Online randevu alın ya da bizi arayın: 0850 333... numarayı göster

Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu al Son 30 gün içerisinde belirlenmiş 14 ziyaret var

Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocuk psikoloğu olarak görev yaptıktan… daha fazla

Randevu al

info-iconCreated with Sketch. Randevu almak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.
 • sosyal fobi tedavisi

  40 yaşında bekar bir anneyim sosyal fobi dahil olmak üzere bir çok korkum var ve artık hayatımı yaşayamaz hale geldim,kimseyle yeni bağ kurmuyor,mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyorum.psikolog yardımı almak istiyorum ama boyumu aşar diye çekindiğim için gidemiyorum bu durumda devlet hastanesine gidip ilaçla… Daha fazla

  VERILEN YANIT:

  Psk. Murat Sarısoy

  Bir klinik psikolog ile yüzyüze görüşünüz... iyi bayramlar dilerim...

 • Eşim bana karşı olan duygularının bittiğini yürütemediğini ayrılmak istediğini söyledi 2 tane çocuğumuz var bu durumu düzeltmek istiyorum daha önce böle bir durumla karşılaştınız mı çözümlenebilir mi bu konuda sizden yardım almak istiyorum

  VERILEN YANIT:

  Psk. Murat Sarısoy

  Mesleki hayatımda 23. senemdeyim ve yüzlerce buna benzer durumla çalıştım. Taraflar istekli olduğunda çözülemeyecek sorun yoktur. İyi günler dilerim.

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocuk psikoloğu olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılında mezun olduğu bölümün Klinik Psikoloji Uzmanlık alanını kazandı. Eğitimi sırasında çocuk ergen ve yetişkinlerle, bireysel ve grup terapileri çalıştı.

  Uzmanlık eğitimini 2000 yılında "Evlilik İişkileri ve Evlilik Uyumu" konusunda tamamlayan Dr. Psikolog Murat SARISOY, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi, VAN Asker Hastanesi ve Hava Kuvvetlerine bağlı Sağlık Amirliklerinde personel ve aileleriyle Klinik psikolog olarak, Ege Üniversitesi Kampüs Polikliniklerinde öğrenci, personel ve aileleriyle Klinik Psikolog olarak çalıştı. Daha sonra uzun yıllarını Ege Üniversitesi Hastanesinde onkoloji ve psiko-onkoloji alanında yaptığı pratik ve bilimsel araştırma çalışmalarına adadı. Sosyal ve bilimsel projelere imza attı. Kanserli çocuk, yetişkin birey ve ailelerine umut ışığı olmak için çalıştı. Bu merkezlerde klinik psikolog olarak kanser terapileri, travma terapileri, bireysel psikoterapi, grup terapi, aile ve evlilik terapileri ve kişisel gelişim hizmetlerine yoğunlaştı.

  Bütün bunların yanında büyük kurumsal firmalara ve çözüm ortaklarına klinik psikolog olarak eğitim ve personel seçimlerinde kişilik analizi konularında destek verdi. Dr. Psikolog Murat SARISOY diğer bir yandan akademik yaşantısına 2007 yılında E.Ü. Psikolojik Danışmanlık Bölümünde hak ettiği Doktora Yeterlilik ile devam etti. 2011 yılında Dr. Psikolog ünvanını da alan Psikolog Dr. Murat SARISOY alanında popüler ve bilimsel çalışmalar yapmakta makaleler yazmaktadır.

  Dr. Psikolog Murat SARISOY'un yazılarını topladığı "Bir Psikologun Seyir Defteri ve Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Sorunlarında Bilişsel Davranışçı Grup Terapileri', Bir psikoloğun mutlu Yaşam Rehberi adlarında Etki Yayınevi'nden çıkan 3 adet basılı kitabı da bulunmaktadır.

  Türk Psikologlar Derneği ve Türk Psikolojik Danışmanlık Derneği'ne üyeliği bulunan Dr. Psikolog Murat SARISOY alanda yazdığı popüler makaleler, Aile-Çocuk Danışmanlığı ve Evlilik, Aldatma, Boşanma ve Eş Terapileri, Bireysel Bilişsel Davranışçı Terapiler, Panik Atak ve EMDR vb. Duyarsızlaştırma Terapileri üzerine televizyon programları, Psiko-Onkoloji (Kanser Psikolojisi) konusundaki bilimsel ve popüler çalışmaları mesleği konusunda ki etik tavrı ile tanınmaktadır. Dr. Psikolog Murat SARISOY aynı zamanda Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneğinde gönüllü olarak sosyal komite başkanlığı da yapmaktadır.

  Dr. Psikolog Murat SARISOY bir kız ve iki erkek 3 çocuk babasıdır. Sahip olduğu herşeyi ona kazandıran mesleğini insan olanı koşulsuz bir şekilde kabul etmek onun mesleki duruşudur. Yaşayan herşeyi olduğu gibi seven ve her canlının yaşam hakkı olduğuna inanan bir felsefe ile organik ürünler yetiştirdiği bir ortamda yaşamakta ve yazdığı üç kitapta da mutlu yaşamın sırlarına da sıklıkla değinmektedir.

Mezun Olunan Okullar

 • Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü -1995
 • Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Uzmanlık - 2001
 • Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Doktora - 2011

Yayınlar

 • Bir Psikoloğun Seyir Defteri - Kitap- Etki Yayınevi - 2014
 • Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Sorunlarının Çözümünde Bilişsel Davranışçı Grup Terapileri - Kitap Etki Yayınevi - 2015

Bilinen Diller

 • İngilizce
 • Fransızca

Deneyimler

 • Uzay Anaokulu - Çocuk ve Aile Psikoloğu 1995 - 1996
 • Işık Özel Eğitim Merkezi - Çocuk Aile Psikoloğu 1996 - 1998
 • Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi Klinik Psikolog 1998 - 2001
 • J.G.K Van Askeri Hastanesi Klinik Psikolog 2001- 2003
 • H.K.K. Hava Sınıf Teknik Okullar Komutanlığı Klinik Psikolog 2003 - 2006
 • Ege Üniversitesi Hastanesi Kampüs Poliklinikleri Klinik Psikolog 2006 - 2011
 • Ege Üniversitesi Hastanesi Tülay Aktaş Onkoloji Bölümü Dr. Psikolog 2011 - 2014
 • Yaşam Atölyesi Danışmanlık Merkezi Çocuk, Ergen, Aile, Evlilik Terapileri Dr. Psikolog 2003 - 2013
 • Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi Çocuk, Ergen, Aile, Evlilik Terapileri Dr. Psikolog 2013 - 2015
daha fazla

Videolar

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
24 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Araştırarak ulaştım. Görüşmelerim hala devam ediyor. Yaklaşık 3,4 aydır gidiyorum. Crohm rahatsızlığımın etkisiyle oluşan psikilojik problemlerim nedeniyle kendisine başvurmak istedim. Bakış açım değişti ve tamamen farklılaştığımı hissediyorum hatta evrim geçirdim diyebilirim. Yaklaşık 7 yıldır hastalığıma bağlı ağrılar çekmekteydim ve sürekli ağrı kesici kullanıyordum. Fakat son 3 üç aydır hiç ağrı kesici kullanmıyorum. 1 aydır da uyku ilaçlarımı almıyorum. Bunun yanı sıra psikiyatri ilaçlarımda vardı onları da kullanmıyorum. İlk seansımda beni dinledi ve sonrasında rahatsızlığımla ilgili bilgi sahibi olduğu için direk sonuca ulaştım. Aslında sonuca ulaşmak için üç ay bile beklemedim. Etrafımdaki herkese tavsiye ediyorum.

  Psk. Murat Sarısoy2017-07-01

  Öncelikle nazik tavsiyeniz için çok teşekkürler. Ruhsal sorunların bedensel sorunlara; bedensel sorunlarında ruhsal sorunlara yol açtığı bilimsel bir gerçek. Bu anlamda size yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana. Size hayat boyu huzurlu ve sağlıklı günler dilerim. Bir psikoloğun böyle güzel sözler ve tavsiyeler alması gerçek ödülü sanırım. Tavsiye edilen bir psikolog olmak için İzmir'de elimden geleni yapmaya çalışacağım. Saygılarımla... Dr. Psikolog Murat SARISOY

 • Kendisini evladım gibi görüyorum. Çok güzel bir yaklaşımı var tavrı var. Morali bozuk giden güler yüzle çıkabiliyor. ben öyleydim. Ben çok memnun kaldım faydasını gördüm. Yetli olduğu zamanda gitmeyi bıraktım. Hala arada ziyaretine gidiyorum kendisinin. Çocuklarımla da görüşüyorlar. Çok iyi bir insan. Herkese de tasiye ederim. Yaklaşımı çok güzel.

  Psk. Murat Sarısoy2017-05-01

  Çok çok teşekkürler; anne ve babasını erken yaşta kaybetmiş benim gibi bir insan için bu şekilde tanımlanmak çok büyük bir mutluluk... ne mutlu ki profesyonelliğimin yanında size bir evlat gibi saygılı ve ilgili yaklaşabilmişim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla

 • Oğlumda gidiyor kızımı da götürdüm. Oğlumda kızımda çok memnun kendisinden. Gerçekten çok faydası oldu. Özellikle benim için çok faydalı oldu kendisi. Eşimi kaybettikten sonra gitmiştim. Kendisi benim dönüm noktam oldu. Oğlumu da diyetisyene gitmiyordu kilo veremiyordu bu sebeple götürdüm. Daha 1 sene olmadan 30 kg verdi oğlum. Oğlum kilosu sebebi ile asosyal biriydi ama sayesinde çok değişti. Herkesede tavsiye ederim biz ailecek çok memnunuz.

  Psk. Murat Sarısoy2017-03-07

  Kıymetli Kıymet hanım psikolog olan her insanın meslek yaşantısında her zaman sizin gibi danışanları olmasını temenni ediyorum. Sizlere kaliteli hizmet vermek için elimden geleni yapıyorum. Ofisime taşıdığınız çiçekler ve el emeği göz nuru hediyelerinizin üstüne bir de böyle bir tavsiye yazmışsınız; ne mutlu bana... çok çok teşekkürler... sevgi ve saygılarımla...

 • E

  Murat Bey'i internetten buldum. Murat Bey'i büyükler için bilemem ama çocuğunuz için asla tavsiye etmiyorum. 8 yaşındaki oğlumla anne ve baba olarak nasıl iletişim kurmamız gerektiği konusunda yardım istedik. O durumu anlamadan hemen basit bir test ( parası iyi, basit bir test) yaptı. Hemen kararı verdi. Benim çocuğumun özel eğitime gitmesi gerektiğini söyledi. Böyle bir konuda başvurmamıştık oysa... Ben de bir öğretmenim, özel eğitim durumlarını bilirim. Çoklu zeka kuramı diye birşey var. Çocukları basit kalıplara sokamazsınız . Sonuç olarak artık oğlumla ben ilgileniyorum. İletişimimiz daha iyi ve bu sene takdir aldı. Çocuğunuzu her önünüze gelene teslim etmeyin.

  Psk. Murat Sarısoy2016-07-14

  Sayın Ebru Hanım;
  Çelişkiler ve abartılarla dolu eleştirinizi okuduğum da ilk olarak çok üzüldüm gerçekten de kendimde bir hata aradım. Ancak daha sonra yazdıklarınızdaki çelişkileri farkedince bu üzüntüm bir sevince dönüştü. Çelişkilerle kastım şunlardır ki; kurumumuzda hiç bir basit testten ücret alınmamaktadır. Basit olmayan testler ise uygulamaları en az 1 saat süren, WISCR, CAT gibi tüm Dünya tarafından kullanılan etkinliği belli önemli testlerdir. Diğer husus ise özel eğitime gönderdiğimi iddia etttiğiniz çocuğunuza siz zaten bu durumları bilen öğretmen olarak özel eğitim vermişsiniz. Ne de güzel ki çocuğunuz bizim tavsiye ederek verdiğiniz eğitimlerden ve ilgiden yararlanarak başarıya ulaşmış. Ayrıca sizi buradan hakkımda kurmuş olduğunuz iyi eğitimli ve de konusunda 3 diplomalı bir uzmana hakaret anlamına gelen 'her önünüze gelen' tabirinizle ve de vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Bir öğretmen çocuğu olarak ve de 21 senesini bu mesleğe vermiş bir psikolog olarak bir öğretmene bu cümleyi üzülerek yakıştıramıyorum. Size ve çocuğunuza başarılı günler dilerim.

 • K

  Biz birbirini seven fakat mutluluğu yakalayamayan bir çifttik.Etrafımızda da bize doğru yolu gösterecek hayat tecrübesi ve ufku geniş bir aile büyüğümüz de yoktu maalesef.Böyle bir durumdayken siteniz aracılığıyla bulduk Murat beyi.Murat bey gerek bilgi ve tecrübesiyle,gerekse aile yaşantısıyla mutlu bir aile nasıl olunur en iyi şekilde anlattı eşime ve bana.Birkaç terapiden sonra doktordan çok bir aile büyüğümüzmüş gibi görmeye başladım Murat beyi.Çünkü çok yakın ve samimi buldum kendime.Yanlışlarımızı,yapmamız gerekenleri, kısacası duymak istediklerimizi değil, olması gereken herşeyi dosdoğru anlattı bize.Çok teşekkür ederiz kendisine mutluluğu yakalamamizda hayatımıza olan katkılarından dolayı.K.KAVRUK

  Psk. Murat Sarısoy2016-07-14

  Kamil Bey;
  Çok teşekkür ederim. Benim içinde çok keyifli geçen seanslar oldu. Sevgiyle ve mutlulukla kalın. Her zaman kapım açık, siz ve sizin gibi iyi niyeti insanlara kahvem ve kalbim sıcak...

 • I

  murat beyi eniyihekim.com da bulduk ilk etapta çekimserdik açıkcası 12 yaşında oğlumuz için yardım istedik murat beyden fakat tedavi başladıktan sonra doğru adreste olduğumuzu çok daha iyi anladık.terapiye devam ediyoruz şimdilik ve sonundada inşallah ki çok umutluyuz murat bey ve asistanlarınında yardımıyla sorunların üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz.Derya hanımada ayrıca teşekkürler telefondaki samimi iletşiminden dolayı.toparlakmak gerekirse ısrarla tavsiye ediyorum doktorumuz murat beyi teşekkürler.....BERNA & BURHAN

  Psk. Murat Sarısoy2016-07-14

  Çok çok teşekkür ederim, samimiyetimi vurguladığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Esenlikle ve de mutlulukla kalın...

 • Merhabalar;
  Murat beye kararsızlık, karamsarlık ve can sıkıntısı ve de morl bozukluğu ile başvurdum. Kendimden 6- 7 yaş büyük bir sevgilim vardı ve beni her anlamda harap bitap edip bırakmıştı. Canımı okudu desem yeridir, hatta kendisinden çok çok her anlamda şiddet bile gördüm. Psikolog Murat bey bu yaşadıklarımın bir travma olduğunu söyledi. Bu konuda özel bir duyarsızlaştırma metodu kullandı. Kullandığı teknik çok işime yaradı bir kaç seans içinde yaşadıklarımın acısı azaldı ve baya bir rahatladım. Murat beye gelince gerçekten de samimi ve sıcak biri, hatta bir kaç esprisine baya bir gülmüşlüğüm de vardır. Ofisi şık ve ferah, ve evet ev gibi de rahat. Balıklar, çiçekler, orkideler ve hayat var içeride. Kendisine buradan çok teşekkür eder. Psikolog Murat SARISOY beyi sadece izmir den değil her yerden herkese tavsiye ederim.

  Psk. Murat Sarısoy2017-03-06

  Hazel Hanım; ilişkiler maalesef günümüzde genç yetişkin tüm insanların en büyük sorunu; ve bu anlamda insanlara yardımcı olabilmek adına yazdığım kitaplarda da buna sıkça değiniyorum. Ne mutlu ki size yardımcı olabilmiş ve takdirinizi kazanmışım. Ofisime gelince içinde yaşam sevgisi olan bir uzmanın bunu yansıtabilmesi gerektiğini düşünüyorum. İster İzmir'de psikolog arıyorum desin, isterse de başka bir şehirden gelmiş olsun sizleri sıcacık keyifli bir ortamda evimde gibi ağırlamayı da bu yüzden çok seviyorum. Lütfen kendinize çok iyi bakın. Size özellikle ilişkilerinizde doğru kararlar aldığınız mutlu bir yaşam dilerim.

 • Murat bey; Öncelikle size çok teşekkür ederim, ergenliğinden beri oradan oraya gezdirdiğim kızımın derdine siz derman oldunuz. Meğerse içten bir gülümseme anlayış ve şevkatli yaklaşım ne kadar da önemliymiş. Kızım 23 yaşında ve sizin yönlendirmeleriniz ile ikili ve tüm ilişkilerindeki sorunları birer birer çözdü. Şimdi çok mutlu ve bizimle de arası çok iyi. Öfkeleri ve panikleri geçti, çok rahatladı. Tekrar teşekkürler.

  Psk. Murat Sarısoy2017-03-06

  Merhabalar; bence içten bir gülümseme ve anlayış sadece psikolog arayan insanların değil tüm ülkemizin insanlarının hak ettiği bir yaklaşım. Hepimiz bunu yapabilsek ne kadar huzurlu bir toplum olurduk. Kızınıza ve size asıl ben teşekkür ederim ki; günümüzde iyi bir psikoloğun en çok ihtiyaç duyduğu şeyi takdir ve övgüyü bana layık görmüşsünüz. Sevgi ve saygılarımla...

 • Benim sorunum panik atak idi. Murat beye başvurduğumda başım dönüyor, kalbim hızla çarpıyor, terliyor ve titriyordum. Aynaya baktığımda yabancı gibiydim. Bu illet bana nerden gelmişti anlamaya çalışsam da başaramıyordum. Murat beyin videolarını sitenizden izledim ve randevu aldım. Daha ilk seansta sanki ben ben değilmişim gibi çıktım. İnanamadım, seanslar ilerledikçe kaygım azaldı, azaldı ve son buldu. Kendisine ve ekibine çok çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

  Psk. Murat Sarısoy2017-03-07

  Sayın a.h.k.; Sorununuz (panik atak) bugün pek çok insanın yaşadığı problemlerin ilk listesinde yer alıyor. Pek çok kişi sizinle aynı dertten muzdarip ama bir çoğu çare bulamıyor. 22 yıldır bu işi yapan bir psikolog olarak bazen kullanılan basit bir teknik bile çok işe yarıyor bunu biliyorum. Ne mutlu ki birlikte başarmışız. Ben teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla...

 • Merhabalar;
  Benim eşim ben senden bıktım artık diyordu. Annem kanserden ölmüştü, babam yeniden evlenmeye kalktı. iki erkek kardeşimle aram çok bozuktu, iş bulma sorunum vardı. Daha ne olsun, bir sürü, bir dolu sorunum vardı ve imdat diyerek Psikolog Murat beyi bir arkadaş tavsiyesi ile buldum. Anlattım anlattım, seans boyu ağladım. Gayet sakin dinledi, ben ise ağladığım için sürekli özür diliyordum. Ancak o ağlamamın normal olduğunu, buna alışık olduğunu ve bunun ayıp bir şey olmadığını söyledi. ilk görüşmede onu pek sevdim. Sıcak biri, ilgili ve hatta şefkatli, sorunlarımla ilgili bir çeşit duyarsızlaştırma tekniği uyguladı ve daha ilk gün kendimi harika hissettim. Şu anda iyiyim, keyfim yerinde, sorunlarımın bazılarını çözdüm bazılarına ise alıştım. İzmirde psikolog arıyorsanız onu buradan size tavsiye ederim. Saolun Murat Bey siz iyi bir insansınız ve bence bu izmir de eğitimi ve tecrübesi ile en iyi psikolog sizsiniz.

  Psk. Murat Sarısoy2017-03-06

  Merhaba Özgül Hanım;
  İçten duygularınızla yazdığınızdan emin olduğum bu fazlasıyla övgü dolu cümleler için teşekkür ederim. Evet, bence ağlamak da gülmek kadar normal bir davranış ve mutluluğa giden yolda biraz göz yaşı da bazen iyidir. Memnun kalmanıza sevindim. Çok teşekkür ederim. Ben işimi severek yaptım ve birlikte başardık. Sevgi saygılarımla...

 • Merhaba; Murat Beyin yanına erkek arkadaşımla yaklaşık 3 aydır gidiyoruz. Kendisi çok içten ,samimi. Bize görmediğimiz birçok özelliğimizi bakmadığımuz bir açıdan bakmayı öğretti. Şimdi erkek arkadaşım bir süreliğine yalnız devam ediyor seanslarına. İnanıyorum ki iyi etkilerini en yakın zamanda göreceğiz. Murat Beye çok teşekkür ederim. Zorlu sürecimde beni yalnız bırakmadığı, desteğini ve samimiyetini eksiltmediği için.

  Psk. Murat Sarısoy2015-10-14

  Çok teşekkür ederim İrem hanım, ben de sizin samimiyetiniz için çok teşekkür ederim.

 • Merhaba;
  Dışarısı hafif bulutlu olabilir ama bu insanın ofisinde güneş var. Kendimi geldiğim ilk günden beri misafirlikte gibi hissediyorum. İlk olarak şaşırdım, hatta burada mı yaşıyorsunuz sizin eviniz burası mı diye de sordum. Gülerek cevapladı, bana ait her yer evim sayılır, ama burada yaşamıyorum dedi. Kahve içer misin diye sordu. Şaşırdım, siz psikolog olduğunuza emin misiniz diye soracak bile oldum. Neyse lafı çok uzatmayayım, aldığım duygusal darbelerden ve aldatılmadan dolayı paramparçaydım. Genç yaşımda üstümden resmen tren geçmiş gibiydi. Hala anlamaya kavramaya çalışıyordum, buy bana nasıl olur nasıl yapılabilir diye. Daha ilk seanstan bana bunun normalliğini ve yaptığım olası hataları tık tık tık karşıma koydu. Biraz kızdım ilk başta ona, nasıl emin olabiliyor diye ve dedikleri teker teker çıktı. Düşündükçe sorunun kaynağını kavradım. Yüzünde ki gülümsemenin ise alaycı değil, aslında samimiyetten olduğunu anladığımda ise zaten sorunlarımın hepsi çözülmüştü. Ona çok teşekkür ederim. İzmirde psikolog, sakin ve ev gibi bir ofiste keyifli ve iyi bir terapist arıyorsanız. Psikolog Dr. Murat SARISOY'u size tavsiye ederim. Sevgilerimle... Barış...

  Psk. Murat Sarısoy2015-10-14

  Teşekkür ederim BARIŞ Bey; çok güzel yazmışsınız, kendimi çok motive ve huzurlu hissetmeme sebep oldunuz. Günleriniz hep güzel olsun.

 • Murat bey ile bir tanıdığımızın tavsiyesiyle tanıştık. 5 yaşındaki Kızımın iletişim problemleri ile ilgili olarak kendisine başvurduk. Çocuklara olan yaklaşımı bizi gerçekten çok etkiledi. Kızım önce murat beyin kendisiyle, sonrada diğer insanlarla iletişim kurmakta artık zorlanmıyor. Murat beye ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendisi kısa zamanda sorunumuzu çözdü. Şimdi kızımda bizde çok mutluyuz. Işini bu kadar severek yapan az insandan biridir murat bey. Herşey için teşekkürler.

  Psk. Murat Sarısoy2015-08-10

  Merhaba;
  Ne mutlu ki, her zaman olduğu gibi elimden gelenin en iyisini yapmışım ve takdir ediliyorum. Eksik olmayınız, kısa, öz ve net bir şekilde memnuniyetinizi dile getiren bu yorumunuz için teşekkür ederim. Memnuniyetinizin sürekli olmasını dilerim. SAYGILARIMLA Psikolog Dr. Murat SARISOY

 • Psikolog Dr. Murat Sarısoy'u internet üzerinden buldum ve hemen iletişime geçip ofisini aradım. Hem ailevi hemde erkek arkadas konusunda oldukca zor bi dönemden gectiğim günlerde kendimi o kadar çaresiz hissediyordum ki sanki asla bir çıkıs yolu bulamacığamı düsünmüstüm. Öncelikle oldukça sistemli çalıştıkları düşüncesini edindim cünkü telefon konusmamızda ki sekreteri Derya hanım seans öncesi edinebilceğim tüm bilgileri bana vermis üstelik randevu konusunda cok yardımcı olmustu. Daha sonra Murat bey ile seanslarımız basladı. Acıkcası bu kadar aşama kaydetmeyi ve kendimi bu kadar iyi hissetmeyi beklemiyordum ama Murat bey gerek bilgi donanımı gerekse gösterdiği sıcakkanlı ve samimi tavırlarıyla bu konuda çok başarılı olduğunu herkese gösterebilen bir doktor olduğunu kanıtlıyor. Kendisi her konuda danışabilceğiniz bir doktordur. Kendi sıcakkanlı, samimi tavırlarının yanı sıra cok pozitif enerji taşıyor ve ister istemez bu sizin ruh halinize olumlu bir şekilde yansıyor. Her zaman bana yardımcı olmuştur bu konuda ne kadar teşekkür etsem azdır. Çevremdeki insanlar hep söylemistir asla umutsuzluğa kapılma her zaman bir çözüm yolu vardır ama Murat bey bana bunu bu kadar doğru bir şekilde gösterdiği için, bunu öğrettiği için kendisine tekrardan teşekkür ediyorum.

  Psk. Murat Sarısoy2015-08-06

  Çok çok teşekkür ederim Pınar Hanım eksik olmayınız. Milletçe zor zamanlar yaşadığımız şu günlerde ben de dahil herkesin güzel şeyler duymaya ve morale ihtiyacı var. Ben 20 yıldır bu mesleği kendi doğrularımdan da taviz vermeden icra ediyorum. Memnuniyetinizin sürekli olmasını dilerim. SAYGILARIMLA Psikolog Dr. Murat SARISOY

 • Merhaba;
  Murat beyi internetten buldum, siteniz yorumlarını da okudum. İyi şeyler yazılmış. Eksik şeylerde yazılabilir ama ben memnun kaldım. Bir iki eksiklik kimseyi kötü yapmaz, kimilerine de doğru ve açık yaklaşmak sanırım iyi gelmiyor bu memlekette. Duymak istediklerini duymayanlar memnun kalmıyorlar belki de ama bence benim aradığım psikologta bu özellik şarttı ve ben bunu Murat SARISOY bey de buldum. Dobra adam Murat bey kartlarını açık oyunuyor hep, birileri ona bozuluyorsa bence bu yüzden ama bu özellik benim hoşuma gitti ve de gidiyor. Herkes herkesi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Ben sevdim kendisini ve hatta kızımızı da getirdim. Ona da bazı tavsiyeler aldım. Teşekkür ederim iyi günler dilerim.

  Psk. Murat Sarısoy2015-08-06

  Çok teşekkür ederim Nursen hanım kastettiğiniz ve ima ettiğiniz şeylere sonsuz katılıyorum. Kimse mükemmel değildir. Alçak gönüllü olmak bence hayattaki en büyük erdemdir. Memnuniyetinizin sürekli olmasını dilerim. SAYGILARIMLA Psikolog Dr. Murat SARISOY

 • Asla Tavsiye etmiyorum. Murat Bey'e çocuğumun sorunları için gittim. Kendisi anlaşmalı olduğu ve kaliteli olduğunu belirttiği Balçovadaki eğitim merkezine yönlendirdi. 4 ay boyunca çocuklarla ilgili eğitimi olmayan, Murat Beyin eğittiği ve aslen resim öğretmeni olan bir hanımla çocuğumun eğitimini üstlendiler. 4 ay sonra, 1 hafta öncesinde "ders sayısını yükseltelim çok iyi gidiyoruz" diye bize telkinde bulunurken, 1 hafta sonra alsancakta yeni yerlerinde iki kurum bir araya gelince yer sıkıntısından bize "çocuğunuzun durumu çok kötü, daha profesyonel bir yerde bakılmalı, zaten bizim eğitimcimizin bu konuda yeterli donanımı yok, siz daha profesyonel bir yere gidin" dediler. Hem 4 ayım hem param gitti boşu boşuna. Normalde bu işi gerçekten yapamayacağını bilen bir kişi, bizi hiç kabul etmez başka yere yönlendirirdi. Profesyonel olmadığı konuda bizi oyaladığı gibi, profesyonel olmayan bir şekilde bizi başından savdı diyebilirim. Memnun olanlara saygı duyuyorum ama ben memnun kalmadım ve asla tavsiye etmiyorum

  Psk. Murat Sarısoy2016-07-14

  Çok sevdiğim bir söz şöyle der 'Olayların üç hali vardır, sizin anlattığınız, karşınızdakilerin anlamak istediği ve de gerçekte olanlar'
  Saygılarımla...

 • Merhaba Psikolog Dr. Murat SARISOY beyi sitenizden buldum ve memnun kaldım. Videolarını izledim. Belli ki başarılı bir psikolog bir çok televizyon kanalına çıkmış dedim ve de haklı çıktım. Kendisi bana çok samimi davrandı. Çok keyifli bir sohbeti var, ofisi ev gibi, kahve yapıyor sekreteri hem de bol köpüklü. Sanki psikologta değil de arkadaşınızda misafirlikte gibi bir doğal ortam, bir doğal adam, bir doğal psikolog. Master yapmış doktorası da var. Yani gerçek bir hoca olmuş. Kendisinden memnun kaldım ilişki sorunuma şıp diye çözümler buldu. Ben de baştan şaşırdım. Çok teşekkür ederim. Çok memnunum Sayın Murat SARISOY hocama çok teşekkür ederim.

  Psk. Murat Sarısoy2015-08-06

  Ben ve ekibim adına size sonsuz teşekkürler ederim. Kahvem ve tavrım dostlarım için hep bol köpüklü ve sıcak olacaktır. Memnuniyetinizin sürekli olmasını dilerim. SAYGILARIMLA Psikolog Dr. Murat SARISOY

 • Psikolog Murat Beyin iyi bir psikolog olduğunu söyleyebilirim. Farklı bir psikolog olduğunu da çok çok rahat söyleyebilirim. Bir kere iddialı ama bir o kadar da yaptığı işi bilen bir adam tereddütsüz konuşuyor. Lafı dolandırmıyor, gereksiz konuşmuyor. Yeri geldiğinde tekrar baştan alıyor anlatıyor. Benim gibi sabırsız bir adama bile kendini dinletiyor. Takıntılarımla ilgili olarak, sabırla tekrar tekrar üzerinde çalışıyor. Bazen telefonla arıyorum, uzun uzun konuşuyor benimle. Saolsun, ve daha da ne yapsın bilmiyorum ki. Bence spor ve şık giyiniyor, ofisi sade ve şık, ışık alıyor ve bence İzmir Alsancak'ta iyi bir yerde. Murat Sarısoy beyi herkese tavsiye ederim. Kendisine buradan teşekkür ederim.

  Psk. Murat Sarısoy2015-08-06

  Onur bey zor olsa da elimden geleni yapmak bir mesleki gereklilik olmasının yanı sıra bir vicdan meselesidir. Aynı vicdan ile elimden bir şey gelmese idi sizi başka bir uzmana yönlendirirdim. Çabanın ve başarının büyük kısmı size ait ben sadece işimi yapıyorum. Sevgi ve saygılarımla...

 • Merhabalar diyerek sözüme başlamak isterim. Kendim de öğretmen olduğum için olsa gerek, benim için güzel bir türkçe ve ses tonu çok önemlidir. Kendisi ile telefonda konuştuk, ses tonu ve türkçesi dikkatimi çekti. Bu andan itibaren Psikolog Dr. Murat SARISOY'un danışanı olmaya karar vermiştim bile. Genç bir insan sayılmam, öyle kolay kolay da genç insanlara da güvenemem. Ancak 30'lu yaşlarının sonunda bu adam beni gerçekten çok etkiledi. Eşimle birlikte görüştük kendileriyle ve eşim de yılların yöneticisi olarak kendisini çok beğendi. Ofisi sade, şık, ferah bir ofis ve ev tarzında insan kendisini gerçekten de misafirlikte gibi hissediyor. Sekreteri Derya hanım pek şeker bir kızımız ve çok ölçülü bir insan. Oğlumuzla ilgili danıştık kendisine, oğlumuzun istemediği bir ilişkisi var idi. Bu konuda fikirlerini ve de yardımlarını aldık. Çok teşekkür ederiz ki konunun bize göremediğimiz yönlerini sayın hocamız gösterdi. Kendisine buradan çok teşekkür eder, başarılar dilerim. Bence eleştirilecek tek bir noksanı yok. Tavsiye ederim.

  Psk. Murat Sarısoy2015-08-06

  Merhaba Nüvit hanım; Güzel Türkçemizi elimden geldiği ve dilimin döndüğünce aynı güzellikte kullanmak boynumun borcudur. Umarım size hediye ettiğim kitaplarımdaki yazın dilimi de beğenmiş ve memnun kalmışsınızdır. Sonsuz sevgi ve saygılarımla... Psikolog Dr. Murat SARISOY

 • Selam selam selam... Ben Murat beyi sitenizden buldum, başka başka sitelerden de araştırdım baktım bakındım ve onda karar kıldım. Sempatik mi? Evet, İşini iyi biliyor mu? Evet, Tecrübeli mi? 20 senesi var mesleğinde dolayısı ile bu da Evet, İyi eğitimli mi? Lisans, Yüksek Lisans, Doktora derken 12 sene okumuş dolayısıyla bu da Evet. Herşey bir yana, sıcacık davranıyor insana, abim gibi sevdim. Benim mutsuzluk ve panik ataklarımda bana yardımcı oldu, destek oldu. Yanımda oldu. Telefonunu açık tuttu, sağolsun ben Psikolog Dr. Murat SARISOY'dan çok memnunum. Siz de emeinim memnun kalırsınız. İyi günler dilerim...

  Psk. Murat Sarısoy2015-05-14

  Teşekkür ederim Neslihan hanım nazik ve içten yazınız için...

 • Murat bey'e evlilik terapisi için başvurmuştuk. Pek sıcak bir ortamda çalışan bir uzman. Ofisi ev konforunda kendinizi misafirlikte gibi hissediyorsunuz. Eşim uzun süre ayak diretti ilişkimizin sorunlarını çözmek için ve bir şans veriyorum, beğenmezsem bir daha gelmem dedi. Şansımıza Murat bey'le eşim çok iyi anlaştı. Hatta korkulacak bir şey yokmuş dedi. Ben de çok sevindim. Terapilerimiz bitti ve evliliğimiz iyi durumda. Psikolog Murat SARISOY beyden çok memnunum siz de memnun kalırsınız eminim.

  Psk. Murat Sarısoy2015-05-05

  Teşekkür ederim...

 • Selamlar psikolog dr. murat sarısoy'u internetten buldum ve çok memnun kaldım. Gözleri ışıl ışıl bu adamla tanıştığım için çok memnunum. İlişki sorunlarıma çözüm oldu. Murat beyin iki kitabını da okudum sonrasında onlar da bana rehber oldular. Buradan kendilerine sonsuz şükran ve minnettarlığımı sunarım. Çok memnunum Psikolog Dr. Murat SARISOY'dan...

  Psk. Murat Sarısoy2015-05-05

  Teşekkür ederim... Çok naziksiniz...

 • Yepyeni bir hayatım oldu artık. Hayat güzel ve keyifli, zaman daha dolu, ve güneş daha da bir parlak geliyor gözüme. İzmir'e taşındığımda çok zordu, uzun yıllar londra ardından İstanbul macerası ve mutsuz bir evlilik, sonra da boşanma ve ardından Psikolog Dr. Murat Sarısoy'u bir arkadaşımın ısrarlı tavsiyeleri sonrası tanımam ve ardından tekrar parlayan hayat güneşim sevgili psikoloğum. İyi ki de tanımışım onu, iyi bir psikolog ki yurtdışından bilirim insanın iyi ve sevecen bir psikolog bulması zordur. Bu adam kesinlikle sevecen çocuklarının resimleri var ofisinde ailesine düşkün belli ve de mesleğine ve de hastalarına çok düşkün ki istediğiniz zaman telefondan arayabiliyorsunuz. İyi bir psikolog arıyorsanız Murat Sarısoy'dan ben çok memnun kaldım.

  Psk. Murat Sarısoy2015-05-05

  Teşekkür ederim... Çok naziksiniz...

 • Murat Sarısoy çok iyi bir psikolog kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle aile, çocuk,eş ve boşanma konularına çok hakim doktora düzeyinde 19 senlik bir psikolog Ancak sitenizde telefonu yanlış 0232 3740000