Prof. Dr.

Şakir Özen

verifiedCreated with Sketch.

25 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 183 profil ziyareti var

Prof. Dr. Şakir ÖZEN Denizli’nin Tavas ilçesinde doğdu. İlkokulu Seki Köy’de ortaokul ve liseyi Manisa’da okudu. 1993’te Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yozgat’ın… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
25 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S
  Konum: Şakir Özen Muayenehanesi

  Babam Alzaymir tipi demans hatasıydı.Bagirarak inliyordu. Yemek yemiyordu.gece gündüz uyuyordu..Şakir Beye götürdüm 3 ay gibi kısa bir sürede babamın inlemeleri azaldı ve artik disaridan duyulmamaya başladı.Yemesi uyuması düzeldi.Eski halinden çok daha iyi oldu.Sagolsunlar her sorun yaşadığımızda bize tlf.la yardımcı oldular.Çok iyi ve başarılı bir doktor hastalari olanlara tavsiye ediyorum.Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum burdan sağolsunlar varolsunlar.

  Şakir Özen2018-09-29

  Yaşlandıkça bedensel - ruhsal yakınmalar fazlalaşıyor. Zaman içinde yaşlılara bakım verenlerde sinirlilik, yorgunluk ve tükenme olabiliyor. Babanızla beraber yaşarken sizlere anlayış, sabır, sağlık ve mutluluk içinde günler geçirmenizi dilerim. iyi günler.

 • Konum: Şakir Özen Muayenehanesi

  Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine doktorumuzdan randevu aldık. İnsan hayatında panikten dolayı huzursuzluk veren olaylaradaha olumlu cesur ve sakin yaklaşımlar için tedavi istedik.KENDİSİ BİZE DOKTOR YAKLAŞIMI GİBİ DEĞİL DE YAKIN BİR DOST yaklaşımı gibi dinledi. Bu hasta için ilk etapta tedavinin olumlu başlangıcı diyebilirim. Verdiği ilaçlarla inşallah olumlu sonuçlara varabilirim. TEŞEKKÜRLER. Prof. DR. ŞAKİR ÖZEN.

  Şakir Özen2018-09-29

  "Umut" iyileşme yolunda atılan adımların yarısı, diğer yarısı da; "kendimize güvenme, iyileşme çabamızı takdir etme ve sabırla önerilen tedavileri uygulamadır" diyebiliriz. Sağlığınıza kavuşacağınızdan hiç kuşkum yok. İyi günler dilerim.

 • Z
  Konum: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: uzun yıllardır panik hastasıyım

  uzun yıllardır panik hastasıyım. son günlerde yaşadığım travmalarda hastalığım nüksetti. daha önce gitmiş olduğum doktor ağır ilaçlar verdi. iyi gelmesine rağmen ilaçlar beni rahatsız etti. sitenizden görüşleri araştırarak Dr. Şakir beyi buldum. muayenehanesine gittiğimde çok asabiydim . Bir gece önce hiç uyumamıştım. İlaç almadan uyuyamıyacağım kaygısı taşıyordum. Dr. beyle konuşmaya başladığımda çok rahatladım. Zaten kendisi ilaç gibi muhteşem bir doktor. konuştukça o kadar rahatladım ki. Mesleğinde bir numara bence. bana hafif bir ilaç verdi 28 gün sonra tekrar görüşeceğiz. Sanki doktor değil de bir dost bir arkadaş gibi yaklaşımı sayesinde ilaçsız deliksiz uyudum bu gece. O kadar mutluyum ki. Allah böyle güzel doktorları baişımızdan eksik etmesin

  Şakir Özen2018-09-29

  Yorumunuz için teşekkür ederim. İçsel dinginlik duygusu içinde yakınlarınızla beraber üretken bir hayat sürmenizi dilerim. Özellikle anılarınızı yazsanız güzel ve düşündürücü bir eser ortaya çıkacağına inanıyorum. iyi günler.

 • S
  Konum: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Randevu

  İnsan Psikolojisini iyi bildiği gibi insan anatomosinden de iyi anlayan bir duayen. Kendine has ve kişiye özel verdiği tedavilerle kesin ve keskin şifalara vesile olan bir hekim başı olarak hayatımda bir iz bırakan ŞAKİR hocama teşekkür eder Allah'a sonsuz şükürler sunarım.

  Şakir Özen2018-09-09

  Gelecekte daha güzel ve daha mutlu günler yaşamanızı dilerim. Sağlıklı günlere ulaşma çabanızı ve ümidinizi tebrik ederim. İyi akşamlar.

 • 0
  Konum: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Erişkin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Kendi Bildirim Ölçeği

  Doktor bey ve personelinden çok memnun kaldım,kesinlikle tavsiye ederim.Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğundan şikayetçiydim.Kendisi son derece ilgili yaklaşarak başarılı bir tedavi uyguladı.Kesinlikle fayda gördüğümü belirtmeliyim.

  Şakir Özen2018-07-27

  Sizin kararlılığınız ve iyileşme çabanız sağlığınıza kavuşma yolunda en büyük etken, sizi tebrik ederim. İş arkadaşlarınızla birlikte işinizde daha verimli günler yaşamanızı dilerim.

 • Y
  Konum: Şakir Özen Muayenehanesi

  şakir beye annemdeki panik atak sebebiyle gittik , göstermiş olduğu ilgi alakadan çok memnun kaldık , teşhis ve ilaçlar sayesinde bir hafta içinde annemde farkedilir derecede iyileşme gördük, bu da sakir beye güvenmekle doğru karar verdiğimizi göstermiş olup , diğer hasta ve yakınlarına rahatlıkla tavsiye edebilirim....teşekkürler sakir bey....

  Şakir Özen2018-07-27

  Biz de size teşekkür ediyoruz. Anneniz ve siz başta olmak üzere, tüm yakınlarınızın kaygıdan - stresten uzak, sakin ve huzurlu günler yaşamanızı diliyoruz. İyi günler.

 • I
  Konum: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Obsesif kompulsif bozukluk

  Daha önce Antalya'da altı yıl içerisinde üç psikiyatristle tedavi sürecim oldu. Fakat üç ay içersinde tanıştığım Prof. Dr. Şakir Bey, diğer yorumlardaki gibi gerçekten zaman kavramını muayenenin önüne geçirmiyor. Obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığımda hastayı 15 dakika muayene edeyim, sonra ilaç yazayım, göndereyim mantığıyla değil de; önce ilaç vermeden nasıl iyileşme olabilirin çaresini arıyor. Hastanin öyküsünü sabırla dinliyor.Çok sancılı geçen obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığımda, en sonunda doktor bey sayesinde, çeşitli ilaçlar denemek yerine tecrübesi ile önerdiği tek çeşit ilaç ile üç ay içerisinde ciddi ivme kaydettim. Teşekkürler Doktor Bey.

  Şakir Özen2018-07-27

  OKB iş üretimini verimsizleştiren, hem hastayı hem de yakınlarını yoran tüketen bir hastalık. Sıkıntılarınızın azalmasına katkı yapabildiysem ben de kendimi mutlu hissediyorum. Sizlerin bir derece yüzünüzün gülebilmesi biz de de pozitif etki yapıyor. Takıntıların çoook arkalarda kaldığı günler yaşamanızı dilerim.

 • Konum: Şakir Özen Muayenehanesi

  İlk defa şakir beyin muayne hanesine gittim. Sürekli bir mide bulantısı ve bununla başa çıkamama,kaygı,panik. Tedaviye başlayalı 3 gün oldu. İnşallah kurtulacağım bu illetten. Şakir beye ilgisinden alakasından dolayı teşekkür ederim.

  Şakir Özen2018-07-27

  Yolunda gitmeyen şeylerin düzelmesi konusundaki arayışınızı ve gayretinizi alkışlıyorum. Tedaviyi dikkatle sürdürmeniz ve gerektiğinde iletişim içinde olmanız sayesinde, şikayetlerinizin epeyce azalacağını düşünüyorum. Sağlık ve mutluluk içinde yaşayın.

 • C
  Konum: Şakir Özen MuayenehanesiHizmet: Aile Terapisi

  aile terapisi için gittik. ilişkimizdeki farklı açıları görmemizi sağladı. 2 seans aldık ama müthiş verimli geçti. saati kesinlikle sıkıntı etmiyor. şimdi süre bitti bitecekti diye kesinlikle düşünmüyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederiz. seanslar dolu dolu geçiyor. Hocamın müsait vaktini bulabilirseniz en az 1 defa da olda gidin sohbet edin.

  Şakir Özen2018-06-08

  Sağlık ve mutluluk içinde yaşam sürmenizi dilerim.

 • C
  Konum: Şakir Özen Muayenehanesi

  Şakir beyle ilk görüşmemiz.8 yıldır farklı Prof. Dr. larla tedavi görüyorum.Aldığım en iyi terapiydi.Çok ilgili ve şeffaf davrandı.Çok iyi analiz etti ve fikir birliği sağladı.Yeterli zaman ayırdı.Kariyerine yenilmemiş,mütevazi ve nazik bir doktor.

  Şakir Özen2018-06-08

  Sağlık ve mutluluk içinde yaşam sürmenizi dilerim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Şakir ÖZEN Denizli’nin Tavas ilçesinde doğdu. İlkokulu Seki Köy’de ortaokul ve liseyi Manisa’da okudu.
  1993’te Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde bir yıl pratisyen hekim olarak çalıştı. 1994’te Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistan doktor olarak çalışmaya başladı. 1998’de Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Pikiyatrisi Anabilim Dalında zorunlu çocuk psikiyatrisi stajını yaptı, Şubat 1999’da psikiyatri uzmanı oldu. Uzmanlık tezinde; stresler-sıkıntılar ile bedensel yakınmalar arasındaki ilişkileri araştırdı, tezin başlığı “Somatizasyonu olan hastalarda Psikiyatrik Tanılar, Aleksitimi ve Yaşam Olayları” idi.
  1.5 yıl uzman olarak çalıştı. 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2005’te Doçent, 2010’da Psikiyatri Profesörü oldu. Kasım 2011’ den sonra 20 ay Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’nde uzman olarak çalıştı. 2013 Haziran ayından sonra 3 yıl Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim Görevlisi (Klinik Şefi) olarak çalıştı. 2016 yılında Antalya merkezde özel muayenehane açarak psikiyatri hekimi olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca özel bir huzurevinde (yaşlı bakım merkezi) yaşlıların psikiyatrik sorunları için danışman hekim olarak da çalışmaktadır.
  Dinleyici ve konuşmacı olarak yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongrelere katıldı. Yurtiçi ve yurtdışında yayımlanan psikiyatri dergilerinde makaleleri yayımlandı. Psikiyatrinin bütün konularına ilgi duymakla beraber, son yıllarda; adli psikiyatri, psikozlar (akıl hastalıkları), manik - depresif hastalık, depresyon (çökkünlük), panik bozukluğu, uyku sorunları ve aile içi sorunlar üzerine çalışmaktadır. Bireysel psikoterapiler, grup psikoterapileri ve aile görüşmeleri ile hasta ve hasta yakınlarına yardımcı olma çabasını sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

  Prof. Dr. Şakir ÖZEN’in çalışma arkadaşlarıyla birlikte yürüttüğü tıbbi çalışmaların bilimsel
  dergilerdeki başlıkları ve yayımlanma yılları

  * Şizofren ve Depresif Hastalarda Uyanıklık EEG Değerlendirmesi (1996).
  * Orta Yaş Erkeklerde Ebeveyn Ölümünün Etkileri (1997).
  * Açıklanamayan Bedensel Yakınmaları Olan Hastalarda Ruhsal Belirti Dağılımı ve Ruhsal Belirtileri
  Etkileyen Faktörler (1997).
  * Evden Kaçan Kız ve Erkek Çocukların Kayboluş Şekli ve Bazı Sosyodemografik Özellikleri (1998).
  * Erkekte Erektil Bozukluk ve Organik Nedene Bağlı Erektil Bozuklukların Ayrımı (1998).
  * Sistemik Lupus Eritematosus’dan Kaynaklanan Kısa Psikotik Bozukluk: İki Olgu Nedeniyle (1999).
  * Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde Deliryum ve Mortalite (1999).
  * Somatizasyonu Olan Hastalarda Anksiyete Bozuklukları ve Depresyon (1999).
  * Bedenselleştiren Hastalarda Eksen-2 Bozuklukları, Kişilik Özellikleri ve Aleksitimi (1999).
  * Diyarbakır'da Özkıyım ve Özkıyım Girişimleri: Adli Kayıtların İncelenmesi (1999).
  * Konversiyon Bozukluğu Zemininde Gelişen Nöroleptiğe Bağli Faringeal Distoni: Bir Erkek Olgu
  Sunumu (2000).
  * Acil Serviste Konversiyon Bozukluğu Tanısı Konan Hastaların Sosyodemografik Özellikleri, Stres
  Faktörleri, I. ve II. Eksen Eştanıları (2000).
  * Evaluation of Brainstem Auditory Evoked Responses in Patients with Conversion Disorders (2000).
  * Predisposing Factors for Delirium in the Surgical Intensive Care Unit (2001).
  * Interferon-alpha- induced mood disorder with manic features (2001).
  * İç Göç Yaşayan Bir Grup Lise Öğrencisinde Ruhsal Belirti Şiddetinin Cinsiyet İle İlişkisi (2001).
  * İşitme Engelli Çocukların Anne-Babalarında Aile İşlev Biçimleri ve Kaygı Düzeyleri (2001).
  * İç Hastalıkları Polikliniğine Açıklanamayan Bedensel Yakınmalarla Başvuran Hastalarda Eksen-I
  Psikiyatrik Tanı Dağılımları (2001).
  * Olumsuz Yaşam Olayları ve Somatizasyon (2001).
  * Epilepsi hastalarında psikiyatrik belirti dağılımı (2001).
  * Diyaliz Hastalarında Erektil Disfonksiyon Prevalansı ve Oral Sildenafil Tedavisi (2001).
  * Depression and Suisidal Tendency in Patients with Chronic Renal Failure Treated by Continuous
  Ambulatory Peritoneal Dialysis and Hemodialysis (2001).
  * Ortaöğretim Öğrencilerinde Sosyal Fobi ve Benlik Saygısı Arasındaki İlişki ve Bunları Etkileyen
  Faktörler (2002).
  * Lise Son Sınıflarda Anksiyete - Depresyon Düzeyleri ve Zararlı Alışkanlıklar: Mardin Çalışması
  (2003).
  * D Vitamini, Kalsiyum, Kemik Metabolizması ve Psikiyatrik Bozukluklar (2003).
  * İlaçla Özkıyım Girişiminde Bulunan Ergen ve Gençlerde Depresif Belirti Farklılıkları (2003).
  * Panik Bozukluğu Hastalarında komorbidite (2003).
  * Suicide in Children and Adolescents at a Province in Turkey (2003).

  2
  * No Evidence for an Association between the T102C and 1438 G/A Polymorphisms of the Serotonin
  2A Receptor Gene in Attention Deficit/Hyperactivity Disorder in a Turkish Population (2003).
  * Increased Oxidative Stress and Altered Activities of Erythrocyt Free Radical Scavenging Enzymes
  in Autism (2004).
  * Female Suicides in Diyarbakir, Turkey (2004).
  * Frequency of PTSD in a Group of Search and Rescue Workers Two Months After 2003 Bingol
  (Turkey) Earthquake (2004).
  * Long Term Outcomes of Conservatively Treated Paediatric Pelvic Fractures (2004).
  * Astımlı Hastalarda Mevsimsel Duygudurum Değişikliği, Genelleşmiş ve Obsesif Anksiyetenin
  İncelenmesi (2004).
  * Juvenile Delinquency in a Developing Country: a Province Example in Turkey (2005).
  * One-year follow-up study of posttraumatic stress disorder among earthquake survivors in Turkey
  (2005).
  * Long-term urologic, orthopedic, and psychological outcome of posterior urethral rupture in children
  (2005).
  * Panik Bozukluğuna Komorbid Eksen-1 Bozukluklarının Oluşumunda Travmatik Yaşam Olaylarının
  Rolü (2005).
  * Tıp Fakültesi birinci ve altıncı sınıf öğrencilerinde sigara ve alkol kullanım sıklığı (2005).
  * Küçük kızının pantolonuna asma kilit takan anne: Bir şizofreni olgusu (2006).
  * Quality of life in young fibromyalgia patients and effect of depression (2006).
  * Çocukluk çağı travmalarının umutsuzluk, sigara ve alkol kullanımı üzerine etkisi; üniversite son
  sınıf öğrencilerini inceleyen bir çalışma (2007).
  * Migren ve gerilim başağrısı olan hastalarda anksiyete ve umutsuzluk düzeyleri (2009).
  * Sociodemographic characteristics and frequency of psychiatric disorders in Turkish pilgrims
  attending psychiatric outpatient clinics during Hajj (2010).
  * Prepartum ve postpartum dönemde annelerin depresyon ve kaygı düzeylerinin incelenmesi (2010).
  * Psikotik Özellikli Bipolar Bozukluğu Olan Bir Hastada Valproatın Neden Olduğu Hipoaktif
  Deliryum Tabloları (2010).
  * Öfke kontrolünde zorluk yaşayan bir grup üniversite öğrencisinde öfke tepkileri ve psikiyatrik
  tanıların cinsiyet açısından incelenmesi (2010).
  * Bir grup şizofreni hastasında sanrı türleri, korku içerikleri ve olumsuz yaşam olayları (2010).
  * No evidence of depression, anxiety, and sexual dysfunction following penile fracture (2011).
  * Büro çalışanlarında pazartesi kaygısı (2011).
  * Malpractice Claims against Psychiatrists Related to Psychopharmacologic Agents: File series
  (2013).
  * The impact of physical and psychological comorbid conditions on the quality of life of patients with
  acute myocardial infarction: a multi-center, cross-sectional observational study from Turkey (2013).

  3
  * Psikotik Bir Hastada Sarma Sigara Şeklinde Kekik Bitkisi Kullanımı: Olgu Sunumu (2014).
  * Şizofrenide Genital Self Mutilasyon: Bir Olgu Sunumu (2014).
  * Variables affecting the restraint practices: A sample from a mental health hospital (2015).

Okullar / Eğitimler

 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi

Makaleler

daha fazla