Son 30 gün içerisinde 357 profil ziyareti var

Adres

Fulya, Büyükdere Cd. No:24, 34394 Şişli/İstanbul, Şişli, İstanbul
Holimed Eğitim Danışmanlık (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit
0850 333.....

Randevu

Özgeçmiş

Hakkımda

DR. KEMAL TURHAN (Nöroloji ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanı) = BÜTÜNCÜL TIP UZMANI Uzmanlık alanım olan nörolojinin bütün hastalıklarıyla ilgilenme yanında...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • BAŞ AĞRISI (Dirençli baş ağrıları)
 • BAŞ DÖNMESİ (Fizyolojik nedeni bulunmayan inatçı baş dönmeleri)
 • EPİLEPSİ (Özellikle tedaviye cevap vermeyen)
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ (LİSANS)


Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
13 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
Konum: Holimed Eğitim Danışmanlık Kaygı,güvensizlik

İçimde yıllarca biriken acıların dışarı çıkmaya başladığı zorlu bir dönemde tavsiyeler üzerine Kayseri'den İstanbul'a tedavi görmek için Kemal Bey'e gittim.Bana acı veren anılardan kurtulmak,insanlara olan güven sorunumu aşıp kaygısız yaşamak istiyordum.Okul hayatımı etkileyen,bana rahatsızlık veren ve sebebini bile bilmediğim kaygılar vardı içimde.Daha ilk seansta içimde büyük bir huzur hissettim.Yavaş yavaş kaygılarımdan kurtuluyordum.Seanslarımız ilerledikçe problemlerim teker teker çözüldü.Hayatımın en huzurlu anlarını o seanslarda yaşadım.Kayseri'ye döndüğümde eski halime hiç benzemediğimi fark ettim.Olmak istediğim kişiydim artık.Kemal Bey'le tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Ona ne kadar teşekkür etsem azdır.

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Bazen insan küçük bir desteğe ihtiyaç duyar sorun gördüklerini aşmak için.
Gerçekte herşey okadar kolayki, asıl zor olan onun kolay olduğunu kabul etmek.


F
Konum: Holimed Eğitim Danışmanlık Dikkat Eksikliği

Ben de dikkat eksikliği vardı.Bunun için başka bir psikiyatriye gitmiştim ve bana ilaç vermişti. Her seansım da ilacımın dozunu yükseltiyordu ve ilacın yan etkisinde uyku,sinir vb. durumlar vardı bundan aşırı rahatsız olduğum için ilacımı bıraktım. Daha sonra bir tanıdığımızın önerisiyle Kemal Bey'in yanına gittim. İlk başlar da farklı geldiği için ön yargılıydım fakat tedaviden sonra bütün ön yargım kırıldı. Bana kendimin farkına varma mı sağladı. Hayattaki amacımı bulmamı ve bakış açımı değiştirdi.Düşüncelerim değiştikçe dikkat dağınıklığı da ortadan kalktı.Kemal Bey kendimi olduğu gibi sevmemi ve inanmamı sağladı.Hayatın güzelliklerini görmemi sağladığı için teşekkür ederim.


F
Konum: Holimed Eğitim Danışmanlık Epilepsi Tedavisi

Kemal Hocam sayesinde hayata bakış açım değişti kendi öz benliğimle tanıştım. Yaşadığımız her şeyin geçmişte bizi etkileyen bir nedeni olduğu fark ettim ve fark edişle onun yardımıyla beni etkileyen o olaylarla yüzleşebildim. Her şey için çok teşekkür ederim Kemal Hocam iyi sizinle tanışmışım

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Asıl başarının senin samimiyetle sürdürdüğün iş birliği olduğunu belirtmek isterim. Daha iyi ve daha güzele olan talebin ve bu konudaki ısrarın bizi başarıya taşıyan en önemli faktör oldu. Azminden dolayı seni kutluyorun. Hayat seni bekliyor. Zorlandığında biliyorsun ben buradayım.


Bir arkadaşın tavsiyesiyle gittim Kemal Hocaya. İlk seanslarda yöntemini kavrayamadım. Sonradan, hayatın içinde olaylara bakış açımın değiştiğini görünce, hayatımdaki dönüşümün başlangıcında olduğumu farkına ettim. "Fark etmek" çok önemli bir ifadeymiş. Kendimi fark ettim. Ve ben eksik yönlerimi düzeltirsem, ailem, çocuğum, çevrem, kainat düzelirdi. Suya düşen taşın oluşturduğu halkalar gibi. Hepimiz kainatın yapı taşlarıyız ve her birerimiz çok kıymetli. Seanslardan sonra ilk kez güneşin sarısının ne kadar güzel, çiçeklerin kokusunun eşsiz olduğunu farkettim. Çünkü kendi kıymetimi farkettim. Güzel bakan güzel görürdü. Teşekkürler Kemal hocam..

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Ayşe hanım, sen istemeseydin ben sana yardım edemezdim. Sen bir şeye karar verdin, bende kararını destekledim. Düşme korkusuyla dereyi geçemiyordun, verdiğim küçük destek senin için yeterli oldu. Hayatın güzellikleri her zaman bizimle. Engellerimizi kaldırdığımız an onu fark ediyoruz. Ben sadece sana refakat ettim, sen başardın, TEBRİKLER.


Yazılacak çizilecek o kadar çok şey var ki Doktor Kemal Turhan için. Onunla tanıştığım için şanslılar sınıfına koyuyorum kendimi. Beni bana tanıtan, beni bana sevdiren ve gerçek sevginin ne olduğunu fark etmemi sağlayan hocama teşekkür çok az kalıyor. Yeniden doğmak ve bütün yüklerinden kurtulmak isteyen her kim varsa kendinizi ödüllerin ve Kemal Hoca'ya bir uğrayın derim... Ayağımdaki bir ton tuğla ile dünya denizinde yüzmeye çalışırken ip kopuverdi... Nasıl mıyım diye sorarsanız eğer sağlıklıyım, mutluyum, huzurluyum...
Sayınızın artması dileğiyle... Bir Kemal değil, nice Kemaller gerekli insanlık adına... Allah sağlığınızı ve ilminizi arttırsın...

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Öncelikle duana amin diyorum, Allah razı olsun.
Zeliş hanım inan en az senin kadar bende bu çalışmadan istifade ettim. Daha sonraki danışanlarımız için de iyi bir kazanım ve yatırım oldu. Başarını samimiyetine ve kararlılığına bağlıyorum. Yaptığın çalışma kendin için büyük kazanım olma yanında gelecek nesillere de miras bıraktın. Bilgi havuzu sürekli büyüyor ve güçleniyor. Seni kutluyorum.


Hayat dan bıkmış ve yorgun gittim,sırtımdaki yüklerin ağırlığından kımıldayamaz ve çözümsüz kalmıştım,daha ilk seans da gerçek gücümü hissetmeye başladım,o yüklerin bana ait olmadığını üstüme vazife olmayan işleri üstlendiğimi,geçmişim ve bu günümle hesaplaşmam gerektiğini anladım,bir kaç seans sonrasında fiziksel bedenim dışında bir şeyler olduğunu,yaşamımızın maddesel yapılardan ibaret olmadığını algılamaya başladım,4'üncü seans sonunda kapıdan çıkarken evrenin bir parçası olduğumu hissettim,sanki bir sorunum yada enerji ihtiyacım olduğunda doğayla bağlantıya geçip kendimi yenilebilecekmiş gibi hissettim,gözlerimi kapatıp bir ağaca avuç içimle dokunduğumda doğayı ruhumla bir bütünmüş gibi algılamaya başladım,dünyaya bakış açım tek pencere iken artık duvarsız bir evde oturuyorum,
Artık çok mutluyum ve daha önemlisi nasıl mutlu kalabileceğimi biliyorum:)
Bu anlattıklarım biraz fantastik ve hayal gelebilir size,emin olun değil !
İçimizdeki gücün ve evrenin farkında değiliz,yanlızca fiziksel,maddesel hayat da yaşıyoruz,bu kabuğu kırdığınız zaman gerçeği göreceksiniz.
Tedavi olurken sizlere önerim,zihninizde hiçbir yeri kapalı bırakmama koşulu ile gidin,bütün sırlarınızı çekinmeden düşüncelerinizle salın gitsin.
Teşekkürler Hocam..
Beni gerçek dünya ile tanıştırdığınız için ,size binlerce teşekkürler Hocam

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Güzel insan hakan bey kardeşim, senin mutluluğun benim mutluluğum, biliyorsun çalışmalarda sen ne yaşarsan ben de aynısını yaşıyorum, aslında tek yaptığımız sadece bize ikram edilen güzelliklerle aramızdaki engelleri kaldırmak. Sen beni bende seni desteklemiş olduk, nasıl ki hüzünler ve güçlükler paylaştıkça azalırmış, dünyanın ve yaşanmışlıkların bize yüklediği yükleri fark edip birlikte yere bıraktık. Yüklerden kurtulmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. O aydınlık dünyanı benimle paylaştığın için bende sana çok teşekkür ederim.


S

Şu an elli yaşında üç çocuk annesiyim. 18 yaşında evlilik hayatına başlamak durumunda kaldım, ilk kızımı kucağıma aldığımda 20 yaşındaydım. Evlilik hayatım hiçbir zaman tam anlamıyla başarılı olamadı, özellikle eşim de ben de gençken, hayli zor bir evliliğimiz vardı ve o zamanlar için de boşanmak gibi bir durum zaten yoktu. Evlendiğimizde çocukluktan yeni yeni çıkıyorduk ve ikimizde zannedersem tam olarak evlenmeyi isteyemiyorduk. Bir şekilde devam eden evliliğimizde ikinci çocuğa on sene sonra cesaret edebildim. Şu an, en küçüğü 20 yaşında olmak üzere, üç kızım var. İkisi üniversitede, diğeri de meslek sahibi, evli ve çocuklu. Artık anaanneyim de yani. Eşimle asla olamadığımız kadar iyiyiz artık. Ve ben, hayatım ilk kez gerçek manasıyla iyiye giderken, bunalıma girdim. Saçmaydı biraz zira yaşadığım çok daha kötü olaylarda dahi bunalıma girmemiştim. İnsan, yaşarken pek anlayamıyormuş. Kim bilir gençlik, cehalet belki de. Umarsızlık. "Yokmuş gibi davranınca yok olacağı inancı" ile, çevremdekileri, kızlarımı, kardeşlerimi, en çok da kendimi kandırırken; en sonunda kızlarımın zorlamasına dayanamayarak ve pek de istemeyerek doktora geldim. Bu kadar memnun kalacağımı bilsem çok daha erken gelirdim. Hangi olaylar karşısında aslında ne hissettiğimi, affedebilmeyi, cesareti, sorunların üzerine gitmeyi, sorunlarımı dillendirebilmeyi, rol yapmamayı öğrendim sanırım. Doktor beyin hissiyatı, çalışma şekli gerçekten etkileyici. Eğer sorunlarınız varsa; ertelemeyin, küçük görmeyin, değersizleştirmeyin, uzman yardımı almaktan çekinmeyin. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Ne aradığını bilene, aradığını gösterip kabullenmesini sağlamak çok kolay. Bazen sadece onu anlamak bile değişimi başlatıyor. Ben sadece insanlara aynalık yapıyorum. Bu güne kadar göremediklerini görmene vesile olduysam ne mutlu bana ama fark edip idrak edenin kendin olduğunu unutma.


Z

Ben çocuk hekimiyim,ve iki oğlumun henüz tedavisi olmayan ağır kas hastalığı var. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile çocuklarımın hastalığı nedeni ile gittim doktor beyin ofisine ama terapi ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Benim de terapiye ihtiyacım olduğunu söyledi. Ben de zor günler geçiriyordum ve kendimce mutsuz olmamak adına herşeyi boşvermiş bi haldeydim, duyarsızlaşmıştım,sadece çocuklarım ve yoğun iş hayatım sayesinde hayatımı idame ettiriyordum, yaşayan bi ölü gibiydim adeta, hiçbirşeye üzülemediğim gibi sevinemiyordum da. Herkese mutlu ve güçlü taklidi yapmakla meşguldum. Hayatta hiçbir şeyden zevk almıyordum, çocuklarımla oynamaktan bile, yaptıklarımın hepsi birer ödevdi yapılmalıydı sadece. Çocuklarımın hastalığını kaderimiz olarak kabullenmiştim, onlara her bakışımda acıyordum , hayalimde onları tekerlekli sandalyeye mahkum ediyordum, genç yaşta ölebilecekleri fikri aklımdan çıkmıyordu.Terapiden ilk öğrendiğim benim yanlış inançlarımın yaşadığım sıkıntıların sebebi olduğuydu ve yanlış inançlarımın kökenlerine inerek onları birer birer düzeltmeye başladık. Kendimi tanımaya , kendimle yüzleşmeye ve kendimi sevmeye de başladım terapi sayesinde. İyi ya da kötü olmanın sadece bana bağlı olduğunu öğrendim. Artık çocuklarıma acıyarak bakmıyorum ve iyileşeceklerini ümit ediyorum, onlarla iletişimim çok daha iyi . En önemlisi de yaşamak bi külfet olmaktan çıktı,keyifli bi hal aldı, sevinç ve üzüntü hepsini doyasıya yaşıyorum, içim huzur dolu. Eşimle de çok daha sevgi dolu ve sağlıklı bi ilişkimiz oldu.
Ben de hayatında böyle bi değişim yaşamak isteyen herkese tavsiye ederim. Teşekkürler.

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Bazen insan kendisini çok zayıf çok aciz hisseder, dünyanın üzerine geldiğini düşünerek, altında ezildiğini sanır. Ona karşı koyacak gücü bulamaz kendisinde. Bir desteğe onu düştüğü durumdan kurtaracak bir yardımcıya ihtiyaç duyar. Bazen kendi başımıza aklımız irademiz yetmez kurtulmaya. Ben sadece düştüğün durumu anlamaya ve sıkıntılarını paylaşmaya çalıştım. Kendine yardım etmekten kaçan insanların sayısı az değil. Sen kendine yardım etmeyi şeçtin ve başardın. Seni kutluyorum Dr. Hanım.


E

Kendi dönüşümüm için bu kadar büyük bir adım olacağını açıkçası tahmin etmemiştim. Bu süreçte, bir türlü anlam veremediğiniz, tahammül edemediğiniz davranışların altındaki işleyişe işaret ediyor; böylece hoşgörü kapılarınız açıldığı gibi bunları ikili ilişkiler, aile, iş, sosyal yaşam vs. açısından avantaja çevirmenin yollarını da öğreniyorsunuz. Bu seanslarla öğrendiğim sihirli şey; SADECE DÖNÜP BAKMAK. HEPSİ BU. DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMADAN SADECE İZİN VERMEK. KABUL ETMEK.
Kendinle kavga etmeyi bıraktığın zaman yapman gerekeni biliyorsun.
Olmaya geldiğin insanı hatırlıyorsun ve harekete geçiyorsun.
Sadece an oluyor. Ve sende anda kalıyorsun, anda kalmayı öğrenmek ise hayata bakışını tamamen değiştiriyor. Ben insan olarak mükemmel bir sistemle yaratılmışım bunu anlama yolunda, tahammül yerine kabullenmeye, bağımlılık yerine gerçek sevgiye geçişin önemli bir aracı olan bu harika deneyimi ve Dr. Kemal bey ve Holimed'i herkese tavsiye ediyorum.
İPEK ŞENER


T

"Geçiyordum, uğradım" modunda gittim ilk seansına.Müthiş bir şaşkınlık içinde de odasından çıktım.Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Bu vesileyle; kendimi tanıdım, ruhumu gördüm, kendimi/başkalarını olduğu gibi kabul etmeyi öğrendim.Affetmenin hafifliğini ilk kez onun sayesinde yaşadım. Eşya ve insanların enerjisini hissetmeye başladım.Bu durumun benim inancımı da pozitif yönde etkilediğini fark ettim. İnsanın nasılda büyük bir mucize olduğunu görmek müthiş bir yaşam enerjisi verdi bana. Hayatın içindeki her kişiye,olaya,duruma; farklı,sükunetli bir gözle bakmayı öğrendim.Kendimi ve başkalarını suçlamayı bıraktım. Kendi içime derinleşmeyi öğrendim ve her olumlu-olumsuz duygunun kökünün bende olduğunu gördüm hayretle. An'ın kıymetini anladım. Bildiğim ve bilemediğim travmalarım çözüldü. Omuzlarımdaki yük hafifledi, kaslarım gevşedi. Korkularımla yüzleştim ve aslında korkacak bir şeyin de olmadığını görmüş oldum. Çevremdeki herkese Dr. Kemal'i anlatıyorum. Bir çok arkadaşım da benimle benzer deneyimler yaşadı. Hepimiz mutlu mesut takılıyoruz artık :) Sizce de çok şanslı değil miyim? Bu şansı kaçırmayın derim; herkese ama herkese tavsiye ederim...Dr. Kemal Turhan'a da beni bambaşka bir dünya ile tanıştırdığı için çok teşekkür ederim...

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Tu. hanım kendisininde ifade ettiği gibi geçiyordum uğradım modun da, benim bir şikayetim yok ama, arkadaşlarımdan çok farklı bir çalışmanız olduğunu duydum, kendimi tanımak ve fark etmek istiyorum diye geldi.
Mutluluğunuza katkı sağlamış olmanın mutluluğunu bize yaşattığınız için bizde HOLİMED olarak size çok teşekkür ederiz.


Hizmetler

Randevu


Fulya, Büyükdere Cd. No:24, 34394 Şişli/İstanbul, İstanbul

Holimed Eğitim Danışmanlık

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
13 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
Konum: Holimed Eğitim Danışmanlık Kaygı,güvensizlik

İçimde yıllarca biriken acıların dışarı çıkmaya başladığı zorlu bir dönemde tavsiyeler üzerine Kayseri'den İstanbul'a tedavi görmek için Kemal Bey'e gittim.Bana acı veren anılardan kurtulmak,insanlara olan güven sorunumu aşıp kaygısız yaşamak istiyordum.Okul hayatımı etkileyen,bana rahatsızlık veren ve sebebini bile bilmediğim kaygılar vardı içimde.Daha ilk seansta içimde büyük bir huzur hissettim.Yavaş yavaş kaygılarımdan kurtuluyordum.Seanslarımız ilerledikçe problemlerim teker teker çözüldü.Hayatımın en huzurlu anlarını o seanslarda yaşadım.Kayseri'ye döndüğümde eski halime hiç benzemediğimi fark ettim.Olmak istediğim kişiydim artık.Kemal Bey'le tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Ona ne kadar teşekkür etsem azdır.

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Bazen insan küçük bir desteğe ihtiyaç duyar sorun gördüklerini aşmak için.
Gerçekte herşey okadar kolayki, asıl zor olan onun kolay olduğunu kabul etmek.


F
Konum: Holimed Eğitim Danışmanlık Dikkat Eksikliği

Ben de dikkat eksikliği vardı.Bunun için başka bir psikiyatriye gitmiştim ve bana ilaç vermişti. Her seansım da ilacımın dozunu yükseltiyordu ve ilacın yan etkisinde uyku,sinir vb. durumlar vardı bundan aşırı rahatsız olduğum için ilacımı bıraktım. Daha sonra bir tanıdığımızın önerisiyle Kemal Bey'in yanına gittim. İlk başlar da farklı geldiği için ön yargılıydım fakat tedaviden sonra bütün ön yargım kırıldı. Bana kendimin farkına varma mı sağladı. Hayattaki amacımı bulmamı ve bakış açımı değiştirdi.Düşüncelerim değiştikçe dikkat dağınıklığı da ortadan kalktı.Kemal Bey kendimi olduğu gibi sevmemi ve inanmamı sağladı.Hayatın güzelliklerini görmemi sağladığı için teşekkür ederim.


F
Konum: Holimed Eğitim Danışmanlık Epilepsi Tedavisi

Kemal Hocam sayesinde hayata bakış açım değişti kendi öz benliğimle tanıştım. Yaşadığımız her şeyin geçmişte bizi etkileyen bir nedeni olduğu fark ettim ve fark edişle onun yardımıyla beni etkileyen o olaylarla yüzleşebildim. Her şey için çok teşekkür ederim Kemal Hocam iyi sizinle tanışmışım

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Asıl başarının senin samimiyetle sürdürdüğün iş birliği olduğunu belirtmek isterim. Daha iyi ve daha güzele olan talebin ve bu konudaki ısrarın bizi başarıya taşıyan en önemli faktör oldu. Azminden dolayı seni kutluyorun. Hayat seni bekliyor. Zorlandığında biliyorsun ben buradayım.


Bir arkadaşın tavsiyesiyle gittim Kemal Hocaya. İlk seanslarda yöntemini kavrayamadım. Sonradan, hayatın içinde olaylara bakış açımın değiştiğini görünce, hayatımdaki dönüşümün başlangıcında olduğumu farkına ettim. "Fark etmek" çok önemli bir ifadeymiş. Kendimi fark ettim. Ve ben eksik yönlerimi düzeltirsem, ailem, çocuğum, çevrem, kainat düzelirdi. Suya düşen taşın oluşturduğu halkalar gibi. Hepimiz kainatın yapı taşlarıyız ve her birerimiz çok kıymetli. Seanslardan sonra ilk kez güneşin sarısının ne kadar güzel, çiçeklerin kokusunun eşsiz olduğunu farkettim. Çünkü kendi kıymetimi farkettim. Güzel bakan güzel görürdü. Teşekkürler Kemal hocam..

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Ayşe hanım, sen istemeseydin ben sana yardım edemezdim. Sen bir şeye karar verdin, bende kararını destekledim. Düşme korkusuyla dereyi geçemiyordun, verdiğim küçük destek senin için yeterli oldu. Hayatın güzellikleri her zaman bizimle. Engellerimizi kaldırdığımız an onu fark ediyoruz. Ben sadece sana refakat ettim, sen başardın, TEBRİKLER.


Yazılacak çizilecek o kadar çok şey var ki Doktor Kemal Turhan için. Onunla tanıştığım için şanslılar sınıfına koyuyorum kendimi. Beni bana tanıtan, beni bana sevdiren ve gerçek sevginin ne olduğunu fark etmemi sağlayan hocama teşekkür çok az kalıyor. Yeniden doğmak ve bütün yüklerinden kurtulmak isteyen her kim varsa kendinizi ödüllerin ve Kemal Hoca'ya bir uğrayın derim... Ayağımdaki bir ton tuğla ile dünya denizinde yüzmeye çalışırken ip kopuverdi... Nasıl mıyım diye sorarsanız eğer sağlıklıyım, mutluyum, huzurluyum...
Sayınızın artması dileğiyle... Bir Kemal değil, nice Kemaller gerekli insanlık adına... Allah sağlığınızı ve ilminizi arttırsın...

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Öncelikle duana amin diyorum, Allah razı olsun.
Zeliş hanım inan en az senin kadar bende bu çalışmadan istifade ettim. Daha sonraki danışanlarımız için de iyi bir kazanım ve yatırım oldu. Başarını samimiyetine ve kararlılığına bağlıyorum. Yaptığın çalışma kendin için büyük kazanım olma yanında gelecek nesillere de miras bıraktın. Bilgi havuzu sürekli büyüyor ve güçleniyor. Seni kutluyorum.


Hayat dan bıkmış ve yorgun gittim,sırtımdaki yüklerin ağırlığından kımıldayamaz ve çözümsüz kalmıştım,daha ilk seans da gerçek gücümü hissetmeye başladım,o yüklerin bana ait olmadığını üstüme vazife olmayan işleri üstlendiğimi,geçmişim ve bu günümle hesaplaşmam gerektiğini anladım,bir kaç seans sonrasında fiziksel bedenim dışında bir şeyler olduğunu,yaşamımızın maddesel yapılardan ibaret olmadığını algılamaya başladım,4'üncü seans sonunda kapıdan çıkarken evrenin bir parçası olduğumu hissettim,sanki bir sorunum yada enerji ihtiyacım olduğunda doğayla bağlantıya geçip kendimi yenilebilecekmiş gibi hissettim,gözlerimi kapatıp bir ağaca avuç içimle dokunduğumda doğayı ruhumla bir bütünmüş gibi algılamaya başladım,dünyaya bakış açım tek pencere iken artık duvarsız bir evde oturuyorum,
Artık çok mutluyum ve daha önemlisi nasıl mutlu kalabileceğimi biliyorum:)
Bu anlattıklarım biraz fantastik ve hayal gelebilir size,emin olun değil !
İçimizdeki gücün ve evrenin farkında değiliz,yanlızca fiziksel,maddesel hayat da yaşıyoruz,bu kabuğu kırdığınız zaman gerçeği göreceksiniz.
Tedavi olurken sizlere önerim,zihninizde hiçbir yeri kapalı bırakmama koşulu ile gidin,bütün sırlarınızı çekinmeden düşüncelerinizle salın gitsin.
Teşekkürler Hocam..
Beni gerçek dünya ile tanıştırdığınız için ,size binlerce teşekkürler Hocam

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Güzel insan hakan bey kardeşim, senin mutluluğun benim mutluluğum, biliyorsun çalışmalarda sen ne yaşarsan ben de aynısını yaşıyorum, aslında tek yaptığımız sadece bize ikram edilen güzelliklerle aramızdaki engelleri kaldırmak. Sen beni bende seni desteklemiş olduk, nasıl ki hüzünler ve güçlükler paylaştıkça azalırmış, dünyanın ve yaşanmışlıkların bize yüklediği yükleri fark edip birlikte yere bıraktık. Yüklerden kurtulmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. O aydınlık dünyanı benimle paylaştığın için bende sana çok teşekkür ederim.


S

Şu an elli yaşında üç çocuk annesiyim. 18 yaşında evlilik hayatına başlamak durumunda kaldım, ilk kızımı kucağıma aldığımda 20 yaşındaydım. Evlilik hayatım hiçbir zaman tam anlamıyla başarılı olamadı, özellikle eşim de ben de gençken, hayli zor bir evliliğimiz vardı ve o zamanlar için de boşanmak gibi bir durum zaten yoktu. Evlendiğimizde çocukluktan yeni yeni çıkıyorduk ve ikimizde zannedersem tam olarak evlenmeyi isteyemiyorduk. Bir şekilde devam eden evliliğimizde ikinci çocuğa on sene sonra cesaret edebildim. Şu an, en küçüğü 20 yaşında olmak üzere, üç kızım var. İkisi üniversitede, diğeri de meslek sahibi, evli ve çocuklu. Artık anaanneyim de yani. Eşimle asla olamadığımız kadar iyiyiz artık. Ve ben, hayatım ilk kez gerçek manasıyla iyiye giderken, bunalıma girdim. Saçmaydı biraz zira yaşadığım çok daha kötü olaylarda dahi bunalıma girmemiştim. İnsan, yaşarken pek anlayamıyormuş. Kim bilir gençlik, cehalet belki de. Umarsızlık. "Yokmuş gibi davranınca yok olacağı inancı" ile, çevremdekileri, kızlarımı, kardeşlerimi, en çok da kendimi kandırırken; en sonunda kızlarımın zorlamasına dayanamayarak ve pek de istemeyerek doktora geldim. Bu kadar memnun kalacağımı bilsem çok daha erken gelirdim. Hangi olaylar karşısında aslında ne hissettiğimi, affedebilmeyi, cesareti, sorunların üzerine gitmeyi, sorunlarımı dillendirebilmeyi, rol yapmamayı öğrendim sanırım. Doktor beyin hissiyatı, çalışma şekli gerçekten etkileyici. Eğer sorunlarınız varsa; ertelemeyin, küçük görmeyin, değersizleştirmeyin, uzman yardımı almaktan çekinmeyin. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Ne aradığını bilene, aradığını gösterip kabullenmesini sağlamak çok kolay. Bazen sadece onu anlamak bile değişimi başlatıyor. Ben sadece insanlara aynalık yapıyorum. Bu güne kadar göremediklerini görmene vesile olduysam ne mutlu bana ama fark edip idrak edenin kendin olduğunu unutma.


Z

Ben çocuk hekimiyim,ve iki oğlumun henüz tedavisi olmayan ağır kas hastalığı var. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile çocuklarımın hastalığı nedeni ile gittim doktor beyin ofisine ama terapi ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Benim de terapiye ihtiyacım olduğunu söyledi. Ben de zor günler geçiriyordum ve kendimce mutsuz olmamak adına herşeyi boşvermiş bi haldeydim, duyarsızlaşmıştım,sadece çocuklarım ve yoğun iş hayatım sayesinde hayatımı idame ettiriyordum, yaşayan bi ölü gibiydim adeta, hiçbirşeye üzülemediğim gibi sevinemiyordum da. Herkese mutlu ve güçlü taklidi yapmakla meşguldum. Hayatta hiçbir şeyden zevk almıyordum, çocuklarımla oynamaktan bile, yaptıklarımın hepsi birer ödevdi yapılmalıydı sadece. Çocuklarımın hastalığını kaderimiz olarak kabullenmiştim, onlara her bakışımda acıyordum , hayalimde onları tekerlekli sandalyeye mahkum ediyordum, genç yaşta ölebilecekleri fikri aklımdan çıkmıyordu.Terapiden ilk öğrendiğim benim yanlış inançlarımın yaşadığım sıkıntıların sebebi olduğuydu ve yanlış inançlarımın kökenlerine inerek onları birer birer düzeltmeye başladık. Kendimi tanımaya , kendimle yüzleşmeye ve kendimi sevmeye de başladım terapi sayesinde. İyi ya da kötü olmanın sadece bana bağlı olduğunu öğrendim. Artık çocuklarıma acıyarak bakmıyorum ve iyileşeceklerini ümit ediyorum, onlarla iletişimim çok daha iyi . En önemlisi de yaşamak bi külfet olmaktan çıktı,keyifli bi hal aldı, sevinç ve üzüntü hepsini doyasıya yaşıyorum, içim huzur dolu. Eşimle de çok daha sevgi dolu ve sağlıklı bi ilişkimiz oldu.
Ben de hayatında böyle bi değişim yaşamak isteyen herkese tavsiye ederim. Teşekkürler.

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Bazen insan kendisini çok zayıf çok aciz hisseder, dünyanın üzerine geldiğini düşünerek, altında ezildiğini sanır. Ona karşı koyacak gücü bulamaz kendisinde. Bir desteğe onu düştüğü durumdan kurtaracak bir yardımcıya ihtiyaç duyar. Bazen kendi başımıza aklımız irademiz yetmez kurtulmaya. Ben sadece düştüğün durumu anlamaya ve sıkıntılarını paylaşmaya çalıştım. Kendine yardım etmekten kaçan insanların sayısı az değil. Sen kendine yardım etmeyi şeçtin ve başardın. Seni kutluyorum Dr. Hanım.


E

Kendi dönüşümüm için bu kadar büyük bir adım olacağını açıkçası tahmin etmemiştim. Bu süreçte, bir türlü anlam veremediğiniz, tahammül edemediğiniz davranışların altındaki işleyişe işaret ediyor; böylece hoşgörü kapılarınız açıldığı gibi bunları ikili ilişkiler, aile, iş, sosyal yaşam vs. açısından avantaja çevirmenin yollarını da öğreniyorsunuz. Bu seanslarla öğrendiğim sihirli şey; SADECE DÖNÜP BAKMAK. HEPSİ BU. DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMADAN SADECE İZİN VERMEK. KABUL ETMEK.
Kendinle kavga etmeyi bıraktığın zaman yapman gerekeni biliyorsun.
Olmaya geldiğin insanı hatırlıyorsun ve harekete geçiyorsun.
Sadece an oluyor. Ve sende anda kalıyorsun, anda kalmayı öğrenmek ise hayata bakışını tamamen değiştiriyor. Ben insan olarak mükemmel bir sistemle yaratılmışım bunu anlama yolunda, tahammül yerine kabullenmeye, bağımlılık yerine gerçek sevgiye geçişin önemli bir aracı olan bu harika deneyimi ve Dr. Kemal bey ve Holimed'i herkese tavsiye ediyorum.
İPEK ŞENER


T

"Geçiyordum, uğradım" modunda gittim ilk seansına.Müthiş bir şaşkınlık içinde de odasından çıktım.Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Bu vesileyle; kendimi tanıdım, ruhumu gördüm, kendimi/başkalarını olduğu gibi kabul etmeyi öğrendim.Affetmenin hafifliğini ilk kez onun sayesinde yaşadım. Eşya ve insanların enerjisini hissetmeye başladım.Bu durumun benim inancımı da pozitif yönde etkilediğini fark ettim. İnsanın nasılda büyük bir mucize olduğunu görmek müthiş bir yaşam enerjisi verdi bana. Hayatın içindeki her kişiye,olaya,duruma; farklı,sükunetli bir gözle bakmayı öğrendim.Kendimi ve başkalarını suçlamayı bıraktım. Kendi içime derinleşmeyi öğrendim ve her olumlu-olumsuz duygunun kökünün bende olduğunu gördüm hayretle. An'ın kıymetini anladım. Bildiğim ve bilemediğim travmalarım çözüldü. Omuzlarımdaki yük hafifledi, kaslarım gevşedi. Korkularımla yüzleştim ve aslında korkacak bir şeyin de olmadığını görmüş oldum. Çevremdeki herkese Dr. Kemal'i anlatıyorum. Bir çok arkadaşım da benimle benzer deneyimler yaşadı. Hepimiz mutlu mesut takılıyoruz artık :) Sizce de çok şanslı değil miyim? Bu şansı kaçırmayın derim; herkese ama herkese tavsiye ederim...Dr. Kemal Turhan'a da beni bambaşka bir dünya ile tanıştırdığı için çok teşekkür ederim...

Uzm. Dr. Kemal Turhan

Tu. hanım kendisininde ifade ettiği gibi geçiyordum uğradım modun da, benim bir şikayetim yok ama, arkadaşlarımdan çok farklı bir çalışmanız olduğunu duydum, kendimi tanımak ve fark etmek istiyorum diye geldi.
Mutluluğunuza katkı sağlamış olmanın mutluluğunu bize yaşattığınız için bizde HOLİMED olarak size çok teşekkür ederiz.


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

DR. KEMAL TURHAN (Nöroloji ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanı) = BÜTÜNCÜL TIP UZMANI Uzmanlık alanım olan nörolojinin bütün hastalıklarıyla ilgilenme yanında...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • BAŞ AĞRISI (Dirençli baş ağrıları)
 • BAŞ DÖNMESİ (Fizyolojik nedeni bulunmayan inatçı baş dönmeleri)
 • EPİLEPSİ (Özellikle tedaviye cevap vermeyen)
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ (LİSANS)

Deneyimler

 • İZMİR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ (NÖROLOJİ İHTİSASI)