Buradasınız: 
Ana Sayfa
Created with Sketch.
Beyin Ve Sinir Cerrahisi
Created with Sketch.
Created with Sketch.
Savaş Ceylan
Sizin profiliniz mi? Yönetimi devralın! Bilgileri düzenle

Adresler

 • 2842
  Son 30 günde profil görüntülemesi

  24
  Son 30 gündeki çevrimiçi takvim isteği

  Eğer bu hekim sizseniz
  Bizimle iletişim kurun

  Bu doktor ziyaret için internet üzerinden randevu almaya henüz izin vermedi

  E-posta adresinizi bırakın, doktorla internet üzerinden randevu alabileceğiniz zaman sizi bilgilendireceğiz

Benzer doktorlar

Hasta değerlendirmeleri:

417 görüş

 • ONKOSITOM ....Yaklaşık 8 ay önce beynimde hipofiz kitlesi olduğunu öğrendim Kahramanmaraş ta ameliyatı yapabileceklerini Söylediler ve ameliyat oldum ameliyat 7 saat sürdü sonrasında 3 gün çok zor bir yoğun bakım süreci geçirdim ameliyat sonrasında hocalar bana kitlenin hepsini aldıklarını bir daha sorun olmayacağını söylediler herhangi bir takip yapmadılar şikayetlerimin devam etmesi sebebiyle endokrin hocası Ayten Hanım emar çektirmemi istedi emar çektirmeme ameliyatı yapan hocalar izin vermemesine çektirdik ve kitlenin halen orda durduğunu öğrendim dünya başıma yıkıldı desem yeridir.psikolojim alt üst oldu.Sonrasında çok şükür ki Savaş Hocama gittim Savaş hocam ilk olarak beni rahatlattı.10 Şubat 2017 de 2 saat süren bir operasyon sonucunda kitlenin hepsini aldı ve bu sefer ilk operasyonda yaşadıklarımı yaşamadım direk odaya alındım 4 gün sonra da taburcu oldum.3 ayda bir takip yapılacak.Hocama burdan çok teşekkürlerimi iletmek istiyorum.devlet imkanları ile idealist bir şekilde işlerine devam eden savaş hoca ve ekibine bu ülkenin çok ihtiyacı var. umarım hep yaşarlar.

 • Rabiye Güzel, benim son 2-3 yıldır şiddetli baş ağrılarım vardı ve neredeyse her gün ağrı kesici içiyordum. Bir türlü geçmeyen baş ağrılarıma birde baş dönmesi eklenince nöroloji bölümüne gittim ve çekilen MR da hipofiz bezimde 22 mm tümör belirlendi. Sivas,Kayseri, İstanbul' daki beyin cerrahları ve endokrin uzmanları ilaç tedavisi ile ameliyat olmadan tümörün küçülebileceğini ilettiler. Bir arkadaşımız Prof.Dr.Savaş Ceylan hocamızın bu konuda çok başarılı olduğunu iletti. Telefonda tahlil sonuçlarımı ilettiğim Savaş hocam benim ameliyat olmam gerektiğini iletti. Ameliyattan çok korktuğum için ilaçla tedaviyi tercih ettim ancak 2 yıl süren tedavi sürecinde tümör küçülmediği gibi son MR da 24 mm olduğu gözlendi. Hemen Savaş Ceylan hocamdan randevu aldım ve muayene sonucunda hocamla ameliyat kararı aldık.27 Ocak da ameliyat oldum ,ertesi gün yürümeye başladım ve 31 Ocak da taburcu olarak evime döndüm. Yani beyin ameliyatı oluyorsunuz ,ertesi gün yürüyorsunuz ve 5. gün gün taburcu oluyorsunuz. Bu başarı Savaş Hocamın ve ekibinin başarısı. Ameliyattan sonra uyandığımda Prof Dr.Savaş Ceylan hocam yanıma geldi ve çok başarılı bir ameliyat geçirdiğimi söyleyerek tümörü aldığını ve artık bana zarar verebilecek bir durum olmadığını söyledi. Burnumdan girilerek yapılan ameliyat sonrasında burnumda ne bir dikiş ne de bir tampon vardı. Ertesi gün hem cumartesi olması ,hem hava şartlarından dolayı hastanenin bulunduğu Umuttepe mevkiine ulaşımın çok zor olması ve de cumartesi günü hocamın doğum günü olmasına rağmen ,önce hastalarım diyen anlayışıyla Prof.Dr. Savaş Ceylan hocam yine hastaneye geldi ve tüm hastalarını kontrol etti. Başarıları ile ünü ülkemiz sınırlarını aşan hocama ve süper ekibine teşekkürü bir borç bilirim.
  Tüm hastalarına babacan tavrı ile yaklaşımı, açıklayıcı ,samimi ve güven veren konuşması, her gün sabah akşam hasta kontrollerini yapıp hastaları ile yakından ilgilenmesi ve tüm ekibini de bu şekilde yönlendirmesi ve daha saymakla bitmeyen özellikleri ile Prof .Dr.Savaş Ceylan hocam müthiş bir insan.Görev yaptığı Umuttepedeki Kocaeli Üniversitesinde benim gibi nice hastanın umudu olan bu kocaman yürekli, gür sesli, gülen yüzü ile hastasına moral veren Prof. Dr.Savaş Ceylan hocamız ve yetiştirdiği ekibine sadece kendim adına değil tüm ailem adına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız hocam, iyi ki siz ve ekibiniz tarafından ameliyat edildim.Allah size ve ekibinize uzun ve sağlıklı bir ömür nasip etsin.

 • 3 yılı aşkın sorunlar ve problemler üstüne bir de küçük dil, bademcik ve geniz ameliyatı.Sonrasında ellerimdeki ağrılar ve şişlikler sonucu gittiğim onlarca doktor sonrasında cekilen mr sonucunda beynimde bir tümör olduğunu öğrendiğimde tam anlamıyla yıkıldım.
  Biraz araştırma sonucu akromagali hastası olduğumu anladım. Buradaki ve facebook hipofiz sayfasındaki yorumları okuyunca Savaş Ceylan hocamı daha görmeden en doğru adres olduğunu anladım. Hocam ile görüşmeye gittiğimde çoktan ameliyat kararı almıştım. Bu isteğimide kendisine ilettiğimde 02.01.2017 tarihi idi. Çok şükür ki bundan 10 gün sonra ameliyat oldum. Ameliyat öncesi 8.5 olan büyüme hormonu ameliyat sonrası bir anda 0.77 düştü. Vücuduma sinirli bir el değmiş gibi tüm şişlikler indi. Artık rahat nefes alabiliyorum. Bu gün aylık kontrolüme gittiğimde değerin 0,05 düştüğünü gördüğümde dünyalar benim oldu. Savaş bey bugün söylediğine göre bu bir mucize.
  Başta Savaş hocam, benimle her zaman özel olarak ilgilenen Harun bey, tüm ekip ve kat hemşirelerine teşekkür ederim. İyiki varsın. Özellikle hipofiz bölgesindeki sorunları olanları bu ekiple tanışmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

 • Diş Hekimi Hüseyin Yaşar Sorkun , önce halsizlik, iştahsızlık, mide bulantıları ve kusma rengimde sararmayla Eskişehir Acıbadem Hastanesindeki Değerli Sayın Prof.Dr.Deniz Gökalp Hocamıza gittik , o da sıcak, samimi ilgisiyle tüm şikayetlerimi dinledikten sonra hiçbir tetkiki gözden kaçırmayalım diyerek tüm titizliğiyle bütün tetkikleri yaptırdı.Sonunda 'Hipofiz Adenom' teşhisi koydu.Değerlerimizin çok düşük olduğunu söyleyerek bizi ameliyata kadar çeşitli ilaçlar vererek on günlük bir tedavi uyguladı. Teşhisi koyduğu gün Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesindeki Hocası, ÇOK DEĞERLİ HOCAMIZ SAVAŞ CEYLAN HOCAMIZA yönlendirmişti. Bu ameliyatı en iyi yapan 'SAVAŞ HOCAMDIR' diye bize güven verdi.Bizde hiçbir doktor arayışına girmeden SAVAŞ HOCAMIZDAN 27.01.2017 günü için randevu aldık. Belki ameliyata alabilir düşüncesiyle hazırlıklı gitmiştik. Hocamızın odasında girdiğimizde onun ne kadar candan, samimi,babacan olduğunu görmek, ameliyatım hakkında açık ve net güven verici ifadeleri bana doğru adreste olduğumu gösterdi. Mümkünse en kısa zamanda ameliyat olmak istediğimi rica edince beni kırmadı ve hemen yatışımı yaptırarak pazartesi günü de ameliyata aldı. Kendimi emin ellerde olduğumu hissetirmek beni rahatlattı. DEĞERLİ SAVAŞ HOCAM ve uyum içinde çalıştığı değerli ekibi sayesinde ameliyatımın başarılı geçtiğini söyledi. SAVAŞ HOCAMIZ yanlız doktorluğundaki mükemmeliği ile değil insan olarak da mükemmel bir insan. Tüm hastalarına güleryüzlü, hoşgörülü, sevecen ve mütevazı davranışlarıyla tüm hastalarının gönlünde taht kurmuş. SAVAŞ HOCAM önce ülkemiz ve tüm insanlık için büyük şans. DEĞERLİ SAVAŞ HOCAM bizi sağlığımıza kavuşturduğunuz için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca; tüm ekip arkadaşlarınıza ,hemşirelere, diğer çalışanlara ilgi ve yardımları için ayrı ayrı teşekkür ederiz. Hepinize sağlıklı çalışmalar dileriz.

 • Hipofiz adenemu ile 7 ay öncesinde tanıştım. ilerleyen dönemlerde ciddi görme problemleri olabileceği bu nedenle ameliyat olmak gerektigi söylendiğinde şok olmuştum. Bu duruma inanamıyor kendime konduramiyordum .Bir hata olabileceğini düşünerek hipofiz konusunda Türkiye'nin en ileri gelen doktorlarıni araştırdım. Kocaeli Üniversitesi ndeki Prof.Dr.Savaş Ceylani buldum.Randevu alarak eşimle beraber gittik.Sıcacık gülümsemesi içten davranışlarıyla muayene olmadan gönlümuzu fethetmisti.Eşime döndüm ve dedim ki Savas hoca da ameliyat derse bu ameliyatı ben burada olacagim.Muayenemizin sonucunda ameliyat olmamız gerektiği ve karar vermemiz istendi. Biz eşimle zaten kararımizi vermiştik.Ilerleyen dönemde ameliyatımizi olduk.Çok sukur basarili geçti. Patoloji sonucumuzda iyi geldi.Muayeneden taburcu aşamasına kadar hatta kontrollerde bile bizi hiç yalnız bırakmayan Babacan gönüllü içten samimi ve isinde çok deneyimli 1850ye aşkın vakası bulunan tek amacı hastalarını normal hayatlarina geri donderip sıkıntılarından kurtarmak isteyen çok değerli Savas hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Siz ve sizin gibi değerli doktorlarımizin ne yapsak hakkını ödeyemeyiz.Allah sizden razi olsun.Ayrıca ekibinizde bulunan Melih beye Harun beye Aykut beye ve ismini sayamadigim değerli doktorlarimiza ve servisteki hemsire arkadaşlarıma personel arkadaslara teşekkürü bir borç bilirim.Aileme ve işime yeniden kavusturdunuz.Dünyamı yeniden aydınlattiniz.COK TESEKKUR EDIYORUM.Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane Hemsiresi Melek Yilmaz.Kucak dolusu sevgiler ve sonsuz başarılar. Sağlıcakla kalın hocam ve ekibi.....

 • Akromegali ile tanışalı daha iki ay oldu.Annemin bu hastalığını ilk duyduğumuzda çok üzüldük fakat tedavi şansının olması sevindiriciydi.Ameliyatının belli merkezler de yapılabileceği fakat el becerisinin gelişmiş, bu işe gönül vermiş. bir doktoru bulmamamız gerektiğini söylediler.Yaptığımız araştırmalar sonuncunda ve yönlendirmeler sayesin de SAVAŞ CEYLAN hocam' la irtibata geçtik. Ameliyatımız çok şükür güzeldi ve sonuçlarımız da iyi çıktı.Hastasına gerçek manada değer veren, ilgisini esirgemeyen,gecesini gündüzünü bu işe adamış bütün benliğiyle çalışan Savaş hocam 'a ne söylesem az.Savaş hocama ve ekibine çok çok teşekkür ederim ALLAH sizden razı olsun .Trabzon ekibinden sevgiler .......

 • Öncelikle hasta olupta çare arayanlara acil şifalar dilerim.Sevgili savaş hocam ve ekibi size sonsuz teşekkür ederim ne kadar siz ve ekibinize düşüncelerimi yazsam azdır.Bende şiddetli baş ağrısı sebebiyle gittiğim hastanede çekilen mr sonucunda hipofiz bezinde 2cm makro anedom teşisi konuldu.O anda hayat durmuştu benim için ama eşim sayesinde savaş hocaya ulaştık benimle konuştuğunda ameliyat olmam gerektiğini söyledi bende karar vermiştim o gün dese olacaktım ve 6 ocak 2017 cuma günü ameliyat oldum sorunsuz bir ameliyat geçtiğini söyledi savaş hocam kendinizi hiç düşünmeden savaş hoca ve ekibine teslim edin daha yazacak çok şey var ama satırlar yetmiyor değerli savaş hocam ve ekibi allah razı olsun sizden bütün emeği geçen hemşirelerede çok teşekkürler bodrumludan sevgiler
  Muhammet çiftçi
  Bodrum/muğla

 • Yaklaşık 2 yıl önce Ellerimde ayaklarım da büyüme gerçekleşti. Konuşma bozukluğu gerçekleşti cenemde büyüme gerçekleşti . Beni endokrin doktoru fatma ela hocam da çok ilgilendi bu hastalığımla .
  Fatma ela hocam sayesinde Savaş Ceylana ulaştık.orda da yapılan araştırmalar sonucunda akromegalin hastası oldugumu öğrendik kocaeli Ünv. Tıp fakültesi beyin cerrahi bölümünde bulunan hemşireler ayrı ayrı ilgilendiler.Amelyat sonrsi daha iyi hissediyorum kendimi hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.öncelikle fatma ela hocam teşekkür ediyorum.ve Sayın savaş Ceylan hocam da yanında çalışan ekip arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepinizden Allah razi olsun şuanda daha iyiyim öncesinden hersey daha iyiye gidiyorum Tekrardan savaş Ceylan hocami herkese tavsiye ederim. Gerçekten böyle tecrübeli başarılı doktorların olduğunu bilmek insanın içini rahatlatyor hersey içim teşekkür ederim ALLAH razı olsun emeği geçen herkese .

  KADIR DEMIRTAS

 • 2 ay önce 21 mmlik hipofiz makroadenomu teşhisi konduğunda doktorum hemen Prof.Dr.Savaş Ceylan'a yönlendirdi ve 07.12.2016 da ameliyat oldum.Ameliyatımın çok iyi geçtiğini söylediler ve ertesi gün 33 olan büyüme hormonu 0.8 e düşmüştü bunun mucize olduğunu söylediler kaldığım 1 hafta boyunca çok güzel ilgilendiler ve Prof.Dr.Savaş Ceylan ve ekibi sayesinde acılı geçen zamanların ardından sağlığıma kavuştum herşey için çok teşekkür ederim

 • İki sene önce (Aralık 2014) Akromegali adındaki hastalığımı, 2,4cm'lik bir Hipofiz makroadenomunun yaptığını öğrendim. Bu 2 sene içinde İstanbul'da bir ameliyat ve bir ışın cerrahisi geçirdim. Ayrıca her ay çok yüksek dozlarda iğneler oldum. Fakat Growth Hormon ve IGF-1 seviyelerim düşmedi. Sonunda endokrin doktorumun önerisiyle Hipofiz Araştırma Merkezi olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde Prof.Dr. Savaş CEYLAN hocamızla görüşmeye gittim. Tahlil sonuçlarına ve MR görüntülerine bakarak tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi. İçtenliği ve açık konuşmasıyla bana diyecek birşey bırakmadı. 15 gün sonra ameliyat için çağrıldım ve planlanan tarihte (09.12.2016) ameliyatımı oldum. Çıktığımda sanki hiç ameliyata girmemiş gibi rahattım (bekleyen hasta yakınları arasında bizim için ameliyat kaçkını ifadesini çok duydum). Ertesi sabah ayağa kalkıp gezinmeye başladım. Üç gün sonra sanki hiç ameliyat olmamış gibi evime gittim. Yatış süresince tüm vizitelerine kendisi ve ekibi birlikte geldiler. Bunun dışında Pazar günü dahil hergün ve neredeyse her saatte kendisiyle yüz yüze gelmeniz an meselesi. Ve emin olun size takılmadan geçmiyor. Kendisini bu kadar işine adamış ve bu kadar insan kalabilmiş bir profesör bulabilmek imkansız. Ayrıca ekibi ve beyin cerrahi servisindeki tüm personel canla başla yardımcı oluyorlar.
  Bir ay sonra çağrıldığım kontrolümde yapılan tahlille birlikte tümörün tamamen alındığı ve sağlığıma kavuştuğum müjdesini aldık.
  Başta Prof.Dr. Savaş CEYLAN hocamız ve ekibi olmak üzere, tüm hastane çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

  İlhan DOĞAN
  Pendik / İSTANBUL

 • Hipofiz cerrahisinde Türkiye'nin en iyi hocası diye yola çıktığımızda kendimizi Kocaeli ünv.Tıp fakültesi araştırma hastenesinde Prof.Dr.Savaş Ceylan'ın yanında bulduk.Akromegali şüphesiyle gittiğim hastenede Ameliyat olmam gerektiği söylendi.12*11 mm ebadında bulunan bezim için 3 gün yatış yaptım ve 3 günün sonunda ameliyat oldum.1,5 saat Süren ameliyatından sonra servise alındım.Kendimi hemen çıkmama rağmen iyi hissediyordum .operasyon burundan yapıldığı için çıkışta ameliyatlı olduğum bile belli olmadı.4 gün yatış yaptıktan sonra taburcu edildim.Bu süre zarfında savaş ceylan hoca ve ekibi sık sık kontrole geldiler..idrar Kontrolü ve burundan akıntı varmı diye takip yapıyorlar ..Sonuç olarak iyi oldum ve eve gidiyorum..Allah Savaş hoca ve ekibinden razı olsun ..Güvenle kendinizi emanet edebilirsiniz...

 • İstanbul'da şişli Etfal'de hipofiz adenom teşhisi olup olmadığının karar verilememesi üzerine tedaviye başka yerde devam etme kararı alarak sadece bir arkadaşımın tavsiyesiyle Kocaeli Umuttepe Tıp Fakültesi Beyin Cerrahisi Prof. Dr. Savaş CEYLAN'a gittim. Bugüne dek yapılmış olan tetkikleri kendisine sunarak durumumuzu ifade ettikten sonra bize yakın ilgi ve alaka göstererek ameliyat için gün verdi. (Burada özellikle şunu belirtmek isterimi kapısında bekleyen onca insanı kesinlikle geri çevirmeden incitmeden insanca muamele gösteren tek kelime ile mükemmel bir insan olduğuna şahit oldum. Kim olursa olsun sadece insan olduğu için tamamiyle hümanist bir yaklaşıma sahip olan bu hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. ) Sonrasında yatışımız yapılarak 26.12.2016 günü ameliyata girdim yaklaşık 3 saat süren ameliyattan sonra hergün sabah ve akşam olmak üzere kontrolleri bizzat kendisi yaparak Babacan tavrı ile hastalığımızı unutturan Savaş hocama tşk bir borç bilirim. Yaklaşık 5 günlük yatışın sonrasında gayet sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrıldım. Şimdi rutin kontrollerime devam edeceğim. İnsana insan gibi değer veren ve hastaneden mutlu bir şekilde ayrılan bütün hastaların sevgisini kazanan Türkiye'de bir değer olarak gördüğüm Prof. Dr. Savaş CEYLAN hocamıza ve ekibine tüm kalbimizle tşk ediyoruz.

 • Son birkaç yıldan beri ellerim ve ayaklarımda büyüme olduğunu fark ettim. Ancak bunu tansiyon hastası olduğum için ve aynı zamanda kilo almamdan kaynaklandığını düşündüm. İki aydır artan şiddette baş ağrımdan dolayı çalıştığım yerdeki devlet hastanesine gittim. Şikâyetlerimi anlattığımda doktorum birtakım testler istedi ve beyin emarı çekildi. Sonuçlar çıktığında doktorum akromegali hastası olduğumu ve bu hastalığın tedavisinin olduğunu bu konuda Türkiye`de en iyi doktorlardan birinin Prof. Dr. Savaş Ceylan olduğunu ve vakit kaybetmeden hocaya ulaşmamı söyledi. Başka hiçbir araştırma yapmadan telefonla ulaştım ve muayene için randevu aldım. Kocaeli Üniversitesi Beyin Cerrahi bölümüne ulaştığımda Savaş Ceylan hocama daha önce yaptırdığım tahlilleri ve emar sonuçlarıma baktığında ameliyat olmam gerektiğini ve bu ameliyatın riskli olduğunu söyledi. Ancak ameliyat günlerinin dolu olduğunu ve bana ameliyat için gün vereceklerini söyledi. Ben uzaktan geldiğimi ve kalacak yerim olmadığını söyledim. Savaş Ceylan hocam o zaman seni ameliyat yapalım ve sağlığına kavuşturalım dedi. 09.12.2016 tarihinde ameliyat oldum. Dört gün hastanede yattım ve 13.12.2016 tarihinde taburcu oldum. Prof. Dr. Savaş Ceylan hocamın şifalı elleri sayesinde sağlığıma kavuştum. Prof. Dr. Savaş Ceylan hocam için söylenecek tek kelime harika bir insan. Benden sıcaklığını ve samimiyetini eksik etmeyen Prof. Dr. Savaş Ceylan hocama ve tüm ekibine çok teşekkür ederim…

 • Gaziantep ten hipotiz anenom teşhisi ile çıktık. Doktorumuz Etem Cerit beyefendinin tavsiyesi üzerine sayın prof.Dr. Savaş Ceylan hocamızı bulduk. Aynı gün sanki bir doktor değilde eski bir dostun misafirliğe geldiği gibi bizi karşıladı. İlgilendi. Hasta değil misafir gibi idik tüm ekibi öyle idi .Allah hepsinden razı olsun. Allah başarılarını arttırsın. 1 haftada bu kadar korktuğumuz hastalıktan başarili bir ameliyat ile kurtulduk. Devamını inşallah hastamızın durumu ile yazacağım

 • Bende akromegali hastası olduğumu öğrendiğimde ne yapıp kime gideceğini bilemiyenlerdenim.Buraya yapılan yorumlar sayesinde Kocaeline Savaş hocaya gittim.Hayatımın belkide en doğru kararıydı.4 gün arayla 2 başarılı operasyon geçirdim. Başta PROF.DR.SAVAŞ CEYLAN HOCAMA ,ekibine ,5.kat hipofiz merkezi çalışan servis hemşirelerine çok teşekkür ediyorum.Aydın Sökeden saygılar

 • Aile hekimi olarak çalışmaktayım.Abimin eşi anemi ,akromegali şikayetleri ile K.T.Ü Tıp Fakültesine başvurdu, yapılan tetkikler sonucunda hipofiz adenomu tanısı konuldu ve ameliyat olması gerektiği söylendi.Bizde bu ameliyatı olanlarla görüştük,bu konuyla alakalı doktor arkadaşlardan fikirler aldık sonuç olarak Kocaeli üniversitesinde Prof Dr Savaş Ceylan hocamızın adıını verdiler.Sonra hani olurya araya birileri konur ricacı olunur ameliyat günü alınmaya çalışılır.önce bu yolları denemeye kalktık sonra Savaş hocamda yakını ameliyat olan bir abim hocayı bir hekim olarak direk aramamı söyledi.Savaş hocamı telefonla aradım hekim olduğumu söyledim yengemin durumunu anlattım.hemen gelmemi ve yatış yaptırmamı yatış yaptıktan sonra birkaçgün içinde de ameliyatını yaparız dedi.bunun üzerine Trabzondan Kocaeli üniversitesine gittik.Savaş hocamın Türkiyenin her yerinden ve yurtdışından hastaları vardı. Bazı hastaları kontrole bazı hastaları ameliyat olmak için bazılarıda başka yerde ameliyat olup şifa bulamayan hastalardı .Hastamızı yatırdık üç gün sonra ameliyat olduk GROWTH HORMON 49.5 ng/ml den 1.1 ng/ml ye düştü , ameliyat olduktan dört gün sonrada taburcu olduk.Hastahaneye yattıktan çıkana kadar geçen süre içinde gelip giden hastaların hiçbirinin gerek tıbbi gerekse sosyal anlamda memnuniyetsiz olanını görmedim. Hastamız yattıktan çıkana kadar gördüğümüz muamele den dolayı da savaş hocam ve ekibine teşekkür ediyorum. Paranın ve egonun deontolojiyi bukadar ezdiği bir ortamda Savaş hocamın bana hekim olarak verdiği değer ve gösterdiği ilgi alakadan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.

 • Birbuçuk sene önce hipofiz bezimde 13*17 mm çapında adenom olduğu tespit edildi. İlaç tedavisi sonunda endokrin doktoru tarafından göz sinirlerine baskı yapması sebebiyle ameliyat kararı verildi. İstanbul da bulunan başka bir araştırma hastanesinde yapılan muayene sonrası 3-4 hafta içinde ameliyat olmam gerektiği fakat ameliyathaneler tadilatta olduğu için ocaktan sonrasına gün verileceği söylendi. İstersek doktorun extradan görev yaptığı başka özel hastanede ameliyat olabileceğim iletildi. Bunun üzerine araştırmalarımız sonucunda Savaş hocayla tanıştık. Görüşmeye gittiğimizde ameliyata dair bütün endişelerimizi dinleyip bizi net cevaplarıyla aydınlatarak huzurlu eve dönmemizi sağladı. 1 hafta içinde ameliyat için aranacağım söylendi. 1 hafta sonra ameliyatım gerçekleşti. Çıktığımda hiç ameliyat olmamış gibi kendimi iyi hissederek 4 gün sonrasında taburcu oldum. Bu başarılı ameliyatı gerçekleştiren başta Savaş hocama ve ekibine, beyin cerrahi servisi 2. kat hemşire ve tüm görev yapan personellerine ayrıca benimle bizzat ilgilenen anestezi teknikeri Burak Bey'e sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hipofiz alanında büyük başarılara imza atan ve hala bu alanın gelişmesi için mücadele eden güler yüzlü sevgili Savaş hocama başarılar dilerim. Bu hastalıkla mücadele eden bütün hastalara mutlaka Savaş hocama gitmelerini öneririm.

 • Prof.Dr.SAVAŞ CEYLAN hocamızı Nasıl Hangi kelimelerle anlatabilirim bilemiyorum. İstanbul'dan ulaşabildik anneciğime Dev hipofiz adenomu teşhisi konulmuştu İstanbul daki Prof (?) ler bize her türlü umut kapısını kapattı.annemde dikkat bozukluğu ve görme kaybı vardı yaşı da 64. Bu konuyu her yerde,herkese araştırdık.Bir tanıdık tavsiyesiyle ve bu sitedeki tüm yorumların her birini okuyunca,Bizi iyilerle karşılaştır Allahım" duasının, ne güzel bir dua olduğunu ve Savaş Hocamı tanıyınca bu duanın kabul olduğuna şahit olduk.çünkü gerçektenbu ülkede demiyorum bu dünyada daha iyi bir profesör olabileceğini düşünemiyorum.Savaş Ceylan Hocam annemde ki dev hipofizin tamamını Kendisi ve Dev ekibiyle sorunsuz aldılar.Annemin görme kaybı be diğer sorunları ameliyattan çıkar çıkmaz geçmişti.Daha iki hafta önce üzüntüden nefes bile alamazken ben bugün anneciğimle kolkola Mutlu bir şekilde hastaneden taburcu olduk.Gerek mesleğinde gerek fıtratında bukadar güzel,Bu kadar iyi bir insana;annemi her görüşümde dua edeceğim.sevgi Saygı dua ile..tevazu sahibi güzel insan Prof.dr.Savaş Ceylan

 • Bundan 2 yil önce hipofiz bezimde bir adenom olduğunu ögrendim. Kocaeli'de yaşiyorum ve konuştugum herkesden Savaş Ceylan ismiyle ayriliyordum. Ilk zamanlar pek ilgilenmedim çunku kisa sureli bas agrisi disinda hic bir sikayetim olmamisti. Annemin ısrarlarıyla 2 ay önce tekrar Mr cektirdim ve 11 mm olan adenom 20 mm boyutlarına ulasmisti ve ben artik stres olmaya baslamistim. Başka hiç bir arastırmaya girmeden Savaş Hocamdan randevu aldim. Çunku okudugumuz yorumlar bizi oldukça etkilemişti. Muayeneyi oldukdan sonra hiç hayatımda duymadığım bir durumla karsilasmistim. Akromegali hastasiymisim ve bunu Savaş hocam tek bir soruyla anlamisti. Nitekim kan tahlilleriyle de bu durum kesinlesti. Bazi hekimler vardir ki kendilerine Sihirli Eller denir, Hipokratın vücut bulmuş halidir. 9 seviyesindeki Gh duzeyim 0.617 olmustu ve bunu sihirli eller mucevi bir sekilde basarmisti. Amelyattan cikali sadece 7 gün oldu ve kendimi hafif bir grip atlatmis gibi hissediyorum. Savaş Hoca ve ekibindeki tum hocalara servisindeki tum saglik calisanlarina sonsuz tesekkuler. Bu vatanın sizler gibi hekimlere ihtiyacı var.

 • 28 haziran 2016 tarihinde KOCAELİ Üniversitesi, Hipofiz Bilimi ana bilim dalı başkanı prof. Dr. SAVAŞ CEYLAN hocamıza ameliyat oldum. Daha önce ki rahatsızlıklarımdan eser kalmadı. Savaş hocama teşekkür ediyorum. İnsan Savaş hocamızın yanında, kendini gerçekten huzurlu ve güvende hissediyor. Ameliyattan bir ay sonra kontrol için Savaş hocamızı ziyaret ettim. Savaş hocamız her zaman olduğu gibi ameliyatta imişti. Bekleme salonunda beklerken benim gibi rahatsızlığı olan insanlarla tanıştım. Onlara ameliyattan korkmamalarını hele hele Savaş hoca gibi bir doktora ameliyat olacakları için çok şanslı olduklarını kendimi örnek göstererek tavsiyelerde bulundum. O ameliyat endişesi ile ağlayan hastalar gülmeye başladılar. Benim telefonumu aldılar. Netice olarak Savaş CEYLAN hocam gibi bir doktorla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ailemizden bir birey gibi görüyorum Savaş hocamı.Hipofiz rahatsızlığı olan Türkiye ve dünyadaki bütün hastaların gönül rahatlığı ile Savaş hocamın ve ekibinin güvenli ellerine kendilerini teslim edebilirler. Ameliyata girdim. Yaklaşık 3 saat sürdü. Çıktığımda eşim ameliyat olmadığım kanısıyla beni karşıladı. Çünkü burnumdan girilerek yapılan ameliyat neticesinde yüz bölgesinde hiçbir ameliyat izi veya belirtileri gözükmüyordu.Ameliyattan sonra bir iki saat sonra 5. kattan 1. kata asansör ile yardım almadan indim. Çok rahattım. Allah Savaş hocam ve ekibinden razı olsun. Elleri dert görmesin. Kendilerini Bolu Mudurnuya davet ettim. İnşallah dediler. Ama ben gerçekten bekliyorum gelmelerini. Başarılar diler tekrar teşekürlerimi arz ederim

  Müyesser KARADEMİR
  BOLU/MUDURNU

 • Eşimin baş agrilari sonunucunda farkina vardigimiz hastalik sebebi ile cok üzgun bir surece girmistik taki Savaş Ceylan hocamizla tanisana kadar. Allah ondan ve ekibinden razı olsun... 20 mm lik bir kitle ile akromegali hastaligiyla gittigimiz hastaneden cok mutlu ve tüm sıkintilarimi geride birakarak ciktik.. Mukemmel bir ameliyat gecirdigimjzi soyledi kendisi.. Cok yogun ama hic siyaketci degil. Cunku bu isin uzmani ve isini cok ama cok seviyor ve onemsiyor.. ve oylede bir ekip yetistiriyor arkasinda..Esimin ameliyat sonrasi dedigi gibi Savas Ceylan diye yazilir ; elleri öpülesi dert görmesin diye okunur..
  Tum ekibine tesekkur ediyorum..
  Turkiyenin sizin gibi insanlara ihtiyaci var.

 • Yaklaşık 2 yıldır annemde görme kaybı ilerledi bizler gittiğimiz göz doktorlarindan hep şekere dayalı görme kaybı oldugu söylendi ve bir sürü göz operasyonları geçirdi.Sonuç hic bir degisiklik olmadı taki tesadüf eseri baş dönmesi sikayetiyle mr cektirene kadar.Tavsiyeler üzerine Savaş hocayla iletisime geçtik, anlatildigindan yazilanlardan daha fazlaydı Savaş hocam anneme hipofiz anedomu teşhisi koydu ve en kısa sürede ameliyat olması gerektiğini söyledi.10 ekim günü ameliyatı gerçekleştirdi,çok başarılı bir ameliyat oldu ve annem suan çok iyi. Hocama ve tüm ekip arkadaşlarına asistanlarina gösterdikleri anlayıştan yardımlarından dolayı çok ama çok teşekkür ederim.Hiç düşünmeyin sorgulamayı kendinizi Savaş hocanın ellerine koşulsuz şartsız bırakın o sihirli elleri sizi aya kaldıracak ve sağlığınıza kavuşacaksiniz.Hersey icin tesekkurler Allah razı olsun Savaş hocam sağolun.

 • Ben 26 Ağustos 2016 tarihinde Savaş hocama İzmir den gelip muayene oldum.2.8 cm boyutunda Makro Hipofiz Adenomu ,Prolaktinoma hastasıyım.MR larımı inceledi ve gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra 2-3 hafta içinde aranacağını ve ameliyatı yapacağını söyledi. Adımı ve iletişim bilgilerimi vererek Kocaeli den ayrıldım.Tam 3 hafta dolmak üzereyken cuma günü telefon geldi ve pazartesi Kocaeli'ne gelerek ön tetkiklerden sonra hastaneye yattım.Yatarken navigasyon mr çekildi ve çarşamba günü ameliyata girdim.Allahın izni ve hocamın maharetli elleri sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdik. Çarşamba akşama doğru yürüdüm.Perşembeden itibaren de hastanenin koridorunda gezinmeye başladım. Hocam hastaneye yattığımız pazartesi gününden itibaren sabah ve akşam kesinlikle vizit saatlerini kaçırmadan yanıma geldi ve durumumla ilgili bilgi verdil. Hocam Cumartesi günü dahil vizitlerini yaptı. Bu arada Savaş Hocam la kafanıza takılan herşeyi odasında anında konuşabiliyorsunuz. Hiç kimseyi asla geri çevirmiyor. Fakat yoğun bir insan ve kendisinden randevu alırsanız programına göre muhakkak size bir saat veriyor. Görüşmeler de net konuşuyor.İnsanı tedirgin etmiyor. Hocam kendisi emin olmadan taburcu etmiyor.Hocam dan çok memnun kaldım. Allah razı olsun. Yanlız ; Ameliyat için gidecek hastalara tek tavsiyem yanlarında 1 lt lik ölçü kabı götürmeleridir. Çünki; Ameliyattan sonra 2-3 gün içilen su ve atılan suyun karşılaştırılması yapılıyor. Bunun içinde atılanı ölçmeniz gerekiyor bunu da hastanenin verdiği 100 ml lik kapla yapmaya çalışırsanız tatsız bir durum oluyor. Bu da bir sorun sıkıntı değil sadece tavsiyedir. Biz idare ettik.

 • 4 ay önce babamla birlikte çektirdiğimiz emarda babamın doktoru babamdan tekrar ilaçlı Mr çekilmesini istedi.Ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastahanesinde tedaviye başladı ilaç kullanımı ardından ameliyata karar verdi doktoru.Hipofiz adenomu şikayetiyle doktoru bizi Savaş Beye yönlendirdi ve ikisinden de Allah razı olsun böyle yüce gönüllü ve alanında mükemmel denilecek bir doktorla tanışmamıza vesile oldu.Ameliyat öncesi buradaki yorumları okuyup nasıl bir doktor ki bu kadar beğeniliyor diye düşündük elbette ama yorumları sonuna kadar hakeden birisi.Buraya yorum yapmasam kötü hissederdim çünkü bir çok kelimeye değer bir doktor.Allah size sağlık ve uzun ömür nasip etsin.Bilgilerinizle sizin gibi bir çok öğrenciye vesile olacağınızdan hiç şüphem yok Allah size sağlık versin hocam

 • İki yıl önce tesadüfen çekilen bir emar sonucunda Hipofiz Makro Adenomu hastası olduğumu öğrendim.Gittiğim doktorlar başta 6 aylık daha sonrada yıllık kontrollar önerdiler.İki yılın sonunda izmirdeki doktorum hem kendisinin hemde benim büyük risk aldığımızı ve kendisinin artık bu riske girmeyeceğini belirterek kesin ameliyat olmamı söyledi.Biz karar verme aşamasında iken doktorumun çalıştığı hastahane kapatıldı.Bizde ne yapacağımızı araştırırken allah karşımıza Savaş Ceylan Hocamı çıkardı.Randevu alıp İzmirden Kocaeline gidip kendisine muayene oldum.Kesin ameliyat olmamı söyledi.Bana ameliyatın risklerini açıkça anlattı.Yaklaşımındaki dostça ,arkadaşça,sıfır kibirle yaklaşımından ve karşısındakine verdiği güvenle her hasta gibi ben ve eşim çok etkilendik.23.09.2016 da hastahaneye yatıp,26.09.2016 tarihinde Savaş Hocam ve her biri ayrı bir değer olan ekibi tarafından ameliyatım gerçekleştirildi.Ameliyatımın üçüncü günündede taburcu edildim.şu an evimdeyim ve kendimi çok iyi hissediyorum.Başta Sayın Savaş Ceylan Hocama,Ekibine ve Hipofiz servisindeki tüm hemşirelerimize şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum.Hepinize sağlık ve uzun ömür diliyorum, ki o sihirli ellerinizle,bilginizle daha nice hastalara şıfa dağıtasınız.Benim gibi hastalarada bin an önce Savaş Hocama ulaşmalarını öneriyorum.Derdinizin dermanının adresi Savaş Ceylan Hocadır.
  Saygılarımla
  Ahmet Veysel Özgüleş

 • eşime hipofiz adenomu teşhisi konduktan sonra internette araştırmalara başladık ve karşıma her yerde Prof.Dr.Savaş Ceylan Hoca çıktı.Yapılan yorumlar o kadar iyiydi ki biz daha Hoca ile görüşmeden ikna olmuştuk.Ve Hoca'nın yanına direk gün almaya gittik.12 Ağustos'ta ameliyatı gerçekleştirdi Hoca.Şu an çok şükür bir şikayetimiz kalmadı.Yapılan yorumların hakkını fazlası ile veren bir Hoca.Gözünüz kapalı kendinizi emanet edebilirsiniz.Şüpheniz olmasın.

 • Hipofiz adenomu şikayetiyle alanında en iyisi desem abartmış olmayacağım Savaş hocamıza muayene oldum. Kocaeli de oturuyor olmam ise benim en büyük şansımdı. İlgisi ve mükemmel ekibiyle bu ameliyatı oldum. 1.5hafta oldu ve kendimi çok iyi hissediyorum. Bu tarz sorunları olan kişiler bilmemeliler ki ameliyatı ilk kime olduğunuz çok önemli o yüzden kesinlikle Savaş hocayı tercih edin. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum

 • Hümeyra Taştepe
  Ortaokuldan beri aşırı kilo almaya başladım ve aldığım kiloları veremiyordum bu nedenle birçok uzman diyetisyene başvurdum ancak bu vermiş olduğum kiloların iki katı fazlasını almaya başladım. Bunun üzerine 2 yıl önce Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde kontrole gittim,ailemdede olan tiroit hastalığı olduğunu düşündük ancak yapılan teknikler sonucunda bunun nedeninin Cushing sendromu olabileceğini söylediler ve anju yaparak beynimden kan örneği alıp bu teşhisi koyacaklardı ancak biz korktuğumuz için yaptırmadık. Aradan bir sene geçtikten sonra hastaneye gittiğimizde doktor artık bunun kesinlikle yapılmasını söyledi çünkü bu kitle 7 kat büyümüştü. Bizde bunun üzerine yaptırmaya karar verdik hemen yatış işlemlerimi yapıp bir gün yatarak bu işlemi gördüm. Sonuçlarım da beyindeki bu kan örneği sağda büyük çıkarken Mr de solda çıktı bu da bizim kafamızı karıştırdı.Doktorum Mustafa Hocam en kısa zamanda ameliyat olmamı söyledi ancak o sene üniversite sınavlarına hazırlandığım için sınavımın bitmesini bekledim bu beklemiş olduğum sürede bile vücüdumda kaşınmalar çok sık olmasa da baş ağrısı ve halsizlik yaşadım. Sonun 12 Temmuz 2016 günü için Savaş Ceylan'dan Çanakkale'deki doktorum randevu aldı, gittiğimiz gün kapının önünde sıramı beklerken karşıdan gülerek gelen birini gördüm ve dedim ki kesinlikle bu neşeli adam Savaş Ceylan olabilir.Sonra içeriden adım okunduğunda annem ve babamla içeri girdik kapıdan girdiğimizde ayakta karşılanmıştık.Buda doktorumun çok saygılı biri olduğunu yansıttı bana. Biz tüm tetkikleri Çanakkale'de yaptırdığımız için doktorum sonuç olarak direk ameliyat dedi ve o gün hemen yatış verdi. Ameliyat için gerekli işlemleri yaptıktan sonra 18 Temmuz da ameliyat olacağımı söylediler. Aslında içten içe korkuyor olsam da Savaş Hocayı her görüşümde bu korkum geçiyordu çünkü biliyordum ki önce Allah'a sonrada Savaş Hocaya emanettim.Ameliyat günü geldi tek düşüncem nasıl giriyorsam öyle çıkmaktı ve bende gülerek girdim ve gülerek çıktım. Allah razı olsun Savaş Hocam ve ekibi çok güzel bir ameliyat olduğunu söyledi. Çıktıktan sonra tetkiklerim yapıldı kortizol oranım ameliyata girerken 12 , çıktıktan sonra 8 e düştü ancak hala yüksekti 48 saat içinde bu oranın düşmesi gerekiyordu bir mucize oldu ve birden 1 e kadar düştü.Ameliyattan sonra tek sıkıntım çok fazla su içip sürekli tuvalete çıkmak istememdi. Hala bu sıkıntıyı yaşamaktayım ve ilaç tedavisi görüyorum.Kortizol oranımı normal seviyeye getirmek içinde ilaç verdier.Şuan sadece o iki ilacı kullanıyorum. Allah'a şükür eski hayatıma döndüm. Çanakkale'deki doktorlarım başta Mustafa hoca,Mehmet hoca, Kubilay hoca ve ekiplerine ; Kocaeli Hastanesi'ndeki Savaş Ceylan ve ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır.

 • Ben bi buçuk senedir vücudumdaki acaiplikler yüzünden doktorlara başvuruyodum . en sonunda cusing teşhisi kondu nedeni hipofiz adenomu olarak belirlendi . burdaki hastanelerde gerekli aletler bulunmadığı ve bu konuda uzman olan Savaş hocaya daha güvenildiği için oraya yönlendirildik ve Allah Savaş hocadan razı olsun ki çok başarılı bi ameliyatla kısa sürede beni bbu adenomdan kurtardı daha yeni düzelme aşamasındayım ve hiç bi aksilik yok ordayken duyup gördüklerim Savaş hocanın ne kadar işinin ehli olduğunu bana gösterdi hem konuşmaları hemde başarılı operasyonlarıyla kahramanım oldu.. Burdan diğer hastalarına ve ameliyat olcaklara söyleyebilirimki ona ve ekibine gözünüz kapalı teslim olun ...

 • 2013 yılında hipofiz adenomu cushing teşhisi konuldu.Diger cerrahlarla görüştüğümde kesin olarak acık ameliyat gerektigini bana söylediler ve cok ciddi bir ameliyat oldugundan bahsettiler bu beni çok korkutmuştu ve bende 3 yıl doktora hiç gitmedim.Bu yıl kilolarım artınca amaliyat olamaya karar verdim uzun araştırmalar sonucu Prof Dr Savaş Ceylan hocayı tavsiye ettiler ve cok memnun kalacagımızı söylediler.Bunun üzerine Sivastan randevü alarak hocamızla görüşmek için Koceliye gittik.Hacamızla görüştük ve bizi uzak yoldan geldigimiz icin geri cevirmedi ve cok yogun olmasına ragmen bize ameliyat günü verildi.Hocamız ameiyatın burundan girilerek yapılacagını söyleyince bizde iyice rahatladık.Ve ameliyatı oldum , amaliyat çok başarılı geçmişti ve kendimi cok iyi hissediyordum.Ameliyat sonrası normalde 4 katı olan hormon normal düzeye düşmüştü ve buda ameliyatın başarılı geçtiğini gösteriyormuş.5. Gün taburcu oldum Savaş hocamın sayesinde şu anda cok iyiyim .Şavaş hocama ve ekibine sonsuz teşşekkürler ediyorum ve Allah onlardan razı olsun eğer hifofizle ilgili bir rahatsızlıgınız olursa kendinizi Savaş hacam ve ekibine gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.