Son 30 gün içerisinde 850 profil ziyareti var

Adres

Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, Konak, İzmir
Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit
0850 333.....

Evlilik Terapisi

Yetişkin Terapisi

Tematik Algı Testi (TAT) +36 daha fazla

Regresyon Terapisi

Psikoterapi

Grup Terapisi

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocu...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • okul zorlukları
 • kişilik bozukluğu
 • borderline
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü -1995
 • Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Uzmanlık - 2001
 • Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Doktora - 2011

Fotoğraflar


Videolar


Bilinen diller

İngilizce, Fransızca

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
36 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
Konum: Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü

Mucizemi yaratmamı sağlayan kişidir Murat Sarısoy.Kendi ördüğüm kozanın içinde nefes alamayacak bir durumda iken tanıdım kendisini.Bu kozayı kırıp rengarenk,özgür bir kelebeğe dönüşmeme yardım etti.Çaresizliğe mahkum etmeyin kendinizi,alın yardımınızı...İkinci,mutlu yaşama başlayın.Teşekkürler sevgili psikoloğum.


C

Tanıdığım vasıtasıyla ulaştım kendisine.Kendi karakterimi bana daha iyi yansıttı ve kendi üzerimde iyileştirmem gereken karakteristik özelliğimi objektif olarak yorumlamama yardımcı oldu.Bir kere çok enerjik, danışanını memnun etmek amacıyla değil de ona gerçekten yardımcı olmak amacıyla bir yaklaşımı var.Seanslarımdan çok memnun kaldım ve gayet verimli oldu görüşmelerimiz.Desteğinin yeterli olduğunu düşünüyorum ve onun sayesinde katılmış olduğum pilot mülakatlarından da sorun yaşanmadan geçtim.


Y

Ben mülakata hazırlanıyordum, havacılık uçuş psikologuyla ilgili destek aldım ve çok memnun kaldım.Mülakata hazırlanırken daha özgüvenli oldum.Kendisini internetten araştırarak gittim.Murat Bey hedeflerim doğrultusunda ve çözüm odaklı çalışıyordu sorunları çözümlemek için.Seanslardan memnun kaldım ve desteğinin yeterli olduğunu düşünüyorum.


A

Bu tavsiye; THY pilotluk sürecinde CRM mülakatına hazırlananlar içindir. Bilenler bilir, psikologlar tarafından yürütülen bu mülakattan başarısız olduğumuzda bize geri bildirim verirler. Bu zayıf yönlerimizi geliştirip tekrar başvurabiliriz. Ben de o adaylardan biriydim. Fakat bu zayıf yönlerimi geliştirme konusunda kişisel olarak verdiğim çaba oldukça yetersiz kaldı. Bu yüzden bir uzmandan yardım almak istedim. Araştırmalarım sonucunda Murat Bey'i buldum.

Birlikte önceki mülakatımı ayrıntılı bir şekilde inceledik. Oralardan birçok ders çıkardık. Geri bildirimlerimi geliştirmek adına çözümler ürettik. En önemlisi, sadece bu geri bildirimler üzerinde değil, genel olarak tüm karakterim üzerinde gelişim/değişim hedefledik. Örneğin; el sıkışmamdan tutun da ses tonumun alt perdede olmasına kadar, hatta beden dilimi kullanmadığımdan ötürü karşıya samimi gelmeyişime kadar haberim olmayan bir çok durumum söz konusuymuş. Bunların hepsini düzelttik. Aklıma takılan her türlü CRM sorularını sordum ve karşılığında aldığım zeka dolu cevaplar karşısında zaman zaman hayrete düştüm :)

Gerek mülakat provaları yaptığımızda, gerek normal sohbet ettiğimizde bile bana çok değerli feedbackler veriyordu. Ben de bu yüzden her seans yanımda kağıt kalem bulunduruyordum ve bu tavsiyelerin hepsini not alıyordum. Fakat arkadaşlar, burada iş bize düşüyor. Unutmayın ki sadece Murat Bey değil, karşımızda hangi uzman olursa olsun ellerinde bir sihirli değnek yok. Onların verdiği tavsiyeleri uygulamak, idrak etmek, hayatımıza geçirmek tamamen bizlerin elinde. O yüzden seanstan çıktıktan sonra aklınızdan uçup gitmesin o tavsiyeler. Uzun uzun üzerine düşünün. Hayatınıza geçirmeye çalışın. Hata yapın, deneyin ve en nihayetinde başarın.

CRM mülakatımın olumlu sonuçlanmasına vesile olduğu için, fakat asıl olarak CRM'i geçtiğim için değil, 7 seansta bile çok şey öğrettiği; hayatıma, karakterime önemli dokunuşlarda bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Sevgili Danışanım ya da Öğrencim;
En büyük hayalimdi pilot olmak ancak çocuk yaşta annemi babamı aynı anda kaybetmek gibi bir felaket yaşadıktan sonra uzun süre bu idealimi unutmak zorunda kaldım. Ancak yıllar sonra katıldığım Türk hava Kuvvetleri bana psikolog olarak görev yaptığım yıllarda içimde kalan bu ukdemi belli bir oranda giderme imkanı sundu. Askeri havacılıkta görev yaptığım yıllarda katıldığım hizmet içi eğitimlerde öğrendim mülakat tekniklerini ve de personel seçimlerinin nasıl yapıldığını. Daha sonra bu becerilerimi keşfeden sivil havacılık şirketlerinden biriyle çalıştım yine havacılık personeli seçimleriyle ilgili olarak ve bu sefer kabin memuru mülakatlarında görev yapma imkanı buldum. Şimdilerde ise yetiştirilmek üzere yardımcı pilot alımı yapan thy mülakatlarına sizlerin hazırlanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin gibi pilot eğitimi almaya hak kazanan her öğrencim özgür ruhumu göklere daha da yakın tutuyor. Sembolikte olsa sizlerle birlikte uçuyorum ve aynı sınav heyecanını yaşıyorum. Yazdığınız muhteşem tavsiye için çok teşekkür ediyorum. Zeka dolu olan sizlersiniz, çünkü pilotlar gerçekten her anlamda seçilmiş insanlar ve onların uçuş eğitimine giden yolda biraz olsun katkım oluyorsa ne mutlu bana. Sonsuz sevgi ve saygılarımla şimdiden iyi uçuşlar... kuyruk rüzgarınız stabil ve bol olsun... sevgiyle kalın...


Konum: Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü

Aralık 2017'de Murat bey ile görüşmelerimize başladık. Onunla karşılaşana kadar 2 veya 3 psikologla görüşüp vazgeçmiştim. Benim için Murat bey ile ilk seansımız fırtınalı bir karşılaşma gibiydi. Ancak değerini ve sebebini süreç devam ettikçe anladım. Kendisi alanında oldukça yetkin gerçek bir psikolog. Kendini hem akademik anlamda hem mesleki yetkinlik anlamında oldukça geliştirmiş ve geliştirmeye devam ediyor. Depresyon ve anksiyete şikayetiyle gittiğim ofisinde açıkçası şimdi hatırlarken benim utandığım tüm tavırlarıma, beni incitmeyerek yanıt vermişti. Arada bir o günleri anımsar gülümseriz. Kendisi samimi ve ilgili tavrıyla benim gibi defalarca psikolog değiştiren bir insanın, hatta terapiyi reddetmekte direnen bir insanın, zihninin berraklaşmasına yardımcı oldu. Kendisini çevremdeki herkese bizzat tavsiye ettiğim gibi, sizlere de buradan tavsiye etmek isterim. Hem ofisi, hem çalışanları hem kendisi sizi sıcak bir ortamda karşılıyor. Umarım Murat bey sizin için de doğru psikologtur.

Psk. Murat Sarısoy

Çok teşekkür ederim, bu sizin başarınız, ben sadece elimden geldiğince yol gösterici olmaya çalıştım. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.


N

Çok zor bir zamanda kendisine başvurdum. İnternet aracılığıyla buldum. 10 ay kadar bir tedavi sürecinde kendsinin seanslarıyla birlikte oldukça zayıftım kilo almaya başladım, daha mutlu olmaya başladım. Sıkıntılarımdan uzaklaştım, iş hayatında ve evlilik hayatında başarılı oldum. İnsanlarla ilişkilerim düzeldi. 6 yıldır istediğim bir sınav vardı.Onu kazandım.Bunların hepsini kendisine borçluyum.Kendisini herkese öneriyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Merhabalar; Çok teşekkür ederim. Sizinle yarattığımız tüm bu değişikliklerin gerçek başarısı size ait. Özellikle yıllardır kazanamadığınız sınavı kazanmanız beni de çok mutlu ediyor. Çok başarılı ve mutlu bir insan olmayı hak ediyorsunuz. Sevgi ve saygılarımla


C

Kendisinden çok memnun kaldım. Arkadaşlarımada öneriyorum kendisini. Çok başarılı bir danışman.Ben kendisini araştırarak gtitim.Daha sonrasında çok memnun kaldım.Bence çok iyi anlayabiliyor.Diğer psikologlar gibi sürekli bişeyler konuşularak kabul görmüş genel şeyler anlatmıyor.Sizi dinleyip farklı bir bakış açısına yönlendirebiliyor. Konuşma esnasında ki yönlendirmeleri ile farklı bir bakış açısına sahip olabiliyorsunuz.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Sizin gibi başarılı, kariyer ve farkındalık sahibi bir danışandan bunları duymak çok mutluluk verici. Basma kalıp olmamak için harcanan çaba herkes tarafından kabul görmeyebiliyor ama anlaşılıyor olmak ve tüm bu birlikte yaratılan bakış açılarının size iyi geliyor ve hayatınıza yön veriyor olması muhteşem bir mesleki doyum sağlıyor. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


F

Ben çok memnunum kendisinden.Psikolojimin çok aşağıda olduğu zamanlarda ulaştım Murat Beye. İkinci görüşmemde kendimi çok daha iyi hisediyorum. Çok olumsuz bir durumun içindeydim. Şuan herşey açık ve net. Hayatıma dair yol alıyorum. Çok memnunum ve çok tavsiye ediyorum.İletişimi çok sağlıklı, çok net. Kafanızdaki karmaşık durumu özetleyip sizi çözüyor. Bu uzun sürmüyor. İlk görüşmede ulaştım ben çözüme. çok güzel bir dinleyici. İşini çok güzel yapan bir psikolog.Kesinlikle tavsiye ediyoruz kendisini herkese.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
İnsanları insan yapan şeyin beyinlerini kullanabilme yetenekleri ve bunu incelikle başarıyor olmaları olduğunu düşünüyorum. İncelik sahibi bir insansınız ve yaşadıklarınızı anlamayan çok, ama ne güzel ki daha ikinci seansta hızlı bir değişimi yakaladınız. Bu başarı sizin. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


H

Ben yaklaşık 1 yıldır tanıyorum kendisini. Hem yiyenim, hem kendi ailemle ilgili danışıyoruz. Keşke her psikolog insanlara bu şekilde yaklaşıp yardımcı olabilseler. Aldığımız sonuçlardan memnunuz. Hem karakter olarak, hem vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz kendisine. Birçok arkadaşımıza, eşimize, dostumuza da tavsiye ediyoruz kendisini.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Aile çalışmaları çoğunlukla yorucu ama başarılı olunduğunda bir o kadar da keyfi verici çalışmalardır. Çocuk ergen çalışmaları ise benim gibi üç çocuk sahibi bir psikolog için zaten hayatın kocaman bir parçası oluyor. Memnun kalmanıza çok sevindim. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız inanın bu beğeni dolu mesajlar her şeyin üstünde... Sevgiyle kalın...


Hizmetler

Evlilik Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Yetişkin Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Tematik Algı Testi (TAT)


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Regresyon Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Psikoterapi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Grup Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Eklektik Yaklaşım


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Aile Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Oyun Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Kanserde Psikolojik Destek


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Hipnoterapi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Dinamik Psikoterapiler


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Çift Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Cinsel Terapi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Wisc-R-Çocuklar İçin Zeka Testi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Aile Danışmanlığı


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Psikoonkoloji


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Psikodinamik Psikoterapi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Mmpi- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Agte- Ankara Gelişim Tarama Envanteri


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Duygu Odaklı Terapi (EFT)


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Good Enough Zeka Testi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Transaksiyonel Analiz


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Sanat Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Varoluşçu Psikoterapi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Bilişsel Davranışçı Terapi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


NLP


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Pedagoji


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Çocuk Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Ergen Terapisi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Çocuk Ergen Danışmanlığı


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Randevu


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Draw A Person


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Porteus Labirentleri Testi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Durumluk Anksiyete Ölçeği


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Bender Gestalt Motor Algı Testi


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Süreklilik Anksiyete Ölçeği


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Peabody Resim (Kelime Eşleştirme Testi)


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü


Louisa Duss


Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü - Cumhuriyet Bulvarı Bulvar Apt. Yapı Kredi Bankası Üstü No: 174/A Alsancak, İzmir

Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
36 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
Konum: Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü

Mucizemi yaratmamı sağlayan kişidir Murat Sarısoy.Kendi ördüğüm kozanın içinde nefes alamayacak bir durumda iken tanıdım kendisini.Bu kozayı kırıp rengarenk,özgür bir kelebeğe dönüşmeme yardım etti.Çaresizliğe mahkum etmeyin kendinizi,alın yardımınızı...İkinci,mutlu yaşama başlayın.Teşekkürler sevgili psikoloğum.


C

Tanıdığım vasıtasıyla ulaştım kendisine.Kendi karakterimi bana daha iyi yansıttı ve kendi üzerimde iyileştirmem gereken karakteristik özelliğimi objektif olarak yorumlamama yardımcı oldu.Bir kere çok enerjik, danışanını memnun etmek amacıyla değil de ona gerçekten yardımcı olmak amacıyla bir yaklaşımı var.Seanslarımdan çok memnun kaldım ve gayet verimli oldu görüşmelerimiz.Desteğinin yeterli olduğunu düşünüyorum ve onun sayesinde katılmış olduğum pilot mülakatlarından da sorun yaşanmadan geçtim.


Y

Ben mülakata hazırlanıyordum, havacılık uçuş psikologuyla ilgili destek aldım ve çok memnun kaldım.Mülakata hazırlanırken daha özgüvenli oldum.Kendisini internetten araştırarak gittim.Murat Bey hedeflerim doğrultusunda ve çözüm odaklı çalışıyordu sorunları çözümlemek için.Seanslardan memnun kaldım ve desteğinin yeterli olduğunu düşünüyorum.


A

Bu tavsiye; THY pilotluk sürecinde CRM mülakatına hazırlananlar içindir. Bilenler bilir, psikologlar tarafından yürütülen bu mülakattan başarısız olduğumuzda bize geri bildirim verirler. Bu zayıf yönlerimizi geliştirip tekrar başvurabiliriz. Ben de o adaylardan biriydim. Fakat bu zayıf yönlerimi geliştirme konusunda kişisel olarak verdiğim çaba oldukça yetersiz kaldı. Bu yüzden bir uzmandan yardım almak istedim. Araştırmalarım sonucunda Murat Bey'i buldum.

Birlikte önceki mülakatımı ayrıntılı bir şekilde inceledik. Oralardan birçok ders çıkardık. Geri bildirimlerimi geliştirmek adına çözümler ürettik. En önemlisi, sadece bu geri bildirimler üzerinde değil, genel olarak tüm karakterim üzerinde gelişim/değişim hedefledik. Örneğin; el sıkışmamdan tutun da ses tonumun alt perdede olmasına kadar, hatta beden dilimi kullanmadığımdan ötürü karşıya samimi gelmeyişime kadar haberim olmayan bir çok durumum söz konusuymuş. Bunların hepsini düzelttik. Aklıma takılan her türlü CRM sorularını sordum ve karşılığında aldığım zeka dolu cevaplar karşısında zaman zaman hayrete düştüm :)

Gerek mülakat provaları yaptığımızda, gerek normal sohbet ettiğimizde bile bana çok değerli feedbackler veriyordu. Ben de bu yüzden her seans yanımda kağıt kalem bulunduruyordum ve bu tavsiyelerin hepsini not alıyordum. Fakat arkadaşlar, burada iş bize düşüyor. Unutmayın ki sadece Murat Bey değil, karşımızda hangi uzman olursa olsun ellerinde bir sihirli değnek yok. Onların verdiği tavsiyeleri uygulamak, idrak etmek, hayatımıza geçirmek tamamen bizlerin elinde. O yüzden seanstan çıktıktan sonra aklınızdan uçup gitmesin o tavsiyeler. Uzun uzun üzerine düşünün. Hayatınıza geçirmeye çalışın. Hata yapın, deneyin ve en nihayetinde başarın.

CRM mülakatımın olumlu sonuçlanmasına vesile olduğu için, fakat asıl olarak CRM'i geçtiğim için değil, 7 seansta bile çok şey öğrettiği; hayatıma, karakterime önemli dokunuşlarda bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Sevgili Danışanım ya da Öğrencim;
En büyük hayalimdi pilot olmak ancak çocuk yaşta annemi babamı aynı anda kaybetmek gibi bir felaket yaşadıktan sonra uzun süre bu idealimi unutmak zorunda kaldım. Ancak yıllar sonra katıldığım Türk hava Kuvvetleri bana psikolog olarak görev yaptığım yıllarda içimde kalan bu ukdemi belli bir oranda giderme imkanı sundu. Askeri havacılıkta görev yaptığım yıllarda katıldığım hizmet içi eğitimlerde öğrendim mülakat tekniklerini ve de personel seçimlerinin nasıl yapıldığını. Daha sonra bu becerilerimi keşfeden sivil havacılık şirketlerinden biriyle çalıştım yine havacılık personeli seçimleriyle ilgili olarak ve bu sefer kabin memuru mülakatlarında görev yapma imkanı buldum. Şimdilerde ise yetiştirilmek üzere yardımcı pilot alımı yapan thy mülakatlarına sizlerin hazırlanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin gibi pilot eğitimi almaya hak kazanan her öğrencim özgür ruhumu göklere daha da yakın tutuyor. Sembolikte olsa sizlerle birlikte uçuyorum ve aynı sınav heyecanını yaşıyorum. Yazdığınız muhteşem tavsiye için çok teşekkür ediyorum. Zeka dolu olan sizlersiniz, çünkü pilotlar gerçekten her anlamda seçilmiş insanlar ve onların uçuş eğitimine giden yolda biraz olsun katkım oluyorsa ne mutlu bana. Sonsuz sevgi ve saygılarımla şimdiden iyi uçuşlar... kuyruk rüzgarınız stabil ve bol olsun... sevgiyle kalın...


Konum: Murat Sarısoy - Gökyüzü Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Enstitüsü

Aralık 2017'de Murat bey ile görüşmelerimize başladık. Onunla karşılaşana kadar 2 veya 3 psikologla görüşüp vazgeçmiştim. Benim için Murat bey ile ilk seansımız fırtınalı bir karşılaşma gibiydi. Ancak değerini ve sebebini süreç devam ettikçe anladım. Kendisi alanında oldukça yetkin gerçek bir psikolog. Kendini hem akademik anlamda hem mesleki yetkinlik anlamında oldukça geliştirmiş ve geliştirmeye devam ediyor. Depresyon ve anksiyete şikayetiyle gittiğim ofisinde açıkçası şimdi hatırlarken benim utandığım tüm tavırlarıma, beni incitmeyerek yanıt vermişti. Arada bir o günleri anımsar gülümseriz. Kendisi samimi ve ilgili tavrıyla benim gibi defalarca psikolog değiştiren bir insanın, hatta terapiyi reddetmekte direnen bir insanın, zihninin berraklaşmasına yardımcı oldu. Kendisini çevremdeki herkese bizzat tavsiye ettiğim gibi, sizlere de buradan tavsiye etmek isterim. Hem ofisi, hem çalışanları hem kendisi sizi sıcak bir ortamda karşılıyor. Umarım Murat bey sizin için de doğru psikologtur.

Psk. Murat Sarısoy

Çok teşekkür ederim, bu sizin başarınız, ben sadece elimden geldiğince yol gösterici olmaya çalıştım. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.


N

Çok zor bir zamanda kendisine başvurdum. İnternet aracılığıyla buldum. 10 ay kadar bir tedavi sürecinde kendsinin seanslarıyla birlikte oldukça zayıftım kilo almaya başladım, daha mutlu olmaya başladım. Sıkıntılarımdan uzaklaştım, iş hayatında ve evlilik hayatında başarılı oldum. İnsanlarla ilişkilerim düzeldi. 6 yıldır istediğim bir sınav vardı.Onu kazandım.Bunların hepsini kendisine borçluyum.Kendisini herkese öneriyorum.

Psk. Murat Sarısoy

Merhabalar; Çok teşekkür ederim. Sizinle yarattığımız tüm bu değişikliklerin gerçek başarısı size ait. Özellikle yıllardır kazanamadığınız sınavı kazanmanız beni de çok mutlu ediyor. Çok başarılı ve mutlu bir insan olmayı hak ediyorsunuz. Sevgi ve saygılarımla


C

Kendisinden çok memnun kaldım. Arkadaşlarımada öneriyorum kendisini. Çok başarılı bir danışman.Ben kendisini araştırarak gtitim.Daha sonrasında çok memnun kaldım.Bence çok iyi anlayabiliyor.Diğer psikologlar gibi sürekli bişeyler konuşularak kabul görmüş genel şeyler anlatmıyor.Sizi dinleyip farklı bir bakış açısına yönlendirebiliyor. Konuşma esnasında ki yönlendirmeleri ile farklı bir bakış açısına sahip olabiliyorsunuz.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Sizin gibi başarılı, kariyer ve farkındalık sahibi bir danışandan bunları duymak çok mutluluk verici. Basma kalıp olmamak için harcanan çaba herkes tarafından kabul görmeyebiliyor ama anlaşılıyor olmak ve tüm bu birlikte yaratılan bakış açılarının size iyi geliyor ve hayatınıza yön veriyor olması muhteşem bir mesleki doyum sağlıyor. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


F

Ben çok memnunum kendisinden.Psikolojimin çok aşağıda olduğu zamanlarda ulaştım Murat Beye. İkinci görüşmemde kendimi çok daha iyi hisediyorum. Çok olumsuz bir durumun içindeydim. Şuan herşey açık ve net. Hayatıma dair yol alıyorum. Çok memnunum ve çok tavsiye ediyorum.İletişimi çok sağlıklı, çok net. Kafanızdaki karmaşık durumu özetleyip sizi çözüyor. Bu uzun sürmüyor. İlk görüşmede ulaştım ben çözüme. çok güzel bir dinleyici. İşini çok güzel yapan bir psikolog.Kesinlikle tavsiye ediyoruz kendisini herkese.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
İnsanları insan yapan şeyin beyinlerini kullanabilme yetenekleri ve bunu incelikle başarıyor olmaları olduğunu düşünüyorum. İncelik sahibi bir insansınız ve yaşadıklarınızı anlamayan çok, ama ne güzel ki daha ikinci seansta hızlı bir değişimi yakaladınız. Bu başarı sizin. Çok teşekkür ederim. Sonsuz sevgi ve saygılarımla...


H

Ben yaklaşık 1 yıldır tanıyorum kendisini. Hem yiyenim, hem kendi ailemle ilgili danışıyoruz. Keşke her psikolog insanlara bu şekilde yaklaşıp yardımcı olabilseler. Aldığımız sonuçlardan memnunuz. Hem karakter olarak, hem vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz kendisine. Birçok arkadaşımıza, eşimize, dostumuza da tavsiye ediyoruz kendisini.

Psk. Murat Sarısoy

Merhaba;
Aile çalışmaları çoğunlukla yorucu ama başarılı olunduğunda bir o kadar da keyfi verici çalışmalardır. Çocuk ergen çalışmaları ise benim gibi üç çocuk sahibi bir psikolog için zaten hayatın kocaman bir parçası oluyor. Memnun kalmanıza çok sevindim. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız inanın bu beğeni dolu mesajlar her şeyin üstünde... Sevgiyle kalın...


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocu...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • okul zorlukları
 • kişilik bozukluğu
 • borderline
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü -1995
 • Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Uzmanlık - 2001
 • Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Doktora - 2011

Deneyimler

 • Uzay Anaokulu - Çocuk ve Aile Psikoloğu 1995 - 1996
 • Işık Özel Eğitim Merkezi - Çocuk Aile Psikoloğu 1996 - 1998
 • Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi Klinik Psikolog 1998 - 2001
Tümünü göster

Fotoğraflar


Videolar


Bilinen diller

İngilizce, Fransızca

Diğer içerikler

Yayınlar (2)