Hocam merhaba. Ben 30 yaşında evli ve 1 çocuk annesiyim. nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum fakat çok büyük buhranların içinden geçtiğimin farkındayım. en ufak bir moral bozukluğunda geçmişte yaşamış olduğum olayları tekrar tekrar yaşayıp hayatımı yaşanmaz bir hale sokuyorum. Çabuk öfkeleniyor, öfkem doğrultusunda en çok korktuğum şey olan oğluma zarar vereceğim düşüncesine kapılıyorum. Biz 4 kardeşiz. 3 yaşındayken annemi kaybetmiş, babamın yeniden evlenmesi sonucu hayatımıza üvey annemiz girdi. Sürekli bizi döverdi. Her bulduğu fırsatta bizi incitmekten hakaret etmekten, küfürler yağdırmaktan sanki zevk alırdı. Babamın hiç müdahale ettiğine şahit olmadık. Belki de oldu ama biz bilemedik hiçbir zaman. Belli bir zaman sonra kız kardeşi de bizde kalmaya başladı. O da aynı şekilde dövmezdi bizi ama sırf zevkine erkek kardeşimle beni kavga ettirirdi. erkek kardeşime o günlerde kalma bir nefret var içimde her ne kadar engel olamasam da.Ablama ve erkek kardeşime tuvaletleri yalatırdı. Yıllar geçti... babam 2000 yılında vefat etti. Birkaç gün sonra ise bizimle oturmak istemediğini söyledi ve ayrıldık . 2010 yılında intihara kalkıştım. Bİrçok kez tedavi görsem de pek verim alınamadı. en ufak şeyde yaşadıklarımı hala yaşıyor ve o günleri bir türlü unutamıyorum. Eşime ve oğluma verimli olduğum söylenemez. Hayata karşı çok öfkeliyim. Tartışma esnasında sinir krizleri geçirebiliyorum. Gelecekten bir beklentim olmamasına karşın oğlumun geleceğini karartmaktan korkuyorum. Sürekli olarak ona bağırıyor, öfkeli bir şekilde konuşuyorum. Bundan kurtulmamın yolu var mı? Ben geçmişimi tamamen unutup sağlıklı bir birey olmak istiyorum...
Sizi okurken bile aslında sizin ve sevdiğiniz insanların ne kadar zor durumda olduğu anlaşılıyor. Sizden ricam bir an önce iyi bir yardım alabileceğiniz, uzun süreli tedavi olabileceğiniz bir yere başvurun. Yoksa sizin gibi olacak bir çocuk yetiştirirsiniz. Geçmiş olsun.

İlgili sorular

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Başka bir soru sorun!

Bu içerik çok kısa. Sorunuz en az __LIMIT__ karakter uzunluğunda veya daha fazla olmalıdır.

  • Sorunuz anonim olarak yayınlanacaktır.

    Anlaşılır, kısa ve öz bir soru sorun.
  • Sorunuz, sadece bir uzmana değil konuyla alakalı olan ve sistemimizde yer alan tüm uzmanlara gidecektir.
  • İnternet, bir doktorun sağladığı tıbbi bakımın yerine geçemez. Eğer tıbbi bir sorununuz veya acil bir durumunuz varsa bir doktora başvurunuz.
  • Belirli bir vaka veya ikinci görüş talepleri hakkındaki sorulara izin verilmemektedir.

Soru sormak istediğiniz doktorun tıbbi uzmanlık alanını seçin
Cevabı size bildirmek için kullanacağız. Sitede görünmeyecektir.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.