey. [Best Poster Presentation Award]

  Ulusal Fıtık Kongresi En İyi Sözlü Sunumu, 2017 What is the ideal mesh size for open inguinal herni repair? 6th Turkish National Hernia Congress, Istanbul, Turkey, 2017. [Best Oral Presentation Award]

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1986

Deneyimler

 • Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Münih Teknik Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • Pittsburgh Üniversitesi Medical Center
 • Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Lichtenstein Hernia Institute
 • British Hernia Center
 • Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı
daha fazla

Hastalıklar

daha fazla

Makaleler

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Genel Cerrahi, öğrencilik sırasında kitaplarını okurken en çok keyif duyduğum dersti. Pratiğin en içindeki dallardan biriydi. Böylece genel cerrahi uzmanlık eğitimi aldım. Uzman olduktan sonra uzun süre genel cerrahinin her alanında çalıştım. Sonraları yoğun olarak karın duvarı fıtıkları alanında çalışmaya başladım. Bu konuda klinik, anatomik, laboratuvar ve deneysel çok sayıda çalışma yapmaya gayret gösterdim. Lichtenstein Hernia Institute, British Hernia Centre ve Plymouth Hernia Service’de incelemelerde bulunduktan sonra 2006 yılında ülkemizin karın duvarı fıtıklarının tedavisine özel ilk sağlık kurumu olan Ankara Fıtık Merkezi’ni kurduk. Son 3 yıldır da sadece fıtık cerrahisi yapıyorum.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Sorumluluk duygusu en üst düzeyde olması gereken mesleklerden biri şüphesiz. Zaman kavramı da diğer her meslekten farklı.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Bire bir insanla yüz yüze olabilmek çok önemli. Manevi tatmini yüksek. Doğrudan insan faydalı olunabilen mesleklerden biri.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Çözebildiğimiz her vak'a, başarıyla tamamlayıp sonrasında hastayı güler yüzle evine gönderebildiğimiz her ameliyat bizi keyiflendiriyor. Daha önce birçok kez ameliyat olup fıtığı tekrarlayan hastalara sonunda bir çözüm yaratabilmek çok zor ama çok keyifli. Keşke her vak'ada mümkün olsa.