Dyt.

Merve Erdem

verifiedCreated with Sketch.

Diyetisyen (beslenme uzmanı)

17 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 191 profil ziyareti var

MERVE ERDEM BİYOGRAFİ Diyetisyen Merve Erdem,2012 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi’nde başladığı, Beslenme ve Diyetetik bölümünden, 2016 yılında yüksek şeref öğrencisi unvanı ile… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • H

  İnternet üzerinden araştırdım. Karşılaması çok iyiydi sanki tanıyormuş gibi karşılıyor. Şu anda eşimle beraber gideceğiz, verim aldım iyi bir diyetisyen. Haftada bir gidiyorum, kilo kontrolü yapıyor. Şunları yap, ya da bunları yapma gibi. Kendisinden memnun kaldım. Bir müşterimi de yönlendirdim. Olabildiğince tavsiye ediyorum.

 • K

  Eşimin bir arkadaşının tavsiyesi üzerine gittik, eşimle beraber gittim. Her hafta kontrole çağırıyor, kilo takibi yapıyor, daha öncesindeki diyetisyenlere gittiğimde 3 haftada bir gittiğimiz oluyordu. Listemizi değiştiriyor, memnunuz kendisinden. Eşim 13 kiloya yakın verdi 3 ayda, ben de 5-6 kilo verdim. Şehir dışına çıktığımızdan araya farklı şeyler de girdi, bırakmak durumunda kaldık. Kendisinden memnun kaldık. Başkalarına da tavsiye ediyorum.

 • A

  Tavsiye üzerine gittim. Sıcakkanlı, yaklaşımlarını çok beğeniyorum. Diyet yaparken kendimi sıkmadan beslenmem çok hoşuma gidiyor. 4 kez görüştük, 22 günlük diyet programına devam ediyorum. Şu anda gayet olumlu gidiyor. Benim damak zevkime uygun lezzetler verildiği için diyetime rahat bir şekilde devam ediyorum. Kendisini başkalarına da tavsiye ediyorum.

 • G

  Araştırma üzerine gittim. İletişimi güzeldi. Güler yüzlüydü. Haftalık program oluyordu, evde uyguluyordum. Her hafta kontrole gidiyordum, takip ediyordu. Kesinlikle memnun kaldım. Başkalarına da tavsiye ediyorum.

 • I

  Spor salonunda tanışmıştık, gitmeye karar verdim. Her konuda yardımcı oldu, ilgiliydi. Tüm süreçlerde takip ediyordu. Her konuda iyiydi. Belirli periyotlarla yani her hafta görüşme sağlıyorduk. Her hafta ölçümler yapıldı. Listeler her hafta değişerek sürecimizi gerçekleştirdik. Kendisinden memnun kaldım. Başkalarına da tavsiye ediyorum.

 • Ş

  Araştırma üzerine gittim. Kişiye özel liste yapıyor. Kişinin yaşam şekline göre diyet programı hazırlıyor. Ben mesela kolay kolay diyet yapamıyorum. Merve Hanım sayesinde rahat bir şekilde kilo veriliyor her hafta kontrole gidiyorum. Kilo vermek amaçlı gittim. Kendi arkadaşımada tavsiye ettim, yönlendirdim. O da gidiyor. Kendisini tavsiye ediyorum.

 • E

  İlgili birisi ne yersem fotoğrafını çekip atıyorum sonra yorum yapıyor, yaptığım yanlışları söylüyor, porsiyon ayarlarını anlatıyor gün içerisinde dönüş yapıyor. En fazla yarım saat sonra dönüş yapıyor. Bu çok güzel birşey danışacaklarımı söylüyorum, ilgileniyor. Whatsapp üzerinden attığım fotoğrafları bilgisayarına yüklediği için gittiğimde açıyor, hatam varsa söylüyor doğruysa bu porsiyon güzel olmuş böyle devam diyor. Hiç aç kalmadım. Şu anda memnunum. Kendisini tavsiye ederim.

 • M

  Ben kendisine geldim. Diyetisyenimdi. Benimle ilgilendi. Farklı bir rahatsızlığımdan dolayı devam edemedim. Tatlı bir diyetisyen. Geldiğim zaman hemen ayağa kalkar beni öper, sempatik bir insan, hal hatır sorar sıcak bir insandır soğuk ya da ters değildir. Ara ara diyet nasıl gidiyor şeklinde dönüş sağlıyor. Bana yardımcı olmaya çalıştı. Kendisinden memnun kaldım.

 • M

  İnternetten araştırdım. Karar verdim. Gittim. Danışana yakın rahat davranması sizi sıkmıyor anlayışlı karşıladığı ve karşısındaki anlamaya çalıştığını hissettim. Kilo verme amaçlı gittim. Memnun kaldım. Kendisini tavsiye ederim.

 • G

  Tavsiye üzerine gittim. Güleryüzlü pozitif bir insan ve işini iyi bilen her şeye hakim eleştirmeden yaklaşıyor. Kilo verme amaçlı gittim. 2 aylık süreçte 7 kilo verdim. Sonraki süreçlerde yiyerek devam ettim. Şu anda istediğim kilodayım kısa bir zaman içinde istediğime kavuştum. Fit bir görünüme sahip oldum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • N

  Tavsiye üzerine gittim. Rahatlatıcı bir etkisi var sıkmıyor, doğru zamanda doğru listeler hazırlıyor. Motive edici bir karakteri var. Günüm geldiğinde koşarak gidiyorum. Kilo problemim vardı kısa sürede hızlı ve başarılı sonuç aldım. Etrafımdaki herkese tavsiye ediyorum. Beni gördükçe özeniyorlar. Güzel olmuş iyi olmuş şeklinde soruyorlar. Biz de gidelim diyorlar. Zaten ben de o şekilde gitmiştim.

 • E

  Araştırma üzerine gittim. Kendisi ile sürekli iletişim kurabiliyorum. Çalışma şartlarına uygun diyet listesi hazırlandı. Bu yüzden herhangi bir zorluk yaşamadım. Kilo verme amaçlı gittim. Kendisini herkese tavsiye ederim.

 • A

  Ben noterde çalışıyorum buraya gelmişti. Benim de diyetisyen ihtiyacım vardı o vesile ile tanışmış olduk. Aşırı ilgileniyor, konsantre olmanızı sağlaması güzel. Beni rahatlatıyor, sürekli arayıp soruyor, sıkıntıları kolaylaştırıyor, beni aç bırakmıyor. Bu durumdan çok memnun kaldım. Kısa sürede 5 kilo verdim, hiç aç kalmadım. Doğru diyet uygulaması, doğru spor ve doğru besinlerle hareket ediyor. Bana bir çok tüyo verdi. Canım çok tatlı çektiğinde mesela, tatlı yediğim zaman hemen arkasından süt içmem gerektiğini, böylece yağa dönüşmesine engel olabileceğimi söyledi. Diyet konusunda epey bilgili ve geniş. Diyet konusundan çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum, genç diyip geçmesinler birçok insandan daha bilgili kendisi.

 • Yer: FORMME DİYET & PSİKOLOJİ DANIŞMANLIĞIHizmet: Kilo Alma Diyetleri

  Merve hanımla tanışmadan önce kilo alamıyordum ama tanıştıktan 1 ay sonra 5 kilo aldım çok teşekkür ediyorum başarılarınızın devamını dilerim

 • A
  Yer: FORMME DİYET & PSİKOLOJİ DANIŞMANLIĞIHizmet: Kilo Problemi

  Merve hanım sayesinde -12 kilo verdim. Artık daha sağlıklı ve daha mutluyum. Teşekkürler Merve Hanım.

 • Yer: FORMME DİYET & PSİKOLOJİ DANIŞMANLIĞI

  Cok güzel bir programın sonucu 15 kilo verdim. Merve hocama cok teşekkür ediyorum daha sağlıklı ve konforlu hayata kavuştum.

  Merve Erdem2018-04-01

  Ben teşekkür ederim Oğuzhan Bey. Sağlıklı günler

 • Yer: FORMME DİYET & PSİKOLOJİ DANIŞMANLIĞIHizmet: Kilo Alma Diyetleri

  İlk tanıştığımız zamanlarda 55 kilo olduğumu ne yaptıysam kilo alamadığımı ve bu olayın günlük hayatıma olumsuz olarak yansımasından şikayetçi olduğumu belirterek gitmiştim. Açıkçası başlarda pek işe yaramayacağını düşünüyordum. Bugün 6. Ay ve ben 69 kiloyum. Güler yüzü ve samimiyeti sayesinde ön yargılarımdan beni arındırarak kilo almamı sağladı. Yüzüm daha fazla gülüyor ve motivasyonum tavan yapmış bir şekilde hayatıma devam ediyorum. Teşekkürler Merve hanım.

  Merve Erdem2018-04-01

  Ben teşekkür ederim Mustafa Bey. Sağlıklı günler

Hakkımda

Hakkımda

 • MERVE ERDEM BİYOGRAFİ

  Diyetisyen Merve Erdem,2012 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi’nde başladığı, Beslenme ve Diyetetik bölümünden, 2016 yılında yüksek şeref öğrencisi unvanı ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından, klinik alanda çalışmaya başlayan Merve Erdem, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yetişkinler için hastalıklarda beslenme (onkoloji, kardiyoloji, iç hastalıkları ve diyabet hastaları) üzerine görev yaptı. Bu sırada, çeşitli kolej ve firmaların kurumsal diyetisyeni olarak çalışmalarına devam etti. Kurumsal alanda, personel ve öğrenci, beslenme düzeni üzerine deneyim kazanan diyetisyen, ilerleyen süreçte, klinik çalışmalarını Medical Park Antalya’da sürdürdü. Burada, organ nakli, yetişkin onkoloji, çocuk lösemi, bariatrik cerrahi, yoğun bakım destek ünitesi kliniklerinde görev aldı. Kendini klinik alanda geliştirirken aynı zamanda, poliklinikte sağlıklı beslenme, zayıflama, kilo alma, çocuk-ergen beslenmesi, yaşlılıkta beslenme ve sporcu beslenmesi alanlarında görevini de sürdürdü.

  Merve Erdem, 2017 Yılı itibariyle, Formme Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’nde danışanlarını kabul etmektedir.  Katıldığı Eğitim ve Seminerler ,

  4.Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 2013

  Beslenme İle İlintili Hastalıkların Fizyopatolojisi ve Biyokimyasal Değişiklikler Kursu, 2013

  Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri, 20145.Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 2015

  Sağlık ve Hastalık Durumlarında Değişim Uygulamalarında ki Güncel Yaklaşımları Değerlendirme Kursu , 20154.Acıbadem Üniversitesi Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, 2015

  Anoreksiyadan Obeziteye Yeme Bozuklukları Diyetisyen Kursu, 2015

  Yeme Bozukluklarından Obeziteye Bilimsel Yaklaşım Semineri, 2014

  Spor Diyetisyenliği Kursu, 2014

  Çocuk ve Ergenlerde Ağırlık Yönetimi Kursu, 20135.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ” Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu”, 2016

  Türkiye Diyetisyenler Derneği ”Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi Kursu’’, 2012

Okullar / Eğitimler

 • LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ
 • Çocuk ve Ergenlerde Ağırlık Yönetimi Kursu, 20135.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ” Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu”, 2016
 • Sağlık ve Hastalık Durumlarında Değişim Uygulamalarında ki Güncel Yaklaşımları Değerlendirme Kursu , 20154.Acıbadem Üniversitesi Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, 2015
 • Anoreksiyadan Obeziteye Yeme Bozuklukları Diyetisyen Kursu, 2015
 • 4.Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 2013
 • Beslenme İle İlintili Hastalıkların Fizyopatolojisi ve Biyokimyasal Değişiklikler Kursu, 2013
 • Yeme Bozukluklarından Obeziteye Bilimsel Yaklaşım Semineri, 2014
 • Spor Diyetisyenliği Kursu, 2014
 • Türkiye Diyetisyenler Derneği ”Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi Kursu’’, 2012
 • 5.Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 2015
 • 5.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ” Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu”, 2016
daha fazla

Makaleler

 • Yo-Yo Döngüsü

  30 Mart 2018

  Popüler diyetler, dayanması güç, lezzetsiz, aç bırakan bir beslenme planı sunuyor. Bu diyetler bırakıldıktan sonra da verilen kilolar hızla geri alınıyor....
 • Tiroid Etkileri

  30 Mart 2018

  Tiroid bezi boynumuzun önünde bulunan kelebek seklinde bir iç salgı bezidir. Tiroid bezinin görevi tiroid hormonlarını üretmek, depolamak ve gerektiğinde...
 • Tavuk Eti ve Faydaları

  30 Mart 2018

  Tavuk etinin faydaları; Öncelikle beyaz et çeşitleri kırmızı ete göre daha yüksek oranda protein içerir.Yumurta ve sütten sonra en yüksek protein oranına...
 • Doğru Bilinen Yanlışlar

  30 Mart 2018

  Bilgiye ulaşmak günümüz teknolojisinde kolaylaştıkça, doğru ve temiz bilgiye ulaşmakta bir o kadar zorlaşıyor. Bu gerçek her konuda olduğu gibi sağlıklı...
 • Diyabetin Farkında Ol

  30 Mart 2018

  Vücudumuzun temel enerji gereksinimi karbonhidratlar ile sağlanır. Emiliminin olması karbonhidratın en küçük birim olan glukoza dönüşümü gerekir. Glukoz...
 • Meme Kanseri ve Beslenme

  30 Mart 2018

  Meme kanseri birçok ülkede, kadınların en korkulu sağlık sorunu olma özelliğini taşımaktadır. Günümüzde yaklaşık her sekiz kadından birine meme kanseri...
 • Diyette Çikolatanın Yeri

  30 Mart 2018

  Şu an dünyada en sık tüketilen besinlerden olan çikolata bir çok insanın vazgeçilmezlerindendir. Aslında çikolatanın ilk üretimi milattan önce 1100 yılında...
 • Bitki Çayları Tek Başına Zayıflatmaz

  30 Mart 2018

  Obezite vücutta yağ dokusunun normalden fazla birikimiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Yanlış beslenme alışkanlıkları ve fiziksel aktivite yetersizliği...
 • Kilo Verememe Sebebiniz D Vitamini Olabilir

  30 Mart 2018

  Kilo verme sürecinde vücudu olumlu ya da olumsuz yönde etkileyen pek çok farklı faktör bulunmaktadır. Özellikle vitaminlerin zayıflama ve yağ yakımı konusundaki...
 • Sağlık ve Kilo Yöntemi İçin Fiziksel Aktivite Nasıl Olmalıdır?

  30 Mart 2018

  Düşük fiziksel aktivitenin vücut ağırlığı,abdominal yağlanma ve sağlık risklerini arttırdığı yönünde yeterli kanıt bulunmakla birlikte,yeterli düzeyde...
daha fazla

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Beslenme hayatımızın vazgeçilmezi. Herkesin hayatındaki en büyük ortak noktası. Ben de insanların hayatlarına dokunabilmek, hikayelerine ortak olabilmek, yol arkadaşı olabilmek için bu mesleği seçtim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Bizim mesleğimiz liste yazmak gibi algılanıyor olsa da aslında gelen her danışanımın beslenmesinden önce hayatını inceliyorum. Her danışanımın sorunlarını, mutluluklarını, söylemediklerini, psikolojilerini anlamam gerekiyor önce. Bence mesleğimin en zor ama en keyifli özelliği bu.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1-İlk geldiğinde danışanlarımın bu kadar yersem kilo alırım demesi ve 1 hafta sonra kilo verdiklerinde ki o gülümseme.
2-Hayatlarına katabildiklerimi somut olarak görebilmek.
3-Her danışanımın ayrı ayrı yol arkadaşı, belki biraz da sırdaşı olmak.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Zayıflamak için uygulamadığı yol kalmayan bir danışan geldi bir gün ve gerçekten o kadar umutsuz bakıyordu ki hayata, bir an kendim bile düşündüm acaba nasıl mutlu edip hayata dönmesini sağlayabilirim diye. Bu süreçte hastam kanser teşhisi aldı ve umutsuzluk yerini ölmek istemeye bırakmaya başladı. Ameliyat, kemoterapi süreçleri yoğun ağrılar...Her gün o hastamı kendi ailemden biri gibi aradım. Haftanın 3-4 günü yürüyüşlere çıkardım. Birlikte sohbet ettik, yürüyüşler, psikolojik destekler...Bu süreç tam 1 sene sürdü. Biz 1 senenin sonunda sağlığımıza kavuştuk ve şimdi her zamankinden çok yaşamak istiyoruz.