merhabalar bende ki sorun geceleri rahat nefes alamama, sabahları burun içi ve ağız içi kuruluk,gündüzleri koku veya toz olduğunda aniden gelen sıralı hapşuruklar ve sürekli girip hissi ,sürekli burun tıkanıklığı ve gece hormama geçtiğimiz sene ramazan ayında muayene oldum burun eti küçültülmesi ve geniz etinin alınması gerektiğini söylediler ameliyat oldum 6-8 ay durumum iyiydi şimdi tekrar bu sorunlar baş gösterdi 3 aydır çok sıkıntılıyım. nefes darlıgı yaşıyorum sağlıklı nefes alamıyorum. burun etinin tekrar büyüme ihtimali varmıdır ne yapmam gerekiyor.?
Doç. Dr. Hakan Birkent
Doç. Dr. Hakan Birkent Kulak burun boğaz İstanbul
Merhaba. Geniz etinizin 6 aylık süre içerisinde tekrar tıkanıklık yaratacak kadar büyüyebileceğini tahmin etmiyorum. Eğer alerjik bir zemin söz konusu ise burun etleriniz tekrar büyümüş olabilir ve yeniden bir küçültme operasyonu gerekebilir. Ama tüm bu sorularınıza net cevap verebilmek ancak muayene olmanız ile mümkündür. Geçmiş olsun.

Uzm. Dr. Hasan Mercan
Uzm. Dr. Hasan Mercan Kulak burun boğaz İstanbul
Burun etlerinin tekrar büyüme ihtimali var. İlaç ile tedavi denenebilir. Yanıt alınamazsa cerrahi gerekebilir. Lütfen hekiminize başvurunuz. Size en doğru yolu gösterecektir. Geçmiş olsun.

Op. Dr. Fatih Gören
Op. Dr. Fatih Gören Kulak burun boğaz Eskişehir
anlattığınız problemlerde allerjiyi atlamamak lazım semptomlar allerjiyi gösteriyor allerjik rinitler burun etinde tekrar şişme yapabilir geçmiş olsun

Yrd. Doç. Dr. Tuna Kenar
Yrd. Doç. Dr. Tuna Kenar Kulak burun boğaz, Odyoloji Denizli
Şikayetlerinizden "allerjik rinit" dediğimiz bir hastalığınız olduğu anlaşılıyor yüksek ihtimalle. Bunun tanısı ve tedavisi için de bir KBB hekimine muayene olmanızı öneririm. Bu şekilde belirli dönemlerde allerji tedavisi alarak rahatlayabilirsiniz. Radyofrekans ile küçültülen burun etlerinde az da olsa tekrar büyüme olabilir, ancak radyofrekans ile tekrar küçültülebilir. Geçmiş olsun.

Op. Dr. Aziz Doğru
Op. Dr. Aziz Doğru Kulak burun boğaz Antalya
slm burun içinde herkeste olan olması gereken et parçalarına müdahale edildiyse eğer bunlar dönem dönem tekrar büyüyebilir. müsait bir zamanda bize uğrayabilirseniz kameralı muayene ile değerlendirmek daha uygun olur. geçmiş olsun

Doç. Dr. Salim Yüce
Doç. Dr. Salim Yüce Kulak burun boğaz İstanbul
merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Burun eti tekrar büyüyebilir. Sizin durumunuz allerjik rinit'e benziyor. Onun tedavisi ise cerrahiden ziyade bir takım ilaçların kullanımı şeklinde oluyor. Bir KBB hekimine muayene olunuz. Tekrar geçmiş olsun

Merhaba. Alerji ile ilgili bir değerlendirme yapılmadı ise bu açıdan tekrar bir görünün. Geçmiş olsun.

Op. Dr. Mehmet Celalettin Cihan
Op. Dr. Mehmet Celalettin Cihan Kulak burun boğaz Kayseri
Geçmiş olsun. Muayene olduğunuz hekim arkadaşıma tekrar kontrol olmanızı öneririm. Lakin bunu düşünmezseniz bulunduğunuz ilde bir başka KBB hekimine kontrol olup değerlendirmek uygun olur.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.