Uzm. Dr.

Yasemin Soytürk Özseren

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon, Algoloji

49 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 1 141 profil ziyareti var

Uzm.Dr. Yasemin Soytürk Özseren 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünden uzmanlığını… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
49 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Bel ağrısı

  2007 yılından bu yana bel fıtığı ile uğraşıyorum. Ancak mart 2018 de 10 yıldır olmadığı şekilde belimdeki ve sağ ayağımda ki şiddetli ağrı nedeni gittiğim doktorların ameliyatlık duruma geldiğimi söylemeleri, fizik tedavi olmama rağmen sağ ayağımda ağrı kesici ve iğnelerin bile etki etmedigi 10 metrelik yolda 2 yada 3 kez dinlenmek kaydı ile yürümeye çalıştığım bir durumda iken internetten alternatif çözümler aramaya başladım ve yaptığım araştırmalar neticesinde ilk 26 Mayıs ta muayeneye geldim 3 gun sonra tedavi başlandı. ilk seanstan çıktığımda 100 metrelik yolda hiç dinlenmeden ve dik yürüdüm. Tedavim sona erdi inşallah daha da iyi olacağım. Güler yüzünüz içtenliğiniz için size ve çalışanlarınıza çok teşekkür ederim.

  Yasemin Soytürk Özseren2018-06-08

  Merhaba, öncelikli olarak vakit ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Hastalarımızın seanslara uyumu tedavi başarısı için önemlidir. Sizi tanıdığıma memnunum. Rüya'ya sevgilerimi iletin...
  Saygılarımla..

 • Z
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Bel agrisi sikayeti

  Yıllardır süregelen ve artarak devam eden belimdeki ve bacaklarima vuran ağrılar sebebiyle birçok doktora muayene oldum. Bel fıtığı teşhisiyle ameliyat olmam gerektiğini iletti birçoğu. Ameliyatı son çare olarak düşünmem sebebiyle alternatif tedavi arayışların sonucu internetteki olumlu yorumlardan ötürü Yasemin Hocam`a muayene olmak istedim. Kendisinin rahatlatıcı tavrı tedaviyi kabul erkendeki en önemli unsurdur. Gün içerisinde sürekli olan ağrılardan ötürü yurumemdeki mesafe de iyice kısalmıştı. Tedavi suresince agrilarim azalmaya ve günlük işlerimi daha rahat yapar hale geldim. Ama asıl düzelmeye başlamam tedaviden sonraki 2. Ayda gerçekleşti diyebilirim. Hicbir zorunluluğu olmadığı halde tedavi bittikten sonra kontrol randevusuna davet etmesi hastalarına ne kadar ilgi gösterdiğinin bir göstergesi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

  Yasemin Soytürk Özseren2018-05-29

  Merhaba, son durumunuzu bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Hastalarımızın tedaviye olumlu yanıt vermesi hekimler için çok kıymetli. Bazen tedaviye çok hızlı yanıt alıyoruz bazen de sizde olduğu gibi 6-8 hafta geçmesi gerekiyor. Hastanın hekimine güvenmesi, uyumu ve egzersiz ödevlerini düzenli olarak yapması tedavi başarısı için olmazsa olmazlarımızdan ve bu konuda bana yardımcı olduğunuz için ben ayrıca teşekkür ederim. Sağlıklı günler diliyorum. Saygılar...

 • H
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren Muaynehanesi

  Bir anda şişen, kızaran ve aşırı ağrı yapan ayak bileğim için bir ortopediste başvurdum, 3-4 güne bir şey kalmaz dedi ilaç, krem vs. verdi ama sonuç alamadım. Daha kapsamlı bir yere başvurdum yine hiç bir iyileşme olmadı. Bir kaç arkadaşımın önerisiyle Yasemin hanımdan randevu alabildim. Randevuları dolu olduğu halde ağrımın çok fazla olduğunu anlatınca çalışma saatlerinin dışında randevu verdi. Detaylı bir muayeneden sonra ortopedist Op.Dr.Kazım beyle ve cildiye uzmanı Dr.Züleyha hanım ile yaptığı konsültasyon sonucu başlanan tedavi 2 gün sonra sonuç vermeye başladı ve 5.günün sonunda tamamen iyileşme sağlandı. Minel Kliniğin güleryüzlü doktorlarına ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.

  Yasemin Soytürk Özseren2018-05-29

  Merhaba, tedaviden fayda görmeniz ve hızlı bir şekilde yanıt almanıza mutlu oldum. Değerli vaktinizi ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın.
  Sevgillerimle..

 • Y
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Boyun fıtığı ağrıları, poster bozukluğu

  Kendim de pediatri doktoruyum. Yasemin Hanım’ın ismine sitenizde rastladım. Anamnez (öykü alma) kısmından fizik muayene nöral terapi manuel terapi kısımlarına kadar çok titiz, her adımının arkasındaki basamakları tek tek anlatarak seansları tamamladı. Ağrılarımın %70 inden kurtuldum diyebilirim. Kalanını yavaş yavaş halledebilen için hareketler hayatımda gerçekleştirmem gereken düzenlemelere başladık. Herkesin karşılaşmayı umacağı bir hekim. Kendisine buradan da çok teşekkür ederim.

  Yasemin Soytürk Özseren2018-04-10

  Merhaba Doktor Hanım,
  Meslektaşımdan böyle güzel geribildirim aldığım için çok mutlu oldum. Kas ağrıları sizin gibi işi stresli kişilerde görülmektedir. Sadece mekanik yüklenmeler değil mental yüklerimiz de kas iskelet sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Sizi tanıdığım için ben de çok mutlu oldum. Artık kızlarım hastalandığında her şeylerini tanışabileceğim değerli bir pediatri uzmanı tanıdım. Vakit ayırıp yorum yazdığınız ve son durumunuzu bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
  Sevgilerimle..

 • M
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Manuel Terapi

  Yaklaşık 1 senedir, son 6 ayda ise hareketimi kısatlayan beni hayattan soğutan bel fıtığı ağrılarım sonucu Yasemin hanımla tanıştık. Yasemin hanima kadar başvurduğum tedaviler beni 1 adım öteye götürmedi. Yasemin hanimla detaylı bir muayene ve 3 seanslık bir tedavi süreci sonunda ağrılarım büyük oranda azaldı. Kendisi gerçekten işinde uzman bir doktor. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

  Yasemin Soytürk Özseren2018-04-10

  merhaba,
  Öncelikli olarak son durumunuzu bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Tedavinin başarılı olması ve şikayetlerinizin büyük oranda azalmasına mutlu oldum. Değerli hastalarımızın tedaviye uyumu tedavi başarısı için çok önemlidir. Kendinize iyi bakın.
  Saygılarımla..

 • S
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Boyun fıtığı

  Annemin dayanilmaz ağrıları vardı, bu süreçte diğer tedavilerden bir sonuç alamadık, Yasemin hanım hanıma ulaştıktan sonra 3 haftada lik bir tedavi aldık tedavi bugün son buldu şu an annemin ağrilarinda %50 azalma var normal hayatını sürdürüyor. Yasemin hanım sadece hekimlik yapmadı insan olarakta bize çok destek oldu. hastasına yaklaşımı o kadar içten ki. Bize çok yardımcı oldu, gönül rahatlığıyla herkes e tavsiye ederim.iyi ki varsınız

  Yasemin Soytürk Özseren2018-03-20

  Merhaba,
  Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.Hastalarımızın tedavilerden fayda görmesi biz hekimler için en önemli motiviasyon kaynağı. Hastanın uyumu, hekimine inancı tedavide çok önemli. Annenizde de yapılan işlemlerin başarılı olması beni çok mutlu etti. Güzel yorumunuz için tekrar teşekkür ederim. Annenize sevgi ve saygılarımı iletin..

 • H
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Bel fıtığı omurga ağrısı

  5 yıldır geçmeyen şiddetli bel ve omurga ağrım vardı.Gitmediğim doktor hastane kalmamıştı.Yasemin hanıma Çankırı’dan Atilla hocam sayesinde tavsiyesiyle ulaştım.Ağrılarım yarı yarıya geçti kendisi 3 seans olarak tedavi uyguladı.Ağrılarım mucizevi olarak azaldı.Allah kendilerinden bin kere razı olsun.Kendisine çok inanarak gitmiştim çok güleryüzlü çok değişik bi enerjisi var çok kolay motivasyon sağlıyor.Hiç korkulucak birşey yok.Herkese tavsiye ediyorum ağrılarınızla yaşamayın kendisiyle keşke daha önce tanışmış olsaydım.

  Yasemin Soytürk Özseren2018-02-06

  Merhaba Hidayet hanım, şikayetlerinizin azalması tedaviden fayda gördüğünüzün işareti. Şikayetinizi, 'boynumdan kuyruk sokumuna kadar bütün omurgamda ağrım var' diye anlatmıştınız. Bana güveniniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Torununuz Mert Efeyi öpüyorum. Genç babaanne olmanın tadını çıkarın.
  Sevgilerimle...

 • Y
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren Muaynehanesi

  25 yaşımdayım ve şu an 6. sınıf tıp öğrencisiyim. 10 yıl önce başlangıç aşamasında bel fıtığım olduğu söylenmişti. Ancak kendime dikkat etmemem, lisede yurtta kalmam, ağır kitap kolileri kaldırmam sonucunda fıtığım ilerledi, sağ bacağıma vuran ağrılarım olmaya başladı. Ancak o dönem fizik tedavi ve egzersizle ağrılarım geriledi. Daha sonra tıp fakültesine başladım ve tempom daha da yoğunlaştı, ağır kitaplar taşımaya başladım. L4-L5 ile L5-S1'deki fıtıklarım giderek ilerledi. Daha sonra L5-S1 fıtığı sebebiyle sağ bacağımda his kaybı gelişti.Yine hastanede aldığım fizik tedaviler ve egzersizle ağrılarım geriledi ancak artık çok daha küçük şeylerde dahi ağrılarım olmaya başladı. His kaybı ise kalıcı hale gelmişti. Bu yüzden daha da dikkat etmem gerekiyordu.
  Ancak tıp okurken buna pek de dikkat edemedim ve en sonunda Mart 2017'den başlamak üzere giderek artan ağrılarım olmaya başladı. Dinlenmeme rağmen pek gerilemiyordu. Mayıs 2017'den itibaren de oturamaz hale gelmiştim, çoğunlukla yatakta dinleniyordum, ders çalışıyordum. 5. sınıf bitip 6. sınıfa da başlamadan önceki kısa tatilimde yine Afyon'da kapsamlı bir fizik tedavi aldım ve çok fayda gördüm. Temmuz ayında intörnlüğe başladıktan 1 hafta sonra ise fizik tedavi öncesindeki o eski ağrılarım geri dönmüştü, yine oturamaz, ağrıdan eğilemez-hareket edemez hale gelmiştim. Güçlü ağrı kesiciler kullanmaya başladım ve 2 ay boyunca her gün ağrı kesici kullandım, aynı zamanda o arada tekrar fizik tedavi aldım. Fakat çalışmaya da devam ettiğim için bu sefer fayda göremedim. Bunun üzerine 6 Eylül 2017'de Dr. Yasemin hocamın kliniğine gittim. Muayenesi sonucunda manuel terapiden fayda görebileceğime inandım ve tedaviye başladık. İlk seanstan itibaren o güçlü ağrı kesicileri bıraktım. 1. seans sonrası ağrılarım %30 kadar geriledi. 10 gün sonra 2. seans oldu. O arada olan ağrılarım için de 2-3 güne bir hafif bir ağrı kesici aldım. 3. seans kapsamında ise manuel terapinin 2. seanstan 10 gün sonra, hacamatın da yaklaşık 2 hafta sonra uygulanmasıyla tedavim sonlandı. Bütün tedavi sürecinde o hafif ağrı kesiciyi de giderek daha seyrek kullandım ve en sonunda da bıraktım. Hareketlerim ve günlük oturma sürem giderek arttı. Tedavinin bitmesinin üzerinde 1 ay geçti ve ağrılarım şu an toplamda %90 geriledi. Kalan %10'luk ağrı ise çok ayakta kalma, çok yürüme gibi durumlarda oluyor ve biraz dinlenince geçiyor. Şu an acilde çalışıyorum ve çok yoğun bir tempoda çalışıyorum. Ancak yine de o eski ağrılarım yok, hiç ağrı kesici kullanmıyorum; olan ağrılarım da dinlenmeyle geçiyor. Bundan sonra da Dr. Yasemin hocamın verdiği egzersizlere ve yaşam önerilerine dikkat ettiğim sürece aynı şeyleri tekrar yaşamayacağımı düşünüyorum.
  Dr. Yasemin hocam ile ekibine güler yüzü ve uzman bilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. :) İyi ki tanıdım sizi :)

  Yasemin Soytürk Özseren2017-11-11

  Merhaba genç meslektaşım, bel fıtığı ve bel ağrısnın tek nedeni mekanik yüklenme değildir.Üniversite sınavına hazılandığınız dönemde yaşadğınız stres ve sonrasında tabiki tıp eğitiminin zorlukları ve stresi bel sıkıntısının ilerlemesine neden olmuş. Tüm hastalıklarda olduğu gibi bel fıtığında da bütüncül tedavi yaklaşımı çoğu zaman başarlı olabilmektedir. Sevgili Adile bilinçli olman, tedaviye uyumlu olman benim işimi çok kolaylaştırıdı.Şikayelerini ve tedavi sürecini paylaşmana mutlu oldum. Meslek hayatında başarılar dilerim. Sevgilerimle.....

 • O
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Manuel Terapi

  Yasemin hoca’ya çok teşekkürler sırt ağrılarım 4 yıl boyunca devam ediyordu manuel terapi şifalı eller sayesinde iyi oldum Allah razı olsun

  Yasemin Soytürk Özseren2017-11-11

  Merhaba Orhan bey, tedavinin başarılı olması ve şikayetlerinizin geçmesine çok sevindim. Yoğun iş temponuzda vakit ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Şırnak'a sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

 • Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Bel Fıtığı

  Yaklaşık altı ay evvel düzenli yaptığım sporumun ertesi gününde yataktan iki büklüm kalkmış, bel ağrım yirmi dört saat sonra yerini sağ bacakta uyuşma ve ağrıya bırakmıştı. İlk gittiğim doktor "3-4 hafta bekleyelim, uyuşma geçmez veyâ azalmazsa, gel." demişti; nitekim gittim, yapılan 1 dakikalık muayeneden sonra "önemli olmayan bir fıtığım" olduğunu, egzersizle rahatlayacağımı söylemişti. -Rahatlamamıştım. Nisan ayında aldığım MR sonucu, L3-L4 ve L4-L5 'te fıtığım olduğunu tescillemişti. Fizik tedavi tavsiye edildi, yazın almamın daha iyi olacağını düşünerek sonraya ertelemiştim.

  Haziran ayının ilk günlerinde ise yukarı doğru uzanırken belimin orta yerine âdeta bıçak saplanmıştı. Yine iki büklüm olarak gittiğim doktor beni epeyce endişelendirmişti. Ağrı kesici-kas gevşetici iğnelerle rahatladıktan sonra 20 gün fizik tedavi aldım; pek faydasını gördüğümü söyleyemem. Evde alıştırmaları yaptım, ayaklarımı yüksek bir yere uzatayım derken belime yine aynı ağrı saplandı. Yine iğne yaptırmam gerekti, kas gevşetici-ağrı kesici iğne kullandığım üçüncü günde arkadaşımın "manuel terapiyi araştır istersen!" önerisine uyarak internet ortamında bu işi yapan bir doktor araştırmaya başladım. Buradaki olumlu yorumların vesilesiyle Dr. Yasemin hocamızı buldum; hemen iki gün sonrasına randevu aldım.

  Yasemin hocamız tarafından kılı kırk yararcasına yapılan muayenem 50 dakika kadar sürdü. Muayene esnâsında emin ellerde olduğumu hissettim. Fıtığımın önemli olmadığını, yoldan geçen herhangi bir kimsede dahi böylesine bir fıtığın olabileceğini, esas sorunumun kas kısalığından kaynaklandığını, 3 seans manuel terapi ve bir nöral terapiyle rahatlayacağımı öğrendim.
  25 Temmuzda ilk seansımı aldıktan sonra eve döndüğümde bir özlemle ve abartarak 3 saat kadar aralıksız oturabilmiştim ki, son bir haftada toplam 2 saat oturamamıştım. Bir hafta sonra son seansımı da alarak muayenehâneden oldukça rahatlamış olarak ayrılmıştım.

  Sonuç olarak: Yasemin Hocamızın yaklaşımından anladığım kadarıyla, MR sonucu tek başına pek bir anlam ifâde etmiyor, esas önemli olan, hastanın öznel durumu. Bunun da doğru teşhis konulmasında ve hastaya uygun alıştırma verilmesinde son derece önemli olduğunu düşünüyorum ki, 'bana' özel, bana uygun verilen alıştırmalarla yaklaşık 6 aydır 20 santim dahi kaldıramadığım ayağımı şu an 75 santim kadar yukarı kaldırıp esnetiyor, hareketlerimi bazen zorlansam da düzenli yaptıkça, gün geçtikçe rahatlıyor, yine 6 aydır zıplamaya, gerilmeye korkarken şimdi güvenle bunları da daha rahat yapabiliyorum.
  Ayrıca, son 5 aydır her oturup kalktığımda dik bir duruşu yaklaşık 15 adımda sağlayabiliyordum. Şimdi oturduğum yerden dik şekilde kalkabiliyorum.
  Seanslardan birinde kanımın alınarak değerlerime bakılması, seansların sonunda gerek bağırsak florası gerekse de hücrelerimiz için gerekli gıda takviyelerinin tavsiye edilmesi de Yasemin Hocamızın vücudumuzu bel, ayak, iç organlar diye değil, bir bütün olarak ele aldığını gösteriyor ki bu, hoşuma giden en önemli yanlardan biriydi.
  Güleryüzü, içtenliği, muayenehâne dışında sorduğum sorulara verdiği yanıtlar için kendisine teşekkür ediyorum.
  Elleriniz dert görmesin.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-09-06

  Merhaba Ömür bey, geç cevap verdiğim için kusuruma bakmayın. Ayrıntılı geribildiriminiz için çok teşekkür ederim. Sizin de belirttiğiniz gibi MR sonucu tek başına anlamlı değil. Ayrıntılı fonksiyonel muayane ve hastalarımızın şikayetlerini anlatan ifadeleri çoğu zaman tedaviyi planlamak için yeterli oluyor. Bana olan güveniniz, tedavi önerilerime göstermiş olduğunuz uyum, egzersizlerinizi yapmaktaki çabanız sayesinde beraber bu kas dengesizliklerinin üstesinden geldik. Kendinize iyi bakın. Saygılar...

 • Y
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Omuz dirsek el ağrıları

  Aylardır geçmeyen omuz, dirsek ve el ağrılarım vardı. Hepsinin kaynağının boyun fıtığı olduğu düşünüldüğü iÇin önce ameliyat denildi. Ameliyat olmak İstemediğim için boynumdan fizik tedavi gördüm. Ama fayda göreceğim yerde ağrılarım dahada arttı. Öyle çok ağrım vardı ki artık dirseğimden ameliyat olmaya kara vetmiştim. Yasemin Hn. ameliyatsız iyileşebileceğimi söylediğinde çok ihtimal vermemiştim. Yasemin Hn.a geldiğimde çok da inanarak gelmemiştim açıkçası. Omzumdaki ağrıların sebebi meğer başkaymış. Kireçlenme,tendonit ve minimal Kas yıtığı, dirsekte sinir sıkışması, elimde de Tetik parmak ve Karpal tünel mevcutmuş. İnanılmaz ama 3 seansta hepsi gitti. Allah razı olsun Yasemin Hn.ın sihirli elleri ve uyguladığı tedaviyle artık ağrılarım olmadan geceleri uyuyabiliyorum. 4 hastane 4 Dr gezdim. Ama çareyi iyi yürekli, güler yüzlü, işin uzmanı Yasemin Hn.da buldum. Kas ve iskelet sistemi ağrılarınızı hele de ameliyatsız geçmez denilen rahatsızlıklarınızı Yasemin Hn.a görünmeden tedavi ettirmeyin derim. Kısa zamanda tedavi olup yaşam kalitenizi anında artırabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ederim.Teşekkürler Yasemin Hn. Allah sihirli ellerinize dert vermesin....

  Yasemin Soytürk Özseren2017-08-12

  Merhaba Sevgili Yeliz, vücudumuzda 600'ün üzerinda kas var ve bu kaslar birbiriyle ilişki halinde. Ve bu kas zincirlerinin birinde olan problem diğer sıkıntıları da tetikleyebiliyor. Tedavinin de lokal değil bütüncül olması gerekiyor. Kaslar tedaviye çok güzel yanıt veren organlar yeter ki doğru kaslar çalışılsın ve hasta tedaviye uyumlu olsun. Değerli vaktinizi ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Ceren ve Yaren'e sevgiler. Kendinize iyi bakın..

 • E
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Randevu

  Dans ederken sol bacağımda, dizimde oluşan sıkıntılı hissin sebebini bir türlü anlayamamıştım. Bir çok doktora gitmiş olmama rağmen sebebi belli olmadı. Daha önceden teşhisi konan bel fıtığı kaynaklı olduğuna inanıyordum. Daha önce tango dersini bu sebeple bıraktım. Yaklaşık 1 yıl sonra başladığım salsa dersinde benzer sıkıntılar yine oluştu, sol bacağımda resmen yanma hissim vardı. Ayağıma doğru uzanıyordu, artık dışarda yürüyüş yaparken bile bu yanma hissiyle karşılaşınca dansı bırakacak olmaya ek olarak sağlığımdaki bozulma da beni bayağı bir üzmeye başlamıştı. Ancak bir yakınımın artık bu konunun üzerine gitmem, sebebini anlamam için beni teşvik etmesi ve beyin cerrahi bölümünden ziyade iyi bir fizik tedavi doktoruna gitmemi önermesiyle fizik tedavi doktorlarını araştırmaya başladım. Doktor takvimi sitesinden bu konuda pozitif çok sayıda hasta görüşüne sahip olan Yasemin hanım dikkatimi çekti. Ve kendisine gelmeye karar verdim. İlk seansta mr sonuçlarımdan ziyade eliyle tüm vücudumu, kaslarımı, eklemlerimi inceleyerek sorunun fıtıktan ziyade kas kısalığından kaynaklandığını belirttiğinde çok şaşırdım. Çünkü ben bu döneme kadar hep var olan bel fıtığımdan dolayı sol bacağımda sıkıntı yaşadığıma inanıyordum. Sol tarafımda olan kas kısalığının zincirleme yukarıdan aşağıya tüm vücudumu etkilediğini öğrendim. Ayrıca kalçamdaki sakroiliak eklemde hareket kısalığı varmış, bu da kasları etkiliyormuş, kaslar da karşılıklı olarak onu etkiliyormuş. Çözüm olarak kaslarımın güçlenmesi için manuel terapiyi ve sonrasında vereceği egzersizleri önerdi. Ayrıca hareketten hiç bir zaman korkmamam gerektiğini, dansın vücuduma hiç bir zaman zarar vermediğini söyledi, ben çok şaşkın ve mutlu hissettim bunu duyunca. Manuel terapi seansları devam ederken dansa da devam ettim. Zamanla dansta olan sıkıntılarım azaldı. Manuel terapi sırasında kaslarımı gererek güçlendirdiğini belirtiyordu ve her seansta ben aklıma gelen tüm soruları sorup cevapları alabiliyordum, kendimi çok rahat ve özel ilgilenilmiş, özen gösterilmiş olarak hissediyordum. Bu benim çok rahat hissetmeme sebep oluyordu. Ardından yapmam gereken egzersizleri veriyordu. Böylece kaslarımın güçlenmesini terapi sonrasında da devam ettirecektim. Ben de doktorumun verdiği egzersizleri yararına inanarak her gün uygulamaya özen gösterdim. Terapi bittiğinde bacağımdaki sıkıntılar çok çok azalmışken bu defa baş dönmesi sebebinden dolayı salsa dersini bırakmam gerekti. Baş dönmesi sorunumdan dolayı bir hekimin yanlış teşhisinden dolayı kristal kayması olduğumu sanmam ve bunun üzerine tedavi görmem ve sonucunda giderek durumumda kötüleşme olması üzerine yine Yasemin hanımın yolunu tuttum. Yasemin hanımın yönlendirmesiyle KBB alanında başka bir doktora giderek kristal kaymasından ziyade farklı sebepleri olabileceğini öğrendim. En sonunda baş dönmemin asıl sebebinin boynumdan kaynaklı olduğuna inanarak bu sefer bu konuda Yasemin hanıma muayene olmaya karar verdim. Tekrar muayene etti ve boynumdaki kas gerginlikleri, kas zayıflaması gibi bazı sebeplerden dolayı baş dönmemin tetiklendiğini belirtti. Bana daha önce verdiği egzersizlere boyunla ilgili olanları da ekledi. Ve bu egzersizleri yaptığım 1.ayda boynumla ve baş dönmesiyle ilgili hiç bir sıkıntım kalmadı.
  Yasemin hanım ayrıca kaslardaki kısalıkları önlemek için düzenli tempolu yürüyüş yapmamı da ödevlerim arasına eklemişti. Yasemin hanımdan b süreçte çok şey öğrendim. Hareketten, dans etmekten hiç bir zaman korkmamam gerektiğini, verdiği bana özel egzersizleri ve yürüyüşü düzenli yaparak kaslarımın kısalmasını engelleyeceğimi, bu şekilde ağrılarımın olmayacağını, belimde veya boynumda fıtık olsa bile kaslarım güçlü olursa sıkıntıları rahat bir şekilde aşacağımı, önemli olan kaslarımın güçlü olması olduğu gibi çok şey öğrendim. Yasemin hanımdan sonra daha çok hareket eden, daha fit ve sportif birine dönüştüm diyebilirim:) Ayrıca bonus olarak kilo da verdim, kendi görünüşümden daha memnun biri haline dönüştüm. Duruş bozukluğu sorununa yönelik egzersizlerle duruşum daha dik oldu. Bacağımdaki ve boynumdaki sıkıntılar da geçti. Bu yüzden Yasemin hanıma özel ilgisini göstermesi, bilgisini vermesi, sıcak ve rahatlatıcı yaklaşımı, mut verici konuşmaları için teşekkür ederim:) Dansı bırakmamam da onun sayesinde oldu.
  Onu etrafımdaki bir çok kişiye öneriyorum. Annemin de kalçasında ve bacağında olan çok rahatsız edici ağrı için yine ona gittik. Anneme de manuel terapi tedavisi uyguladı ve egzersizler verdi. Annem de tamamen bitmese de önceki zamanlara göre çok daha iyi hissettiğini belirtti.
  Vücudunda duruş bozukluğu, ağrı, fıtık, gerginlik şikayetleri olanlara Yasemin hanımı öneririm. Böylece siz de daha sağlıklı, sportif, kaslı, güçlü ve estetik bir şekle girebilirsiniz. :) Evrim S.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-08-02

  Merhaba Evrim hanım,
  Yaşadığınız hastalık süreçlerini ve tedavinizi çok güzel anlatmışsınız. Sizin de tedaviye olan katkınız ve uyumunuz sayesinde birlikte bu kas dengesizliklerinin üstesinden geldik. Bana olan güveniniz ve ayrıca aydınlatıcı, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu güzel geribildirimler sayesinde işimi daha dinamik ve keyifli yapıyorum. Adalet hanıma sevgi ve saygılarımı iletiyorum. iyi çalışmalar...

 • B
  Yer: Uzm. Dr. Yasemin Soytürk Özseren MuaynehanesiHizmet: Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı

  Burcu: '' Hiç dolaşma, Çukurambar'da Yasemin Soytürk'e git'', benim için referansımın tek cümlesi bu oldu. Bende aynen öyle yaptım ve bel fıtığı,kalça ağrısıyla iki büklüm gittiğim hocamdan 2. seans sonunda dik yürüyerek çıktım. Bir saati geçkin muayeneden sonra sol bacağımdaki kas kısalığı, duruş bozukluğundan dolayı boyun ve sırt ağrılarım ve bel fıtığım için 3 seanslık tedavi uyguladı. Hacamat ilk kez yaptıracağım için biraz korkum vardı ama o sakin ve işi bilir duruşuyla bu korkumu da hemen oracıkta yendim, üstelik 1 hafta sonunda izlerde %70 oranında kaybolma vardı.
  Ayrıca; benim ve çevremin gerek telefonda gerekse bizzat sorularını sıkılmadan, sabırla ve herşeyden önce güler yüzüyle cevaplaması hocama güvenimi daha çok artırdı.
  Yasemin Hocamı, tanımaktan ve doktor doktor gezmemekten dolayı son derece mutluyum.'' Her şerde bir hayır vardır'' sözü, bir kez daha yerini buldu. Teşekkür ederim.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-07-17

  Merhaba Burcu hanım, öncelikli olarak vakit ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Sizin gibi evde ve işte temposu yüksek, nöbetli çalışan kişilerde kas iskelet sistemi ağrıları sık görülebilmektedir. Manuel terapi ve manuel terapiyi destekleyen diğer tedavilerle bu ağrıları ortadan kaldırmak mümkündür. Sizi tanıdığıma memnunum.
  Sevgilerimle...

 • Belim ve boynum için daha önce gittiğim doktorlardan bir sonuç alamayınca Manuel terapii denemek istedim ve internetten Yasemin hanımı buldum,bizi tevafuk ettiği için Allah'a şükrediyorum,terapim bugün bitmesine ve ilerleyen zamanlarda çok daha iyi sonuç alacak olmama rağmen kendimi şimdiden çok daha iyi hissediyorum.manuel terapiyle yapılan tedavinin kupa tedavisiyle taçlandırılmasıda ayrı bir güzellik oldu.başarılı doktorluğunun yanı sıra güzel kalbi ve güleryüzüyle yasemin hanımı tavsiye ederim.sizi tanıdığıma çok memnunum yasemin hanım,sonsuz muhabbetlerimle...

  Yasemin Soytürk Özseren2017-06-19

  Merhaba sevgili Aslı Kandemir, anlamlı yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sizin temel probleminiz üst servikal eklemlerde blokaj ve buna bağlı gelişen zincirleme bir takım kas dengesizlikleriydi. Vakit ayırıp yorumun yazdığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Ayşe Betül'ü öpüyom. Dünya güzeli diğer yavrularınıza selamlar.....

 • Buraya tedavimden hemen sonra memnuniyetimi yazmak isterdim ama acaba tekrar aynı sıkıntı(siyatik ağrılarım ) tekrar ederse diye kimseyi yanıltmamak icin 6 ay bekledim hamdolsun çok iyiyim mutluyum elleri dert görmesin diye hergece dua ediyorum hocama size umutsuz çaresiz olduğunuzu düşündüren hekimlerden uzak durun ne demiş saitnursi güzel düşündüren hekim ruhuda bedeninde iyileştirir

  Yasemin Soytürk Özseren2017-05-09

  Mehaba Meral hanım, sizden haber almak hem de böyle güzel haberler almak beni çok mutlu etti. İyi dilekler, güzel dualar hekimler için en büyük mesleki mutluluk ve enerji kaynağı. Çoook teşekkür ederim. Sizin gibi kalbi güzel yüzü güzel kızlarınız Rümeysa ve Azra'yı öpüyorum. Annenize selam söyleyin. Sevgiyle kalın......

 • K

  Yaklaşık 5 yıldır süregelen bel ve sırt ağrılarımın git gide artmasından dolayı Yasemin Hanım’a gitmeye karar verdim ve iyi ki de gitmişim. Belimdeki ağrılarımın bel fıtığından değil de çalışmayan kaslarımdan ötürü olduğunu öğrendim ve bunun üzerine uygulanan manuel terapi sayesinde, hem ağrılarımın çoğundan kurtuldum hem de ağrılarım olduğunda nasıl üstesinden gelmem gerektiğini öğrendim. Bu tedavinin bana sürpriz olan tarafı da bel ağrılarım için geldiğim Yasemin Hanım’ın duruş bozukluğuma yaptığı sihirli dokunuşlardır. Önceleri dik durmaya çalıştığımda hem duramazdım hem de boyun ve sırtımda aşırı ağrılarım olurdu. İkinci seanstan sonra önerdiği egzersizleri de yaparak çevremdekilerin bile hayretle fark ettiği bir düzelme yaşadım duruşumda.

  Size ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki varsınız. Sevgiler..

  Yasemin Soytürk Özseren2017-05-03

  Merhaba Kübra Hanım,
  Sizin gibi masabaşı çalışan kişilerde zamanla postür kaslarında dengesizlik olur. Ve buna bağlı boyun, sırt ve bel ağrıları gelişir. Manuel terapi ve bu tedaviyi destekleyen egzersiz programı ile kaslarda oluşan bu olumsuz durumu geriye çevirmek mümkün. Değerli hastalarımın tedaviye uyumu ve bana güvenmesi başarımızın sırrı. Sevgili Kübra Hanım bu güzel yorumu yazdığın ve iyi dileklerin için ben teşekkür ederim. Minik Elif'i öpüyorum, sevgiyle kal....

 • N

  Hani bir söz vardır nereniz ağrırsa canınız ordadır diye. Ben canım kolumda ve boynumda müthiş bir acı yaşayarak çaldım kapınızı. Bütün düzenim altüst olmuş kaç doktora derdimi anlatmıştım ama acım aynıydı. . İlk gün dedimki birsürü doktor ilaç çözemedi Yasemin hanım elleriylemi çözecek neyse geldim madem deneyelim dedim. Ama unutun bundan önce gittiğiniz tüm doktor profillerini ve sadece ona güvenip sabredin benim gibi bir ömür dua edersiniz arkasından. Ben sihirli elleriniz var diyorum hocam. Üstelik Yüzünüze ve Kalbinize yansımış. Anne ve babanız ne kadar gurur duysa azdır. İyiki varsınız ve ben çok şanslıyım sizi tanıdığım için

  Yasemin Soytürk Özseren2017-05-03

  Merhaba Değerli Hastam,
  Sizin ileri düzeyde, sinire baskı yapan bir boyun fıtığınız mevcuttu. Çok ağrılı günler geçirdiniz ama çok da sabırlıydınız. Şikayetlerinizin, kas sertliklerinizin azalması beni çooook mutlu etti. Sizin gibi değerli bir kişiyi tanıdığım için ben de şanslıyım. Bu güzel haberi benimle paylaştığınız ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.....

 • Yasemin hanımı ziyaretimin en önemli sebebi migren agrimdi.Bunun disinde boyun ve bel agrilarimda vardı.Tedavimin başlarında kendimde çok bir değişiklik hissetmedim ama süreç ilerledikçe kendimi daha mutlu hissetmeye başladım ve ağrılarım olsa bile daha çabuk geçmeye basladi.Kendime daha çok güvenim geldi.Tedaviyle birlikte yasemin hanımın güler yüzü, samimi yaklasimi ve mesleğindeki başarısı çok etkiliydi. Bu şekilde sıkıntıları olanlar hiç düşünmeden gelebilirler ve hatta hiç vakit kaybetmesinler.Allahın izni ile daha da iyi olacağıma inanıyorum.Vesile olanlara ve hocama çok tesekkur ediyorum.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-04-21

  Merhaba Kübra, hastalığın ve tedavi süreciyle ilgili geribildirimin için çok teşekkür ederim. Ağrılarının azalması ama en önemlisi kendini daha mutlu hissetmen benim için çok kıymetli. Geçmeyen kronik ağrılar zamanla kişinin psikolojisini bozar ve yaşam enerjisini tüketir. Aslında kas iskelet sistemindeki ağrıların çoğu ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilmektedir. Sağlıklı beslenme ve düzenli sporu da hayatımıza dahil ettiğimizde çok daha dayanıklı olmak mümkün. Kübra, bana güvendiğin, tedavi seanslarına uyum sağladığın, önerilerime dikkate aldığın için ben teşekkür ederim. Minik Sueda'yı öpüyorum. Sevgilerimle...

 • Yaklaşık 10 yıldır belimde ve kolumda kronik ağrılarım vardı. Hastahane tanıların da ve mr sonuçlarımda bel ve boyun fıtığı üzerine tanı koyulup tedaviler aldım ve olumlu bir netice alamadım .Yasemin hanımın koymuş olduğu tanı ise kas sistemlerimle alakalı bir sorun olduğu ve sonrasında uygulamış olduğu fizik tedavi ile şimdi daha mutlu daha ağrısız ve daha kaliteli bir hayat sürüyorum diyebilirm ilgisinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-03-16

  Merhaba Şaban bey, vakit ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim. MR sonuçlarınıza göre bel ve boyun fıtığınız vardı ama fonksiyonel muayeneniz sonucunda kas zincirlerinizde bir takım dengesizlikler tespit ettik ve tedavinizi de bu bulgulara göre şekillendirdik. Yapılan tedavinin başarılı olmasına mutlu oldum. Hekiminize ve tedaviye güvenip seanslarınıza düzenli katılmanız da önemliydi. Kendinize iyi bakın...Saygılarımla...

 • Yiilardir bitmek bilmeyen bas boyun kol ve sirt agrilarimdan sonra bugun yataktan istekle ve agrisiz uyanmak cok muhtesemdi.Bunun icin sevgili doktoruma cok tesekkur ediyorum.iyi ki gelmisim iyi ki sizi tanimisim.Bi kac hafta sonra daha iyi olacagina yurekten inaniyorum.sevgiyle ve gulen yuzunuzle ilgi ve alakaniz icin muhtesem bir tedavi icin sonsuz tesekkurler........

  Yasemin Soytürk Özseren2017-02-07

  Sevgili Fatma, bu güzel yorumlara sahip olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Tedaviye uyumun, sabrın ve değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Elazığ'a selam ve sevgilerimi iletiyorum.

 • Babamın tenisçi yırtığı rahatsızlığı vardı. Gittiğimiz doktorlardan hiçbir fayda görmedik. İnternette araştırmalar sonucunda Yasemin hanıma gitmeye karar verdik. Bize 3 seans bir tedavi önerdi. Daha ilk seansında bile büyük etkisini gördük. Suanda tedavi biteli 1 ay oldu ve hergün iyiki gitmişiz diyoruz. Çoğu doktor tedavi bittikten sonra ilgilenmezken yasemin hanımı her aradığımda ulaştım ve tüm sorularımıza ilgiyle ceva verdi. Herşey için çok teşekkürler....

  Yasemin Soytürk Özseren2017-02-07

  Merhaba Tuğba, Mahir beyde tedavinin başarılı olması ve şikayetlerinin geçmesi beni çok mutlu etti. Sevgili Tuğba, babanın son durumunu bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Mahir beye selam ve saygılarımı iletirsen sevinirim.

 • Yıllardır çektiğim bel ağrılarından beni kurtaran kıymetli doktorum Yasemin hanıma çok teşekkür ediyorum.Sizi tanıdığım için çok şanslıyım) Sizin gibi iyi doktorlara ve daha da önemlisi iyi insanlara çok ihtiyacımız var.Elleriniz dert görmesin inşallah.) Herkese sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-02-03

  Merhaba Murat bey, şikayetlerinizin geçmesine vesile olmak ve bu güzel dileklere sahip olmak biz hekimler için gurur verici. Sizin gibi değerli bir kişiyle tanıştığım için mutlu oldum. Hayatınız boyunca iyilerle karşılaşmanızı dilerim. Kıymetli vaktinizi ayırıp yorum yazdığınız için ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla.....

 • S

  Kas kısalığı ve dengesizliğine bağlı bacak kısalığı ve sırtımda,belimde,omuzlarımda ağrı vardı. 3 seansın sonunda bütün şikayetlerimden kurtuldum. Minnoş doktorumun verdiği egzersizleri düzenli olarak yaptığım için çok pişmanım yapmasaydım belki daha fazla seans alabilir onu daha çok görebilirdim. Başka bir manuel terapiste gitseydim bu kadar etkili olacağını düşünmüyorum çünkü sadece yaptırdığı hareketlerle değil güler yüzüyle,anlayışıyla,sevgi dolu oluşuyla herşeyi kolaylaştırdı. Bana egzersizleri sevdirdi. Düzenli spor yapan bir insan haline geldim. Burdan terapistime sevgilerimi, selamlarımı gönderiyorum. İyi ki sizi tanımışım, iyi ki sizin gibi güzel bir insanı hayatıma katan ağrılarım varmış ve sizi çok seviyorum. Herşey için çok teşekkürler ❤

  Yasemin Soytürk Özseren2017-01-10

  Tatlı, güzel Senanur, sempatik kişilik yapın, güzel enerjin yorumuna da aynen geçmiş. Pişman olacak hiçbir şey yok, sen istediğin zaman kliniğe gel. Seninle şekilden şekile girmeyiz, karşılıklı oturup kahve içeriz. Ben de senin gibi güzel insanı tanıdığım için çok memnunum, böyle pırlanta gibi genç kız yetiştirdikleri için ümit hanım ve ümit beyi ayrıca tebrik ediyorum. Sevgili Senanur seanslara gösterdiğin uyum ve egzersizleri düzenli yapman tedavide başarıyı getirdi. 2017 yılının başında bu güzel yorumunla beni şımarttığın için teşekkür ederim. Denizdeki kum taneleri.....Sevgilerimle.....

 • Mr sonucunda boyun fıtığım olduğunu öğrendim. Benim gibi kaygı düzeyi yüksek birisi için kötü bir sonuçtu. Şükürler olsun ki Yasemin hanım karşıma çıktı. Öncelikle, güler yüzlü, samimi ve net konuşan bir hekim olması sebebiyle sizi oldukça rahatlatıyor. Zaten biz hastaların da birincil ihtiyaçlarının moral olduğunu düşünüyorum. Yasemin hanım pozitif iletişimi sayesinde bunu rahatlıkla başarıyor. Bana 3 seans manuel terapi önerdi. İlk iki seanstan sonra ağrılarım ve şikayetlerim yüzde 70 azaldı. 3. seansı iple çekiyorum. Tesekkür ederim Yasemin hanım daha nice hastaya şifa olmanız dileğiyle.

  Yasemin Soytürk Özseren2017-01-10

  Merhaba Sevgili Özlem,kronik ağrı çeken pekçok hastada zamanla kaygılar ve ümitsizlik oluşuyor ve bu da ağrıların artmasına neden oluyor. Seninle ilk görüşmemizdeki panik durumunun sebebi de buydu aslında. Kaygı durumunla, kendinle, ağrılarınla dalga geçer hallerin sayesinde seanslar keyifli geçiyor. İyileşmene ve bunu bizimle paylaşmana çok sevindim. Teşekkür ederim Özlem. Sevgiyle kal.....

 • Bana da basta ameliyat denmişti agrılarımdan duramayacak haldeydim hergün içtiğim ağrı kesiciler de işe yaramıyordu. Bir tavsiye üzerine yasemin hanıma gittim önce o güler yüzüyle sizi tedavi ediyor gercekten çok memnunum ilk seanstan sonra bile etkisini gördüm ilaç almayı bıraktım 3 seanslık bir tedavi aldım şuan daha yeni bitti agrılarım yarı yarıya azaldı artık daha mutluyum yaşam kalitem yükseldi herkese tavsiye ederim. Tesekkürler Yasemin hanım allah size de hiç sağlık sorunu yaşatmasın

  Yasemin Soytürk Özseren2016-12-31

  Sevgili güzel hastam, vakit ayrıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Amacım hastalarıma hizmet etmek ve tedavi etmek. Amacımın gerçekleşmiş olmasından son derece mutluyum. Allah sağlık verdiği müddetçe bu amacım doğrultusunda hiçbir ayrım yapmadan hastalarıma hizmet etmeye devam edeceğim. 2016 yılını geride bırakırken, hastalarımdan güzel, olumlu ve beni onore eden mesajlar alıyorum. Bu da beni son derece mutlu ediyor ve bu güzel enerjiyi aldıkça ben de bunu hastalarıma katlayarak sunmanın görevim olduğuna inanıyorum. Sağlık ve mutluluk içerisinde nice güzel yıllarda görüşmek dileğiyle..

 • Merhaba,
  Bel ve boyun ağrısı şikayetiyle doktor yasemin hanıma başvurdum. Belimden bacağa yayılan ağrılarım vardı. Öksürmekten korkar hale gelmiştim. 7-8 yıldır var olan şikayetim son 2 yılda beni iyice kilitlemişti. Çorabımı giyerken, yüzümü yıkarken bile acı çekiyordum. 15 gün iğne tedavisi aldım. Sonrasında fizik tedavi de aldım. Şikayetlerim azaldı ama günlük hayatımı etkilemeye devam ediyordu. Beyin ve sinir cerrahisi doktoru ameliyat dedi. Sabahları tutuk kalkıyor, yatakta yön değiştirirken bile ağrım oluyordu. Doktor hanım 3 seans manuel tedavi, nöral terapi yaptı. 3. Seansın sonunda ağrılarım %20 oranında azaldı. Giderek azalmaya devam etti. Şuanda ağrılarımda %80 oranında azalma var ve günlük hayatımı etkileyen ağrım kalmadı. Benim için mucize. Doktor hanım çok emek verdi. Güleryüzü ve pozitif enerjisi benim için çok önemliydi. Hocam hakkınızı helal edin çok uğraştınız, o mübarek elinize sağlık….

  Yasemin Soytürk Özseren2016-12-30

  Merhaba, bel ve boyun fıtıklarının %90'ı ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir ve acil ameliyat gerektirecek bir durum olmadığı sürece cerrahi dışı tedavi yöntemlerinin denenmesinde hiç bir sakınca yoktur. Siz de bu duruma güzel bir örneksiniz. İşimi yaparken keyif alıyorum, severek yapıyorum ve bir de böyle olumlu geribildirimler, güzel dilekler ve dualar olunca daha da mutlu oluyorum. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Mutlu, huzurlu yıllar diliyorum. Sevgiyle kalın.....

 • Bende bel fıtığı teşhisiyle doktor doktor dolaşıp ameliyat olmak istemeyen hastalardandım.Herkeste bulunabilecek bulgularım vardı ama ben çok ağrı çekiyordum.eğilemiyor,çorabımı giyemiyor,yüzümü bile yıkayamıyordum.Oturup kalkmak hele yataktan kalkmak çin işkencesi idi benim için.fizik tedavi gördüm,hacamat yaptırdım,sülük yapıştırttım ama bir türlü rahatlayamadım.intrnette manuel tedaviyi araştırırken doktor hanıma rastladım.güzelce detaylı bir muayene sonrası 3 seans manuel terapi ve nöral terapi uyguladı.ve önceden vadettiği gibi %70 iyileşme oldu.artık ağrılarım oldukça azaldı ve günlük ihtiyaçlarımı rahatlıkla yapabiliyorum.2 yıldır çektiğim acılardan kurtuldum çok şükür.o sihirli parmaklarınıza çok teşekkürler ediyorum.sağlıkla kalın ve sağlık dağıtmaya devam edin lütfen...serpil gündüztepe

  Yasemin Soytürk Özseren2016-12-30

  Merhaba Serpil hanım,hacamat tedavisi, sülük tedavisi tek başına tedavi edici değildir. Ama manuel terapi, nöral terapi gibi tamamlayıcı tedavilere destek olabilir. Tedavime inancınız ve uyumunuz sayesinde iki yıldır çektiğiniz acılardan kurtuldunuz. Sizin kadar mutluyum. Güzel yorumunuz ve dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Yeni yıl hepimiz için sağlık ve huzur getirir inşallah. Sevgiyle kalın..

 • Sırtımda belimde boynumda ve de başımda o kadar çok ağrılarım vardı ki evde çocuklarım eşim kimi yakalasam sırtımı başımı biraz ovalarmısın diyordum.Bu durum onları da çok yorduğu gibi asla ağrılarımın geçmeyeceğini düşünür olmuştum. Ağrılarıma alışmam lazım çünkü ömür boyu benimle diye düşünüyordum ama bir taraftan kurtulmak istiyordum.Çok başım ağrıdığı bir gün internette bununla ilgili bir doktor bulabilirmiyim diye dolaşırken Yasemin hanım hakkındaki yorumlar dikkatimi çekti ve hemen aradım en erken tarihe randevu aldım. Muayene randevum da öyle güzel karşılandım ve çok detaylı bir muayene olunca tedaviyi almaya karar verdim.Tedavi esnasında Yasemin hanım bazı hassaslıklarıma çok dikkat ederek sıcacık çok ilgili ve tertemiz bir muayenehane de tedavi sürecini tamamladı. İlk seanstan sonra sırtımda ağır bir sırt çantası taşıyormuşum da onu almışlar kadar hafifledim. Yapamadığım bir çok hareketi yapabiliyorum ağrılarım o kadar hafifledi ki yaşam enerjim yükseldi. Herkese kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum. Herşey için çok teşekkür ediyorum Yasemin hanım ayrıca yardımlarından dolayı kardeşiniz Gülsüm hanıma da. Allah sizin gibi doktorların yolunu daima açık etsin. Doktor olup insan olamamış kişilere sizin gibi doktorların örnek olması dileğiyle Sibel Çakır

  Yasemin Soytürk Özseren2016-12-28

  Sevgili Sibel hanım, sırtınızdaki yükü hafiflettiğim ve yaşam enerjinizin yükselmesine vesile olduğum için çok mutluyum. Kas gerginliklerinizle başa çıkma çabanız, tedaviye uyumunuz ve iradenizle gurur duymanız gerekir. Sizin gibi güzel insanları tanıdığım ve bu iyi dileklere sahip olduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Değerli vaktinizi ayırıp yorum yazdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın....

 • Ben Yasemin hanıma gittiğimde acılar içerisındeyďim hıçbırseyden mutlu olmuyor sureklı ağlıyorum sol kalçam bacagim inanılmaz birşekilde acıyordu ızdıraptı bıçak batiýordu sanki hareketlerin kısıtlandı yürüyemiyordum yatmak oturmak bir işkenceydi taki yasemin hocamı tanıyana kadar muayenesine gittim onun diğer doktorlar gibi olmadığını hemen farkettim o güleryüzlülüğü samimiyeti insanı motive edişi resmen hayranlıkla dinledim sihirli ellerıyle 3 seans önce manuel terapi sonrasında nörelterapi uyguladı artık çok iyiyim hocamın sayesinde onu tanımama vesile olan kişiden yasemin hocamdan allahbinkere razı olsun rabbim yolunuzu hep açık etsin hocam herşey için çok tşk ederim beni eski neşeme sağlıgıma kavusturdunuz sevgiyle kalın.....

  Yasemin Soytürk Özseren2016-12-23

  Merhaba Fatma hanım, güzel dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Hastalarımdan aldığım bu yorumların herbiri benim için çok değerli ve gurur verici. Asıl siz en ağrılı döneminizde bile yüzünüzdeki gülümsemeyi eksik etmediniz ve en önemlisi bana inanarak, güvenerek tedavilerinize uyum gösterdiniz. Kendinize iyi bakın. Sevgiyle kalın...

 • Boyun fıtığının yol açtığı dayanılmaz ağrıların yanısıra sağ omzumda, dirseğimde ve bileğimde yaşadığım tendinit dolayısıyla gittim Yasemin hocama. Asla geçmeyeceğini düşündüğüm ve artık umutsuzluğa kapıldığım ağrılarımdan şükür kurtuldum. Gönülden ilginize, insana güven veren tevazu ve içtenliğinize, kısaca emeğinize teşekkür ederim Yasemin hocam.

  Yasemin Soytürk Özseren2016-12-20

  Merhaba umutsuzluğunuza umut olmak, bu güzel yorumu yazmanıza vesile olmak benim için çok önemli. Siz de tedaviye ağrınız olmasına rağmen iyi uyum sağladınız. Bana ve yaptığım tedavilere güvenmeniz tedavide ilk basamak.O güveni sağladım ve bu güzel teşekkür yorumuna sahip olduysam ne mutlu bana. Kendinize iyi bakın. Saygılarımla....

Hakkımda

Hakkımda

 • Uzm.Dr. Yasemin Soytürk Özseren 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünden uzmanlığını almıştır. 2015 yılında uluslar arası manuel tıp eğitimini tamamlayarak uzman doktor manuel terapist ünvanını alan Yasemin Soytürk Özseren halen kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi(ing)(Ankara, 2000)
 • Gazi Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümü(Ankara,2006)

Deneyimler

 • Afyon Sandıklı Devlet Hastanesi (Mecburi Hizmet)
 • Özel İMECE Tıp Merkezi
 • Özel Lider Tıp Merkezi
 • Özel Bilgi Tıp Merkezi
 • Özel Duru Tıp Merkezi
daha fazla

Hastalıklar

daha fazla

Makaleler

 • MANUEL TERAPİDEKİ ÇEŞİTLİ TEKNİKLERE BAKIŞ

  11 Ekim 2016

  Manuel tedavi, uygulanan kuvvetin tipine göre intrensek ve ekstrensek olarak ikiye ayrılabilir. İntrensek kuvvetler kas gücü, solunum, vücut sıvılarının oluşturduğu...
 • MANUEL TERAPİ TARİHÇE

  11 Ekim 2016

  El beyinde en geniş yeri kaplayan organdır. Antik çağlardan beri “Ellerin kullanımı” tanı koymaya ve tedavi etmeye yarayan bir uygulama olarak kullanılmıştır....
 • Menisküs nedir? Menisküsler ne işe yarar?

  10 Ekim 2016

  Menisküs, diz ekleminde yer alan kıkırdak dokudan oluşmuş bir yapıdır. Kaval ve uyluk kemiğinin birleştiği yerde bulunur. Menisküs dokusunun şekli yukarı...
 • Menisküs Yırtığı

  7 Ekim 2016

  Menisküs, diz ekleminde yer alan kıkırdak dokudan oluşmuş bir yapıdır. Kaval ve uyluk kemiğinin birleştiği yerde bulunur. Menisküs dokusunun şekli yukarı...
 • AYAK AĞRISI

  6 Ekim 2016

  Ayak ağrısı, kas iskelet sistemi rahatsızlıkları arasında çok sık görüleren problemlerdendir. Vücudumuzu taşıyan ayaklarımız hareket sistemi bütünlüğünde...
 • KİREÇLENME

  4 Ekim 2016

  Tıbbı karşılığı osteoartrit olan kireçlenme, sıklığı yaşla birlikte artan, eklem kıkırdağının lokal kaybıyla bilikte eklem kenarlarında meydana gelen...
 • DİZ AĞRISI

  4 Ekim 2016

  Diz ağrısı çok sık karşılaşılan yakınmalardan biridir. Diz ağrılarının kaynağı eklem içi dokular ya da eklem çevresindeki kas, kiriş, bağ ve keseler...
 • LOMBER DİSKOPATİ (BEL FITIĞI)

  4 Ekim 2016

  Bel ağrısı, bacak ağrısı ile birlikte ya da bacak ağrısı olmaksızın görülen ağrı, kas gerginliği ve katılık olarak tanımlanmaktadır. Alt gluteal kıvrım...
 • MANUEL TERAPİNİN UYGULANMAMASI GEREKEN DURUMLAR VAR MIDIR?

  28 Eylül 2016

  Manuel tedaviye başlamadan önce mutlak sakıncalıdurumların değerlendirilmesi zaruridir.Pekçok sistemik hastalıkla birlikte birçok lokalproblem yapılmaması...
 • MANUEL TERAPİ NASIL ETKİ EDER? TÜRLERİ NELERDİR?

  28 Eylül 2016

  Insan vücudunda kemikler, kaslar, eklemler ve yumuşakdokular birbiri ile yapısal olduğu kadar işlevsel bir ilişkiiçindedir.Bu yapısal ve biyomekanik bütünlük...
 • MANUEL TERAPİ HANGİ SORUNLARDA KULLANILIR ?

  28 Eylül 2016

  Manuel terapi ellerle yapılan tedavi demektir.Eklemlerdeki hareket kısıtlılıklarını düzeltmek, geriyedönüşlü fonksiyon bozukluklarını gidermek amacıyla...
 • MANUEL TERAPİDE TANIMLAMALAR

  27 Eylül 2016

  Manuel terapi: Manuel terapi ellerle yapılan tedavi demektir. Eklemlerdeki hareket kısıtlılıklarını düzeltmek , geriye dönüşümlü fonksiyon bozukluklarını...
 • MANUEL TERAPİDE MUAYANE VE TANI NASIL OLUR?

  27 Eylül 2016

  Muayene bir veri toplama sanatıdır. Hastanın yakınmaları dinlenerek sübjektif veriler elde edilir. Bazen, hastanın söylemediği/sakladığı şikayetler...
 • MANUEL TERAPİDE HASTA SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR ?

  27 Eylül 2016

  Hasta seçimi, manuel tıp uygulamalarında başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsak son derece önemlidir. Manuel tedaviye hasta seçerken hastanın yaşı,...
 • MANUEL TERAPİ

  27 Eylül 2016

  Manuel terapi yöntemlerini bilimsel olarak ele alan, uygulama teknikleri ve etkilerini güncel bilgiler ışığında araştıran ve açıklayan tıp bilimine...
 • BOYUN FITIĞI VE TEDAVİSİ

  27 Eylül 2016

  Boyun omurları oldukça hareketli olması nedeniyle sürekli strese maruz kalmaktadır. Boyunda 7 tane omurga bulunmakta ve omurgalar arasında da 5 tane...
 • BEL AĞRISININ DİĞER SEBEPLERİ

  26 Eylül 2016

  Non spesifik bel ağrısı Literatürde nonspesifik bel ağrısı terimi ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bunun yerine mekanik bel ağrısı, basit bel ağrısı,...
daha fazla