Sayın hocam..yaklaşık 2 yıldır ağır depresyon yaşıyorum zaman içerisinde irritabl bağırsak sendromuna yakalandım yıllarım doktorlarda geçti. Zaman içerisinde boyun kaslarımda kalıcı kas gerginliği bel ağrıları ve şiddetli yorgunluk başladı..diyete tekrar başladım 1. Ve 2. Aşamayı zar zor 5 gün yapabildim diğer aşamalarda daha uzun kalıcam böyle bir sonuç alabilirmiyim? Ve sigarayı bırakamıyorum ancak azalttım bu iyileşmemi engeller mi? Size şimdiden çok teşekkür ediyorum saygılar..
Uzm. Dr. Deniz Şimşek
Uzm. Dr. Deniz Şimşek
Psikiyatri
Antalya
Doğru yoldasınız ancak kendinizi birinci ikinci aşama şeklinde kısıtlamayın bu bazı vakalar için çok önem teşkil edebilir ama siz şeker makarna patates prinç süt tatlı işlenmiş gıdalar diyetten çıkarıp protein ağırlıklı bir diyet işlevsel olacaktır. 25-oh d vitamini, Ft3 ft4 tsh, anti tiroglobulin, anti tpo, hemogram, b12, folik asit, homosistein, crp, demir, demir bağlama kapasitesi, ferritin, açlık kan glikozu, açlık insulini, hba1c, ast, alt, üre, kreatin, ürik asit, çinko, magnezyum, sodyum, potasyum, kalsiyum. Bunları yaptırıp bana başvurabilirsiniz çok yol alabiliriz ????

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

  • Sorunuz anonim olarak yayınlanacaktır.

    Anlaşılır, kısa ve öz bir soru sorun.
  • Sorunuz, sadece bir uzmana değil konuyla alakalı olan ve sistemimizde yer alan tüm uzmanlara gidecektir.
  • İnternet, bir doktorun sağladığı tıbbi bakımın yerine geçemez. Eğer tıbbi bir sorununuz veya acil bir durumunuz varsa bir doktora başvurunuz.
  • Belirli bir vaka veya ikinci görüş talepleri hakkındaki sorulara izin verilmemektedir.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin
Cevabı size bildirmek için kullanacağız. Sitede görünmeyecektir.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.