Psk.

M. Berk Karaoğlu

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Pedagoji, Aile terapisi

23 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 274 profil ziyareti var

Eskişehir doğumlu olan M. Berk Karaoğlu İzmir Terapi ve Danışmalık Merkezi'nin kurucusudur. Psikoloji eğitimini 2009 yılında Ankara'da lisans düzeyinde tamamladıktan sonra aynı üniversitenin… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
23 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • N

  Berk Bey'e gittiğimde takıntılarımın bu kadar farklı ele alınacağını daha farklı şeylerin tetiklediğini ön göremezsin. Berk beyin bilinçaltı tedavisi sayesinde şu anda daha huzurluyum ve bu silemeden yansıdı.. Kendisini İzmir'in en iyi psikoloğu kesinlikle tavsiye ederim.

 • G

  G.Uben yurt dışından türkiyeye gelerek berk hocayla tanıştım.Kendi sorunlarım ailevi sorunlarım yeni bir hayata ayak uydurma gibi değişikliklerden dolayı kendimi çok yalnız hissetmeye başlamıştım ki berk hocayla tanıştık ve ondan destek almaya başladım.Ben türkiye de olduğum sürece benden ilgi ve alakalarını asla esirgemedikleri gibi kendimi daha iyi hissederek türkiyeden ayrıldım.Geri deldiğim zaman da hocayla görüşmelerime devam edicem.

 • N

  N.Y. Lisede okuyan bir çocuğum var.Ergenlik döneminde olduğu için psikolojik destek görmesini istedik ailesi olarak.Berk hocamı televizyonda ve yazdığı yazılardan takip etmiştik.Çocuğumun ruhsal sağlığının tedaviside berk hocamın etkisi çok büyüktür.Teşekkürlerimizi iletiriz.

 • A

  Berk bey sayesinde esimle olan sorunlarimiza cozum bulabildik. Berk beyin danisanlari uzerindeki tutumu gayet olumlu ve guzel cogu kisiye tavsiye edebilecegimiz nadir doktorlardan birisi.

 • D

  21 yaşında panik atak hastasıydım.1senedir ilaç tedavisi görüyordum fakat ilaç tedavisini bünyem kaldırmadığı için ilaçsız tedavi olmak istedim. Edindiğim birkaç tavsiyeye göre Berk hocayla tanıştım. Berk hocanın mesleğini ve danışanlarının sorunlarıyla disiplinli bir şekilde ilgilenmesi beni etkileyen tarafı oldu. Sayesınde şuan kendimi daha iyi hissediyorum.

 • H

  iyiki berk bey ile tanışmısım muhtesem bir psikolog .. sayesinde iliskim duzene girdi. Kaygilarim ofke patlamalarim duzeldi. Herkesin berk beyden yararlanmasini umarim

 • Ş

  Berk Hocam'a sınav kaygım nedeniyle gittim. Özellikle gevşeme egzersizleri ve yaptığı zihinde canlandırmalar ile sınav günü hiç bir sorun yaşamadım. Şu anda istanbul'da iyi bir bölümde okumaktayım. Bu da Berk Hocam'ın sayesinde. Teşekkürler.

 • S

  Berk beyle arkadasim vasitasi ile gorusme imkanim oldu.Meslek olarak cok zor ve yogun bir meslege sahibim.Isyerinin baskici kosullari insanlarin aceleciligi,bir sure sonra kaygilarimin cok artmasina sebep olmustu.Berk beyle tanistiktan sonra hayati ve getirdiklerini daha rahat karsiliyorum,insanlara daha toleransli olmaya ,hayattan daha cok zevk almaya basladim.

 • D

  Esimle uzun sure flört ettikten sonra evlenmeye karar verdik. Evlilik hazirligi döneminde yillarca tanidigim kişi değildi sanki. Neredrleyse ayrilik noktasina geldik ve bu sure zarfinda ailelerinde devreye girmesi ile işler daha da karisti. Özelliklemaddi hhesaplarinda yapilmasi beni çok yipratmisti. is arkadasimin tavsiyesi ile berk beyden randevu aldim.. Şuan geçmişe donup baktigimda ilişkin mizi ne derece olumlu etkilediğini daha iyi fark edebiliyorum kendisine çok tesekkur ederim.

 • F

  Berk beye internet aracılığı ile ulaştım. Mezun olduktan sonra uc yıl iş bulamamıştım. Bu donem gerek erkek arkadasım gerekse ailemle iletişim problemi yaşadım. Kendısının destegi ile bu dönemi daha rahat atlattım. Herkese tavsiye ederim. Hala zaman zaman kendısını zıyaret ediyorum..

Hakkımda

Hakkımda

 • Eskişehir doğumlu olan M. Berk Karaoğlu İzmir Terapi ve Danışmalık Merkezi'nin kurucusudur.

  Psikoloji eğitimini 2009 yılında Ankara'da lisans düzeyinde tamamladıktan sonra aynı üniversitenin hastanesi olan Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde yaklaşık 2 sene görev yapmıştır.

  2011 yılında Yedek Subay olarak bir yıl süren askerlik hizmetini psikolog olarak GATA TSK Ankara Özel Bakım Merkezi’nde tamamlamıştır.

  Özel Kent Hastanesi’nde yaklaşık 3 sene "Psikolog" olarak görev yapmış olup. Şu anda CİTEB İZMİR şubesi olan ve kurucusu olduğu "İzmir Terapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi"nde danışanlarını görmektedir.

  Mesleğe atıldığı günden bu yana aktif olarak klinik uygulamalarda yer almış olan Psikolog M. Berk KARAOĞLU, T.C Sağlık Bakanlığı'nın Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları sınavını da başarı ile geçerek "klinik uygulamalarda görev yapabilme hakkı"nı elde etmiştir.  Uygulamada Ön Plana Çıktığı Alanlar  • Aile – Evlilik Terapisi (İlişki sorunları, Evlilik, Boşanma Süreci,Aldatma-Aldatılma, Boşanmış Ailelerin çocuğa yaklaşımı...)

  Çocuk ve Ergen Psikolojisi (Alt Islatma Problemleri, Altına Kaçırma, Kardeş Kıskançlığı, Tırnak Yeme, İnatlaşma, Zihinsel Gelişim Ölçümü, Sınav Kaygısı, Zeka Testleri)
  Yetişkin - Bireysel Psikoterapi (Kaygı Bozuklukları - Panik Bozukluk – Sınav Kaygısı - Depresyon - Obsesif Kompulsif Bozukluk -temizlik, kontrol etme takıntıları, -Yeme Bozuklukları, Fobiler...)
  Kişilik Bozuklukları (Kişilik Özellikleri Değerlendirmesi, Kişilik Testleri...)

  Cinsel Terapiler (Cinsel isteksizlik, Vajinismus, Erken Boşalma, Sertleşme Problemleri...)

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Ufuk Üniversitesi - Psikoloji, 2009

Makaleler

 • Panik Bozukluk ve Tedavisi

  27 Temmuz 2018

  Bir gün her şeyin normal gittiğini hissettiğiniz; örneğin arkadaşlarınızla ya da ailenizle keyifli vakit geçirdiğiniz ve nedenini bir türlü anlamadığınız...
 • Borderline Kişilik Bozukluğu

  27 Temmuz 2018

  Borderline kişilik bozukluğu nedir? Borderline kişilik bozukluğu kişinin karekterinin iki zıt kutupta bulunabilmesi durumudur. Bu kişilerde gri yoktur....
 • EMDR

  27 Temmuz 2018

  Türkçe’de ‘Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme’ olarak adlandırılan EMDR, travma sonrası stres bozukluğu, taciz, doğal afetler veya çocukluk...
 • Ergenlik Dönemi ve Psikolojik Sorunları

  27 Temmuz 2018

  Ergenlik dönemi, 11-12 yaşlarından 20 li yaşların başlangıcına kadar süren hızlı fiziksel, zihinsel ve sosyal-duygusal değişimlerin olduğu bir geçiş dönemidir....
 • Bilişsel Davranışçı Terapi

  27 Temmuz 2018

  Bilişsel davranışçı kurama göre bireyler yaşadığı sorunları, olumsuz duyguları ve düşünceleri objektif olarak algılayamadıklarından ruhsal problemler ortaya...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Klinik Psikoloji Alanına yönelik ilgim ve insanı anlama, tanıma ve çözme isteğim

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Sürekli aynı dikkatte danışanlarımızı dinleyerek seanslarda aktif olmamız tabiki bizi zorlayan bir durum

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

İnsana yararlı olabilmek
Geri bildirimlerin olumlu olması
İnsanı anlayarak kendimize de faydaları dokunması

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bir Obsesif Kompulsif Bozukluk sıkıntısı yaşayan danışanımın kapıyı çaldıktan sonra sadecd kapının kolunu sildiği 15 sonrası içeriye girmesi bana da bu hastalığın ne kadar işlevselliği etkilyen bir sıkıntı olduğu hakkında içgörü sağlamıştı