antidepresanların düzenlenmesi gerekiyor.

merhaba deniz hanım
babam trakea ca hastası. trakeostomili. yaklaşık 10 yıldır. ancak onunla ilgili pek gözüken bir problemimiz yok. 1 yıl evvel trafik kazası geçirdi. beyin kanaması meydana geldi ve hafıza kaybı, depresyon, intihar, aşırı sinirli, ajite olan bir hastaydı. bu yüzden antidepresan kullanmaya başladı. ve kullandığı ilaçlar bir hayli fazla ve hayatını çok etkiliyor. . ilaçların sadece bir tanesini atlasak hemen fark ediliyor. ne yapabiliriz bir çözüm yolu arıyoruz. alanınızda çok iyi olduğunuzu duyuyorum sürekli. sizinle mi görüşelim diye sormak istedim. şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Uzm. Dr. Deniz Şimşek
Uzm. Dr. Deniz Şimşek Psikiyatri Antalya
Gelirseniz ayrıntılı değerlendirme şansımız olabilir

Uzm. Dr. Serhat İpekçi
Uzm. Dr. Serhat İpekçi Psikiyatri Antalya
Deniz Hanım'a hitaben yazmışsınız; ancak soru bir şekilde bana yönlendirildiği için ben yanıtlayayım. "Hayatını çok etkiliyor " sözünüzden babanızın ilaçların yan etkilerinden ve kullandığı pek çok ilacın birbiriyle etkileşiminden muzdarip olduğu anlamını çıkarıyorum. Çok çeşitli antidepresan ilaçlarımız mevcut. İyi bir seçim yapılabilirse ilaç yan etkilerinin ve olumsuz ilaç etkileşimlerinin önüne geçilebilir. Başvurursanız babanızı değerlendirebilirim. Saygılarımla.

Dr. Alper Arıkazan
Dr. Alper Arıkazan Psikiyatri Antalya
İlaçların neler olduğunu bilmek gerekir. Antidepresanlar farklı farklı özelliklere sahip ilaçlardır bu nedenle kombine Kullanımda dikkatli olmak gerekir yani iki ayrı antidepresan kullanmakGerekiyorsa bu özenli bir seçimi gerektirir

İlgili sorular

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sorunuzu doktorunuza gönderebilmek için lütfen yerleşim yeri bilgilerinizi giriniz.