Uzm. Psk.

Kaan Yavuz

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Pedagoji

43 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Son 30 gün içerisinde 631 profil ziyareti var

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından Endüstri ve Örgüt Psikolojisi master programını bitirdim. Bir süreliğine Kanada ve ABD'de bulunarak Klinik Psikoloji alanında… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
43 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • G

  Benim kızım 10 yaşında çok sık öfke patlamaları yaşıyorduk bunun için yaptığım araştırmalar sonucunda Dr.Kaan Bey'e ulaştım Kaan Bey'le seanslara başladık bir aydır devam ediyoruz ve kızımda gerçekten de gözle görülür bir ilerleme kaydettik Kaan Bey sadece kızıma değil biz annesi babası olarak bize bile çok yararlı oldu kendisi sorunun ne olduğuna dair çok doğru tespitler yapabilen bir uzman bence Kaan Bey'le tanıştığım için çok memnunum kendisine herşey için çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ederim bundan sonra da görüşmeye devam edeceğiz inşallah .

 • B

  Yorumlar üzerine bulmuştum araştırarak. Etkili yol gösteren yorumları görünce olabilir dedim ve gittim. Çocuğum erkek çocuk olduğu için yine aynı şekilde erkek bir uzman aradık. Kaan Bey genç, aktif çocukların dilinden anlayan biri. Oğlum randevu zamanı gelince anne bugün Kaan abinin günü veya Kaan abiye gidicem diye koşarak gidiyor. Yanından mutlu ve keyifli ayrılıyor. Kaan Bey'i ben de oğlumda çok sevdik. Ben ondan dah çok takip ediyorum. Kaan Bey'in gözlemleri iyi, oğlumla karşılıklı iletişimleri güzel olarak ilerliyorlar. Benim de karşılıklı izlenimlerim bu yüzden olumlu oluyor

 • M

  İnternet üzerinden araştırdım. Sosyal medyadaki yorumlardan artı bir de tv programlarında görüyordum. Ön bir araştırma yaptıktan sonra Kaan hocaya gitmeye karar verdim. Kızımı götürdüm. Kızımı dinlediğimde ona yakın ve rahat hissettiren işinin ehli biri olduğunu anlıyorum ve oraya gittiğimizde sanki kendi evimizdeymişiz gibi hissttirmesi bizim için çok olumlu oldu. Biz çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ediyorum.

 • E

  Araştırma üzerine gittim. Kaan Bey çok sıcakkanlı olması insana yakın olması aynı zamanda güleryüzlü samimi davranması çok güzel. 7 yaşındaki kızım için tercih ettik. İlk gittiğimizde bizimle 45 dakika kadr görüştü. Daha sonra kızım ile görüşme sağladı. Kaan hoca çok içten. Kızım ona Kaan abi diye hitap ediyor. Mutlu bir şekilde gidip mutlu bir şekilde ayrıldık. 2 seans gittik. Olumlu sonuçlar idık. İlk seanstada belliydi zaten. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • E

  Doktortakvimindeki yorumları inceledim. Kaan Bey'i oradan buldum. 14 yaşındaki oğlumu ve 9 yaşındaki oğlumu götürdüm. Kaan hoca çok sıcakkanlı ve anlayışlı. İlk görüşmede çocuklar aralıksız 1 saat konuştular muhabbet ettiler. Ben çok şaşırdım. Kaan bey çok sıcakkanlı iletişimi gerçekten çok iyi. Oğullarım Kaan hocayı çok sevdiler kaan abi diyorlar. 14 yaşındaki oğlumu ergenlik konusunda 9 yaşındaki oğlumuda öfke kontrol probleminden dolayı götürdüm. Ara ara devam edip danışıyoruz çocuklarında hoşlarına gidiyor daha iyi hissediyorlar problemlerini rahat bir şekilde anlatıyorlar. Çok memnun kaldık okuduğum yorumlar doğru. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • D

  Araştırma üzerine gittim. Çok da mutlu oldum. Kaan Bey yapıcı bir insan doğru bir insan tespitlerinde ve bize gösterdiği yolda tavsiyelerde hep haklı ve doğru çıktı. Bir kere genç oluşunu sevdim. Güleryüzlü ve sakin oluşunu sevdim. Gerçekten insanı tahatlatan bir yapısı var. Şu andada devam ediyoruz. Biz çok memnun kaldık. İhtiyacı olup bana danışanları hep Kaan Bey'e yönlendirdim.

 • M

  Tesadüfen gittim. İnternetten bakıp gittik. Çocuğumuzu götürdük. Çevremizden birilerine danışmadık. Toplumda yadırganan bir durum gibi geliyordu bize. Hiperaktivite ve davranış bozukluğu problemi yaşıyorduk. Allah'a çok dua ettik. İyi ki böyle bir doktora denk geldik diye. Üç dört seans gitmemize rağmen gerçekten çok olumlu dönüşler aldık. Kapıdan ilk girdiğimizden itibaren karşılamasından davranışlarından ilgisinden çok memnun kaldık. İlk seanstan itibaren sorunun ne olduğunu nasıl ilerlemiz gerektiğini neler yapılacağı konusunda bizi detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Biz de farkına varmış olduk. İşinin birebir uzmanı. Biz de çevremizdeki yakın gördüğümüz insanlara tavsiye ediyoruz. Yönlendiriyoruz.

 • B

  Araştırarak gittim. Kaan Bey iyi bir uzman. Güleryüzlü samimi ve verimli bir insan. Kızımda öfke kontrolü sıkıntımız vardı. Kızım Kaan Bey'e gittiğinde çok mutlu gidip mutlu bir şekilde ayrılıyor. Kızımın mutluluğu bana da yansıyor. Kızım çıktıktan sonra biz giriyoruz. Beraber ilerledik. Sorunları iyi analiz edip yavaş yavaş verdiği bilgiler doğrultusunda etkili çözümler sunarak sorunları çözmeye yönelik çalışıyor. Biz severek gidiyoruz. Çok memnunuz. Tavsiye ediyorum.

 • A

  Biz Kaan Bey'e başladığımızda çocuğumda sınav kaygısı vardı. Sınav heyecanı yaşıyordu. Olumsuz bir durum karşısında hemen yıkılıyordu. Ne yapması gerektiğini bilmiyordu. Toplumda arkadaşlarının yanında kendini savunmayı bilmiyordu. Tesadüf üzerine internetten buldum çocuğuma gösterdim alalım mı diye kendi dedi anne benim için yardım alalım diye. 4 seans gittik ve çok olumlu gelişmeler yaşandı. İlk önce gittiğimizde güleryüzlü karşılanıyoruz ve samimi bir ortamda bulunuyoruz. Oğlum Kaan hocayı çok seviyor. Yanına uçarak gidiyor ve çıkınca çok mutlu oluyor. Görüşmeye devam edeceğiz askere gidene kadar, hatta oğlum evlenene kadar görüşeceğiz. Seans süresi 1 saat olmasına rağmen Kaan hoca sürenin üstüne çıkıyor.

 • A

  Dr. Kaan Bey'e bizde yaşayan dayımın kızı 15 yaşındaki kuzenimi götürdüm. Annesi babası boşandı ve annesi başkasıyla evlenmiş yeni bir bebek bekliyordu. Kuzenim ne annesinin evliliğini nede bebeği kabullenemiyordu. Kaan Bey'in verdiği randevu tarihlerinde düzenli olarak gidip kısa sürede çok olumlu sonuçlar aldık. Öyle ki kimse demeden kendisi bebeğe hediye almak istediğini söyledi. En önemlisi biz bu süreci Kaan Bey sayesinde ilaçsız atlattık. Kuzenimin hareketlerinde genel anlamda olumlu düzelmeler oldu. Kaan Bey'den çok memnun kaldık. Rahatlıkla önerebileceğim bir psikolog. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi günler diliyorum.

 • N

  9 yaşında bir oğlum var, onun için Kaan Bey'e gidiyoruz .Özgüven eksikliği korku ve kaygıları vardı bir çok konuda.Kaan Bey bize bu konuda yardımcı oluyor. Bir süre devam etmeyi düşünüyorum ayda bir de olsa bize çok yararı oldu. Minnettarız kendisine hepimize çok iyi geldi. Anne-baba olarak bizi de çocuk yetiştirme konusunda bilinçlendirdi ve gerçekten memnun kaldık. Herkse tavsiye ediyorum ve çocuğunuzla porbleminiz olsa da olmasada. Çocuk yetiştirirken gözümüzden kaçırdığımız bir çok şey oluyor ebeveynler olarak psikologlar bunları görmemizi sağlıyor.

 • N

  Kaan Bey'e kızımı götürüyorum. Kızım 5 yaşında ve saçları döküldü saçı yok. Dökülme sebebini doktorlar stresden dolayı olduğunu vurgulayınca Kaan Bey'e başvurduk.Oyun terapisine gidiyoruz ve çok memnunuz. Ailece terapiye giriyoruz. Kaan Bey'e gitmeye devam edeceğiz. Herkese kesinlikle tavsiye ederiz . Çocuk ve yetişkinlere destek açısından gerçekten çok başarılı.

 • T

  Çocuğum çok aktif ve hareketli bir çocuktu ve aynı zamanda davranış bozuklukları vardı. Agresif, söz dinlememe gibi şikayetlerimizde varı. Bunları Kaan Bey'le tolere ediyoruz, gitmeye devam ediyoruz . Bırakmayacağızda çocuğumun gelişimi için yardımcı olacağını bildiğimiz için devam edeceğiz. Çok faydasını gördük Kaan Bey'in. Herkese tavsiye ederim.

 • A

  Kaan Bey'e kendi araştırmalarım sonucu ulaştım.10 yaşındaki kızım için destek almak istiyordum.Çocuğumu evlat edinmiştim.Bu yüzden bazı problemlerimiz vardı.Sürekli bana soru sorma ihtiyacın da bulunuyordu.Anne benim acaba kardeşlerim varmıdır,siz almasaydınız dışarda mı kalıcaktım,fakir bir ailenin çocuğumu olucaktım şeklinde ve benzeri sorular soruyordu.Bu sorular kızımda üzerinde sıkıntı yaratacağı endişesine kapılmıştım.Bu konuda kızım üzülecek diyerek bende çok endişeleniyordum.Kaan Bey çok cana yakın tavrı,insancıl davranışları ve hareketleri,sıcak kanlı olması çocuğuma kendisini sevdirmesi ve çocuğumun sevipte tekrardan kendisi ile görüşmek istemesi bizi çok mutlu etti.Çocuğumu huzura kavuşturdu.Sevgi dolu bakışlarıyla çocuğumu mutlu olunca bende çok mutlu oldum.Seanlardan memnun kadım.Saatlerlerce beni ve çocuğumu dinledi.Maddi amacından çok maneviyata önem veriyor.Danışanlarına önem veren bir danışman .Seanslarımız devam etmekte bu süreçte bile çok faydasını gördük.Çok teşekkür ederim.

 • M

  Araştırarak gittik ve Kaan Bey'e 3.5 aydır gidiyoruz.Konuşmalarımızda şikayetlerimizi tespit etmesi ve buna göre doğru tespitler doğrultusunda biz yönlendirmesinden, davranışlardaki uyumsuzlukların giderilmesini görmekten memnun olduk.Seans süresinden fazlasıyla vakit ayırıyor.En önemlisi amaca ulaştırıyor.Çok kişiye tavsiye ettim.

 • B

  1.sınıfa giden oğlum için Kaan Bey'e tercih ettim.Okulda arkadaşlarıyla yaşadığı sıkıntıları vardı.Biz karı koca eğitimci olmamıza rağmen destek veremedik.Kaan Bey oğlumuzla ilgili güzel dokunuşlar gösterdi.3.seasta farkı gördük.Ortamı sakin ve aynı zamanda çok iyi bir dinleyici.Kendimi güzel ifade ettim oda beni aladı.Seansların başında olmamıza rağmen yapmamız gereken şeylerdi belki ama dışarıdan biri söylediğinde daha etkili oluyor.En azından hatalarım düzeldi.Tanıdığı ilk kişiye özel hayatını anlatamayan,çabuk kaynaşamayan bir çocuktu.Şuan için dinleme aşamasındayız.Bizim davranışlarımızdaki hataları görmemize sebep oldu.Oğlumda ilerleyen seaanslarda daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.Yakınlarıma tavsiye ettim.

 • A

  10 yaşındaki oğlum için destek almak istiyordum.Kaan Bey'i Doktor takvimi.com'dan araştırarak buldum .Yüzücü oğlum fakat her yarış öncesi "yapamıycağım" korkusu oluşuyordu.Sürekli içinde bir yapamacağım kaygısı oluşuyodu.Bunun üzerine Kaan Bey'in yarışa kadar 3 seans danışanı olduk.Bu bile yeterli oldu.Kaan Bey danışanını anlayana kadar seans saati geçmiş olsa dahi tamamen anlayana kadar seansı bitirmiyor.İlk saeansta bile bizi almaya çalıştı.Hem beni hem oğlumu dinledi.Daha sonra terapilere başladı.Şuan oğlum çok rahat ve birincilik elde etti.Oğlum sinirliydi öncesinde şuan gözle görülür sakinlik elde ettik.Ben çok memnunum çevremdeki herkese sonuna kadar tavsiye ediyorum.İşinde çok uzman tek istediği gerçekten bizi anlamak ve yardımcı olmak.Oğlum kendileri gideceğimiz günleri bekliyor.Kaan abime ne zaman gideceğiz diye soruyor.Ailemizden biri oldu.Yarışların sonrasında arayıp durumları sordu.Oğlumu tebrik etti.İyi ki Kaan Bey'i buldum.Bunun içinde ayrıca Doktor takvimine çok çok çok teşekkür ederim.Kaan Bey'i tanımamıza vesile oldu.

 • E

  Kaan Bey ile araştırmalarım sonucunda tanıştık.Beni anlayan biri oldu.Beni suçlayıcı hiç konuşmadı.2.seansta sonuç buldum.Anlayışlı biri olması,sıcak kanlı biri olması beni memnun etti.Soran ve destek almak isteyen olursa yönlendiriyorum.

 • M

  Gerek okuduğum makalelerde gerekse verdiği referanslarda olumlu sonuçlar alındığına dair bilgi aldım.Klostrofobi ile alakalı sorunum vardı.Bu yüzden tercih ettim.Çok profesyonel bir şeklide soruna yaklaşıyor.Gerçekten bilgisini nasıl kullanacağını iyi bilen bir danışman.Konuşmalarıyla çok güzel motive ediyor.Çözüm odaklı.Sorun hakkında çok yol katetik.Seanslardan memnunum ve hala devam etmekteyim.Teşekkürler.

 • Ş

  Doktortakvimi.com dan eşimle bareber araştırarak buldum.İletişimde göz teması ve dürüstlük benim için çok önemli.Kendisiyle konuşurken dahi bize faydalı olacak konuşmalar yaptı.Çocuğum için kendisine başvurduk.Kendim dahi faydasını gördüm.Doğru olarak düşündüğümüz ama hayatımızda bazı yanlışlar olan şeyler varmış bunu kendisinin desteği ile fark ettik.Kendileriyle birlikte doğru bildiklerimizin yanlış olduklarına karar verdik.Samimi, güler yüzlü,danışanını farkında ve en önemlisi bir önceki seansta görüştüklerini unutmuyor.Danışanını gerçekten tanımak isteyen bir danışman.Çocuğum iç dünyasını bizimle paylaşmıyordu.3 seans gittik bu süreçte bile çok ilerleme oldu ve oğlum şuan bir çok şeyi paylaşıyor.Oğluml artık konuşabiliyoruz,sohbet edebiliyoruz .Bir sıkıntısı olduğundan bizimle paylaşıyor.Daha da değişikler olacağını düşünüyorum.Olumlu görüşlerimi alan arkadaşlarım benden fikir alıyorlar.

 • A

  Kaan Bey'i tavsiye üzerine buldum.Oğlum benden şüphe duyuyordu.Bana güvenmiyordu .Gece yatarken soru sorarak sızarak uyuyordu.7/24 soru soruyordu.2 seansta sonunun ne olduğunu mucizevi bir şeklide son buldu.Sorunun bende olduğunu buldu.Benim daha önceki yaşattığım bir olaydan dolayı bu şeklide olduğunu belirtti.Şuan ise oğlumu ilk gittiğimizdeki tabloy ile alakası yok. Kaan absini çok seviyor ve çok güveniyor.Çok mutluyuz.Seanslarımız devam etmekte.Çok güler yüzlü,çok anlayışı,çok yardım etmek istiyor.Manevi açıdan çok destek oldu.Gerek duyduğumuzda ayırması gereken vakitten daha fazlasını harcadı.Kendinden ve vaktinden ödün verdi.Kelimelerle anlatamam. Herkese şiddetle tereddütsüz tavsiye ederim.

 • K

  Gerçekten güler yüzlü, ilgili bir psikolog olan Kaan Bey'e en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Vaktinin tüm zamanını danışanlarına ayırmakta, onlar için elinden geleni yapmaktadır. Kendisini gelecekte çok iyi yerlerde göreceğimizi biliyorum. Kendisini özellikle genç ve ergen danışanlara şiddetle tavsiye ederim.Seans süreçlerimde çok faydasını gördüm.

 • E

  Doktortakvimi.com'dan gördüm kendisini yorumları okuyarak gitmeye karar verdim. Oğlumun doğuştan sağlık sorunları vardı ve okulla ilgili bir kaç sıkıntımız vardı bu sebeple gittik . Çok güzel yönlendirdi bizi ve çok memnunuz. oğlum şuan daha iyi . Kaan Bey'de çok iyi bir insan oğlum ile arasıda çok iyi. Hem oğlumla hem bizimle iletişimi çok güzel. Arkadaşlarıma da önerdim kendisini herkese tavsiye ederim.

 • M

  Bir kurum önerisi ile Kaan Bey'e gitmeye karar verdim. 4-5 aydır gidiyorum ve çok memnunum. Çocuğumu götürüyorum kendisine dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite var demişlerdi. Kaan Bey ile gayet güzel bir çalışma içerisindeyiz. Çocuğum bizim ile paylaşamadığı şeyleri Kaan Bey'le rahatlıkla paylaşıyor o da bize aktarıyor. Kaan Bey ile görüşmeye başadıktan sonra konuşması da değişti ve kendine karşı daha özgüvenli artık. Herkesede tavsiye ediyorum.

 • S

  Kaan Bey'evinternet üzerinden ulaştım. Mükemmel bir yaklaşımı var danışanlarına karşı. Çocuğumun psikolojk olarak sağlık kaygıları vardı bu sebeple gittik ve çok faydasını gördük. Herkese tavsiye ederim çevremdeki arkadaşlarıma da öneriyorum.

 • S

  Kaan Bey'i çok beğeniyorum. Çocuklar için çok olumlu düşünceleri var. Oğlum onu çok sevdiği için çok mutluyum. Kaan Bey'e gitmeyi çok seviyor oğlum ne zaman gideceğiz diye soruyor sürekli. Herkese de tavsiye ederim.

 • N

  Kaan Bey'den ben çok memnun kaldım. Çok kibar çok ilgili birisi. Özellikle çocuklarla ilgili problemlerde daha çok bilgili olduğunu kanısındayım. Bizi çok iyi yönlendirdi. Herkese de tavsiye ederim

 • M

  Kaan Bey'den gayet memnun kaldım. İleride çocuğumla ilgili de devam etmeyi düşünüyorum. Halinden,tavrından, tutumlarından ve yol göstermelerinden çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

 • I

  İmla kurallari duzeltildikten sonra yeniden hayatımın duzene girmesinde cok fazla etkisi oldu Kaan Bey'in. Enerjisi tartışılmaz, karşısında ki insanın frekansına çabucak uyum saglıyor. Gönül rahatlııyla insanlara önerebilecegim bir psikolog. Cok basarılı tabi ki elinde sihirli değnek yok biraz sizin çabaniz ve Kaan beyin yardımıyla sorunların aşılması kaçınılmaz.

 • A

  Gazetede gördüm kendisini de gittim. Oğlum ve kızım için gittim sonra kendimde gitmeye başdım. Çok memnun kaldık . Kaan beyi özetlemek gerekse karanlığın içinde ki bir ışık. Karanlığın içinden sizi alıyor ve ışığa kavuşturuyor. Çocuklarım içinde nasıl davranmam gerektiğini gösterdi. Birlikte büyüyoruz ve iyileşiyoruz çocuklarım ile. Herkesede tavsiye ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından Endüstri ve Örgüt Psikolojisi master programını bitirdim. Bir süreliğine Kanada ve ABD'de bulunarak Klinik Psikoloji alanında çalıştıktan sonra Bursa'ya dönüp LAYZA Kurumsal Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık merkezini kurdum. Şu an kent konseylerinde eğitimler, kolejlerde seminerler, spor kulüplerinde sporcu psikolojisi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca merkezimde ekibimle birlikte danışan kabul etmekteyim.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü
 • İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Master Programı

Yayınlar

 • Uzm. Psk. Kaan Yavuz

Ödüller

 • Uzm. Psk. Kaan Yavuz

Bilinen Diller

 • Türkçe
 • İngilizce

Deneyimler

 • Risus International
 • HTA Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
 • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi
 • NPİstanbul Etiler Polikliniği
 • Özel Hayat Hastanesi
daha fazla

Sertifikalar

 • Kaan Yavuz, Psikoloji şu şehirde: Bursa - Sertifikalar

Makaleler

 • VALENTİN GÜNÜ

  5 Şubat 2017

  VALENTİN GÜNÜ Geçtiğimiz hafta sonu her yıl neredeyse tüm dünyayı ve ülkemizi iki ayrı düşünceye bölen gün olan sevgililer gününü geride bıraktık. Bu...
 • Sömestr

  5 Şubat 2017

  TATİL = DİNLENCE Her yıl MEB tarafından belirlenen sömestre tatilinin bu yılki başlangıç tarihi 22 Ocak olarak belirlendi. Tabi her yıl olduğu gibi...
 • BEDENİN DİLİ

  5 Şubat 2017

  BEDENİN DİLİ Günümüzde oldukça popüler olan, birçoğumuzun oldukça ilgisini çeken, birçok eğitmen tarafından ticari çıkara dönüştürülen, kimilerinin sıklıkla...
 • Aşırı Kontrolcü Ebeveyn

  5 Şubat 2017

  HER ŞEYİ BİLEN EBEVEYN? "Biz o yollardan geçtik.Biliriz!" Bu ayki yazımda konuyu seçmekte,belirlemekte zorlanıyordum ancak konu geldi beni buldu. Tabi...
 • Aşırı Kontrolcü Ebeveyn

  28 Aralık 2016

  HER ŞEYİ BİLEN EBEVEYN? "Biz o yollardan geçtik.Biliriz!" Bu ayki yazımda konuyu seçmekte,belirlemekte zorlanıyordum ancak konu geldi beni buldu. Tabi...
 • ERKEN YAŞTA İNTERNET KULLANIMINA BAŞLAMANIN BİREYLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

  16 Aralık 2016

  İnternet çağımızın en önemli buluşlarından biridir. Kimilerine göre en önemli buluş olmakla birlikte vazgeçilmez bir imkanlar bütünüdür. İmkanlar...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Bireylerin, düşünce ve duygu dünyalarını keşfedebilmek, bunların doğrultusunda şekillenen davranışlarını incelemek amacıyla psikoloji bilim dalını ve uzmanlığını tercih ettim. Bu seçimimin iki temel esası olduğunu belirtmek isterim. Yaşamda hepimiz benzer gözüken deneyimlerden farklı düşünsel, duygusal çıkarımlarda bulunuyoruz. Bunları danışanlarım ile birlikte keşfetmek ve kendilerinin yaşamış oldukları güçlüklerde fayda sağlayabilmek gibi iki temel sebebi olduğunu vurgulayabilirim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğimin en zor yönü kendi yaşanmışlıklarımızı mümkün olabildiğince bir kenara bırakarak, danışanımın kendi öznelliğinde yaşadıklarının ne ifade ettiğini,kendisine nasıl yansıdığını anlayabilmek ve kendisine fayda sağlayacak çözüm noktalarını birlikte keşfetmeye çalışmak olduğunu belirtebilirim. Üst düzey bir dinleme kalitesi ve gelişmiş empati yeteneğini birçok farklı kişilik ile karşı karşıya gelerek uygulamak olarak da ifade edilebilir.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Danışanlarım ile aramızda geliştirdiğimiz güven ilişkisi, gerçekleştirdiğimiz işbirliği ve bu iki önemli unsura bağlı olarak terapi sürecinin sonucunda fayda sağlayabilmek işimde sevdiğim en temel 3 etmendir.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Spesifik olarak örnek bir vaka veya olay paylaşmam gizlilik ilkesi gereğince doğru olmayacaktır. Ancak yaşamlarına belirli bir ölçüde dokunabildiğim her danışanım ile geçirdiğim sürecin keyfini tarif edilemeyecek kadar değerli olduğunu söyleyebilirim.