iyi çalışmalar benim sorunum turşu ve acı biber tüketimi sonrası tuvalet ihtiyacı yaparken makattan kan gelmesi ancak normal günlerde kaşıltı ve ağrı olmuyor ama tuvalet ihtiyacı öncesi midem ve karnım şisiyor sadece tuvalet sırasında yıkarken oluyor ve kan geliyor ve şişme oluyor ben hemoyid mi oldum ne yapmam gerekiyor ilaç tevavisi var mı
Op. Dr. Emre Özoran
Op. Dr. Emre Özoran
Genel cerrahi
İstanbul
Geçmiş olsun,
Anlattığınız sorunlar hemoroid, makat çatlağı (anal fissür) gibi rahatsızlıklarda görülebilir. Karnınızın şişmesi bu sorunlarla ilgili olabileceği gibi başka rahatsızlıkların belirtisi de olup; daha fazla tetkik yapılması gereğini ortaya çıkarabilir.

geçmiş olsun. anal bölge muayeneniz uzman dr tarafından yapılıp tanı ve tedavisi planlanmalıdır.(hemoroid dışında bırden fazla hastalık bu durumu yapabilir)

Yrd. Doç. Dr. M. Ferhat Ferhatoğlu
Yrd. Doç. Dr. M. Ferhat Ferhatoğlu
Genel cerrahi, Metabolik cerrahi, Cerrahi onkoloji
İstanbul
hemorodi veya anal fissür buna benzer şikayetere sebep olabilir, mutlaka muayeneye gelmeniz gerekli

Op. Dr. Uğur Kesici
Op. Dr. Uğur Kesici
Genel cerrahi
İstanbul
Merhaba. Makattan kan gelmesinin en önemli sebeplerinden biri hemoroidal hastalıktır. Ancak bunun dışında pekçok hastalığa bağlı olarak ta görülebilir. Bu nedenle muayene olmadan herhangi bir değerlendirme ve tedavi önerisinde bulunmak uygun değildir. Geçmiş olsun dileklerimle.

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Takdir edersiniz ki hastayı görmeden, muayene etmeden herhangi bir tanı koymak, farazi tedaviler önermek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.
Detaylı muayene ve gerekli tetkikler neticesinde hastalığınızın ne olduğu, nasıl tedavi edilebileceğine karar verilir. Bir Genel Cerrahi uzmanına muayene olmanız gerekiyor.
İyi günler diliyorum

Selamlar. Şikayetleriniz hemoroid hastalığına bağlı olabilir. Öncelikle bir genel cerrahi hekimine muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

Op. Dr. Servet Tali
Op. Dr. Servet Tali
Genel cerrahi
İstanbul
Genel cerrahi tarafından fizik muayene olmanızı öneririm.

Geçmiş olsun,
Hemoroid veya anal fissür olabilir. Erken dönemde ilaç tedavi ile fayda sağlanabilir. Tabi ki bir genel cerrahi uzmanına görünmeniz ve muayene sonrasında tedavi başlamanızda fayda vardır.
Saygılarımla

Op. Dr. Kutbettin Altun
Op. Dr. Kutbettin Altun
Genel cerrahi, Metabolik cerrahi
Antalya
Geçmiş olsun , bu şikayetler hemoroidden kaynaklanabilir , hemoroidin hem ilaç hem cerrahi tedavisi vardır , muayene olmanızda fayda var .

Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk
Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk
Genel cerrahi
İstanbul
Hemoroid için ilaç tedavisi var. Ama önce sizin hastalığınızın teşhis edilmesi lazım. Bir genel cerrahi uzmanına başvurup muayene olunuz.

Bir gastroenteroloji uzmanına başvurmalısınız. Geçmiş olsun.

Prof. Dr. Hasan Karanlık
Prof. Dr. Hasan Karanlık
Genel cerrahi, Cerrahi onkoloji
İstanbul
Sorunuzu lütfen makat hastalıkları konusunda deneyimli bir hekime yöneltiniz. Yaklaşık son 15yıldır sadece meme kanseri konusunda çalışan bir genel cerrahım.
Geçmiş olsun dileklerimle,
Prof Dr Hasan Karanlık

Karın fıtıkları alanında çalışıyorum.
Geçmiş olsun

öncelikle muayene etmem gerekiyor.hemoroid veya fissür olabilirsiniz tedavileri biraz farklı oluyor. o nedenle mutlak muayene gerekli.

Op. Dr. Muzaffer Bora Okar
Op. Dr. Muzaffer Bora Okar
Genel cerrahi
İstanbul
Öncelikle iyi günler dilerim. Sizin şikayetlerinizin sebebi hemoroidal hastalık yada anal fissür olabilir, ancak muayene edilmeden kesin bir şey söylemek yanlış olur. Muayene sonrasında öncelikle ilaç tedavisi yapılması, fayda görülmezse cerrahi işlem yapılması gerekebilir. Geçmiş olsun dilerim.

şikayetleriniz hemoroid veya anal fissür dediğimiz makatta çatlak -yırtık şikayetleriyle uyumlu . Kanama taze kanama sanıyorum kabız kalmamaya ve acilı baharatlı şeyleri çok tüketmemenizi öneririm ilk aşamada ilaç tedavisi uygun olabilir cerrahi gerekip gerekmediği muayene sonrası karar verilebilir geçmiş olsun

Op. Dr. Hakan Gök
Op. Dr. Hakan Gök
Genel cerrahi
İstanbul
Merhaba, tarif ettiğininz şikayetler hemoroid hastalığını düşümdürüyor. Size önerim; mutlaka bir genel cerrah tarafından muayene olmanız. Saygılarımla...

Doç. Dr. Uğur Deveci
Doç. Dr. Uğur Deveci
Genel cerrahi
İstanbul
Makattan kan gelmesinin en sık nedenlerini hemoroidal hastalik ve makat catlaklari olusturmasina ragmen daha az oranda bagirsak tumorleri ve iltihabi bagirsak hastaliklari da bu duruma yol acabilmektedir. Anlattiginiz durum hemioroidal hastaliga benzemekle birlikte mutlaka bir genel cerrah tarafindan muayene yapilmali ve bulgulara gore tedavi duzenlenmelidir. Kabizlik zor diskilama ve sert kivamli diski bu sikayetleri artirir. Muayene bulgularina gore kolonoskopik inceleme gerekebilir. Makat catlagi ya da hemoroid hastaliginda olabildigince lifli gida tuketmek diskilamayi duzene sokarak hastaligin duzelmesine katki saglamaktadir. Aci ve baharatli urunler sigara zararlidir. Ilac tedavisi ve evreye gore yapilacak olasi cerrahi mudahale muayene bulgularina gore belirlenir. Muayenede hemoroid ve catlak saptanmazsa ya da yas 50 uzerinde ise kolonoskopik inceleme mutlaka yapilmalidir. Cok gecmis olsun.

Op. Dr. Serdar Bekir Aksoy
Op. Dr. Serdar Bekir Aksoy
Genel cerrahi
İstanbul
Muayene olunuz. Makattan kanama önemli bir sorunun habercisi olabilir ...

Birkaç nedene bağlı olabilir hemoroid veya başka bir neden.Bir genel cerraha müracaat ederek muayene olmanız gereki

Op. Dr. Tuncer Babür
Op. Dr. Tuncer Babür
Genel cerrahi
İstanbul
Sizde Hemoroidal Hastalık olabilir. Muayene olmanızda fayda var. Acılı baharatlı gıdalar hemoroid bezelerinde tahrişe neden olabiliyor, tüketmemekte fayda var. Yaşınızı belirtmemişsiniz, 50 yaş üzerinde kolonoskopi yapılmasında fayda var.

Şikayetleriniz hemoroidi işaret ediyor. Yine de en doğrusu fizik muayene. Elbette tedavisi mümkün olan bir hastalık. Geçmiş olsun...

Op. Dr. Barış Gürsoy
Op. Dr. Barış Gürsoy
Genel cerrahi
Ankara
Muhtemelen anal çatlak sorununuz. ilaç ile tedavi edilebileceği gibi ameliyatı ile de tedavi edilebilir

Yrd. Doç. Dr. Murat Kalaycı
Yrd. Doç. Dr. Murat Kalaycı
Genel cerrahi
İstanbul
Anlattıklarınız hemoroid ile uyumlu.Bir genel cerrahi uzmanına başvurmanız uygun olur. Geçmiş olsun.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

  • Sorunuz anonim olarak yayınlanacaktır.

    Anlaşılır, kısa ve öz bir soru sorun.
  • Sorunuz, sadece bir uzmana değil konuyla alakalı olan ve sistemimizde yer alan tüm uzmanlara gidecektir.
  • İnternet, bir doktorun sağladığı tıbbi bakımın yerine geçemez. Eğer tıbbi bir sorununuz veya acil bir durumunuz varsa bir doktora başvurunuz.
  • Belirli bir vaka veya ikinci görüş talepleri hakkındaki sorulara izin verilmemektedir.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin
Cevabı size bildirmek için kullanacağız. Sitede görünmeyecektir.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.