HÜSRAN MI :(

_hocam merhaba 32 yasındayım, 3 ay önce rektal bölge fissül ve fistül ameliyatı oldum cok agrılar cektım ancak hala oturamıyorum baskı kurdugumda agrı oluyor. doktoruma gittiğimde yaranın kapanmadıgını ve tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi (baska yerden deri alıp uzerine dikecekmiş) bunun baska çözümü yokmu? pisikolojim cok bozuk ve daha kötü olmaktan korkuyorum. kolonoskopi önerdi ameliyat öncesi ama tam giriş kısmında yaralar oldugundan korkuyorum yaptırmaya (ilaçlar isaL yapacak vs.) kötü sonuçlar olurmu lütfen fikrinizi söyleyin yardımcı olun. kliniğinizden randevu alacagım kolonoskopi için.

Öncelikle geçmiş olsun.Sizi muayene etmeden birşey söylemek zor.Uygun bir zamanda gelirseniz size bilgi verebilirim.
Önce Muayene edilerek sorun tam olarak ortaya konulmalı. Kolonoskopi daha sonra planlanabilir. Sadece Fistül varsa lazer uygulaması ile sorun giderilebilir. Bazı yaralar geç kapanabilir. Özelden ulaşırsanız ayrıntılı bilgi verebilirim. Geçmiş olsun.
Merhaba. Ameliyat raporlarınız, yapılan tetkikler ile birlikte detaylı bir muayene sonrası değerlendirme yapılması gerekir. Fistül tekrarlayabilen ve bazen tedavi süreci uzayabilen bir hastalıktır. Geçmiş olsun dileklerimle.
Op. Dr. Samet Mengüç
Op. Dr. Samet Mengüç Genel cerrahi İstanbul
Muayene etmeden birşey söylemem doğru olmaz...

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sorunuzu doktorunuza gönderebilmek için lütfen yerleşim yeri bilgilerinizi giriniz.