Uzm. Dr.

Nezih Karaca

verifiedCreated with Sketch.

Dermatoloji, Sertifikalı medikal estetik uzmanı

102 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 1 299 profil ziyareti var

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’’ni kazanarak Ankara’’da üniversite eğitimimi tamamladım.  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’’nda uzmanlık eğitime başladım.… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
102 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S
  Yer: Nezih Karaca MuayenehanesiHizmet: Yag bezeleri

  Yağ bezelerim vardı hakikaten işinin ehli nezih bey çok teşekkürler hiç canım acımadan tedavimi bitirdi minnettarım size tekrar tekrar teşekkür

 • S
  Yer: Nezih Karaca MuayenehanesiHizmet: Doğallığı bozmayan sihirli dokunuşlar...

  BBL uygulaması,göz çevresine botoks ve dolgu uygulaması yaptı Nezih bey. Daha ilk uygulamasında işinde oldukça iyi olduğunu farkederek güvendim. Benim için yaşlanmak yapay bir görüntüden iyidir,aynaya baktığımda yabancı birini görmekten korkuyordum. Sonuç çok memnun edici,şimdi daha genç bir ben görüyorum.Kesinlikle tavsiye ediyorum ve Nezih Bey ve kıymetli çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum..

 • P
  Yer: Nezih Karaca MuayenehanesiHizmet: Normal randevu

  Nezih Bey ve ekibine güleryüzleri ve yardımcı tutumları için çok teşekkür ediyorum bundan sonra cilt problemlerim için tek adresim .

 • F
  Yer: Nezih Karaca MuayenehanesiHizmet: Göz çevresi yağ bezeleri

  Tarzı,yaklaşımı, insani tutumu, isabetli tesbitleri ve ilgili tavırlarıyla kesinlikle Tavsiye ediyorum . Benzeri Muayenehanelerde ön planda olan maddi tutumdur Nezih Karaca Muayenehanesinde maddi değil manevi tutum sergilemeleride takdire şayandı

 • 1

  Kesinlikle alanının en iyilerinden ve tedavinin geri dönüşümü son derece başarılı. Ayrıca birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarının da nezih beyin izinden gittiklerini görmek beni mutlu ediyor.Gayet ilgili ve yetenekli insanlar. Tüm ekime sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum...

 • N

  Çok memnunun Nezih beyin tedavisinden Kesinlikle tavsiye ederim 1 senedir gidiyorum gayet başarılı bir hekim

 • T

  Bugün kendisiyle tanıştık. Kızımın et benini aldı.Ağrısız; kısacık operasyonla doktorumuza çok teşekkür ederiz. Çok memnun kaldık. İyi çalışmalar.

 • İlgi alakanız muhteşem özelikle tedavi sonucu beni çok ama çok mutlu eden sayın nezih beye sonsuz teşekkürler......HATAYDAN SEVGİLER..

 • Ö

  2 yıldır birçok işlem yaptırdım ve hiç sorun yaşadığım bir durumla karşılaşmadım.Cildim her geçen yıl yaşlanacağına , nezih Karaca sayesinde yaşlanma sürecim tersine işliyor. Herkes cildimi konuşuyor sayesinde.... bence nezih Karaca bir markadır ve markayı ancak anlayanlar tercih eder.

 • Z

  İlk görüşmem iyiydi. Ancak tedaviye başlamadan önce kafama takılan sorular oldu ilaçla ilgili.
  Belirsiz noktalar vardı. Örneğin, bana önerdiği ilaçla ilgili araştırdığımda fazla bilgi edinemedim ve ilaç yaklaşık 1 bucuk aydır piyasada bulunuyor.
  İlacı 1 senedir hastalarına tavsiye ettiğini ve olumlu sonuclar aldığını söylemişti. [İlacı piyasaya surmeden önce test ediyorlarmış o 1 sene içerisinde.]
  Ben de ilacı hastaları için yurtdışından özel olarak getirtmiş olabilirler diye düşündüm.
  İlaçla ilgili çok bilgi bulamamam ve ilacı kullanan doğru dürüst bir kullanıcı kitlesi olmaması bende tereddüt yarattı. Danışmak istedim emin olmak için.
  Ancak, kullanacağım ilacı araştırmamı ve sorgulamamı yanlış buldu. Bu soruları kişisel olarak algılayıp savunmaya geçti.
  Kendisine güvenmemiş olsam 2. görüşme için görüşmeye gitmezdim. İlacı iade eder çıkar giderdim. Ancak ikinci görüşmemizdeki tavırları ile istenmediğimi gayet net belirtti.
  Ben ortadaki yanlış anlaşılmayı düzeltmek için konuşmaya çalıştım ancak konuşmaya çabalamam kendisinden hoş olmayan şeyler işitmemle sonlandı.
  Ne kadar deneyimli ve bilgili olursak olalım her zaman bilmediğimiz ve öğreneceğimiz yeni şeyler vardır, karşımızdaki kişininin yaşı ve deneyiminden bağımsız olarak.
  Bunun bilincinde olup egomuzu belirli bi seviyede tutmalıyız ve önyargılı olmamalıyız. Ben saygı çerçevesi içerisinde hareket etsem de kendisinden aynı saygıyı gördüğümü düşünmüyorum.
  Yaptığı işte iyi bir doktordur doğrudur, kendisini sorgulamadan dediği herşeyi yapacaksanız düşünmeyebilirsiniz, bu görüşümü de dikkate almazsınız.

  Nezih Karaca2016-12-19

  Yorumunuza cevap verme gereği duyulmuştur. Doktorumuza ilk ziyaretinizde yaklaşık yarım saat görüşme sonrası gerekli tüm bilgiler verilmiş ve doktor bey sizin bütçenizi düşünerek daha az maliyetli bir şekilde sıkıntınızı çözeceğine ve tedavi edeceğine inandığı ürünleri tavsiye etmiştir. Ve diğerinin maliyetli olacağını sizi düşündüğünü de ifade etmiştir. Siz de memnun bir şekilde gittiniz.

  Ancak sonrasında aynı gün akşam mail olarak yazdıklarınızda tedaviye güvenmediğinizi yazıp, siz kendinize niye uygulamıyorsunuz vs gibi cümleler sarfetmişsiniz. Bunun üzerine sizi arayıp açıklama yapılmış ama siz yine de doktor beyin tedavisini internetten bulamayıp güvenmediğinizi dile getirmişsiniz. 2. randevunuzda doktor bey sizin için faydalı olacak tedavileri verdiğini neden güvenmiyorsunuz diye sorduğunda siz internette tatmin edici birşey bulamadığınızı iletmişsiniz. Daha önce de 4-5 dermatoloğa gittiğinizi ve kimseye güvenmediğinizi belirmeniz üzerine, doktor bey de güvendiğiniz bir yere gitmenizi söylemiştir.

  Tedavimizi en iyi şekilde size vermeye çalışsak da memnun olamadığınız için üzgünüz. Ancak tedavinizle ilgili elimizden geleni yaptığımıza emin olabilirsiniz.

 • B

  Nezih Bey yüzüm konusunda sonsuz güvendiğim, estetik algısı çok yüksek, kendinizi emin ellerine teslim edebileceğiniz tanıdığım en iyi dermatolog, yakın zamanda yenilikçi buluşuyla beni yanlardan iyice açılan saç derdimden de kurtardı ya artık ne söylesem az :) çok teşekkür ederim iyi ki varsınız sevgili doktorum.

 • Nezih karaca benim mucizem hayallerim gerçek oldu sayesinde.tedavi süresince kendi ve ekibi tarafından çok çok iyi karşılandım.tedavim okadar güzel yanıt verdi ki kendisine minnettarim iyiki karşıma çıktınız .uzmanlığınız tartışılmaz .Yüzümdeki asla kurtulamam dediğim leke den kurtardin iz beni sizi nekadar övsem de az biliyorum.siz benim mucizemsiniz Sabiha yoldaş /diyarbakir

 • K

  Merhaba. Annem yaklaşık 3 4 aydır yüzünde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak ve genç bir görünüme sahip olmak istiyordu. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda Nezih Beyi buldum ve hemen randevumuzu aldık. Kendisi ile tanıştığımız ilk dakikadan itibaren çok içten, samimi ve güvenilir bir doktor olduğunu farkettik. Kendisinin önerisi ile botoks ve doılgu işlemleri uygulandı. İşlem yapılalı yaklaşık 2 hafta olacak. Annem çevresinden çok olumlu tepkiler aldı. Her şeyden önce doğal bir görüntüye sahip. Yakın zamanda ben de cilt bakımı için kendisine gideceğim. Herkese tavsiye ediyoruz. Sevgiler

 • T

  Dr. Nezih Karaca'ya devam eden, cildime her su değdiğinde yanma hissine neden olan ve şiddetli kaşıntı problemi ile gittim. Daha önce, aynı şikayetle ilgili gittiğim doktorları tamamı alerjik olduğunu söyleyerek kaşıntı ilacı veya deterjan değiştirmemi söylemişlerdi. Tabiki bu yöntemlerin hiç biri çözüm olamadı. Dr. Nezih Karaca, gittiğim sayısız doktordan sonra kaşıntımın sebebinin demir eksikliği olduğunu belirledi. 4 aylık demir ilacı kullanımım sonrasında, cilt problemim yok denecek kadar azaldı. Kendisine teşhisinden ve sağladığı çözümden dolayı ne kadar teşekkür etsem az, bundan sonra her cilt problemim de hiç düşünmeden kendisinden randevu alacağım. Kesinlikle herkese öneririm.

 • Merhaba, ben doğallıktan yana bir insan olarak görüntümü değiştirmeden yaşımın en iyi görüntüsüne sahip olmak için Nezih Beyle görüşmeye gittim. Oyuncu botoxu yaptı gerçekten çok doğal oldu. Hızımı alamayıp şimdide dolgu için randevu aldım inanıyorum ki dolgu da doğal olucak :)

 • T

  nezih beyin yapmış olduğu doublo işleminden sonra çene bölgemdeki sarkmalarda çok iyi sonuçlar elde ettik.Kendisine ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

 • M

  Nezih Bey'in fraksiyonel lazer tedavisi sayesinde henüz 1 ay olmasına rağmen çok iyi sonuç elde ettim. Kendisine çok teşekkür ederim.

 • B

  Öncelikle Nezih beye ilgi ve alakası için teşekkür ederim. Yaptıracağım işlemle ilgili çekimserliklerimi detaylı anlatımıyla giderdi. Yapmış olduğu botoks sayesinde alnımdaki işlemi kimse farketmedi ve çok doğal görünüm kazandı. Size ve ekibinize sevgilerimle...

 • B

  Kliniğe girdiğiniz andan itibaren sizi karşılayan güler yüzlü personelin haricinde Dr Nezih Bey'in sorunlarıma çözüm odaklı yaklaşımından dolayı çok memnun kaldım. İşinde gayet dikkatli ve yapılacak uygulamaları size en küçük ayrıntısıyla aktarabilen,mesleğini en iyi şekilde yapan birisi.Başka yerlerde başka işlemler yaptırmama rağmen geçmek bilmeyen güneş lekelerim vardı, taa ki Dr Nezih Karaca ile tanışana kadar. Lekelerim tamamen açıldı onun haricinde alnıma, kaş ortama ve kaz ayaklarıma botox yaptırdım.Yüzümün ifadesi değişmeden kırışıklıklarımın önüne geçildi. Teşekkürler Nezih Karaca.

 • F

  Genel olarak Çok memnun kaldım. Hastalığımla ilgili bilgi vermek istemiyorum ama koyduğu teşhis ve sıkıntımı çözdüğü için Allah razı olsun

 • I

  Güleryüzlü, ilgili, empatik ve herşeyden önce işinde çok iyi. Bilgisine ve sürekli kendini yenilemesini bir hastası olarak hayranlıkla izliyorum. Benim Sedef hastalığımı takip ediyor ve bugüne kadar en memnun kaldığım doktordur kendisi.

 • E

  Hicbiryerde sonuc alamadigim lekelerim icin basvurdum nezih beye.cosmelan maske yapti ve devam kremleriyle beraber tedavimin 2.ayindayim.suanki halimi gorenler durumun bu kadar iyi olmasina bile inanamiyorlar herkese tavsiye edebilecegim alaninda cok basarili bir doktor.

 • B

  Bir doktordan en beklenilen en önemli şey güven ve yaptığı tedavinin arkasında durmasıdır ve olası bi problemde çözüm sağlayabilmesidir. Genç, azimli ve çok başarılı, egosuz bi doktor kendisi. Her hastası ile arkadaş gibi olduğunu ve özel olarak ilgilendiğini gördüm kendisinin klinikte randevu Sırası beklerken... Yüzümdeki güneş lekesi problemim için başvurdum kendisine ve yaptığı kombine tedaviler sonucunda 4 ayda porselen gibi oldu yüzüm. Lekede bir numara kendisi. Tek geciyorum

 • D

  Merhaba , yüzümdeki sivilce ve siyah noktalarımdan şikayetçiydim . Gördüğüm ilaç tedavilerinde bi sonuç alamıyordum . Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Dr Nezih beye başvurdum ve sonuç muhteşem . Pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuştum. Teşekkürler

 • D

  Yüzümdeki beni çok rahatsız eden kahverengi lekelerim için şimdiye kadar 5 doktora gittim. Verdikleri tüm tedavileri denememe ve dünya kadar paralar harcamama rağmen istediğim sonuçları alamamıştım. Nezih beyi TV'de haberlerde Leke ile ilgili konuştuğunu görünce kendisine gitmeye karar verdim. 3 aylık bir tedavi planı hazırladı ve 3. Ay sonunda lekelerimin %90'ı gitti. (Kendisi çok silik biraz kalacak gibi demişti zaten) İnanamıyorum hala. Sonuç bana göre %100. Kendisine teşekkürü borç bilirim ve %100 tek dermatoloğum oldu artık.

 • C

  Nezih bey'in ismini izmir de kuzenimden duymuştum... Egzama şikayeti ile tanışmışlar ve çok güzel tedavi programı oluşturmuş egzama sıkıntısını neredeyse minimum a indirmiş.. Bundan yaklaşık iki ay önce Tırnak batması şikayeti ile kendisini buldum İstanbul da klinik açmış.. Gittiğim tüm doktorlar sıkıntımın batma olduğunu söyledi fakat sıkıntım Tırnak yatağındaki bir problemden kaynaklıymış çok yardımcı oldu kendisi çok güveniyorum. Allah yolunu açık etsin inşallah

 • C

  Genetik goz alti torbasi morlugu ve cokuklugum var, beni yaptigi goz alti isik dolgusuyla hic olmadigim bir goruntuye kavusturan bu guzel insana kendinizi gozu kapali emanet edebilirsiniz:) buradaki yorumlari okuyup ona gittigim icin buraya yazmayi borc bildim. Sonbaharda gozenek tedavim icin yine kendisiyle bulusucam insallah ,cok cok tesekkur ederim :)) beyza

 • Odasına girdiğiniz saniyeden itibaren tüm sorunları çözeceğine emin oluyorsunuz. Pozitifliği, llgisi ve çözümleriyle hiç şüphesiz mükemmel bir doktor.

 • Y

  Nezih Bey İstanbul'da yüzümü emanet edebileceğim tek doktor diyebilirim. Hastasını tüm samimiyetiyle dinler, öneriler sunar ve çözüm getirir. Tedavi amaçlı donanımının yanısıra estetik yönden de yüksek bir algıya sahip olduğu için, Göz altı ışık dolgusu, fraksiyonel lazer, prp ve dolgu işlemleri için müdavimi olduğumu söyleyebilirim. Fraksiyonel lazer ve PRP uygulamaları ile yüzümde cildimde harikalar yarattı. Göz altı ışık dolgusu hafif çökme yaşayan herkese gözü kapalı öneririm. Zaten uygulamalardan önce before after fotoğraflarınızı çeker ve uygulama sonrası karşılaştırdığında şaşırırsınız. Sonuçlar hep yüzde yüz doğal bir görünüm verdiği için de herkes yaşınızdan genç göstermenin sırrını sorar. Kremlerden ziyade kolajen dokuyu aktive eden lazer ve prp uygulamalarına ve işinin ehli hekimlere yatırım yapmak gerekir diye düşünüyorum. Teşekkürler Nezih Bey, iyiki sizi tanıdım. Yasemin

 • S

  En iyi hekim sitesi sayesinde ulaştım Nezih Bey'e. Yıllardır ne olduğu tanımlanamayan ve bir çok doktorun cesaret edemeyip dokunamadığı burnumun ucundaki kabartıdan (sivilceye benzer bir lezyon) Nezih bey sayesinde kurtuldum. Yönlendirmesi ve süreci tek tek anlatarak bilgilendirmesi sayesinde sabırla bekledim ve kurtuldum. İşinde çok başarılı bir Hekim.Kesinlikle doğru adrestesiniz. şimdiden geçmiş olsun :)

Hakkımda

Hakkımda

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’’ni kazanarak Ankara’’da üniversite eğitimimi tamamladım.  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’’nda uzmanlık eğitime başladım. İstanbul’da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’’nde mecburi hizmet görevimi yerine getirdikten sonra özel hekim olarak çalışmaya karar verdim. Şu an Nişantaşı’’nda kendi kliniğimde hastalarıma hizmet veriyorum.

Okullar / Eğitimler

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Fakültesi, 1996 - 2003
 • Sydney Universitesi Tıp Fakültesi - Dermatolojik Cerrahi Fellow, 2010 - 2010
 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Dermatoloji Uzmanlığı, 2003 - 2009
 • Miami Universitesi Tıp Fakültesi - Kozmetik Dermatoloji Fellow, 2012 - 2012
daha fazla

Yayınlar

 • Dermal Musinozis ve Tiroid Hastalığı - Discrete papular dermal mucinosis with Hashimoto thyroiditis: a case report. Ertam I, Karaca N, Ceylan C, Kazandi A, Alper S. Cutis. 2011 Mar:87(3):143-5.
 • Dövme ve Sarkoidoz - Tattoo Sarcoidosis On The Arm Associated With Systemic Involvement: Case Report. Nezih KARACA, Banu ERTEKİN, TÜRK BG, KANDİLOĞLU G, DERELİ T. Turkiye Klinikleri J Dermatol 2010: 20 (2): 88-90.
 • IPL ve Damar Tedavisi - Fasiyal Telenjiektazide IPL (Yoğun Atımlı Işık-Intense Pulse Light): Ege Üniversitesi Tedavi Sonuçları. İlgen Ertam, Nezih KARACA, İdil Ünal, Sibel Alper. Türk Dermatoloji Dergisi 2008: 2: 73-6.
 • Psoriasis (Sedef Hastalığı) - 2012, IgG-anti-IgA antibdies: an autoimmune finding in patients with psoriasis vulgaris. Azarsiz E, Ertam I,Karaca N, Aksu G, Alper S, Kutukculer N. Minerva Med. 2012 Jun;103(3):183-7.
 • Vitiligo Hastalığı - 2012, TLR2 and TLR4 Gene Polymorphisms in Turkish Vitiligo Patients. Karaca N, Ozturk G, Gerceker BT, Turkmen M, Berdeli A. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology.
 • Graham Little Sendromu - GRAHAM LITTLE-PICCARDI-LASSUEUR SYNDROME: A CASE REPORT. Nezih KARACA, Ilgen Ertam, Bengu Gerceker Turk, Ali Can Kazandı, Tugrul Dereli. Turkiye Klinikleri Dermatoloji
 • Büllöz Pemfigoid - A case of bullous pemphigoid clinically mimicking subcorneal pustular dermatosis. Dereli T, Karaca N, Karaarslan IK, Akalin T, Alper S. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2009 May:23(5):608-10.
 • Polikondrit - Tekrarlayan Polikondrit: Bir Olgu Sunumu Meltem Türkmen, Bengü Gerçeker Türk, Nezih KARACA, Gülşen Kandiloğlu, Tuğrul Dereli Türk Dermatoloji Dergisi 2009: 3: 73-76
 • Kronik Kaşıntı ve Gabapentin - Gabapentin For The Treatment of Recalcitrant Chronic Prurigo Nodularis. Dereli T, Karaca N, Inanır I, Ozturk G European Journal of Dermatology 2008 Jan-Feb:18(1):85-6
 • Sarkoidoz - Çiçek Aşısı Sikatriksi Üzerinde Gelişen Bir Sarkoidoz Olgusu. Karaca Nezih, Ertam İlgen, Karaarslan IK, Kazandı Ali Can, Dereli Tuğrul.Turkish Journal of Dermatology 2007: 1(1): 27-28.
 • TLR Gen Reseptörleri - Toll-Like Receptors In Dermatology. Nezih KARACA, Gunseli Ozturk. Turkiye Klinikleri Dermatoloji Dergisi
 • İlaç Reaksiyonları - Generalized pustular eruptions due to terbinafine. Gunseli Ozturk, Bengu Gerceker Turk, Karaarslan IK, Nezih KARACA, Banu Ertekin, Ilgen Ertam, Kazandi A, Kandiloglu G. Cut and Oc Toxicology.
 • Yüzme Havuzu granülomu - Yüzme Havuzu Granülomu: Altı Olgu Serisi. Karaca N, Gerçeker-Türk B, Özyurt S, Aytimur D, Kazandi AC, Dereli T. Turkiye Klinikleri Dermatoloj
 • Tırnak Batması ve Cerrahi Tedavisi - 2012, Proximo-Lateral Matrix Partial Excision and Matrix Phenolization for Treatment Ingrown Toe Nail: 225 Treated Patients and 24-Month Follow-Up. Karaca Nezih, Dereli Tugrul. Ann Fam Med.
 • Melanom - Spitzoid Melanoma: A Ten Year-Old Boy - Case Report Işıl Kılınç Karaarslan, Meltem Türkmen, Aslı Ürkmez, Nezih KARACA, Taner Akalın, Fezal Özdemir, Güncel Pediatri Dergisi 2008: 6:127-9.
 • – 2003, Ankara’da Eryaman Sağlık Ocağı Bölgesi’nde Bir Lisenin İkinci Sınıfında Okuyan Kız Öğrencilerin Beslenme Durumlarının ve Bazı Antropometrik Ölçümlerinin Değerlendirmeleri. CÜ Tıp Fakültesi Dergisi 2003 / Cilt 25 / sayi 2 / 55-62. Dilek Aslan, Elif GÜRTAN, Adnan HACIM, Nezih KARACA, Eyüp ŞENOL, Emeti YILDIRIM
 • – 2007, Çiçek Aşısı Sikatriksi Üzerinde Gelişen Bir Sarkoidoz Olgusu. Karaca Nezih, Ertam İlgen, Karaarslan Işıl Kılınç, Kazandı Ali Can, Dereli Tuğrul. Türk Dermatoloji Dergisi (Turkish Journal of Dermatology) 2007: 1(1): 27-28.
 • – 2008, Fasiyal Telenjiektazide IPL (Yoğun Atımlı Işık-Intense Pulse Light): Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Tedavi Sonuçları – Orijinal Araştırma İlgen Ertam, Nezih KARACA, İdil Ünal, Sibel Alper. Türk Dermatoloji Dergisi 2008: 2: 73-6.
 • – 2008, Spitzoid Melanoma: A Ten Year-Old Boy – Case Report Işıl Kılınç Karaarslan, Meltem Türkmen, Aslı Ürkmez, Nezih KARACA, Taner Akalın, Fezal Özdemir, Güncel Pediatri Dergisi 2008: 6:127-9.
 • – 2009, Tekrarlayan Polikondrit: Bir Olgu Sunumu Meltem Türkmen, Bengü Gerçeker Türk, Nezih KARACA, Gülşen Kandiloğlu, Tuğrul Dereli Türk Dermatoloji Dergisi 2009: 3: 73-76
 • – 2011, Yüzme Havuzu Granülomu: Altı Olgu Serisi. Karaca N, Gerçeker-Türk B, Özyurt S, Aytimur D, Kazandi AC, Dereli T. Turkiye Klinikleri Dermatoloji Dergisi.
 • – 2012, Toll-Like Receptors In Dermatology. Nezih KARACA, Gunseli Ozturk. Turkiye Klinikleri Dermatoloji Dergisi
 • – 2012, GRAHAM LITTLE-PICCARDI-LASSUEUR SYNDROME: A CASE REPORT. Nezih KARACA, Ilgen Ertam, Bengu Gerceker Turk, Ali Can Kazandı, Tugrul Dereli. Turkiye Klinikleri Dermatoloji Dergisi
 • – 2008, Gabapentin For The Treatment of Recalcitrant Chronic Prurigo Nodularis. Dereli T, Karaca N, Inanır I, Ozturk G European Journal of Dermatology 2008 Jan-Feb:18(1):85-6
 • – 2009, A case of bullous pemphigoid clinically mimicking subcorneal pustular dermatosis. Dereli T, Karaca N, Karaarslan IK, Akalin T, Alper S. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2009 May:23(5):608-10.
 • – 2010, Tattoo Sarcoidosis On The Arm Associated With Systemic Involvement: Case Report. Nezih KARACA, Banu ERTEKİN, Bengü GERÇEKER TÜRK, Gülşen KANDİLOĞLU, Tuğrul DERELİ. Turkiye Klinikleri J Dermatol 2010: 20 (2): 88-90.
 • – 2011, Discrete papular dermal mucinosis with Hashimoto thyroiditis: a case report. Ertam I, Karaca N, Ceylan C, Kazandi A, Alper S. Cutis. 2011 Mar:87(3):143-5.
 • – 2011, Generalized pustular eruptions due to terbinafine. Gunseli Ozturk1, Bengu Gerceker Turk1, Isil Kilinc Karaarslan1, Nezih KARACA1, Banu Ertekin1, Ilgen Ertam1, Alican Kazandi1, Gulsen Kandiloglu. Cutaneous and Ocular Toxicology.
 • – 2012, Proximo-Lateral Matrix Partial Excision and Matrix Phenolization for Treatment Ingrown Toe Nail: 225 Treated Patients and 24-Month Follow-Up. Karaca Nezih, Dereli Tugrul. Ann Fam Med. Epub
 • – 2012, TLR2 and TLR4 Gene Polymorphisms in Turkish Vitiligo Patients. Karaca N, Ozturk G, Gerceker BT, Turkmen M, Berdeli A. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology. doi: 10.1111/j 04514.x. [Epub ahead of print]
 • – 2012, IgG-anti-IgA antibdies: an autoimmune finding in patients with psoriasis vulgaris. Azarsiz E, Ertam I,Karaca N, Aksu G, Alper S, Kutukculer N. Minerva Med. 2012 Jun;103(3):183-7.
 • – 2005, A case of Erythema Elevatum Diutinum with B-cell lymphoma: Succesfull treatment with colchicin. ERTAM I, UNAL I, KARACA N.
 • – 2008, Graham Little-Piccardi-Lassueur Syndrome: A case report. Karaca N, Ertam I, Türk Gerçeker B, Dereli T. 5th EADV Spring Symposium 22-25 May 2008 P232.
 • – 2005, Subkornal Püstüler Dermatozu Taklit Eden Bir Büllöz Pemfigoid Olgusu Dereli T, Karaca N, Kılınç I, Akalın T, Alper S
 • – 2005, Multipl Lezyonlarla Seyreden Bir Kutanöz Leishmaniasis Olgusu. Karaca N, Kılınç I, Dereli T, Özensoy Töz Seray, Özdemir F
 • – 2006, Onaltı Yaşında Bir Erkek Hastada Seyrek Rastlanan Lenfomatoid Papulozis Tip C Olgusu Kazandı AC, Gerzile Y, Karaca N, Ertekin Hergül B
 • – 2006, Çiçek Aşısı Sikatriksi Üzerinde Gelişen Bir Sarkoidoz Olgusu. Karaca Nezih, Ertam İlgen, Karaarslan Işıl Kılınç, Kazandı Ali Can, Dereli Tuğrul
 • – 2007, Yüzme Havuzu Granülomu. Karaca N, Gerçeker-Türk B, Özyurt S, Aytimur D, Kazandi AC, Dereli T
 • – 2008, Spitzoid melanom: on yaşında erkek olgu Kılınç Karaarslan I, Urkmez A, Karaca N, Akalın T, Özdemir F.
 • – 2008, Terbinafine bağlı püstüler psoriazis ve akut jeneralize ekzantematöz püstülozis gelişimi Öztürk G, Gerçeker Türk B, Kılınc Karaarslan I, Karaca N, Ertekin B, Ertam İ, Kazandı AC
 • – 2008, Tekrarlayan polikondrit: Bir olgu sunumu Turkmen M, Gerceker B, Karaca N, Kandillioğlu G, Dereli T.
 • – 2008, Vitiligoda Darband UVB ile PUVA Tedavilerinin Etkinlikleri ve Yan etkilerinin Karşılaştırılması Ertam İlgen, Karaarslan Kılınç Işıl, Karaca Nezih, Öztürk Günseli
 • – 2008, Dövme üzerinde sarkoidoz gelişimi. Nezih KARACA1,Banu Ertekin1,Bengü Gerçeker Türk1,Gülşen Kandiloğlu2,Tuğrul Dereli1
 • – 2008, Diskoid Lupus Eritematozus Benzeri Bir Tinea Fasiyalis İnkognito Olgusu. Nezih KARACA, Işıl Kılınç Karaarslan, İlgen Ertam, Derya Aytimur
 • – 2008, Telenjiektazide Intense Pulse Light (IPL) Uygulama Sonuçlarımız /Sözlü bildiri/ İlgen ERTAM, Nezih KARACA, İdil ÜNAL, Sibel ALPER
 • – 2008, Nevus Komedonikus: İki olgu sunumu Ertekin B, Karaca N, Dereli T, Kazandı AC
 • – 2011, Pigmente Purpurik Likenoid Dermatit (Gougerot-Blum)- Olgu Sunumu Ersoy Erhan, Gökdemir Gonca,Karaca Nezih. VI. Ege Dermatoloji Günleri
 • – 2011, PO087 Tinea fasiyalis tanısı alan hastalarla deneyimlerimiz: Bir olgu serisi. Karaca Nezih, Sezgin Aycan Özden, Gerçeker Türk Bengü, Aytimur Derya. VI. Ege Dermatoloji Günleri
 • – Doktora, 2009, Vitiligo hastalarında Toll-like reseptör 2 ve 4 gen polimorfizmlerinin değerlendirilmesi
daha fazla

Ödüller

 • Prof. Dr. Türkan Saylan Bursu, 2010

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Cilt hastalıkları, sağlığı, cildin hep güzel ve genç kalması için uğraşmak, bununla birlikte bilimsel olarak en son gelişmeleri takip ederek hem hastalarıma hem de meslektaşlarıma bunu aktarabilmek benim için hep heyecan verici olmuştur. Bu ilgim tıp fakültesini bitirdiğim günden beri böyle olduğu için bu uzmanlık alanını tercih ettim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Vücutta ilgilendiğim organ yani cildimiz hep göz önünde yani görünür halde olduğu için hata yapma şansınız yoktur. Ayrıca işlem yaptığımız hastamızın beklentilerini de çok doğru anlamak, işimizi doğru yapmak kadar önem arz eder. Kişinin cilt tipine, gereksinimlerine uygun işlemi yine kişiye özel yapmak çok önemlidir.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

İşlem sonrası hastanın yüzündeki memnuniyet ve gülümseme
Sürekli gelişime açık bir meslek olması
Mesleğimdeki yapılması zor işleri de yapabilmek

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Hastamın 8-10 doktor dolaşıp bana umutsuz gelmesinden sonra verdiğim tedavi ile 1. ayın sonunda sorununun çözülmesi sayesinde büyük bir mutlulukla bana gelmesi.

Videolar

Silhouette Soft Eğitimi
Silhouette soft eğitimi
TRT 1 İyi Fikir - Botoks ve Dolgu
Trt 1 iyi fikir - botoks ve dolgu
Fraksiyonel Lazer
Fraksiyonel lazer
Kanaltürk Ana Haber - Akıllı Dolgu
Kanaltürk ana haber - akıllı dolgu
Fox Tv - İp İle Yüz Germe
Fox tv - ip ile yüz germe
Silhouette Soft İpleriyle Yüz Germe Trailer
Silhouette soft ipleriyle yüz germe trailer
Melanom Kanseri - Dr. Ender Saraç Programı
Melanom kanseri - dr. ender saraç programı
PRP - Dr. Ender Saraç Programı
Prp - dr. ender saraç programı
Dolgu Maddesi - Dr. Ender Saraç Programı
Dolgu maddesi - dr. ender saraç programı
Botoks - Dr. Ender Saraç Programı
Botoks - dr. ender saraç programı
Dr.Ender Saraç'la Sağlıklı Günler Programı (1.Bölüm)
Dr.ender saraç'la sağlıklı günler programı (1.bölüm)
Dr.Ender Saraç'la Sağlıklı Günler Programı (2.Bölüm)
Dr.ender saraç'la sağlıklı günler programı (2.bölüm)
Melanom Kanseri - KANAL 35
Melanom kanseri - kanal 35
Melanım Kanseri - TRT 1
Melanım kanseri - trt 1
Dolgu Uygulama Teknikleri
Dolgu uygulama teknikleri
daha fazla göster