Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 857 profil ziyareti var

Prof. Dr. Şakir ÖZEN Denizli’nin Tavas ilçesinde doğdu. İlkokulu Seki Köy’de ortaokul ve liseyi Manisa’da okudu. 1993’te Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yozgat’ın… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • C
  Yer: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Aile Terapisi

  aile terapisi için gittik. ilişkimizdeki farklı açıları görmemizi sağladı. 2 seans aldık ama müthiş verimli geçti. saati kesinlikle sıkıntı etmiyor. şimdi süre bitti bitecekti diye kesinlikle düşünmüyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederiz. seanslar dolu dolu geçiyor. Hocamın müsait vaktini bulabilirseniz en az 1 defa da olda gidin sohbet edin.

  Şakir Özen2018-06-08

  Sağlık ve mutluluk içinde yaşam sürmenizi dilerim.

 • C
  Yer: Şakir Özen Muayenehanesi

  Şakir beyle ilk görüşmemiz.8 yıldır farklı Prof. Dr. larla tedavi görüyorum.Aldığım en iyi terapiydi.Çok ilgili ve şeffaf davrandı.Çok iyi analiz etti ve fikir birliği sağladı.Yeterli zaman ayırdı.Kariyerine yenilmemiş,mütevazi ve nazik bir doktor.

  Şakir Özen2018-06-08

  Sağlık ve mutluluk içinde yaşam sürmenizi dilerim.

 • B
  Yer: Şakir Özen Muayenehanesi

  Ben 46 yaşındayım daha önce antalyada çok meşhur bir özel pisikyatri kıliniğinin şefine gittim kabus gibiydi.Yıllar sonra yeniden karar verdim pisikyatriste gitmeye ve Şakir hocamı buldum ve 3 aydır hayatım değişti.Çok mutluyum 137 kilodan 120 kiloya düştüm,hayatımı kurtardınız hocam teşekkür ederim.Hayatım iki dönemden oluşuyor,Şakir hocam öncesi ve sonrası diye.Allah razı olsun,sağolun.

  Şakir Özen2018-06-08

  Sağlık ve mutluluk içinde yaşam sürmenizi dilerim.

 • N
  Yer: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Ben tedaviye bugün başladım. O kadar psikiyatrist ve psikolog gezdim. Şakir bey gibi hastasına bu kadar candan yaklaşan kimseyi görmedim.

  Şakir Özen2018-04-10

  Ben de sizin ilgi ve övgünüze teşekkür ederim. Sağlıkla yaşayın.

 • A
  Yer: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: kaygı bozukluğu

  Panik atak rahatsılığım vardı gitmediğim doktor kalmadı şifa bulamadım ne yaptımsa artık o kadar karamsarlaştım ki kendimden bile vazgeçtim bir arayış içindeydim sürekli 3 sene ilaç kullandım daha da kötü oldu hastalığım ağlıyordum her gün içimdeki sıkıntı artık hiç geçmemeye başladı uyuyamaz yerimde duramaz oldum o sıkıntı o kadar kötü ki hiç rahat bırakmıyordu ALLAH düşmanıma vermesin Şakir hoca ile tanıştığımda ise Allah razı olsun kendisinden ertesi gün mucizevi bir şekilde verdiği ilaçlar ile o sıkıntı gitti 3 sene ilaç kullandım ama Şakir Hocamın verdiği ilaçlar 1 ay bile demeden beni kendime getirdi şaşırdım bu kadar az zamanda şiddetle tavsiye ediyorum bu rahatsızlıkları olan arkadaşlarımıda yönlendirdim hepside memnun yıllarca şifa bulamamış insanlar var Şakir hocam Allah razı olsun

  Şakir Özen2018-03-31

  Güzel sözleriniz için teşekkür ederim, uzun yıllar sağlık ve mutluluk içinde yaşamanızı dilerim.

 • E
  Yer: Şakir Özen Muayenehanesi

  Eşim emekli olduktan sonra Antalyaya yerleştık ..
  Belli bir süreden sonra zaten sinirli bir yapıya sahip olan eşim piskolojik sorunlar yaşamaya başladı ,emeklilik hiç yaramamıştı...
  Bu süreçte destek almak için arayış içindeyken Sevgili doktorumuz Pröf Dr Şakir Özen beyin işmine rasladım ,hemen tlf aradım ve o sevgi güven anlayış destek verici sesi aldım .. ne mükemmel bir yardımcısı var diye düşünerek Doktor Şakir hocamdan randevü almak istiyorum .. dedim karşıdaki ses evet ben Dr Şakir diyinde çok şaşırdım .. Hemen o gün randevü aldım ve hayatımın akışında yaşanan bütün sorunları eşimin en zor döneminde bir mucize gibi çözüme başlandı ..
  Özetlemek istedim ,sonuç olarak her türlü piskyatrı ve piskolojik sorunlara , babacan , insancıl , alanında tam bir donanım ile ihtiyacimiz olan mükemmel bir insan Pröf dr Şakir bey iyi ki varsınız iyiki sizi tanıdık .. Ailece size sonsuzzz tşklerimizi sunuyoruz ..

  Şakir Özen2018-03-31

  Şimdi olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da, yakınlarınızla birlikte sağlık ve mutluluk içinde yaşamanızı dilerim. Saygılarımla.

 • D
  Yer: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Yaşam enerjisini yitirmem

  İnsancıl, mütevazi ve güven veren bir hekim. Beni uzun süre sabırla dinleyip anlamaya çalıştığı ve gösterdiği özenli ilgi için ayrıca teşekkür ediyorum.

  Şakir Özen2018-02-06

  Ben de teşekkür ederim doktor bey, sevdiklerinizle birlikte sağlık ve huzur içinde yaşayın.

 • R
  Yer: Şakir Özen Muayenehanesi

  Karar verme ve kararsızlık yaşam sürecimde bana yardım ve destekleriniz için çok teşekkür ederim ilginize herşey için MINNETTARIM.

  Şakir Özen2017-12-01

  Başarının büyük payı size ait. Çünkü siz, uzun vadede sizin için en iyi olabilecek seçenek için kafa yordunuz ve kararlı davrandınız. Sizi tebrik ederim. Mutlu yarınlar sizin olsun.

 • B
  Yer: Şakir Özen Muayenehanesi

  Yaklaşık 10 yıldır mide bulantısı, yersiz öğürme,kalp çarpıntısı, terleme vb. gibi her geçen gün artan şikayetlerim vardı.Onlarca kez destek aldım ancak hiçbiri deva olmadı derdime.Hayat kalitem düşmüş, tek isteğim bu rahatsızlığımın geçmesiydi. Ancak dedim ya 10 yılı aşkın bir süredir yaşadığım için, artık bu rahatsızlıkla yaşamaya alışmam gerektiğimi düşünmeye başlamıştım.Ta ki Şakir Bey'le tanışana dek. 2.5 aydır tedavi görüyorum ve inanılmaz bir şekilde mide bulantılarım öğürmelerim geçti. Sorunu bulup, doğru ilaçlarla hayat kalitemin artmasına yardımcı oldu.Daha bir süre daha kullanmam gerekecek ilaçları tabiki ama ben şimdiden iyileştiğimi hissedebiliyorum. Hayatımın dönüm noktası Şakir Bey'le tanışmam diyebilirim.

  Şakir Özen2017-09-23

  Barış bey gayretiniz, ümidiniz ve terapi programına uyumunuz için sizi tebrik ederim. Aileniz ve yakınlarınızla birlikte daha güzel ve sağlıklı günler yaşamanızı dilerim.

 • M
  Yer: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Varoluşçu Psikoterapi

  Çocukluğumdan beri ailesel problemlerle başa cıkamamadan dolayı yaşanan özgüven kaybı üzerine Geçirdiğim bi travma sonrası uzun vadede ciddi fobik durumlar ve ataklarla kendi basıma mücadele edecegımı sandım uzun yıllar boyu.. Bir psikologtum başarabilirdim. Öyle olmuyormuş 1sene boyunca gece uykusuna hasret kalıp anksiyete nöbetlerim korkunç dereceye gelince buldum hocamızı. 3 ay geçti gerek doğru tanı ve ilaç tedavisi gerekse psikoterapi yöntemleri ile bu kabustan cıkmama vesile oldu. Sonsuz kez tavsiye ediyorum. Allah ondan ve onun gibi insanlık hassasiyeti olan hekimlerimizden razi olsun.

  Şakir Özen2017-08-29

  Bundan sonraki yaşamınızın sakin, huzurlu, başarılı, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini dilerim.

 • H
  Yer: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Okb kaygı korku sosyal fobi

  Şakir hocamla yedi ay önce tanıştım aşırı korku ve kaygılarım vardı obsesif kompulsüf bozukluğum vardı kendim sağlık personeliyim antalya içinde çok doktora gittim çok dr araştırdım tam ümidimi kesmiştim artık taki şakir beyi tanıyıncaya kadar allah ondan bin kere razı olsun on sene oldu ehliyet alalı araba kullanamıyordum şimdi trafiğe bile çıkıyorum verdiği ilaçlar çok iyi geldi çok sakin hastasını çok iyi dinleyip değerlendiren süper bir prof. İyiki tanımışım

  Şakir Özen2017-08-15

  Serap hanım sağlık içinde yaşayın, sizin ve yakınlarınız için gelecek günler daha canlı ve daha güzel olsun.

 • N
  Yer: başka bir yer

  Psikolojik sorunlarda sorunun tespiti çok önemli.Yanlış tespit ve tedavi durumu daha da kötüleştirebilir. Şakir Hoca'nın sorunları gayet iyi tespit ettiğini düşünüyorum.Bu sayede kısa sürede ilerleme kaydedilebiliyor.Tavsiyeleri ve size değer vermesi de önemli bir yanı.Samimiyetle Şakir Hoca'yı size tavsiye edebilirim.

  Şakir Özen2017-07-26

  Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Bundan sonraki yaşamınızın başarı, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini dilerim.

 • B
  Yer: Şakir Özen Muayenehanesi

  Beni rahatsız eden ve bana çok zaman kaybı yaşatan obsesif kompülsif bozukluk ile bir yıl kadar uğraştım. Daha sonra Prof.Dr. Şakir Özen'e daha önce hiç bahs etmediğim bu rahatsızlığımdan bahs ettim. Kendisi 3-4 dakikalık bir konuşma ve örneklendirme ile tüm düşüncelerimi değiştirdi. Prof.Dr. Şakir Özen sayesinde azalta azalta bu problemimden tamamen kurtuldum. Kendisi işinde son derece başarılı ve güler yüzlüdür. Yardımları için teşekkür ediyorum.

  Şakir Özen2017-07-12

  Güzel sözleriniz için teşekkür eder, tedavi sürecindeki gayretiniz ve kararlılığınız için tebrik ederiz. Sağlık içinde yaşayın.

 • C

  Hocamla tedaviye başladığımda gelecek kaygısı yaşıyordum. Bu nedenle sinirli ve asabi davranışlarım vardı. Hocam hiç bıkmadan beni uzun uzun dinleyip bu durumdan çıkmam için ne yapmam gerektiği hususunda yardımcı oldu. Her zaman gidemesem de telefonla da yardımcı olması işine ne kadar saygılı olduğunu gösteriyor. Akademik kariyerine bakıldığında hocamın doğru seçim olduğunu anlamıştım. Kendisine çok teşekkür ederim.

  Şakir Özen2017-07-01

  Biz de size teşekkür ediyoruz çünkü başarının büyük kısmı size ait. Biz yol gösterdik, siz iradenizi doğru şekilde kullandınız, sonuç güzel oldu.

 • I

  Yakın ilgi ve yerinde teşhisleriniz ile sayın hocama teşekkürlerimi iletiyorum. Saygılar sevgiler.
  Tezol Baran

  Şakir Özen2017-04-20

  Sağlıklı yaşayın. Saygılar.

 • I

  Bunalımlarım ve sıkıntılarım vardı. Yaşam enerjim yıllardır negatif olarak seyrediyordu. Sıkıntılarımdan dolayı herkes gibi mutlu olamıyordum. Bu durum dini-manevi hayatımı da olumsuz etkiliyordu. Hocamla tanıştım beni dinleyip gerek konuşmasıyla gerek ilaç tedavisiyle kendimi daha iyi hissetmeme rahatlamama vesile oldu. Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

  Şakir Özen2017-04-20

  Sağlık ve iyilik halinin devamını dilerim.

 • N

  Bundan 10 ay önce Şakir Özen hocamla tanistim ve kotuye giden hersey degisti psikolojik rahatsizliklarinin tanısı tedavisi çok zor fiziyolojik hastaliklarda hastaninda şikayetiyle tahlille emarla rotgenle ultrasonla hemen teşhise gidiliyo ancak ruhsal hastaliklarda bunlar ise yaramiyo ve hasta tam olarak ne yaşadığını anlamadigi ve anlatamadigi için tedavi olamiyo yada yanlış tedavi uygulanabiliniyo bende bu nedenle tedavi olucagima inanmiyordum taki hocamla tanisana kadar Şakir Özen hocam hem hastayi hemde hasta yakinini dinleyerek nokta atisi ilk muayne dogru teshis dogru ilaclar ve hersey yolunda kendisine ölene kadar minnattar kalicam alanının en iyisi Prof.Dr.ŞAKİR ÖZEN Hocam saygilarla

  Şakir Özen2017-04-20

  Sağlık ve mutluluğunuzun devamını dilerim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Şakir ÖZEN Denizli’nin Tavas ilçesinde doğdu. İlkokulu Seki Köy’de ortaokul ve liseyi Manisa’da okudu.
  1993’te Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde bir yıl pratisyen hekim olarak çalıştı. 1994’te Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistan doktor olarak çalışmaya başladı. 1998’de Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Pikiyatrisi Anabilim Dalında çocuk psikiyatrisi stajını yaptı, Şubat 1999’da psikiyatri uzmanı oldu. Doç. Dr. Mustafa Özkan’ın danışmanı olduğu uzmanlık tezinde; stresler-sıkıntılar ile bedensel yakınmalar arasındaki ilişkileri araştırdı. Tezin başlığı “Somatizasyonu olan hastalarda Psikiyatrik Tanılar, Aleksitimi ve Yaşam Olayları” idi.
  1.5 yıl uzman olarak çalıştı. 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2005’te Doçent, 2010’da Psikiyatri Profesörü oldu. Kasım 2011’ den sonra 20 ay Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’nde uzman olarak çalıştı. 2013 Haziran ayından sonra 3 yıl Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim Görevlisi (Klinik Şefi) olarak çalıştı. 2016 yılında Antalya merkezde özel muayenehane açarak psikiyatri hekimi olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca özel bir huzurevinde (yaşlı bakım merkezi) yaşlıların psikiyatrik sorunları için danışman hekim olarak da çalışmaktadır.
  Dinleyici ve konuşmacı olarak yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongrelere katıldı. Yurtiçi ve yurtdışında yayımlanan psikiyatri dergilerinde makaleleri yayımlandı. Psikiyatrinin bütün konularına ilgi duymakla beraber, son yıllarda; adli psikiyatri, psikozlar (akıl hastalıkları), manik - depresif hastalık, depresyon (çökkünlük), panik bozukluğu, uyku sorunları ve aile içi sorunlar üzerine daha çok çalışmaktadır. Bireysel psikoterapiler, grup psikoterapileri ve aile görüşmeleri ile hasta ve hasta yakınlarına yardımcı olma çabasını sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

  Prof. Dr. Şakir ÖZEN’in çalışma arkadaşlarıyla birlikte yürüttüğü tıbbi çalışmaların bilimsel
  dergilerdeki başlıkları ve yayımlanma yılları

  * Şizofren ve Depresif Hastalarda Uyanıklık EEG Değerlendirmesi (1996).
  * Orta Yaş Erkeklerde Ebeveyn Ölümünün Etkileri (1997).
  * Açıklanamayan Bedensel Yakınmaları Olan Hastalarda Ruhsal Belirti Dağılımı ve Ruhsal Belirtileri
  Etkileyen Faktörler (1997).
  * Evden Kaçan Kız ve Erkek Çocukların Kayboluş Şekli ve Bazı Sosyodemografik Özellikleri (1998).
  * Erkekte Erektil Bozukluk ve Organik Nedene Bağlı Erektil Bozuklukların Ayrımı (1998).
  * Sistemik Lupus Eritematosus’dan Kaynaklanan Kısa Psikotik Bozukluk: İki Olgu Nedeniyle (1999).
  * Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde Deliryum ve Mortalite (1999).
  * Somatizasyonu Olan Hastalarda Anksiyete Bozuklukları ve Depresyon (1999).
  * Bedenselleştiren Hastalarda Eksen-2 Bozuklukları, Kişilik Özellikleri ve Aleksitimi (1999).
  * Diyarbakır'da Özkıyım ve Özkıyım Girişimleri: Adli Kayıtların İncelenmesi (1999).
  * Konversiyon Bozukluğu Zemininde Gelişen Nöroleptiğe Bağli Faringeal Distoni: Bir Erkek Olgu
  Sunumu (2000).
  * Acil Serviste Konversiyon Bozukluğu Tanısı Konan Hastaların Sosyodemografik Özellikleri, Stres
  Faktörleri, I. ve II. Eksen Eştanıları (2000).
  * Evaluation of Brainstem Auditory Evoked Responses in Patients with Conversion Disorders (2000).
  * Predisposing Factors for Delirium in the Surgical Intensive Care Unit (2001).
  * Interferon-alpha- induced mood disorder with manic features (2001).
  * İç Göç Yaşayan Bir Grup Lise Öğrencisinde Ruhsal Belirti Şiddetinin Cinsiyet İle İlişkisi (2001).
  * İşitme Engelli Çocukların Anne-Babalarında Aile İşlev Biçimleri ve Kaygı Düzeyleri (2001).
  * İç Hastalıkları Polikliniğine Açıklanamayan Bedensel Yakınmalarla Başvuran Hastalarda Eksen-I
  Psikiyatrik Tanı Dağılımları (2001).
  * Olumsuz Yaşam Olayları ve Somatizasyon (2001).
  * Epilepsi hastalarında psikiyatrik belirti dağılımı (2001).
  * Diyaliz Hastalarında Erektil Disfonksiyon Prevalansı ve Oral Sildenafil Tedavisi (2001).
  * Depression and Suisidal Tendency in Patients with Chronic Renal Failure Treated by Continuous
  Ambulatory Peritoneal Dialysis and Hemodialysis (2001).
  * Ortaöğretim Öğrencilerinde Sosyal Fobi ve Benlik Saygısı Arasındaki İlişki ve Bunları Etkileyen
  Faktörler (2002).
  * Lise Son Sınıflarda Anksiyete - Depresyon Düzeyleri ve Zararlı Alışkanlıklar: Mardin Çalışması
  (2003).
  * D Vitamini, Kalsiyum, Kemik Metabolizması ve Psikiyatrik Bozukluklar (2003).
  * İlaçla Özkıyım Girişiminde Bulunan Ergen ve Gençlerde Depresif Belirti Farklılıkları (2003).
  * Panik Bozukluğu Hastalarında komorbidite (2003).
  * Suicide in Children and Adolescents at a Province in Turkey (2003).

  2
  * No Evidence for an Association between the T102C and 1438 G/A Polymorphisms of the Serotonin
  2A Receptor Gene in Attention Deficit/Hyperactivity Disorder in a Turkish Population (2003).
  * Increased Oxidative Stress and Altered Activities of Erythrocyt Free Radical Scavenging Enzymes
  in Autism (2004).
  * Female Suicides in Diyarbakir, Turkey (2004).
  * Frequency of PTSD in a Group of Search and Rescue Workers Two Months After 2003 Bingol
  (Turkey) Earthquake (2004).
  * Long Term Outcomes of Conservatively Treated Paediatric Pelvic Fractures (2004).
  * Astımlı Hastalarda Mevsimsel Duygudurum Değişikliği, Genelleşmiş ve Obsesif Anksiyetenin
  İncelenmesi (2004).
  * Juvenile Delinquency in a Developing Country: a Province Example in Turkey (2005).
  * One-year follow-up study of posttraumatic stress disorder among earthquake survivors in Turkey
  (2005).
  * Long-term urologic, orthopedic, and psychological outcome of posterior urethral rupture in children
  (2005).
  * Panik Bozukluğuna Komorbid Eksen-1 Bozukluklarının Oluşumunda Travmatik Yaşam Olaylarının
  Rolü (2005).
  * Tıp Fakültesi birinci ve altıncı sınıf öğrencilerinde sigara ve alkol kullanım sıklığı (2005).
  * Küçük kızının pantolonuna asma kilit takan anne: Bir şizofreni olgusu (2006).
  * Quality of life in young fibromyalgia patients and effect of depression (2006).
  * Çocukluk çağı travmalarının umutsuzluk, sigara ve alkol kullanımı üzerine etkisi; üniversite son
  sınıf öğrencilerini inceleyen bir çalışma (2007).
  * Migren ve gerilim başağrısı olan hastalarda anksiyete ve umutsuzluk düzeyleri (2009).
  * Sociodemographic characteristics and frequency of psychiatric disorders in Turkish pilgrims
  attending psychiatric outpatient clinics during Hajj (2010).
  * Prepartum ve postpartum dönemde annelerin depresyon ve kaygı düzeylerinin incelenmesi (2010).
  * Psikotik Özellikli Bipolar Bozukluğu Olan Bir Hastada Valproatın Neden Olduğu Hipoaktif
  Deliryum Tabloları (2010).
  * Öfke kontrolünde zorluk yaşayan bir grup üniversite öğrencisinde öfke tepkileri ve psikiyatrik
  tanıların cinsiyet açısından incelenmesi (2010).
  * Bir grup şizofreni hastasında sanrı türleri, korku içerikleri ve olumsuz yaşam olayları (2010).
  * No evidence of depression, anxiety, and sexual dysfunction following penile fracture (2011).
  * Büro çalışanlarında pazartesi kaygısı (2011).
  * Malpractice Claims against Psychiatrists Related to Psychopharmacologic Agents: File series
  (2013).
  * The impact of physical and psychological comorbid conditions on the quality of life of patients with
  acute myocardial infarction: a multi-center, cross-sectional observational study from Turkey (2013).

  3
  * Psikotik Bir Hastada Sarma Sigara Şeklinde Kekik Bitkisi Kullanımı: Olgu Sunumu (2014).
  * Şizofrenide Genital Self Mutilasyon: Bir Olgu Sunumu (2014).
  * Variables affecting the restraint practices: A sample from a mental health hospital (2015).

Okullar / Eğitimler

 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi

Makaleler

daha fazla