Uzm. Dr.

Mükerrem Güven

verifiedCreated with Sketch.

11 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde belirlenmiş 15 ziyaret var

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun oldum. Tıpta Uzmanlık Eğitimimi AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ PSİKİYATRİ ABD'da (1993-1998) tamamladım. Uzmanlık tezim… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
11 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • P

  Mükerrem hoca bizim için çok önemli biri, benim tüm sorunlarıma çözüm buldu. Biz oraya alkol tedavisi için gittik. Eşim yaklaşık 1 senedir sayelerinde alkol kullanmıyor. Birçok doktora gittik ama hiçbiri çözüm olmadı, Mükerrem hoca ile birlikte bizim desteklerimizle birlikte bu konuyu yendik. İlgi alakası ve hoşgörüsü o kadar iyi ki beni ve eşimi etkiledi. Çok memnunuz. Bir sıkıntımız yok.

  Mükerrem Güven2018-06-28

  Eşinizin bir yıldır eşinizin alkol kullanımına bağlı sorun yaşamaması ve aile mutluluğunuza bir nebze katkım oldu ise ne mutlu bana. Sağlıcakla kalın.

 • N

  Mükerrem Hanım öncelikle çok güvenilir, bir hastayla çok yakın ilişki kurabiliyor. Kendi uzmanlık alanında çok başarılı. Kısa bir süre tedavi olduk. Uzmanlık alanıyla ilgli olmadığından bizi farklı bir hastaneye yönlendirdi. En azından bizi oyalamadı bu nedenle memnun kaldık.

  Mükerrem Güven2018-06-28

  Merhabalar, sağlığınız konusunda bana bildirimde bulunursanız sevinirim. Şifa bulmuş olmanız dileği ile.

 • T

  Mükerrem hocaya gittiğim an 3 günlük bir hastane yatışım oldu, daha sonra yaşamış olduğum problemden kurtuldum o yüzden de Mükerrem hocaya ne kadar teşekkür etsem azdır. Benim için çok iyi bir insandır, başarılı bir doktordur. Belki şimdiye kadar yakınlarımdan 15-20 hasta gönderdim hepsi de çok güzel sonuçlar aldı. Allah kendinden razı olsun. Doktor olmak kutsal bir meslektir hakkını veriyor ilgisi alakası ve hastaya olan yaklaşımı çok düzgün o yüzden teşekkür ederim.

 • R

  Meslektaşlarına nazaran sevgi dolu anlayışı için teşekkür ederim. Bireysel gelişimimde büyük katkı sağladı. Çok teşekkürler

  Mükerrem Güven2018-06-28

  Çok teşekkürler, bireysel gelişiminize eşlik etmek bana mutluluk verir.

 • N

  Mükerrem hocam benim 15 yıllık hekimim, dünyanın bana göre en iyi hekimi. İstediğim saatte ulaşıp görüşebiliyorum. Olabilecek en iyi hekimdir her açıdan, yaşam kaynağım benim. Çok iyiyim, turp gibiyim, onun hastası olup da iyileşmemek mümkün değil. Sevgiyle iyileştiriyor, benım annemin de hekimi, annemin de ağır bir hastalığı vardı, annem de iyileşti şu an ilaç kullanmıyor artık. Ona çok teşekkür ediyorum

  Mükerrem Güven2018-06-28

  Birlikte başardığımız tedavi süreci için ben de size teşekkür ederim. Annenize hürmetlerimi sunarım. Sevgilerimle

 • Ç

  Eskiden beri gittiğim doktorum tedavisine güveniyorum. Bana güven verdiği için güvendiğim için gidiyorum. Yaklaşımı ve her şeyinden çok memnun kaldım.

 • B

  Mesleğinde son derece hem yetkin, uzman ve son derece ilgili. Herkese tavsiye edebileceğim bir insan. Ben daha önceden hastalarını tanıdım, tavsiye üzerine tanıştım, bir dönemde annemin de danışmanıydı. Kısa bir sürede danışanı olduk bu süreçte bize destek oldu. Bu destek de bize yetti zaten bu nedenle kısa sürdü.

 • K

  Mükerrem Hanım benim dikkat eksikliği ve hiperaktivite teşhisimi koydu ve üniversite başarım buna dayalı olarak hızlı bir şekilde yükseldi, kendisinden fazlasıyla memenunum.

 • T

  Rahatsızlığımdan dolayı tercih ettim. Güler yüzlülüğünden, yardım severliğinden, iyi bir dinleyici ve iyi bir çözüm sunucu olmasından memnunum. Çözüme ulaştırdı beni. Seanslardan memnun kaldım. Aldığım desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum. Yakınlarıma da tavsiye ederim.

 • S

  Ben ciddi anlamda alkol alan biriydim. 7\24 alkol alıyordum. 16 mayıs 2017'de en son ayrıldım yanından 10 gün yanında kaldım hastanede. 14 aydır ağzıma 1 damla dahi alkol almadım. Kısacası ister alkol olsun isterse psikolojik olsun tedavilerim muhteşem ötesi gitti. Çok memnunum. Bu ve buna benzer sorunları olan herkese tavsiye ederim. Kendisine şükranlarımı iletiyorum Allah razı olsun kendilerinden.

Hakkımda

Hakkımda

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun oldum. Tıpta Uzmanlık Eğitimimi
  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ PSİKİYATRİ ABD'da (1993-1998) tamamladım. Uzmanlık tezim "İlaç Tedavilerinin Şizofreni Hastalarının Yaşam Kaliteleri Üzerine Etkileri" hakkındadır.
  Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Birliği tarafından onaylı Kognitif Davranışçı Terapist ünvanına sahip oldum. Kognitif Davranışçı Terapiler Derneğinde "BAĞIMLILIK TEDAVİSİNDE BDT" eğitimleri veriyorum.
  İlgi alanım Bağımlılık Psikiyatrisidir. Üç yıldır Özel Lara Anadolu Hastanesinde Psikiyatrist Psikoterapist ve AMATEM sorumlu hekimi olarak hizmet veriyorum.

  Bilimsel Yayınlarım:
  1. FM Guven ve ark., Chapter 109, CBT in Cannabis Use Disorder, The Handbook of Cannabis and Related Pathologies, Ed. Preedy VR, Academic Press, 2017.
  2. Güven M, Bölüm 7, Uyumsuz Düşüncenin Hedef Alınması, Kısa Süreli Seanslar için Yüksek Verimli Bilişsel Davranış Terapisi, Ed. Sungur MZ ve Uğuz Ş, Akademik Yayınevi, 2014.
  3. Güven M ve Çelik S, Sigara Kullanım Bozukluklarına Yaklaşım ve Tedavi. Psikiyatride Güncel, Cilt, 2. Sayı, 2014.
  4. FM Güven, S Birsöz. Klozapin ve Şizofreni Sağaltımındaki Yeri, Psikiyatri, 2001; 4:124-128.
  5. Güven,M. ve ark. Buprenorfin Nalokson Kombinasyonun Opiyat Bağımlılığı Tedavisinde Kullanımı: Antalya Örneği, 4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi 2011.
  6. Güven M. Yatarak tedavi gören Opiyat bağımlılarında depresyon ve anksiyete belirtilerinin izlenmesi. 7.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 8-11 Aralık 2011, Antalya
  7. Güven,M., Yalnız,H, Nebioğlu M., Geçici,Ö. Buprenorfin Nalokson Kombinasyonun Opiyat Bağımlılığı Tedavisinde Kullanımı: Antalya Örneği, 4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi, 23-27 Kasım 2011, Antalya
  8. Akpinar A., Varol E, Yalniz H, Guven M, Gecici O. Mean platelet volume is elevated inpatients with heroin addiction. Heroin Addiction and Related Clinical Problems, Vol. 15, N. 4 December 2013, 15 – 20.
  9. Akpinar A., Yalniz H., Gecici O., Guven M. Breastfeeding may protect against heroin addiction. Heroin Addiction and Related Clinical Problems, Published Ahead-of-Print, January 10, 2014 .
  10. Oguz G, Yılmaz M, Çağlı S, Güven M, Sungur MZ. The Effects of the Awareness Program Based on the Cognitive-Behavioral Approach on the Depression of Obese Individuals. 7th World Congress of Behavioural and Cognitive Therapies, 22-25 June-2013 Lima, Peru.
  11. Güven M., Şehribanoğlu S., Çelik E., Ögel K. Akdeniz ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrencilerinde Riskli Davranış Profili. 8.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi,28 Kasım- 1 Aralık 2013, Çeşme.
  12. Güven M ve ark. Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerinde akademik başarının sigara ve alkol kullanım alışkanlıkları üzerine etkileri. 8.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi,28 Kasım- 1 Aralık 2013, Çeşme.
  13. Yalnız H, Nebioğlu M, Karacan BS, Güven M, Geçici Ö. Madde bağımlılığı tanısı alan gençlerde cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve aile planlaması ile ilgili bilgi düzeyi ve verilen eğitimin etkisi. Düşünen Adam Psikiyatri ve Nörolojik Bilimler Dergisi 2011;24:106-112.1.
  14. Gecici,Ö.,Nebioğlu,M.,Güven M. Varenicline-induced manic episode. Journal of Mood Disorders,2012:2(2).
  15. Nebioğlu M.,Yalnız H., Güven M.,Geçici Ö. Opiyat Bağımlılarında Diğer Maddelerin Kullanımı ve Sosyodemografik Özellikler ile İlişkisi. TAF Preventive Medicine Bulletin, 2013: 12(1)
  Üye olduğum mesleki dernek ve kuruluşlar:
  • TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ, ANTALYA TABİP ODASI
  • TÜRKİYE PSİKİYATRİ DERNEĞİ, ANTALYA ŞUBESİ BİLİMSEL TOPLANTILAR SEKRETERİ
  • KOGNİTİF DAVRANIŞÇI TERAPİLER DERNEĞİ, EĞİTMEN
  • BAĞIMLILIK PSİKİYATRİSİ DERNEĞİ, Üye

Okullar / Eğitimler

 • Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi - RUH SAĞLIĞI ve HASTALIKLARI, 1983 - 1989