Son 30 gün içerisinde 755 profil ziyareti var

Adres

Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak
Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit
0850 333.....

Evlilik terapisi

Yetişkin terapisi

Tematik algı testi (tat) +36 daha fazla

Regresyon terapisi

Psikoterapi

Grup terapisi

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocu...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • okul zorlukları
 • kişilik bozukluğu
 • borderline
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü -1995
 • Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Uzmanlık - 2001
 • Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Doktora - 2011

Fotoğraflar


Videolar


Bilinen diller

İngilizce, Fransızca

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
33 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
A

Bu tavsiye; THY pilotluk sürecinde CRM mülakatına hazırlananlar içindir. Bilenler bilir, psikologlar tarafından yürütülen bu mülakattan başarısız olduğumuzda bize geri bildirim verirler. Bu zayıf yönlerimizi geliştirip tekrar başvurabiliriz. Ben de o adaylardan biriydim. Fakat bu zayıf yönlerimi geliştirme konusunda kişisel olarak verdiğim çaba oldukça yetersiz kaldı. Bu yüzden bir uzmandan yardım almak istedim. Araştırmalarım sonucunda Murat Bey'i buldum.

Birlikte önceki mülakatımı ayrıntılı bir şekilde inceledik. Oralardan birçok ders çıkardık. Geri bildirimlerimi geliştirmek adına çözümler ürettik. En önemlisi, sadece bu geri bildirimler üzerinde değil, genel olarak tüm karakterim üzerinde gelişim/değişim hedefledik. Örneğin; el sıkışmamdan tutun da ses tonumun alt perdede olmasına kadar, hatta beden dilimi kullanmadığımdan ötürü karşıya samimi gelmeyişime kadar haberim olmayan bir çok durumum söz konusuymuş. Bunların hepsini düzelttik. Aklıma takılan her türlü CRM sorularını sordum ve karşılığında aldığım zeka dolu cevaplar karşısında zaman zaman hayrete düştüm :)

Gerek mülakat provaları yaptığımızda, gerek normal sohbet ettiğimizde bile bana çok değerli feedbackler veriyordu. Ben de bu yüzden her seans yanımda kağıt kalem bulunduruyordum ve bu tavsiyelerin hepsini not alıyordum. Fakat arkadaşlar, burada iş bize düşüyor. Unutmayın ki sadece Murat Bey değil, karşımızda hangi uzman olursa olsun ellerinde bir sihirli değnek yok. Onların verdiği tavsiyeleri uygulamak, idrak etmek, hayatımıza geçirmek tamamen bizlerin elinde. O yüzden seanstan çıktıktan sonra aklınızdan uçup gitmesin o tavsiyeler. Uzun uzun üzerine düşünün. Hayatınıza geçirmeye çalışın. Hata yapın, deneyin ve en nihayetinde başarın.

CRM mülakatımın olumlu sonuçlanmasına vesile olduğu için, fakat asıl olarak CRM'i geçtiğim için değil, 7 seansta bile çok şey öğrettiği; hayatıma, karakterime önemli dokunuşlarda bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Sevgili Danışanım ya da Öğrencim;
En büyük hayalimdi pilot olmak ancak çocuk yaşta annemi babamı aynı anda kaybetmek gibi bir felaket yaşadıktan sonra uzun süre bu idealimi unutmak zorunda kaldım. Ancak yıllar sonra katıldığım Türk hava Kuvvetleri bana psikolog olarak görev yaptığım yıllarda içimde kalan bu ukdemi belli bir oranda giderme imkanı sundu. Askeri havacılıkta görev yaptığım yıllarda katıldığım hizmet içi eğitimlerde öğrendim mülakat tekniklerini ve de personel seçimlerinin nasıl yapıldığını. Daha sonra bu becerilerimi keşfeden sivil havacılık şirketlerinden biriyle çalıştım yine havacılık personeli seçimleriyle ilgili olarak ve bu sefer kabin memuru mülakatlarında görev yapma imkanı buldum. Şimdilerde ise yetiştirilmek üzere yardımcı pilot alımı yapan thy mülakatlarına sizlerin hazırlanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin gibi pilot eğitimi almaya hak kazanan her öğrencim özgür ruhumu göklere daha da yakın tutuyor. Sembolikte olsa sizlerle birlikte uçuyorum ve aynı sınav heyecanını yaşıyorum. Yazdığınız muhteşem tavsiye için çok teşekkür ediyorum. Zeka dolu olan sizlersiniz, çünkü pilotlar gerçekten her anlamda seçilmiş insanlar ve onların uçuş eğitimine giden yolda biraz olsun katkım oluyorsa ne mutlu bana. Sonsuz sevgi ve saygılarımla şimdiden iyi uçuşlar... kuyruk rüzgarınız stabil ve bol olsun... sevgiyle kalın...


Konum: Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi

Aralık 2017'de Murat bey ile görüşmelerimize başladık. Onunla karşılaşana kadar 2 veya 3 psikologla görüşüp vazgeçmiştim. Benim için Murat bey ile ilk seansımız fırtınalı bir karşılaşma gibiydi. Ancak değerini ve sebebini süreç devam ettikçe anladım. Kendisi alanında oldukça yetkin gerçek bir psikolog. Kendini hem akademik anlamda hem mesleki yetkinlik anlamında oldukça geliştirmiş ve geliştirmeye devam ediyor. Depresyon ve anksiyete şikayetiyle gittiğim ofisinde açıkçası şimdi hatırlarken benim utandığım tüm tavırlarıma, beni incitmeyerek yanıt vermişti. Arada bir o günleri anımsar gülümseriz. Kendisi samimi ve ilgili tavrıyla benim gibi defalarca psikolog değiştiren bir insanın, hatta terapiyi reddetmekte direnen bir insanın, zihninin berraklaşmasına yardımcı oldu. Kendisini çevremdeki herkese bizzat tavsiye ettiğim gibi, sizlere de buradan tavsiye etmek isterim. Hem ofisi, hem çalışanları hem kendisi sizi sıcak bir ortamda karşılıyor. Umarım Murat bey sizin için de doğru psikologtur.

Psk. Murat Sarısoy

Çok teşekkür ederim, bu sizin başarınız, ben sadece elimden geldiğince yol gösterici olmaya çalıştım. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.


N

Çok zor bir zamanda kendisine başvurdum. İnternet aracılığıyla buldum. 10 ay kadar bir tedavi sürecinde kendsinin seanslarıyla birlikte oldukça zayıftım kilo almaya başladım, daha mutlu olmaya başladım. Sıkıntılarımdan uzaklaştım, iş hayatında ve evlilik hayatında başarılı oldum. İnsanlarla ilişkilerim düzeldi. 6 yıldır istediğim bir sınav vardı.Onu kazandım.Bunların hepsini kendisine borçluyum.Kendisini herkese öneriyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Merhabalar; Çok teşekkür ederim. Sizinle yarattığımız tüm bu değişikliklerin gerçek başarısı size ait. Özellikle yıllardır kazanamadığınız sınavı kazanmanız beni de çok mutlu ediyor. Çok başarılı ve mutlu bir insan olmayı hak ediyorsunuz. Sevgi ve saygılarımla


C

Kendisinden çok memnun kaldım. Arkadaşlarımada öneriyorum kendisini. Çok başarılı bir danışman.Ben kendisini araştırarak gtitim.Daha sonrasında çok memnun kaldım.Bence çok iyi anlayabiliyor.Diğer psikologlar gibi sürekli bişeyler konuşularak kabul görmüş genel şeyler anlatmıyor.Sizi dinleyip farklı bir bakış açısına yönlendirebiliyor. Konuşma esnasında ki yönlendirmeleri ile farklı bir bakış açısına sahip olabiliyorsunuz.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Sizin gibi başarılı, kariyer ve farkındalık sahibi bir danışandan bunları duymak çok mutluluk verici. Basma kalıp olmamak için harcanan çaba herkes tarafından kabul görmeyebiliyor ama anlaşılıyor olmak ve tüm bu birlikte yaratılan bakış açılarının size iyi geliyor ve hayatınıza yön veriyor olması muhteşem bir mesleki doyum sağlıyor. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


F

Ben çok memnunum kendisinden.Psikolojimin çok aşağıda olduğu zamanlarda ulaştım Murat Beye. İkinci görüşmemde kendimi çok daha iyi hisediyorum. Çok olumsuz bir durumun içindeydim. Şuan herşey açık ve net. Hayatıma dair yol alıyorum. Çok memnunum ve çok tavsiye ediyorum.İletişimi çok sağlıklı, çok net. Kafanızdaki karmaşık durumu özetleyip sizi çözüyor. Bu uzun sürmüyor. İlk görüşmede ulaştım ben çözüme. çok güzel bir dinleyici. İşini çok güzel yapan bir psikolog.Kesinlikle tavsiye ediyoruz kendisini herkese.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
İnsanları insan yapan şeyin beyinlerini kullanabilme yetenekleri ve bunu incelikle başarıyor olmaları olduğunu düşünüyorum. İncelik sahibi bir insansınız ve yaşadıklarınızı anlamayan çok, ama ne güzel ki daha ikinci seansta hızlı bir değişimi yakaladınız. Bu başarı sizin. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


H

Ben yaklaşık 1 yıldır tanıyorum kendisini. Hem yiyenim, hem kendi ailemle ilgili danışıyoruz. Keşke her psikolog insanlara bu şekilde yaklaşıp yardımcı olabilseler. Aldığımız sonuçlardan memnunuz. Hem karakter olarak, hem vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz kendisine. Birçok arkadaşımıza, eşimize, dostumuza da tavsiye ediyoruz kendisini.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Aile çalışmaları çoğunlukla yorucu ama başarılı olunduğunda bir o kadar da keyfi verici çalışmalardır. Çocuk ergen çalışmaları ise benim gibi üç çocuk sahibi bir psikolog için zaten hayatın kocaman bir parçası oluyor. Memnun kalmanıza çok sevindim. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız inanın bu beğeni dolu mesajlar her şeyin üstünde... Sevgiyle kalın...


D

Murat Bey'i araştırarak buldum internetteki yorumlara ve kariyer geçmişine bakarak gitmeye karar verdim. Gittiğimde de hem çalışanları hem kendisi çok güler yüzlü ve sıcak kanlıydı. Terapilerimiz sırasında da bana gayet verimli oldu, kullandığı metod bana iyi geldi. Eşimle gideceğiz terkar. Çok memnun kaldım herkese tavsiue ederim. Hem bireysel hemde pedagoji üzerine eğitim almış çocuğum olduğu için benim açımdan daha verimli oldu.

Psk. Murat Sarısoy

Merhabalar; öncelikle nazik tavsiyeniz için teşekkür ederim. Hepimiz biliriz ki güleryüz ve sıcakkanlılık karşılıklı olduğunda güzeldir. Sizler aslında güleryüzlü ama gülmeyi unutmuş kişiler olarak başvurduğunuzda bende elimden gelen güleryüz ve ilgiyi, makul ücretler karşılığında sunmak benim görevimdir. Sahip olduğum herşeye mesleği sayesinde kavuşmuş ve çok zor bir hayattan şimdiki konumuma ulaşmış bir insan olarak sizlere en iyi ilgiyi sunmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Memnun kalmış olmanız benim için mutluluk verici. Tek çabam İzmir'de iyi bir psikolog olmak ve bu şekilde anılmak üzeredir. Sevgi ve saygılarımla...


Konum: Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi Anksiyete Bozukluğu

Murat Beye internet aracılığıyla ulaştım. Kendisiyle 3 defa görüştüm. Henüz kaygılarımın başlangıç aşamasında kendisine başvurmuştum. Önceden rahatsızlıklarım sırasında hep psikiyatrist tercih etmeme rağmen terapilerle daha iyi sonuç alabileceğimizi düşünerek bir psikolog tercih etmeyi doğru buldum. Ancak bu 3 görüşme sırasında aşama aşama daha da kötüleşti kaygı durumum. Murat Bey beni uyguladığı terapi konusunda net bilgilendirmedi. Hala ne yapmaya çalıştığımızı bilmiyorum. Belki uyguladığı terapi, belki Murat bey , belki tamamen benim duygusal durumum kaygımın artmasına sebep oldu. Daha sonra başka bir hekime başvurarak terapi almaya devam ettim. Hastalık durumu varsa önce psikiyatriste başvurulması gerektiğine doktor kontrolünde psikologa başvurmanın daha doğru olduğuna kanaat getirdim bu yaşadıklarımla. Kendisine başvuracak hasta veya danışanlara tavsiyem Murat Beye de geri dönüşüm olsun istedim.

Psk. Murat Sarısoy

Öncelikle nazik paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Bu yorumunuzun bana ve özellikle beni takip eden ve bana başvurmak isteyen danışanlarıma beni tanımaları açısından çok faydalı olacağına eminim. Bu vesile ile toplumda yanlış bilinen ya da anlaşılan bir konuyu ele alma ve açıklığa kavuşturma fırsatı bulmuş olacağım. Şöyle ki; danışanlarımız bizlere belirli şiddette sorunların başlangıcı ile başvururlar ve bu sorunlar da terapilerde yol alınanan değin şiddetlerini sürdürme eğilimindedirler. Ben ve benim gibi meslektaşlarım özellikle kaygı sorunları yaşayan danışanlarımızın onlara verdiğimiz ayrıntılı bilgilere rağmen sorunlarının şiddeti nedeniyle bu açıklamaların doğru anlaşılmadığına defalarca şahit olmuşlardır. Kişiler sorunlarından kurtulmak isterken bazen bir mucize beklentisine de girebilirler bu da sık rastlanılan bir durumdur. Dolayısı ile 3 seansta düzelme beklemenin yanında terapi ya da terapist nedeniyle kötüye gitmiş olma fikri de fazlası ile iyi niyetlidir. Olasılıkla sizin sorununuza neden olan yaşan olayları devam etmektedir. Hiçbir terapi yöntemi de soruna neden olan yaşam olaylarını durdurma becerisine sahip değildir. Terapistinize basitçe geri bildirim vermeyi yüz yüze şahsına yapmak ve ondan bilgi talep yerine, bu şekilde yapmış olmanız ise her ne kadar kişilerin kariyerlerine gölge düşürür gibi dursa da, kendinden emin bir uzman için her zaman olumlu bir kazanım olacaktır. Tekrar çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla...


U

Murat Bey'i internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonucunda buldum. Ofisini aradım, telefonu kendisi açtı. Net, samimi ve insancıl tavrı üzerine fazla düşünmeden kendisinden danışmanlık hizmeti almak istedim. 1 yılı aşkın bir süre seanslarına devam ettim. O huzur dolu ofisinden her çıkışımda nefes aldığımı hissettim. Kaygı bozukluklarım ve anlam arayışlarım vardı. Mesleki tecrübesi, sakinliği, unutmayacağım mimikleri ve samimiyeti ile kafamdaki labirentden çıkmam için, her seferinde bana yeni kapılar açtı. Ve ben her sonraki seansa açacağımız yeni kapıların merakı ve heyecanı ile devam ettim. Çok fazla uzatmayacağım, labirentden çıkış ışığını gördüğümde "artık son seans sanırım.." diyerek tercihimi sorduğunu hatırlıyorum. Benim için bir doktor değil, tercihim kesinlikle hayat boyu danışmanım olmasıydı. Hala da öyle. Günümüzde bu hizmetin bir hastalık sonucunda alınacak bir hizmet değil, mutlu ve başarılı yaşamak için gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda Murat Bey'i gözüm kapalı öneriyor, kendisine herşey için tekrar teşekkür ediyorum."

Psk. Murat Sarısoy

Çok çok teşekkür ederim ki; çalıştığım şehir izmirde bir psikolog olarak değil bir yol rehberi olarak da size yardımcı olabilmişim. ve tekrar teşekkür ederim ki, birlikte yaptığımız her çalışmaya can-ı gönülden katılmışsınız. Mutlu bir insan olmanıza katkıda bulunabilmişsem ne mutlu bana... sonsuz saygı ve sevgilerimle...


Hizmetler

Bilişsel davranışçı terapi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Mmpi- minnesota çok yönlü kişilik envanteri


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Agte- ankara gelişim tarama envanteri


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Duygu odaklı terapi (eft)


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Psikodinamik psikoterapi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Aile danışmanlığı


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Bender gestalt motor algı testi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Psikoonkoloji


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Süreklilik anksiyete ölçeği


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Peabody resim (kelime eşleştirme testi)


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Sanat terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Varoluşçu psikoterapi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Transaksiyonel analiz


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Good enough zeka testi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Louisa duss


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Wisc-r-çocuklar için zeka testi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Cinsel terapi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Regresyon terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Draw a person


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Evlilik terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Yetişkin terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Tematik algı testi (tat)


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Psikoterapi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Grup terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Hipnoterapi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Dinamik psikoterapiler


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Çift terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Kanserde psikolojik destek


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Durumluk anksiyete ölçeği


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Eklektik yaklaşım


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Aile terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Porteus labirentleri testi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Oyun terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Pedagoji


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Çocuk terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Ergen terapisi


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Çocuk ergen danışmanlığı


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Normal randevu


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi


Nlp


Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak

Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
33 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
A

Bu tavsiye; THY pilotluk sürecinde CRM mülakatına hazırlananlar içindir. Bilenler bilir, psikologlar tarafından yürütülen bu mülakattan başarısız olduğumuzda bize geri bildirim verirler. Bu zayıf yönlerimizi geliştirip tekrar başvurabiliriz. Ben de o adaylardan biriydim. Fakat bu zayıf yönlerimi geliştirme konusunda kişisel olarak verdiğim çaba oldukça yetersiz kaldı. Bu yüzden bir uzmandan yardım almak istedim. Araştırmalarım sonucunda Murat Bey'i buldum.

Birlikte önceki mülakatımı ayrıntılı bir şekilde inceledik. Oralardan birçok ders çıkardık. Geri bildirimlerimi geliştirmek adına çözümler ürettik. En önemlisi, sadece bu geri bildirimler üzerinde değil, genel olarak tüm karakterim üzerinde gelişim/değişim hedefledik. Örneğin; el sıkışmamdan tutun da ses tonumun alt perdede olmasına kadar, hatta beden dilimi kullanmadığımdan ötürü karşıya samimi gelmeyişime kadar haberim olmayan bir çok durumum söz konusuymuş. Bunların hepsini düzelttik. Aklıma takılan her türlü CRM sorularını sordum ve karşılığında aldığım zeka dolu cevaplar karşısında zaman zaman hayrete düştüm :)

Gerek mülakat provaları yaptığımızda, gerek normal sohbet ettiğimizde bile bana çok değerli feedbackler veriyordu. Ben de bu yüzden her seans yanımda kağıt kalem bulunduruyordum ve bu tavsiyelerin hepsini not alıyordum. Fakat arkadaşlar, burada iş bize düşüyor. Unutmayın ki sadece Murat Bey değil, karşımızda hangi uzman olursa olsun ellerinde bir sihirli değnek yok. Onların verdiği tavsiyeleri uygulamak, idrak etmek, hayatımıza geçirmek tamamen bizlerin elinde. O yüzden seanstan çıktıktan sonra aklınızdan uçup gitmesin o tavsiyeler. Uzun uzun üzerine düşünün. Hayatınıza geçirmeye çalışın. Hata yapın, deneyin ve en nihayetinde başarın.

CRM mülakatımın olumlu sonuçlanmasına vesile olduğu için, fakat asıl olarak CRM'i geçtiğim için değil, 7 seansta bile çok şey öğrettiği; hayatıma, karakterime önemli dokunuşlarda bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Sevgili Danışanım ya da Öğrencim;
En büyük hayalimdi pilot olmak ancak çocuk yaşta annemi babamı aynı anda kaybetmek gibi bir felaket yaşadıktan sonra uzun süre bu idealimi unutmak zorunda kaldım. Ancak yıllar sonra katıldığım Türk hava Kuvvetleri bana psikolog olarak görev yaptığım yıllarda içimde kalan bu ukdemi belli bir oranda giderme imkanı sundu. Askeri havacılıkta görev yaptığım yıllarda katıldığım hizmet içi eğitimlerde öğrendim mülakat tekniklerini ve de personel seçimlerinin nasıl yapıldığını. Daha sonra bu becerilerimi keşfeden sivil havacılık şirketlerinden biriyle çalıştım yine havacılık personeli seçimleriyle ilgili olarak ve bu sefer kabin memuru mülakatlarında görev yapma imkanı buldum. Şimdilerde ise yetiştirilmek üzere yardımcı pilot alımı yapan thy mülakatlarına sizlerin hazırlanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin gibi pilot eğitimi almaya hak kazanan her öğrencim özgür ruhumu göklere daha da yakın tutuyor. Sembolikte olsa sizlerle birlikte uçuyorum ve aynı sınav heyecanını yaşıyorum. Yazdığınız muhteşem tavsiye için çok teşekkür ediyorum. Zeka dolu olan sizlersiniz, çünkü pilotlar gerçekten her anlamda seçilmiş insanlar ve onların uçuş eğitimine giden yolda biraz olsun katkım oluyorsa ne mutlu bana. Sonsuz sevgi ve saygılarımla şimdiden iyi uçuşlar... kuyruk rüzgarınız stabil ve bol olsun... sevgiyle kalın...


Konum: Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi

Aralık 2017'de Murat bey ile görüşmelerimize başladık. Onunla karşılaşana kadar 2 veya 3 psikologla görüşüp vazgeçmiştim. Benim için Murat bey ile ilk seansımız fırtınalı bir karşılaşma gibiydi. Ancak değerini ve sebebini süreç devam ettikçe anladım. Kendisi alanında oldukça yetkin gerçek bir psikolog. Kendini hem akademik anlamda hem mesleki yetkinlik anlamında oldukça geliştirmiş ve geliştirmeye devam ediyor. Depresyon ve anksiyete şikayetiyle gittiğim ofisinde açıkçası şimdi hatırlarken benim utandığım tüm tavırlarıma, beni incitmeyerek yanıt vermişti. Arada bir o günleri anımsar gülümseriz. Kendisi samimi ve ilgili tavrıyla benim gibi defalarca psikolog değiştiren bir insanın, hatta terapiyi reddetmekte direnen bir insanın, zihninin berraklaşmasına yardımcı oldu. Kendisini çevremdeki herkese bizzat tavsiye ettiğim gibi, sizlere de buradan tavsiye etmek isterim. Hem ofisi, hem çalışanları hem kendisi sizi sıcak bir ortamda karşılıyor. Umarım Murat bey sizin için de doğru psikologtur.

Psk. Murat Sarısoy

Çok teşekkür ederim, bu sizin başarınız, ben sadece elimden geldiğince yol gösterici olmaya çalıştım. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.


N

Çok zor bir zamanda kendisine başvurdum. İnternet aracılığıyla buldum. 10 ay kadar bir tedavi sürecinde kendsinin seanslarıyla birlikte oldukça zayıftım kilo almaya başladım, daha mutlu olmaya başladım. Sıkıntılarımdan uzaklaştım, iş hayatında ve evlilik hayatında başarılı oldum. İnsanlarla ilişkilerim düzeldi. 6 yıldır istediğim bir sınav vardı.Onu kazandım.Bunların hepsini kendisine borçluyum.Kendisini herkese öneriyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Merhabalar; Çok teşekkür ederim. Sizinle yarattığımız tüm bu değişikliklerin gerçek başarısı size ait. Özellikle yıllardır kazanamadığınız sınavı kazanmanız beni de çok mutlu ediyor. Çok başarılı ve mutlu bir insan olmayı hak ediyorsunuz. Sevgi ve saygılarımla


C

Kendisinden çok memnun kaldım. Arkadaşlarımada öneriyorum kendisini. Çok başarılı bir danışman.Ben kendisini araştırarak gtitim.Daha sonrasında çok memnun kaldım.Bence çok iyi anlayabiliyor.Diğer psikologlar gibi sürekli bişeyler konuşularak kabul görmüş genel şeyler anlatmıyor.Sizi dinleyip farklı bir bakış açısına yönlendirebiliyor. Konuşma esnasında ki yönlendirmeleri ile farklı bir bakış açısına sahip olabiliyorsunuz.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Sizin gibi başarılı, kariyer ve farkındalık sahibi bir danışandan bunları duymak çok mutluluk verici. Basma kalıp olmamak için harcanan çaba herkes tarafından kabul görmeyebiliyor ama anlaşılıyor olmak ve tüm bu birlikte yaratılan bakış açılarının size iyi geliyor ve hayatınıza yön veriyor olması muhteşem bir mesleki doyum sağlıyor. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


F

Ben çok memnunum kendisinden.Psikolojimin çok aşağıda olduğu zamanlarda ulaştım Murat Beye. İkinci görüşmemde kendimi çok daha iyi hisediyorum. Çok olumsuz bir durumun içindeydim. Şuan herşey açık ve net. Hayatıma dair yol alıyorum. Çok memnunum ve çok tavsiye ediyorum.İletişimi çok sağlıklı, çok net. Kafanızdaki karmaşık durumu özetleyip sizi çözüyor. Bu uzun sürmüyor. İlk görüşmede ulaştım ben çözüme. çok güzel bir dinleyici. İşini çok güzel yapan bir psikolog.Kesinlikle tavsiye ediyoruz kendisini herkese.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
İnsanları insan yapan şeyin beyinlerini kullanabilme yetenekleri ve bunu incelikle başarıyor olmaları olduğunu düşünüyorum. İncelik sahibi bir insansınız ve yaşadıklarınızı anlamayan çok, ama ne güzel ki daha ikinci seansta hızlı bir değişimi yakaladınız. Bu başarı sizin. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


H

Ben yaklaşık 1 yıldır tanıyorum kendisini. Hem yiyenim, hem kendi ailemle ilgili danışıyoruz. Keşke her psikolog insanlara bu şekilde yaklaşıp yardımcı olabilseler. Aldığımız sonuçlardan memnunuz. Hem karakter olarak, hem vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz kendisine. Birçok arkadaşımıza, eşimize, dostumuza da tavsiye ediyoruz kendisini.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Aile çalışmaları çoğunlukla yorucu ama başarılı olunduğunda bir o kadar da keyfi verici çalışmalardır. Çocuk ergen çalışmaları ise benim gibi üç çocuk sahibi bir psikolog için zaten hayatın kocaman bir parçası oluyor. Memnun kalmanıza çok sevindim. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız inanın bu beğeni dolu mesajlar her şeyin üstünde... Sevgiyle kalın...


D

Murat Bey'i araştırarak buldum internetteki yorumlara ve kariyer geçmişine bakarak gitmeye karar verdim. Gittiğimde de hem çalışanları hem kendisi çok güler yüzlü ve sıcak kanlıydı. Terapilerimiz sırasında da bana gayet verimli oldu, kullandığı metod bana iyi geldi. Eşimle gideceğiz terkar. Çok memnun kaldım herkese tavsiue ederim. Hem bireysel hemde pedagoji üzerine eğitim almış çocuğum olduğu için benim açımdan daha verimli oldu.

Psk. Murat Sarısoy

Merhabalar; öncelikle nazik tavsiyeniz için teşekkür ederim. Hepimiz biliriz ki güleryüz ve sıcakkanlılık karşılıklı olduğunda güzeldir. Sizler aslında güleryüzlü ama gülmeyi unutmuş kişiler olarak başvurduğunuzda bende elimden gelen güleryüz ve ilgiyi, makul ücretler karşılığında sunmak benim görevimdir. Sahip olduğum herşeye mesleği sayesinde kavuşmuş ve çok zor bir hayattan şimdiki konumuma ulaşmış bir insan olarak sizlere en iyi ilgiyi sunmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Memnun kalmış olmanız benim için mutluluk verici. Tek çabam İzmir'de iyi bir psikolog olmak ve bu şekilde anılmak üzeredir. Sevgi ve saygılarımla...


Konum: Murat Sarısoy - Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi Anksiyete Bozukluğu

Murat Beye internet aracılığıyla ulaştım. Kendisiyle 3 defa görüştüm. Henüz kaygılarımın başlangıç aşamasında kendisine başvurmuştum. Önceden rahatsızlıklarım sırasında hep psikiyatrist tercih etmeme rağmen terapilerle daha iyi sonuç alabileceğimizi düşünerek bir psikolog tercih etmeyi doğru buldum. Ancak bu 3 görüşme sırasında aşama aşama daha da kötüleşti kaygı durumum. Murat Bey beni uyguladığı terapi konusunda net bilgilendirmedi. Hala ne yapmaya çalıştığımızı bilmiyorum. Belki uyguladığı terapi, belki Murat bey , belki tamamen benim duygusal durumum kaygımın artmasına sebep oldu. Daha sonra başka bir hekime başvurarak terapi almaya devam ettim. Hastalık durumu varsa önce psikiyatriste başvurulması gerektiğine doktor kontrolünde psikologa başvurmanın daha doğru olduğuna kanaat getirdim bu yaşadıklarımla. Kendisine başvuracak hasta veya danışanlara tavsiyem Murat Beye de geri dönüşüm olsun istedim.

Psk. Murat Sarısoy

Öncelikle nazik paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Bu yorumunuzun bana ve özellikle beni takip eden ve bana başvurmak isteyen danışanlarıma beni tanımaları açısından çok faydalı olacağına eminim. Bu vesile ile toplumda yanlış bilinen ya da anlaşılan bir konuyu ele alma ve açıklığa kavuşturma fırsatı bulmuş olacağım. Şöyle ki; danışanlarımız bizlere belirli şiddette sorunların başlangıcı ile başvururlar ve bu sorunlar da terapilerde yol alınanan değin şiddetlerini sürdürme eğilimindedirler. Ben ve benim gibi meslektaşlarım özellikle kaygı sorunları yaşayan danışanlarımızın onlara verdiğimiz ayrıntılı bilgilere rağmen sorunlarının şiddeti nedeniyle bu açıklamaların doğru anlaşılmadığına defalarca şahit olmuşlardır. Kişiler sorunlarından kurtulmak isterken bazen bir mucize beklentisine de girebilirler bu da sık rastlanılan bir durumdur. Dolayısı ile 3 seansta düzelme beklemenin yanında terapi ya da terapist nedeniyle kötüye gitmiş olma fikri de fazlası ile iyi niyetlidir. Olasılıkla sizin sorununuza neden olan yaşan olayları devam etmektedir. Hiçbir terapi yöntemi de soruna neden olan yaşam olaylarını durdurma becerisine sahip değildir. Terapistinize basitçe geri bildirim vermeyi yüz yüze şahsına yapmak ve ondan bilgi talep yerine, bu şekilde yapmış olmanız ise her ne kadar kişilerin kariyerlerine gölge düşürür gibi dursa da, kendinden emin bir uzman için her zaman olumlu bir kazanım olacaktır. Tekrar çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla...


U

Murat Bey'i internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonucunda buldum. Ofisini aradım, telefonu kendisi açtı. Net, samimi ve insancıl tavrı üzerine fazla düşünmeden kendisinden danışmanlık hizmeti almak istedim. 1 yılı aşkın bir süre seanslarına devam ettim. O huzur dolu ofisinden her çıkışımda nefes aldığımı hissettim. Kaygı bozukluklarım ve anlam arayışlarım vardı. Mesleki tecrübesi, sakinliği, unutmayacağım mimikleri ve samimiyeti ile kafamdaki labirentden çıkmam için, her seferinde bana yeni kapılar açtı. Ve ben her sonraki seansa açacağımız yeni kapıların merakı ve heyecanı ile devam ettim. Çok fazla uzatmayacağım, labirentden çıkış ışığını gördüğümde "artık son seans sanırım.." diyerek tercihimi sorduğunu hatırlıyorum. Benim için bir doktor değil, tercihim kesinlikle hayat boyu danışmanım olmasıydı. Hala da öyle. Günümüzde bu hizmetin bir hastalık sonucunda alınacak bir hizmet değil, mutlu ve başarılı yaşamak için gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda Murat Bey'i gözüm kapalı öneriyor, kendisine herşey için tekrar teşekkür ediyorum."

Psk. Murat Sarısoy

Çok çok teşekkür ederim ki; çalıştığım şehir izmirde bir psikolog olarak değil bir yol rehberi olarak da size yardımcı olabilmişim. ve tekrar teşekkür ederim ki, birlikte yaptığımız her çalışmaya can-ı gönülden katılmışsınız. Mutlu bir insan olmanıza katkıda bulunabilmişsem ne mutlu bana... sonsuz saygı ve sevgilerimle...


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocu...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • okul zorlukları
 • kişilik bozukluğu
 • borderline
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü -1995
 • Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Uzmanlık - 2001
 • Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Doktora - 2011

Deneyimler

 • Uzay Anaokulu - Çocuk ve Aile Psikoloğu 1995 - 1996
 • Işık Özel Eğitim Merkezi - Çocuk Aile Psikoloğu 1996 - 1998
 • Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi Klinik Psikolog 1998 - 2001
Tümünü göster

Fotoğraflar


Videolar


Bilinen diller

İngilizce, Fransızca

Diğer içerikler

Yayınlar (2)