Uzm. Psk.

Kaan Yavuz

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Pedagoji

54 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Son 30 gün içerisinde 827 profil ziyareti var

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından Endüstri ve Örgüt Psikolojisi master programını bitirdim. Bir süreliğine Kanada ve ABD'de bulunarak Klinik Psikoloji alanında… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
54 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Konum: Layza Psikolojik Danışmanlık Merkezi

  7yasinda kkizimin kafasinda buyuttugu sorunu icin gittik, kendisini internetteki yorumlari okuyatak tercih ettik, okadarguzel karsilandik ,hos sohpet gecirdikki, biz oradan mutlu ayrildik,kizimda buyuk duzelme mevcut ilk seans olmasina ragmen, en kisa surede yine gidicez kaan abiye gitmeye sabirsizlaniyor kizim:)

 • M
  Konum: Layza Psikolojik Danışmanlık Merkezi

  Doktorumuzu sitenizdeki yorumlar neticesiyle tercih ettim ilk randevuma rağmen başarılı bir sonuç aldık kızım 6 yaşında emzik emiyor ve çok agresifliği vardı hırçın davranışları mevcut emziğimizi bıraktık doktorumuz sayesinde 2. ye tekrar gideceğiz inş. agresifliğimizide yeneriz..

 • H

  İlk seans olduğunda gerçekten olumlu sonuçlar aldık ve devam ediyoruz hala. Çocuğum gerçekten Kaan Bey'i çok seviyor o konuda çok memnunuz. Tavsiye de ediyoruz kendisini. Arkadaşlarım da çok memnunlar, onlara da tavsiye etmiştim. Ebeveynler olarak çocuklara bazı şeyleri açıkladığımızı zannediyoruz ama açıklayamadığımız şeyleri Kaan Bey söylediği zaman uyguluyor. Çocuğumda söyledikleri etkili oluyor. Gayet iyi gidiyoruz. Konuşmasıyla, ikna kabiliyeti çocuğumun üzerinde çok iyi. Söylediklerini dikkate alıyor. Gerçekten doğruları yapmaya gidiyor. Zorla götürme gibi bir şey olmuyor. Çocuğum sürekli Kaan Bey'in, yanına gitmek istiyor. Gerçekten çok memnunuz kendisinden.

 • C

  Araştırarak gittim kendisine. Başladıktan sonra kendimde çok düzelme gördüm. Bana çok iyi geldi. Sık sık gittiğim bir yer ve çok memnunum. Çok fazla çözüm seçeneği buluyor ve çok yardımcı oluyor. Olayları çözmemde yardımcı oluyor. Çok olumlu sonuçlar aldım. Kendi açımdan daha iyi yerlere geldim. Mantıklı şeyler yaptım. Çok memnun kaldım ve herkese de tavsiye ederim.

 • Y

  Çok memnunuz Kaan Bey'den. Hala devam ediyoruz. Danışan olarak söylediklerini uyguluyoruz ve çocuğumuzda farklı değişiklikler başladı. Doktortakvimi'nde belirtilen yorumlardan dolayı tercih ettik kendisini. Sıcak, samimi, içten ve profesyonel. Kendi mesleği adına da bilgili olduğunu dşünüyoruz. Çocuğum konuşmadığından dolayı ve öfke krizleri vardı bu sebepten dolayı gitmeye karar verdik. Öfke krizleri yavaş yavaş azalmaya başladı. Ablasıyla da biraz geçim problemi vardı ablasıyla birlikte de seanslara giriyorduk. O yüzden de memnunuz. Çocuğumuzla ilgili bir aksilik olduğu zaman onun fikirlerini dikkate alarak etkinlikler yapıyoruz. Memnunuz kendisinden. Herkese de tavsiye ederim.

 • T

  Kaan Bey muhteşem tespitleri olan, sizi en iyi şekilde anlayan, anlattıklarınızı çok iyi analiz eden, işinde gerçekten başarılı bir uzman psikolog. Bir destek almak istediğinizde varılabilecek en güzel en doğru nokta. Size farklı ve doğru bakış açılarını en uygun şekilde gösteriyor. Hayatım boyunca asla unutmayacağım bir isim olacağından eminim.

 • S

  Arkadaşım Kaan Bey'i çok beğendiğini ve oğlunu götürdüğünü, memnun kaldığını söyledi. Biz de gittik kendisine. Daha önceden psikiyatri ve psikolojik danışmanlık aldığım danışmanlar vardı. Memnun kalmamıştım. O dönemde üniversite sınavına yeni katılacak bir kızım ve ergenlik dönemine girmiş bir kızım vardı. Ergenliğe giren kızım değil de üniversite sınavına girecek olan kızım gitmek istedi. Kaan Bey'in konuşmaları bizi ikna etti. Hemen seansa girelim dedik. Konuşmalarına ikna olduk. Daha sonraki seanslar da iyi geldi. Ne problemimiz varsa çözüm açısından nokta atışı yaparak ilerliyor. 2 kişiye daha tavsiye ettim kendisini. Onlar da memnunlar. Sağolsun üniversite sınavına 2 gün önce gittiğimiz zaman heyecan yenme konusunda rahatlattı kızımı. Paniği vardı. Kaan Bey çok iyi geldi. Keşke daha önce karşılaşsaydık kendisi ile. Güven veren bir kişi. Orda çalışanlar da çok iyi. Güven verdiği için de kızıma anlattıklarını bana söylemeyeceğini de biliyorum. Bunu hissettiriyor. Aradaki iletişimi çok iyi sağlıyor. Hiçbir şekilde problem yaşamadık, aksine çok çok memnunuz. Saat problemi de yok. Danışanın uygun olduğu saatlere göre de veriyor. Benim müsait olamadığım zamanlarda bana göre de ayarlayabiliyor. Acil aradığımda bile seansımız bittiği halde arıyorum ve geç vakit olsa bile yanıt alıyoruz biz.

 • B

  Arkadaş tavsiyesi ile gittim. Çok memnun kaldıklarını söylediler. Biz de o şekilde tercih ettik. Tercihimizden dolayı da çok memnunuz. Önce tek çocuğumla başladım, daha sonra diğer oğlumu da götürmeye karar verdim. Karşılaması çok güzeldi. Orada bize sağladıkları rahatlık, bunlar çok önemli bizim için. Her gittiğimizde güleryüzlü buluyoruz, sekreteri de öyle. Yapmış olduğu çalışmalardan tavsiyelerden ve önerilerinden çok memnunum. Çocuğumda çok gelişme var. Öğretmeninden dolayı psikolog arayışı içerisine girdim. Daha önce de gitmiştik fakat başkalarında olmadı ama Kaan Bey'de çok güzel ilerlemeler var. Bu yüzden devam ediyoruz hala kendisine. Çocuğumun öğretmeni de söyledi gelişme ve değişiklik olduğunu. Öğretmen de başka öğrencilere tavsiye edeceğim dedi. Anlattıklarımızdan ,çocuğumdan olan gelişmelerden dolayı öğretmen de çok memnun. Referans oluyorum herkese Kaan Bey için. Çevremde başka insanlar da var, ben herkese öneriyorum kendisini. Kaan Bey için ne desem azdır. Gerçekten o kadar çok memnunum.

 • Ş

  Kaan Bey ilk başta güzel bir kişiliğe sahip, mükemmel ve çok sabırlı bir insan. Aynı şeyleri defalarca söylememe rağmen sakince yaklaşıyor. Çok anlayışlı. Oan gittiğimden beri iyi ki doktortakvimi'nde görmüşüm diyorum. Her şey daha güzel onun yardımıyla. Mükemmeliği dışında söylenecek pek de birşey yok. Her şeyden memnundum. Hiçbir kusur yok. İki arkadaşım kendisine gidiyor. Danışmanlarını değiştirdiler. İkisi de çok memnun. En azından bilinçli hareketler ediyorlar.

 • A

  İlk seans olduğunda gerçekten olumlu sonuçlar aldık ve devam ediyoruz hala. Çocuğum gerçekten Kaan Bey'i çok seviyor o konuda çok memnunuz. Tavsiye de ediyoruz kendisini. Arkadaşlarım da çok memnunlar, onlara da tavsiye etmiştim. Ebeveynler olarak çocuklara bazı şeyleri açıkladığımızı zannediyoruz ama açıklayamadığımız şeyleri Kaan Bey söylediği zaman uyguluyor. Çocuğumda söyledikleri etkili oluyor. Gayet iyi gidiyoruz. Konuşmasıyla, ikna kabiliyeti çocuğumun üzerinde çok iyi. Söylediklerini dikkate alıyor. Gerçekten doğruları yapmaya gidiyor. Zorla götürme gibi bir şey olmuyor. Çocuğum sürekli Kaan Bey'in, yanına gitmek istiyor. Gerçekten çok memnunuz kendisinden.

Hakkımda

Hakkımda

 • İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından Endüstri ve Örgüt Psikolojisi master programını bitirdim. Bir süreliğine Kanada ve ABD'de bulunarak Klinik Psikoloji alanında çalıştıktan sonra Bursa'ya dönüp LAYZA Kurumsal Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık merkezini kurdum. Şu an kent konseylerinde eğitimler, kolejlerde seminerler, spor kulüplerinde sporcu psikolojisi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca merkezimde ekibimle birlikte danışan kabul etmekteyim.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü
 • İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Master Programı

Yayınlar

 • Uzm. Psk. Kaan Yavuz

Ödüller

 • Uzm. Psk. Kaan Yavuz

Bilinen Diller

 • Türkçe
 • İngilizce

Deneyimler

 • Risus International
 • HTA Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
 • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi
 • NPİstanbul Etiler Polikliniği
 • Özel Hayat Hastanesi
daha fazla

Sertifikalar

 • Kaan Yavuz, Psikoloji şu şehirde: Bursa - Sertifikalar

Makaleler

 • VALENTİN GÜNÜ

  5 Şubat 2017

  VALENTİN GÜNÜ Geçtiğimiz hafta sonu her yıl neredeyse tüm dünyayı ve ülkemizi iki ayrı düşünceye bölen gün olan sevgililer gününü geride bıraktık. Bu...
 • Sömestr

  5 Şubat 2017

  TATİL = DİNLENCE Her yıl MEB tarafından belirlenen sömestre tatilinin bu yılki başlangıç tarihi 22 Ocak olarak belirlendi. Tabi her yıl olduğu gibi...
 • BEDENİN DİLİ

  5 Şubat 2017

  BEDENİN DİLİ Günümüzde oldukça popüler olan, birçoğumuzun oldukça ilgisini çeken, birçok eğitmen tarafından ticari çıkara dönüştürülen, kimilerinin sıklıkla...
 • Aşırı Kontrolcü Ebeveyn

  5 Şubat 2017

  HER ŞEYİ BİLEN EBEVEYN? "Biz o yollardan geçtik.Biliriz!" Bu ayki yazımda konuyu seçmekte,belirlemekte zorlanıyordum ancak konu geldi beni buldu. Tabi...
 • Aşırı Kontrolcü Ebeveyn

  28 Aralık 2016

  HER ŞEYİ BİLEN EBEVEYN? "Biz o yollardan geçtik.Biliriz!" Bu ayki yazımda konuyu seçmekte,belirlemekte zorlanıyordum ancak konu geldi beni buldu. Tabi...
 • ERKEN YAŞTA İNTERNET KULLANIMINA BAŞLAMANIN BİREYLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

  16 Aralık 2016

  İnternet çağımızın en önemli buluşlarından biridir. Kimilerine göre en önemli buluş olmakla birlikte vazgeçilmez bir imkanlar bütünüdür. İmkanlar...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Bireylerin, düşünce ve duygu dünyalarını keşfedebilmek, bunların doğrultusunda şekillenen davranışlarını incelemek amacıyla psikoloji bilim dalını ve uzmanlığını tercih ettim. Bu seçimimin iki temel esası olduğunu belirtmek isterim. Yaşamda hepimiz benzer gözüken deneyimlerden farklı düşünsel, duygusal çıkarımlarda bulunuyoruz. Bunları danışanlarım ile birlikte keşfetmek ve kendilerinin yaşamış oldukları güçlüklerde fayda sağlayabilmek gibi iki temel sebebi olduğunu vurgulayabilirim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğimin en zor yönü kendi yaşanmışlıklarımızı mümkün olabildiğince bir kenara bırakarak, danışanımın kendi öznelliğinde yaşadıklarının ne ifade ettiğini,kendisine nasıl yansıdığını anlayabilmek ve kendisine fayda sağlayacak çözüm noktalarını birlikte keşfetmeye çalışmak olduğunu belirtebilirim. Üst düzey bir dinleme kalitesi ve gelişmiş empati yeteneğini birçok farklı kişilik ile karşı karşıya gelerek uygulamak olarak da ifade edilebilir.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Danışanlarım ile aramızda geliştirdiğimiz güven ilişkisi, gerçekleştirdiğimiz işbirliği ve bu iki önemli unsura bağlı olarak terapi sürecinin sonucunda fayda sağlayabilmek işimde sevdiğim en temel 3 etmendir.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Spesifik olarak örnek bir vaka veya olay paylaşmam gizlilik ilkesi gereğince doğru olmayacaktır. Ancak yaşamlarına belirli bir ölçüde dokunabildiğim her danışanım ile geçirdiğim sürecin keyfini tarif edilemeyecek kadar değerli olduğunu söyleyebilirim.