kıl dömesi

Hocam yaklaşık 2 yıldır kıl dönmesi varve ben bundan kaçtım sürekli şimdi ise apse yaptı sanırım ağrı var o bölgede... mikrodinüsektomi yapılabilir mi

muayene sonrasında uygun vakalarda mikrosinüsektomi yapılabilir.
Geçmiş olsun, apse varsa eğer boşaltılması gerekecektir. Apseli durumda mikrosinüzektominin başarılı olma şansı oldukça düşüktür.
Bir an önce Genel Cerrahi tarafından muayene olmanız ve tanınıza göre tedavi olmanızı öneririz.
Yrd. Doç. Dr. M. Ferhat Ferhatoğlu
Yrd. Doç. Dr. M. Ferhat Ferhatoğlu Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Cerrahi onkoloji İstanbul
yapılabilir ama apse olması başarı ihtimalini azaltır, gelip muayene olursanız daha sağlıklı yorum yapabilirim
Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk
Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk Genel cerrahi İstanbul
Abse durumunda zor.
Muayene ve tedavi olmazsanız hastalığınız ilerleyecektir.
Merhaba. Abse var ise öncelikle buna yönelik bir tedavi uygulanması gerekir. Sonrasında nasıl bir cerrahi işlem uygulanacağı hususunda sizi muayene eden Genel Cerrahi Uzmanı detaylı bilgi verecektir. Geçmiş olsun.
Prof. Dr. Ahmet Karamercan
Prof. Dr. Ahmet Karamercan Genel cerrahi, Cerrahi onkoloji Ankara
Merhaba,
Yapılabilir şüphesiz ama sana uygun mu?? görmeden cevap imkansız bir soru. Pilonidal sinüste fenol uygulaması, mikrosinüsektomi, Limberg flep veya cleft lift y en sık uyguladığımız yöntemlerin sadece birkaçı. Bence sen muayene ol, ne yapılarak bu hastalığın tedavi edileceğine cerrah karar versin. Geçmiş olsun.
Merhaba
Kuyruk sokumunda pilonidal sinüs absesi ( kıl dnömesi hastalığına bağlı abse ) varsa abse drene ( boşaltılmalıdır) edilmelidir.Pansumanlar sonrası iyileşme sağlandıktan bir süre sonra da hastalığınızla ilgili gerekli ameliyatı olmalısınız.Acilen genel cerraha hekimine baş vurmanız uygundur.
sağlıklı günler.
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu Genel cerrahi, Gastroenteroloji cerrahisi Ankara
Pilonidal sinus tedavisinde pratikte ciddi hatalarla karşılaşıyoruz. Tedavi stratejisinin ezbere değil, hastalığın yaygınlığına göre kararlaştırılması gerekiyor. Kadınlarda nadiren gelişen vakalarda veya hastalığın henüz çok dallanıp budaklanmadığı hastalarda bazı lokal bakımlarla ameliyatsız sorunu çözmek mümkün. Bu vakalarda kristalize fenol tedavisi ustaca uygulandığında sorun çözülebilmektedir. Hastanın hastanede kalmasını gerektirmeyen, işe ve normal yaşantısına hemen dönülebilen bir yöntem olan kristalize fenol tedavisi ile hastalarımızın %85-90'ında başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Yaygınlık nedeniyle ameliyat kaçınılmaz ise de bunun bazı incelikleri var ve flap yöntemlerinin doğru teknikle uygulanmaları gerekiyor. Bazı özet bilgilere internetteki videolarımızdan ulaşabilirsiniz. Bu hastalığın tedavisinde dünyadaki en büyük vaka serisine bizim sahip olduğumuzu biliyorsunuz. Flap cerrahisinin kozmetik sonuçları hakkında da duyarlı olunması gerekiyor. Öncelikle değerlendirilmeniz ve doğru stratejinin belirlenmesi önemli. Tercihen benimle irtibat kurmanızı, bana ulaşma şansınız yoksa bu konuda uzman ve deneyimli bir kolorektal cerraha ulaşmanızı öneririm. Doğru tedavi stratejisi ile sorununuz süratle ve komplikasyonsuz çözülecektir. Sevgiler...
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Op. Dr. Özgür Demirtaş
Op. Dr. Özgür Demirtaş Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Gastroenteroloji cerrahisi İzmir
Muayene edilmeli

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sorunuzu doktorunuza gönderebilmek için lütfen yerleşim yeri bilgilerinizi giriniz.