Prof. Dr.

Serpil Hazar

Ortodonti

17 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 195 profil ziyareti var

1953 yılında İstanbul' da doğdum. 1970 yılında İzmir Özel Türk Kolejinden mezun oldum. Aynı yıl Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girdim. 1975 yılında ' diş hekimi ' ünvanını… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: Diş Teli Tedavisi

  Kendisine internette araştırırken rastladım ve Alsancaktaki muayenesine gittim.Samimi,sıcakkanlı karşılamasıyla ve iyi bir hekim olduğunu düşündüğüm için kendisiyle direk diş teli tedavisine başladım.Dişinizin yapısına göre süreç değişebilir ama ben sonucun geçen süreye değeceğini düşünüyorum ki diş bir insanın görünüşünde çok önemli bir yer tutuyor.Benim tedavim 2 yıl sürdü.Bu süreci göz önünde bulundurarak kendisinin disiplinli,ilgili ve en önemlisi başarılı bir hekim olduğunu düşünüyorum.Kesinlikle tavsiye ederim!

 • A
  Yer: Serpil Hazar Muayenehanesi

  Diş teli değiştirme sebebiyle gittiğimiz muayeneden çok memnunuz hem çok iyi bir ortodontist hem de çok iyi bir insan kendisi

 • M
  Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: Kızımın diş ve damak düzeltme tedavisi

  Kesinlikle çok uzman bir doktor.hem başarılı hem alçak gönüllü.kızım 8 yaşında ama biz hiç zorlanmadık çünkü doktorumuz herşeyi çok tatlı anlatıyor ve uyguluyor. Kendisine çok teşekkür ederiz

 • Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: Tel Tedavisi

  Serpil hanımın muayenehanesinde yaklaşık 4 yıl tel tedavisi süreci geçirdim. 4-5 ayda bir hala gidip geliyorum. Oldukça ilgililer ve işlerinde başarılılar.

  Serpil Hazar2017-09-13

  Teşekkürler EGE SEZER .....

 • Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: Üst çenenin öne gelmesi

  Oğlumun bir yaş diş kontrolü için doktor hanıma başvurduk.Daha yanımıza geldiği ilk andan muayeneyi bitirene kadar oğlumla çok iyi anlaştı sürekli gülücükler attı oğlum hiç korkmadı.Doktor hanım işinde tam bir profesyonel 5 dakika oğlumun neye ihtiyacı oldugunu nelere dikkat etmemiz gerektiğini söyleyip tedavi devamlılığı için kontrol önerdi.açıklamaları ile içimizi rahatlattı çok donanımlı ve alanında çok bilgili.Artık oğlumu başka hiçbir doktora emanet edemem.Doktor gibi değil anne gibi yaklaştı ve önerileriyle içimizi rahatlattı herkese tavsiye ederim.Bu işin ehli kesinlikle sizlerede çok yardımcı olacaktır.

  Serpil Hazar2017-09-13

  Ne kadar zarif anlatmışsınız ilk tanışmamızı . Teşekkür ederim ....

 • T
  Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: ortodonti

  Benim ortodonti tedavim çok zorlu bir süreçti ama serpil hanım sayesinde bunu atlattım diyebilirim ben bile kendimdeki değişime inanamıyorum o kadar mutluyum ki herşey için çok teşekkür ederim guleryuzlu samimi kişiliğiyle benim için doktordan da öte

  Serpil Hazar2017-09-13

  Sevgili Nurcan , Pozitif kişilerin tedavileri daha güzel ve çabuk oluyor .. gbi geliyor bana . 40 yılı aşan tecrübeme dayanarak söylüyorum . Sen de onlardan birisin ... sevgiler yolluyorum ..

 • Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: ortodonti

  Tavsiye üzerine gittiğimiz hekimimizden şu ana kadar memnunuz, çocuklara yaklaşımı ve aileye verdiği güvenden memnunum.

  Serpil Hazar2017-09-13

  teşekkür ederim . güveniniz ,ç,n ..

 • Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: Çene yamukluğu

  Serpil Hocam daha ilk buluşmada içtenliği ve samimiyeti ile sizi rahatlatıyor. Ilk muayeneden bütün sorunlarımı dinleyip daha sonra da tedavi hakkında bütün detayları verdi. Daha once bir sürü doktor ile görüştüm hiçbiri Serpil Hocamın verdiği güveni vermemişti. 1 buçuk yıl doktor aradıktan sonra Serpil Hocamla konuşur konuşmaz birlikte çalışmaya karar verdm. Hastalıkların tedavisinde en büyük etkenin psikoloji olduguna inanırım. Serpil Hocam bu psikolojik desteği çok güzel sağlıyor. Her muayenede sadece hastası olarak değil yıllardır tanıdığı bir insanmış gibi davranıyor. Yurt dışına gitmem gereken durumlarim olduğunda tedaviyi ona göre şekillendirerek benim mağdur olmamami sağladı. Her konuda çok yardımcı olduğu için çok teşekkur ediyorum. :) Yılların getirdiği tecrübeye ve Serpil Hocamin her zaman öğrenmeye açık kişiliğinin getirdiği bilgi birikimine tereddüt etmeden güvenebilirsiniz.

  Serpil Hazar2017-09-13

  Sevgili Nur , ortodontik tedavi böyle bir şey ... hastalarınızla bir süre sonra arakadaş hatta sırdaş oluyorsunuz .. şu anda sen bir süre için Kore'desin ama görüşmemiz ve tedavimiz devam ediyor . Teknoloji sağolsun . atekrar teşekkür ediyorum ve sizleri seviyorum .

 • T
  Yer: Serpil Hazar MuayenehanesiHizmet: ortodondik tedavi

  Serpil hanımla 12 yaşında tanıştım.alt çenem önde olduğu için cok sıkıntı yaşıyordum.uzun aramalar sonunda serpil hanımla tanıştık.3 sene süren uzun bir tedavi sonrasında muhteşem bir görüntüye kavuştum kendisine çoook teşekkür ederimmm.şu an 34 yaşındayım.dislerimde seyrelme oldu.tekrar kendisini aradım.tekrar tedavi olmaktayim.ortodondik tedavide serpil hanım bir numara.

  Serpil Hazar2017-09-13

  Canım n, ne kadar içten yazmışsın . Güzel görüşlerin için teşekkür ederim .

 • A
  Yer: Serpil Hazar Muayenehanesi

  Çenem,dişlerim çok kötüydü.Birkaç doktora gösterdik fakat çok ilgi göstermediler.Sonra ortodontik tedavi gören komşumuzun yüzünde çok değişiklik fark ettik.Doktorun adını sorduk ve Serpil hocama gelmeye karar verdik.İlk gün o kadar çok samimi davrandı ki ailecek büyülendik.Önce her şeyi bana (hastaya,o zaman 12 yaşındaydım) ince detayına kadar anlattı.Bunu başarabileceğimi ama zamanın gerektiğini söyledi.Ben varım dediğimde ailemin de düşüncelerini aldı.Bu benim çok hoşuma gitmişti.İçtenliği,çocukları önemseyişi...
  Ben 5 senedir tedavi görüyorum.Ve eğer sorununuz varsa kesinlikle düşünmeden tercih edebilirsin.Canım yanacak diye de korkmayın.Çünkü canınız yanmıyor.Eli çok hafif hocamın.
  Teşekkür ederim her şey için...

  Serpil Hazar2017-07-04

  Sevgili Aleyna öncelikle güzel görüşlerin için teşekkür ederim . Ortodontik tedavi sabır isteyen ama bir o kadar da zevkli bir tedavi sürecidir . Senin gibi duyarlı ; bilinçli hastalarla işimi 40 yıldır sevgi ile yapıyorum . Yolun açık olsun ..Sevgiler ..

 • A

  8 yaşında küçük bir kıza özenle ve sevecenlikle yaklaşan, 8 yaşımdan beri 10 yıldır çok severek ve isteyerek gittiğim biricik doktorum. Diş doktorlarına korkarak giden çocukların Serpil Hanım ile tanıştıktan sonra ben büyüğünce diş doktoru olacağım demesi kadar mutluluk verici bir sözden sonra ne kadar mükemmel yorum yazsam az kalır sanırım.Tedavim bittikten sonra şeffaf braketlerimi düzgün kullanmayışımın sonucu olarak dişimde meydana gelen küçük bir bozukluğu bile içine sindiremeyip düzeltmek için sabırla ve itinayla çalışma gösteren, tedaviniz bittikten sonra bile sizi rutin kontrollere mutlaka çağıran o güzel insan :) Çene tedavisi de gördüğüm doğrudur :) Şu an düzgün bir çeneye ve güzel bir gülüşe sahipsem bu sizin eseriniz Serpil Hocam. Sizi çok seviyorum ve ortodonti tedavisi olacak herkese tavsiye ediyorum. Sevgilerle..

  Serpil Hazar2017-06-23

  Sevgili Ayça.ortodontik tedavi yaparken ,hastalarımızla ve aileleri ile çok güzel dostluklar kuruyoruz . Bu durum belki de tedavi sürecininin uzun olmasına bağlı .. sen de bizim elimizde büyüdün ve çok güzel bir genç kız oldun . Güzel görüşlerin için teşekkür eder hayatta hep mutlu olmanı dilerim .

 • S

  Serpil hanım 2004 ten beri tanıdığım ve bildiğim en iyi doktorlardan biri. 2004 yılında kendisiyle tanışmıştık. Suan 23 yaşındayım bu içten ve rahat bir şekilde gülümsememi kendisine borçluyum. İşini çok seven hastasıyla yakından ilgilenen ve hastasını yüreklendiren çok iyi bir doktor. Ve bıkmadan usanmadan da hala benimle ilgileniyor. İyiki varsınız Serpil hanım :)

  Serpil Hazar2017-06-23

  Sevgili Sevim . Ortodontik tedavi , sabır ister .. istekli olmayı gerektirir ve de hijyen çok önemlidir . Sen de hepsini başarılı bir şekilde uyguladığın için sonuç mükemmel oldu . Seni seviyorum . Sevgiler ...

 • O

  Serpil hanım beni için çok değerli bir insan işini severek yapan ve sıkılmadan yapan sevgili doktorum. Ben suan 22 yasındayım 15 yasımda tanıştım Serpil hanımla benim dişlerim dağılmış yapboz gibiydi 2 yıl sürmeden gayet nizami bir agız yapısına kavuştum. Ama benim sağlık nedenlerimden dolayı yani burun alerjim olması ve bu nedenle uykudayken agzımın açık olması ve bir çok diş yapımı bozabilecek tüm unsurlar vardı ve 4 yıl sonra iyice bozuldu ister istemez. Yol üstü geçerken Serpil hanımın ofisini gördüm ve yanına ziyarete çıktığımda dişlerimi görünce kendi dişleri gibi üzüldü. Samimiyetine güvendiğim için bana direk tedavimizi tekrar yapıyoruz Oben dedi burnum için olmam gereken ameliyatları oldum. Çünkü belli bir yaştan sonra ortodonti tedavisi zor ve uzun bir süreç olur. Benim için bütün olumsuzlukları yoluna soktuktan sonra. Tedavimize tekrar başladık. Dişlerim ilk bastaki gibi değildi tabi ama alt çenem baya bir arkada ve ön dişlerimde yamukluklar fazlaydı. 1 yıl gibi kısa sürede alt çenem ve dişleri nizami konumlarına geldi onun için Serpil hanım benim için çok değerlidir ve emeğine sağlık. Ona burdan çok teşekkür ederim. Yeri geldi baya kızgı ama biliyorum benim ağız sağlıgım için herseyi yaptı. Sıkılmadan her randevumda yapmam gerekenleri olması gerekenleri sürekli hayırlatıyor ve takip ediyorum iyiki karşıma Serpil hanım çıkmış iyiki varsınız..

  Serpil Hazar2017-06-13

  Sevgili Oben , ne kadar güzel ve içten yazmışsın teşekkür ederim . Sen de benim için çok değerlisin . Hastalarımızın memnun ve mutlu olması bizi daha da mutlu ediyor .Gerçekten ortodontik tedavi hasta için de hekim içinde uzun ama zevkli bir süreç . Başarı karşılıklı . Sende kurallara uyan ve disiplinli bir hasta oldun . Umarım hayatında herşey çok güzel olur . Sevgiler.

 • Serpil hocamla iki buçuk yıl önce kızımızın çene tedavisi için bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanışmıştık.Kendisi hasta ilişkilerinde ve mesleğinde mükemmel bir doktor, ortodonti tedavisi uzun ve dispilinli bir tedavi süresi olduğunu bize söylediğinde başarabilirmiyiz diye kararsızdık (kızım 5.5 yaşında idi) ama biz hocamızın tavsiyelerine uyduk, hocamızda her seferinde bize sabırlı olmamızı bunu başarabileceğimizi ve iyi sonuçlar aldığımızı söylediğinde bizler dahada umutlandık, şimdi kızım 8 yaşında ve tedavide istediğimiz döneme geldik hocamızdan memnunuz kendisine buradan da teşekkür ediyorum, tedavi görmek isteyen hastalara tavsiye ederim.

  Serpil Hazar2017-05-25

  Sevgili Belinay 'in çene tedavisi anne ve babasının azmi ve disiplinli davranışları sayesinde başarılı bir şekilde devam etmekte . Tabiki bunda Belinay' ın uyumlu davranışları çok etkili olmakta .Ben her zaman söylerim : ortodontik tedavide başarıın yarısı hekime ait ise yarısıda hastaya aittir .

 • M

  Ortodonti uzm serpil hazar Hocam la 4 aydır tedavi görüyorum çok memnunum
  Kendisinin işine verdiği eğemmiyeti olsun samimiyeti bir o kadarda tatlı bir hocam .

  Serpil Hazar2017-05-25

  Teşekkürler Mustafa Baydan

 • E

  Serpil Hanim ile 8yasimda tanistim 14yasima kadar tedavim surdu ve her randevumuzda guler yuz ile karsiladi beni.Su an 30yasindayim ve hicbir problemim yok tedaviyle ilgili.Ortodonti tedavisi gormek isteyenlere gonul rahatligi ile tavsiye ediyorum ismini hala andigim degerli hekim Serpil Hanim 'ı.

  Serpil Hazar2017-05-25

  Sevgili Esra . Bunca yıl aradan sonra beni hatırlayıp güzel görüşlerini ifade ettiğin için sana teşekkür ederim . Gerçekte hekimli mesleğinin en güzel tarafı da bu galiba .Seni ve bütün hastalarımı seviyorum .

 • E

  Serpil hocama kucukken cene tedavisi simdi de dis teli tedavisi icin gidiyorum. Kendisi işini titizlikle yapan kafanıza takilan sorulara net bir sekilde cevap alabileceğiniz işini hakkıyla yapan dalında profesyonel bir doktordur. Tedavi olmak isteyenlere kesinlikle tavsiye eder, kendisine de çok teşekkür ederim.

  Serpil Hazar2017-05-25

  Sevgili Enes . İşte ortodontik tedavinin yada başka bir değişle ortodontist olmanın güzel tarafı da bu sanırım . tedaviye küçük sevimli bir çocukla başlıyorsunuz . Bir miktar yol alıp ilerliyorsunuz . aradan zaman geçiyor ve bakıyorsunuz k i o küçük sevimli çocuk yakışıklı genç bir adam olmuş ve çok tatlı gülüyor . ozaman iyiki bu işi yapıyorum diyorum . Teşekkürler Enes .

Hakkımda

Hakkımda

 • 1953 yılında İstanbul' da doğdum. 1970 yılında İzmir Özel Türk Kolejinden mezun oldum. Aynı yıl Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girdim. 1975 yılında ' diş hekimi ' ünvanını alarak mezun oldum. Aynı yıl fakültemin Ortodonti Ana Bilim Dalında eğitimine başladım. 1979 yılında " Uzak Röntgen Resimlerinin Bilgisayar Yardımı İle Analiz Edilmesi " konulu tezimi tamamlayarak ortodonti uzmanı oldum. 1983 yılında Yrd. Doçent, 1986 yılında Doçent. 1993 yılında da Prof. ünvanını aldım. 2013 yılında emekli oldum. Halen kendi kliniğimde hastalarımı tedavi etmekteyim. Evliyim. Sönmez & Müge, Cem & Tuğçe isimli evlatlarım, Duru isimli dünya tatlısı bir torunum var.

Okullar / Eğitimler

 • Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (1975)

Makaleler

 • Ortodonti

  24 Mayıs 2017

  Tedavinin Amacı Nedir? Tedavinin amacı estetik, fonksiyon ve kalıcılıktır. Ortodontik tedavi sayesinde diş çene ilişkileri düzelir. Daha güzel...
 • Ortodontik Tedavi Süresince Dikkat Edilmesi Gerekler

  24 Mayıs 2017

  Ağız ve dişlerin hijyenine dikkat edilmesi çok önemlidir. Aksi durumda özellikle ön dişlerin yüzeyinde renklenmeler ve madde kayıpları olabilir. Hekim...
 • Ortodontik Tedavi

  24 Mayıs 2017

  Tedavinin Amacı Nedir? Tedavinin amacı estetik, fonksiyon ve kalıcılıktır. Ortodontik tedavi sayesinde diş çene ilişkileri düzelir. Daha güzel bir...