Uzm. Dr.

Ümit Akın Dere verifiedCreated with Sketch.

Beyin ve sinir cerrahisi

İletişim Bilgileri

 • Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi

  Yukarı Bahçelievler Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cd. No:45, Çankaya, 06490 Ankara

  Sigorta/Ödeme: Nakit, Kredi kartı

  Muayene için kabul edilen yaş grubu
  yetişkin, her yaştan çocuk

En Güncel Görüş

 • Konum: başka bir yerHizmet: Sinir sıkışması

  Doktor Ümit bey, sol bilegimdeki sinir sıkışması ameliyati ve tedavisi sürecinde gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

  Ümit Akın Dere2018-04-18

  Geçmiş olsun...İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum...

 • Hakkımda

  Hakkımda

  2007 senesinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki tıp eğitimimi tamamladıktan sonra 2015 senesinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimimi tamamladım. Mesleki eğitimimde bana yön veren ve bana tecrübelerini aktaran çok kıymetli hocalarımdan öğrendiğim ve bunu mesleğimin temel taşlarından biri haline getirdiğim en önemli bilgi: "Bizler için hastalık yoktur, hasta vardır; her hastanın kendine özgü durumları, ağrıyı algılama biçimi ve tedaviye verdiği yanıt değişebilir. Önemli olan karşındaki kişiyi bir obje olarak görmemek, onun da söylediklerine kulak verip, anlatmak istediklerini sabırla dinlemek, beklentilerine ve korkularına en içten şekilde yanıt verebilmektir.

  Röportaj

  Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

  Bir işi yapıyorsan doruk noktasında yapmalısın ve bu hedefe ulaşırken de yaptığın işten keyif almalısın.

  Açıkçası başka bir uzmanlık alanını değil başka bir mesleği bu kadar keyif alarak ve tüm zorluklarına rağmen sabırla icra etmem mümkün değilmiş gibi geliyor.

  Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

  Her meslekte olduğu gibi bizim için de zorlu zamanlar oluyor tabiki. Özellikle icra ettiğiniz meslek insan hayatı ile ilgili olduğu için her adımda bir kat değil bin kat daha dikkatli olmanız gerekiyor.

  Hastalarımız ise bizler için her biri bambaşka birer hikaye bambaşka hayaller ve ne yazık ki kimi zaman da hüzünler oluyorlar.

  Çalıştığımız arkadaşlarımız kimi zaman ailemiz, kimi zaman en yakın sırdaşımız oluyorlar.

  Birçok meslekte insanlar sadece kazanç sağlamak ya da bir kariyer sahibi olmak amacı ile çabalarken bizler için mesleğimiz hayatımızın bir parçası, yaşam şeklimiz olmaya başlıyor.

  İşin en zor kısmı ise olan tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen o beyaz ışığın altına geçtiğiniz zaman her şeyi unutup sadece ama sadece o ana odaklanabilmek; sizden bir umut, yeni bir başlangıç bekleyen o insana, o hakkettiği yeni hayatı kazandırabilmek.

  Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

  İlk olarak diyebilirim ki, hastalarımın yüzünde, tüm o sıkıntılı zamanlarının ardından, o mutluluğun yeniden oluştuğunu görebilmek. İkincil olarak ise bu mutluluğa ortak olmak. Son olarak ise bu işi yaparken ne olursa olsun kariyerimin her anından keyif almak ve ilerleyen zamanlarda da bu duygunun devam edeceğini bilmek.

  Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

  Devlet hizmet yükümlülüğü görevim sebebi ile Şanlıurfa'da bulunduğum dönemde ameliyat ettiğim Suriyeli göçmen bir kız çocuğunun bana bakarken gözlerinin içindeki o ürkeklik ile mutluluk arası ışıltıyı hala unutamıyorum. Ameliyatından sonraki dönemde hastanede yatarken yanına uğradığımda, elindeki peluş oyuncağı ile koridorda çömelmiş bir şekilde bana bakışında hissettirdiği duygular ise inanın anlatılamaz. Sanki, o ameliyat olan çocuk değil de evinin önünde abisini bekleyen küçük, afacan kız çocuğu...

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  1 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • Konum: başka bir yerHizmet: Sinir sıkışması

   Doktor Ümit bey, sol bilegimdeki sinir sıkışması ameliyati ve tedavisi sürecinde gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

   Ümit Akın Dere2018-04-18

   Geçmiş olsun...İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum...