Psk.

Kemal Tuncer

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

İlk, orta ve lise eğitimimi Denizli ‘de tamamladım. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programına başladım ve bu programı 1997 yılında tamamladım.… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

0

Genel skor
0 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan

Hakkımda

Hakkımda

  • İlk, orta ve lise eğitimimi Denizli ‘de tamamladım. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programına başladım ve bu programı 1997 yılında tamamladım. 1997-1998 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Ana Bilim Dalında stajımı yaptım.1998-2000 yılları arasında İstanbul ‘da Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Psikolojik Danışman olarak çalıştım. Yine aynı dönemde askerlik vazifemi Şırnak 6. Piyade Tugayı ‘nda asteğmen olarak tamamladım. Askerlik görevimde de mesleğimi icra etmeye devam ettim. 2000 yılında döndüğüm memleketimde , 2000 yılından 2006 yılına kadar özel eğitim merkezinde eğitmen ve psikolojik danışman olarak görev yaptım. 2006 yılında kurduğum Özel Denizli Empati Danışmanlık şirketiyle de hem özel eğitim alanında hem de psikolojik danışmanlık alanında hizmet vermeye devam ediyorum. Denizli’de Albayrak Meydanı ‘ndaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimiz kadrosuyla eğitim vermektedir. Yine Kınıklı ‘daki ofisimizde çocuk, genç ve yetişkin danışanlarıma psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye çalışıyorum.

Okullar / Eğitimler

  • İstanbul Üniversitesi

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

İnsanlarla iletişim kurmayı, onları dinleyip anlamayı ve bu sayede kendimi tanımayı da sağlamayı kolaylaştırmak diyebilirim. İnsanların hayatlarına küçük bir dokunuş bile yapabilme imkanı vermesi de cezbetti galiba beni.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Benim mesleğimdeki zorlukların en önemlisi duygu birikimi diyebilirim. Danışanın yaşadığı sıkıntıların yansıması üzerimizde bir yük oluşturabiliyor. Bunu da tecrübe ve bilgi ile aşıyoruz diyelim. Mesleğimle ilgili bir tehlike de terapistin egosuyla ilgilidir. Fazla ego şişkinliğine yol açmaması, narsist bir kişiye dönüştürmemesi için de terapistin sınırlarını bilmesi çok önemlidir.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1.Yeni insanlar tanımak.
2.İnsanların sıkıntılarına çözümler üretmelerine katkı vermek ve bunun sonucunda oluşan mutluluk.
3.Hem yardımcı olup hem para kazanırken kendimi tanımamı ve geliştirmemi de sağlaması.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Birçok güzel anı var. Ama hayattan nerdeyse kopmak üzere olan engelli genç bir danışanımın seanslar bitiminden sonra sarılıp tekrardan hayata bağladınız demesi ve gözyaşlarını tutamaması beni çok etkilemiş ve gururlandırmıştı.