Dr.

Sadık Cesur

verifiedCreated with Sketch.

33 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 075 profil ziyareti var

Dr. Sadık Cesur 1991 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2013 - 2016 yılları arasında İstanbul Psikoterapi Enstitüsünde Bütüncül Psikoterapi Teorik, Formülasyon… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
33 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Aile Danışmanlığı

  Yaşadığımız soruna ışık tutacağını düşündüğüm, geçmişte yaşadıklarımızla ilgili bilgiler paylaştım. Olumlu bir görüşme oldu. Serap Irkörücü

 • O
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Psikoterapi

  Anksiyete rahatsızlığım sebebiyle sadık beye gittim daha 4 seans oldu ama yaptığı tespitler etkili konuşmaları , gittiğim bütün psikiatri ve psikologları unutturdu işinde çok deneyimli bi doktor herkeze tavsiye ederim

 • M
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Yaşama isteğinin bitmesi

  Yaşamaya gücüm kalmadı. yaşamak için bi neden bulamaz oldum
  Her an bir olumsuzluk yaşayacak gibi
  Nefesim kesilmiş gibi
  Hiçbirşeye güvenim kalmamış
  Korku hariç bütün duygularımı yitirdim daha yeni başladım ama
  Şuana kadar memnunum elhamdülillah
  Allah herkese hayırlı şifalar versin

 • S
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un Muayenehanesi

  Değersizlik duygumdan habersizdim.. Bu kadar özgüvenli olup değersizlik yaşadığım aklımın ucundan geçmezdi.. gerçek anlamda bu duygumu yenmek icin çalışıyorum ve bu gelişim inanılmaz birşey.. herkesin profesyonel bir desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ve Sadık Bey gerçek bir profesyonel.. kesinlikle tavsiye ediyorum..

 • B
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un Muayenehanesi

  Seansları dört gözle bekliyorum. Dolu dolu geçiyor. İyi ki diyorum iyi ki Sadık Hoca’ya gitme kararı almışım.

 • K
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Mutsuzluk, özgüven sorunları

  Ailem ısrarla destek almam gerektiğini söylemesine rağmen görüşmenin bana bir dirhem faydası olacağına inancım olmadan gittim Sadık beye. Yıllardır işimde ve özel hayatımda üstesinden gelemediğim sorunlarım bir sarmala dönüşmüş ve direnecek gücüm kalmamıştı. Kendimi gergin, tedirgin ve bitkin hissediyordum. Enerjimi tüketen ve modumu yerle bir eden durumlar ve olaylar yumağının içinde kaybolmuş ve dibin de ötesinde bir boşluğa sürüklendiğimin farkındaydım. Son zamanlarda en yakınlarım da dahil olmak üzere kişilere güvenimi kaybettiğimi, çemberimin iyice daraldığını ve daha da içime kapandığımı görüyordum. Düştüğüm bu durumun içinden çıkmak için elimden bir şey gelmediğini gördükçe hiçlik, boşuk ve çaresizlik duygusu içimi yoğun bir şekilde sarıyordu. Doktor beyle görüştüğüm daha ilk sensta kendisine güvenebileceğimi, onun bana yardımcı olabileceği ve bu durumdan kurtulabileceğim hissi doğdu içimde bir yerlerde. Yaşama dair olumlu hissleri tekrardan deneyimlemi sağlayan Sadık beye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, iyi ki varsınız.

 • M
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Psikoterapi

  Yaklasik bir aydir Sadık bey ile görüşüyorum. Durumumla ilgili yaptığı nokta atışı tespitler, konuya olan hakimiyeti güven ve umut veriyor. Çıktığım arayışta yanımda olduğunu bilmek güzel. Daha yolun çok başında olsam da her seansın ardından farklı bir uyanış ile ayrılıyorum. Bazen çok farklı yerlerde aradığımız çözümler gözümüzün önünde duruyor. Bu noktada uzun vadede ne yaptığını bilen biriyle çalışmak çok önemli. Teşekkür ederim.

 • P
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un Muayenehanesi

  Hayatım boyunca bir kapana kısılı olarak yaşadım. Sosyal ilişkilerim bozuk, iş hayatım kötüydü. Çocukluk travmalarım bütün hayatımı hızla köreltmeye, mahvetmeye devam ediyordu ve ben çok çaresizdim. Kimseler yardım edemiyordu. Sonsuza dek kurtulmak istiyordum yasamaktan. Gülmek istiyordum artık, hatta mutlu olmak. Sonra, yine geçirdiğim berbat bir günün ardından bir umut Sadık beye koştum. Çok babacan, samimi ve dostça yaklaştı. Hiç susmadan konuştum. Daha ilk seansta hayata bakiş açım değisti. Kim bilir diğer seanslardan sonra nasıl olacağım. Şimdiden; iyiki sizi tanıdım.

 • K
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Psikoterapi

  Panik atak rahatsızlığımızla ilgili görüşme yaptık hocamızla gayet ilgili ve anlayışlı vede sabırla bizi dinledi bu görüşmemiz ikinci görüşmemiz oldu ve sonuç almaya başladık. Ben eşi olarak bu tarz psikoterapi ye inanmayan bir insandım fakat eşim üzerinde değişim ve gelişmeler olduğunu görünce ve hocamızın bunu gayet güzel başardığını gördüm. Bu tarz rahatsızlığı olan kişilerin hocamızla görüşmesini tavsiye ediyorum ve faydasını gördüm. Biz erkeklere sesleniyorum eşlerimiz bizim için çiçektir ve sadece seviyorum demekle olmaz sulamak gerekir ilgi gerekir kadınlarımıza gerekli ilgiyi lütfen verelim

 • U
  Konum: Pskt. Dr. Sadık CESUR'un MuayenehanesiHizmet: Psikoterapi

  Tam anlamıyla mükemmel bi doktor.işinin hakkını veriyor.Ben şahsen çok memnunum.ilerleyen dönemlerde daha iyi olacağına inanıyorum.

Hakkımda

Hakkımda

 • Dr. Sadık Cesur 1991 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.
  2013 - 2016 yılları arasında İstanbul Psikoterapi Enstitüsünde Bütüncül Psikoterapi Teorik, Formülasyon ve Supervizyon eğitimlerini tamamlamıştır.
  2014 - 2016 yılları arasında İstanbul Esenyurt Klinik Psikoloji Yüksek Lisan programını tamamlamış olup Klinik Psikoloji alanında Master's Degree diploma sahibi olmuştur.
  2014 yılında İstanbul Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsünden (CİTEB) cinsel terapi eğitimi almıştır.
  2014 yılında Amerikan Psikoloji Derneği üyesi Klinik Psikolog Dr. Arthur Freeman' la ''Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi'' konulu atölye çalışmasına katılmıştır.
  2014 yılında Prof. Dr. Vamık Volkan'la "Narsisistik ve Borderline Vakalarda Nesne İlişkilerinin Derinlemesine İncelemesi" atölye çalışmasına katılmıştır.
  2015 yılında "Psikanalitik Psikoterapide Masterson Yaklaşımı" eğitimini tamamlamıştır.
  2015 yılında Klinik Psikolog ve Psikanalist New Yourk Üniversitesi öğretim üyesi ve Uluslararası İlişkisel Psikanaliz ve Psikoterapi Birliği (IARPP) kurucu Başkanı Lewis Aron'la "İlişkisel Psikanalize Giriş" konulu atölye çalışmalarına katılmıştır.
  2015 yılında New Yourk Üniversitesi öğretim görevlesi Dr. Spiros Orfanos'la "Gelişimsel Kuram Zemininde İlişkisel Psikanaliz" konulu atölye çalışmalarına katılmıştır.
  2015 yılında Prof. Dr. Giuseppe De Benedittis' le "İçimizdeki Şifacı Hipnozun Büyülü Dünyasında Yolculuk" çalıştayına katılmıştır. Bu süreçte çeşitli Psikoterapi ve Hipnoz konulu akran supervizyonlarına katılmıştır.
  2016 yılında Dr. Joseph D. Lichtenberg tarafından yönetilen "Kendilik Psikolojisinde Terapi Teknikleri ve Klinik Etkileşim " konulu atölye çalışmasına katılmıştır.
  2016 yılında James L. Fosshage' nin katıldığı İlişkisel Kendilik Psikolojisi: Kendilik Psikolojisi ve İlişkisel Psikanalizin Evriminde Anahtar Noktalar başlıklı atölye çalışmasına katılmıştır.
  2015 - 2017 yılları arasında İstanbul Dengeli Yaşam Merkezinde "Bütüncül Psikoterapide Gelişimsel Yaklaşım" konulu eğitimini tamamlamış olup supervizyona devam etmektedir.
  2016 - 2017 yılları arasında MEB onaylı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliğine uygun şarlar altında verilen Aile Danışmanlığı Sertifikası almıştır.
  2016-2017 yılları arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Klinik Hipnoz eğitimi almış ve Sağlık Bakanlığından onaylı Hipnoz uygulama Sertifikasına sahip olmuştur.
  2017 yılında Uzm.Dr. Bülent Uran tarafından düzenlenen Regresyon HipnoTerapisi eğitimine katılmıştır.
  2017 yılında Uzm. Dr. Betül Sezgin tarafından verilen Katatimi ve İmajinasyon eğitimine katılmıştır.
  2017 yılında Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimine katılmıştır.
  2018 yılında Dr. Hasan Kendirli tarafından verilen Hipnoterapi ile Bağımlılık Terapisi adlı eğitime katılmıştır.
  2018 yılında Patricia Bragg (Yukon Satir Enstitüsü Başkanı, The Virginia Satir Global Network-Yönetim Kurulu Üyesi) tarafından verilen Virginia Satir Modelinde Birey, Çift ve Sistemik Aile Terapisi eğitimine katılmıştır. Halen Sigmund Freud Üniversity Vienna Psikoterapi bölümünde Doktora programına devam etmektedir...

Okullar / Eğitimler

 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Bölümü
 • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıpbi Hipnoz Bölümü
 • Psikoterapi Enstitusü
 • Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü
daha fazla

Yayınlar

 • Bilinçli Farkındalığın (Mindfulness) Sağlık Çalışanlarının Mesleki Doyumları Üzerindeki Etkileri

Ödüller

 • Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2009)
 • UÜ. Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanlığı
 • Psikoterapi Enstitüsü

Bilinen Diller

 • İngilizce
 • Fransızca
 • Rusça

Deneyimler

 • Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
 • Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

Sertifikalar

Hastalıklar

daha fazla

Makaleler

 • Obsesif-Kompulsif Bozukluk nedir?

  25 Temmuz 2016

  Obsesif Kompulsif bozukluk (OKB) tekrarlayıcı, ısrarlı ve zorlayıcı düşünce ve veya davranışlarla kendini ifade eden ruhsal bir bozukluktur. Obsesyon veya...
 • Depresyon

  13 Haziran 2016

  Depresyon nedir? Depresyon kendini, yaşam sevincinin kaybı, üzüntü, yetersizlik, değersizlik, suçluluk, umutsuzluk, hiçlik ve boşluk duyguları gibi...
 • Panik Bozukluğu / Panik Atak

  9 Haziran 2016

  Panik Bozukluğu Nedir? Panik bozukluk ruhsal bir rahatsızlıktır ilaç ve veya psikoterapi ile tedavisi mümkündür. Panik bozukluğu olan kişiler panik...
 • Yaygın Kaygı (Anksiyete) Bozukluğu

  7 Haziran 2016

  Kaygı bozukluğu nedir? Kaygı bütün canlıların sahip olduğu bir duygudur. Günlük yaşamın bir parçasıdır. Hepimiz günlük yaşantımızda gerektiğinde bir...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Her şeyden önemlisi çok zor ve sorumluğu yüksek olan mesleklerden biri olması, oldukça fazla eğitim,
birikim ve tecrübe gerektiren bir meslek olması ve bu münasebetle bu alanda çalışmanın kişinin kendi
gelişim sürecine katkı sağlıyor olması ve bu doğrultuda danışanlara her geçen gün daha da faydalı olma
fırsatı tanıması.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Her meslek gibi bu mesleğin de kendine özgü zorlukları var, maalesef bize mutlu mesut, hayatlarından
memnun kişiler pek gelmezler. Danışanlarımızın yaşamlarında en karanlık dönemlerinde, acılarının en
dayanılmaz olduğu ve kedere boğuldukları anlarda bize gelmeleri ve bu çıkmazlarında bizlerin son umut
olarak onların karanlık dünyalarında bir ışık belirtisi bulma çabalarımızın bazen sonuçsuz kalması bizler için
en zor olanı olsa gerek.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Yaptığım mesleğin dışında asla deneyimle yemeyeceğim bu işin en sevdiğim yanları;
1. Her insana özgü, eşsiz ve engin ruhun derin dehlizlerinde yol alırken kendi içsel yolculuğumu
sürdürebilme, başka hayatlara dokunurken kendi varoluş sebeplerimle kucaklaşabilme ve her seans
sonrasında kendi gerçekliğimle yüzleşirken danışanın ruhsal dünyasında mucizevi değişime tanık olma
fırsatı buluyor olmak.

2. Danışanın ruhsal doğumuna tanıklık etmek, içsel yolculuk serüvenini yaşarken yanında olabilmek, onun
gelişim öyküsünü yeniden kurgulamasını izlemek ve olgunlaşma sürecinin bir parçası olabilmek, kendisinin
tırtıl misali kozasını yırtıp kelebeğe dönüşüp özgürlüğe kanat çırpmasına tanıklık etmek.

3. Danışanların geçmişten getirdikleri duygusal yüklerden kurtulup, kendilik algılarını geliştirmelerine,
kendilik sınırlarını netleştirip güçlendirmelerine, iç dünyalarında bütünlüğü sağlarken dış dünyaya yönelik
yaşam arzularını, coşku ve mutluluk kaynaklarını artırdıklarına şahit olmak.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bir çok olay var yüreğimize dokunup boğazımızda düğümlenen, zihnimizde derin izler bırakan yaşam
öyküleri, nefesimizi kesen unutamadığımız anlar. Belki sorumluluğunu çok fazla hissettiğim bir vakadan
bahsedebilirim, intihar girişiminde bulunan genç bir iş adamı, hastaneye yatışı kabul etmemiş ve aile içi
sorunlar düğüm düğüm olmuş, iş hayatında darbeler üst üste gelmiş, iflasın eşiğinde ve üzerinde inanılmaz
baskı olan çıkmaza girmiş bir danışanımdı. Son seansında geçe tekrar bir intihar girişiminden sonra göz
yaşları içerisinde geçirdiği seansta yaşadığı bir anlık farkındalığın akabinde artık intihar etmek istemediğini
ve bütün bu olan bitenleri yeni anlamlandırdığını hayatının anlamını yeni kavradığını, beş yaşındaki oğluna
bunu nasıl yapmayı düşünmüş olabileceğini ve nasıl bu kadar kör olabileceğinin şaşkınlığı içerisinde
ailesine sarılması aklımdan çıkmıyor.