Randevunuz ile ilgili deneyiminizi anlatınız

Hekimler/Uzmanlar ile ilgili yorumların yazıldığı dünya çapındaki en büyük platformuz. Tüm yorumlar, moderatörlerden oluşan profesyonel bir ekip tarafından incelenir ve adil, kurallara uygun bir şekilde yayınlanırlar.

Randevunuz ile ilgili deneyiminizi anlatınız

Dünya çapında 4 milyondan fazla yorum eklendi

Uzmanların ortalama puanı 4.8

Gerçek hasta ve danışanlardan güvenilir yorumlar

 • Hasta ve danışanlar diğer insanlara yardım etmeyi sever

  Hasta/Danışanlar deneyimlerini paylaşmak ve ziyaret ettikleri hekim ve uzmanlar ile ilgili geri bildirimlerini paylaşmak isterler. Bu yorumlar, her gün binlerce kullanıcının deneyimlerini anlatarak diğer kullanıcılara yardımcı olurlar.

 • Sahte yorumlarla nasıl mücadele ediyoruz?

  DoktorTakvimi'ndeki yorumların çoğu, platform üzerinden randevu oluşturup, randevuya katılım sağlayan hasta/danışanlardan geliyor. Bu sayede gerekirse ziyaretin yapılıp yapılmadığını kontrol edebiliyoruz. Ayrıca, bir yorumu yayınlamadan önce, sahte görüşlerin yayınlanma olasılığını azaltmak için kullanıcılardan telefon numaralarını doğrulamalarını istiyoruz.

 • Moderasyon ekibimiz yardım için burada

  Zaman zaman kullanıcılar şüphelendikleri sahte görüşleri bildirebilir. Bu durumda, moderasyon ekibimiz ziyaretin gerçekleştiğinden ve yorumun kurallarımızı ihlal etmediğinden emin olmak için incelemelere başlar.

Gerçek hasta ve danışanlardan güvenilir yorumlar

İyi ya da kötü yorum yok, bunlar bizim rakamlarımız

 • Yorumların %90'ı pozitif

  Çoğu zaman hasta/danışanlar randevularından sonra memnuniyet duyar ve hem minnettarlıklarını bildirmek, hem de güzel deneyimlerini diğer insanlarla paylaşmak isterler. Hasta ve danışanların ilettiği olumlu/olumsuz görüşlerin yüzdesinin karşılaştırmasını grafikte bulabilirsiniz.

 • Tüm görüşleri yayınlıyoruz

  Hem olumlu hem de olumsuz yorumları yayınlıyoruz, çünkü her hastanın/danışanın algısı farklı. Örneğin, bir randevu için 1 saatlik bekleme süresi bazı hastalar/danışanlar için olumsuz olabilir, ancak diğerleri için bu bekleme süresi olumlu ve kişiselleştirilmiş bir ilginin işareti olarak görülebilir.

İyi ya da kötü yorum yok, bunlar bizim rakamlarımız

Kurallarımızı göz atın ve neden bu kadar önemli olduğunu inceleyin

 • Bir yorum neler içermeli?

  Hastalar/Danışanlar, hekimin/uzmanın dikkatini, bekleme süresini, açıklamalarının nasıl olduğunu bilmek isterler.

  Yorumlarınızda; randevunuzla ilgili duygularınızı paylaşmanızı, her yaştan insanın anlayabileceği tarafsız bir dil kullanmanızı ve birinci tekil şahısla konuşmanızı öneririz. Mesul olduğunuz çocuklar veya yaşlılar adına yazdığınız yorumlar hariç, yorumlarınızda bizzat kendi deneyimlerinizden bahsedin.

 • Yorumunuzun içeriğini belirleyin

  Bir hekim veya uzmanı tavsiye edip etmeden önce, yorumunuzun nedenlerini açıklayın: Yorumunuzun nedeni bekleme süresi, hekim veya uzmanın ilgi ve alaka düzeyi, gibi sizi memnun veya rahatsız hissettiren nedenleri açıklayın.

  Örnek:
  ❌ Bu doktoru/uzmanı önermiyorum.
  ✅ Muayene olmak için 1 saatten uzun bir süre bekledim. Bu nedenle bu doktoru önermiyorum.

 • Doktor veya uzmanla görüşmeniz sırasındaki duygularınızı ya da randevuda beklentilerinizi açıklamanız, randevuda nelerin iyi ya da kötü gittiğini anlamayı kolaylaştırır.

  Örnek:
  ❌ Doktor/uzman bana soğuk davrandı.
  ✅ Muayene başlar başlamaz doktor dizimi kontrol etti ve beni röntgen çektirmeye yönlendirdi. Diz ağrımın nedenleriyle ilgili daha fazla açıklama veya bilgi beklerdim.

 • Bazı durumlarda, yaşımız gereği farklı kelimeler kullanabiliriz. Yorumunuzun her yaştan insanın anlayabileceği bir dilde olmasına dikkat edin.

 • Mesul olduğunuz çocuklar veya yaşlılar adına yazdığınız yorumlar hariç, yorumunuzda yalnızca kendi deneyiminize yer verin.

  Örnek:
  ❌Bir arkadaşım bu doktorla/uzmanla terapiye katıldı ve şu an eskisine göre çok iyi durumda.
  ✅ Bu doktorla/uzmanla geçirdiğim terapi süreci, bana daha önce katıldığım tüm terapilerden çok daha fazla yardımcı oldu.
  ✅ Annem bu uzmanla görüştü ve annemin yeni durumunu kabul etmesinde bu doktor/uzman çok yardımcı oldu.

 • Herkes için güvenli bir ortam oluşturalım! Uzman ya da doktorla olan deneyiminiz kötü bile olsa, saldırgan ifadelerden kaçının, unutmayın; diğerlerinin benzer olaylar karşısında bakış açısı farklı olabilir.

  Örnek:
  ❌ Doktor/uzman kabaydı ve profesyonel değildi.
  ✅ Doktorun muayene sırasında bana yeterince zaman ayırmadığını düşünüyorum ve kendimi rahatsız hissettim.

 • Bir sağlık kuruluşu olmamamız nedeniyle* tedavi yönteminin iyi ya da kötü olmasına dair yorumlarınız reddedilebilir. Bunun yerine, sadece kendi deneyiminizden bahsedin: Uzman ya da hekim tarafından size önerilen tedavi/yöntem sizde faydalı oldu mu? Tedavi yöntemi size beklentinizin altında fayda sağlamış bile olsa, uzman ya da hekimin bu konudaki yetkinliği eleştirilmemelidir.

  Bununla birlikte, içeriğinde ilaç/cihaz ismi, ilaç/cihaz tavsiyesi geçen veya bir ilacı/cihazı kullanıp memnun kalmadığını belirten yorumlar diğer internet kullanıcılarına yanlış yönlendirme yapılmaması açısından yayınlanmamaktadır.

  Örnek:
  ❌ Bu doktor işini bilmiyor, önerdiği tedaviden sonra daha da kötüleştim.
  ✅ Doktorun önerdiği tedavi yöntemini uyguladım ve bu tedavi yöntemi benim için yararlı olmadı. İkinci bir görüş için başka bir doktoru ziyaret etmeye karar verdim.

  Örnek:
  ❌ Doktor bana X adlı ilacı verdi. Ancak işe yaramadı.
  ✅ Doktorun bana önermiş olduğu tedavi maalesef yararlı olmadı.

  *Eğer suç, mesleği kötüye kullanım veya sağlık riski taşıyan bir durumdan şüpheleniyorsanız, lütfen bu durumu gerekli resmi kurumlara bildiriniz.

 • Endişelenmeyin, reddedilen yorumlar çok az sayıda. Böyle bir durumda yorumunuzun paylaşılması için size yardımcı olacağız. Moderasyon ekibimiz, yorumunuzu diğer insanlarla paylaşabilmeniz için sizinle iletişim halinde olacaktır.

 • Hayır, sağlık uzmanları yorumları profillerinden kaldıramazlar. Eğer sahte ya da DoktorTakvimi kurallarına uygun olmadığını düşündükleri bir yorumla karşılaşırlarsa, bu yorumu moderasyon ekibi tarafından incelenmesi için DoktorTakvimi'ne bildirebilirler.

Kurallarımızı göz atın ve neden bu kadar önemli olduğunu inceleyin
Size yardımcı olmak için buradayız. Eğer herhangi bir sorunuz ya da şüpheniz varsa, bizimle iletisim@docplanner.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ekibimizden birisi size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır :) User Care Manager Ozan
Kullanıcı Hizmetleri Yöneticisi