Uzm. Dr.

Tuğçe Sadıkoğlu

verifiedCreated with Sketch.

4 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 134 profil ziyareti var

Bursa Kız Lisesi mezunuyum, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra,Uludağ Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı nda uzmanlık eğitimimi tamamladım.… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
4 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • H

  Kilo vermek için tercih ettim.Çok memnun kaldım.Öncelikle ihtiyacımın ne olduğunu anlamak için çok iyi dinledi.Daha sonrasında da benim hem fiziksel hemde biyolojik olarak nelere ihtiyacım olduğunu anladı.Olumlıu sonuç aldım.Hazırlamış oldukları diyet listesi günlük hayatımla bağlantılı olduğundan uygularken zorlanmadım.Çok ilgililer.Tavsiye üzerine gitmiştim.İhtiyaç duyduğum heran ulaşabilyorum.İhtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

 • N

  Tavsiye üzerine gittim.Kilo vermek için tercih ettim.Bana ön gördüğü şekilde verebileceğim maksimum 10 haftada verebileceğim kilo miktarını verdirdi.Kendi özverimle ve Tuğçe Hanım'ın desteği ile süreci tamamladım.Kendisi çok pozitif ve anlayışlı biri. Bize önerdiği şekilde beslenmeme devam ediyorum.Vücudum hala kilo kaybediyor.İleride de kilo alırsam yine tercihim Tuğçe Hanım olacaktır.Ben sporu sevmememe rağmen spor yapmayarak 10 hafta 10 kilo verceğimi ve söyledi ve öyle de oldu.Spor ile desteklendiğinde daha fazla kilo kaybı olan danışanlarda oluyormuş.

 • M

  Tavsiye üzerine gittim Kilo vermek ve sağlıklı yaşam için tercih ettim.Benimle ilgilenmesinden,takibinden ve anlayışından dolayı memmun kaldım.8 haftada 5 kilo verdim.Herhafta yeni bir diyet listesi hazırladı bana.Hazırlamış oldukları diyet listesi günlük hayatımla bağlantılı olduğundan uygularken zorlanmadım.Sağlıklı beslenmeyi öğrendim.İhtiyaç duyduğum heran ulaşabiliyorum.İhtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

 • N

  Ben yıllardır migren ağrısı çekiyorum şiddetli olarak.Ve sıklıkla acile gidiyordum.Ayda 3 kez tekrarlıyordu migrenim.Ama şimdi hafif atlatıyorum,hastaneye gitmek zorunda kalmıyorum ayakta atlatmaya çalışıyorum.Herhangi bir ağrı kesici kullanmıyorum.Çok ağrım olduğunda Tuğçe Hanım ile görüşüyoruz.Hem görüntü olarak yüzümde değişiklikler olması hoşuma gitti.Tekrardan kısa zamanda uğrayacağım yanlarına.

Hakkımda

Hakkımda

 • Bursa Kız Lisesi mezunuyum, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra,Uludağ Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı nda uzmanlık eğitimimi tamamladım. Mecburi hizmetimi yaptıktan sonra bir süre Bursa da özel sektörde Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanı olarak çalıştım.Sağlık Bakanlığı onaylı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi nde Akupunktur, Medipol Üniversitesi nde Mezoterapi ve Kupa Terapi-Hacamat eğitimlerini tamamladım. 2016 yılı nisan ayından beri mevcut muayenehanemde çalışmaktayım.

Okullar / Eğitimler

 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Uludağ Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı
 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi - Akupunktur
 • Medipol Üniversitesi - Mezoterapi
 • Medipol Üniversitesi - Kupa Terapi ve Hacamat
daha fazla

Makaleler

 • Mezoterapi

  15 Ekim 2018

  Genç ve güzel kalmak hepimizin hayali ancak zaman akıp giderken cildimizden de bir şeyler götürüyor malesef. Yaşanmışlığın izleri olarak kabul edilen çizgilenmeler,...
 • MEZOTERAPİ

  12 Şubat 2018

  MEZOTERAPİ NEDİR? Bitkisel ve farmakolojik ilaçların, enjeksiyon yoluyla orta deri tabakasına uygulanması ile mezoderm kaynaklı organ patolojilerinin...
 • AKUPUNKTUR

  12 Şubat 2018

  Akupunktur nedir? Akupunktur, latince kökenli bir terim olup Acus:İğne ve Puncture:Batırma kelimelerinin birleşmelerinden meydana gelir. Akupunktur tedavisi,...
 • Mezoterapinin Uygulama Alanları ve Uygulama Şekilleri

  12 Şubat 2018

  Mezoterapinin çok kapsamlı bir uygulama alanı vardır ve birçok tedavide kullanılır.Cilt gençleştirme ,kırışıklıkların giderilmesi,leke tedavisi,saç tedavileri,...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Batı tıbbında hastalıklar, ilaç tedavisi ya da cerrahi yaklaşım ile tedavi edilmekte ancak bazı durumlarda yetersiz kalınmaktadır. Tamamlayıcı Tıp ta ise Akupunkturda olduğu gibi vücuda herhangi bir ilaç verilmeksizin mevcut dengenin sağlanması ile tedaviler mümkün. Buradan yanlış sonuç çıkarılmasın, neticede koroner bypass adayı bir hastayı tedaviden söz etmiyorum.Örnek olarak obez bir hastada akupunktur ile beslenme alışkanlığının desteklenerek düzenlenmesi ve kontrollü kilo kaybı gibi; koruyucu hekimlik ile engellenebilecek daha masum hastalıklardan bahsediyorum. Böylelikle çağımızın hastalığı obezitenin önüne geçerek belki de morbit obeziteye gidebilecek ve ciddi komplikasyon içeren cerrahi müdahaleleri gerektirebilecek bir hastalığı erken aşamada önlemekten bahsediyorum.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Sağlık olmazsa olmazımız. Mesleğimiz insan, hastalıklarsa çok çeşitli. Basit ya da komplike, tüm hastaların tam memnuniyeti büyük sorumluluk. Her zaman bunun bilinciyle çalışmak ve okumak.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Ben Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanıyım aynı zamanda. Uzun yıllar Yoğun Bakım Ünitesi ve ameliyathane hekimliği yaptım. Sıklıkla ameliyat öncesi kaygısı çok yüksek hastalar ve sonrasında da yoğun bakımda genel durumu ciddi hastalar ile ilgilendim. Hastalıkların oluşum aşamasını değil de hep sonuçlarını görüp tedavisiyle uğraştım. Şimdi artık koruyucu hekimlik yapıyorum.Kilo kontrolü, bilinçli beslenme, sigara bırakma, kırışıklık tedavisi, saç dökülmesinin tedavisi ve daha pekçok kişiye özel uygulama. Hepsi de birbirinden keyifli ve sonuçları da oldukça yüz güldürücü.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

İlk muayenemde yoğun sigara kokusundan çok rahatsız olduğum bir hastamın, birkaç ay sonra ziyaretime geldiğinde misler gibi kokması beni çok motive etmişti.