Crosslink operasyonu

Crosslink operasyonu nasıl yapılır riskleri varmıdır erken tanı ve tedavinin faydası olurmu

VERILEN YANIT:

Doç. Dr. Uğur Acar

CXL tedavisi ilerleyen keratokonus gibi korneanın zayıfladığı hastalıklarda kullanılır. Kuru göz, iyileşmeyen epitel defektleri ve bakteriyel enfeksiyon gibi riskleri vardır fakat, hastalığınız ilerleyici ise yaptırmanızı öneririm. Eğer hastalığınızın ilerlemiyorsa yaptırmanızı önermem. Geçmiş olsun...

VERILEN YANIT:

Op. Dr. Hakan Yüzer

Geçmiş olsun .bu operasyon kornea hastalığı olan keratokonus hastalığının tedavisi için yapılmakta. enfeksiyon riski az da olsa mevcut. Tedavinin nasıl yapıldığı ile ilgili geniş yazılmış makalelerim mevcut. iyi günler

VERILEN YANIT:

Crosslink operasyonu ameliyathanede steril şartlarda yapılır. Göze B vitamini damlatılır, ayrıca UV ışınları verilerek korneadaki çapraz bağların güçlendirilmesi sağlanır. Erken tanı ve tedavi hayati önem taşımaktadır. Sağlıklı günler diliyorum..

VERILEN YANIT:

Göze dıştan yapılan bir uygulama. Az da olsa enfeksiyon, irritasyon vs riskleri vardır. Keratokonus başkangıcında faydalı olabilir

VERILEN YANIT:

Cross linking operasyonu keratokonus hastalığında uygulanan bir yöntemdir.
Ciddi bir riski yoktur.
Hastalığın evresine göre yönteme karar verilir.
Her keratokonus hastası bu yöntem için uygun değildir.
Doktorunuzla ayrıntılı konuşmanız gerekir.
Saygılar

VERILEN YANIT:

Op. Dr. Adem Eroğlu

Cross- link, damla anestezi ile b vitamini ve ultraviyole ışını uygulama işlemidir. 30 dakika ve yeni cihazlarda 10 dakika süren şekli vardır. Korneada leke kalması, infeksiyon, bulanıklık gibi nadir komplikasyonları olabilir ama ender i nadirattandir. 19- 39 yaşı arasına uygulanabilir. Kornea nin 400 mikrondan kalın olması önemlidir.

VERILEN YANIT:

Crosslink operasyonu keratokonus hastalarına yapılan bir tedavidir. Riskleri olan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte erken tani ve tedavi ile pekçok hastanın görmesini kutlanmaktadır.

VERILEN YANIT:

Bu ne yazık ki benim ilgi alanım değil.

VERILEN YANIT:

Merhaba, Crosslinking operasyonu korneaya uygulanır. Keratokonus hastalığında korneanın sıkılaştırılması ve hastalığın ilerlemesinin durdurulması amacıyla yapılır. Uygun gözde uygun dozda yapılırsa ciddi riski yoktur. Erken tedavi tabii ki tercih edilir. Geçmiş olsun.

VERILEN YANIT:

bu sitede kayıtlı olan iletişim numaram ile bana ulaşabilir ve Bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

VERILEN YANIT:

Merhaba
Crosslink keratokonus hastalarına ve excimer lazer ameliyatları sonucunda ektazi gelişen hastalara uygulanır. Bunun amacı korneayı güçlendirmektir. Bu iki rahatsızlıkta etkilidir

VERILEN YANIT:

Op. Dr. Onur Aydın

Keratokonus ve ektazi gibi durumlarda yapılan korneanın vitamin ve ultraviyole eşliğinde sağlamlıgının arttırılması işlemidir. Saygı ile.

VERILEN YANIT:

Crosslink korneaya riboflavin ve ultraviole uygulamasıdır. Keratokonus ve iyileşmeyen kornea enfeksiyonlarında faydalıdır. Her hastalıkta olduğu gibi erken tanı ve tedavi önemlidir.

VERILEN YANIT:

Crosslinking tedavisi keratokonus hastalığı olan hastalara uygulanır. Tek seanslık bir uygulamadır. Erken teşhis bu hastalıkta büyük önem taşır. Detaylı bilgi muayene sonrası verilebilir.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Sorunuz

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Sorunuz bu web sayfasında yayınlanacaktır. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz. İnternet, bir doktorun sağladığı tıbbi bakımın yerine geçemez.

Soru ekleyin

Sorunuzu gönderebilmek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurarak soru ekleyin butonuna tıklayınız.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sorunuzu doktorunuza gönderebilmek için lütfen yerleşim yeri bilgilerinizi giriniz.