Pen-iconCreated with Sketch. Soru sorun Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

1976’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1986’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlayarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı oldu. ... daha fazla

 • Bel Fıtığı ile ilgili olarak doktorlar neden aynı kararı veremiyorlar. Bilgi eksikliğimi var ? Bir doktor ameliyat derken diğeri hayır diyor. Bir cerrah aynı fıtığa pilatin takmak şart derken diğeri gerek yok demekte. Bu nasıl çelişkili bir şeydir.

  DOKTORUN CEVABI:

  Her hekim aldığı eğitime ve yaptıklarına göre karar veriyor. Örneğin biz FTR hekimleri bel fıtığını ameliyatsız tedavi etme çabasındayız. Haklı bir gerekçemiz de var; bütün bel ağrılarının ancak %1'i… Daha fazla

 • Boyun Düzleşmesi

  hocam iyi günler ben de boyun düzleşmesi var ne yapmalıyım unutkanlık filan yapıyor böyle internete araştırdım beyne yeterince kan gitmiyormuş

  DOKTORUN CEVABI:

  Boyun düzleşmesi için fizik tedavi olabilirsiniz. Diğer şikayetleriniz de geçebilir.

Adresler

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • 1976’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1986’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlayarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı oldu.

  1988’de Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent ve Anabilim Dalı Başkanı olarak göev yapmaya başladı.

Hastalıklar

daha fazla

Hasta, Danışan Görüşleri:

 • 10 yıldır yaygın vücut ağrıları yaşıyordum. Prof.Dr. Hasan Oğuz hocam muayene oldum 10 yıldır çektiğim acılar ozon ve PRP tedavisiyle son buldu ilgi ve alakası için Tşk. ederim.

 • 20 yıldır bel fıtığı teşhisi konulup,ameliyata lüzum görülmedi.6kere fizik tedavisi gördüm.aynı zamanda ilaç iğne tedavisi gördüm.şikayetlerim devam ediyor.halen ilaç kullanıyorum.

  Prof. Dr. Hasan Oğuz2016-10-30

  Halen şikayetiniz devam ediyorsa yeni tedavi yöntemleri ile tedavi olabilirsiniz. Kaudal ozon, pregabalin gibi yöntemler denenebilir. Olmuyorsa ameliyat gerekebilir.