Uzm. Kl. Psk.

Mehmet Emin Kızgın

verifiedCreated with Sketch.

10 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 271 profil ziyareti var

İlk öğrenimini Ağrı’nın Tutak ilçesinde tamamladıktan sonra Diyarbakır Çevre Sağlığı Meslek Lisesini 1983’te kazanarak 1987 yılında mezun oldu.1988’de Ankara Üniversitesi Psikolojik… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
10 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Konum: Eminterapi MerkeziHizmet: psikolojik destek

  Sayin mehmet hocam la atlatamayacagimi dusundugum zor bir donemimde bir arkadasimin tavsiyesi uzerine gorustum ilgi alakasi ve uzmanligi sayesinde hayata yeni bir bakis acisiyla bakmaya basladim. Hersey artik daha guzel .Kendisine burdan tesekkur ve saygilarimi iletiyorum.

 • N
  Konum: Eminterapi Merkezi

  Mehmet hocamla kendimi boşlukta hissettiğim, anlamlandiramadigim, ifade edemedigim bir dönemimde tanıştım. Yaklaşık 4 aylık gorusmelerimiz neticesinde hayat benim için çok kolaylaştı. Herkese ve herşeye yetişme düşüncesi, yüklendigim sorumluluklar, karsimdakiden bekletilerim ve hayal kırıklıklarımın bana verdigi zararlar profesyonel bir göz tarafından tahlil edildi. Seanslar sırasında üzerime düşeni mümkün olduğunca yerine getirmeye çalıştım. Bu da çözüm sürecinde bana çok yardımcı oldu. Geçmiş ve gelecekle hesabımı kapatıp şimdiyi yaşamayı, başkalarının düşüncelerine saygı duymayı ve dinlemeyi, bir yerlere yetisme duygumdan vazgeçmeyi kendisinden öğrendim. Şimdilerde hayat benim için daha oturmuş ve arzu ettiğim gibi sakince ilerliyor. Çok kıymetli bir hocamız. İnsanın profesyonel bir yönlendirmeye hayatının her döneminde ihtiyacı olduğunu ve geçiştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Mehmet hocama çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum. Var olun.

 • A

  Merhaba, beni mutlu edecek şeylerin, hep benden uzakta olduğunu düşünerek, hayatımı zorlaştırdım. Asıl zor olan, burnumun ucunda olduğunu görebilmekti. Herkesin hayatın pek çok döneminde yaşadığı bir döngüdeydim. Yolları tasavvur edebiliyor, bana verilen akılları en az bu aklı verenler kadar biliyor ama mutsuzluğuma çare doğru yolu bulamıyordum. Zaman zaman adım atmıyor muydum? Evet... Yalnız devamını getiremediğiniz, o döngüsel dansta adımları kararlı bir şekilde değiştiremediğimiz müddetçe hepsi iyi niyetli bir başlangıç olarak kalıyor. İşte bu noktada, bir internet sitesinde gördüm Emin Bey'i... Önce asistanı ile görüştüm ve randevu talebinde bulundum. Beni en çok etkileyen, yaklaşık 10 dakika sonra Emin Bey'in beni arayarak "Size nasıl yardımcı olabilirim?" demesiydi. Buluştuk, seanslarımıza başladık. Önümde duran dağ, ilk görüşmeden itibaren parçalanmaya, un ufak olmaya başladı. Behzat Ç. izleyenler bilir. Baş komiserin bir lafı vardır. "Unutmak undan gelir. Bildiğiniz hamur işi unundan. :) Yavaş yavaş unuturmuş insan. Kaşını, gözünü, ağzını, burnunu, sesini, acıları, yaşanmışlıkları... un ufak etmeden bitmezmiş bu acı." İşte biz un ufak etmeyi unutmak olarak değil; hatırlayarak, analiz ederek, doğru davranış modellerini deneyimleyerek yaşadık. Sonuç: Emin Bey'in günlük hiç bitmeyen ilgi ve alakası, en ihtiyaç anında bana ulaşması, benim de çalışkan bir öğrenci olmam ile birleşti ve yeni bir kişinin ilk doğum gününü kutladım. Tercih altındır, tereddüt ise teneke. Burada bu yazdıklarıma ulaşabilen kişi. Neredeysen ve neler yaşadıysan hiç fark etmez. Kendin için doğru bir tercih yap ve altın ol. İnan herkes başarabilir. Doğru insanların destekleriyle ve kendine inanarak. Bir kere kendin için yaşa. Bu sitede doktor tavsiyesi arıyorsan emin ol, başkaları için yaşamayı adet edinmişsindir ve kendin için yaşamak, başkalarına ihanet gibi geliyordur. Böyle değil işte... Doğru insan eşin, dostun, arkadaşın değil. Seni zamanla analiz edebilecek ve bu işin eğitimini almış 3. bir şahıs. Objektif, sen kırılma diye gerçekleri saklamayan biri. Ben Emin Bey'i tanıdım. İyi ki buldum onu. Nereden bilebilirdim ki o bir kırık düşler tamircisiymiş. Bir heykel tıraş... Emekleriniz için sonsuz teşekkürler ve HAPPY... (Happy, hocam ile benim aramda dostluk ve teşekkür hatırası. :)

 • A

  Merhaba, beni mutlu edecek şeylerin, hep benden uzakta olduğunu düşünerek, hayatımı zorlaştırdım. Asıl zor olan, burnumun ucunda olduğunu görebilmekti.
  Herkesin hayatın pek çok döneminde yaşadığı bir döngüdeydim. Yolları tasavvur edebiliyor, bana verilen akılları en az bu aklı verenler kadar biliyor ama mutsuzluğuma çare doğru yolu bulamıyordum. Zaman zaman adım atmıyor muydum? Evet... Yalnız devamını getiremediğiniz, o döngüsel dansta adımları kararlı bir şekilde değiştiremediğimiz müddetçe hepsi iyi niyetli bir başlangıç olarak kalıyor. İşte bu noktada, bir internet sitesinde gördüm Emin Bey'i... Önce asistanı ile görüştüm ve randevu talebinde bulundum. Beni en çok etkileyen, yaklaşık 10 dakika sonra Emin Bey'in beni arayarak "Size nasıl yardımcı olabilirim?" demesiydi.
  Buluştuk, seanslarımıza başladık. Önümde duran dağ, ilk görüşmeden itibaren parçalanmaya, un ufak olmaya başladı. Behzat Ç. izleyenler bilir. Baş komiserin bir lafı vardır. "Unutmak undan gelir. Bildiğiniz hamur işi unundan. :) Yavaş yavaş unuturmuş insan. Kaşını, gözünü, ağzını, burnunu, sesini, acıları, yaşanmışlıkları... un ufak etmeden bitmezmiş bu acı." İşte biz un ufak etmeyi unutmak olarak değil; hatırlayarak, analiz ederek, doğru davranış modellerini deneyimleyerek yaşadık.
  Sonuç: Emin Bey'in günlük hiç bitmeyen ilgi ve alakası, en ihtiyaç anında bana ulaşması, benim de çalışkan bir öğrenci olmam ile birleşti ve yeni bir kişinin ilk doğum gününü kutladım.
  Tercih altındır, tereddüt ise teneke. Burada bu yazdıklarıma ulaşabilen kişi. Neredeysen ve neler yaşadıysan hiç fark etmez. Kendin için doğru bir tercih yap ve altın ol. İnan herkes başarabilir. Doğru insanların destekleriyle ve kendine inanarak. Bir kere kendin için yaşa. Bu sitede doktor tavsiyesi arıyorsan emin ol, başkaları için yaşamayı adet edinmişsindir ve kendin için yaşamak, başkalarına ihanet gibi geliyordur. Böyle değil işte... Doğru insan eşin, dostun, arkadaşın değil. Seni zamanla analiz edebilecek ve bu işin eğitimini almış 3. bir şahıs. Objektif, sen kırılma diye gerçekleri saklamayan biri. Ben Emin Bey'i tanıdım. İyi ki buldum onu. Nereden bilebilirdim ki o bir kırık düşler tamircisiymiş. Bir heykel tıraş... Emekleriniz için sonsuz teşekkürler ve HAPPY... (Happy, hocam ile benim aramda dostluk ve teşekkür hatırası. :)

 • Bir arakadasimin kendisine danisan olarak gitmesi ve tavsiyesi ile buldum kendisini. Hem bireysel hem de esimle birlikte aile terapisi, evlilik terapisi konularında danistik kendisine. Sizi ilk görüşmede çözen bir uzman. Ozellikle ailesel anlamda soy agacinizi cikarir gibi cozen bir uzman bence. Ancak tabiki de ilk ve bir seansta bunların hepsini size çat diye soylememesi sizin farkindaliginizi artırmaya çalışması da uzmanlığının gereği. O sizi daha ilk seansta cozmusken acaba siz o ruh haliyle acaba onun söylediklerini anlayabilecek misiniz bakalım? Seanslar devam ettikçe ve daha sağlıklı bir birey olmaya basladikça kendisinin daha ilk seansta size mesajı verdiğinizi anlamış olacaksınız. Keşke ilk seanslarda gözüm ruhum daha açık olsaydı da daha erken anlayabilseydim. O üstü kapalı konuşur belki ya da benim gibi geç anlarsınız belki ama her cümlesinde sizin sağlıklı bir birey olmanız için verdiği bir mesaj vardır. Seanstan sonra düşünün derim. Hatta gerekirse not edin söylediklerini derim. Daha sonra pek çok kez ihtiyacınız olacak. En çok sevdiğim sorusu da vurgusu bir şekilde söylediği "sana ne?" Cümle içinde kullanilmis hali ise; sen sabah kalktin yüzünü yikadin. O yıkamadi ise sana ne?
  Buz dağının görünmeyen kısmı gibi bir hazine var kendisinde ve öğrenilecek çok şey var ondan. (Bunu pek belli etmese de) ☺
  Zor anlarda ihtiyaç duyulanlar Gamze hanimin iceriye girip 'ne icersiniz?' sorusu ve yerde bir kimliği olmayan krem kahve karışımı uzun tüylü halı artik tuyleri yapismis ama desenini ezberledigim tam karşımda duran i hate to cook but like to eat tablosu acil durumda kolu çekiniz butonu gibi.
  Sağlıklı gunleriniz olsun. Saglicakla ve Sevgiyle.

 • Ben Gaziantep'ten hocamın ergen psikolojisi üzeri de özelikle ilişkilerde çok yardımını gördüm ikili ilşkiner duygusal yoksunlukta çok faydalı çok değişik görüş açısı sizin sorunlarınızı bilmediğiniz pencerelerden çözüyor teşekkür ederim abide özdemir

 • M

  Tavsiye üzerine gitmiştim Hocam'a. Kendini benim yerime koyması çok güzel birşeydi. Beni anlamasında çok etkili olduğunu düşünüyorum. Üniversiteyi kazanamama kaygısından dolayı gitmiştim. Benden çok Mehmet hocam'ın katkısı olduğunu düşünebiliriz ünüversiteyi kazanmamda.Kaygımı ve sinirimi yenmeme sebep oldu terapisiyle. Yaşıtlarımın da böyle bir kaygısı olduğunda Mehmet Hocam'a yönlendiriyorum.

 • H

  H.C.(Danışan)
  Emin beyi çok kötü olduğum bir dönemde eşimle sıkıntılı olduğumuz günlerde tavsiyeediyorum.com sitesinden bulup aile terapisine gittik. Eşimle beraber ve ayrı ayrı görüşmelere aldı. Ara ara beni takip etti. Benim bazı şeyleri daha net görmeme ilişkimizi değerlendirmem için objektif bakmama yardımcı oldu. Bana hayatı farklı bir gözlükle bakmama, kendime odaklanmam gerektiğini öğretti. Evlilik sorunu yaşıyorsanız, Aşk İlişki sorunu yaşıyorsanız Emin beyi tavsiye ederim. Hayatımı ve beni düzelttiğiniz için sonsuz teşekkürler....

 • C

  Mehmet Emin Beyi internette araştırma yaparken buldum. Telefonla kendisinden randevu aldım. Sekreteri çok hanım hanımcık gerçekten çok yardımcı oldu ve bu sayede randevuya gittim. İlk görüşmemizde kendisi benim hakkımda bir çok bilgiyi aldı ve sorunumun ne olduğunu anlamaya çalıştı. Sonrasında ise yol haritası hazırlayarak çözüme nasıl ulaşabileceğini anlattı. İlk başta süreç bana uzun gelmişti ama sonra randevulara devam ettikçe kendimdeki değişikliklerin farkına vardım. bu gün kendi problemlerimin üstesinden gelmeyi öğrendim. O yüzden Mehmet Emin Bey'e çok teşekkür ediyorum.

 • A

  Emin Beyle,bir arkadaşımın önerisiyle tanıştım.Eşimle ciddi problemlerimiz vardı.Emin Beye gittiğimizde neredeyse boşanma durumundaydık..Yaklaşık 5-6 ay kendisine devam ettik.Tecrübesi,olaylara yaklaşımı bizi ne kadar ve nasıl değiştirdiğinin farkında bile değildik.Eşimle zaman içinde ilişkimiz sağlıklı bir duruma girdi.Şimdi birbirimizi daha iyi anlayabiliyoruz.İşimizle de daha iyi ilgiliyiz.Çocuğumuzun da keyfi yerine geldi.Kendisine çok teşekkür ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • İlk öğrenimini Ağrı’nın Tutak ilçesinde tamamladıktan sonra Diyarbakır Çevre Sağlığı Meslek Lisesini 1983’te kazanarak 1987 yılında mezun oldu.1988’de Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik(Eğitimde Psikolojik Hizmetler) bölümüne girdi,1992 yılında mezuniyetinin ardından vatani görevini tamamladı. 1995 te girdiği Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümünden 1999’da mezun oldu. 2008'de yüksek lisansını tamamladı.

  ALDIĞI EĞİTİMLER
  Bilişsel Terapi (Doç.Dr.Hakan TÜRKÇAPAR'dan)
  Psikiyatrist Tahir ÖZAKKAŞ'tan Bütüncül Psikoterapi (900 Saat) Üç yıllık bir eğitim süreci
  Yeditepe Üniversitesi ve
  Omni Hipnoz Akademisinden Hipnoz ve Hipnoterapi Eğitimleri(400 saat)
  Doç.Dr.Ali NAhit BABAOĞLU'ndan Katatimi Eğitimi(30 saat)
  Doç.Dr.Tevfika İKİZ TUNABOYLU'ndan Rorschach ve TAT Eğitimi
  Doç.Dr.Gülsen ERDEN'den Çocuk Değerlendirme(TPD)
  Sınav Kaygısı ve Başedebilme Yolları (Türk psikologlar Derneği)
  Prof.Dr.M.Zihni SUNGUR'dan Anksiyete ve Tedavisi
  NLP Practioner ve Master Practioner Eğitimi (144 Saat)
  Aile ve Evlilik Terapisi (Prof.Dr.Hürol FIŞILOĞLU' dan 100 saat)
  Aile,Evlilik,Çift ve İlişki Terapisi(ilişki Terapileri Enstitüsü 500 saat)2011-Devam ediyor
  EFT Eğitimi ve Terapisi
  III.Anksiyete (Kaygı) Kongresi (Mart2007)
  V.Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi(Mart 2008)
  II.Psikanaliz ve Psikoterapi Kongresi(Halime Odağ Psikoterapi Vakfı)
  II.Masterson Eğitim Günleri (Psikoterapi Enstitüsü)
  Vamık Volkan Psikanaliz Günleri I-II (Psikoterapi Enstitüsü)
  Pozitif Psikoterapi ve Aile Terapisi Eğitimi (2009)
  İletişim ve İletişim Çatışmaları ve Empati Prof.Dr.Üstün DÖKMEN
  Klinik Psikoloji Y.Lisans Yakın Doğu Üniversitesi

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Ün.Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloji
 • Ankara Ün. Eğitim Bilimleri Fak. PDR
 • Selçuk Ün. Sosyal Bilimler Ens yüksek lisans PDR
 • Bütüncül Psikoterapi Eğitimi 900 saat
 • Aile ve Evlilik Terapileri Eğitimi 100 saat Prof.Dr.Hürol FIŞILOĞLU
 • Çift,İlişki ve Aile Terapisi Eğitimi 500 saat Psikomed
 • Klinik Psikoloji Y.Lisans Y.D.Üniversitesi
 • Hipnoz, Klinik Hipnoz Yeditepe Üniversitesi
 • Bilişsel Terapi Prof.Dr. hakan TÜRKÇAPAR
 • Cinsel terapi Eğitimi
 • Çift,İlişki ve Aile Terapisi Eğitimi Hürol FIŞILOĞLU
 • Çift,İlişki ve Aile Terapisi Eğitimi Samuel T.Gladding
 • Pozitif Psikoterapi Eğitimi
 • Tevfika Tunaboylu İKİZ'den Psikanalitik Terapi Eğitimi ve TAT-Rosha
daha fazla

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Çocukluğumdan itibaren duygu dolu biriydi/biriyim. İnsan ilişkilerinin iyi olmasını ve sağlıklı ilişki kurmalarini hep arzu ettim ki, ilk, orta, lise yaşamımda da bu anlamdaki eğitsel kollarda bulundum. Yayın yaptım vs. Öncelikle insanın kendisiyle barışık olması gereğine inanıyorum. Sağlıklı birey, sağlıklı ilişki, sağlıklı aile, sağlıklı toplumu oluşturur

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

İnsanlar kendi istedikleri şekilde onlara destek olmalarinizi bekliyorlar ki bu bazen sağlıklı olmayabiliyor

Bir başka boyut, insanla uğraşıyorsunuz ki o zamana kadar yerleşmiş belli yapıları var. Yeniden yapılandırmak zor olabiliyor,

Ayrıca kısa sürede ciddi değişim hem zor hem uygun olmayabiliyor

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Kendimi tanıdım, yenilerini, yeniliyor

Her bir bireyden çok şey öğreniyorum

Devamlı okuma gereği

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bir çok vaka var. Onların gözlerinden o ışıltıyı görmek, hayatlarını sağlıklı yürütmek beni çok mutlu ediyor