Doç. Dr.

Tufan Cansever

verifiedCreated with Sketch.

14 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 063 profil ziyareti var

İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından girdiğim İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldum. 2000-2006 tarihleri arasında aynı fakültede Beyin ve Sinir Cerrahisi… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
14 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • P
  Konum: Tufan Cansever Muayenehanesi

  Dengemin bozulduğu,hayatı sorgulayıp,boğulduğumu hissettiğim bir zamanda çaldım Tufan Bey’in kapısını.Mucize beklemedim ama mucize oldu enerjisi. Ne yaptı, nasıl yaptı teknik kısmını anlayamasam da çok iyi hissediyorum ve bu benim için yeterliden fazlası...Çaresiz hissediyorsanız hayatınıza dokunmalı mutlaka.Binlerce kez teşekkür ederim Tufan Bey ????????

 • H
  Konum: Tufan Cansever MuayenehanesiHizmet: Kurdesen

  Kullandgm ilaclara ragmen Aylarca gecmeyen kurdesen (urtiker) rahatszlgm, tufan hocanin bio eneri tedavisi sonucu duzlemistr. Kendisine cok tsk ediyorm. Herkese de tavsiye ediyorum

 • Yaklaşık 20 yıldır devam eden IBS hastalığım vardı. IBS tedavileri hakkında internette araştırma yaparken, tedavi için Tufan Hoca giden hastaların yorumlarını okudum. Denemeye karar verdim. Şu an eskisine göre çok daha iyi hissediyorum. Tufan Bey'e ne kadar teşekkür etsem azdır. Saygılar.

 • E
  Konum: Tufan Cansever MuayenehanesiHizmet: Ulseratif kolit

  Kendim useratif kolit aynı zamanda bir kaç psikolojik sorunum için Tufan beye gittim. 5seansta bioenerji çok büyük bir değişim hisettim kendimde. Aynı zamanda da Tufan beyin güven veren yaklaşımı da bu değişimde büyük etkendir.

 • B
  Konum: Tufan Cansever MuayenehanesiHizmet: Bioenerji

  Merhaba,
  Bioenerji konusunda ilk deneyimimi yaşadım.bütün önyargılarımı yıktı dr tufan bey.kesinlikle ruhsal ve bedensel ihtiyacı olan herkes denemeli. Saygılar
  Elif

 • D
  Konum: Tufan Cansever MuayenehanesiHizmet: Beni rahatsiz eden olumsuz duygular üzerine çalışmak

  Tufan Bey'in enerji uzerine çalişmalarını duydugumda tanişmayi çok istedim.
  (8 yıldır çin tibbı ve enerji ile ilgilensem de kendimi bir yere kadar getirmiş ve tikanmiştim. Daha iyi hissetmeyi hakediyordum.)
  Kendisi ile.enerji üzerine sohbet ettikten sonra gecmişten bu gune taşiyip hala atamadiğım olumsuz duygularımin oldugunu soyleyince, kendisinin diğer danışanlarına da uyguladiğı ancak benim tecrube etmediğim bir yontemin de olduğunu ve bunu uygulamak istediğini bana soyledi. Memniniyetle.kabul ettim çunkü Tufan Bey'in duruşu, dinleyişi, bakişı sizinle birlikte idi.

  Bugün ilk kez çaliştik. Seansimız bugunluk bitti ve ben göğsümün ortasindan öküz kalkmış gibi hissediyorum:)
  Seanslarin devamini merakla bekliyorum.

  Selâmlar,
  Dilek Özata

 • T
  Konum: Tufan Cansever MuayenehanesiHizmet: Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

  Tufan hoca için söylenecek tek kelime var O da Süper bir Doktor olması. Hem hastaya yaklaşımı hem de Doktorluğu. Tufan hocamı tanımadan önce hangi Dr gitsem bana ameliyat demişlerdi ama aradan 5 yıl geçti ve Tufan hocamın tedavisiyle ameliyatsız ve yaşam kalitemi arttırarak yaşıyorum. Keşke sizin gibi Doktorlar çoğalsa...İyi ki varsınız

 • T
  Konum: Tufan Cansever Muayenehanesi

  Zayiflamak icin geldim. Ilk gunden istahim kapandi. Cabuk doydum. Yavas yemeye basladim. Bu beni cok sasirtti. 2 ayda 12 kg verdim. Cok mutluyum. Gelecegim gunu hedefliyorum. Sabirsizlikla bekliyorum. Istedigim kg inecegimede eminim. Daha once farkli seyler denedim. Diyetisyene gittim. Akupunture gittim. Ama bu cok farkli. Tesekkur ederim.

 • Konum: Tufan Cansever MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Kolumdaki agri nedeniyle gittim bilegimdeki 20 yillik karpal tunel sendromu ile ilgili oldugunu ogrendim, 20 yildir kimselere teslim edemedigim elimi kendisine 5 gun sonra ameliyat ettirecek kadar guven uyandirdi bende. Ilgi ve bilgisinden ve pozitif enerjisinden cok memnunum. Ameliyat sonrasi tekrar yazarim ;-)
  Sorunsuz ve cok basarili gecen karpal tuneli sendromu ameliyatim ve ameliyat oncesi ve sonrasinda surmekte olan bioenerji seanslari ile hizlanan iyilesme surecim icin sevgili doktorum Tufan Cansever'e sonsuz tesekkurler!

Hakkımda

Hakkımda

 • İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından girdiğim İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldum. 2000-2006 tarihleri arasında aynı fakültede Beyin ve Sinir Cerrahisi ihtisasımı tamamladım. 2008 yılında çalışmaya başladığım Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’nde 2012 yılında Doçentliğimi aldım. İlgi alanlarım Omurga cerrahisi ve Ağrı tedavisi.

  Tamamlayıcı tıp tedavisi eğitimine 2013 yılında Bioenerji ile başladım. 3 yıldır uyguladığım bu yöntemin yanı sıra, 2015 yılında tamamladığım ileri düzey algı değişimi eğitimi sonrası algı değişimi ve duygusal özgürleştirme tekniklerini de tedavi yöntemi olarak kullanıyorum.

  Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler:

  1.Türk Nöroşirürji Derneği (TND)
  2.Türk Omurga Derneği (TOD)


  Ödüller:

  1. 2009 yılı Dr. Yıldız Yalçınlar Bilimsel Araştırma Ödülüne; “Evaluation of spinal missile injuries with respect to bullet trajectory, surgical indications and timing of surgical intervention: A New Guideline”
  2. 2012 yılı Prof. Dr. Hamit Ziya Gökalp Genç Nöroşirürjiyen Teşvik Ödülü 2. lik ödülüne; “Dysfunctional Segmental Motion Treated with Dynamic Stabilization in the Lumbar Spine”
  3. 2005 yılı Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği Nöroşirürji uzmanlık tez desteğine “Subaraknoidal kanamada vazospazma arter duvarı, ven duvarı, arter ve ven kanlarının, farklı birleşimlerinin etkileri(Deneysel çalışma)

  Kurslar ve sertifikalar:

  1.Landeskrankenhaus-Universitaetklinikum Graz, Universitaetklinik für Neurochirurgie 2003 tarihleri arasında gözlemci doktor olarak çalışma
  2.2nd Hands-on Course “Surgical Management of Pain” Toulouse, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı Mikrocerrahi kursu 4-8/2/2008


  ESERLER:

  Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler:

  1. T. Cansever, E. Civelek, A. Sencer, A. Karasu, İ.Turantan, "Intermittent priapism in degenerative lumbar spinal stenosis: case report", Turk Neurosurg. (ISI) 17(4), 260-263, 2007.
  2. E. Civelek, T. Cansever, A. Karasu, P.A. Sabancı, A. Sencer, T. Kırış, "Chronic subdural hematoma after endoscopic third ventriculostomy: case report", Turk Neurosurg. (ISI) 17(4):289-293, 2007.
  3. E. Civelek, T. Kırış, K. Hepgül, A. Canbolat, G. Ersoy, T. Cansever, "Anterolateral approach to the cervical spine: major anatomical structures and landmarks. Technical note", J Neurosurg Spine. (ISI) 7:669–678, 2007.
  4. T. Cansever, E. Civelek, A. Sencer, A. Karasu, T. Kırış, K. Hepgül, H. Can, A. Canbolat, "Spinal cavernous malformations: a report of 5 cases", Surg Neurol. (ISI) 69(6):602-607, 2008.
  5. A. Karasu, T. Cansever, P.A. Sabancı, T. Kırış, M. İmer, E. Oran, A. Sencer, F. Ünal., "Craniocerebral civilian gunshot wounds: one hospital's experience", Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. (ISI) 14(1):59-64, 2008.
  6. A. Karasu, P.A. Sabancı, N. İzgi, M. İmer, A. Sencer, T. Cansever, A. Canbolat, "Traumatic epidural hematomas of the posterior cranial fossa", Surg Neurol. (ISI) 69(3):247-251, 2008.
  7. T. Cansever, A. Canbolat, T. Kırış, A. Sencer, E. Civelek, A. Karasu, "Effects of arterial and venous wall homogenates, arterial and venous blood, and different combinations to the cerebral vasospasm in an experimental model", Surg Neurol. (ISI) 71(5):573-579, 20098. E. Erdoğan, T. Cansever, "Pyogenic brain abscess", Neurosurg Focus (ISI) 24(6) E2, 2008.
  9. E. Civelek, A. Karasu, T. Cansever, K. Hepgül, T. Kırış, A. Sabancı, A. Canbolat, "Surgical anatomy of the cervical sympathetic trunk during anterolateral approach to cervical spine", Eur Spine J. (ISI) 17(8):991-995, 2008.
  10. B. Düz, T. Cansever, H.İ. Seçer, S. Kahraman, M.K. Daneyemez, E. Gönül, "Evaluation of spinal missile injuries with respect to bullet trajectory, surgical indications and timing of surgical intervention: a new guideline", Spine (ISI) 15;33(20):E746-753, 2008.
  11. H. Usul, E. Arslan, T. Cansever, U. Çobanoğlu, S. Baykal, "Effects of clotrimazole on experimental spinal cord ischemia/reperfusion injury in rats", Spine (ISI) 15;33(26):2863-2867, 2008.
  12. A. Karasu, T. Cansever, F. Batay, P.A. Sabancı, O. Al-Mefty, "The microsurgical anatomy of the hypoglossal canal", Surg Radiol Anat. (ISI) 31(5):363-367, 2009.
  13. A. Karasu, P.A. Sabancı, T. Cansever, K. Hepgül, M. İmer, I. Dolaş, K. Taviloğlu, "Epidemiological study in head injury patients", Ulus Travma Acil Cerrahi 15(2):159-163, 2009.
  14. E. Erdoğan, T. Cansever, "Transcallosal transbiforaminal approach to the third ventricle", Turk Neurosurg. (ISI) 19(2):192-196, 2009.
  15. S. Kabataş, S.B. Albayrak, T. Cansever, K.T. Hepgül, "Microvascular decompression as a surgical management for trigeminal neuralgia: a critical review of the literature", Neurol India. (ISI) 57(2):134-138, 2009.
  16. E. Demirçay, S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, "An anatomical variation of the third common digital nerve and recurrent motor branch of the median nerve", Neurol India. (ISI) 57(3):337-339, 2009.
  17. A. Sükan, S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, E. Demiralay, N. Altınörs, "Osteoid osteoma in the thorasic spine", Turk Neurosurg. (ISI) 19(3):288-292, 2009.

  18. C. Yılmaz, S. Kabataş, K. Hepgül, E. Bozdağ, E. Sünbüloğlu, T. Cansever, "Biomechanical analysis of multilevel discectomy and excision of posterior longitudinal ligament: An in vitro study in sheep", Neurol India. (ISI) 57: 4; 395-402, 2009.
  19. C. Yılmaz, O. Özger, S. Kabataş, T. Cansever, A. Akar, S. Gülşen, N. Altınörs, H. Caner, "The preventive effect of mexiletine on cerebral ischemic injury following experimental middle cerebral artery occlusion", Turk Neurosurg. (ISI) 19(4):367-373, 2009.
  20. S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, E. Demiralay, S Çelebi, H. Caner, "Giant craniocervical junction schwannoma involving the hypoglossal nerve: case report", Turk Neurosurg. (ISI) 20(1): 73-76, 2010.
  21. S. Kabataş, C. Yılmaz, T. Cansever, S. Gülşen, E. Sönmez, M.N. Altınörs, "The management of a complicated brain hydatid cyst: case report", Neurol Neurochir Pol. (ISI) 43(6): 575-578, 2009.
  22. C. Yılmaz, S. Kabataş, T. Cansever, S. Gülşen, İ. Çöven, H. Caner, N. Altınörs, "Radiofrequency facet joint neurotomy in treatment of facet syndrome", J Spinal Disord Tech. (ISI) 23(7):480-485, 2010.
  23. C. Yılmaz, S.O. Buyrukçu, T. Cansever, S. Gülşen, N. Altınörs, H. Caner, "Lumbar microdiscectomy with spinal anesthesia: comparison of prone and knee-chest positions in means of hemodynamic and respiratory function", Spine (ISI) 15;35(11):1176-1184, 2010.
  24. S. Kabatas, T. Cansever, C. Yılmaz, O.I. Koçyiğit, E. Coşkun, E. Demirçay, A. Akar, H. Caner, "Transforaminal epidural steroid injection via a preganglionic approach for lumbar spinal stenosis and lumbar discogenic pain with radiculopathy", Neurol India. (ISI) 58(2), 248-252, 2010.
  25. A. Karasu, E. Civelek, Y. Aras, P.A. Sabancı, T. Cansever, H. Yanar, G. Sağlam, M. İmer, K.T. Hepgül, K. Taviloğlu, A. Canbolat, "Analyses of clinical prognostic factors in operated traumatic acute subdural hematomas", Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. (ISI) 16(3):233-236, 2010.
  26. E. Erdoğan, T. Cansever, H.I. Seçer, C. Temiz, S. Şirin, S. Kabataş, E. Gönül, "The evaluation of surgical treatment options in the Chiari Malformation Type I", Turk Neurosurg. (ISI) 20(3), 303-313, 2010.
  27. E. Demirçay, S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, C. Tuncay, N. Altınörs, "Radiofrequency thermocoagulation of ganglion impar in the management of coccydynia: preliminary results", Turk Neurosurg. (ISI) 20(3), 328-333, 2010.
  28. C. Yılmaz, A. Akar, E. Civelek, B. Köksay, S. Kabataş, T. Cansever, H. Caner, "Brucellar discitis as a cause of lumbar disc herniation: a case report.",Neurol Neurochir Pol. (ISI) 44(5): .
  29. C. Yılmaz, S. Kabataş, S. Gülşen, T. Cansever, D. Gürkanlar, H. Caner, N. Altınörs, "Spontaneous supratentorial intracerebral hemorrhage: Does surgery benefit comatose patients?", Ann Indian Acad Neurol. (ISI) 13(3):184-187, 2010.
  30. A.M. Müslüman, A. Yılmaz, T. Cansever, H. Çavuşoğlu, I. Çolak, H.A. Genç, Y. Aydın, "Posterior lumbar interbody fusion versus posterolateral fusion with instrumentation in the treatment of low-grade isthmic spondylolisthesis: midterm clinical outcomes", J Neurosurg Spine. (ISI) 14(4):488-496, 2011.
  31. T. Cansever, E. Civelek, S. Kabataş, C. Yılmaz, H. Caner, N. Altınörs, "Dysfunctional segmental motion treated with dynamic stabilization in the lumbar spine", World Neurosurg. (ISI) 75(5-6):743-749, 2011.
  32. A.M. Müslüman, T. Cansever, A. Yılmaz, A. Kanat, E. Oba, H. Çavuşoğlu, D. Şirinoğlu, Y. Aydın, "Surgical results of large and giant pituitary adenomas with special consideration of ophthalmologic outcomes", World Neurosurg. (ISI) 76(1-2):141-148, 2011.
  33. E. Demirçay, E. Civelek, T. Cansever, S. Kabataş, C. Yılmaz, "Anatomic variations of the median nerve in the carpal tunnel: a brief review of the literature", Turk Neurosurg. (ISI) 21(3):388-396, 2011.
  34. T. Cansever, S. Kabataş, C. Yılmaz, H. Caner, "Spinal metastasis of occult lung carcinoma causing cauda equine syndrome with lumbar spinal stenosis", Turk Neurosurg. (ISI) 21(3):408-412, 2011.
  35. A.M. Müslüman, T. Cansever, A. Yılmaz, H. Çavuşoğlu, İ. Yüce, Y. Aydın, "Midterm outcome after a microsurgical unilateral approach for bilateral decompression of lumbar degenerative spondylolisthesis", J Neurosurg Spine. (ISI) DOI: SPINE11222.
  36. S. Kabataş, T. Cansever, E. Civelek, C. Yılmaz, "The therapeutic potential of neural stem cells in traumatic brain injuries", Curr Signal Transd T. (ISI) ;6(3):327-336, 201137. E. Civelek, T. Cansever, S. Kabataş, E. Demiralay, E. Demirçay, C. Comunoğlu, C. Yılmaz, N. Altınörs, "Comparison of histopathology of transverse carpal ligament in patients with idiopathic carpal tunnel syndrome and hemodialysis patients with carpal tunnel syndrome", Surgical Science 2, 8-12, 2011.
  38. O.I. Koçyiğit, S. Kabataş, E. Civelek, E. Tuncay, O. Omay, T. Cansever, A. Türköz, "A case of pituitary hemorrhage following cardiopulmonary bypass surgery", Surgical Science 2, 159-162, 201139. A.M. Müslüman, A. Yılmaz, T. Cansever, H. Çavuşoğlu, O. Kahyaoğlu, Y. Aydın, "Unilateral frontal interhemispheric transfalcial approaches for the removal of olfactory groove meningiomas", Turk Neurosurg. (ISI) DOI: .JTN . T. Cansever, S. Kabataş, E. Civelek , A. Kırçelli, C. Yılmaz , M. Müslüman, D. Ofluğoğlu, H. Caner, "Transforaminal epidural steroid injection via a preganglionic approach for the treatment of lumbar radicular pain", Turk Neurosurg. (ISI) DOI: .JTN . E. Civelek, T. Cansever, S. Kabataş, A. Kırçelli, C. Yılmaz , M. Müslüman, D. Ofluğoğlu, H. Caner, "Comparison of effectiveness of facet joint injection and radiofrequency denervation in chronic low back pain", Turk Neurosurg. (ISI) 2012;22(2):200-6. DOI: .JTN . A. Yılmaz, A.M. Müslüman, N. Dalgıç, T. Cansever, T. Dalkılıç, E. Kundakçı, Y. Aydın, "Shunt related cerebrospinal fluid infections and factors associated with the recurrence in children.", J Clin Neurosci. (ISI) DOi: 10.1016/j.jocn . E. Civelek, İ. Solmaz ,T. Cansever, M.B. Önal , S. Kabataş, N. Bölükbaşı, S. Şirin, S Kahraman, "Radiological Analysis of the Triangular Working Zone in Transforaminal Endoscopic Lumbar Discectomy", A Spine Journal (ISI) , - pp., 2011 , DOI: 25/8/2011'd1 kabul edildi

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi (Doç.)

Yayınlar

 • 38. O.I. Koçyiğit, S. Kabataş, E. Civelek, E. Tuncay, O. Omay, T. Cansever, A. Türköz, "A case of pituitary hemorrhage following cardiopulmonary bypass surgery", Surgical Science 2, 159-162, 201139. A.M. Müslüman, A. Yılmaz, T. Cansever, H. Çavuşoğlu, O. Kahyaoğlu, Y. Aydın, "Unilateral frontal interhemispheric transfalcial approaches for the removal of olfactory groove meningiomas", Turk Neurosurg. (ISI) T. Cansever, S. Kabataş, E. Civelek , A. Kırçelli, C. Yılmaz , M. Müslüman, D. Ofluğoğlu, H. Caner, "Transforaminal epidural steroid injection via a preganglionic approach for the treatment of lumbar radicular pain", Turk Neurosurg. (ISI) E. Civelek, T. Cansever, S. Kabataş, A. Kırçelli, C. Yılmaz , M. Müslüman, D. Ofluğoğlu, H. Caner, "Comparison of effectiveness of facet joint injection and radiofrequency denervation in chronic low back pain", Turk Neurosurg. (ISI) 2012;22(2):200-6. A. Yılmaz, A.M. Müslüman, N. Dalgıç, T. Cansever, T. Dalkılıç, E. Kundakçı, Y. Aydın, "Shunt related cerebrospinal fluid infections and factors associated with the recurrence in children.", J Clin Neurosci. (ISI) E. Civelek, İ. Solmaz ,T. Cansever, M.B. Önal , S. Kabataş, N. Bölükbaşı, S. Şirin, S Kahraman, "Radiological Analysis of the Triangular Working Zone in Transforaminal Endoscopic Lumbar Discectomy", A Spine Journal (ISI) , - pp., 2011 ,
 • 36. S. Kabataş, T. Cansever, E. Civelek, C. Yılmaz, "The therapeutic potential of neural stem cells in traumatic brain injuries", Curr Signal Transd T. (ISI) ;6(3):327-336, 201137. E. Civelek, T. Cansever, S. Kabataş, E. Demiralay, E. Demirçay, C. Comunoğlu, C. Yılmaz, N. Altınörs, "Comparison of histopathology of transverse carpal ligament in patients with idiopathic carpal tunnel syndrome and hemodialysis patients with carpal tunnel syndrome", Surgical Science 2, 8-12, 2011.
 • 35. A.M. Müslüman, T. Cansever, A. Yılmaz, H. Çavuşoğlu, İ. Yüce, Y. Aydın, "Midterm outcome after a microsurgical unilateral approach for bilateral decompression of lumbar degenerative spondylolisthesis", J Neurosurg Spine. (ISI)
 • 34. T. Cansever, S. Kabataş, C. Yılmaz, H. Caner, "Spinal metastasis of occult lung carcinoma causing cauda equine syndrome with lumbar spinal stenosis", Turk Neurosurg. (ISI) 21(3):408-412, 2011.
 • 33. E. Demirçay, E. Civelek, T. Cansever, S. Kabataş, C. Yılmaz, "Anatomic variations of the median nerve in the carpal tunnel: a brief review of the literature", Turk Neurosurg. (ISI) 21(3):388-396, 2011.
 • 32. A.M. Müslüman, T. Cansever, A. Yılmaz, A. Kanat, E. Oba, H. Çavuşoğlu, D. Şirinoğlu, Y. Aydın, "Surgical results of large and giant pituitary adenomas with special consideration of ophthalmologic outcomes", World Neurosurg. (ISI) 76(1-2):141-148, 2011.
 • 31. T. Cansever, E. Civelek, S. Kabataş, C. Yılmaz, H. Caner, N. Altınörs, "Dysfunctional segmental motion treated with dynamic stabilization in the lumbar spine", World Neurosurg. (ISI) 75(5-6):743-749, 2011.
 • 30. A.M. Müslüman, A. Yılmaz, T. Cansever, H. Çavuşoğlu, I. Çolak, H.A. Genç, Y. Aydın, "Posterior lumbar interbody fusion versus posterolateral fusion with instrumentation in the treatment of low-grade isthmic spondylolisthesis: midterm clinical outcomes", J Neurosurg Spine. (ISI) 14(4):488-496, 2011.
 • 29. C. Yılmaz, S. Kabataş, S. Gülşen, T. Cansever, D. Gürkanlar, H. Caner, N. Altınörs, "Spontaneous supratentorial intracerebral hemorrhage: Does surgery benefit comatose patients?", Ann Indian Acad Neurol. (ISI) 13(3):184-187, 2010.
 • 28. C. Yılmaz, A. Akar, E. Civelek, B. Köksay, S. Kabataş, T. Cansever, H. Caner, "Brucellar discitis as a cause of lumbar disc herniation: a case report.",Neurol Neurochir Pol. (ISI) 44(5): .
 • 27. E. Demirçay, S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, C. Tuncay, N. Altınörs, "Radiofrequency thermocoagulation of ganglion impar in the management of coccydynia: preliminary results", Turk Neurosurg. (ISI) 20(3), 328-333, 2010.
 • 26. E. Erdoğan, T. Cansever, H.I. Seçer, C. Temiz, S. Şirin, S. Kabataş, E. Gönül, "The evaluation of surgical treatment options in the Chiari Malformation Type I", Turk Neurosurg. (ISI) 20(3), 303-313, 2010.
 • 25. A. Karasu, E. Civelek, Y. Aras, P.A. Sabancı, T. Cansever, H. Yanar, G. Sağlam, M. İmer, K.T. Hepgül, K. Taviloğlu, A. Canbolat, "Analyses of clinical prognostic factors in operated traumatic acute subdural hematomas", Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. (ISI) 16(3):233-236, 2010.
 • 24. S. Kabatas, T. Cansever, C. Yılmaz, O.I. Koçyiğit, E. Coşkun, E. Demirçay, A. Akar, H. Caner, "Transforaminal epidural steroid injection via a preganglionic approach for lumbar spinal stenosis and lumbar discogenic pain with radiculopathy", Neurol India. (ISI) 58(2), 248-252, 2010.
 • 23. C. Yılmaz, S.O. Buyrukçu, T. Cansever, S. Gülşen, N. Altınörs, H. Caner, "Lumbar microdiscectomy with spinal anesthesia: comparison of prone and knee-chest positions in means of hemodynamic and respiratory function", Spine (ISI) 15;35(11):1176-1184, 2010.
 • 22. C. Yılmaz, S. Kabataş, T. Cansever, S. Gülşen, İ. Çöven, H. Caner, N. Altınörs, "Radiofrequency facet joint neurotomy in treatment of facet syndrome", J Spinal Disord Tech. (ISI) 23(7):480-485, 2010.
 • 21. S. Kabataş, C. Yılmaz, T. Cansever, S. Gülşen, E. Sönmez, M.N. Altınörs, "The management of a complicated brain hydatid cyst: case report", Neurol Neurochir Pol. (ISI) 43(6): 575-578, 2009.
 • 20. S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, E. Demiralay, S Çelebi, H. Caner, "Giant craniocervical junction schwannoma involving the hypoglossal nerve: case report", Turk Neurosurg. (ISI) 20(1): 73-76, 2010.
 • 19. C. Yılmaz, O. Özger, S. Kabataş, T. Cansever, A. Akar, S. Gülşen, N. Altınörs, H. Caner, "The preventive effect of mexiletine on cerebral ischemic injury following experimental middle cerebral artery occlusion", Turk Neurosurg. (ISI) 19(4):367-373, 2009.
 • 18. C. Yılmaz, S. Kabataş, K. Hepgül, E. Bozdağ, E. Sünbüloğlu, T. Cansever, "Biomechanical analysis of multilevel discectomy and excision of posterior longitudinal ligament: An in vitro study in sheep", Neurol India. (ISI) 57: 4; 395-402, 2009.
 • 17. A. Sükan, S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, E. Demiralay, N. Altınörs, "Osteoid osteoma in the thorasic spine", Turk Neurosurg. (ISI) 19(3):288-292, 2009.
 • 16. E. Demirçay, S. Kabataş, T. Cansever, C. Yılmaz, "An anatomical variation of the third common digital nerve and recurrent motor branch of the median nerve", Neurol India. (ISI) 57(3):337-339, 2009.
 • 15. S. Kabataş, S.B. Albayrak, T. Cansever, K.T. Hepgül, "Microvascular decompression as a surgical management for trigeminal neuralgia: a critical review of the literature", Neurol India. (ISI) 57(2):134-138, 2009.
 • 14. E. Erdoğan, T. Cansever, "Transcallosal transbiforaminal approach to the third ventricle", Turk Neurosurg. (ISI) 19(2):192-196, 2009.
 • 13. A. Karasu, P.A. Sabancı, T. Cansever, K. Hepgül, M. İmer, I. Dolaş, K. Taviloğlu, "Epidemiological study in head injury patients", Ulus Travma Acil Cerrahi 15(2):159-163, 2009.
 • 12. A. Karasu, T. Cansever, F. Batay, P.A. Sabancı, O. Al-Mefty, "The microsurgical anatomy of the hypoglossal canal", Surg Radiol Anat. (ISI) 31(5):363-367, 2009.
 • 11. H. Usul, E. Arslan, T. Cansever, U. Çobanoğlu, S. Baykal, "Effects of clotrimazole on experimental spinal cord ischemia/reperfusion injury in rats", Spine (ISI) 15;33(26):2863-2867, 2008.
 • 10. B. Düz, T. Cansever, H.İ. Seçer, S. Kahraman, M.K. Daneyemez, E. Gönül, "Evaluation of spinal missile injuries with respect to bullet trajectory, surgical indications and timing of surgical intervention: a new guideline", Spine (ISI) 15;33(20):E746-753, 2008.
 • 9. E. Civelek, A. Karasu, T. Cansever, K. Hepgül, T. Kırış, A. Sabancı, A. Canbolat, "Surgical anatomy of the cervical sympathetic trunk during anterolateral approach to cervical spine", Eur Spine J. (ISI) 17(8):991-995, 2008.
 • 7. T. Cansever, A. Canbolat, T. Kırış, A. Sencer, E. Civelek, A. Karasu, "Effects of arterial and venous wall homogenates, arterial and venous blood, and different combinations to the cerebral vasospasm in an experimental model", Surg Neurol. (ISI) 71(5):573-579, 20098. E. Erdoğan, T. Cansever, "Pyogenic brain abscess", Neurosurg Focus (ISI) 24(6) E2, 2008.
 • 6. A. Karasu, P.A. Sabancı, N. İzgi, M. İmer, A. Sencer, T. Cansever, A. Canbolat, "Traumatic epidural hematomas of the posterior cranial fossa", Surg Neurol. (ISI) 69(3):247-251, 2008.
 • 5. A. Karasu, T. Cansever, P.A. Sabancı, T. Kırış, M. İmer, E. Oran, A. Sencer, F. Ünal., "Craniocerebral civilian gunshot wounds: one hospital's experience", Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. (ISI) 14(1):59-64, 2008.
 • 4. T. Cansever, E. Civelek, A. Sencer, A. Karasu, T. Kırış, K. Hepgül, H. Can, A. Canbolat, "Spinal cavernous malformations: a report of 5 cases", Surg Neurol. (ISI) 69(6):602-607, 2008.
 • 3. E. Civelek, T. Kırış, K. Hepgül, A. Canbolat, G. Ersoy, T. Cansever, "Anterolateral approach to the cervical spine: major anatomical structures and landmarks. Technical note", J Neurosurg Spine. (ISI) 7:669–678, 2007.
 • 2. E. Civelek, T. Cansever, A. Karasu, P.A. Sabancı, A. Sencer, T. Kırış, "Chronic subdural hematoma after endoscopic third ventriculostomy: case report", Turk Neurosurg. (ISI) 17(4):289-293, 2007.
 • 1. T. Cansever, E. Civelek, A. Sencer, A. Karasu, İ.Turantan, "Intermittent priapism in degenerative lumbar spinal stenosis: case report", Turk Neurosurg. (ISI) 17(4), 260-263, 2007.
daha fazla

Ödüller

 • 3. 2005 yılı Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği Nöroşirürji uzmanlık tez desteğine “Subaraknoidal kanamada vazospazma arter duvarı, ven duvarı, arter ve ven kanlarının, farklı birleşimlerinin etkileri(Deneysel çalışma)
 • 2. 2012 yılı Prof. Dr. Hamit Ziya Gökalp Genç Nöroşirürjiyen Teşvik Ödülü 2. lik ödülüne; “Dysfunctional Segmental Motion Treated with Dynamic Stabilization in the Lumbar Spine”
 • 1. 2009 yılı Dr. Yıldız Yalçınlar Bilimsel Araştırma Ödülüne; “Evaluation of spinal missile injuries with respect to bullet trajectory, surgical indications and timing of surgical intervention: A New Guideline”

Bilinen Diller

 • Almanca
 • İngilizce
 • Türkçe

Deneyimler

 • İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD, İstanbul - Dr. Arş.Görevlisi (2000-2006)
 • Dr Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi - Devlet Hizmet Yükümlüğü (2006-2007)
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ankara, Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği - Uzm. Dr, Tbp.Teğ. (2007-2008)
 • Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD - Uzm.Dr (2008-2009)
 • Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD - Uzm.Dr.Öğr.Gör. (2009-2010)
 • Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD -Yrd.Doç.Dr (2010-2012)
 • Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD -Doç.Dr (2012 -2016)
 • Özel muayenehane (2016-)
daha fazla

Fotoğraflar