Hipermetrop

3 yasindaki kizim icin ilacli makina ölçümünde r s 4.00- 3.50- 3.75 -3.75 /c: 1.50- 1.75 -2.00- 2.00 2.75 A: 14 -8- 9- 9 s.e: 2.75 L s: 4/ 4.25/ 4.25/ 4.25 c: 1.25 /1.75 /1.50/ 1.50 A: 1/ 175 /179 /179 S.e. 3.50 yazıyor kâğıtta bu sonuca göre kayma yok ilaçlı ölçüm oldu 4 ay sonra kontrol dedi gözlük ve kapama vermedi ne yapalım ilerde sıkıntı veya kayma olur mu tesk edrim

Op. Dr. O. Murat Uyar
Op. Dr. O. Murat Uyar Göz hastalıkları İstanbul
Ölçümlerin yazılış şekli böyle değil, resim olarak geçilirse yorum yapılabilir, ancak damlalı muayene yapan doktora güvenmek gerek.
Prof. Dr. Ali Aydın
Prof. Dr. Ali Aydın Göz hastalıkları Bağcılar
Kızınızda iki gözde birbirine yakın değerlerde hipermetrop astigmat bozukluğu mevcut. Doktorunuz tembellikten şüphelenmediyse ve göz kayması yoksa gözlük ve kapatma için bence de simdilik gerek yok. Doktorunuzun önerilerine uyun. Geçmiş olsun.
Prof. Dr. Raciha Beril Sayar Küçümen
Prof. Dr. Raciha Beril Sayar Küçümen Göz hastalıkları İstanbul
Merhaba, kızınızda astigmatizma var ve gözlük takması gerekir. sağ gözdeki ölçümler sol gözden yuksek , sağ gözde bir miktar tembellik olabilir. kayması olmaması iyi ancak düzenli takip edilmeli. Numaraları damlalı muayene ile bir kere daha kontrol ettikten sonra gözlük verilebilir . Geçmiş olsun
Bu verilerle bir öneride bulunmak ve sizi yönlendirmek imkansız. Bu konu ile ilgilenen bir hekim veya klinğe müracaat etmenizi öneririm.
Merhaba. Daha öncede yazdığım gibi doktorunuz takip dediyse ona uyun. Aklınıza yatmayan bir durum varsa bir-iki doktordan fikir alın. Sağlıklı günler diliyorum.
Prof. Dr. İhsan Çaça
Prof. Dr. İhsan Çaça Göz hastalıkları Diyarbakır
Ayrıntılı bir muayene sonrası gözlük vermek gerekir. Pediatrik oftalmolog ile iletişime geçip tedavinizi duzenlemezinizi tavsiye ederim.
Bu konu özel ilgi alanıdır ve standard gözlük muayenesi gibi düşünülmemelidir. O nedenle bir uzman görsüz derim. Benim alanım değil maalesef.
Prof. Dr. Murat Tunç
Prof. Dr. Murat Tunç Göz hastalıkları Altındağ
Gönderdiğiniz bilgide eksikler var. gözlük ölümünde - değerler miyopiyi + değerler hipermetropiyi, cyl astigmatizmayi, ax astigmat açısını belirtir. R sağ göz L sol göz ifade eder. Buna göre iletirseniz bir yorumda bulunabilirim. Veya çıktının fotoğrafını çekip mail adresime gönderin. Selamlar. Prof. Dr. Murat Tunç tuncgoz
Dört ay sonra kontrole gidin. Dr arkadaş çocuğun görme muayenesini yapmıştır ve görmesini yeterli bulmuştur o yüzden gözlük vermemiştir.
geçmiş olsun,
ölçüm sonuçları biraz karışık yazılmış ,ama yüksek denebilecek durumda
önce alınabiliyorsa görme dereceleri önemli,görmesi tam ise sorun olmayabilir ama görme tam değilse muhtemelen gözlük ihtiyacı var demektir.3 yaşından sonra kayma olma ihtimali zaten düşüktür.Sonuçları görüntü olarak gönderme imkanı varmı bilmiyorum varsa öyle görmek daha iyi olurdu.
kontrolu ihmal etmeyin
tekrar geçmiş olsun
Bu yazdığınız ölçüm sonuçlarınıdan kabaca astigmatizma olduğu anlaşılıyor. Düzenli aralıklarla (6 ayda bir) görme ve refraksiyon muayenesinin yapılmasını tavsiye ederim. Hipermetrop gözlerde akomodatif ezotropia oluşabilir, ve bu durum gözlük ile ortadan kalkar. Bazı özel durumlar dışında (İO over action) gibi akomodatif eztropiada cerrahi bir tedavi gerekmez.
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu
Doç. Dr. Gölge Acaroğlu Göz hastalıkları Ankara
Yazdıklarınız bu şekliyle anlam ifade etmiyor. Kayma makina ölçümünde değil, doktorun muayenesinde anlaşılır. Çocuğun görme keskinlikleri, kaymasının olup olmadığı dikkate alınarak, bu numaraların gözlük açısından reçetelenme şekli değişir.
Görmesi ölçülebiliyorsa ve tembellik (Ambliyopi) yok ise takip yeterli. Ama görme düzeyine bakmak gerekir. Sağlıklı günler.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sorunuzu doktorunuza gönderebilmek için lütfen yerleşim yeri bilgilerinizi giriniz.