Uzm. Dr.

Hüseyin Güray Alın verifiedCreated with Sketch.

Ortopedi ve travmatoloji

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • S
  Konum: başka bir yerHizmet: skolyoz

  sırt agrılarım dolayısı ıle kendısı ıle tanısma fırsatı buldum konusunda uzman bir hekım.hastalarına yaklasımı ılgısı alakası ıle kendısıne hayran kaldım.allah boyle hekımlerımızı basımızdan eksık etmesın ıyıkı varsın guray hocam

 • Hakkımda

  Hakkımda

  Op.Dr. Hüseyin Güray Alın Özel Çağıner Hastanesinde hizmet vermektedir.
  klasik ortopedi dışında kronik ağrılar konusunda çalışmış ve uygulamaktadır

  Hastalıklar

  Hizmetler

  Özel Çağıner Hastanesi

  Uzun Çayır Caddesi Mirim Çelebi Sokak No:1 Hasanpaşa, Kadıköy

  Hepsini göster

  Röportaj

  Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

  Çocukluğumdan beri doktor olmak istedim. Fakülteye cerrah olmak amacıyla girdim . son aldığım staj ortopedisi idi. Çalışma ortamlarını çok sevdim. Puanı daha yüksek olduğundan TUS’da başa yazdım ve hasbel kader ortopedisini kazandı. İyi ki de öyle olmuş. Kaderime müteşekkirim.

  Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

  Koşullar çok zorlaştığında bile çalışmak zorunda olmakİ daha çok özgür olan olunmasını isterdim. Kafamızın çok dingin olması gereken bir işi yapıyoruz. Bazen verimli olunamayacak durumlarda çalışmak çok zor oluyor

  Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

  Birincisi,hastanın probleminin ne olduğu ile ne bağlantı olduğunu belirleme ve çözüm üretip hastanın alabileceği halde geri vermek, tüm bu süreç ikincisi ameliyat ve enjeksiyon gibi yöntemleri bizzat uygulayıp hastaların iyileştiğini görmek mesleki tahmin üçüncüsü hekimlik gibi yüksek statülü , nispeten iyi gelir getiren bir işle meşgul olmak.

  Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

  Gölcük depreminde 1999’da izmit’de görev yapmıştım. Göçük altından çıkartılan bir genç kızı aylar süren tedavi ile iyileştirir işine geri döndürmüştük. Çalıştıgı fabrikada ürettikleri terliklerden getirmişti. Hala giyerim her giydiğimde güzün gözlerindeki ifadeyi hatırlatır mutu olurum

  Hasta / Danışan Görüşleri

  4

  Genel skor
  4 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • S
   Konum: başka bir yerHizmet: skolyoz

   sırt agrılarım dolayısı ıle kendısı ıle tanısma fırsatı buldum konusunda uzman bir hekım.hastalarına yaklasımı ılgısı alakası ıle kendısıne hayran kaldım.allah boyle hekımlerımızı basımızdan eksık etmesın ıyıkı varsın guray hocam

  • H
   Konum: başka bir yerHizmet: Diz Problemleri

   Biz çok memnun kaldık doktorumuzdan. Sadece semptomatik tedavi ilaçları verip göndermedi bazıları gibi. Olayın nasıl oluştuğu, altında yatabilecek diğer sebepler, nasıl bir yaşam sürdüğümüz gibi konuları da dahil eden geniş bir perspektiften yaklaştı. Genel olarak daha kaliteli ve bilinçli bir hayat sürme yolunda bir ışık yaktı kafamda. Sağol varol doktor bey!

  • A
   Konum: başka bir yerHizmet: ayak bileği tendon yırtılması 2006, el bileğinde spora bağlı ödem 2009, donuk omuz 2010, halsizlik ve sürekli değişen vücut ağrıları 2012, boyun kaslarında şiddetli ağrı ve kasılma 2012, diyafram ve bel ağrıları 2015, avuç içinde kasılma ve şişme 2016, vs

   11 yıldır tanıdığım, her sağlık sorunumuzda çoluk çocuk gidip mutlaka görüşlerini aldığımız ve etkin tedavi olduğumuz, neredeyse tüm sülalemizin doktorudur..
   Açıkçası birçok kez başta kendisinin kapsamlı teşhislerine itiraz ettiğim ve her seferinde haklı çıkmayı başararak beni çok şaşırtan kişidir. Kesinlikle yalnızca bir ortopedist değil. Çok yönlü bir sağlık görüşü var.

   Ailece gece gündüz zırt-pırt rahatsız etsek de :))) sonunda Sağlıklı olma halinin ve bunu sürdürmenin ne demek olduğunu, yaralanmalar ve hastalıkla nasıl mücadele edildiğini kendisinden öğrendik.

   Tüm içtenliğimle Güray bey'e saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
   Alper / Istanbul

  • L

   "Bir doktor düşünün ki; bebeğimle girdiğim muayene sonrası ilaç yazıyor; ilaçları alıyoruz ve eve geldiğimizde ilacın prospektüsünde "emzirenlerin kullanmaması" gerektiği yazıyor. Doktor beye konuyu sorduğumuzda çocuk doktorunuza danışın deniyor ve insanın kafasında deli sorular. Siz bu ilaçları neden yazdınız, ben bu ilaçları niye aldım, parayı yoldan mı topluyoruz biz, ilaçları çocuk doktoruna soracaksam bunu neden muayene sırasında belirtmiyorsunuz ki eczaneden almadan önce danışıyor olalım. Çocuk doktoru "kullanamazsınız" bu ilaçları derse, ilaçlar çöp, ödenen para çöp. Ayrıca bir doktorun yazdığı ilaçlar hakkında detaylı bilgisinin olmaması ne derece maruz görülebilir. Kusura bakmayın hocam ama maalesef "bızımle değilsınız".. Doktor arayanlar kendilerine MÜMKÜNSE başka doktor bulsunlar. Saygılarımla. Not: İlgili doktor İstanbul Ümraniye Çakmak Erdem Hastanesi'nde nöbetçi doktor olarak çalışmaktadır."