Adres

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Liman, Konyaaltı caddesi No:2 Daire:180, Konyaaltı, Antalya

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Randevu


Hizmetler

Başlıca Hizmetler


Liman, Konyaaltı caddesi No:2 Daire:180, Antalya

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Özgeçmiş

Hakkımda

Doç. Dr. Mustafa Karaca, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş olup, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Bölümününde...

Daha fazla

Diğer içerikler

Röportaj

87 hasta/danışan görüşü

Genel skor

H

Ekim ayında akciğer kanseri teşhisi kondu. Doktor arkadaşlarımın tavsiyesi ile Mustafa Hoca'ya gittim. İyi ki gitmişim; kanser, psikolojisi de ağır bir hastalık, ama Mustafa Hoca ilk andan itibaren insana "emin ellerdesin" hissini veriyor. Basından ve katıldığı konferanslardan, programlardan anlattığı yeni tedavi yöntemlerini takip ediyordum. İlk önce benim de anlayabileceğim şekilde hastalığımı ve izleyeceği tedavi sürecini kafamda soru kalmayacak şekilde anlattı. Ve sayesinde çok kısa bir sürede hastalığımda inanılmaz ilerleme kaydettim.

B

Değerli Mustafa Karaca Hocam ile annemin meme kanseri teşhisi konulması sonuncunda eğitim araştırma hastanesinde yolumuz kesişti. İyi ki de kesişmiş 100'lerce hastası kapı önünde ve hepsine yetişmeye çalışan ilgili alakalı insanları denek yerine kullanmayan nokta atışı ile tedaviyi sürdürürken de hastanın ve hasta yakının psikolojik olarak da rahatlatan süper doktor. Bizim aşağı yukarı tedavimizin kontrol aşaması 4 yılı geride bıraktık. Ama hala annem herhangi bir ilaç kullanılması gerekli olsa bile diyor ki Mustafa oğluma bir soralım o uygun görürse öyle kullanalım diyor. Kendisine hayatı boyunca sağlıkla mutlu başarı dolu yıllar diliyorum.

M

Eşi bulunmaz bir doktor bence gerek davranışı ile gerek ilgilenmesi ile bana gitmiş olduğum hastaneden gönderdiler bu şekilde tanıştım kendisiyle ve çok mutluyum iyi ki iyi kim Mustafa Karaca hocam. Akciğer arasında lens modunda kanser hücresi 3 evre daha önce operasyon olduğum için operasyon olamadığından dolayı 7 seans kemoterapi aldım 33 seansta ışın tedavisi aldım tedaviler sonucunda tomografi mi çekildi ve sonucun iyi çıktığını gördük ve ben hala daha kendisine kontrollere devam ediyorum Mustafa hocamın tekrar buradan söylüyorum Türkiye'de ihtiyacımız olan hekimlerden biridir.

A

Doç. Dr. Mustafa Karaca hocaya çalıştığı kurumdan ulaştım. Dördüncü evre kanser sebebi ile başvurdum. Tedavi sürecini titiz bir şekilde takip edip, gerekli protokolleri vaktinde uyguladı. Güler yüzlü olması, insana moral vermesi en beğendiğim özelliği. Tavsiye ederim.

A

Mustafa hocamla 2019 yılında tanıştım. Hastalığım nedeniyle Ankara'da ameliyat oldum, ardından Antalya'da kemoterapi gördüm. Bana Mustafa hocamı hastası olan bir arkadaşım tavsiye etti, bu şekilde tanışmış olduk. Onun gibi asil, güler yüzlü ve hastalarına harika ilgi gösteren böyle bir doktor daha önce görmedim. Allah, onu doğuran annenin ellerini ayaklarını öperim. Mustafa hocamıza sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum. İki sene süren tedavi sürecinde hocamla çok memnun kaldım, anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Öyle bir doktorumuz var ki, inşallah yetiştirdiği öğrenciler de hocamız gibi olurlar. Herkese tavsiye ederim. Allah binlerce kez razı olsun, çok seviyoruz. Selamlar.

Ö

Doktoruma, bir arkadaşımın önerisi ve duyduğum olumlu görüşler üzerine ulaştım. Yaklaşık 2 yıl önce testis tümörü teşhisi konulduktan sonra gerçekleşen ameliyat sürecinin ardından Mustafa hocama başvurdum. Hocamın değerlendirmesi sonucu kanserin son evresi olan 4. evrede olduğumu öğrendim. Hocam, zorlu bir sürecin başlayacağını ancak bu süreci yoğun tedavi ve mücadele ile aşabileceğimizi söyleyerek bana büyük moral verdi. Diğer hastalara da gösterdiği yaklaşım gibi, benimle de olan yaklaşımı, kanseri yenme konusundaki inancımı artırdı. Doktorumla geçirdiğimiz zorlu süreç sonunda kanseri yenmeyi başardık. Hala hocamla düzenli olarak kontrollerime devam ediyorum. Mustafa hocam gerçekten işini severek yapan nadir insanlardan biri. İşindeki başarısı tartışılmaz. Ancak bunun yanı sıra hastalarına olan güven veren yaklaşımı, etkili iletişimi ve başarıya olan inancı benim için çok kıymetliydi. Onun desteği ve yaklaşımı, kanseri yenme sürecimin en önemli destekçisi oldu. Mustafa Karaca hocayla tanışmak ve tedavi sürecimde onunla çalışmak büyük bir şans oldu. Kendisini çevremde herkese öneriyorum ve tavsiye ediyorum. Hocamın gelecekteki başarılarını diliyorum, hak ettiği en iyi yerlere gelmesini umut ediyorum.

H

Mustafa bey için söyleyeceğim tek şey benim için doktorların en iyisidir, bir tanedir, ben kendisinden başka doktor tanımıyorum. Pankreas kanserinden dolayı kendisine tedavi oluyorum, daha önce gittiğim doktorlar bana bir ay ömür biçmişti, Mustafa bey sayesinde 4 seneyi atlatıyorum.

H

Kendisinden Allah razı olsun, çok memnunum, dördüncü evre göğüs kanserinden dolayı iki senedir kendisine gidiyorum, takibimi yapıyor. devamlı bakıyor, ilaçlarımı veriyor. Ben ilk olarak 2009 yılında göğüs kanseri oldum, o dönemde farklı bir doktora gidiyordum, kemoterapi ve ışın tedavileri gördüm. Sonrasında kendisi artık ağır hastalara bakacağı için beni Mustafa hocama yönlendirdi, yıllık kontrollerime gidiyordum fakat araya pandemi dönemi girdi, aşılardan dolayı çok kötü rahatsızlandım, yatak döşek bir haldeydim, o dönemde hastalığımı da bulamadılar, sonrasında bir doktor daha önce kanser geçirdiğim için pet çekilmesini istedi ve tekrar kanser teşhisi konuldu. Mustafa hocama gittim, kendisine yine kemoterapi ve ışın tedavisi gördüm, kendisinden Allah razı olsun, çok memnunum.

K

Mustafa beyle hastalığım nedeniyle 4 yıl önce tanıştım. o günden bugüne kadar bana uyguladığı tedavi, gösterdiği ilgi ve yakınlıktan dolayı kendisinden sonsuz memnunum. Ben dördüncü evre rektum kanserinden dolayı kendisine gitmiştim, aslında radyoterapi uygun görülmüştü ama akciğere metastaz yaptığı için kemoterapi alıyorum. Doktorumuz görevine devam ederken başka bir yere tayini çıktı ama ben eski hastası olduğum için beni bırakmadı, şuan orada kendisinin kontrolü altındayım. Kendisiyle bir hasta doktor ilişkisi değil de abi kardeş gibi olduk, bugüne kadar desteklerini benden esirgemediği için minnettarım, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ö

Ben hala kendisinin takipli hastasıyım,kendisi gerçekten işini çok iyi yapıyor, bunu zaten bir hastalar olarak belki anlayamayabiliriz ama verdiği kararlarla bunun en büyük kanıtı da aslında biz oluyoruz.Ben dördünce evre meme kanserinden dolayı tedavi oluyorum, metastaz yaparak kemiğe sıçramıştı, gayet tedavinin faydasını gördüm,şuanda sıkıntım yok, kendisi de hala takibini yapıyor. Hastalarla ilgilenmesi çok güzel, karşısındaki hastanın kendisine göre konuşuyor, kimi heyecanlıdır, kimi endişelidir, bu anlamda kendisi karşısındakine göre bir yaklaşımda bulunuyor. Poliklinik muayenelerinde de biz hastalar birbirimizle konuşma fırsatımız oluyor, herkesin de fikri bu yönde, kendisi iyi ki var diyorum.

Hata oluştu, tekrar deneyin

Sıkça Sorulan Sorular