Prof. Dr.

Polat Dursun

verifiedCreated with Sketch.

56 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 469 profil ziyareti var

2000 yılında Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden mezun oldum, 2000-2004 yılları arasında Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında eğitim… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
56 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • H
  Konum: Polat Dursun MuayenehanesiHizmet: Yumurtalık kanseri tanısı

  Kardeşime konulan yumurtalık kanseri teşhisinden sonra yumurtalık ve rahmin alınabileceğini öğrendiğimizde yıkılan dünyamız bu çok kıymetli doktor sayesinde aydınlandı.21.11.2017 tarihinde acil ameliyata alınan 21 yaşındaki kardeşim Polat hocam sayesinde yumurtalığı ve rahmi alınmadan çok başarılı bir operasyon sonrası inşallah sağlığına kavuşuyor. Hekimlikteki başarısı kadar insanlığıyla da bize bu zorlu süreçte yardımcı olan değerli Polat hocamıza çok teşekkür ediyor ve kendisi gibi nice hekimler yetiştirmesini temenni ediyorum. Elinize emeğinize başarınıza ve yüreğinize sağlık hocam. Kardeşimin ve ailemin yüzündeki her tebessümde çok hakkınız var artık. Sizi canı gönülden tebrik ediyor ve çok ama çok teşekkür ediyorum. Arzunun ablası TUĞBA GÜL

 • I
  Konum: Polat Dursun MuayenehanesiHizmet: Over Kist Ameliyatı

  Oncelikle Rabbim siz ve sizin gibi saygıdeğer doktorlarimizi basimizdan eksik etmesin polat dursun hocam iyiki sizi tanimisim sayenizde çok şükür sağlıma kavuştum hersey için cok teşekkür ederim

 • S
  Konum: Polat Dursun MuayenehanesiHizmet: Tahlil sonucu gösterme

  Tahlillerimi göstermek için gittim zaten senelerdir Polat bey takip ediyor rahatsızlığımı. Mükemmel bir doktor.

 • S
  Konum: Polat Dursun Muayenehanesi

  Ben 51 yaşında bir öğretmenim.Bulunduğum şehirde yaptırdığım yıllık rutin kontrolümde rahimde kalınlaşma görüldü ve biyopsi sonucunda da kompleks Atipli hiperplazi teşhisi konuldu. Bu sonuç beni oldukça korkuttu ve hemen aynı gece bu konuda güvenebileceğim bir doktor arayışına girdim. Bu arayışta uzmanlığı konusundaki başarıları kadar hastalarına karşı davranışları da çok önemliydi benim için. Tamamen hislerimin doğrultusunda Prof Dr Polat Dursun hocama ulaştım ve okuduğum yorumlarda içimi çok rahatlattı. Hemen randevu alıp muayenehanesine gittim. Sonuçlarımı kendisi de değerlendirdi ve yaptığı muayeneden sonra da rahim ve yumurtalıklarımın alınmasının en doğrusu olduğunu söyledi. Çünkü ilerde kansere dönüştürme riski taşıyordu.Ayrıca ameliyat sırası ve sonrasında neler yaşayacağım konusunda ayrıntılı bilgi verdi.Doktorumun hasta psikolojisine uygun davranışları içimdeki endişenin yerini güvene bırakmama neden oldu. Hemen tetkiklerim yapıldı ve ertesi gün iki saat süren( ameliyat anında frozen cihazıyla yapılan patolojik inceleme de dahil) başarılı bir laparoskopik histerektomi operasyonu geçirdim. Ameliyattan 6 saat sonra yürüdüm. Şiddetli ağrı ve kanama hiç yaşamadım.Birgün sonra taburcu olunması da çok güzeldi.(ben kendi isteğimle iki gün kaldım)Ameliyat öncesi kendisi nasıl ilgili davrandıysa sonrasında da aynı ilgisi devam etti. Herhangi bir sorun yaşadığımda 24 saat arayabileceğim bir doktorumun olması çok güven vericiydi.Bugün 13. günüm ve ilk kontrolüme geldim. Herşeyin yolunda gittiğini öğrenmek beni yine mutlu etti. Sevgili doktoruma çoookkk teşekkür ediyorum ve gözünüz kapalı kendinizi emanet edebilirsiniz diyorum. Artık benim doktorum belli. Ya sizin ki?

 • E
  Konum: Polat Dursun MuayenehanesiHizmet: Doğum

  Doğumum için mesleğindeki bilgisi ve tecrübesi sebebiyle Polat Bey'i tercih ettim. Sayesinde ağrı ve sızı olmadan kızımı kucağıma aldım.Kendisine yeniden teşekkür ederim.Herkese de tavsiye derim.

 • Konum: Polat Dursun MuayenehanesiHizmet: Normal randevu

  Uzmanlık alanında tecrübeli, son derece nazik, etik, mükemmel bir doktor. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum...

 • A

  Başka şehirde yaşamama rağmen iletişime geçtiğim ilk günden itibaren bana her sorumda cevap verip beni aydınlattığı için , Rahim ağzı kanseri teşhisiyle gidip kendimi emin elde hissetmemi sağladığı için , gerek muayenehanede gerekse ameliyata girerken ve çıktıktan sonra emin konuşmalarıyla işinin en iyisi olduğunu duymama rağmen emin olduğum için , laparoskopik histerektomi olduğum ilk günün gecesi yürümeye başlayarak herşeyimin normal olması ve ikinci gün kendi kendime herşeye yapmamı sağlayacak kadar usta bir doktorla yollarımın kesiştiği için şanslı olduğumu düşünüyorum.Başınıza gelen kötü bir sonuçta korkuya gerek olmadan ulaşacağınız tek adres Prof.Dr.Polat Dursun olmalı. Herşey gönlünüzce olsun güzel insan ...

  Polat Dursun2017-04-21

  Azize hanım nazik yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim. Size de geçmisler olsun. Görüşmek üzere.

 • N

  Hocam siz bize ülkemize ve dünyaya Allah'ın bir lütfusunuz.... İyiki sizi tanımış ve ameliyatımı size olmuşum... Doktor olarak başarınız bir yana insanlığınız verdiğiniz güven ameliyat öncesi ve sonrası herzaman bir doktor olarak ilginiz yaptığınız işin arkasında durmanız... Başta size ve Ekibinize sonsuz teşekkürler...Tereddütsüz dalında seçebileceğiniz ve güvenebileceğiniz benim tanıdığım tek doktor.... Neslihan CANDAN ECEVİT

 • C

  Ceyda(29.07.2015)
  Sevgili doktorum saygıdeğer Polat hocam..6 temmuzda laparoskopik yöntemle rahim ameliyatımı gerçekleştirdi.1 hafta içinde her işimi yapar duruma geldim..2. haftada işime başladım..kendisi engin tecrübe ve bilgisiyle, herkese gözü kapalı tavsiye edebileceğim çok yetenekli bir doktor..hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.Herşey için çok teşekkürler hocam Allah yolunuzu açık etsin.

 • C

  Ceyda(29.07.2015)
  Sevgili doktorum saygıdeğer Polat hocam..6 temmuzda laparoskopik yöntemle rahim ameliyatımı gerçekleştirdi.1 hafta içinde her işimi yapar duruma geldim..2. haftada işime başladım..kendisi engin tecrübe ve bilgisiyle herkese gözü kapalı tavsiye edebileceğim çok yetenekli bir doktor..hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.Herşey için çok teşekkürler hocam Allah yolunuzu açık etsin.

Hakkımda

Hakkımda

 • 2000 yılında Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden mezun oldum, 2000-2004 yılları arasında Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında eğitim aldım ve uzman oldum. Aynı klinikte 1 yıl kadar uzmanlık sonrası jinekolojik onkoloji eğitimi için hocam Prof.Dr.Ali Ayhan ile birlikte çalıştım.

  Hacettepe den ayrıldıktan sonra İtalya da bulunan European School of Oncology Jinekolojik onkoloji bursu ile Almanya nın Leipzig şehrinde Leipzig üniversitesinde Sinir koruyucu cerrahi ve radikal pelvik cerrahiden olan Prof Micheal Hockel ile birlikte çalıştım. Aynı klinikte Prof Klaus Kunhdel ile kolposkopi kliniğinde de çalıştım. Ardından Berlin e giderek Berlin Charite hastanesinde laparoskopik cerrahiden olan Prof Achim Schneider ve Prof Cristhartd Kohler ile birlikte laparoskopik jinekolojik onkoloji uygulamaları üzerine çalıştım.

  Tübitak& Türk Alman jinekoloji bursunu kazandım.

  Almanyadaki eğitimimi tamamladıktan sonra Fransa'ya giderek Lille de Center Oscar Lambret Cancer Center da Laparoskopik lenfadenektomi ve radikal histerektomiden olan Dr.Eric LeBlanc ile beraber çalıştım.Almanyada ve Fransa'daki bu kliniklerde İleri Jinekolojik laparoskopik cerrahi eğitimi aldım

  Aynı dönemde Dünya Kadın hastalıkları ve doğum derneği olan International Federation of Gynecology and Obstetrics (FIGO) ödülünü de kazandım. European Society of Gynecologic Oncology tarafından “European Gynecologic Oncologic Surgeon“diploması ile ödüllendirildim.

  Bu sırada yaptığım araştırmalar ve yayınlar nedeniyle European Association for Cancer Research, European Society for Surgical Oncology ve FIGO/International Gynecologic Cancer Society isimli derneklerden de burslar kazandım.

  JCI-International (Junior Chamber International – Outstanding Young Person of Turkey) tarafından Tıbbi Yenilik ve Araştırmalar kategorisinde birincilik ile ödüllendirildim.

  2007 yılında European Society of Gynecologic Oncology (ESGO) tarafından Avrupa Jinekolog Onkolog (European Gynecologic Oncolog) diploması ile ödüllendirildim.

  Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği Yurtdışı laparoskopik ve robotik cerrahi eğitim bursunu kazandım.

  2007-2017 dönemleri arasında Başkent üniversitesi Kadın hastalıkları ve doğum kliniğinde çalıştım ve bu klinikten profesör olduktan sonra ayrıldım.

  “Textbook of Gynecologic Oncology” isimli kaynak kitabın editörlerinden birisiyim. Avrupa genç jinekolog onkologlar derneği olan ENYGO' nun yönetim kurulu üyeliği yaptım.

  Uluslararası dergilerde yayınlanmış yayınlarım var.

  HPV ve rahim ağzı kanserine yol açan lezyonlar ve rahim ağzı kanseri konusunda ulusal ve uluslararası çeşitli yayınlarım ve araştırmalarım mevcuttur.

  Halen Ankara'da kendi kliniğimde hizmet vermekteyim.

  -Gebelik tanı ve takibi
  -Normal doğum ve sezaryen
  -Plasenta previa, plasenta akreata ve perkreata tedavisi
  -HPV tanı ve tedavisi
  -Pap smear anormallikleri tanı (ASCUS, LSIL, HSIL) ve tedavisi
  -Kolposkopi
  -Miyom (myom) tanı ve tedavisi ve açık /kapalı ameliyatları
  -Over (yumurtalık ) kistleri tanı ve tedavisi
  -Endometriozis, endometrioma tanı ve tedavisi
  -rahim kanseri (endometrium kanseri ) tanısı ve tedavisi
  -rahim ağzı kanseri (serviks kanseri ) tanısı ve tedavisi
  -yumurtalık kanseri (over kanseri ) tanı ve tedavisi
  -genital estetik ameliyatlar (Labioplasti, vajinal daraltma )
  -Laparoskopik cerrahi
  -Siğil (kondilom ) tedavisi
  -rahim ve vajina sarkması
  -açık ve kapalı rahim ameliyatı (laparoskopik histerektomi )

Okullar / Eğitimler

 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın hastalıkları ve Doğum ABD
 • Leipzig University Gynecologic Oncology Almanya
 • Berlin Charite Hospital Gynecologic Oncology Almanya
 • Center Oscar Lambret Lille Fransa
daha fazla

Deneyimler

 • Özel Muayenehane
 • Center Oscar Lambret Lille Fransa
 • Berlin Charite Hospital Gynecologic Oncology Almanya
 • Leipzig University Gynecologic Oncology Almanya
 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın hastalıkları ve Doğum ABD
 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi
daha fazla

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar