makattan kan gelmesi

iyi çalışmalar benim sorunum turşu ve acı biber tüketimi sonrası tuvalet ihtiyacı yaparken makattan kan gelmesi ancak normal günlerde kaşıltı ve ağrı olmuyor ama tuvalet ihtiyacı öncesi midem ve karnım şisiyor sadece tuvalet sırasında yıkarken oluyor ve kan geliyor ve şişme oluyor ben hemoyid mi oldum ne yapmam gerekiyor ilaç tevavisi var mı

geçmiş olsun. anal bölge muayeneniz uzman dr tarafından yapılıp tanı ve tedavisi planlanmalıdır.(hemoroid dışında bırden fazla hastalık bu durumu yapabilir)
Geçmiş olsun,
Anlattığınız sorunlar hemoroid, makat çatlağı (anal fissür) gibi rahatsızlıklarda görülebilir. Karnınızın şişmesi bu sorunlarla ilgili olabileceği gibi başka rahatsızlıkların belirtisi de olup; daha fazla tetkik yapılması gereğini ortaya çıkarabilir.
Hemoroid olabilir erken evre vakalara ilaç tedavisi veriyor uz ama muayene olmanız şart.
Doç. Dr. Mehmet Tahir Oruç
Doç. Dr. Mehmet Tahir Oruç Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Gastroenteroloji cerrahisi Antalya
Muayene etmemiz gerekir
Yrd. Doç. Dr. M. Ferhat Ferhatoğlu
Yrd. Doç. Dr. M. Ferhat Ferhatoğlu Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Cerrahi onkoloji İstanbul
hemorodi veya anal fissür buna benzer şikayetere sebep olabilir, mutlaka muayeneye gelmeniz gerekli
Merhaba. Makattan kan gelmesinin en önemli sebeplerinden biri hemoroidal hastalıktır. Ancak bunun dışında pekçok hastalığa bağlı olarak ta görülebilir. Bu nedenle muayene olmadan herhangi bir değerlendirme ve tedavi önerisinde bulunmak uygun değildir. Geçmiş olsun dileklerimle.
Op. Dr. Nazlı Ferhan Sayıt
Op. Dr. Nazlı Ferhan Sayıt Genel cerrahi Muğla
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Takdir edersiniz ki hastayı görmeden, muayene etmeden herhangi bir tanı koymak, farazi tedaviler önermek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.
Detaylı muayene ve gerekli tetkikler neticesinde hastalığınızın ne olduğu, nasıl tedavi edilebileceğine karar verilir. Bir Genel Cerrahi uzmanına muayene olmanız gerekiyor.
İyi günler diliyorum
Op. Dr. Cemal Kara
Op. Dr. Cemal Kara Genel cerrahi İzmir
Selamlar. Şikayetleriniz hemoroid hastalığına bağlı olabilir. Öncelikle bir genel cerrahi hekimine muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun.
Merhaba
Şikayetleriniz için genel cerrah tarafından muayene edilmelisiniz. Anal fissür yada hemoroid gibi kolayca tedavi edilebilecek bir rahatsızlığı tarifliyorsunuz. Karın şişkinliği için doktorunuz ek bir kısım tetkiklerde isteyecektir.
Sağlıklı günler dilerim.
Genel cerrahi tarafından fizik muayene olmanızı öneririm.
Geçmiş olsun,
Hemoroid veya anal fissür olabilir. Erken dönemde ilaç tedavi ile fayda sağlanabilir. Tabi ki bir genel cerrahi uzmanına görünmeniz ve muayene sonrasında tedavi başlamanızda fayda vardır.
Saygılarımla
Doç. Dr. Recep Aktimur
Doç. Dr. Recep Aktimur Genel cerrahi, Metabolik cerrahi Samsun
Öncelikle sizi muayene etmemiz gerekiyor, ancak bu şekilde sorunu bulup çözebiliriz
Geçmiş olsun , bu şikayetler hemoroidden kaynaklanabilir , hemoroidin hem ilaç hem cerrahi tedavisi vardır , muayene olmanızda fayda var .
Muayene olmaya gelirseniz daha iyi anlayabiliriz probleminizi.
Makattan kan gelmesi hemoroidden de olabilir, kalın barsaktan da kaynaklanabilir. Öncelikle bir genel cerrahi uzmanına muayene olmanız gerekir. Eğer hemoroidiniz yoksa size kolonoskopi yapılması gerekir. Geçmiş olsun.
Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk
Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk Genel cerrahi İstanbul
Hemoroid için ilaç tedavisi var. Ama önce sizin hastalığınızın teşhis edilmesi lazım. Bir genel cerrahi uzmanına başvurup muayene olunuz.
Bir gastroenteroloji uzmanına başvurmalısınız. Geçmiş olsun.
Karın fıtıkları alanında çalışıyorum.
Geçmiş olsun
bu tür şikayeti olan hastaların öncelikle bir genel cerraha muayene olması lazım. sonrasında gerek duyulursa kolonoskopi gerekir.
Yrd. Doç. Dr. Şafak Öztürk
Yrd. Doç. Dr. Şafak Öztürk Genel cerrahi İzmir
öncelikle muayene etmem gerekiyor.hemoroid veya fissür olabilirsiniz tedavileri biraz farklı oluyor. o nedenle mutlak muayene gerekli.
Sikayetlerinizin yediklerinizle mi yoksa dışkılama aliskanliklarinizla mi ilgili oldugu detayli sekilde sorguoanmalidir. Takibinde deneyimli bir cerrah tarafindan fizik muayene ve gerekirse rektoskopi ile muayene edilmesi gerekmektedir. Gecmis olsun.
Hemoroid ya da anal fissür gelişmiş olabilir. Muayene olmanızı öneririm. Öncelikle diyet ve ilaç tedavisi denenebilir. Ama diğer olası durumları ekarte etmek için muayene şart
şikayetleriniz hemoroid veya anal fissür dediğimiz makatta çatlak -yırtık şikayetleriyle uyumlu . Kanama taze kanama sanıyorum kabız kalmamaya ve acilı baharatlı şeyleri çok tüketmemenizi öneririm ilk aşamada ilaç tedavisi uygun olabilir cerrahi gerekip gerekmediği muayene sonrası karar verilebilir geçmiş olsun
Doç. Dr. Fahri Yetişir
Doç. Dr. Fahri Yetişir Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Gastroenteroloji cerrahisi Ankara
Bu anlatmış olduğunuz şikayetler hemoroid olan insanlarda olanlara benzemekle birlikte anal fissür ve anal fistül de dahil bir sürü başka hastalığın belirtisi olabilir bu nedenle sizin muayene olmanız şart.
Merhaba, tarif ettiğininz şikayetler hemoroid hastalığını düşümdürüyor. Size önerim; mutlaka bir genel cerrah tarafından muayene olmanız. Saygılarımla...
Doç. Dr. Uğur Deveci
Doç. Dr. Uğur Deveci Genel cerrahi Maltepe
Makattan kan gelmesinin en sık nedenlerini hemoroidal hastalik ve makat catlaklari olusturmasina ragmen daha az oranda bagirsak tumorleri ve iltihabi bagirsak hastaliklari da bu duruma yol acabilmektedir. Anlattiginiz durum hemioroidal hastaliga benzemekle birlikte mutlaka bir genel cerrah tarafindan muayene yapilmali ve bulgulara gore tedavi duzenlenmelidir. Kabizlik zor diskilama ve sert kivamli diski bu sikayetleri artirir. Muayene bulgularina gore kolonoskopik inceleme gerekebilir. Makat catlagi ya da hemoroid hastaliginda olabildigince lifli gida tuketmek diskilamayi duzene sokarak hastaligin duzelmesine katki saglamaktadir. Aci ve baharatli urunler sigara zararlidir. Ilac tedavisi ve evreye gore yapilacak olasi cerrahi mudahale muayene bulgularina gore belirlenir. Muayenede hemoroid ve catlak saptanmazsa ya da yas 50 uzerinde ise kolonoskopik inceleme mutlaka yapilmalidir. Cok gecmis olsun.
Op. Dr. Feyzan Kadir Ercan
Op. Dr. Feyzan Kadir Ercan Genel cerrahi Ankara
Makattan kanamalar basit bir çatlaktan olabileceği gibi ciddi hastalıkların işareti de olabilir. Bu nedenle en kısa zamanda bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. muayene ve tetkikler kanama yeri bulunana kadar sürecektir.
Op. Dr. Ahmet Bekin
Op. Dr. Ahmet Bekin Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Gastroenteroloji cerrahisi İstanbul
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Makattan kan gelmesi birçok hastalıkta karşımıza çıkabilir. Bunun tanısını koymak ve tedavi edebilmek için sizi muayene etmem gerekir. Ama fikir olsun diye söz ettiğiniz şikayetler daha çok anal fissür dediğimiz makat çatlağı hastalığına benziyor.
Op. Dr. Asım Ocaklı
Op. Dr. Asım Ocaklı Genel cerrahi İstanbul
Oncelikle anal bolgenin muayenesi gerekli daha sonar gerekirse endoskopi yapilmali saygilar
Mutlaka muayene olmalısınız. Kayseri de iseniz özel melikgazi hastanesine gelin yardımcı olayım
Birkaç nedene bağlı olabilir hemoroid veya başka bir neden.Bir genel cerraha müracaat ederek muayene olmanız gereki
Op. Dr. Tuncer Babür
Op. Dr. Tuncer Babür Genel cerrahi İstanbul
Sizde Hemoroidal Hastalık olabilir. Muayene olmanızda fayda var. Acılı baharatlı gıdalar hemoroid bezelerinde tahrişe neden olabiliyor, tüketmemekte fayda var. Yaşınızı belirtmemişsiniz, 50 yaş üzerinde kolonoskopi yapılmasında fayda var.
Şikayetleriniz hemoroidi işaret ediyor. Yine de en doğrusu fizik muayene. Elbette tedavisi mümkün olan bir hastalık. Geçmiş olsun...
Muhtemelen anal çatlak sorununuz. ilaç ile tedavi edilebileceği gibi ameliyatı ile de tedavi edilebilir
Anlattıklarınız hemoroid ile uyumlu.Bir genel cerrahi uzmanına başvurmanız uygun olur. Geçmiş olsun.
Prof. Dr. Ahmet Karamercan
Prof. Dr. Ahmet Karamercan Genel cerrahi, Cerrahi onkoloji Ankara
Merhaba,
Bahsettiğiniz problemin tam ismi "anitis". Gerçekte Hemoroid hastalığının bir parçası olan bu şikayette aynen hemoroid gibi tedavi edilir. Tabii kabızlığa bağlı küçük yırtıklarda da olabilecek bu şikayetle ilgili muayene olmanız şart.
Geçmiş olsun.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sorunuzu doktorunuza gönderebilmek için lütfen yerleşim yeri bilgilerinizi giriniz.